Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Olvasgatom pár hete...
Tényleg vannak hasznos információk, de ez nem pótol egy gyorsan átolvasható leírást.
Most éppen az angol manualt olvasgatom, de sajna a tudásom messze van a tökéletestől, főleg a szakszavak miatt.
Tényleg vannak hasznos információk, de ez nem pótol egy gyorsan átolvasható leírást.
Most éppen az angol manualt olvasgatom, de sajna a tudásom messze van a tökéletestől, főleg a szakszavak miatt.
Előzmény: Zsolie (#1468)
Ezért én az automata feltöltést választottam, csak még nem tudtam kipróbálni. Kíváncsi vagyok, hogy így is működik a riasztás?
Előzmény: Gergol2 (#1467)
Szerintem ha visszaolvasgatsz a fórumban, több információt találsz a készülékhez, mint a gyári leírásban.
Arra is megtalálod a választ, hogy hogy miért nem lehet letölteni a magyar használati utasítást.
Arra is megtalálod a választ, hogy hogy miért nem lehet letölteni a magyar használati utasítást.
Előzmény: SirBrian (#1465)
Amennyire en eddig foglalkoztam vele csak a kezi feltoltesnel lehet allitgatni.
Ez osszesen annyit jelent hogy ki kell valasztanod azt a mappat amiben a poi-k vannak es fileonkent tudsz neki riasztasi tavolsagot beallitani.
Szerintem nem fogsz tudni allitgatni hacsak szet nem szeded valahogy ketfele szetvalogatva az autopalyas trafikat.
Ez osszesen annyit jelent hogy ki kell valasztanod azt a mappat amiben a poi-k vannak es fileonkent tudsz neki riasztasi tavolsagot beallitani.
Szerintem nem fogsz tudni allitgatni hacsak szet nem szeded valahogy ketfele szetvalogatva az autopalyas trafikat.
Előzmény: Zsolie (#1466)
Köszönöm szépen! Ha nem a kézi feltőltést választom, akkor is csipog/felvillan a kijelző? Még nem volt alkalmam kipróbálni.
Azért kérdem, mert autópályán és városban nem ugyanazokat a távolságokat adnám meg..
Azért kérdem, mert autópályán és városban nem ugyanazokat a távolságokat adnám meg..
Előzmény: Gergol2 (#1464)
Bosszantó, hogy nem találok sehol letölthető magyar használati utasítást. Csehül, Dánul, Horvátul persze van.
Miért sajnálják tőlem???? Nyilván azért kellene mert ilyen kütyüt szeretnék. A mosógépemhez úgy sem tudom használni a leírást....
A fordítás pénzbe került? A hasonló méretű Cseh vagy Horvát piacon nem?
Szerettem volna átolvasni utazás előtt.
(Holnap délután kapom meg a kütyüt, estig dolgozom, péntek reggel meg indulunk 3 napra Bükkszentkeresztre a családdal túrázni...)
Lesz egy éjszakám kitanulni...
Miért sajnálják tőlem???? Nyilván azért kellene mert ilyen kütyüt szeretnék. A mosógépemhez úgy sem tudom használni a leírást....
A fordítás pénzbe került? A hasonló méretű Cseh vagy Horvát piacon nem?
Szerettem volna átolvasni utazás előtt.
(Holnap délután kapom meg a kütyüt, estig dolgozom, péntek reggel meg indulunk 3 napra Bükkszentkeresztre a családdal túrázni...)
Lesz egy éjszakám kitanulni...
Innen:
[link]
Eleg sok poi-t lehet leszedni.
Ha a poi loaderrel azt allitod be neki hogy kezi feltoltes akkor be lehet allitani hogy hany meterrel korabban riasszon.
Csipog es felvillan a kijelzo amikor riaszt.
[link]
Eleg sok poi-t lehet leszedni.
Ha a poi loaderrel azt allitod be neki hogy kezi feltoltes akkor be lehet allitani hogy hany meterrel korabban riasszon.
Csipog es felvillan a kijelzo amikor riaszt.
Előzmény: Zsolie (#1448)
Biztos van ott egy poi alert-ed.Idézet
Nekem pld. a Margit híd alatt riaszt az Oregon, ha motorozok.... Miért?
