Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Napi számlálót persze mindig nullázom és csak azután hogy már megtalálta az aktuális pozíciót.
Hogy kell hard resetelni? :)
Hogy kell hard resetelni? :)
Előzmény: magpet (#7080)
A túra elején nullázz egy napi számlálót! A legutóbbi bekapcsolás helyétől az Oregon húz egy egyenest a rajthelyre, és ezt az egyenes is hozzáadja. Első körben erre tippelnék.
A magasságmérés ekkora pontatlanságot azért nem szokott mutatni. Gondolhatunk akár hardver-hibára is. Esetleg egy hard resetet még adhatsz a készüléknek, egy kísérletet megér.
A magasságmérés ekkora pontatlanságot azért nem szokott mutatni. Gondolhatunk akár hardver-hibára is. Esetleg egy hard resetet még adhatsz a készüléknek, egy kísérletet megér.
Házigazda
Előzmény: laspring (#7079)
Sziasztok!
Van egy Oregon 450 túragps-em.
Van egy két dolga ami nem úgy működik ahogy kellene, kiváncsi lennék ez másnál is fenn áll-e vagy egyedi hibával van dolgom?
Például az előfordul párszor, hogy a napi megtett úthoz (fedélzeti computer képernyő) hozzádob pluszba egy 50-100km-t... ez normális??? :)
A másik amit észrevettem, hogy amikor letöltöm a gpx-et belőle és feltöltöm mondjuk a strava-ra, akkor az össz szintemelkedés érték az maximum csak messziről hasonlít arra amit mondjuk a túraszervezők megadtak, vagy amit a mellettem jövő gps-e mér. Pl a hétvégi bringatúra össz szintemelkedése a kírás szerint 480m volt, a mellettem haladó sárc Garmin Edge 800-a is kb ennyit mért, na az enyém meg 283m-t... Ez így elég ratyi.
Szóval ezek az anomáliák mennyire normálisak?
Szoftverét szoktam frissítgetni, de ezek a dolgok még minden verziónál előfordultak...
Van egy Oregon 450 túragps-em.
Van egy két dolga ami nem úgy működik ahogy kellene, kiváncsi lennék ez másnál is fenn áll-e vagy egyedi hibával van dolgom?
Például az előfordul párszor, hogy a napi megtett úthoz (fedélzeti computer képernyő) hozzádob pluszba egy 50-100km-t... ez normális??? :)
A másik amit észrevettem, hogy amikor letöltöm a gpx-et belőle és feltöltöm mondjuk a strava-ra, akkor az össz szintemelkedés érték az maximum csak messziről hasonlít arra amit mondjuk a túraszervezők megadtak, vagy amit a mellettem jövő gps-e mér. Pl a hétvégi bringatúra össz szintemelkedése a kírás szerint 480m volt, a mellettem haladó sárc Garmin Edge 800-a is kb ennyit mért, na az enyém meg 283m-t... Ez így elég ratyi.
Szóval ezek az anomáliák mennyire normálisak?
Szoftverét szoktam frissítgetni, de ezek a dolgok még minden verziónál előfordultak...