Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Ma elmászott az Oregon 300-asom képernyő kalibrációja, ezért a képernyő tetején lévő információk megérintésekor az alatta lévő sorban érzékelte a "nyomást". Ahogy Sancho a Nüviknél leírta, itt is működik a 20-30 mp-ig bekapcsológomb folyamatos nyomásával előjövő képernyő kalibráció, és be lehet kalibrálni. Ez lehet, hogy sokaknak nem új információ, de gondoltam, hogy ennek ellenére közkinccsé teszem.....Hátha valaki másnak is előfordul ilyen...
Milyen formátumban töltötted le? Hogy csináltál hozzá riasztást? Az egyes pontokhoz, vagy a POI Loaderrel? Persze a fenti kérdéseknem csak akkor van értelme, ha a készüléked tud POI közelségre riasztani, mert az Oregon/Colroado bizony nem.
Házigazda
Előzmény: Gergol2 (#1447)
A MapSource gmapsupp.img-t tölt, a tz pedig időzónákat tartalmaz arra alkalmas készülékek számára. Szerintem ezt a térképfile-átnavazgetős dolgot csak az babrálja, aki pontosan tudja, mit csinál. Ha netán akadás van belőle, akkor csak a kellemetlenség van, meg a garis/nem garis vita.
Házigazda
Előzmény: smilehunter (#1446)
Hamar igy fellendultunk ;)
Azt meg tudjatok-e mondani miert van hogy a turistautakrol letoltott forrasok POI-t nem tudom ugy feltenni a Poi uploaderrel ugy hogy riasszon ha x tavolsagon belul erek hozza?
A trafipaxokkal sikerult ezt megoldanom.
Koszi Gergol
Azt meg tudjatok-e mondani miert van hogy a turistautakrol letoltott forrasok POI-t nem tudom ugy feltenni a Poi uploaderrel ugy hogy riasszon ha x tavolsagon belul erek hozza?
A trafipaxokkal sikerult ezt megoldanom.
Koszi Gergol
Én is így csináltam de most az sd kártyán csak a gmapsupp.img térképet látja az oregon 300, a gmaptz.img pedig nem! :(
Miért van ez így , mit cseszek el?
Miért van ez így , mit cseszek el?
Előzmény: scele (#1435)
Ha MapSource-ból töltöd, akkor létrehozza magának. Egyébként egészen egyszerűen egy /Garmin könyvtárba kerül a térkép.
Házigazda
Előzmény: ID-24 (#1444)
Idézet
A kártyára rakom a ritkán változó térképeket (NG, CN, TG, stb.)
A belső memóriába pedig a sűrűn változókat töltöm (tuhu, omp)
Például az Oregon200 megtalálja a térképet a kártyán is, vagy valami speckó mappába kell tenni?
Játékvezető
Előzmény: scele (#1435)
Én mindig elmentem magamnak az aktuális térképkészletet a pc-re, így amikor új térképet akarok hozzáadni, vagy abból kivenni, akkor ezt a fájlt betöltöm a mapsource-ba és új térkép hozzáadása után mehet is fel a készülékre. Amikor nincs ilyenem, akkor térképek fogadása a készülékről és ehhez adom hozzá. Mindkét esetben ugyanaz az eredmény.
Előzmény: Gergol2 (#1431)
Manapság már nem nagy összeg egy memoriakártyát beszerezni, (ha van rá anyagi háttered) érdemes, mert rengeteg időt spórolsz meg a térképek feltöltésénél.
Előzmény: Gergol2 (#1437)
Gergol2,
Vagy MapSource feltöltögetés egyszerre kiválasztva, vagy átnevezgetés saját felelősségre: [link]
Vagy MapSource feltöltögetés egyszerre kiválasztva, vagy átnevezgetés saját felelősségre: [link]
Előzmény: Gergol2 (#1432)
Én is a Scele által leírt verziót használom. A tuhut mindig a feltöltés dátumával nevezem el, így a késöbbiekben meg tudom nézni a frissítés idejét.
Előzmény: Gergol2 (#1431)
Én nem szeretem ezt az img izélgetést. Mire elolvasom a megnézendő ládákat és fogat mosok, addigra felérnek a térképek, így valószínűleg próbálkozni se fogok ezzel a megoldással.
Előzmény: Gergol2 (#1437)
Es valahogy ugy atnevezni hogy ket img parhuzamosan fusson?
Kartyam nincs. Igy sem toltom meg a memoriat.
Kartyam nincs. Igy sem toltom meg a memoriat.
Előzmény: scele (#1435)
A 2.96 után én is megszívtam, hogy nem fogott jelet azonnal. :) Elindultam futni a nejemmel, papa vigyázott addig a gyerekekre. A WTF GPS meg csessze meg nem rögzített semmit! Semmit! :) A két kilométert feleslegesen futottam le. :)
Nem, nem lehet.
A garmin készülékekbe nem lehet hozzátölteni, csak újra.
Bevált módszerem van.
A kártyára rakom a ritkán változó térképeket (NG, CN, TG, stb.)
A belső memóriába pedig a sűrűn változókat töltöm (tuhu, omp)
A garmin készülékekbe nem lehet hozzátölteni, csak újra.
Bevált módszerem van.
A kártyára rakom a ritkán változó térképeket (NG, CN, TG, stb.)
A belső memóriába pedig a sűrűn változókat töltöm (tuhu, omp)
Előzmény: Gergol2 (#1431)
Kijelöl-térképet vált-kijelöl-térképet vált-kijelöl és így tovább majd feltölt.
Előzmény: Gergol2 (#1432)
Sot ha mar itt tartunk hogyan lehet egyszerre tobb terkepet kijelolni a mapsource-ban? Hogy ne kelljen egyenkent megvarni es az ujat elinditani?
Koszi
Koszi
Sziasztok
Engem az erdekelne hogy hogyan lehet Oregonra a mar fentlevo terkepek melle ujakat telepiteni anelkul hogy minden torlodne es ujra fel kene tenni mindent a mar uj terkeppel bovitve? Probaltam atnevezni az img filet az itt a forumon olvasottak alapjan de vmiert nem latja a keszulek.
Nektek van bevalt modszeretek?
Gergol
Engem az erdekelne hogy hogyan lehet Oregonra a mar fentlevo terkepek melle ujakat telepiteni anelkul hogy minden torlodne es ujra fel kene tenni mindent a mar uj terkeppel bovitve? Probaltam atnevezni az img filet az itt a forumon olvasottak alapjan de vmiert nem latja a keszulek.
Nektek van bevalt modszeretek?
Gergol
Volt már rá példa! De arrébbhúzva a térképet helyrerakta és kirajzolta őket az oregon.
FW: jó ideje nem frissítettem :) Leginkább a lustaságomnak köszönhetően, illetve mostanában kevésbé ládázgatok, inkább a bicózás :)
FW: jó ideje nem frissítettem :) Leginkább a lustaságomnak köszönhetően, illetve mostanában kevésbé ládázgatok, inkább a bicózás :)
Előzmény: moonspell (#1429)
Érdeklődni szeretnék, hogy ilyet más is tapasztalt-e: /Oregonról van szó/pl amikor egy ládához navigálok és a térképet teljesen felnagyítom nem rajzolja ki az egészet. Az egyik oldalán és az alján van egy fél centis fehér rész. Ha viszont a nagyítást kettővel lentebb veszem semmi gondja nincs. Mitől lehet ez??? Azokat a hibák amiket itt olvastam a forumon még nem tapasztaltam /pl.: Még eddig egyszer sem fagyott le, pedig mindig felrakom a legújabb fw-t ahogy megjelenik. A műhódakat rögtön fogja és tartja is./
Előre is köszönök minden észrevételt!
Előre is köszönök minden észrevételt!
Szerintem itt nagyon szépen össze van szedve, hogy mi is az újítás.
[link]
[link]
Előzmény: skiccpausz (#1427)
2.96 végre mükszik:) csak egyenlőre én se értem,h melyik funkció mire jó?!ha vki le tudná írni a lényegüket...megköszönném!
Előre is:)
Előre is:)
Előzmény: Sancho (#1396)
Hidd el, lesz még. Nálam minden frissítés után ez van. Viszont ez is alig fél percig tart nyílt terepen.
Előzmény: cavich (#1423)
Valószínüleg nem!
Mire legközelebb bekapcsolod, addigra a maradék műholdatat is lelövik!
:)
Mire legközelebb bekapcsolod, addigra a maradék műholdatat is lelövik!
:)
Előzmény: cavich (#1423)
Most jöttek be a műholdak frissítés után ... :(
remélem nem lesz több ilyen ...
remélem nem lesz több ilyen ...
Előzmény: cavich (#1422)
Sziasztok!
Most már egy hete szintén Oregon 300 boldog tulajdonos vagyok.
A hétvégén kenuztam is vele egy jót, természetesen trekkeltem vadul reggeltől estig. Kijelző lekapcsolva, barométeradatok (is) rögzítve. Estére még volt két pöcök az aksiban. Igaz, 2500mAh aksit használtam, de teljesen elképedtem PDA-s használat után, hogy egy GPS képes ilyen takarékosan is bánni az erőforrásokkal. Szóval igazán remek készülék.
