Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
magpet #931 leirása alapján a Coloradora felraktam POI Loaderrel az összes HU ládát extrákkal a Saját POI kategórába. Köszi, szuperül mükszik.
Egy kérdésem lenne csak. Kereséskor megtalálja az összes POI-t, de görgetéssel csak 50db-t ad ki. Normális ez a Coloradonál?
Egy kérdésem lenne csak. Kereséskor megtalálja az összes POI-t, de görgetéssel csak 50db-t ad ki. Normális ez a Coloradonál?
nüvi 760 teszt:
gmapbmap.img Belső memórián igen
gmapprom.img Belső memórián igen
gmapsupp.img Igen (Memória+SD)
gmapprom1.img Belső memórián igen
gmapsup2.img Nem
gmapoem.img Belső memórián feismeri, de nem lehet kikapcsolni!
gmaptz.img Nem
Nincs kedved összeszedni? A Colorado 300-at is megcsinálom így.
gmapbmap.img Belső memórián igen
gmapprom.img Belső memórián igen
gmapsupp.img Igen (Memória+SD)
gmapprom1.img Belső memórián igen
gmapsup2.img Nem
gmapoem.img Belső memórián feismeri, de nem lehet kikapcsolni!
gmaptz.img Nem
Nincs kedved összeszedni? A Colorado 300-at is megcsinálom így.
Előzmény: Sancho (#1039)
Sziasztok!
Segítségeteket kérem. Garmin Oregon 300 - problémám a következő:
2009. március 16. van, órám szerint 18:09
GPS szerint: 2009. február 27.; 13:01
2.93 beta software van fenn, de nem ezzel van a probléma, mert az előzővel sem stimmelt.
Hol, s milyen módon tudom korrigálni ezt?
Előre is köszönöm!
Zs
Segítségeteket kérem. Garmin Oregon 300 - problémám a következő:
2009. március 16. van, órám szerint 18:09
GPS szerint: 2009. február 27.; 13:01
2.93 beta software van fenn, de nem ezzel van a probléma, mert az előzővel sem stimmelt.
Hol, s milyen módon tudom korrigálni ezt?
Előre is köszönöm!
Zs
Az M sztem a memóriában (gépben tárolva) lnne, tekintettel arra, hogy az SD is mint opció szerepel (vélhetően a memkártyára utalva)
Az X-re nincs ötletem
Az X-re nincs ötletem
Előzmény: Sancho (#1042)
magpet!
Küldök mail-ben egy gpx fájlt. Zöld a track, a piros a valós út.
Egy szakaszon másik útra tett át aztán ahol összekötő út volt ott vissza is vitt! Én még ilyet nem tapasztaltam. Véleményed???
Küldök mail-ben egy gpx fájlt. Zöld a track, a piros a valós út.
Egy szakaszon másik útra tett át aztán ahol összekötő út volt ott vissza is vitt! Én még ilyet nem tapasztaltam. Véleményed???
A Colorado 300 ismeri a gmapbmap és gmapsupp fájlon kívül a gmapprom-ot is. A többit nincs alkalmam kipróbálni, de az előbbieket használom.
Előzmény: Sancho (#1038)
Kutattam kicsit az IMG nevek után, és találtam egy táblázatot, amit betettem a blogomba: Garmin IMG térkép szabvány nevek Ha tuti, akkor kiteszem ide is, ha nem, akkor sikítsatok! Nekem jónak tűnik.
Ez a távmérés tényleg nem lenne nagy mutatvány, a joystickos eTrex-ektől felfelé minden kézi Garmin tudja. Kivéve Oregon/Colorado.
Házigazda
Előzmény: optikus (#1036)
komolyan mondom nem ertem ezt miert hagytak ki, annyira hasznos dolog ez a mas pont koruli kereses es minden egyebb hasonlo muvelet hogy egy ilyen kategorias keszuleknel minimum elvarhato lenne.
igaz en mas tipusokat nem ismerek de kivancsi lennek a magellan hasonlo kategorias (erintos outdoor) cucca mit tud (mert leiras szerint igen sokat).
igaz en mas tipusokat nem ismerek de kivancsi lennek a magellan hasonlo kategorias (erintos outdoor) cucca mit tud (mert leiras szerint igen sokat).
Előzmény: magpet (#1035)
A távmérést sajnos tényleg kihagyták valamiért. Csak az áthelyezgetős módszer marad.
Házigazda
Előzmény: optikus (#1034)
szokasos kinlodasom az aktualis pont athelyezese nelkul lehet valahogy ket pont kozott tavolsagot merni? legvonalban es tervezve? mert ugye az igen hasznos teruletmerest es vadaszati idot beletettek, de en megelegednek azzal ha siman tudnek mericskelni...
Ne feledjük, hogy a Garmin abból az országból való, ahol a mikrosütőre rá kell írni, hogy ne tegyünk bele élő állatot, ellenkező esetben perelhető a gyártó. Ezek után képzeld el, mi történne, ha John Smith arcába durranna a szélvédőn fityegő Oregon a benne finoman túltöltődő alkáli elemek miatt! :)
Házigazda
Előzmény: ernoe (#1032)
Upssz, igaz. Akkor viszont MINDIG lenni kell a pógárnál egy-két akksi tarcsiban
Előzmény: SylverRat (#1031)
Nna, bátraké a cseresznye :) nekem nem is kellett a fiókban turkálni... elég volt a kesztyűtartót kinyitnom és ott volt a működő töltő, ami ezek után multifunkciós lesz, köszi szépen... bájdövéj. A pc-re dugva töltődik is a cucc, vagy csak kommunikál?
Előzmény: magpet (#1029)
Probald ki! Ketfele miniUSB-ben vegzodo tolto van: az egyikkel mukodik, a masiktol meg ugy erzi, hogy pc-re dugtad. Ertelemszeruen ez utobbi autoban nem hasznos. A gyari termeszetesen rendesen uzemel, de en is talaltam a fiokban a kabelgubancban olyat, amivel rendesen megy.
Házigazda
Előzmény: ernoe (#1028)
Ez egy nagyon faxa hely, minden kérdésre faxa választ kapok :)
Akkor a következő. Az Oregon mennyire "érzékeny" az autós töltőkre? Van spéci nekijevaló, vagy beéri egy eccerűbb PDA töltővel is...?
Akkor a következő. Az Oregon mennyire "érzékeny" az autós töltőkre? Van spéci nekijevaló, vagy beéri egy eccerűbb PDA töltővel is...?
EGészen pontosan a groundsepak gpx formátumot kell letölteni. A sima gpx semmi extra adatot nem tartalmaz, a groundspeak-ben vannak benne a lírások és egyéb extrák.
Házigazda
Előzmény: Bacu (#1017)
Van egyszerűbb módja is, ha épp csak hirtelen meg szeretnéd tudni az időt: keress az Oregonon egy igazi gombot, és nyomd meg röviden! A háttérfény-babrálás alat ott az idő. Sőt, scelétől tudom, hogy ha itt megbököd az időt, akkor még a dátumot is elárulja. :)
Házigazda
Előzmény: ernoe (#1025)
És tényleg. Azt nem próbáltam, hogy minden mezőben a pontos időt mutassa, bár ez nem zárja ki a perveriót :-)
Előzmény: optikus (#1024)
tudja az csak meg kell mondani neki hogy mutassa.
terkep nezetben ha raboksz valamelyik felso kis adatmezore* akkor egy listabol kivalaszthatod a pontos idot is. perverzek mindket adatmezore beallithatjak ;)
ugyan igy a fedelzeti szamitogepen is ha barmelyik kocukara raboksz szinten kivalaszthatod, akar mind a 6 mezore is ;)
de az ebresztoora is mutatja.
