Az eredeti hír itt.
Amúgy meg nem jó az összehasonlítás:)))
A macsétát se lenne jó összehasonlítani a svájci bicskával:)))))
A macsétát se lenne jó összehasonlítani a svájci bicskával:)))))
A Garminnak megtiszteltetés, hogy két ilyen csodálatos hölgyet tehettek boldoggá az 550-essel! :))
Örülök, hogy tetszik a vas, én is kezdek veszélyesen átszokni. (Na, azért a 276C-t ne keressétek a házunk előtti kukában... :)
Örülök, hogy tetszik a vas, én is kezdek veszélyesen átszokni. (Na, azért a 276C-t ne keressétek a házunk előtti kukában... :)
Házigazda
Előzmény: berni (#162)
Basszus, tuti heteken át szenvednék, sem jutott volna frappánsabb, egy mondatos összehasonlító tesztet írni a CSx vs O550-ről, mint ahogy megfogalmaztad! :P Valóban így van: A GPSMAP 60 CSx nem lehet annyira pontosabb, mint amennyivel kényelmesebb az Oregon 550!
Előzmény: Ulcimatt (#161)
Én aszem ma fogok frissíteni, de azért még este utána olvasok a neten.
Bár el kell mondanom, hogy nem volt másik GPS-em, de azért használtam párat... Meg hát a PDA...
De hát ez.. ez... egy csoda. :-D Már tényleg nevet kéne adnom a drágának. :-)
Egy másodpercre nem bántam meg. Többen mondták, hogy CsX az jobb, meg annál nincs jobb, én azért fenntartom, hogy nem lehet a CsX annyival pontosabb, amennyivel kényelmesebb ez. :-)
De azért nekem is megírjátok, hogy miért árulódik a kicsi szépséghibás 550-es? :-)
Bár el kell mondanom, hogy nem volt másik GPS-em, de azért használtam párat... Meg hát a PDA...
De hát ez.. ez... egy csoda. :-D Már tényleg nevet kéne adnom a drágának. :-)
Egy másodpercre nem bántam meg. Többen mondták, hogy CsX az jobb, meg annál nincs jobb, én azért fenntartom, hogy nem lehet a CsX annyival pontosabb, amennyivel kényelmesebb ez. :-)
De azért nekem is megírjátok, hogy miért árulódik a kicsi szépséghibás 550-es? :-)
Igen, erről nem írtam a tesztben, hogy megéri-e váltani. Erősen elgondolkodtam rajta, hogy váltsak és arra jutottam, hogy nem teszem meg. Mondjuk azért, mert tele vagyok kütyükkel, és nem éppen a manna időszaka van. :P
Előzmény: Csigabiga (#159)
Tegnap valahogy átsiklottam eme írásod fölött.
Végül is meg vagyok elégedve a 300-asommal, szeretem is, és az 3D iránytű, meg a fényképező nem ér meg nekem + X ezer Ft-ot.
Pláne, hogy most nincs a birokomban az X, és a 300-ért kapható összeg is kérdőjeles.
Végül is meg vagyok elégedve a 300-asommal, szeretem is, és az 3D iránytű, meg a fényképező nem ér meg nekem + X ezer Ft-ot.
Pláne, hogy most nincs a birokomban az X, és a 300-ért kapható összeg is kérdőjeles.
Előzmény: magpet (#156)
Remélem, inkább hozzátesz Magpet tesztjéhez a sajátom. [link] Bár itt már elég sok a komoly tapasztalat, így max az ifjoncoknak adhat pluszt. :P
Elméletileg a Colorado drágább, mint az Oregon300, mégis azt mondom, hogy jó esetben ennyi. Ha újabb, garis, szép állapotú, akkor azért lehet több, de az egy évnél öregebb darabok aligha.
Házigazda
Előzmény: Bluedog (#155)
Egy hirdetést (itt, gc, geochallenge) esetleg megér magasabb áron is, ha a dolog nem sürgős/életbevágó. Egyik se kerül pénzbe. :)
Házigazda
Előzmény: Csigabiga (#154)
Attol fugg, milyen allapotban van, es mennyire surgos. Nagy szorassal 50-70 koze saccolnam.
Házigazda
Előzmény: Csigabiga (#152)
Magpet!
Nagyjából mennyiért lehet most eladni egy hazai beszerzésű :o) lejárt garanciájú, de tökéletesen működő, újszerű állapotú Oregon 300-at?
Nagyjából mennyiért lehet most eladni egy hazai beszerzésű :o) lejárt garanciájú, de tökéletesen működő, újszerű állapotú Oregon 300-at?
Van egy eladó, pici szépséghibás ÚJ O550 készülékem egy hasonlóan pici :) kedvezménnyel. Ha érdekel valakit dobjon egy mailt.
Az látszik valahol még a frissítés előtt, hogy a webupdater mit akar letölteni a készülékre? ( Még nem használtam soha )
Moderátor
Előzmény: Sancho (#142)
Saját tapasztalatot is írjatok majd, én csak utána frissítek, nem szeretném, ha hamarosan a 3. vasamat kéne testre szabnom :)
Garmin Oregon 550 (WebUpdater) software version 2.30
Changes made from version 2.10 to 2.30:
Added LKS92 map datum
Added GPS firmware 3.70
Added support for GPI Routes
Added thumbnail to camera page for quick review/deletion of most recently created photo
Added estimation of the number of remaining photos that the unit can take
Improved compass responsiveness
Fixed possible shutdown from low alkaline batteries when on camera page
Fixed possible shutdown due to deleting a waypoint while panning on the map page
Fixed issue where multiple GB Discoverer maps would not draw
Fixed issue with the address wizard not searching in the correct city
Fixed issue with backlight timer not functioning properly
Fixed user heading setting for mils so that all applicable headings are displayed with the correct heading format
http://www8.garmin.com/support/download_ details.jsp?id=4523
Changes made from version 2.10 to 2.30:
Added LKS92 map datum
Added GPS firmware 3.70
Added support for GPI Routes
Added thumbnail to camera page for quick review/deletion of most recently created photo
Added estimation of the number of remaining photos that the unit can take
Improved compass responsiveness
Fixed possible shutdown from low alkaline batteries when on camera page
Fixed possible shutdown due to deleting a waypoint while panning on the map page
Fixed issue where multiple GB Discoverer maps would not draw
Fixed issue with the address wizard not searching in the correct city
Fixed issue with backlight timer not functioning properly
Fixed user heading setting for mils so that all applicable headings are displayed with the correct heading format
http://www8.garmin.com/support/download_ details.jsp?id=4523
Köszönjük, de sajna ez az adatmennyiség miatt nem járható út. Elméleti síkon az 550-es 5000/2000 geocache/waypoint kezelésére képes a 300-as 2000/1000 hez képest. A kérdéses file-okban pedig 3061 geocache pont van benne.
Előzmény: Csuhás (#138)
Gondolkodom... vajon mennyit nyom a latban egy áprilisi O300?
Rendes vaskereskedőknél a használt cucc jáccik... :))
Rendes vaskereskedőknél a használt cucc jáccik... :))
Előzmény: Sancho (#139)
Annak, aki még csak most gondolkodik az 550-ben, egy kis videót készítettem, benne vízbemerítés: http://sanchoblogja.blogspot.com/2009/09 /keszul-garmin-oregon-550-fotos-gps.html :)
elhiheted, hogy én se wordben szoktam ezeket nézegetni. föleg, ha még bele is akarok piszkálni... :)
Előzmény: ernoe (#135)
Igen, átjöttek. Belenéztem és a groundspeak ID-re sincs duplázás az adott ládáknál. itt akkor valami egyébb anomália van, mert szemre teljesen jók. Lehet, hogy tesztként más 550 tulajt meg kéne kérni, hogy rakja fel a GPX-eket a masinájára és nézze meg, hogy nála megjelennek=e ezek a dobozok a geocache listában.
Előzmény: H.Gábor (#134)
Na, perverzkedtem kicsit. Társítottam a gpx-hez a word-öt, hogy nekem is ilyen szép doksim legyen. Valóban mindenféle csodát "elnyel" a word, viszont ha akarod, az xml struktúrát meg lehet jeleníteni, ahol minden ott van. Nem próbáltam menteni a fájlt, mert ki tudja mit mókolna belőle ez a szörnyeteg. :-))
A perverzkedés után viszatértem a jó öreg Notepad++ -hoz, ami tökéletesen kezeli a gpx-t (is).
A perverzkedés után viszatértem a jó öreg Notepad++ -hoz, ami tökéletesen kezeli a gpx-t (is).
Előzmény: Togo (#131)
A berakott képek alapján bizton merem mondani, hogy abban a formátumban voltak lementve.
Előzmény: ernoe (#132)
Mondjuk ahhoz szükséges, hogy groundspeak formátumba legyen lementve a cucc, mert csak akkor kerülnek bele a fenti tag-ek...
Előzmény: Togo (#131)
Tévedés. A .hu-ról letöltöttben is benne van, csak mint mondtam a word lenyeli. A groundspeak-es tag-ek nélkül ugyanis csak waypointként kezelnék a .hu-ról letöltött ládákat a paperles képes készülékek.
Szóval a wordben példul a
< groundspeak:cache id="3064" available="True" archived="False" xmlns:groundspeak="[link]
sorból csak annyi látszik, hogy: (< cache(
(a bejegyzés szerkesztő meg lenyeli a záró kacsacsőrt)
Szóval a wordben példul a
< groundspeak:cache id="3064" available="True" archived="False" xmlns:groundspeak="[link]
sorból csak annyi látszik, hogy: (< cache(
(a bejegyzés szerkesztő meg lenyeli a záró kacsacsőrt)
Előzmény: ernoe (#130)
Mert abban nincs ilyen... csak mint lehetőséget írtam, ha gc.com-os ládáról van szó. :))
Előzmény: Togo (#129)
Én kinézem ezen a két képen a szemem, de nem látom a groundspeak:cache id= kezdetü sort. Pontosabban látom hol kellene lennie, de határozottan úgy tűnik a képek alapján, hogy a word szépen lenyeli a szükséges adatot.
(teszteltem a word-öt közben, tényleg lenyeli azt az ID-t)
Valami kevésbé túlművelt szövegkezelő kellene, mondjuk totalcommanderben nyomni egy F3-at a GPX file-on, és abban megkeresni a dolgot.
(esetleg tudom még javasolni, hogy küld át a file-okat, aztán majd belekotrok én :-) )
(teszteltem a word-öt közben, tényleg lenyeli azt az ID-t)
Valami kevésbé túlművelt szövegkezelő kellene, mondjuk totalcommanderben nyomni egy F3-at a GPX file-on, és abban megkeresni a dolgot.
(esetleg tudom még javasolni, hogy küld át a file-okat, aztán majd belekotrok én :-) )
Előzmény: H.Gábor (#128)
ernoe instrukciói alapján rákerestem, nincs id egyezés. Se fájlon belül, se a két fájl között.
Akkor???
Akkor???
Ott van pedig, rögtön a második sorban :-))
Így néz ki: geocaching.hu/caches.geo?id=3044
esetleg így com-os láda esetén: groundspeak:cache id="1798"
Így néz ki: geocaching.hu/caches.geo?id=3044
esetleg így com-os láda esetén: groundspeak:cache id="1798"
Előzmény: H.Gábor (#126)
Most látok először felboncolt g.gpx-et. Itt a két láda amit észrevettem, hogy elsumákolt a vas. Természetesen id feliratot nem találok! Mit nézzek? Mit keressek?
[kép]
[kép]
Előzmény: Togo (#124)
Én is jártam már többször is úgy, hogy letöltöttem néhány megyét ggpx-ben. Arra szigorúan figyeltem, hogy a feltöltési határértékeket meg sem közelítsem, ennek ellenére több láda is hiányzott a az O300-amról. Ugyanakkor scelének rajta voltak a kütyüjén...
Az is feltűnt, hogy amikor vezeték nélkül átküldte egy-egy láda adatait volt, hogy csak a koo. jött át, de előfordult, hogy a teljes leírás is átjött. Ez az anomália is véletlenszerűen jelentkezik, legalábbis nem jöttem rá, hogy mitől függ, hogy jön-e a leírás, vagy sem...
Az is feltűnt, hogy amikor vezeték nélkül átküldte egy-egy láda adatait volt, hogy csak a koo. jött át, de előfordult, hogy a teljes leírás is átjött. Ez az anomália is véletlenszerűen jelentkezik, legalábbis nem jöttem rá, hogy mitől függ, hogy jön-e a leírás, vagy sem...
Ennek most viszonylag gyorsan a végére lehet pedig járni, ha még megvannak a GPX-ek vagy az számítógépen és/vagy a GPS-en.
Most tudod melyik láda nem volt rajta a GPS-en. Fogsz egy text editort és megkeresed vele a GPX-ben a hiányzó ládát. Megnézed mi az ID-je, aztán megnézed, hogy ilyen ID-vel nincs-e másik láda is ebben vagy a másik GPX-ben. Ha van, akkor bingó és lehet elkezdeni Kolesárt nyüstölni, hogy nézze már át a GGPX generátort, miért csinál két különböző ládának azonos ID-t.