Kb. 10 perce frissítettem 2.96bétára azóta nincs műhódam .. Most várok ...
Kérdésem: leszedtem a turistaútvonalas térképet (Turistautak: utak+felületek+szintvonalak), majdnem tökéletesen is működik minden. A problémám csak annyi, hogy a piktogramokra helyezve a kis tűt, nem mutatja meg a jelentését. Hogyan tudom ezt előcsalni ? Vagy rossz térképet szedtem le ?
Most már egy hete szintén Oregon 300 boldog tulajdonos vagyok.
A hétvégén kenuztam is vele egy jót, természetesen trekkeltem vadul reggeltől estig. Kijelző lekapcsolva, barométeradatok (is) rögzítve. Estére még volt két pöcök az aksiban. Igaz, 2500mAh aksit használtam, de teljesen elképedtem PDA-s használat után, hogy egy GPS képes ilyen takarékosan is bánni az erőforrásokkal. Szóval igazán remek készülék.
Kb. 10 perce frissítettem 2.96bétára azóta nincs műhódam .. Most várok ...
Kérdésem: leszedtem a turistaútvonalas térképet (Turistautak: utak+felületek+szintvonalak), majdnem tökéletesen is működik minden. A problémám csak annyi, hogy a piktogramokra helyezve a kis tűt, nem mutatja meg a jelentését. Hogyan tudom ezt előcsalni ? Vagy rossz térképet szedtem le ?
Ez tökéletes! Kirpóbáltam és nagyon jó. Egy pontosítás: az összes fóli kijelöléséhez a bal gombot kell lenyomva tartani és megmozdítani.
Nagyon nagyon jónak tartom azt, hogy útvonaltervezéskor nem takarja le az utat, hanem kontúrosan jelenik meg. Ez nagyon tuti nekem!
Nagyon nagyon jónak tartom azt, hogy útvonaltervezéskor nem takarja le az utat, hanem kontúrosan jelenik meg. Ez nagyon tuti nekem!
Előzmény: scele (#1419)
A tervezős TUHU mellett kell a Hiking TrailMarks (ezek a jelek, pici zászlócskák) és a Hiking Color Highlight (a hivatalos túristautak színes kiemeléssel. A végeredmény az lesz, hogy a tervezős TUHU-n a túristaútvonalak színekkel és zászlókkal jelöltek lesznek, a többi "machetta" út :) pedig továbbra is látszik, szürkén.
Előzmény: Sancho (#1418)
Most megkavarodtam. Melyik térkép kell az OpenMaps.eu-ról, és melyik a TuHu-ról, hogy lássam a tervezős TuHu-n a színes jellel jelzett utakat?
Előzmény: magpet (#1415)
A Wp Sample átlagolásos izé működik légvonalban is? Arra gondolok, hogy megyek a vízen, és kéne egy átlagolás. Ott mire lehet jó? Tudsz adni rá valami gyakorlati példát akár túrázás során is?
Előzmény: magpet (#1413)
A tuhuból létezik egy jelzett utak/gyalogutak verzió (8MB körüli telepítővel), ez átlátszó a TopoGuide felé. terepen én is ezt a készletet használom. A tuhu ezen verziója nem tervezős, hogy ne akadjon a topoguide-dal. De terepen nem is fog hiányozni, a légvonal kiválóan használható.
iGO beszámítás: nem kizárt, de nehezen hiszem. Ha mégis, akkor az új ár aprócska töredékéért tudom elképzelni.
iGO beszámítás: nem kizárt, de nehezen hiszem. Ha mégis, akkor az új ár aprócska töredékéért tudom elképzelni.
Házigazda
Előzmény: SirBrian (#1414)
Amennyiben több térkép van telepítve (TUHU-t és Topoguide-t tervezem ha végre megkapom a kütyümet), csak váltogathatok a 2 térkép között, vagy egyszerre is nézhetem a kétféle térkép rétegeit.
Próbáltam a TUHU térképleírásaiból ezt megérteni de nem sikerült...
OFF
Van olyan hely, ahol legális,dobozos IGO8-at be lehet számíttatni valamilyen Garmin tartozék vásárlásába?
ON
Próbáltam a TUHU térképleírásaiból ezt megérteni de nem sikerült...
OFF
Van olyan hely, ahol legális,dobozos IGO8-at be lehet számíttatni valamilyen Garmin tartozék vásárlásába?
