Az eredeti hír itt.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
2011-07-07 11:19:16
Köszönöm mindekettőtöknek a tanácsot.

Előzmény: Sancho (#310)
2011-07-07 08:57:50
Köszönöm a segítséget! Letöltöttem, követve az instrukciókat megnézem hogyan is működik.

Üdv, svedex

2011-07-04 15:44:24
Innen is le tudsz tölteni turistatérképeket. Garmin-img, Románia, Szlovákia. Segítség itt.
akosgy

Előzmény: svedex (#311)
2011-07-04 11:49:10
Ha ezt a megoldást választod, akkor itt van két videó, amit azért csináltam, hogy segítsen a térképek elkészítésében.

[link]
[link]
ID-24
Játékvezető

Előzmény: svedex (#311)
2011-07-04 11:38:18
Sziasztok,

Segítségeteket kérem, miképp tudok legokosabban túrázáshoz HASZNÁLHATÓ térképet szerezni Erdélyről illetve a Szlovák Paradicsomról Oregon 550-emre? Talán a [link] oldal szerint próbálkozzak?

Üdv, svedex

2011-06-21 13:52:39
Oregonhoz egy esetben érdemes csak külső akku csomagot venned. Ez pedig az az eset, mikor nem akarod, hogy a rögzítés egy elemcsere idejére megszakadjon. Egyébként jobban jársz pót AA akkukkal, mint egy ilyennel.

A külső akkuk közül sem jó mindegyik! Ugyanis a Garmin eszközök jelentős része a nem gyári töltésre átkapcsol USB módba és egy idő után veszi csak fel a működést, mert "azt hiszi", hogy USB porton PC-re dugtad. Ez a megfelelő ellenállás bekötésével orvosolható. De kérdem én, kell a macera? Nem. :)

Másik probléma a külső akkukkal (saját tapasztalat), hogy a táp ki/be kapcsolása, az USB működés közbeni ki/betologatása lefagyasztja a gépet bizonyos esetekben.

Én nem javaslom a külső akku pack használatát.
Sancho

Előzmény: GSdriver (#308)
2011-06-18 12:01:33
Minek a külső akkupakk? Két cerkaakkuval is elmegy reggeltől estig...
Szivargyújtóról használható, de nem tölt, csak külső ármarforrásként használja a madzagot.
Csigabiga

Előzmény: GSdriver (#308)
2011-06-18 11:25:02
Sziasztok,

hogy lehet az O550-et külső akkuval használni? A neten ilyenféle eszközök vannak, mint ez:

[link]

Van valakinek tapasztalata ezzel?

Másik kérdés autóban szivargyújtóról tölthető ill. használható az O550?

Köszi a segítséget.

2011-05-07 20:46:04
Mármint, hogy micsodááám?
Csak vicceltem... :)))
halaszkiraly

Előzmény: Gubirobi (#306)
2011-05-07 19:05:08
Azért a ládamegtalálási rátád egész jó!:)
Gubirobi

2011-05-07 19:04:12
A listák letöltésénél mindig az aktuális dátumkori állapotot tükrözi a PQ! Én minden héten frissítem őket, így eléggé friss szokott lenni! Annyi "baj" van, hogy nem tudod beállítani, hány log legyen ládánként, ha jól emlékszem 5 db jelenik meg. Viszont itt nagyon jól működik a "Tipp mutatása" funkció!
Ajánlanám az alábbi fórumot is sokkal tapasztaltabb "arcokkal"!:)
[link]

+ Mivel Oregonod van, ajánlanám a Spoiler Sync nevű progit, ami a GPS Add progival együtt kimenti a spoiler feliratú képeket a .com-os ládák leírásából és koordinátával ellátva fel tudod rakni a vasra, ami a térképen szépen meg is jelenik. Többet a fenti fórumon olvasva találhatsz róla! Nálam 100%! Nagyon szeretem (főleg Bp.-i ládáknál)!
Gubirobi

Előzmény: eperdzsem (#300)
2011-05-07 18:57:53
Igazatok van! Benéztem! Az értesítési listához van maximum 80 mérföld / 100 km! Bocsánat!
Egyik fórumon olvastam anno, hogy Mákos hány klikkel készítette el a listáját és dobtam egy hátast! Le a kalappal a 2 srác előtt. Full respect!:)
Gubirobi

2011-05-07 13:55:58
Igen én is készítettem már 150 km sugarú PQ-t.
Szerintem amiről Gubirobi írt, az az értesítési listára vonatkozik nem erre.
halaszkiraly

Előzmény: eperdzsem (#301)
2011-05-07 12:57:11
Azt tudom, hogy Tas kézzel frissíti -és mindig aktuális a listája (nem kis munka volt a múltkor újból összerakni, amikor véletlenül törölte azt)
Mákos csak egyszerűen a magyarországi összes com-ost berakta egy (pontosabban két) listába.
halaszkiraly

Előzmény: eperdzsem (#300)
2011-05-07 11:45:42
Nekem most 500 mérföldet is bevett...
eperdzsem

Előzmény: Gubirobi (#296)
2011-05-07 10:17:45
Köszi mindenkinek a jelzést!
A célom igazából az volt, hogy kb. heti frissítéssel meglegyen minden a kütyün Mo-ról, de aztán rájöttem, hogy úgysem fér már fel a .hu-s és a gg-s ládák mellé mind (O550).
Így halaszkiraly és Alan megoldását fogom alkalmazni vegyesen.
Persze mákos és taska felé még mindig él a kérdés, hogy hogyan tudja leválogatni csak a magyarokat, illetve pont 1000-re, illetve a maradékra szűrni. Lehet kézzel? Az iszonyat idő lehetett. Illetve ha jól értem és ezekből a listákból PQ-t csinálok, az nem teljesen friss, ugye?
Hogy egy kicsit konstruktívabb legyek, azért tegnap én is klikkelgettem és leszedtem a Mo-i waymarkokat (454 db). Akit érdekel tudom küldeni, gpx-ben vagy akár ikonos gpi-ben is.
eperdzsem

2011-05-07 08:39:44
Nekem O300-am van, és elvileg 2000 láda fér rá. Általában 500-1000 láda leírása van rajta - hetente egyszer kétszer frissülve.
A friss logok miatt cserélgetem a gpx-eket - pár percet megér...
halaszkiraly

Előzmény: Gubirobi (#297)
2011-05-07 08:34:16
Két PQ-m van:
- 1,5-es vagy kisebb nehézségű (difficulty) ládák, melyeket még nem találtam meg. Bármilyen ládatípus, csak Mo. A "From Origin" mezőben semmit sem állítottam be.
- 2-es vagy nagyobb nehézségű (difficulty) ládák és a többi beállítás ugyanaz mint az előbb.
Ezzel úgy tapasztaltam, hogy minden ládát le tudok szedni amit még nem találtam meg (ami elég sok még... :))))) )

Hetente egyszer készíti el a csomagot nekem.
AlanTheWild

Előzmény: eperdzsem (#289)
2011-05-07 08:27:31
Még jó hogy az O550-emre fér láda és PQ dögivel! :-) Neked is ilyen van?:))))
Na meg te hozzám képest "falod" a ládákat!:)))))))
Az is szempont lehet, hogy ki mennyit ládázik!
Gubirobi

2011-05-07 08:24:50
Ahogy emlékszem mérföldben csak 80-at enged!:)
Gubirobi

Előzmény: Yoss (#295)
2011-05-07 07:49:09
Dehogynem. Lehet az 100 merfold is:-)
Yoss

Előzmény: Gubirobi (#292)
2011-05-07 07:43:39
...amúgy van egy 15km-es listám is, csak a nagyon közeli újak gyors leszippantásához - de az nincs mindig bekapcsolva...
halaszkiraly

Előzmény: Gubirobi (#292)
2011-05-07 07:39:25
Igen, csak a meglevő listákkal az a gondom, hogy letölti (feleslegesen) a már megtalált ládákat is - hiszen nem az én szempontjaim szerint vannak összeállítva. PQ-t akár 40-et is összeállíthatsz - kizárólag a SAJÁT ELKÉPZELÉSED szerinti szempontokkal. Ez, amit leírtam az én szempontomból bevált - még meg nem talált com-os napilistát adja, emellett marad minden napra még 4 szabad PQ letöltési lehetőségem. Ezzel szerintem elég nagy szabadságot biztosít a PQ.
Nálam ebben a lehetőségben a kulcsszó a személyes beállítás lehetősége.
halaszkiraly

Előzmény: Gubirobi (#292)
2011-05-07 06:30:29
"-Within a Radius of: Az én napi listám 100km-es"
Nem is lehet ennél nagyobbat beállítani. Ezért lehet elgondolkodni már meglévő listák letöltésén.
A km korlát majd ott is érdekes lesz, mikor beállítod az új ládák megjelenéséhez az értesítéseidet!
Gubirobi

2011-05-06 18:52:03
Az én verzióm a com PQ-ra:

-Query Name: (Olyan nevet érdemes adni ami utal a beállításokra)
-Days to Generate:
Én minden napot kijelöltem (aztán amikor kedvem van hetente 1-2-szer feltöltöm) Naponta max 5 querry-t tudsz letölteni - ez napi 1-et kilő)
-Choose how often your query should run:
Run this query every week on the days checked (ezt használom, mert ez az e-mail címre is elküldi a gpx-et, nem csak a com-ról tölthető le)
-Show me caches of (a gpx-be max ennyi kesst pakol)
-Selected Types: önmagáért beszél
-Any Container vagy választasz a méretekből: Selected Containers
-That (and): logikai ÉS kapcsolat az előbbi ponthoz: Én csak a még meg nem találtat szoktam a mindennapi listába lekérni, tehát: "I haven't found" természetesen ha többen máshova megyünk, annak megfelelően állítom be.
-And Difficulty is; Terrain is (ezeket nem választom ki - tehát e szempontból nem szűröm
-Within: országok, megyék (itt lehet szintén szűkíteni, ha külön PQ-ba akarod gyűjteni pölö a közel eső szlovákiai ládákat.
-From Origin innét számítja a PQ középpontját. Nálam a napi lekérdezésben a lakhelyem van beállítva: My Home Location - de természetesen más konkrét helyet is itt lehet megadni.
-Within a Radius of: Az én napi listám 100km-es
-Placed During a napi listámnál nem állítottam be semmit - de itt lehet belőni azt, hogy mikor elhelyezett ládákat akarsz szűrni.
-Attributes to Include, és Attributes to Exclude tartalmazó, és kizáró jelllemzők
Output To a zip rendeltetési helye: A zip tartalmazza a ládákat gpx-ben, és az egyéb pontokat is a ládákhoz wpts kiegészítéssel
-Submit information - véglegesíted a PQ beállításait (persze lehet később módosítani, de egy nap ugyanazt a PQ-t csak egyszer futtarja le a rendszer.





halaszkiraly

Előzmény: eperdzsem (#289)
2011-05-06 15:45:48
Ajánlom az alábbi 3 listát letölteni PQ-ban:
- taska1981 listája csak a .com-on található Mo.-i ládákról:
[link]
- Mákos listái ( 2db) a Mo.-i ládákról a .com-on (azok is benne vannak, amik megjelennek a.hu-n):
[link]
A listák alján találsz egy "Create Pocket Query" opciót!
Én heti 1x töltöm le őket!
Sajnos Mákos már rég frissített. Talán megjön valamikor a kedve hozzá!
Gubirobi

Előzmény: eperdzsem (#289)
2011-05-06 12:33:59
Milyen szűrőket alkalmazol, hogy tényleg két (most már lehet 3?) részletben jöjjenek le?
Most vettem prémiumot, és ismerkedek vele...
eperdzsem

Előzmény: AlanTheWild (#288)
2010-10-11 22:17:13
Ma este másoltam fel egy teljes .hu-s gpx-et, teljes gpsgames, és két .com-os gpx-et és gond nélkül betöltötte, megette!
:)))))

Köszönöm a tanácsot, segítséget!
AlanTheWild

Előzmény: zakany (#287)
2010-10-05 12:31:28
Kipróbáltad SD kártyán?
zakany

Előzmény: AlanTheWild (#286)
2010-10-04 19:51:22
Premium tagságnál tudsz keresési feltételnek megfelelő gpx-eket összeállítani (Pocket Query).
Ezek lefutnak a geocaching szerverén/szerverein és megkapod e-mailben (ha 500-nál kevesebb ládát tartalmaznak), vagy letöltheted a profilodból (ha 500-nál több de 1000-nél kevesebb ládát tartalmaznak).

Mivel Mo-on több mint 1000 .com láda van, így én két gpx-et állítottam össze:
- nehézség=2
Ezek hetente egyszer lefutnak (vagy ahogy beállítod), letöltöm aztán fel az Oregonra.
AlanTheWild

Előzmény: Ráró (#282)
2010-10-04 18:10:26
Itt is köszi! :)
Már csak ki kell venni a HU-s ládákat :D ..és tökéletes lesz!
zakany

Előzmény: Mákos (#283)
2010-10-04 18:00:36
Köszönöm!
Ráró

Előzmény: Mákos (#283)
2010-10-04 17:23:19
Nem tudom hova kellene írjam, most itt volt kérdés, ezért ide dobom.

A "Bookmark Lists" fül alatt a profiloldalamon:

Teljes geocaching.com ládalista, Magyarország területéről.
Mákos

Előzmény: Ráró (#280)
2010-10-04 17:23:00
Ez eddig rendben is van,de csak 20 ládát sikerült letöltenem.Hogyan tudok többet (pl. Mo. összes ) ládát letölteni?
Ráró

Előzmény: Togo (#281)
2010-10-04 16:15:15
Prémium tagsággal. Amugy csak .LOC formátumban jön le.
Togo

Előzmény: Ráró (#280)
2010-10-04 15:57:28
Sziasztok!
Érdekelne,hogyan tudok a .com-ról letölteni gpx. formátumban ládákat.
Nem beszélni kínai,angol,stb.
Ráró

2010-10-04 15:42:57
Köszi :) Én eddig nem így csináltam :D
berni

Előzmény: AlanTheWild (#278)
2010-10-04 15:39:36
A Térkép menüpontból Grounspeak GPX formátumban letöltve nekem tökéletes a dolog, ládaként jelennek meg.
AlanTheWild

Előzmény: berni (#276)
2010-10-04 15:29:25
Én a belső memóriába másoltam, de este megpróbálom az SD-s verziót!
AlanTheWild

Előzmény: zakany (#274)
2010-10-04 15:28:46
a gg-s pontok nekem is mindig ott vannak és csak a térképen látszódnak, leírás nincs hozzá, legalábbis még sosem találtam meg
berni

Előzmény: zakany (#274)
2010-10-04 15:18:52
bocs.. 4 filé volt, mert a com-os PQ külön küldött kettő filét.. (gpx+wayp)
zakany

Előzmény: zakany (#274)
2010-10-04 15:18:14
Én most SD-re másoltam egyszerre Com, hu, GG ládákat 3 gpx filében..

Betöltött, minden megy..


..azt nem tudom, hogy normális-e (mert most csináltam először), hogy a GG pontok az útpontokhoz mentek be..
zakany

Előzmény: AlanTheWild (#273)
2010-10-04 15:06:34
Nálam hasonló a helyzet!
Én olyan extrém feladatot próbálok megoldani O550-essel, hogy az összes .com, .hu, gpsgames láda legyen rajta.
Nem darabolgatom a gpx-eket (nem is nagyon tudom hogyan kell... :) ), így egyben leszedtem a .hu-s ládákat, két pocket query-vel a .com cache-ket és egyben a gpsgames-eket.
Egyszerre nem lehet felmásolni, mert lefagy, ezért ez a sorrend amit követek:
- USB-re dug
- 2 db com-os gpx felmásol
- USB-ről le, beindít
- USB-re dug
- gpsgames gpx felmásol
- USB-ről le, beindít
- USB-re dug
- .hu gpx felmásol (ez a legnagyobb 30 MB)
- elindít
3-4 hetente újból leszedem a gpx-eket, hogy a friss logokat lássam, illetve a már megtalált ládák ne legyenek benne.
5-ből 3-szor megy a fenti módszer, de többször lefagy nekem is, ilyen aksik ki, újraboot és kezdem újra.
AlanTheWild

Előzmény: Csuhás (#272)
2010-10-04 14:58:20
Ha nagy ládalistát tölt rá az ember, akkor sokáig tart az első bekapcsolás. Oregon 300-al jártam hasonlóan vasárnap. Friss ládalistákat rátöltöttem, usb-t leválasztottam. A célpont közelében bekapcsolva hosszú percekig kínlódott. Végül én untam meg a dolgot, kb 10 perc után csak akku kivétellel tudtam kikapcsolni. Újra bekapcsolva a ládák elvesztek... Feladtam a dolgot. Hazatérve ismét letöltve a ládalistákat, és gond nélkül működött. Tanulság, még a gép közelében be is kell kapcsolni, hogy legalább a durva hibákat el tudjuk kerülni.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: berni (#271)
2010-10-04 14:12:58
Nekem mostanában mindig lefagy ez a szerencsétlen. Betöltés közben megáll, a Garmin indítóképernyő el sem tűnik, kikapcsolom, majd újra be.
Most, a soproni verseny előtti éjjel 3/4 órát kínlódtam, mire végre sikerült rávarázsolnom a befrissített térképet. Utána leszedtem a régi láda gpx-et, rátettem újra azokat, amiket útközben be lehetne gyűjteni, örültem, hogy kész, kikapcsoltam éjjel fél 12-kor. Másnap a versenyen látom, hogy ott a láda, ránavigálok, erre a gpx-ben semmi szöveg, a gps viszont lefagy tőle. Pár ládánál megpróbáltam, mindnél ezt csinálta.
Ma délben leszedtem a péntek esti gpx-et, újra rátöltöttem a kiválasztott ládákat, mindent úgy csináltam, mint máskor, a térképen viszont nincs rajta egyetlen láda sem. A geocaching menüpont alatt sincs egy sem, nem csak a térképen. Kezdek kicsit kiakadni tőle....
berni

2010-10-03 16:53:40
Valami áttételes hiba lehet, a meglétét ellenőrizni kéne minden új verziónál. De ehhez ezer feletti ládát kell a gpsre tölteni és megnézni hogy minden rendben megjelenik-e. Sajnos hibajelzés nincs, csak hiányzik pár láda. Magam már tapasztaltam a jelenséget, ráadásul terepen ládakeresés közben. De ha nem épp hiányzó ládát akartam volna megtalálni, akkor lehet hogy észre se veszem hogy lemaradt pár leírás. Azóta figyelek a méretre, így nem tudom javított-e közben a garmin.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: zakany (#269)
2010-10-03 15:30:11
[link]

Does the Garmin Oregon have a gpx file size limit?

Yes. If the total size of all gpx files exceeds 8MB-10MB the Oregon may fail to display some or all of the geocaches that these files contain. The exact limit has not been characterized yet. Typically, if you use PQs this limit will never become a factor because PQs only contain 5 logs per cache keeping the file sizes smaller. However, if you use GSAK and do not limit the number of logs to 5 you can end up with very large gpx files that will cause this problem.

Verify: Needs verification -- I ve heard reports of people using much larger files on the x50.

na.. most akkor mivan.. se szerintem más se érti!
zakany

2010-10-02 20:01:42
Ez valahol jó hír is lehetne, hogy nem vagyok egyedül az értés hiányával, de valahogy mégsem érzem a megnyugvást... ;)
Igenis, miért ne lehetne ez a kütyü olyan, hogy tudná azokat a dolgokat, amikre a lehetőség benne van.
Infó:
Pár kutyaütő programozó miatt...

Egyébként én most azért már sokkal elégedettebb vagyok az öreglánnyal, mint ezelőtt egy hónappal...
De a bizalmat nem erősíti, amikor valamiért a térképoldal csak fekete, vagy az iránytű halott és ezt csak egy ki/bekapcs javítja meg.
Ronin

Előzmény: zakany (#267)
2010-10-02 19:33:49
..mert nem értem, hogy ha memkártyára is tölthetek gpx-et, minek van korlát.. vagy mi nem jelenik meg? Betölti magának valahova az adatokat és nem tölti be mind, ha az összes ládát beteszem leírással..?

zakany

Előzmény: Ronin (#266)
2010-10-01 22:39:01
Amennyit csak meg tudsz keresni két géphez ülés és új ládacsoport kiszemelés-feltöltés között ;o)
Ronin

Előzmény: zakany (#265)
2010-10-01 22:28:57
naa.. most akkor mennyi ládát szedhetek le leírással és segédp-vel?:)

1 éves kérdés..
zakany

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |

Új megtalálások

Bejelentkezés