Ha nincs, akkor sajnos lehet tovább találgatni, vajon miért tűnt el. Esetleg már régebben megtaláltad az adott ládát és akkor a megtaláltak között kellett volna keresgélni. (Ebbe a hibába is estem már bele)
Most tudod melyik láda nem volt rajta a GPS-en. Fogsz egy text editort és megkeresed vele a GPX-ben a hiányzó ládát. Megnézed mi az ID-je, aztán megnézed, hogy ilyen ID-vel nincs-e másik láda is ebben vagy a másik GPX-ben. Ha van, akkor bingó és lehet elkezdeni Kolesárt nyüstölni, hogy nézze már át a GGPX generátort, miért csinál két különböző ládának azonos ID-t.
Ha nincs, akkor sajnos lehet tovább találgatni, vajon miért tűnt el. Esetleg már régebben megtaláltad az adott ládát és akkor a megtaláltak között kellett volna keresgélni. (Ebbe a hibába is estem már bele)
Előzmény: H.Gábor (#122)
Talán magpet tudja a tutit.
Kisérletezgetni elé bajos lenne a nagy szám miatt. Nem is tudom, hogy hány % a valószínűsége, hogy mégegyszer pont arra járok ahol tudom, hogy van láda és, hogy pont azok vesznek el a vasban. ??? :) kb nulla?
Kisérletezgetni elé bajos lenne a nagy szám miatt. Nem is tudom, hogy hány % a valószínűsége, hogy mégegyszer pont arra járok ahol tudom, hogy van láda és, hogy pont azok vesznek el a vasban. ??? :) kb nulla?
Előzmény: Togo (#120)
Pedig mennyire adná magát, hogy ha pl benzinkutat keresek a poik között, akkor térképre váltva be tudjam állítani hogy azok a látszanak. Hasonlóan ha lehet több gpx fileben felrakni geoládákat, akkor jó volna ki be kapcsolni a fileokat. Ugyanis néha csak játékot néznék, néha meg jó volna látni azokat is amiket már megtaláltam. De sajnos minden nem lehet a gpsen, mert limitált a pontok száma.
Moderátor
Előzmény: magpet (#116)
Coloradonál is tapasztaltam már ilyet, méghozzá úgy, hogy ellenőrizve kevesebb láda volt az egy szem felrakott GPX-ben mint 1500, ami erősen meg sem közeliti a 2000-es korlátját aztán a terepen derült ki, hogy a láda pontok nincsenek meg csak a segédpontok.
Annó mikor kísérleteztem a GGPX generálással akkor láttam tőle ilyet, ha ugyan azzal az ID-vel került rá két láda. Akkor a második szépen elfelejtődött.
Annó mikor kísérleteztem a GGPX generálással akkor láttam tőle ilyet, ha ugyan azzal az ID-vel került rá két láda. Akkor a második szépen elfelejtődött.
Előzmény: H.Gábor (#119)
Szóval! A 3112 láda az több mint amit kezelni tud! Érdekes, hogy a nem megjelenített (feltöltött de elsumákolt) ládákhoz tartozó egyéb pontokat viszont megjeleníti.
Magpet mi a hivatalos érték láda/útpont?
Ja meg küldök mindjárt mailt.
Magpet mi a hivatalos érték láda/útpont?
Ja meg küldök mindjárt mailt.
Nincs kéznél Oregon, de próbálom kitalálni:
Beállítások/térkép/alulrólmásodik gomb (angol verzióban advanced). Ez alatt találsz zoomszint-beállíátsokat. Ha a térkép-pontokat (POI) itt OFF-ra állítod, akkor eltűnnek.
Beállítások/térkép/alulrólmásodik gomb (angol verzióban advanced). Ez alatt találsz zoomszint-beállíátsokat. Ha a térkép-pontokat (POI) itt OFF-ra állítod, akkor eltűnnek.
Házigazda
Előzmény: berni (#117)
Úgy is szerettem volna, de nem tudom, hogy hol kell. Csak olyat találtam, ahol bele tudok menni mindbe, ott keresgetni tudok, de nem tudom hol keressem azt, ahol ki is tudnám kapcsolni őket. Egyikre sem lenne különösebben szükségem.
Előzmény: magpet (#116)
Kategóriánként nem tudod ki/bekapcsolni a megjelenést, csak a POI-kat egyben, ahogy Csiga írta.
Házigazda
Előzmény: berni (#114)