Előzmény: kl (#1453)
Persze, műxik, csipog.Idézet
POI-ra riaszt, szépen fütyül/villog? Mostanában nem próbáltam, lehet hogy valamelyik újabb firmware-re került bele az opció. Most nincs kéznél az enyém, de ha visszatér, megnézem.
Előzmény: magpet (#1457)
Hol tudom megnézni az oregonban a feltöltött geoláda pontok "Groundspeak GPX" számát, hogy mennyi fér még rá stb? Az útpont az ok, azt jelzi %-ban illetve ha visszatöltöm a MapSource-ba ott pontosan látszanak is.
Előzmény: magpet (#1456)
POI-ra riaszt, szépen fütyül/villog? Mostanában nem próbáltam, lehet hogy valamelyik újabb firmware-re került bele az opció. Most nincs kéznél az enyém, de ha visszatér, megnézem.
Házigazda
Előzmény: kl (#1453)
Lehet. A MapSource-ban kijelölöd az egyiket, aztán hozzájelölöd a másikat, majd egyben töltöd fel.
Házigazda
Előzmény: smilehunter (#1455)
Köszi.
De így az sd kártyára csak egy térképet lehet tölteni én meg szerettem volna bizony úgy min. kettőt. :(
De így az sd kártyára csak egy térképet lehet tölteni én meg szerettem volna bizony úgy min. kettőt. :(
Előzmény: magpet (#1449)
Köszönöm a linket, találtam valamit, már csak kipróbálásra vár.
Infó:
A riasztás hangját hol lehet be-ki kapcsolni?
Előzmény: Sancho (#1451)
Ma elmászott az Oregon 300-asom képernyő kalibrációja, ezért a képernyő tetején lévő információk megérintésekor az alatta lévő sorban érzékelte a "nyomást". Ahogy Sancho a Nüviknél leírta, itt is működik a 20-30 mp-ig bekapcsológomb folyamatos nyomásával előjövő képernyő kalibráció, és be lehet kalibrálni. Ez lehet, hogy sokaknak nem új információ, de gondoltam, hogy ennek ellenére közkinccsé teszem.....Hátha valaki másnak is előfordul ilyen...
Milyen formátumban töltötted le? Hogy csináltál hozzá riasztást? Az egyes pontokhoz, vagy a POI Loaderrel? Persze a fenti kérdéseknem csak akkor van értelme, ha a készüléked tud POI közelségre riasztani, mert az Oregon/Colroado bizony nem.
Házigazda
Előzmény: Gergol2 (#1447)
A MapSource gmapsupp.img-t tölt, a tz pedig időzónákat tartalmaz arra alkalmas készülékek számára. Szerintem ezt a térképfile-átnavazgetős dolgot csak az babrálja, aki pontosan tudja, mit csinál. Ha netán akadás van belőle, akkor csak a kellemetlenség van, meg a garis/nem garis vita.
Házigazda
Előzmény: smilehunter (#1446)
Hamar igy fellendultunk ;)
Azt meg tudjatok-e mondani miert van hogy a turistautakrol letoltott forrasok POI-t nem tudom ugy feltenni a Poi uploaderrel ugy hogy riasszon ha x tavolsagon belul erek hozza?
A trafipaxokkal sikerult ezt megoldanom.
Koszi Gergol
Azt meg tudjatok-e mondani miert van hogy a turistautakrol letoltott forrasok POI-t nem tudom ugy feltenni a Poi uploaderrel ugy hogy riasszon ha x tavolsagon belul erek hozza?
A trafipaxokkal sikerult ezt megoldanom.
Koszi Gergol
Én is így csináltam de most az sd kártyán csak a gmapsupp.img térképet látja az oregon 300, a gmaptz.img pedig nem! :(
Miért van ez így , mit cseszek el?
Miért van ez így , mit cseszek el?
Előzmény: scele (#1435)
Ha MapSource-ból töltöd, akkor létrehozza magának. Egyébként egészen egyszerűen egy /Garmin könyvtárba kerül a térkép.
Házigazda
Előzmény: ID-24 (#1444)
Idézet
A kártyára rakom a ritkán változó térképeket (NG, CN, TG, stb.)
A belső memóriába pedig a sűrűn változókat töltöm (tuhu, omp)
Például az Oregon200 megtalálja a térképet a kártyán is, vagy valami speckó mappába kell tenni?
Játékvezető
Előzmény: scele (#1435)
Én mindig elmentem magamnak az aktuális térképkészletet a pc-re, így amikor új térképet akarok hozzáadni, vagy abból kivenni, akkor ezt a fájlt betöltöm a mapsource-ba és új térkép hozzáadása után mehet is fel a készülékre. Amikor nincs ilyenem, akkor térképek fogadása a készülékről és ehhez adom hozzá. Mindkét esetben ugyanaz az eredmény.
Előzmény: Gergol2 (#1431)
Manapság már nem nagy összeg egy memoriakártyát beszerezni, (ha van rá anyagi háttered) érdemes, mert rengeteg időt spórolsz meg a térképek feltöltésénél.
Előzmény: Gergol2 (#1437)
Gergol2,
Vagy MapSource feltöltögetés egyszerre kiválasztva, vagy átnevezgetés saját felelősségre: [link]
Vagy MapSource feltöltögetés egyszerre kiválasztva, vagy átnevezgetés saját felelősségre: [link]
Előzmény: Gergol2 (#1432)
Én is a Scele által leírt verziót használom. A tuhut mindig a feltöltés dátumával nevezem el, így a késöbbiekben meg tudom nézni a frissítés idejét.
Előzmény: Gergol2 (#1431)
Én nem szeretem ezt az img izélgetést. Mire elolvasom a megnézendő ládákat és fogat mosok, addigra felérnek a térképek, így valószínűleg próbálkozni se fogok ezzel a megoldással.
Előzmény: Gergol2 (#1437)
Es valahogy ugy atnevezni hogy ket img parhuzamosan fusson?
Kartyam nincs. Igy sem toltom meg a memoriat.
Kartyam nincs. Igy sem toltom meg a memoriat.
Előzmény: scele (#1435)
A 2.96 után én is megszívtam, hogy nem fogott jelet azonnal. :) Elindultam futni a nejemmel, papa vigyázott addig a gyerekekre. A WTF GPS meg csessze meg nem rögzített semmit! Semmit! :) A két kilométert feleslegesen futottam le. :)
Nem, nem lehet.
A garmin készülékekbe nem lehet hozzátölteni, csak újra.
Bevált módszerem van.
A kártyára rakom a ritkán változó térképeket (NG, CN, TG, stb.)
A belső memóriába pedig a sűrűn változókat töltöm (tuhu, omp)
A garmin készülékekbe nem lehet hozzátölteni, csak újra.
Bevált módszerem van.
A kártyára rakom a ritkán változó térképeket (NG, CN, TG, stb.)
A belső memóriába pedig a sűrűn változókat töltöm (tuhu, omp)
Előzmény: Gergol2 (#1431)
Kijelöl-térképet vált-kijelöl-térképet vált-kijelöl és így tovább majd feltölt.
Előzmény: Gergol2 (#1432)
Sot ha mar itt tartunk hogyan lehet egyszerre tobb terkepet kijelolni a mapsource-ban? Hogy ne kelljen egyenkent megvarni es az ujat elinditani?
Koszi
Koszi
Sziasztok
Engem az erdekelne hogy hogyan lehet Oregonra a mar fentlevo terkepek melle ujakat telepiteni anelkul hogy minden torlodne es ujra fel kene tenni mindent a mar uj terkeppel bovitve? Probaltam atnevezni az img filet az itt a forumon olvasottak alapjan de vmiert nem latja a keszulek.
Nektek van bevalt modszeretek?
Gergol
Engem az erdekelne hogy hogyan lehet Oregonra a mar fentlevo terkepek melle ujakat telepiteni anelkul hogy minden torlodne es ujra fel kene tenni mindent a mar uj terkeppel bovitve? Probaltam atnevezni az img filet az itt a forumon olvasottak alapjan de vmiert nem latja a keszulek.
Nektek van bevalt modszeretek?
Gergol
Volt már rá példa! De arrébbhúzva a térképet helyrerakta és kirajzolta őket az oregon.