*csak ha a beallitasok, terkep-nel be van kapcsolva az adatmezok mutatasa.
terkep nezetben ha raboksz valamelyik felso kis adatmezore* akkor egy listabol kivalaszthatod a pontos idot is. perverzek mindket adatmezore beallithatjak ;)
ugyan igy a fedelzeti szamitogepen is ha barmelyik kocukara raboksz szinten kivalaszthatod, akar mind a 6 mezore is ;)
de az ebresztoora is mutatja.
*csak ha a beallitasok, terkep-nel be van kapcsolva az adatmezok mutatasa.
Előzmény: ernoe (#1023)
Lehet, lökött a kérdés, hiszen nem órát vettem, de 100 pénzért egy kütyü nem mutathatná valahol az időt? Nem arra gondolok, hogy állandóan, de valahol ez a fícsör nincs elrejtve az Oregonban?
Üdv:
Az új firmware-ben találtam egyéb pontosításokat is, mint amiről a
frissítési napló ír. Pl. A mutató kalibrálása után a bökés a képernyőszéleken is pontosan működik, valamint a GPS-vételi ablakban megjelentek a " D " differenciál jelek (DGPS) a térerőcsíkokban. Nagyon hamar feláll a vétel és 2m- es pontosságot jelez DGPS vétel esetén.
Az új firmware-ben találtam egyéb pontosításokat is, mint amiről a
frissítési napló ír. Pl. A mutató kalibrálása után a bökés a képernyőszéleken is pontosan működik, valamint a GPS-vételi ablakban megjelentek a " D " differenciál jelek (DGPS) a térerőcsíkokban. Nagyon hamar feláll a vétel és 2m- es pontosságot jelez DGPS vétel esetén.
No, akkor én már ezt is tudom... ha a GC.com-on mezei user vagy, akkor marad a gps-re töltés "szűkített" módban, ha prémium user vagy, azaz fizetős, akkor tudod a ládákat gpx ex formába menteni fullosan. Na ja, ha fizetsz. Hiába, ti akartátok a kapitalizmust :-))
Előzmény: Bacu (#1019)
Pedig tényleg csak ennyi az egész! Lemented, és bemásolod a gpx könyvtárba...
COM-on nem játszok, így azokról nem tudok nyilatkozni. :)
COM-on nem játszok, így azokról nem tudok nyilatkozni. :)
Előzmény: ernoe (#1018)
Istenem, amit én konvertáltam már azt el sem tudod képzelni, erre azt mondod, hogy másoljam be. És bemásolom, ennyi.
Köszönöm igazán.
Most már csak a com-os pontokat kéne "meggyógyítani", egy hét múlva indulok Barcelonába, jó lenne papírmentesen játszadozni...
Köszi és köszi
Köszönöm igazán.
Most már csak a com-os pontokat kéne "meggyógyítani", egy hét múlva indulok Barcelonába, jó lenne papírmentesen játszadozni...
Köszi és köszi
Előzmény: Bacu (#1017)
Adott térség térképét kiválasztod. Alatta kiválasztod a gpx formátumot, majd lemented a gépedre (javaslom a plussz pár loggal), majd az oregon gpx könyvtárába felmásolod.
(és már használható is!) Nem kell mapszósz, semmi bonyolult cucc! Sima total commanderes másolás az oregonra!
(és már használható is!) Nem kell mapszósz, semmi bonyolult cucc! Sima total commanderes másolás az oregonra!
Előzmény: ernoe (#1016)
Ezt nem hiszem el, el vagyok keseredve. Hiába bénázok már két napja, hiába játszom el SylverRat útmutatója alapján akárhányszor, nekem nem sikerül az Oregonra feltölteni a rohadt ládákat... Sancho, a pdamania-n (technet..) leadott cikkében láttam a fotót, amin a gc.hu-s ládák leírása látszik, fullosan (Kiscell), nekem meg csak valami igen korlátozott leírás jelenik meg, az sem a geocache-k között, csak valami user poi-ként... a com-os oldalról letöltött ládák megjelenése hasonlít Sanchoéra, de a tartalmával ott is baj van, valami olyasmi, mint egy web oldal forrásmódban...
Mit cseszhetek el?
Mit cseszhetek el?
Hát erre most mit mondjak? Ne menjen utcára senki, mert elütheti az autó. ;) Vállalathoz ne vigye be senki a GPS-t, és ne telepítsen fel Garmin USB driver-t. ;-)
Előzmény: optikus (#1007)
Ha többszöri próbálkozásra is ugyan ott fagy le, akkor szvsz egy hard reset segít az itt leírtak alapján.
Előzmény: softi (#1013)
Az eddig hibátlan 400t m, nem akar menni.
Akár akkuról, akár usbről a loading wayponts kezdeti betöltésénél kifagy, olyan mint amikor lemerül az elem.
Van valakinek valami ötlete?
Akár akkuról, akár usbről a loading wayponts kezdeti betöltésénél kifagy, olyan mint amikor lemerül az elem.
Van valakinek valami ötlete?
Coloradon nekem sem megy a gmapsup2.img file. Gondoltam ez így normális ezeknél a típusoknál. Most ismernie kellene, vagy sem?
Előzmény: littlezozo (#1011)
Nekem 3 dolog nem stimmel:
1. A megtalált ládákat nem mutatja pedig megvan a "geocache_visits.txt" fájlban és amit megtaláltam egy kis fényképező ikon lett a helyén. Ez azóta van amióta frissítettem a geoláda adatbázist (nincs 2000 láda felrakva kevesebb 1-200-al)
2. A leírásokban a koordináták nincsenek benne (multiláda), de ha a "caches.gpx" fájlt megnyitom ott benne van
3. Szerettem volna külön szedni a vagyis felrakni 1-2 térképet pl.: topo és városi ... és nem tölti be a "gmapsup2.img" fájlt.
A készülékre akarom rakni! (mert írták, hogy a kártyán csak a "gmapsupp.img" lehet)
Meg köszönném, ha lenne valakinek ötlete.
1. A megtalált ládákat nem mutatja pedig megvan a "geocache_visits.txt" fájlban és amit megtaláltam egy kis fényképező ikon lett a helyén. Ez azóta van amióta frissítettem a geoláda adatbázist (nincs 2000 láda felrakva kevesebb 1-200-al)
2. A leírásokban a koordináták nincsenek benne (multiláda), de ha a "caches.gpx" fájlt megnyitom ott benne van
3. Szerettem volna külön szedni a vagyis felrakni 1-2 térképet pl.: topo és városi ... és nem tölti be a "gmapsup2.img" fájlt.
A készülékre akarom rakni! (mert írták, hogy a kártyán csak a "gmapsupp.img" lehet)
Meg köszönném, ha lenne valakinek ötlete.
nekem ment egy darabig aztan a korforgalomban masik kijaraton ment ki mint amerre a terv szolt volna.
ugy latszik bennem nem bizik ;)
ugy latszik bennem nem bizik ;)
Előzmény: magpet (#1009)
Igen, egy darabig a legutóbbi haladási irányt és sebességet feltételezi. Ha tervezett útvonalon haladsz, akkor jóhiszeműen úgy godolja, hogy biztos arra mész, amerre ő javasolta. Aztán egy idő múlva a bizalom és a hit elmúlik, és jön a "Lost satellite reception"... :)
Házigazda
Előzmény: scele (#1006)
es megy tovabb a kepernyon? nekem meg nem csinalta csak kiirta hogy nincs jel.
Előzmény: scele (#1006)
na ez az autorun.inf dolog fog egy ket felhasznalot kiakasztani. mert sok viruskereso azonnal gyanusnak talalja ha egy eltavolithato eszkozon autorun van. konkretan ket napja kuldte az egyik munkatarsam a levelet hogy valami virust kapott mikor betett egy sd kartyat mert a viruskeresoje azonnal jelzett es most mitevo legyen.
raadasul vallalati kereso van (ca etrus) es azon kozpontilag szabalyozzak mi minosul riasztasnak es mi tortenjen. igy persze az egybol le is torolte neki az autorunt. igy aztan akitol kolcsonkapta annak meg nem indul el egybol a kepnezegeto (valami digifotos cucc).
raadasul vallalati kereso van (ca etrus) es azon kozpontilag szabalyozzak mi minosul riasztasnak es mi tortenjen. igy persze az egybol le is torolte neki az autorunt. igy aztan akitol kolcsonkapta annak meg nem indul el egybol a kepnezegeto (valami digifotos cucc).
Előzmény: Sancho (#1004)
Nekem rendszeresen csinálja az alagútban, de ha túl sokáig vagyok bent akkor egy idő után feladja és közli, hogy nincs műhódjel.
Előzmény: optikus (#1003)
Na megkapta első pofonját az oregonom. Kb. 2 méter magasból pofára esett. Szerencsére a kijelző nem sérült, durva betonra esett és szerencsére csak a széleken van egy-két felületi sérülés. Egy outdoor készüléknél ez még elmegy. :) Azóta is tökéletesen működik.
erdekes dolgot tapasztaltam ma. nem tudom az uj fw-k tulajdonsaga vagy eredetileg is benne volt e.
mentem autoval erden keresztul, es van erd also reszen a vasuti keresztezodes ami mar egy ideje aluljaro. de nagyon szerencsetlen, mert a vege egybol egy korforgalom amibe eleg nehez bemenni. ezert az egesz sor +all az aluljaroban. szoval lementem az aluljaroba majd a kozepen meg kellett allni. ennek ellenere a kepernyon mentem tovabb kijottem az aluljarobol bementem a korforgalomba majd kikanyarodtam az egyik kijaraton es elindultam nyugat fele, mentem egy darabig majd elkezdett sipakolni hogy rossz fele megyek es ujratervezett. es rendesen popecul ment az ut kozepen.
mindekozben valojaban alltam az aluljaroban.
ilyet meg nem tapasztaltam pedig a var alagutban rendszeresen (naponta) jarok es ott is soxor van hogy behajtas utan meg kell allni es elveszik a jel.
persze miutan kijottem elegge ugralt osszevissza a bekanyal...
olvastam anno hogy vannak olyan gps-ek amik csinalnak ilyet ha elveszitik a muholdjelet, kvazi probaljak tartani a tempot sot van amelyikben giro is van. de az oregonban ilyet meg nem tapasztaltam, fokent nem hogy megy tovabb behajt a korforgalomba majd szabalyosan ki:) eleg vicces volt nezni...
mentem autoval erden keresztul, es van erd also reszen a vasuti keresztezodes ami mar egy ideje aluljaro. de nagyon szerencsetlen, mert a vege egybol egy korforgalom amibe eleg nehez bemenni. ezert az egesz sor +all az aluljaroban. szoval lementem az aluljaroba majd a kozepen meg kellett allni. ennek ellenere a kepernyon mentem tovabb kijottem az aluljarobol bementem a korforgalomba majd kikanyarodtam az egyik kijaraton es elindultam nyugat fele, mentem egy darabig majd elkezdett sipakolni hogy rossz fele megyek es ujratervezett. es rendesen popecul ment az ut kozepen.
mindekozben valojaban alltam az aluljaroban.
ilyet meg nem tapasztaltam pedig a var alagutban rendszeresen (naponta) jarok es ott is soxor van hogy behajtas utan meg kell allni es elveszik a jel.
persze miutan kijottem elegge ugralt osszevissza a bekanyal...
olvastam anno hogy vannak olyan gps-ek amik csinalnak ilyet ha elveszitik a muholdjelet, kvazi probaljak tartani a tempot sot van amelyikben giro is van. de az oregonban ilyet meg nem tapasztaltam, fokent nem hogy megy tovabb behajt a korforgalomba majd szabalyosan ki:) eleg vicces volt nezni...
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |