2010-09-26 13:38:49
Klatty a hiányzó kép-ikonra!
feri60

Előzmény: Yoss (#21)
2010-09-26 12:13:59
Pontosan hol is látható a szóban forgó kép?
Yoss

Előzmény: Ruttkay (#20)
2010-09-26 12:12:26
Alábbi érdekes jelenséget produkálta a minap a 62-esem.
A közeli benzinkútnál miközben tankoltam bekapcsoltam a készüléket amely a fentebb látható üstökös tűzcsóva képet rajzolta. Indulás után szépen megnyugodva húzta a csiganyálat.
Mindenesetre vonzódik az asztronómia iránt ez kétségtelen.:)
Ruttkay

2010-09-20 18:54:31
Igen jól látod és egyet meg is ittam a parkoló végében, míg a sofőrre vártam!:)
Ruttkay

Előzmény: agyorgy (#18)
2010-09-20 14:25:00
Látom vettél sört is:)
agyorgy

2010-09-20 14:14:58
Látom vettél sört is:)
agyorgy

2010-09-17 20:36:21
Beltéri trek 2:
Egy újpesti szupermarket legbelső bugyrában (45m-re az elülső üvegfaltól) a tejpultnál élesítettem a készüléket. Egyből talált holdat, mindjárt ötöt 25m-es GPS pontosságtól élesedett. Végig tartotta a jelet, a sorok között sem sodródott ki:), szerintem ez egy újabb biztató jel, hogy talán sötét szurdokban is megállja a helyét a vas.
Igaz utána egy motorszalonban táskában már jelet vesztett, de azért ne legyünk elégedlenek, azért olyan treket amit mellékeltem a Sirf Csix is megirigyelné!
Ruttkay

2010-09-14 22:30:05
Szerintem teljesen logikusan teszik, hiszen minden profilban más lehet a log rögzítésének a módja.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: Csigabiga (#14)
2010-09-14 22:21:26
Az Oregonok is ez csinálják profilváltáskor.
Csigabiga

Előzmény: Ruttkay (#13)
2010-09-14 21:14:01
Észrevettem, hogy profilváltáskor új treket kezd menteni a 62-es.
Nálam a geocachingre távolságalapú mentés van beállítva, míg jármű profilra automatikus mentés. Ha váltok lementi az előző beállítás trekjét és újat kezd a váltott profil szerint.
Amúgy eddig szépen húzza a csiganyálat.

Más: Élesedés, nálam 12 másodperc a műholdképernyő (szabadtéren 10-15m-es GPS pontosággal).
Ruttkay

2010-09-13 12:08:22
helyesen: akkortájt volt-e frissítés cx-re

Előzmény: izsolt (#11)
2010-09-13 12:07:54
Hoppá, a tesztből az derült ki hogy a csixnek is volt kártyaeldobós baja (4.0 firmware-ig) amivel én is küzdök cx-en
Már csak azt kéne kiderítenem, mikor adták ki csixre a 4.0-át és akkortájt volt-e frissítés csx-re

Próbáltam a garmin.com, support, software útvonalon de nem találtam semmit
Tud valaki segíteni?

Vagy tegyem fel a webupdatert? (bár nem nagyon szeretem az automatizált dolgokat, főleg ha garmin gyártmány :-D

2010-09-12 14:42:57
Koszi a tesztet, az alapossaghoz ketseg sem ferhet, de kar, hogy a barometrikus magassagmeres tesztje kimaradt. Talan majd a kovetkezo fejezetben?:)

2010-09-11 19:03:38
(igény esetén küldök jelmagyarázatot!)
Egy képernyőfelvételt dobok, csak függőknek!
Néha magam és csodálkozom hova tud fejlődni egy mánia, de talán neked magpet ezt nem kell magyaráznom! Sajnálom, hogy nem nálad ütöttem nyélbe az "év üzletét". Bocs! De elkapott a gépszíj és nem tudtam addig várni, míg átszállítod a Visegrádiból a náluk lévő utolsó példányt a boltotokba! Amúgy, ne küldéjetek még rám a pszihológusotokat, hátha a JÓ idővel lecsillapodok! :) ... és szabadulok!
Ruttkay

Előzmény: magpet (#8)
2010-09-11 17:58:41
Ez nagyon mókás teszt, köszönjük! :)
Trekkelni próbáltál? A konyhából hirtelen kifordulva nem sodródott ki 1.2m-t? :))
magpet
Házigazda

Előzmény: Ruttkay (#7)
2010-09-11 17:10:09
A "kedvező" időjárásra tekintettel beltérbe ma teszteltem a 62-est.
Korábban az eTrex H-val felmértem a házunk szobáinak pozízióját, amit a Google Earth segítségével bepontosítottam.
Most pedig rátöltöttem a 62-esre a pontokat és láss csodát gyakorlatilag végig tartva a holdakat elnavigált a házban, helységről helységre. Még az egy ablakos mellékhelységben is "otthon" érezte magát! Ez tekintetbe véve, hogy nem üvegpalotában lakunk több, mint bíztató. A Csix (Sirf III) erre nem volt képes!
Rájöttem arra, hogy 29 m-es GPS pontoságig mutatja a pozíciót és 30m- nél jelzi ki, hogy nincs műholdvétel!
A térképen viszont gyenge jel mellett is megtartja a helyet, majd ha a készülék szerint újra 30 m-nél pontosabb a jel a műhold képernyőn is újra ad pozíciót.
Ruttkay

2010-09-10 20:39:48
Sajnos a nyomvonal anomáliák amiről András részletesen írt nálam is fennállnak, röviden mondhatnám nagyon gyerekcipőben jár a firmware erre vonatkozó része.
Nálam még produkált olyat is, hogy egy-egy másodpercet szakított a track és előtte és utána lévő szakaszt külön mentette, volt hogy csak 5 másodperces időintervalummal, mert utána újra szakított és újra mentett.
A kisodródások is megvannak, bár kicsit nekem ez érthetetlen mert végig erős a jel, tehet nem chipset "kancsalítása" okozza véleményem szerint.
Egyszóval van mit fejleszteni a lelkén a vasnak!
Viszont nálam egyszer sem fagyott le! (Lekopogom...)
Ruttkay

2010-09-09 21:16:38
Biztos? Most nincs keznel ilyen ize, de mintha a varosligeti hajozasnak km-ben adtam volna meg a proximity-t. Majd ratekintek.
magpet
Házigazda

Előzmény: piret (#3)
2010-09-09 19:41:34
Nem rettentem el és ma vettem egy sárga 62-est.
Pozitívak az első benyomásaim, jól látja a műholdakat, átlagban többet és erősebben mint az MTK-ás etrex H-m.
Vételszegény helyen a négy fal közt is elboldogul, igaz itt néha kijelenti, hogy nincs műholdvétel, de kisvártatva visszavált pozicióra és elég oszlop van a műholdképernyőn, lehet, hogy csak szoftveresen mond betlit!?
Menűje és kezelhetősége az Oregonnál megszokott kényelmet adja, leszámítva természetesen a képernyőtapizás "élvezetét".
Mivel az elektromos kompasszal nagy kálváriát jártam be a Csixnél, ezúttal megkiméltem magam tőle, de a pozíció iránytű nagyon kis elmozdulásra is reagál, úgyhogy ezt sem bántam meg.
Persze a barométer hiányozni fog, de ez nem ér plusz 30 rugót.
Ruttkay

2010-09-09 19:31:20
Fogyasztást illetően pár majdnem-mérési eredményt találtok a 78s beharangozóhoz írt valamelyik kommentemben. Amúgy örvendetes, hogy az akkorihoz képest azért javult kicsit a firmware, bár még így is számtalan érdekesség lapul benne. Egy mai felfedezés: a proximity sugarát a beállításoktól függetlenül mindig mérföldben kell megadni.
Házigazda

2010-09-09 18:49:29
Hát mit mondjak. Minden elismerésem Andrásé. A felemlített problémák közül néhány nekem is feltűnt, de őszintén szólva ez a teszt eleddig a legrészletesebb, leginkább hozzáértő ember tollából született GPS teszt, amit valaha olvastam. Nyilván fontos megjegyezni, hogy ő elsősorban trekkelésre használja a kütyüt (és hát valljuk meg, ebben a kategóriában a 62s-nek igenis villognia illene) így az átlagfelhasználó sok, itt megjelölt hibával nem fog találkozni. De azért ennek a sorozatnak illene csont nélkül vennie a fent említett akadályokat. Számomra reménykeltő, hogy az említett gondok nagy részét (szerintem) szoftveresen javítani lehet, viszont a csip érzékenysége nem tűnik rosszabbnak, mint az elődöké. Tehát nem reménytelen a dolog. Én eleddig csak ládáztam vele, illetve hétfőn és kedden folyamatosan trekket rögzített egy O550 mellett. Ekkor a Battery save mode ON-ra volt kapcsolva, vagyis a kijelző többnyire ki volt kapcsolva. Ezt majdnem két napig bírta és mielőtt kifeküdt az aksi, még két-három órával előtte is teljes töltöttséget mutatott. Furcsálltam is, hogy hétfő reggel 11 órától kedd délután 3 óráig egyetlen pucuka sem fogyott az akku töltöttség kijelzésből, de kezdtem büszke lenni rá. Aztán este megnéztem, hogy nem felejtettem-e bekapcsolva (de igen) és kiderült, még 5 óra előtt kifeküdt. Legalábbis ez volt a rögzített trekk utolsó pontja.
Mindenesetre köszi ezt a részletes leírást, biztos, hogy mindannyian tanulunk belőle, bár leginkább a Garminnak kellene.
Yoss

2010-09-09 17:51:06
Íme egy kis 62S elemzés Kjr tollából! Olvassátok ügyesen! :)
magpet
Házigazda


Új megtalálások

Bejelentkezés