FW: jó ideje nem frissítettem :) Leginkább a lustaságomnak köszönhetően, illetve mostanában kevésbé ládázgatok, inkább a bicózás :)
FW: jó ideje nem frissítettem :) Leginkább a lustaságomnak köszönhetően, illetve mostanában kevésbé ládázgatok, inkább a bicózás :)
Előzmény: moonspell (#1429)
Érdeklődni szeretnék, hogy ilyet más is tapasztalt-e: /Oregonról van szó/pl amikor egy ládához navigálok és a térképet teljesen felnagyítom nem rajzolja ki az egészet. Az egyik oldalán és az alján van egy fél centis fehér rész. Ha viszont a nagyítást kettővel lentebb veszem semmi gondja nincs. Mitől lehet ez??? Azokat a hibák amiket itt olvastam a forumon még nem tapasztaltam /pl.: Még eddig egyszer sem fagyott le, pedig mindig felrakom a legújabb fw-t ahogy megjelenik. A műhódakat rögtön fogja és tartja is./
Előre is köszönök minden észrevételt!
Előre is köszönök minden észrevételt!
Szerintem itt nagyon szépen össze van szedve, hogy mi is az újítás.
[link]
[link]
Előzmény: skiccpausz (#1427)
2.96 végre mükszik:) csak egyenlőre én se értem,h melyik funkció mire jó?!ha vki le tudná írni a lényegüket...megköszönném!
Előre is:)
Előre is:)
Előzmény: Sancho (#1396)
Hidd el, lesz még. Nálam minden frissítés után ez van. Viszont ez is alig fél percig tart nyílt terepen.
Előzmény: cavich (#1423)
Valószínüleg nem!
Mire legközelebb bekapcsolod, addigra a maradék műholdatat is lelövik!
:)
Mire legközelebb bekapcsolod, addigra a maradék műholdatat is lelövik!
:)
Előzmény: cavich (#1423)
Most jöttek be a műholdak frissítés után ... :(
remélem nem lesz több ilyen ...
remélem nem lesz több ilyen ...
Előzmény: cavich (#1422)
Sziasztok!
Most már egy hete szintén Oregon 300 boldog tulajdonos vagyok.
A hétvégén kenuztam is vele egy jót, természetesen trekkeltem vadul reggeltől estig. Kijelző lekapcsolva, barométeradatok (is) rögzítve. Estére még volt két pöcök az aksiban. Igaz, 2500mAh aksit használtam, de teljesen elképedtem PDA-s használat után, hogy egy GPS képes ilyen takarékosan is bánni az erőforrásokkal. Szóval igazán remek készülék.
Kb. 10 perce frissítettem 2.96bétára azóta nincs műhódam .. Most várok ...
Kérdésem: leszedtem a turistaútvonalas térképet (Turistautak: utak+felületek+szintvonalak), majdnem tökéletesen is működik minden. A problémám csak annyi, hogy a piktogramokra helyezve a kis tűt, nem mutatja meg a jelentését. Hogyan tudom ezt előcsalni ? Vagy rossz térképet szedtem le ?
Most már egy hete szintén Oregon 300 boldog tulajdonos vagyok.
A hétvégén kenuztam is vele egy jót, természetesen trekkeltem vadul reggeltől estig. Kijelző lekapcsolva, barométeradatok (is) rögzítve. Estére még volt két pöcök az aksiban. Igaz, 2500mAh aksit használtam, de teljesen elképedtem PDA-s használat után, hogy egy GPS képes ilyen takarékosan is bánni az erőforrásokkal. Szóval igazán remek készülék.
Kb. 10 perce frissítettem 2.96bétára azóta nincs műhódam .. Most várok ...
Kérdésem: leszedtem a turistaútvonalas térképet (Turistautak: utak+felületek+szintvonalak), majdnem tökéletesen is működik minden. A problémám csak annyi, hogy a piktogramokra helyezve a kis tűt, nem mutatja meg a jelentését. Hogyan tudom ezt előcsalni ? Vagy rossz térképet szedtem le ?
Ez tökéletes! Kirpóbáltam és nagyon jó. Egy pontosítás: az összes fóli kijelöléséhez a bal gombot kell lenyomva tartani és megmozdítani.
Nagyon nagyon jónak tartom azt, hogy útvonaltervezéskor nem takarja le az utat, hanem kontúrosan jelenik meg. Ez nagyon tuti nekem!
Nagyon nagyon jónak tartom azt, hogy útvonaltervezéskor nem takarja le az utat, hanem kontúrosan jelenik meg. Ez nagyon tuti nekem!
Előzmény: scele (#1419)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |