Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Köszi a választ.
Bár egy kicsit furcsának találom, h a mentésnél, miért nem menti a végső adatokat, vagy ha menti, akkor miért nem lehet előhívni egyszerű módon.
Akkor ezek szerint az emelkedést és süllyedést a basecamp számolja a nyomvonal adataiból... Hm, érdekes.
Bár egy kicsit furcsának találom, h a mentésnél, miért nem menti a végső adatokat, vagy ha menti, akkor miért nem lehet előhívni egyszerű módon.
Akkor ezek szerint az emelkedést és süllyedést a basecamp számolja a nyomvonal adataiból... Hm, érdekes.
Előzmény: akosgy (#7196)
Szia, ha precíz válaszokat szeretnél, akkor a FB-on a Garmin magyar support csoportot tudom ajánlani, a hivatalos márkaképviselet ezen az oldalon már nem aktív.
Én amennyire mezei GPSMAP használóként tudom, 65s-ben nincs lehetőség a mentett track statisztikát nézegetni (66s-ben már van ilyen info oldal). A mentett track-eket meg lehet jeleníteni a térképen, de azokból jóval kevesebbet tud tárolni az eszköz, az archive könyvtár pedig az "elfekvő", ahol nagyobb volumenben tárolhatók régebbi nyomvonalak, ill. ha az aktuálisan rögzített nyomvonal túllép egy bizonyos méretkorlátot, akkor automatikusan ide kerül a rögzített track első fele.
Én amennyire mezei GPSMAP használóként tudom, 65s-ben nincs lehetőség a mentett track statisztikát nézegetni (66s-ben már van ilyen info oldal). A mentett track-eket meg lehet jeleníteni a térképen, de azokból jóval kevesebbet tud tárolni az eszköz, az archive könyvtár pedig az "elfekvő", ahol nagyobb volumenben tárolhatók régebbi nyomvonalak, ill. ha az aktuálisan rögzített nyomvonal túllép egy bizonyos méretkorlátot, akkor automatikusan ide kerül a rögzített track első fele.
Előzmény: perik71 (#7195)
Sziasztok!
Nemrég vásároltam egy GPSmap 65-öt és az volna a kérdésem, h ha rákattintok a mentett útvonalamra, akkor sok mindent ki lehet választani (magasság profil, megj. térképen, szín beállítás, névvált., törlés, archiválás stb.), de hogy tudom a mentett nyomvonalam adatait megnézni, amit ugye menetközben a fedélzeti számítógépen látok, csak most a végleges adatokat szeretném látni, visszanézni??? Egyedül a távolságot tudom meg, ha rákattintok a térkép menüre, akkor megmutatja a nyomvonalat a térképen és a km-et, de a többi adatot nem találom, Átlagseb., mozg. seb., idők stb. (gondolok itt a locusban egy mentett útvonalnál a "statisztika" cím alatti adatokra) A basemapban meg tudom nézni, ha letöltöm, de a kütyün nem találom ezt az opciót, ha egyáltalán van ilyen. Ill. azt sem, h menet közben lehet-e az addig megtett össz emelkedést és süllyedést vhol megnézni. Azt tudom, h a locusban ezeket az értékeket csak a nyomvonal mentés után látod.
Ill. kérdésem még, h lehet menteni ill. archiválni a nyomvonalat, 2 között mi a különbség??
Bocs, ha amatőrök a kérdések, de még csak most tanulgatom a gépet:)))
köszi
e.
Nemrég vásároltam egy GPSmap 65-öt és az volna a kérdésem, h ha rákattintok a mentett útvonalamra, akkor sok mindent ki lehet választani (magasság profil, megj. térképen, szín beállítás, névvált., törlés, archiválás stb.), de hogy tudom a mentett nyomvonalam adatait megnézni, amit ugye menetközben a fedélzeti számítógépen látok, csak most a végleges adatokat szeretném látni, visszanézni??? Egyedül a távolságot tudom meg, ha rákattintok a térkép menüre, akkor megmutatja a nyomvonalat a térképen és a km-et, de a többi adatot nem találom, Átlagseb., mozg. seb., idők stb. (gondolok itt a locusban egy mentett útvonalnál a "statisztika" cím alatti adatokra) A basemapban meg tudom nézni, ha letöltöm, de a kütyün nem találom ezt az opciót, ha egyáltalán van ilyen. Ill. azt sem, h menet közben lehet-e az addig megtett össz emelkedést és süllyedést vhol megnézni. Azt tudom, h a locusban ezeket az értékeket csak a nyomvonal mentés után látod.
Ill. kérdésem még, h lehet menteni ill. archiválni a nyomvonalat, 2 között mi a különbség??
Bocs, ha amatőrök a kérdések, de még csak most tanulgatom a gépet:)))
köszi
e.
Garmin oregon 450t hez keresek autós térképet, plusz túra térképet.
Ha van valakinek eladó az is érdekelne.
Ha van valakinek eladó az is érdekelne.
Garmin Montana 680t túra GPS eladó 170000Ft/db. Két darab van, az egyik bontatlan, a másik is új, csak ki lett csomagolva és frissitve. Mind a kettő megvételénél csak 150000Ft a darabár.
Etrex touch 35ben jártas valaki ? Nemrég beszereztem egyet és szeretnék kérdezni erról :-)
Üdv.
Tabletről otg kábellal másolva nem található a fájl a dakotán. Viszont a tableten látni hogy elvileg átment a fájl mert látni a garmin / gpx mappában.
Tabletről otg kábellal másolva nem található a fájl a dakotán. Viszont a tableten látni hogy elvileg átment a fájl mert látni a garmin / gpx mappában.
Új ládát töltöttem föl BaseCamp segítségéval, mit korábban mindig.
Szoftvert az első (második?) lefagyás után frissítettem, de utána is lefagyott.
Sem a régi, sem az új ládaleírásokat nem tudtam megnézni.
A további történet: másnap túra közben elfelejtettem, hogy nem kéne leírást nézegetni, mert lefagy a szerkezet. Megnyitottam a ládaleírást, és működött. Azóta is.
Remélem, csak "múló rosszullét" volt, de megijesztett.
Köszönöm a tanácsot. Ha megint jelentkezik a probléma, letörlöm az össze régi leírást, hátha segít. Egyébként a nagy része nem is a Garmin könyvtárban, hanem az SD kártyán van. De ha gond lesz, letakarítom azt is.
Szoftvert az első (második?) lefagyás után frissítettem, de utána is lefagyott.
Sem a régi, sem az új ládaleírásokat nem tudtam megnézni.
A további történet: másnap túra közben elfelejtettem, hogy nem kéne leírást nézegetni, mert lefagy a szerkezet. Megnyitottam a ládaleírást, és működött. Azóta is.
Remélem, csak "múló rosszullét" volt, de megijesztett.
Köszönöm a tanácsot. Ha megint jelentkezik a probléma, letörlöm az össze régi leírást, hátha segít. Egyébként a nagy része nem is a Garmin könyvtárban, hanem az SD kártyán van. De ha gond lesz, letakarítom azt is.
Előzmény: akosgy (#7188)
"Eddig gond nélkül dolgozott" - mi történt közvetlenül előtte? Frissítettél rajta valamit? Szoftvert? Térképet? Rátöltöttél valamit (pl. track-et, waypoint-ot)? Ez utóbbiakat azóta letörölted vagy csak hozzámásoltál új ládaleírásokat és azokat próbáltad megnézni? Mivel töltöd rá - BaseCamp vagy csak felmásolod? Érdemes lehet letörölni a régebbi leírásokat a /Garmin/GPX könyvtárból.
Előzmény: Vándor-ló (#7187)
Sziasztok!
Garmin Dakota 20-asom van. Eddig gond nélkül dolgozott, de most a ládaleírásokat nem tudom megnézni, mert lefagy. Bármelyik láda esetén, akár régebben töltöttem rá, akár most. (Frissítettem a Garmin Express segítségével, de a helyzet ettől sem változott.)
Orvosolható a probléma, vagy kezdjek gyűjteni egy új kütyüre?
Ha találkozott valaki hasonlóval, és meg tudta oldani, kérem segítsen!
Garmin Dakota 20-asom van. Eddig gond nélkül dolgozott, de most a ládaleírásokat nem tudom megnézni, mert lefagy. Bármelyik láda esetén, akár régebben töltöttem rá, akár most. (Frissítettem a Garmin Express segítségével, de a helyzet ettől sem változott.)
Orvosolható a probléma, vagy kezdjek gyűjteni egy új kütyüre?
Ha találkozott valaki hasonlóval, és meg tudta oldani, kérem segítsen!
Nekem már jó pár éve szétporladt, de lassan maga a készülék is. Nem tudom, mennyire lesz vízálló, ha az ebay-en kapható gombot rászereled, mert eredetileg asszem, egybe volt öntve az egész. Gyorsjavításnak a ceruzavég-módszer kiváló. :)
Előzmény: GSdriver (#7185)
Sziasztok! Oregon 550 gumi bekapcsoló gombját hol lehet kicseréltetni? Elöregedett és szétporlott. A netes (ebay) opciókat próbálta valaki? Köszi előre is, ha tudtok tanácsot adni.
Sziasztok!
Melyik a jobb és miért?
1, Garmin gps map 64 ST
2, Garmin eTrex Touch 35
Előre is köszönöm
Melyik a jobb és miért?
1, Garmin gps map 64 ST
2, Garmin eTrex Touch 35
Előre is köszönöm
Udv mindenkinek,
kezdetnek megjegyeznem hogz sajnos nem ertek eggyaltalan a tura gps ekhez hagyomanyos navigaciot minden nap hasznalok de az teljesen mas . (2 hettel ezelottig azt se tudtam mi az a WGS84)
Budapest-Bamako kaland rally ra keresnek valami megfelelo GPS-t GPS-eket . sajnos lovesem sincs milyet vegyek &&&
habar nezegettem , a neten is keresgeltem ki mit hasznal mi az elterjedt stb de semmi.a legtobbszor avval talalkoztam hogy a regebbi verzik jobbak e regi keszulekek jobbek a mapsource jobb mint valami ujabb cucc , tiszta kinai nekem . a lenyeg hogy a gpx file feltoltheto legyen ra ha minden igaz abban kapjuk majd a napi utvonalat . azt is olvastam hogy valamejik osszekotve a laptoppal gps antenna kent is funkcional igy valami progin a laptopon is lehet hasznalni azt hiszem az nroute az . valami ilyesmi katyvasz van a felyembe tehat azt se tudom mit keressek.
valakinek esetleg valmi jo otlete tapasztalata ??
en neztem parat de tenyleg egyikrol sincs fogamam , mivel irtak a regebbiek jobbak ezert ezon a vonalon nezelodtem : gpsmap 60scx , etrex20x , meg volt meg eggy de elfelejtettem .
elorre is koszonom a segitseget .
kezdetnek megjegyeznem hogz sajnos nem ertek eggyaltalan a tura gps ekhez hagyomanyos navigaciot minden nap hasznalok de az teljesen mas . (2 hettel ezelottig azt se tudtam mi az a WGS84)
Budapest-Bamako kaland rally ra keresnek valami megfelelo GPS-t GPS-eket . sajnos lovesem sincs milyet vegyek &&&
habar nezegettem , a neten is keresgeltem ki mit hasznal mi az elterjedt stb de semmi.a legtobbszor avval talalkoztam hogy a regebbi verzik jobbak e regi keszulekek jobbek a mapsource jobb mint valami ujabb cucc , tiszta kinai nekem . a lenyeg hogy a gpx file feltoltheto legyen ra ha minden igaz abban kapjuk majd a napi utvonalat . azt is olvastam hogy valamejik osszekotve a laptoppal gps antenna kent is funkcional igy valami progin a laptopon is lehet hasznalni azt hiszem az nroute az . valami ilyesmi katyvasz van a felyembe tehat azt se tudom mit keressek.
valakinek esetleg valmi jo otlete tapasztalata ??
en neztem parat de tenyleg egyikrol sincs fogamam , mivel irtak a regebbiek jobbak ezert ezon a vonalon nezelodtem : gpsmap 60scx , etrex20x , meg volt meg eggy de elfelejtettem .
elorre is koszonom a segitseget .
Sziasztok!
Van egy vadi új Garmin Oregon 750-em eladó. A készülék annyira új, hogy még a boltban van. Az előző 650-em összetört és mivel már ezt a típust nem gyártják, így egy 750-re cseréltetem fix díjas csere keretében. A garancia így a csere napjától újra indul, kvázi olyan mintha most vetted volna a boltban. Az új ára most 159900ft. Ha valaki esetleg pont egy ilyen vásárlását tervezi, én 120-ért odaadom!
Van egy vadi új Garmin Oregon 750-em eladó. A készülék annyira új, hogy még a boltban van. Az előző 650-em összetört és mivel már ezt a típust nem gyártják, így egy 750-re cseréltetem fix díjas csere keretében. A garancia így a csere napjától újra indul, kvázi olyan mintha most vetted volna a boltban. Az új ára most 159900ft. Ha valaki esetleg pont egy ilyen vásárlását tervezi, én 120-ért odaadom!
Sziasztok!
Van egy Garmin etrex 20x gps-em.Az a gond vele, hogy miután regisztráltam, azóta nem tudok img file-okat instalálni rá. Próbáltam SD kártyáról (G:/Garmin/gmapsupp.img) és úgy is, hogy átmásoltam az img file-t a gps-re. Míg nem regisztráltam a GPS-t addig nem volt ilyen problémán. Tudna valaki segíteni? Előre is köszi.
Van egy Garmin etrex 20x gps-em.Az a gond vele, hogy miután regisztráltam, azóta nem tudok img file-okat instalálni rá. Próbáltam SD kártyáról (G:/Garmin/gmapsupp.img) és úgy is, hogy átmásoltam az img file-t a gps-re. Míg nem regisztráltam a GPS-t addig nem volt ilyen problémán. Tudna valaki segíteni? Előre is köszi.
Hali.Ki tudna segíteni a geko 201 -re hogyan lehetne szgépröl, kordinátákat áttölteni.
Részvétem. :-(
Most már örülök hogy a GPSMAP64-es készüléket választottam az Oregon helyett. Hibátlanul működik. A másik alternatíva az Etrex lett volna, de ezek szerint az sem megbizható.
Most már örülök hogy a GPSMAP64-es készüléket választottam az Oregon helyett. Hibátlanul működik. A másik alternatíva az Etrex lett volna, de ezek szerint az sem megbizható.
Előzmény: riasztos (#7177)
Addig próbáltam csatlakozni, míg egyszer csak sikerült. Most már útvonalat tudok felmásolni, de a rátöltött geoládák nem jelennek meg a listában. Viszont időnként ötletszerűen kikapcsol a készülék.
Előzmény: riasztos (#7176)
A segítségeteket kérném. Az új etrex touch 25-ösömnek a BaseCampon keresztül frissült a szoftvere. Azóta nem tud a számítógéphez csatlakozni. Akkuról működik, de ha rádugom a számítógépre elindul a szoftver, majd a "loading photos" után közli, hogy ment minden adatot gpx-be azután kikapcsol. Próbáltam másik gépen, másik kábellel is, de ugyanazt produkálja. Mit lehet tenni? Így nem tudok rá feltölteni semmit sem.
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni!
Van nekem egy Garminzümo 340-em
BaseCamp programmal, áttöltöttem egy útvonal tracket. Amin vannak útvonalpontok is. de ezeket az útvonalpontokat nem látom a GPS-en....
Valaki tudna segíteni nekem?
Megköszönném.
A segítségeteket szeretném kérni!
Van nekem egy Garminzümo 340-em
BaseCamp programmal, áttöltöttem egy útvonal tracket. Amin vannak útvonalpontok is. de ezeket az útvonalpontokat nem látom a GPS-en....
Valaki tudna segíteni nekem?
Megköszönném.
Felteszem ide is, hátha..
Eladó Garmin Oregon 650-es készülék. Magyarországon vásárolt, eredeti dobozában. Pici sérülés van a burkolatán, de tökéletesen működik. Árban megegyezünk. Ha érdekel akkor írj vagy hívj.
Eladó Garmin Oregon 650-es készülék. Magyarországon vásárolt, eredeti dobozában. Pici sérülés van a burkolatán, de tökéletesen működik. Árban megegyezünk. Ha érdekel akkor írj vagy hívj.
A geocaching.hu-n Discover készített egy egészen jó fordítást. Most is elérhető a linkje a felahsználói lapján.
Előzmény: Ráró (#7171)
Sziasztok!
Oregon 650-es készülékhez hol találok magyar nyelvű fájlt? Ami gyárilag benne van, az nem mindenhol magyar, a webudater-en meg nincs másik.
Oregon 650-es készülékhez hol találok magyar nyelvű fájlt? Ami gyárilag benne van, az nem mindenhol magyar, a webudater-en meg nincs másik.
Köszönöm, hogy leírtad, igen ez alap hiba... :-)
Én tuhu-s kerékpáros térképet használok, de mondjuk leginkább bringázok...
Egy kérdés:
Oregon 600-nál nem tapasztalt valaki hasonlót:
- A fitnesz profilban hiába állítom a térkép beállításoknál a dashbordokat, nem tesz ki oda (térkép képernyőn felülre) semmit sem. Más profilnál nem vettem észre ezt a rakoncátlankodást.
Van valakinek ötlete mi lehet a baj?
Én tuhu-s kerékpáros térképet használok, de mondjuk leginkább bringázok...
Egy kérdés:
Oregon 600-nál nem tapasztalt valaki hasonlót:
- A fitnesz profilban hiába állítom a térkép beállításoknál a dashbordokat, nem tesz ki oda (térkép képernyőn felülre) semmit sem. Más profilnál nem vettem észre ezt a rakoncátlankodást.
Van valakinek ötlete mi lehet a baj?
Előzmény: masteron1 (#7169)
Elfelejtettem kipipálni a mapsource-ön a bal oldalt alul található útvonal számítási adatokat és úgy töltöttem le a térképet.Ez miatt nem tervezett útvonalat.Érdeklődnék,hogy ki milyen térképet használ vagy javasol,mert én most a OMP hiking map-ot töltöttem le ez talán egy fokkal jobbnak tűnik mint a Tuhu vagy mint a topoguide.Esetleg létezik valami jobb ,jól átlátható,részletes turista térkép?
Előzmény: Imiii (#7168)
Megvettem a gpsmap 60 csx et viszont nem tudom miért nem tervez utvonalat közúton csak légvonalban.Próbáltam a tuhu térképét és az opm térképét is de egyiken se tervez közúton.Elinditja a tervezést és a 2. másodpercnél sípol egyet és nem tervezi.Mi lehet a probléma?
Szerintem teljesen reális az ár. Vedd meg nyugodtan, ha tényleg jó a készülék.
Előzmény: masteron1 (#7164)
Akkor marad a 60csx.Amúgy a 30.000 ft az reális ár érte vagy lehet olcsóbban is venni?Így,hogy szép megkímélt állapotban van.
Előzmény: CacheFinder (#7163)
Akkor szűkülnek az esélyeid. Vagy 60csx, vagy nagy mázlival 62s. Persze használtan.
Előzmény: masteron1 (#7162)
Köszi,de igazából érintőképernyőst nem szeretnék.Motoron is használnám és oda jobb a nyomógombos.
Előzmény: CacheFinder (#7161)
Ha egy kicsit tudsz még mellérakni, akkor ezze egészen jól járhatsz:
[link]
Ez új, garanciális, stb...
[link]
Ez új, garanciális, stb...
Előzmény: masteron1 (#7160)
Igazából max 40.000 ft ot szánnék rá viszont gpsmap 60csx et tudnék venni a haveromtól 30-ért.Viszont láttam már colorado-t 35 ért is,de nem igazán vagyok vele tisztába,hogy milyen árba mennek ezek a cuccok.
Előzmény: CacheFinder (#7159)
A Colorado 300 nem mai gyerek, tudtommal elég sok szoftveres és hardveres gond volt vele.
A 60csx régi, de megbízható készülék, de nem tud pár dolgot, amit ma már elvárhatnánk. Nem 3 tengelyes az irányűje (csak vízszintesen tartva működik), PC-n nem látszik mass storage-ként, nem lehet rá egyesével térképeket tölteni, csak a MapSource szoftverrel egybegyúrva.
Ha tudnánk mennyi a keret, akkor esetleg jobb megoldást tudnánk ajánlani!
A 60csx régi, de megbízható készülék, de nem tud pár dolgot, amit ma már elvárhatnánk. Nem 3 tengelyes az irányűje (csak vízszintesen tartva működik), PC-n nem látszik mass storage-ként, nem lehet rá egyesével térképeket tölteni, csak a MapSource szoftverrel egybegyúrva.
Ha tudnánk mennyi a keret, akkor esetleg jobb megoldást tudnánk ajánlani!
Előzmény: masteron1 (#7158)
Sziasztok!
Segítségetek szeretném kérni abban,hogy melyik készüléket érdemesebb meg venni túrázásra.Az egyik egy garmin Colorado 300 sa a másik egy gpsmap 60csx lenne.Mik lennének az előnyök és hátrányok a két készülék között.
Előre is köszi a válaszokat.
Segítségetek szeretném kérni abban,hogy melyik készüléket érdemesebb meg venni túrázásra.Az egyik egy garmin Colorado 300 sa a másik egy gpsmap 60csx lenne.Mik lennének az előnyök és hátrányok a két készülék között.
Előre is köszi a válaszokat.
A Wikispaces fizetőssé tétele (?) után kíváncsi vagyok , hova rakják az új fw-ket.
Sziasztok!
Úgy látom nem nagyon pörög ez a fórum, de kérdezek hátha...
Oregon 650-en hogyan tudom azt megcsinálni, hogy megyek egy általam szerkesztett útvonalon vagy nyomvonalon, és általam meghatározott pontokon hangjelzéssel jelezzen? Van egyáltalán erre lehetőség?
Úgy látom nem nagyon pörög ez a fórum, de kérdezek hátha...
Oregon 650-en hogyan tudom azt megcsinálni, hogy megyek egy általam szerkesztett útvonalon vagy nyomvonalon, és általam meghatározott pontokon hangjelzéssel jelezzen? Van egyáltalán erre lehetőség?
Szia!
Ugyanígy jártam én is pár éve az 550-emmel. GPS vevő. Gondolom a tiéd sem garanciális már, így csak a fix díjas csere jöhet szóba. És mivel az 550-et már nem gyártják, így 650-re tudod váltani ennek keretében. Ez ügyben érdeklődj a Navigate-nél.
Ugyanígy jártam én is pár éve az 550-emmel. GPS vevő. Gondolom a tiéd sem garanciális már, így csak a fix díjas csere jöhet szóba. És mivel az 550-et már nem gyártják, így 650-re tudod váltani ennek keretében. Ez ügyben érdeklődj a Navigate-nél.
Előzmény: pizalv (#7154)
Sziasztok!
Jó pár éve van egy Garmin Oregon 550 GPS-m. Probléma mentesen működött eddig. Az utóbbi időben (tavaly tavaszig) kerékpározáshoz használtam Majd vettem kerékpározáshoz egy edge 500-at.
Mostanában inkább túrázáshoz használom az oregon-t. Azt vettem észre rajta mostanában hogy egyre nehezebben fogja be a műholdakat. Most ősszel voltam a Tátrában és kritikán aluli volt a produkciója. Majd 2 óra kellett hozzá elkezdjen mérni.
Van valami javaslat, hogy mit lehet csinálni, vagy megy tönkre a GPS vevője. Amúgy a 6.6 firmwar van rajta.
Várom a javaslataitokat.
Jó pár éve van egy Garmin Oregon 550 GPS-m. Probléma mentesen működött eddig. Az utóbbi időben (tavaly tavaszig) kerékpározáshoz használtam Majd vettem kerékpározáshoz egy edge 500-at.
Mostanában inkább túrázáshoz használom az oregon-t. Azt vettem észre rajta mostanában hogy egyre nehezebben fogja be a műholdakat. Most ősszel voltam a Tátrában és kritikán aluli volt a produkciója. Majd 2 óra kellett hozzá elkezdjen mérni.
Van valami javaslat, hogy mit lehet csinálni, vagy megy tönkre a GPS vevője. Amúgy a 6.6 firmwar van rajta.
Várom a javaslataitokat.
Sziasztok!
Régebben volt egy olyan programom, amivel saját magam által szerkesztett nyomvonalhoz tudtam adni útvonalpontokat. Ezt úgy, hogy például egy 30 kilométeres track-nél beállítottam hogy kilométerenként tegyen pontot. Ez a programom sajnos elveszett, és nem tudom mi volt a neve. Esetleg valaki tudja melyik program lehetett?
Régebben volt egy olyan programom, amivel saját magam által szerkesztett nyomvonalhoz tudtam adni útvonalpontokat. Ezt úgy, hogy például egy 30 kilométeres track-nél beállítottam hogy kilométerenként tegyen pontot. Ez a programom sajnos elveszett, és nem tudom mi volt a neve. Esetleg valaki tudja melyik program lehetett?
Sziasztok! Mostanában szeretnék venni gpst, mert a régi Oregon 300-am nem akar bekapcsolni, a Garmin cég viszont kivette a fix díjas csere listájából... :-(
Főként kerékpárra kellene, meg túrázni. Szerintetek megfelel erre a 64s készülék, vagy maradjak az Oregonnal? Biciklizik valaki terepen 64 vagy 62-es készülékkel? Mik a tapasztalatai?
Sajnos mostanában kezdik elhanyagolni a tesztelést. Még nem is készített senki sem a 64-ről?!
Főként kerékpárra kellene, meg túrázni. Szerintetek megfelel erre a 64s készülék, vagy maradjak az Oregonnal? Biciklizik valaki terepen 64 vagy 62-es készülékkel? Mik a tapasztalatai?
Sajnos mostanában kezdik elhanyagolni a tesztelést. Még nem is készített senki sem a 64-ről?!
Urak
Ti nem tapasztaltátok az O6.. új fw-vel, hogy sokkal rosszabb a műhold-vétel ? Azért az nem gyenge, hogy kb 8km-es erdei, (nem sűrű lombozatú ) futásból 260m-t rögzít, sziklás tengerparti 2km-es sétából 50m-t....
Ti nem tapasztaltátok az O6.. új fw-vel, hogy sokkal rosszabb a műhold-vétel ? Azért az nem gyenge, hogy kb 8km-es erdei, (nem sűrű lombozatú ) futásból 260m-t rögzít, sziklás tengerparti 2km-es sétából 50m-t....
Sziasztok!
Garmin 300 túra GPS-hez kérnék segítséget. 4.20-as szoftververzió van rajta. Feltelepítettem az USB drivert a készülékhez (Win 7 64bit) és sikerült is feltöltenem rá MapSource-on keresztül pár megtervezett túraútvonalat, de úgy látom csak autós térkép van benne valamiért, mert az útvonalpontok között légvonalban mutatja az utat.
Leszedtem az openmaps-ról Garmin turistatérképet, de most akárhogy próbálom összekapcsolni a GPS-t számítógéppel a kábel bedugása után felvillan a kijelzőn hogy "Minden útvonalpont, útvonal és útnapló információ mentése GPX formában" és rögtön kikapcsol. Ha kikapcsolva dugom rá a kábelt, akkor meg bekapcsol és megjelenik a PC-s csatlakoztatást jelző kép, de "szétesve" alulra kerül, felül becsíkozódik a kijelző és lefagy a készülék, a kábelt lehúzva tudom újraindítani.
Tudna valaki segíteni abban, hogyan tudnám megoldani a PC-s összeköttetést? Mert már van rajta pár mentett útvonal is, amit le szeretnék menteni, illetve egy rendes turistatérképet feltenni, meg majd megtervezett útvonalakat rátölteni ...
Köszönöm előre is
Péter
Garmin 300 túra GPS-hez kérnék segítséget. 4.20-as szoftververzió van rajta. Feltelepítettem az USB drivert a készülékhez (Win 7 64bit) és sikerült is feltöltenem rá MapSource-on keresztül pár megtervezett túraútvonalat, de úgy látom csak autós térkép van benne valamiért, mert az útvonalpontok között légvonalban mutatja az utat.
Leszedtem az openmaps-ról Garmin turistatérképet, de most akárhogy próbálom összekapcsolni a GPS-t számítógéppel a kábel bedugása után felvillan a kijelzőn hogy "Minden útvonalpont, útvonal és útnapló információ mentése GPX formában" és rögtön kikapcsol. Ha kikapcsolva dugom rá a kábelt, akkor meg bekapcsol és megjelenik a PC-s csatlakoztatást jelző kép, de "szétesve" alulra kerül, felül becsíkozódik a kijelző és lefagy a készülék, a kábelt lehúzva tudom újraindítani.
Tudna valaki segíteni abban, hogyan tudnám megoldani a PC-s összeköttetést? Mert már van rajta pár mentett útvonal is, amit le szeretnék menteni, illetve egy rendes turistatérképet feltenni, meg majd megtervezett útvonalakat rátölteni ...
Köszönöm előre is
Péter
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |