Az eredeti hír itt.
2011-05-07 08:39:44
Nekem O300-am van, és elvileg 2000 láda fér rá. Általában 500-1000 láda leírása van rajta - hetente egyszer kétszer frissülve.
A friss logok miatt cserélgetem a gpx-eket - pár percet megér...
halaszkiraly

Előzmény: Gubirobi (#297)
2011-05-07 08:27:31
Még jó hogy az O550-emre fér láda és PQ dögivel! :-) Neked is ilyen van?:))))
Na meg te hozzám képest "falod" a ládákat!:)))))))
Az is szempont lehet, hogy ki mennyit ládázik!
Gubirobi

2011-05-07 07:39:25
Igen, csak a meglevő listákkal az a gondom, hogy letölti (feleslegesen) a már megtalált ládákat is - hiszen nem az én szempontjaim szerint vannak összeállítva. PQ-t akár 40-et is összeállíthatsz - kizárólag a SAJÁT ELKÉPZELÉSED szerinti szempontokkal. Ez, amit leírtam az én szempontomból bevált - még meg nem talált com-os napilistát adja, emellett marad minden napra még 4 szabad PQ letöltési lehetőségem. Ezzel szerintem elég nagy szabadságot biztosít a PQ.
Nálam ebben a lehetőségben a kulcsszó a személyes beállítás lehetősége.
halaszkiraly

Előzmény: Gubirobi (#292)
2011-05-07 06:30:29
"-Within a Radius of: Az én napi listám 100km-es"
Nem is lehet ennél nagyobbat beállítani. Ezért lehet elgondolkodni már meglévő listák letöltésén.
A km korlát majd ott is érdekes lesz, mikor beállítod az új ládák megjelenéséhez az értesítéseidet!
Gubirobi

2011-05-06 18:52:03
Az én verzióm a com PQ-ra:

-Query Name: (Olyan nevet érdemes adni ami utal a beállításokra)
-Days to Generate:
Én minden napot kijelöltem (aztán amikor kedvem van hetente 1-2-szer feltöltöm) Naponta max 5 querry-t tudsz letölteni - ez napi 1-et kilő)
-Choose how often your query should run:
Run this query every week on the days checked (ezt használom, mert ez az e-mail címre is elküldi a gpx-et, nem csak a com-ról tölthető le)
-Show me caches of (a gpx-be max ennyi kesst pakol)
-Selected Types: önmagáért beszél
-Any Container vagy választasz a méretekből: Selected Containers
-That (and): logikai ÉS kapcsolat az előbbi ponthoz: Én csak a még meg nem találtat szoktam a mindennapi listába lekérni, tehát: "I haven't found" természetesen ha többen máshova megyünk, annak megfelelően állítom be.
-And Difficulty is; Terrain is (ezeket nem választom ki - tehát e szempontból nem szűröm
-Within: országok, megyék (itt lehet szintén szűkíteni, ha külön PQ-ba akarod gyűjteni pölö a közel eső szlovákiai ládákat.
-From Origin innét számítja a PQ középpontját. Nálam a napi lekérdezésben a lakhelyem van beállítva: My Home Location - de természetesen más konkrét helyet is itt lehet megadni.
-Within a Radius of: Az én napi listám 100km-es
-Placed During a napi listámnál nem állítottam be semmit - de itt lehet belőni azt, hogy mikor elhelyezett ládákat akarsz szűrni.
-Attributes to Include, és Attributes to Exclude tartalmazó, és kizáró jelllemzők
Output To a zip rendeltetési helye: A zip tartalmazza a ládákat gpx-ben, és az egyéb pontokat is a ládákhoz wpts kiegészítéssel
-Submit information - véglegesíted a PQ beállításait (persze lehet később módosítani, de egy nap ugyanazt a PQ-t csak egyszer futtarja le a rendszer.





halaszkiraly

Előzmény: eperdzsem (#289)
2011-05-06 12:33:59
Milyen szűrőket alkalmazol, hogy tényleg két (most már lehet 3?) részletben jöjjenek le?
Most vettem prémiumot, és ismerkedek vele...
eperdzsem

Előzmény: AlanTheWild (#288)
2010-10-11 22:17:13
Ma este másoltam fel egy teljes .hu-s gpx-et, teljes gpsgames, és két .com-os gpx-et és gond nélkül betöltötte, megette!
:)))))

Köszönöm a tanácsot, segítséget!
AlanTheWild

Előzmény: zakany (#287)
2010-10-05 12:31:28
Kipróbáltad SD kártyán?
zakany

Előzmény: AlanTheWild (#286)
2010-10-04 19:51:22
Premium tagságnál tudsz keresési feltételnek megfelelő gpx-eket összeállítani (Pocket Query).
Ezek lefutnak a geocaching szerverén/szerverein és megkapod e-mailben (ha 500-nál kevesebb ládát tartalmaznak), vagy letöltheted a profilodból (ha 500-nál több de 1000-nél kevesebb ládát tartalmaznak).

Mivel Mo-on több mint 1000 .com láda van, így én két gpx-et állítottam össze:
- nehézség=2
Ezek hetente egyszer lefutnak (vagy ahogy beállítod), letöltöm aztán fel az Oregonra.
AlanTheWild

Előzmény: Ráró (#282)
2010-10-04 17:23:00
Ez eddig rendben is van,de csak 20 ládát sikerült letöltenem.Hogyan tudok többet (pl. Mo. összes ) ládát letölteni?
Ráró

Előzmény: Togo (#281)
2010-10-04 16:15:15
Prémium tagsággal. Amugy csak .LOC formátumban jön le.
Togo

Előzmény: Ráró (#280)
2010-10-04 15:57:28
Sziasztok!
Érdekelne,hogyan tudok a .com-ról letölteni gpx. formátumban ládákat.
Nem beszélni kínai,angol,stb.
Ráró


Új megtalálások

Bejelentkezés