Minden ami GPSGames, vagy ahhoz közeli.
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 |
2010-01-04 07:34:19
Örülök, hogy bízol bennem, de ha mégis csalódsz, csalódtok, akkor valóban könnyen orvosolható a dolog. :))
Népszerűtlenségemnek is van előnye. Nem kell mindenáron mindenkinek a kedvét keresnem.
Egyébként, én nem akarok eszevesz(t)ett aktív ténykedésbe kezdeni.
ID-24
Játékvezető

Előzmény: Pupu (#961)
2010-01-04 07:22:05
Az sem volna rossz,ha lehetne törölni egy téves bejegyzést ,megtalálást miután valaki lenyomja az enter gombot.Nekem is volt elnyomásom amit kb félperc múlva észre vettem,de már nem tudtam mit tenni.
firesanyika

2010-01-04 07:21:17
Kedves zem!

Kérlek, ne aggódj! Eszemben sincs sem a Te játékaidat sem másokét ellenőrizni, vagy kritizálni. Milyen alapon tennék ilyet?

Amit tehetnék:
-Ott éktelenkedik egy Téves nevű nem is létező játék a listában. Mindössze át kellene a készítőjének állítania a dátumot a távoli jövőbe, és már el is tűnne ez a téves játék. A dátum módosítását én is megtehetném, miután figyelmeztettem a készítőjét, és ő nem tesz semmit.

-Többször kérték, hogy a lezárt játékok ne jelenjenek meg. Amíg szg talál egy megfelelő megoldást, addig (azt hiszem) ezeket is eltűntethetném egy jövőbe állított dátummal.

-Ha valaki egy egyértelműen indoor játékot tesz az outdoor kategóriába, annak felhívhatnám a figyelmét, hogy rossz helyre került a játéka. Én semmi esetre sem tenném át, mert az értelmes ember maga is átteszi, ha figyelmeztetik, az ostoba úgyis visszatenné, ha én módosítanám.

Más:
Szerencsés sorsomnak és életkörülményeimnek köszönhetően mindig jól alszom. Neked sikerült egy, ha nem is álmatlan, de picit nyugtalan éjszakát okoznod.
Pont lefekvés előtt olvastam bejegyzésed, és valami rettenetesen meglepett benne. Ez pedig az volt, hogy a Kessersztoriba (saját szórakozásomra is) befektetett több száz óra munkámat fel lehet arra használni, hogy valaki illusztrálja, milyen rossz ember vagyok.

Ha érdekel, nagyon szívesen elárulom, miért maradt abba a Kessersztori, és miért van olyan kevés megtalálásom.

ID-24
Játékvezető

Előzmény: zem (#943)
2010-01-04 07:07:41
Örülök a fejleménynek. ID, bízom Benned! Sok sikert kívánok, mindannyiunk érdekében!
Pupu

Előzmény: magpet (#939)
2010-01-04 07:06:02
Értem az aggodalmadat, Csuhás, és nagyon méltányolom azt a pozitív viselkedést, amellyel "ott" igyekeztél a torzulások ellen hatni. Én mégsem félek, mint Te, mert van a két játszótér között egy döntő különbség. Ott egy klikk betonozta be magát a hatalomba, itt viszont egy közfelkiáltással és magpet döntésével létrehozott tisztség bármikor ugyanígy megváltoztatható. Ha nem válik be valami/valaki, le lehet vonni a konzekvenciát. Ezért bízom a választott megoldás és személy sikerében. Egy próbát mindenesetre megér! :-)
Pupu

Előzmény: Csuhás (#947)
2010-01-03 23:32:37
Ha lehet majd törölni a saját logot, akkor is sokat fog javulni a helyzet.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: magpet (#958)
2010-01-03 23:25:19
Ez nagyon igaz, es tenyleg figyelemremelto...
magpet
Házigazda

Előzmény: Csuhás (#957)
2010-01-03 23:22:13
Igazából az az érdekes, hogy van néhány jelszó nélküli játék, és ahogy tudom csak korrekt logok születtek ezeknél. Tanulság, ha valaki nem akar netkesst a játékánál az nem adjon meg jelszót! ;-)
Csuhás
Moderátor

Előzmény: apexsek (#955)
2010-01-03 23:14:47
:-))))))))))
apexsek

Előzmény: MrZerge (#954)
2010-01-03 23:14:27
Én azt mondom:
Ha a játékosok, s a játékkészítők korrektül ügyködnek, nem lesz munkája ID-24-nek.
Ez lenne a cél.
Mármint, hogy szabályozás nélkül Pontosabban önszabályozással) tudjuk művelni a játékokat.
Nem hiszem, hogy hatalmi erővel akarna élni bárkivel is szemben.
De tényleg van keveredés néha a játékok besorolását illetően.
Másfelől sokszor fordul elő netkess outdoor játékoknál.
Én értékelem, ha valaki ügyes, s kitalál egy jelszót.
De:
Ezt ne olyan játéknál tegye, aminek az értelme veszik el, ha nem megy oda.
ha pl. én túrázni hívom a kessereket valahova (akár város, akár természet), akkor ne a karosszékből logoljanak.
Akkor se, ha triviális a jelszó!

Önkontrol a játékosoktól, s pontosabb behatárolás, nehezebb jelszóképzés a játékkészítőktől.

Szerintem.
apexsek

2010-01-03 23:12:38
Valami szép pólót vagy kitűzőt azért gyárthatnátok a következő versenyre.
pl.: egy tőkésréce, karmai közt egy baseball ütővel :-)
MrZerge

Előzmény: magpet (#952)
2010-01-03 22:57:32
Tobbek kozott a Te aggodalmad segit majd, hogy a dolgok ne ferduljenek el. Ebben a mostani lepesben probalj egyfajta technikai utmutatast latni, nem pedig tartalmi beavatkozast! Azt hiszem a teljes KB es ID neveben is mondhatom, hogy errol van szo. Nem lesz rossz jatek/jo jatek, tul keves/tul sok leiras, csunya fenykep miatti kukazas, stb. Ha megis ilyesmit tapasztaltok, szoljatok!!!
magpet
Házigazda

Előzmény: Csuhás (#947)
2010-01-03 22:54:01
Eliras. :) Helyesen: GPSGKB, azaz Kozponti Bizottsag. Nem talatunk ki jobbat, itt nincs elnokseg, illetve kulonbozo szintu tagsagog. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: BaliaGy (#948)
2010-01-03 22:23:33
Ajvé. Biztos, hogy ezt akarjuk? ;)
BaliaGy

Előzmény: Bacu (#950)
2010-01-03 22:01:50
Az! Ezentúl pedig bevezetjük az elvtársozást is. Elnézését kérem Baliagy elvársnő! Természetesen azt is :)
Bacu

Előzmény: Csuhás (#949)
2010-01-03 21:53:48
Talán, Global Positioning System Games Központi Párt ? :-)))
Csuhás
Moderátor

Előzmény: BaliaGy (#948)
2010-01-03 21:42:07
Segítség: mi az a GPSGKP?
Köszi.
BaliaGy

Előzmény: magpet (#946)
2010-01-03 21:40:28
Aggódom mégis. A szomszéd oldalnál is olyan logikus volt, hogy kell egyesület, kell moderáció, és látod mi lett belőle.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: magpet (#946)
2010-01-03 21:36:19
Ido hianyaban sokszor szg vagy en egyszeruen nem nezzuk naprakeszen az osszes uj jatekot. ID azt vallalta, hogy a kategoriat tevesztett jatekok ugyeben segit.
Zem-nek is: nem lesznek uj szabalyok, ID nem tartalmi szempontbol fogja ellenorizni a jatekokat. Minden mehet. Azt is tudom, hogy ID szemelyevel nem feltetlenul ert egyet mindenki. Elkezdi a tenykedest, es ha a dolog nem mukodik rendesen (ellenvetesek, sertodesek, akarmi), akkor a dontest felulvizsgaljuk. En makacsul hiszek abban, hogy a dolgok szetvalaszthatok. Tobben, tobbszor nem ertettek egyet ID megnyilatkozasaival, de ettol meg ezt a feladatot ellathatja higgadtan es korrekten. Ha barkinek gondja van, akkor nyugodtan fordulhat ID-hez, vagy a GPSGKP tagjaihoz.
magpet
Házigazda

Előzmény: Csuhás (#945)
2010-01-03 21:15:28
Félek hogy ez az az út, ami egyszer már tévútnak bizonyult. Szerintem nagyon ritkán igényel beavatkozást az oldal, azt a keveset pedig jobb volna ha Magpet, vagy Szg végezné.
Csuhás
Moderátor

Előzmény: ID-24 (#941)
2010-01-03 21:12:15
Legyen ID-14 is :)))))))))))))

Bacu

Előzmény: zem (#943)
2010-01-03 21:03:27
Örülök, hogy magpeték nyugodtabbak, van egy segítő emberük. Örülök, hogy nem extra erős szabályokkal, de lesz talán egy "kicsit nagyobb rend". Ne haragudjatok az őszinteségért, de nem örülök annak, hogy ID-24 az. Mert voltak konfliktusok, vannak emberek akik Őt nem kedvelik. Többnyire az Ő véleményét/hozzáállását osztom/értek vele egyet, de van egy olyan sajátos stílusa, amit nem bír mindenki. Tudom, nincs olyan, ami mindenkinek jó... de nem kell a két szélsőség egyikét sem választani. A rengeteg játéka, többnyire türelmes és toleráns hozzállása alapján kiérdemli a posztot. De hogy nem szívesen keres játékokat, ritkán keres, az nem túl jó. Nézhetünk a kessersztori oldal hatalmas munkájára is - aztán elfogyott a kedv, és elhalt... :-/ Persze nem kell ebből levonni következtetéseket. De szerettem így a gamest. Volt pár emberkének hozzáférése, de pl ami játékot készítettem, miközben készítettem, tudom hogy a kutya nem nézett rá. Így volt jó. Ajándék készítés, meglepetés Nektek, mindenkinek, ami után várja az ember az elismerő reakciót, helyszíni (!) megtalálásokat, örül az ott járók fotóinak, és most kissé az az érzésem támadt, mintha míg készítek lesnék a vállam fölött. Nem jó érzés. Nem mert ID, hanem mert valaki les(het)i, ellenőrzi.
Szóval szg-vel múltkor beszélgetve jobban tetszett az Ő javaslata, legyen két kategória - kinti és benti - és kész. Ha valami nagyon nem odaillő úgyis szól a kiabáló-kórus, helyretaszigálódik. Tudom, erre lehet segítség ID. Mégis... Jó volt így és itt "felnőtt lenni és közben játszani". Ahogy jön ellenőrzés, újabb szabály, az egyre inkább kiváltja az ellenkezést, a megvalósítási kapuk keresését, a szabályáthágást. Növekedik a bürokrácia. Mert emberek vagyunk. Kár. És persze lehet ez csak üres károgás. Mégis ezek futottak át rajtam. Jó játékot mindenkinek!
zem

Előzmény: magpet (#939)
2010-01-03 20:48:32
Köszönöm!
ID-24
Játékvezető

Előzmény: Bacu (#940)
2010-01-03 20:48:09
A gyors döntés meglepett, de azért örülök a bizalomnak. Köszönöm!

Mivel én nem tudom és nem is akarom egyedül eldönteni, hogy milyen a jó outdoor játék, ezért nyitok egy fórumot, ahol bárki előadhatja az elképzelését. Amelyik ötlettel többen is egyetértenek, annak betartását fogom kérni (ha esetleg erre szükség lesz) a rejtőtől. Tehát, én inkább csak egy játékvezető szeretnék lenni, aki adott esetben joggal szólal meg.
A másik fórumon eddig tett észrevételekből úgy tűnik, hogy egyetlen szabály betartása megelőzheti a viták többségét: az első három megtalálónak fényképpel kell igazolnia a találatát, kivéve, ha a rejtő csak a helyszínen megfejthető jelszót választott.
ID-24
Játékvezető

Előzmény: magpet (#939)
2010-01-03 20:43:03
Szuper! Örülök ennek a döntésnek.
ID-24nek pedig jó munkát kívánok! :)
Bacu

Előzmény: magpet (#939)
2010-01-03 19:41:57
Kedves Játékosok!

ID-24 személyében új játékmoderátort/játékvezetőt/játék-koord inátort* üdvözölhetünk a fedélzeten.

(*A lényeg ugyanaz, ki-ki válasszon magának szimpatikus meghatározást!)

A titulus ID-24 felvetése és felajánlása nyomán keletkezett, amit ez úton is köszönünk neki. Az önként vállalt feladat lényege, hogy a játékmoderátor a különféle kategóriákba sorolt játékokat átnézze, és "kategóriatévesztés" esetén rendet teremtsen. Látni fogja az egyes játékok szerkesztő felületét, módosíthatja a kategóriát, valamint a játék összes szerkesztehtő adatát (leírás, koordináták, jelszó, stb). Ha pl. egy outdoor játék esetében a jelszót túl egyszerűen netkesselhetőnek találja, ezt jelezheti a játék készítőjének.
Természetesen a játék készítőjének beleegyezése nélkül tartalmi változtatások nem történhetnek. Vitás vagy komolyabb kérdésekben (pl. játék megszüntetése) ID-24 nem fog egyedül dönteni, ilyenkor a GPSGames alapítóival összehívott "konzorcium" a döntéshozó.
Az intézkedéstől a különféle kategóriák tisztulását, egyértelműbb szétválasztását, és a neten megoldott outdoor feladatok miatt kialakult viták csendesedését várjuk.
ID-24 ténykedése biztosan hatékony lesz, de ezzel együtt szeretnénk felhívni mindenki fogyelmét arra, hoyg ez itt egy játék. Bízunk benne, hogy a résztvevők saját szórakozásuk mellett képesek szem előtt tartani a játékostársak lelki békéjét is. Nem szeretnénk a GPSGames-t túlszabályzott, katonás oldallá tenni. Ehhez a legkomolyabb segítséget Ti, a játékosok nyújthatjátok azáltal, hogy saját játékaitokat körültekintően készítitek, a meglévőket pedig úgy teljesítitek, hogy az senkinek ne legyen kellemetlen.
ID-24-nek jó munkát, Nektek pedig további kellemes időtöltést kívánunk a GPSGames.hu-n!
(Természetesen a szórakozás ID-24 esetében sincs kizárva! :)
magpet
Házigazda

2009-11-04 21:22:01
A radar/lezer mufajban nem kizart valami ilyesmi... :)
Szrintem emil vagy telefon, mert innen ki leszunk csapva OFF miatt. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: dzsobacsi (#936)
2009-11-04 21:20:21
Koszi, mar Ronin is jelezte. Kicsit buszke vagyok magamra, hogy ennyi elgepelessel megoldottam. :)
magpet
Házigazda

Előzmény: Yoss (#935)
2009-11-04 19:47:39
Magpet!

Költözés feletti öröm miatti árleszállítás radardetektorokra vagy más egyéb cuccokra (pl. Maglite) nincs?

Naaa, légyszi, légyszi....:-)

2009-11-03 17:09:59
Magpet! Az üzlet oldalán az elérhetőségnél rossz az irányítószám. (1065) csak gondoltam szólok :)
Yoss

2009-11-02 15:58:50
Azt vettem észre, hogy első körben nem engedi, hogy kiválasszam 2009 Okt. 31-ét, csak a 30-át.
De aztán mentés után, már engedi módosítani 31-re!
Érdekes!
Csigabiga

Előzmény: ludens (#925)
2009-11-01 20:43:01
Igen. Azt hiszem így van (lenne) rendben a dolog.
Kösz.
ludens

Előzmény: Gabe (#932)
2009-11-01 20:25:36
Semennyivel személyesebb (elvileg). És hogy nem merült fel kérdés, pontosan azt gondolom problémának.

A telefonkönyv szerkesztők ezt már annyira tudják, hogy a neved, számod, címed akkor kerül be, ha határozottan úgy rendelkezel, hogy bekerülhet. Ha nincs rendelkezés, az titkossá minősítést jelent.
Gabe

Előzmény: ludens (#930)
2009-11-01 20:18:17
Nekem egy régi társamé van meg a Fiumei sírkertből.
A három tűzszerészből ketten vannak itt.
S még rokonok is. A férj, s az öccs...
:-((((((((((
A véletlen úgy hozta, hogy közös ismerős ÖregTom-mal...
Nem járok túl gyakran, de így mégis odatalálok bármikor
apexsek

Előzmény: Bacu (#924)
2009-11-01 20:16:26
Teljesen elméleti a következő kérdésem: mennyivel személyesebb adat a koordináta, mint a parcella száma?
Merthogy feltételezésem szerint ma is van valamilyen nyilvántartás, amiből tájékozódhatunk, s legjobb esetben egy parcellaszámot kaphatunk.
Személyes tapasztalatom nincs, de egyszer meséte valaki, milyen nehezen találta meg egy régi osztálytársa sírját. A keresés folyamán sehol nem kellett igazolnia a tisztességes szándékát, és nem merült fel adatvédelmi kérdés. Egyedüli nehézség a nyilvántartások kuszasága volt.
ludens

Előzmény: Gabe (#928)
2009-11-01 19:58:09
Nem mertem eddig írni, de így..

Mivel sötétben szeretünk menni a fények miatt, 3 órát keresgélünk mindig a hidegben a párommal, (anyámékkal könnyű lenne, de nem velük megyünk..)..

Tavaly bemértem minden "pontot" (Farkasréti) ..
Idén 1 óra alatt meglett minden azonnal!
SZerintem nem morbid és nem haszontalan, legalább nem estem át keresgélés közben mások sírkövén, és nem fagytunk szét!
zakany

Előzmény: Bacu (#924)
2009-11-01 15:54:33
Amióta van GPS-em, azóta megvannak ezek a - családi - koordináták, tárolva.

Semmi morbiditást nem látok ebben, természetesnek tartom. A bejárási trackeket is elteszem mindig (ahogy minden tracket).

De ez magánügy.

Azt, hogy egy temető adminisztrációja ilyesmit tároljon, az műszaki/ügyviteli kérdés. Hogy ilyen adatot szolgáltasson, az viszont adatvédelmi. És ezt csak nagyon szigorú szabályozás mellett fogadnám el.



Gabe

Előzmény: Bacu (#924)
2009-11-01 14:24:19
szerintem nem morbid.
tudnád hány szakdolgozat meg TDK születik térinformatika szekcióban temető kataszterről
üdvB
benzeguuz

Előzmény: Bacu (#924)
2009-11-01 14:06:23
Szerintem jó ötlet, és egyáltalán nem morbid. Az ÉLET hozza magával.
Pár éve a Boros Lajosnak (pár napig més Sláger rádió) voltak ilyen keydeményezései. Adatbázisba gyűjtött temetői adatokat, de akkoriban talán még nem volt ennyire hétköznapi eszköz a gps.
Talán érdemes megnézni, hol tart a dolog, és esetleg az ő adatbázisát kiegészíteni koordinátákkal.

Ha a BTIZRT belenget valami ajándékot (akciós temetés, vagy hasonló), biztosan beindulnánk egy játék keretében pontokat gyűjteni. :-)
ludens

Előzmény: Bacu (#924)
2009-11-01 13:57:10
Csatlakozom.
Engem is meglepett, azt hittem az én készülékemben (órámban) a hiba.
ludens

Előzmény: Csigabiga (#923)
2009-11-01 13:31:27
Halottak napja
Bevallom a családban nagyon sok olyan rokon van, akit már nem is ismertem, soha nem is találkoztam velük. A család jó része itt Rákospalotán van eltemetve. Sokszor probléma, hogy miként találjuk meg az ük ük... rokonok sírját.
Picit morbid dolog, de reggel a temetőt járva gondolkoztam el, hogy be fogom mérni ezeket a sírokat, így a későbbiekben nem lesz gond a keresgélésükkel.
Gondoltam megosztom ezt az elképzelést veletek, hátha van valaki akinek szintén sok sírhelyet kell bejárnia, és hasonló cipőben van.

Nyugodt és békés napot!
Bacu

2009-11-01 10:08:12
Most logolom be a tegnapi találataimat.
Viszont a rendszer nem adja fel a 31-ei dátumot, csak a 30-át!
Csigabiga

2009-10-24 22:42:04
Ide is, a ma megjelent 56-os keresztrejtvényről:

A magam részéről ezúton nyilvánosan szeretném kijelenteni, hogy mindazokat, akik ezt a rejtvényt megfejtik, a továbbiakban úgy tekintem, mint akik teljes mértékben azonosultak a kérdésekben megfogalmazott állításokkal, egyetértenek azokkal, és ezzel csatlakoztak egy (a mai politológiai kategóriák szerint) szélsőjobboldali, agresszív politikai irányzathoz.

Dr. Rácz Gábor - alias Gabe
Gabe

2009-10-22 11:58:34
Nyílt egy új kategória a fórumban az oldalhoz nem kapcsolódó témák számára. Az ebben található témák csak közvetlenül érhetőek el a fórum nyitó oldaláról, egyéb ajánló dobozokban nem jelennek meg.
szg
Házigazda

2009-10-17 11:31:06
Fehér csillagok... asziszem ;)
ernoe

Előzmény: Yoss (#919)
2009-10-17 10:54:23
Nekem nem. Viszont van még bor ;)
Yoss

Előzmény: zakany (#918)
2009-10-16 23:43:57
jaaa... most leesett..
zakany

2009-10-16 23:40:24
Idézet
GC fórum, magpet, 2009.10.06 17:28:17 (44290)
[...]
Lesz viszont hamarosan egyéb boros dolog, de ennél többet nem árulhatok el. :)

Azt hiszem, ez lesz a titok nyitja... :)

Előzmény: scele (#912)
2009-10-16 23:19:50
Nekem van itt éppen egy jófajta dél-afrikai Pinotage :) Nagyon finom..így is-úgy is megiszom, de ha mondasz egy jó okot, akkor arra fogom ledönteni ;))
Yoss

Előzmény: magpet (#911)
2009-10-16 22:51:07
Nálam már egy unikum és egy sör játszik..
Hangolok holnapra :D
zakany

Előzmény: zakany (#914)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 |

Új megtalálások

Bejelentkezés