Minden ami GPSGames, vagy ahhoz közeli.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 |
2011-04-04 22:34:49
Elképzelhető ilyen reakció is - de az is, hogy kicsit több energiát fektetne bele, átdolgozná és javulna a megítélése. Normális esetben az utóbbi lenne a jellemző.
Fairy

Előzmény: zakany (#1576)
2011-04-04 22:22:23
Ez is jó ötlet lenne.. , de sajnos tuti akadna nem egy olyan, aki azonnal sértődne és törölné a játékát, mert épp két alacsony pontszámot kap az elején...
zakany

Előzmény: Fairy (#1571)
2011-04-04 21:58:47
Így látom magam is. Magpet figyelj, ritkán támogatnak egy véleményt ilyen sokan.

Magam nem is pontozást javasolnék, hanem néhány adható jutalom pontot, amivel megjelölhetjük a leginkább tetsző játékokat. Az mégis csak pozitív megerősítés. ( A sima pontozás nagyon szubjektív, ha kevés a megtaláló. Valakit megkergetnek a kutyák egy ládánál, és lepontozza, akkor az hosszú ideig rontaná egy játék megítélését. )
Csuhás
Moderátor

Előzmény: zem (#1567)
2011-04-04 21:44:10
+1 lájk
cactus

Előzmény: zem (#1567)
2011-04-04 21:37:03
Na jo: Magyarrol Magyarra: Ezt az en szivembol (is) irtad! Koszonom!
halaszkiraly

2011-04-04 21:32:30
Ezt az én szěvemböl (is) ěrtad! Köszönöm!
halaszkiraly

Előzmény: zem (#1567)
2011-04-04 21:27:23
Jó felvetések hangzottak el, de én nem (pontosan) ebben/így látom a "kiutat"/"kitörési pontot". Szerintem mindennél fontosabb, motiválóbb a közvetlen visszacsatolás. Úgy vélem, hogy magpet "játszani is engedd" alapállása törvényszerűen vezetett a színvonal csökkenéséhez (nem mentegetőzésként írom! :-) ). Ugyanis hiányzott egy, a hivatalos moderáció helyetti kontroll: a felhasználói visszajelzés könnyen számszerűsíthető formája.
Nna, nagyon elfilozofálom, pedig baromi egyszerű a javaslatom: a logokhoz tartozzon pontozási rendszer is, kb. az "élmény", "kihívás", "ismeret" kategóriák mentén. Ez lehetne a játék KIÉ pontszáma :-)) Talán akkor nem is lenne (annyira) fontos, hogy havonta pár főnél többen teljesítsenek, ha konkrét, számszerű visszajelzés érkezne.
Fairy

Előzmény: Pupu (#1566)
2011-04-04 21:21:37
Teljesen egyetértek Veled, erre szokták azt mondani, hogy helyettem írták...:-)

Előzmény: zem (#1567)
2011-04-04 21:13:16
Nagyon egyet értek veled.

+1 Lájk.
BaliaGy

Előzmény: zem (#1567)
2011-04-04 21:00:51
Figyelek ám! Olvasok, a magam egyszerű szintjén értelmezek és elméletben mindenféle forgatókönyveket futtatok. Most kicsit dolgozósabb periódusom van, de igazából nem is fontosabb az én véleményem, mint a játékosoké. :)
Vannak tervben változások, ennyit tudok biztosan.
magpet
Házigazda

2011-04-04 20:47:20
Nagyon nem értek vele egyet!!

Többre tömbösített válaszok:
Idáig inkább hallgattam a nagy sportolók közt. Mondván én így szeretem a gamest, ha változást akarnak és elérnek, majd meglátjuk milyen lesz. Nem vagyok a listátok ellen a megtalálásokban, megnéztem mikor ID csinált ilyesmit, jópofák ezek is, van akinek ez számít - nem ártalmas, ergo legyen.

Viszont: moderáció? Megszüntetések? Na nee...

Legtöbbször a kölykökkel megyek kirándulni, keresgetni - a legegyszerűbb, nektek butaságnak tűnő dolog is jó játék (lehet) nekik. Szeretem a közelieket, mikor egy téli, fázós nap ki lehet velük mozdulni közelbe, de van cél, hogy egy új feladványt, elolvasni, megismerni valót találjunk. Ugyanakkor szeretek nagyokat menni barátokkal, ott meg jól jön a nehezebb, agyzsibbasztó játék.

De! miért is kell megszüntetni bármelyiket is? Ami nem tetszik nekem - nem keresem. Másnak viszont nagyon jól bejöhet (mert ő a vonatokra bukik, vagy az ipari tetemek a gyengéi, vagy mert a színházak, filmek stb.) "Színvonaltalan" egy rejtés? hát... Ti tudjátok!

Lelkesen elrejti valaki, mert meg akart valamit mutatni. Vagy Brezko rejtett egyet magpet régi boltjába - mekkora poén volt. Lehessen már itt lazulni, de lehet rejtvényt fejteni, lehet menni, és lehet ÉLNI. Nem szabályokat bogarászni és ...

Még egy gondolat: csökkent a legtöbb embernek a szórakozásra, kikapcsolódásra, benzinre fordítható összege. Azon szerencsések akik még korlátlanul tudnak menni - azok örüljenek. De ne az jöjjön szövegként, hogy nem népszerű a games, mert kevesen játszanak kinti játékot. Gc-n is csökkent, csak a játékosszám növekedése miatt nem feltűnő.

No bocsánat, senkinek nem akartam lelkivilágába taposni. De ne legyenek megszüntetések, ha kérhetem.
zem

Előzmény: ID-24 (#1565)
2011-04-04 20:37:21
Kevés szebb dolog akad szerte e világon az önkritikánál - de tényleg kellett ilyen mennyiségű hamut hinteni a fejedre? Nem tudom, melyik játékaidat irtottad ki, de nekem sok örömöt szereztek, amelyeknél eddig jártam. :-)

Moderáció: nem szívesen dicsérek olyan ötletet, amellyel más valaki állt elő, de első közelítésra jó ideának tűnik, hogy néhány szempont alapján minősítse új játékát maga az alkotó. Kelljen elgondolkoznia, mielőtt bejelöl valamit: tényleg szép a környezet? Van valami spiritusz a rejtésben? Vette a fáradságot, hogy bekopizzon valami információt a helyről? Aztán, ha mindig csupa ötöst ad a saját elégtelenjeire, már mindenki tudni fogja, mire számítson.

Pupu

Előzmény: ID-24 (#1565)
2011-04-04 20:05:52
Gyomláltam egy kicsit a játékaim közt. A leggyengébbeket, kb. húszat megszüntettem.
ID-24
Játékvezető

Előzmény: ID-24 (#1564)
2011-04-04 19:16:57
Ha lesz bármilyen előzetes moderáció, akkor több játékot nem csinálok, ahogy a gc-n sem rejtettem jó ideje.
Ha valaki felkeresi egy rejtésem, akkor bármilyen megindokolt véleményt szívesen veszek tőle, de bent, a meleg szobában számítógép mellől hivatalnokot játszó szakértőre nincs szükségem.

Ha valamelyik játékommal problémája van valakinek, aki már megkereste, kérem, szóljon, és megszüntetem a játékot, mert javítgatni nincs kedvem. Ne csak a logba írja be az észrevételét, hanem küldjön egy mailt is, mert nem figyelek minden megtalálást.
ID-24
Játékvezető

Előzmény: Omlás (#1563)
2011-04-04 18:59:06
A moderáció sztem sokak számára ijesztően hatna (talán többek között magpetre is), de lenne egy köztes javaslatom. Moderáljon a rejtő azzal, hogy néhány kérdésben pontoznia kell saját játékát, amit a játékoldalon mi is látunk. Ilyenekre gondolnék, mint természeti környezet, ötletesség, újszerűség, megközelíthetőség, teljesíthetőség, stb. Legfeljebb ha sokszor rosszul moderálja saját rejtését, akkor nem rejthet.
Omlás

2011-04-04 14:03:48
Zakany monnyon le! :)
Bacu

Előzmény: zakany (#1561)
2011-04-04 13:20:29
"retro"

[link]

Én is mennyit sz**rakodtam ezzel régen :))
zakany

2011-04-04 12:00:57
Akár vetélytársa (magpet), illetve mércéje (ID) egymásnak a GC és a GG, akár nem, az emberek mindenképpen összehasonlítják őket.

Szerintem a GC fő hibája, hogy engedte magát kiszorítani természetvédelmi területekről, fő előnye pedig a moderáció, az, hogy előre sejthető (színvonalban is), mit kapok egy rejtéstől.

A GG fő előnye hogy sok mindent (így a kényes helyekre rejtést is) a tagok belátásár bíz, és többféle játék van, fő hátránya, hogy a liberális szemlélet miatt leromlott a színvonal.

Valamennyire ismerve a vezető személyiségeket és a strukúrákat, úgy vélem, hogy a GG-n van nagyobb esély olyan változásra, amely az előnyök megtartásával kiküszöböli a hátrányokat.

Most, hosszas gondolkodás nélkül, csak úgy ötletszerűen, közreadom, hogy milyen irányban spekulálnék én, a megcsontosodott öregember, kockafejű mérnök és egyébként is fasisztoid egyén:
- A játékokat játszani és a fórumokat olvasgatni bárkinek lehet, aki rájuk talál a neten.
- Játékot telepíteni, illetve fórumhoz hozzászólni csak valós névvel, e-mail címmel és telefonszámmal regisztrált játékosnak lehet.
- Legyen moderáció, de rugalmasabb, emberségesebb, mint odaát.
- Legyen tilos a netkess, becsületszó alapon. Aki "elveszti az arcát", az elveszti regisztrált státuszát is.
- Legyen valamilyen értékelés és elismerés a játékot sportként űzőknek.
- Talán nem kéne, hogy ottani játékok, minden változtatás nélkül, itt is felrakhatók és teljesíthetők legyenek. Elég lehetne utalni egymásra.
Hirtelen ennyi, talán ébreszt néhány gondolatot.
Pupu

2011-04-04 11:20:29
Sziasztok!

Nagyon régen szóltam már hozzá témához, de ez most olyan, amihez hozzá szeretném fűzni gondolataimat.

Előzetesen annyit, hogy ha időm engedi, játszom a GC-n is, sőt nem egy alkalommal mindkét játékkal "felszerelkezve" indulok el, ismerem mind a kettőt. A GC-t kifejezetten kedvelem azért, mert a játékok kategorizálásából, szabványos leírásából és persze a fórumjaiból mindent meg lehet tudni még indulás előtt. Én gyerekekkel szoktam játszani (gondolom nem egyedül), ilyenkor ezek a kiegészítő információk elengedhetetlenek.

Én is látom, hogy miközben a regisztrált GG tagok száma dinamikusan növekszik, szinte annak arányában hanyatlik a játékok átlagos minősége.
Szerintem a megoldás az, hogy a játékokat ha nem is szűrni, de mindenképpen egy moderátornak vagy moderátoroknak előzetesen véleményezni kell a rejtő felé, így csak akkor jelenhetne meg a játékok között, ha az ő szűrőjükön átment. És nagyon kellenének a kategrizálások is.

Ha a játék nem méltó a GG szellemiségéhez, úgy azt igen is lehessen visszadobni további csiszolásra vagy adott esetben letiltani. Legyenek minősített rejtők, például, valahogy úgy mint a Vaterán. Stb, stb.

Be kell látni, hogy a GG eljutott egy olyan szintre, ahol már elengedhetetlen a minőségi szűrés. Meggyőződésem, hogy a gyenge játékokat telepítők közül sokan örülnének a hasznos tanácsoknak, ez pedig elindíthatna egy minőségi fejlődést.
gábor

2011-04-04 10:52:42
Egy kicsit eltér a fő témától, de mégis beírom: Köszi a belinkelt cikket, igazán érdekes, és valahol nagyon szomorú is volt.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: ID-24 (#1556)
2011-04-04 09:25:28
Ha valakiknek szeretem a játékait, akkor ID te mindenképp köztük vagy. Szép helyekre viszed az embert, ahol egyébként sosem járna. A várfoglalós játék is a te fejedből pattant ki, amit olyan lelkesen játszottam.

Nem azért vetettem fel a témát, hogy személy szerint valaki(k)nek üzenjek. És ne általánosítsatok, ne próbáljátok magatokra húzni. Budapesti rejtésből is van szuper ötletes pl.: [link]
Omlás

Előzmény: ID-24 (#1556)
2011-04-04 07:46:08
Néhány észrevétel:

- Nem gc mércével kéne mérni az itteni játékokat, mert nem hiszem, hogy a geocaching az egyetlen megfellebbezhetetlen etalon. Nem csak egy műanyag dobozba rejtett jelszó megkeresése lehet játék.

- Mivel nekem is sok sz@r játékom van, ezért íme egy (felesleges) használati utasítás: megnézed az általában nagyon kevés szöveget tartalmazó játék-oldalt, abból nagyjából eldönthető milyen értéket képvisel a játék, így a helyszín felkeresése saját felelősségre történik.

- Az én "rejtéseim" azért olyanok, amilyenek, mert - sok emberhez hasonlóan - magamból indulok ki. Nekem a végcél csak arra kell, hogy navigálhassak, és hogy kapjak egy ötletet a kirándulás célpontjához. A kikapcsolódást és örömet az okozza, hogy erdőn-mezőn, hegyen-völgyön sétálunk, a szó szoros értelmében minden szart, csapást, rovart, rügyet stb. megnézünk. IDné mindent lefényképez, és itthon még tovább kutakodunk.
Egy példa a legutóbbi túráról. Az inotai Készenléti lakótelepen is átsétáltunk a "19,5 km/1 szem geoláda" túrán. Közben megnéztük az épületeket is, majd itthon utánanéztem a dolognak, és ezt az érdekes cikket találtam. Ez is részévé vált a kirándulásunknak, pedig a geoláda rejtőjének ehhez semmi köze. Mi magunk ezt tudtuk kihozni a rejtésből.

- Azt már máskor is szóvá tettem, hogy az egészséges versenyszellemet támogatni kéne valamilyen pontozással. Azok, akiket ez nem érdekel, semmilyen hátrányt nem szenvednének, ellenben hiányérzete marad azoknak, akik ilyet is szeretnének.
ID-24
Játékvezető

2011-04-04 05:02:27
Miután aludtam rá egyet, még kiegészítem valamivel az előbbieket.

Nem azért írtam, hogy kiújuljon a korábbi polémia. Most nem arról van szó, hogy ennek-annak, vagy konkréten Pupunak, mi tetszik, és mi nem tetszik, mert ez nem annyira fontos. Hanem, visszakanyarodva Omlás felvetéséhez, az a kérdés, hogy miért nem futott fel annyira a GG, mint lehetséges lett volna, és többen kívánnánk.

Az, hogy nekem a kedvemet szegte valami, magánügy. De az már tényleg elgondolkodtató közügy, hogy míg a GC-n egy-egy új játék megjelenése után percekkel valóságos kessertalálkozó alakul ki a helyszínen, és megy a nagy vetélkedő, hogy ki találja meg elsőként, itt jó helyen levő, attraktív játékok teljesítésével lehet valaki dobogós helyen, hetek vagy hónapok múltán. Mint a példaként felhozott Tó Bérc bánya esetében: egy év kellett a második megtaláláshoz...

Eltűnődöm azon is, hogy míg korábban nagyon ötletes játékok jelentek meg a GG-n (sötét erdőben lámpafénynél keress felvillanó fényvisszaverőt vagy foszforeszkáló dolgot, keress meg egy fára szerelt gombot, amelyet megnyomva odább, a láda helyénél megszólal egy csengő stb.) mostanában eléggé elmentek a játékok a kommersz, igénytelen irányban. Miért? Talán mert nem túl jutalmazó ötletelést, munkát fektetni egy olyan játékba, amely aztán majd egy-két embernek szerez csak szórakozást hónapok alatt?

Ismét megpendítve egy témát, amely az utóbbi időben foglalkoztat, és talán most ebben az összefüggésben nyer igazi értelmet: míg egy "kütyüs" témában, például az Androidos topikokban élénk eszmecsere zajlik, Omlásnak ez a tényleg fontos, a GG szempontjából sorskérdést feszegető bejegyzése eléggé visszhang nélkül maradt eddig: rajta kívül Halászkirály, Mikulás és Pupu szólalt csak meg egy hétvége során. Jó dolog, hogy kialakult itt egy egymást technikai kérdésekben önzetlenül és hatékonyan segítő közösség, de kár, hogy magát a játékot nem kíséri ekkora érdeklődés. Az azért nem lenne jó, ha a GG-re műszaki kérdéseket megtárgyalni látogatnának el a kollegák, játszani meg a GC-re járnának...

Szóval talán nem ártana felpörgetni egy kicsit a dolgokat, felrázni a társaságot. Hogy csakugyan szükséges-e ez, és ha igen, akkor hogyan kéne, azt mások bizonyára jobban érzik, tudják nálam.
Pupu

2011-04-03 21:55:22
Igazad van! De mint tudjuk, igazságok sokfélék, és egymásnak ellentmondók is vannak. Így az is igaz, hogy a "tessék csak nyugodtan itt is logolni régebbi ottjártod alapján" típusú "teljesítés" alacsonyra helyezi a mércét olyanok szemében, akik csakugyan teljesíteni akarnának valamit, de így elkedvetlenednek. Másképp fogalmazva: még ha integráló személyiség vagy is, nem játszhatsz korlátlanul egyszerre ilyen és olyan típusú játékosokkal, mert lesz, aki feláll az asztaltól.

Lehetséges az is, hogy nem mindenki egyformán definiálja magának a "játék" fogalmát. Kártyázni játék, bújócskázni játék, focizni játék, ebben van közmegegyezés. Elrejtett dobozkát felkutatni szintén játék. De hogy az "erre jártam, tetszett, fotózgass itt te is" felszólításnak engedni játék-e, vagy sem, az már kérdéses. Mi ebben a játékos elem? A játék fogalmában benne van a kétesélyűség: engem kopasztanak meg ultiban, én kapok gólt stb. Itt ilyen nincs. Pár éve voltam a helyszínen, előkaparok néhány régi fotót, felrakom, és van egy teljesítésem a statisztikába. Ez nálam nem jön be.
Pupu

2011-04-03 21:24:40
"Ha ez kialakulna, akkor például én azt is gondolnám, hogy kivetnék a játékosok maguk közül azokat, akik piros egyes találatokat jelentenek be otthonról, mondván "tavaly kirándultunk arra, nagyonjó volt..."."

Még mielőtt kivettek magatok közül, töröltem előled a "megtalálásomat" (Nekem abszolut nem fontos a sorrend, meg a pirosegyes)

Azonban hozzátartozik az is a dologhoz, hogy Bolyak ezt írja a "Poós malom" játék oldalán: "Ha eseteg régebben jártál már itt és fényképeztél is, rakd föl a képeket nyugodtan, nekem az idő nem számít!"
halaszkiraly

Előzmény: Omlás (#1548)
2011-04-03 21:10:02
Mikulás, félreértesz. Én nem a rejtésekre írtam, hogy jobbak lennének, hanem a játékokra. Van inverz caching, kőcipelő játék, kerékpáros trackkövetés, stb. Az hogy vannak szar/színvonalat nélkülöző rejtések, az elkerülhetetlen. Én is béna rejtő vagyok. Sem fantáziám, sem ügyességem nincs egy jó rejtéshez.
Omlás

Előzmény: Mikulás (#1551)
2011-04-03 20:31:26
"és ezek a játékok összehasonlíthatatlanul jobbak, fantáziadúsabbak"

Azért ezekkel az általánosításokkal óvatosan bánnék... Láttunk ilyet is, olyat is. Sok szemét jelent meg a GG-n, annyi bizonyos. A GC-n a moderáció bizonyos szint alatt azért szűri a játékokat. A másik gond, hogy sajnos a GG-n sok rejtő elszór "erre jártam, játékot sz@rtam" alapon játékokat, de a karbantartás elmarad... Vagy marad a virtuális, vagy a "fotózgass" tipusú "rejtés", ami a legegyszerűbb: elszórom, de karbantartani nem kell, fantázia viszont nem sok van ezekben (persze kivételek itt is akadnak).

Csak annyit akartam mondani, hogy két oldala van ennek az érmének is.
Mikulás

Előzmény: Omlás (#1548)
2011-04-03 20:13:54
Valamifele pontozas vagy rangsor talan tenyleg jo volna. Az viszont biztos, hogy a gc nem versenytars, hanem "csak" egy masik felulet.
magpet
Házigazda

Előzmény: Pupu (#1549)
2011-04-03 19:57:34
Nem beszéltünk össze Omlással, úgy olvastam írását, mintha bárki másé lenne. Szerintem lényeges dologra tapint, és furcsállom, hogy ennyi idő alatt senki sem reflektált rá.

Számomra például lényeges elem a versengés, és mióta ettől elvették a kedvemet, nagymértékben csökkent számomra az egésznek a vonzereje. Ez lemérhető teljesítéseim számának visszaeséséből is.

Úgy vélem, hogy míg a GC egyik hibája a túl merev játékvezetés, itt a megengedő szellem sokat bíz a játékosokra, akik bizony néha nagyon alacsonyra teszik a mércét.

Míg egyrészt a két játékfelület közötti örvendetes átjárhatóságként üdvözlöm, hogy ottani játékok itt is megjelennek, én csak akkor logolnék be ilyet, ha külön újra odamentem a kedvéért. Különben mit tehetnék? Figyeljem a dupla játékokat, és az 1700 ottani megtalálásomból fényezzem itt magam? Méltatlannak érezném. Hangsúlyozom, nem helytelenítem, ha valaki így tesz, de nem az én ízlésem - különösképp elsőként bejelentve.

Szóval számomra a GG kezd közösségi játékból egyéni játékká válni, amitől persze nem fordítok hátat itteni barátaimnak. Bringázásaim közben felcsipegetek ezt-azt, mások meg csináljanak amit akarnak, legyen mindenkinek jó!
Pupu

Előzmény: Omlás (#1548)
2011-04-02 18:24:39
Magpet, szerintem nem az a baj, hogy sokan beszélnek, az "OFF" dolgokról, hanem az, hogy én lehettem a második megtaláló Tó-bérc bánya játéknál egy évvel a megjelenése után. A tagok szinte egyáltalán nem játszák az outdoor játékokat, csak azokat, amik egészen kényelmesen teljesíthetők, pl.: budapesti rejtések.

Az tehát tök jó lenne - az én felfogásom szerint - ha sokat beszélnének az "OFF" topikokban, de folyamatosan lennének megtalálások, ne adj Isten, valami versengés féle. Ha ez kialakulna, akkor például én azt is gondolnám, hogy kivetnék a játékosok maguk közül azokat, akik piros egyes találatokat jelentenek be otthonról, mondván "tavaly kirándultunk arra, nagyon jó volt...".

Sajnos ebben az értelmében még mindig nem indult be a games oldal, csak a geocaching megy, pedig ez az oldal, és ezek a játékok összehasonlíthatatlanul jobbak, fantáziadúsabbak. Amíg ezek a dolgok nem változnak meg, addig mindig másodikok maradtok.
Omlás

Előzmény: magpet (#1544)
2011-03-29 21:26:04
Őszintén mondom: nem! Inkább csökkenteni, mintsem növelni szertném életemben a technikafüggőséget (mérnökember létemre - vagy éppen ezért?) De mindenkinek legyen jó attól, amit szeret! :-)
Pupu

Előzmény: BigMick (#1546)
2011-03-29 17:25:54
Szóval mondhatjuk úgy is, hogy szimplán irigykedsz? :)
BigMick

Előzmény: Pupu (#1545)
2011-03-29 15:43:00
Nem az OFF-on akadt meg a szemem, csak egy olyan benyomásom támadt, hogy a játékhoz szükséges technika uralása mintha néha háttérbe szorítaná magát a játékot. Persze a "kütyü" is egyfajta játékszer... Nincs bajom a jelenséggel, csak nekem kínaiul van az egész, így kimaradok valamiből :-)
Pupu

Előzmény: magpet (#1544)
2011-03-29 08:15:23
En az OFF viragzasat nem latom annyira soteten, mint Te. Sot,, a szememben ez inkabb az eros kozossegi eletet jelenti, mert a jatekosok mindenfelet megbeszelnek egymassal. Oszinten szolva azt kicsit furanak tartom, ha valaki eletenek 100%-at a GPSGames (vagy a GC) tolti ki (nem is nagyon ismerek ilyet). Az OFF azt jelenti, hogy a normalis emberek szamara ezeken a jatekokon tul is van elet, es errol csevegnek egymassal. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: Pupu (#1543)
2011-03-28 17:57:21
Köszönöm! Érdekes böngészgetni. Volt néhány meglepő, és néhány várható dolog. :-)
Pupu

Előzmény: magpet (#1542)
2011-03-24 08:34:08
Íme a lista eleje, a topik címe után a hozzászólások száma (a formázgatással nem sokat bajlódtam :):

Általános OFF8369
Garmin Colorado... és Oregon :)5635
Tudok egy viccet :)3578
AeroMap Baráti kör3261
A geocaching helyzete ma Magyarországon..3072
Oldal tesztelése - technikai dolgok2451
Gumiszoba2187
GPSGames - általános központi topik1541
Túratárs kerestetik!1068
Kerékpáros topik1032
[Hír] 3. GARMIN GPSGames Mqhód Fesztivál946
[Hír] 4. GARMIN GPSGames Mqhód Fesztivál889
[Hír] 2. GARMIN GPSGames Mqhód Fesztivál734
3. Dél-dunántúli Regionális Kessertalálkozó690
Spontán GeoPacal találkozó július 16-án686
[Hír] 1. GARMIN - GPSGames Mqhód-Fesztivál Gánton685
[Hír] DDRKT4 - Dél-dunántúli Regionális Kessertalálkozó525
[Blog] GeoPacal 2.0488
[Hír] DDRKT6454
GPS - amik nem krumplibogarak434
Túrafelszerelések: aprók és akciók415
[Blog] Futás! Avagy szg és a Forerunner 405 közös futónaplója413
[Blog] Rókavadászat GPS-alapon411
[Hír] DDRKT5 - Dél-dunántúli Regionális Kessertalálkozó411
Árverés Noé állatotthon részére391
III. Veszprémi Geokesser Találkozó és Túraverseny376
[Blog] GeoRádió370
Filmek, zenék... kikapcsolódós topik355
g:hu Android325
Oldal tesztelése - design dolgok306
[Hír] Fehér csillagok 2009.300
[Hír] GARMIN Oregon 550288
[Játék] Boldog szülinapot!259
[Hír] Megérkezett a GARMIN GPSMAP 62-es sorozat!252
[Játék] Mikor épült a fogadó ?249
V. Veszprémi Geokesser Találkozó és Túraverseny249
[Hír] III. Zalaegerszegi Találkozó [2009.08.08.]245
[Játék] Magyar Szabadhó(d)művesség233
Mindenféle készülékek221
[Hír] GARMIN GPSMAP 78S - mqszer született208
[Játék] Becsületes megtaláló [wherigo]206
IV. Veszprémi Geokesser Találkozó és Túraverseny203
[Blog] GY.E.R.E. Gyors Esti Reagálású Egység (Gyors Reagálású Esti Egység)198
[Játék] Hajózz!196
VI. Veszprémi Geokesser Találkozó és Túraverseny192
[Blog] Addig kell a vasat (Oregont) ütni amíg meleg.190
WherIGo - cartridge készítés186
[Blog] Póló blog, avagy öltözködjünk gpsgames-be184
[Hír] Balaton-kör184
Nosztalgia - avagy amikhez kedves emlékek fűznek182
magpet
Házigazda

Előzmény: Pupu (#1541)
2011-03-24 07:06:56
Fairy, ID, magpet, mindenkinek köszönöm! Lehetséges, hogy nem csak engem érdekelne a dolog. Nagy munkát azért senki se fektessen bele :-)
Pupu

Előzmény: magpet (#1540)
2011-03-23 12:36:10
Telefonrol nem mernek nekifutni, de pc-rol talan bejutok a pgadminba, es ki tudom nyerni az adatokat. Csak el ne felejtsem...
magpet
Házigazda

Előzmény: ID-24 (#1539)
2011-03-23 09:10:13
Én még erről sem tudtam, amit belinkeltél.

Pupu!
Sajnos ebben a témában nem tudok segíteni. Talán valamelyik rendszergazda tud valami okosat mondani!
ID-24
Játékvezető

Előzmény: Fairy (#1538)
2011-03-23 08:01:11
Bár nem engem szólítottál meg, van egy tippem: [link] Balra lent van egy lista, ami kb. olyasmi, mint amit írtál.
Fairy

Előzmény: Pupu (#1537)
2011-03-23 06:35:28
Kedves ID, érdekelne valami, Te meg nagy adatértékelő vagy (a megtalálások száma szerinti listákra gondolok) - nem készítenél egy kis statisztikát? Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen a fórumtémák népszerűségi sorrendje a hozzászólások száma alapján. Szabadtéri vagy terepi játékokról értekeznek többet, Androidról vagy kirándulásról?
Pupu

2011-03-11 17:21:41
Igen, tervezem :)
Omlás

2011-03-11 06:33:23
Ha már a gépet megtalálod akkor innen is nézd meg .
t-kazi-bágnes

Előzmény: Omlás (#1534)
2011-03-10 21:53:15
na, már teljesen hülye vagyok és megtaláltam. csak a kincskeresés kategóriában nem néztem :)))) http://gpsgames.hu/jatek/pontkereses/218 5/a_spanyol_inkvizicio_kedvenc_jatekszer e/
Omlás

2011-03-10 21:49:41
nem találok egy játékot a millió között, segítsetek :)
egy munkagépet kellett a játékban megtalálni, ami egy nagy sárga bányagép, egy út mellett kiállítva. tudom, hol a gép, de nem találom magát a játékot, pedig hétvégén arra járok.
Omlás

2011-03-09 09:27:25
:o)
Csigabiga

Előzmény: magpet (#1531)
2011-03-08 15:44:51
Úgyvan!

üdv - az egyik üzemeltető :)
magpet
Házigazda

Előzmény: Csigabiga (#1530)
2011-03-08 09:28:48
Hoppá! Azt hiszem rájöttem! :o)
KÖNYVJELZŐ!
Csak én még nem használtam ezen az oldalon ezt a funkciót...
Csigabiga

Előzmény: Csigabiga (#1529)
2011-03-08 09:27:16
:o)
És mi a megfejtés?
(az eszembe sem jutott, hogy más is tudhatja)
Csigabiga

Előzmény: ID-24 (#1527)
2011-03-08 09:24:46
válasut=választ
ID-24
Játékvezető

Előzmény: ID-24 (#1527)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 |

Új megtalálások

Bejelentkezés