ON
Nézegettem a 2.96b-t Oregon300-on. Működik szépen, és az átlagolás is elég érdekesen üzemel. Nem csak a "sok mérés egymás után" metódust tudja. ha egy meglévő pontra indítok átlagolást, akkor az egy újabb "sample" lesz, és ezek is számlálódnak. Indításkor az Oregon jeelzi, hoyg az optimális eredményhez az egyes sample-k között legalább 90 percet érdemes várni. Persze egy-egy sample is készülhet a hagyományos átlagolással, de a végső eredmény az átlagolásokból született sample-k átlagolásával születik. Ez akár mág pontos is lehet. :)
Házigazda
Fefe!
Ez a "macetta út" elnevezés részemről szentesítve!!! Komolyan mondom, most esett le, mire lehet jó nekem ez az openmaps.eu tuhu!
Köszi! ;)
Ez a "macetta út" elnevezés részemről szentesítve!!! Komolyan mondom, most esett le, mire lehet jó nekem ez az openmaps.eu tuhu!
Köszi! ;)
Előzmény: fefe1968 (#1410)
Nekem fennt van. A színes kiemeléssel jobban látszik, hogy melyik valóban túristaút és melyik csak "csapás". Ahogy dagad a TUHU és egyre több térséget terít be a csiganyál, annál több a nem igazán odaillő út is. Olyan utak vannak a térképen, amik nem is utak, csak valakinek sikerült machettával végigmennie és beloggolta. Ezek ellen ez nagyon jó! Sajnos valóban nagyon kicsik az ikonok, de úgy álltalában is. Ici-picik és csúnyák. A geoládától a kilátóig mind.
Előzmény: skiccpausz (#1409)
Nálam korrekten múkodik...mondjuk nem túl nagy:)de sokat dob a térkép kinézetén:) nálam nincs fehér ponty...
Előzmény: dhi11 (#1406)
Nekem is ugyanez az észrevételem volt. Le is szedtem azt a térképet, maradok a régi, betűs jelölésnél.
Előzmény: dhi11 (#1406)
A kolorájgom hw gomb problémás volt, meg beázott, mert a hátlap visszatolásakor a gumitömítés felgyűrődött. Csak hogy én is írjak valami rosszat a gépekre. :) Szerencsére az orehányóval nincsenek ilyen bajok.
Előzmény: fefe1968 (#1404)
Tényleg jópofa a jelzések grafikus megjelenítése, de nálam (Oregon) nagyon picik és semmilyen beállítással nem tudom nagyobbra állítani őket. Zoomolással sem változik a méretük.
Ráadásul a közepükön megjelenik valami fehér pötty, emiatt alig lehet a hasonló színeket (kék-zöld) megkülönböztetni egymástól. Csak a tuhu térkép van még kiválasztva, tehát más térkép nem zavarhatja.
Tud valaki megoldást?
Ráadásul a közepükön megjelenik valami fehér pötty, emiatt alig lehet a hasonló színeket (kék-zöld) megkülönböztetni egymástól. Csak a tuhu térkép van még kiválasztva, tehát más térkép nem zavarhatja.
Tud valaki megoldást?
Előzmény: mamago (#1369)
Nekem is majdnem 400t-m lett, de aztán arra gondoltam, hogy csupán az ezüst szín nekem nem ér 25k-t pluszban. Az európai topo meg még annyit sem. Ha majd nagyon szükségem lesz rá, akkor veszek hozzá topo térképet, de ennek nem nagyon látom esélyét. Pláne, hogy gyakorlatilag semmi más, csak egy vektoros kép, se utca, se más infó nincs rajta.
Előzmény: fefe1968 (#1404)
Nekem is 400t-m volt :), azt 1x sikerült így lefagyasztani, A Colorado-t már 3x. Aztán hallottam, hogy tovább kell nyomni, mint ahogy bekapcsol. A Garmin logó után még nyomom 2-3 másodpercig. Azóta nem tapasztaltam ilyet.
Előzmény: Sancho (#1403)
Hehe. :-D Szó sincs róla. Csak az olyan ismétlést nem tartom célravezetőnek, aminek semmi értelme, és lehet rajta változtatni. :) Ismered a székely viccet biztos:Idézet
Psszt! Nem szabad írni rosszat, hibát, csak jót a készülékről! Sancho nem szereti :)!
- Miért vonyít a kutya ott a küszöbön?
- Mert böki a fenekét a szög.
- Miért nem ül arrébb?
- Annyira azé' nem böki.
Figyelni fogom, a 400t-n még nem tapasztaltam.Idézet
Amúgy a bekapcsolási lefagyás, ismert hiba! Akkor fordul elő, ha nem elég hosszan van megnyomva az ON.
Előzmény: fefe1968 (#1402)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |