Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Elakadtam néhány dologban a MapSource-nél:
1. Nem tudok kész útvonalat a készülékről a MS-be tölteni.
A fogadásnál az oregont felismeri, elkezdődne a beolvasás, de hibaüzenettel leáll:
".....Temp\MapSource\tmp5775.tmp, line: 1, char: 56
Message: An exception occurred! Type:UTFDataFormatException, Message:irregular bytes í, of 3-byte sequence...."
2. Mire jó a segédprogramok/GPS átnevezése funkció?
1. Nem tudok kész útvonalat a készülékről a MS-be tölteni.
A fogadásnál az oregont felismeri, elkezdődne a beolvasás, de hibaüzenettel leáll:
".....Temp\MapSource\tmp5775.tmp, line: 1, char: 56
Message: An exception occurred! Type:UTFDataFormatException, Message:irregular bytes í, of 3-byte sequence...."
2. Mire jó a segédprogramok/GPS átnevezése funkció?
Nos igen, a cikk megerősített abban a hitemben hogy az egnos egyszer majd jó lesz a repülésben, talán a hajózásban, de autós navigációnál, vagy pláne erdőben nem sokat fog érni. ( Azaz ahol tökételes a gps vétel, ott lesz korrekciós jel is, de ahol gyenge a gps jel ott az egnos holdak jele fog elsőnek eltűnni )
Moderátor
Előzmény: cavich (#1550)
Egnos -ra most már én is rágugliztam, és ez esetleg érdekelhet benneteket:
http://www.kutyu.hu/content/view/626/3/
Aki nem akar sokat olvasni, annak az utsó bekezdés:
Az eredmények a várakozásoknak megfeleloen azt mutatják, hogy ilyen beépítettség mellett az EGNOS jelek vételére a mellékutcákban szinte egyáltalán nem, a foutakon pedig csak alkalomszeruen nyílik lehetoség. Ezen a képen az sem változtat számottevoen, ha figyelembe vesszük a muhold közelebb hozásával okozott eltéréseket.
"A Budapesti Muszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Általános és Felsogeodézia, ill. Fotogrammetria és Térinformatika Tanszék segítségével" :)
http://www.kutyu.hu/content/view/626/3/
Aki nem akar sokat olvasni, annak az utsó bekezdés:
Az eredmények a várakozásoknak megfeleloen azt mutatják, hogy ilyen beépítettség mellett az EGNOS jelek vételére a mellékutcákban szinte egyáltalán nem, a foutakon pedig csak alkalomszeruen nyílik lehetoség. Ezen a képen az sem változtat számottevoen, ha figyelembe vesszük a muhold közelebb hozásával okozott eltéréseket.
"A Budapesti Muszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Általános és Felsogeodézia, ill. Fotogrammetria és Térinformatika Tanszék segítségével" :)
Előzmény: Sancho (#1547)
Arra már ráfér a teljes Galaktica topo-térképe, külön kiemelve a féregjáratokat! :o)))
Előzmény: SirBrian (#1548)
Igen, de a szervizes srác szerint nem elég kikapcsolni az EGNOS-t, ha bolond, utána még resetelni is kell, hogy kimenjen az agyából a hibás adat.
Előzmény: Sancho (#1545)
Akkor az egyetlen kritikus hibára is meglett a megoldás? EGNOS OFF! :) SÜN! :)
Előzmény: Csigabiga (#1538)
nekem mindig normalban van...
erdekes most bekapcsoltam itt a lakasban (ahol nincs vetel) es kb 1 mp utan mondta hogy nincs jel. maskor ez 5 percig eltart.
erdekes most bekapcsoltam itt a lakasban (ahol nincs vetel) es kb 1 mp utan mondta hogy nincs jel. maskor ez 5 percig eltart.
Előzmény: Csigabiga (#1539)
Mert nincs is. Arra utaltam csak, hogy Csigusznak Kecskeméten produkálta először ezt.
Előzmény: moonspell (#1534)
Olvasd el a gc oldalon a faq ide vonatkozó részét. Hogy úgy mondjam ez már igen csak sokszor kitárgyalt hiba.
Moderátor
Előzmény: H.Gábor (#1537)
Ha jól tudom a monitor állomás csak monitoroz. A jeleiből korrekciós adatokat akkor sem készítenének ha épp működne minden a rendszerben. ( A másik bajom a korrekciókkal hogy geostacionárius holdakról sugározzák a jelet, azaz fix déli irányból, elég alacsony szögből. Azaz ahol szükségem volna a pontosításra ott általában pont nem látszik az egnos jelet sugárzó műhold. Szóval ez majd hasznos lesz a repülésben, ha majd egyszer elindul, mert ott semmi sem zavarja a kilátást )
Moderátor
Előzmény: moonspell (#1532)
Beállítás/Rendszer/GPS - Normál
Nekem nem voltak fehér oszlopok, csak 2-4 zöld, a többinek nyoma sem volt...
Nekem nem voltak fehér oszlopok, csak 2-4 zöld, a többinek nyoma sem volt...
Előzmény: optikus (#1536)
Nem hinném, hogy lenne. Ha a BME-s sem megy, akkor az megerősíti a gyanúmat, hogy nincs köze a dologhoz, csak kellett találni valami kifogást...
Mindenesetre még mindig megy rendesen az Oregánó! :o)
Mindenesetre még mindig megy rendesen az Oregánó! :o)
Előzmény: moonspell (#1534)
Scele ötlete alpján a gyakran frissülő térképeket a Coloradora kívántam tenni a kártya helyett, de ezt az üzenetet kaptam:
A térképkészlet 63,4 MB de csak 407,5 MB áll rendelkezésre...
Ez mi??? Tud valaki segíteni?
A térképkészlet 63,4 MB de csak 407,5 MB áll rendelkezésre...
Ez mi??? Tud valaki segíteni?
nekem ugyanez a gondom van. hol lehet ezt az egnost kikapcsoli?
az a baj hogy van mikor sokaig kutya baja aztan eccer csak elkezdi a hulyeseget. szombaton bekepcsoltam (ott ahol elotte ki) es 15 percig keresgelt, feher volt egy csomo hold, szep magas oszlopokkal de az istennek sem akart poziciot fogni. az a nyomorult garipapirt meg mar 1 honapja kuncsorgom a konyvelesrol...
az a baj hogy van mikor sokaig kutya baja aztan eccer csak elkezdi a hulyeseget. szombaton bekepcsoltam (ott ahol elotte ki) es 15 percig keresgelt, feher volt egy csomo hold, szep magas oszlopokkal de az istennek sem akart poziciot fogni. az a nyomorult garipapirt meg mar 1 honapja kuncsorgom a konyvelesrol...
Előzmény: Csigabiga (#1518)
Igazad van, Kecskemét az a Szolnok! :o)
Fene ebbe a sok hasonló nevű városba! :o)))
Fene ebbe a sok hasonló nevű városba! :o)))
Előzmény: Togo (#1533)
Nem tudtam, hogy van Kecskeméten is ilyen állomás. Próbáltam keresni róla valamit, de nem találtam. Esetleg van valami internet címed róla? Előre is köszi!
A BME Központi épületének tetején van az antenna. Bővebben itt lehet utánanézni:EGNOS monitor állomás Budapesten , de a lap alján fel van tüntetve, hogy 2007.12.02.-án tönkrement. És a mai napig nem üzemel.
Állítólag valami épület tetején (talán SOTE?) van földi referenciaállomás, ami teszt jelleggel működget. És ha attól kap valami fals adatot a kütyü, akkor el tud szállni a műholdvétele.
Az az érdekes, hogy először ez a hiba Szolnokon jelentkezett, másodszor pedig Csepelen, a Tamariska domb tetején.
Az az érdekes, hogy először ez a hiba Szolnokon jelentkezett, másodszor pedig Csepelen, a Tamariska domb tetején.
Előzmény: Togo (#1529)
Nézzétek, én is sokat túráztam, sűrű erdőben is, de az én oregon 200-am még sosem vesztett jelet.
Előzmény: H.Gábor (#1510)
Azért ez az EGNOS dolog érdekes. Eddig arról volt szó, hogy ha már nem pontosít legfeljebb pontatlanabb lesz tőle a kütyü, de attól még normálisan látja a holdakat. Vagy most már eljutottunk oda, hogy ki is takarja a többi holdat? :)
Előzmény: Csigabiga (#1518)
Az EGNOST kikapcsolni jó ötletnek tűnik. Elnézve az EU hatékonyságát még vagy 10 évig káros ezt bekapcsolni.
( Nem csak, hogy eddig még soha se működött, de a környezetünkbe még nem is telepítettek referencia állomást. Az olasz adatokkal pedig nálunk korrigálni a pozíciót értelmetlen. )
( Nem csak, hogy eddig még soha se működött, de a környezetünkbe még nem is telepítettek referencia állomást. Az olasz adatokkal pedig nálunk korrigálni a pozíciót értelmetlen. )
Moderátor
Előzmény: Csigabiga (#1518)
SE C-702 - van benne GPS! :o) Rajta van a GM is, de nem azért vettem a megbízhatóságáról ismert márkától egy jó GPS-t, hogy aztán tartalékmegoldások után keresgéljek...
Előzmény: Sancho (#1526)
Milyen telefonod van? Tegyél rá egy Google Maps Mobile-t, mely nem csak GPS-vevővel, hanem GSM antennával is segít meghatározni a helyzetedet. Természetesen vidéken nehezen ad pontos helyzetet, nagyvárosban azonban beltérben is működik.Idézet
Vegyesek az érzéseim, mert mi van, ha olyankor jön elő megint a hiba, amikor egyedül vagyok valahol az Isten háta mögött!
Előzmény: Csigabiga (#1518)
A GPS nem adja meg az irányodat, csak 5km/h-nál nagyobb sebesség esetén a mozgásvektort. Az elektronikus iránytű egy helyben állva, forogva is a valós irányt mutatja meg. Ha 5 méteren belül van egy geoláda, és nem tudod, melyik bokornak ugorj neki éppen, akkor az iránytű többet ér, mint az 5-10km/h sebességgel rohangálás. :)Idézet
Ettől függetlenül tényleg nem értem, hogy milyen összegüggés van a készülék lelkében az iránytű (bekapcsolás-kalibrálás) és a GPS helyzetmeghatározás között.
Előzmény: SirBrian (#1511)
2 percenként mindig leírod a koordinátáidat, így ha megdöglik a cucc, akkor onnantól már scele által is írt telefon, és megyünk érted :) Csak bediktálod, és megtalálunk. Minden esetre azért 4-5 jelzőrakétát is tegyél be a hátizsákba :)
Előzmény: Csigabiga (#1518)
Akkó felhívsz, hogy menjünk segíteni! :-))))
Bediktálsz a telefonod által bemért koordinátát, aztán majd hangosan kiabálunk és így jól megtalálunk.
Bediktálsz a telefonod által bemért koordinátát, aztán majd hangosan kiabálunk és így jól megtalálunk.
Előzmény: Csigabiga (#1518)
Bacu megoldása ia nagyon jó, de emilben vázoltam egy másik lehetőséget. :)
Házigazda
Előzmény: bolyak (#1519)
Két tubus pillanatragasztó a műszerfalra, és belecuppantani a géprehúzható bigyót :)
Előzmény: bolyak (#1519)
Ha elvesztettem a Colorado ablakra cuppanthato tartojat, akkor van arra valami olcsobb megoldas a tizenezer forintos autos szetten kivul? A gepre huzhato bigyo az megvan.
No voltam a Navi-Gate-nél.
Visszakaptam a kütyümet, perpillanat működik...
A srác kikapcsolta az EGNOS-t, szerinte attól kapott fals adatokat a cucc, és attól borult be az agya. (Nálam minden kütyümben évek óta be volt kapcsolva az EGNOS, eddig nem bolondult meg egyik sem tőle - igaz, különösebb javulást sem érzékeltem)
Csinált egy resetet - ezt én is megtettem...
Downgrade-elte a kütyüt az utolsó nem béta verzióra - ezt is megcsináltam...
Bűvészkedett valamit számítógépre dugva - sajnos nem láttam, hogy mit...
Most megy a cucc...
Ott akarta tartani megfigyelésre, de nekem szerdán már kell a kütyü, ezért nem hagytam nála.
Vegyesek az érzéseim, mert mi van, ha olyankor jön elő megint a hiba, amikor egyedül vagyok valahol az Isten háta mögött!
Visszakaptam a kütyümet, perpillanat működik...
A srác kikapcsolta az EGNOS-t, szerinte attól kapott fals adatokat a cucc, és attól borult be az agya. (Nálam minden kütyümben évek óta be volt kapcsolva az EGNOS, eddig nem bolondult meg egyik sem tőle - igaz, különösebb javulást sem érzékeltem)
Csinált egy resetet - ezt én is megtettem...
Downgrade-elte a kütyüt az utolsó nem béta verzióra - ezt is megcsináltam...
Bűvészkedett valamit számítógépre dugva - sajnos nem láttam, hogy mit...
Most megy a cucc...
Ott akarta tartani megfigyelésre, de nekem szerdán már kell a kütyü, ezért nem hagytam nála.
Vegyesek az érzéseim, mert mi van, ha olyankor jön elő megint a hiba, amikor egyedül vagyok valahol az Isten háta mögött!
Előzmény: Csigabiga (#1500)
Keresés geocaching menüpontból és bal felső gomb (Colorado), a menü stimmel! Én viszont rábökök az ugrásra, ugyanis odaakarok menni. Ha nem találom meg magamtól, akkor nézném meg a leírást segítségért, de mivel ráböktem a tervezésre, a leírás nem nézhető meg! Innét jön a frász! Tehát újra kell kezdenem a procedúrát! Nekem így logikus. Coloradónál, ha kilépek az egyéb/geocaching menübe, akkor megnézhető, de megszakad a tervezés (tudtommal Oregonon nem) és így újabb csapda helyzet és frász!
Előzmény: H.Gábor (#1516)
"Ha nem tervezek rá, akkor csak az útpont mentése útvonalpontként, és projekt mentése, vagy valami hasonlót ajánl fel. A Found és a leírás egy menüben van, ami a kiválasztás után, de a letervezés előtt van."
Na, akkor vissza a kályhához!
Ládát, vagy térkép nézetből rábökéssel választasz, vagy a geocache-ek menü pontból.
Ezután megjelenik a gc-s képernyő aminek a jobb felső sarkában ott van az Opciók , ezt legörgetve ott van a keresett Leírás mutatása a Log Attempt és az Ugrás a helyszínre amíg ez utóbbira nem nyomsz rá, hogy úton tervezzen addig elérhető a leírás.
Na, akkor vissza a kályhához!
Ládát, vagy térkép nézetből rábökéssel választasz, vagy a geocache-ek menü pontból.
Ezután megjelenik a gc-s képernyő aminek a jobb felső sarkában ott van az Opciók , ezt legörgetve ott van a keresett Leírás mutatása a Log Attempt és az Ugrás a helyszínre amíg ez utóbbira nem nyomsz rá, hogy úton tervezzen addig elérhető a leírás.
Ha nem tervezek rá, akkor csak az útpont mentése útvonalpontként, és projekt mentése, vagy valami hasonlót ajánl fel. A Found és a leírás egy menüben van, ami a kiválasztás után, de a letervezés előtt van. Pontosítva tehát: Végül is az útvonaltervezés elindítását kezdeményezem a végén ismét, hogy a Found menü elérhető legyen. A profil váltás jó tipp, kipróbálom! Így látatlanban viszont feltételezem, hogy profil váltáskor megszakad az aktív útvonal, tehát váltás után megint hova, kiválasztás stb. következik.
Előzmény: H.Gábor (#1514)
Már csak azért sem igaz, mert a 'Leírás mutatása' és a 'Log Attempt' egy menü képernyön van.
Előzmény: fefe1968 (#1512)
Ha már a láda közelében vagy, 1-2 km-re akkor úgy sem érdemes úton tervetetni, hanem légvonalban.
Állíts be két profilt, egyik úton, másik légvonalban, aztán adott távolságban, profilt váltasz.
"Most pedig nem tudom megtalálttá tenni, ugyanis azt viszont csak letervezett útvonal mellett lehet."
Ez nem így van!
Állíts be két profilt, egyik úton, másik légvonalban, aztán adott távolságban, profilt váltasz.
"Most pedig nem tudom megtalálttá tenni, ugyanis azt viszont csak letervezett útvonal mellett lehet."
Ez nem így van!
Előzmény: fefe1968 (#1512)
Van egyszerűbb megoldás (vagy bonyolultabb) a következőnél?
Adott egy Colorado. Rátervezek egy ládára (tervezős TUHU), majd a közelében olykor jó lenne elolvasni a leírást. Igen, de letervezett útvonal esetén azt nem mutatja sehogy. Ki kell lépni, meg kell szakítani az útvonalat és újra keresés majd itt elolvashatom amit akarok. Én megteszem, elolvasom és megtalálom a ládát :). Most pedig nem tudom megtalálttá tenni, ugyanis azt viszont csak letervezett útvonal mellett lehet. Tehát újra hova és útvonaltervezés stb. Nekem kronológiailag így lenne a kesserkedés normális, viszont bosszantó, hogy 2-3x ki kell lépni és újratervezni az útvonalat, mert a szoftver máshogy gondolja a sorrendet. Az már csak hab a tortán, hogyha kilépek a térképből és beállítások vagy egyebek stb. menüből akarok valamit kinyerni, akkor szintén megszakítja a már letervezett útvonalat automatikusan, holott én nagyon nem szeretném azt. Ilyen esetben megint keresés, hova, tervezés stb. Ti hogy csináljátok?
Adott egy Colorado. Rátervezek egy ládára (tervezős TUHU), majd a közelében olykor jó lenne elolvasni a leírást. Igen, de letervezett útvonal esetén azt nem mutatja sehogy. Ki kell lépni, meg kell szakítani az útvonalat és újra keresés majd itt elolvashatom amit akarok. Én megteszem, elolvasom és megtalálom a ládát :). Most pedig nem tudom megtalálttá tenni, ugyanis azt viszont csak letervezett útvonal mellett lehet. Tehát újra hova és útvonaltervezés stb. Nekem kronológiailag így lenne a kesserkedés normális, viszont bosszantó, hogy 2-3x ki kell lépni és újratervezni az útvonalat, mert a szoftver máshogy gondolja a sorrendet. Az már csak hab a tortán, hogyha kilépek a térképből és beállítások vagy egyebek stb. menüből akarok valamit kinyerni, akkor szintén megszakítja a már letervezett útvonalat automatikusan, holott én nagyon nem szeretném azt. Ilyen esetben megint keresés, hova, tervezés stb. Ti hogy csináljátok?
Természetesen minden tiszteletem annak aki Észak Fel állásban használja a készüléket.
Én már nem erőltetem magamra a használatát, kivéve ha észak felé megyek... :-)
Ettől függetlenül tényleg nem értem, hogy milyen összegüggés van a készülék lelkében az iránytű (bekapcsolás-kalibrálás) és a GPS helyzetmeghatározás között.
Én már nem erőltetem magamra a használatát, kivéve ha észak felé megyek... :-)
Ettől függetlenül tényleg nem értem, hogy milyen összegüggés van a készülék lelkében az iránytű (bekapcsolás-kalibrálás) és a GPS helyzetmeghatározás között.
Előzmény: Sancho (#1508)
Érdekes, hogy a Coloradonál soha nem jelentkeztek az alább olvasott (sokadszorra) vételi problémák. Lehet, hogy nem egyforma a hardver a két készülékben???
Viszont a bekapcs-betölt-elájul hiba, ami miatt kb 1 hónapja a garmin szerviz kicserélte a kütyüt, tegnap megint jelentkezett. Igaz most viszonylag gyorsan gyógyult, kb 10-ik bekapcsra elindult.
Valaki el tudná magyarázni, hogy ilyenkor mi történik a kis lelkében és aztán ez mitől múlik el? És, hogy ezeket a rohamokat mi idézi elő. (Azt hiszem nálam jellemzően, leginkább autós használat közben, szivargyújtóról(drága gyári garmin!!!) való üzemeltetéskor szokta kezdeni a hisztit.)
???
Viszont a bekapcs-betölt-elájul hiba, ami miatt kb 1 hónapja a garmin szerviz kicserélte a kütyüt, tegnap megint jelentkezett. Igaz most viszonylag gyorsan gyógyult, kb 10-ik bekapcsra elindult.
Valaki el tudná magyarázni, hogy ilyenkor mi történik a kis lelkében és aztán ez mitől múlik el? És, hogy ezeket a rohamokat mi idézi elő. (Azt hiszem nálam jellemzően, leginkább autós használat közben, szivargyújtóról(drága gyári garmin!!!) való üzemeltetéskor szokta kezdeni a hisztit.)
???
Én is teszteltem az oregon 300-ast a hétvégén.Többek között Bihar-hegység, Istenek-havasa (Erdély)Magasság: 1642 m
Az eső szakadt és nagy volt a köd. A kütyü bírta a vizet :) és szépen tartotta a pozíciót amíg nyílt terepen voltunk.
Az erdei ösvényre betérve már gyengült a vétele illetve el is ment.Ami nekem volt furcsa, hogy amikor vissza vissza jött a jel óriásakat ugrutt 10-20 km a térképen így a napi számláló ami becslésem szerint úgy 20 km, 65 km lett! :(
Az iránytű nem volt bekapcsolva rajta, szokni kell még nekem a használatát mivel előtte nekem is pda navitel kombinációm volt! :)
Az eső szakadt és nagy volt a köd. A kütyü bírta a vizet :) és szépen tartotta a pozíciót amíg nyílt terepen voltunk.
Az erdei ösvényre betérve már gyengült a vétele illetve el is ment.Ami nekem volt furcsa, hogy amikor vissza vissza jött a jel óriásakat ugrutt 10-20 km a térképen így a napi számláló ami becslésem szerint úgy 20 km, 65 km lett! :(
Az iránytű nem volt bekapcsolva rajta, szokni kell még nekem a használatát mivel előtte nekem is pda navitel kombinációm volt! :)
Előzmény: SirBrian (#1502)
SirBrian,
Ez is egy vélemény. Mindenesetre van, aki északi tájolást használ, nem mert szereti, hanem mert megtanulta a térképolvasást még a papíros időkben rendesen, és rávertek a kezére, ha elforgatta azt. xD A kalibrált iránytű egy geoláda mellett vízszintesen tartva esetleg segít megtalálni azt. Van, aki meg szeret rohangálni, mert szereti a kihívásokat. Sötétben kihívás. :)
Ez is egy vélemény. Mindenesetre van, aki északi tájolást használ, nem mert szereti, hanem mert megtanulta a térképolvasást még a papíros időkben rendesen, és rávertek a kezére, ha elforgatta azt. xD A kalibrált iránytű egy geoláda mellett vízszintesen tartva esetleg segít megtalálni azt. Van, aki meg szeret rohangálni, mert szereti a kihívásokat. Sötétben kihívás. :)
Előzmény: SirBrian (#1506)
Közben már rájöttem mit jelent az iránytű kikapcsolása, bár nem értem mire jó. Holnap elmegyeg egyet sétálni a Nagy Kevély felé és szigorúan kalibrálva-vízszintesen tartva kipróbálom... :-)
-Hogyan lehet kikapcsolni?
-Mintha kalibráltam volna kocsiban ülve (igazából csak próbálkoztam... Az iránytű nem érdekelt, rá se néztem.
-Az tuti, hogy vízszintesen sohasem tartottam!
Ezeket a dolgokat nem kellet volna vastag betűvel a leírás elején leírni? :-)
A North Up-ot meg az használja akinek térképész volt a ..... :-)
Amúgy használtam néha. (épp amikor észak felé mentünk...) Ekkor legalább a térkép nem forgott csak a kék nyíl.
-Mintha kalibráltam volna kocsiban ülve (igazából csak próbálkoztam... Az iránytű nem érdekelt, rá se néztem.
-Az tuti, hogy vízszintesen sohasem tartottam!
Ezeket a dolgokat nem kellet volna vastag betűvel a leírás elején leírni? :-)
A North Up-ot meg az használja akinek térképész volt a ..... :-)
Amúgy használtam néha. (épp amikor észak felé mentünk...) Ekkor legalább a térkép nem forgott csak a kék nyíl.
Előzmény: magpet (#1503)
Van, aki a forgatós térképet szereti. Ilyenkor viszont tényleg érdemes figyelni a villanykompaszra, különben jön az "ez a sz*r összevissza mutat mindenfelé, nem jó ez semmire" érzés. Sokszor volt alkalmam meghallgatni. :) De szerintem már rendben lesz. :)
Más kérdés, hogy a forgó térképtől én is megőrülök. Ha megyek északra, akkor a képernyőn haladok felfelé. Elfordulok jobbra, majd a képernyőn megyek felfelé. Mi vaaan???? :)
Más kérdés, hogy a forgó térképtől én is megőrülök. Ha megyek északra, akkor a képernyőn haladok felfelé. Elfordulok jobbra, majd a képernyőn megyek felfelé. Mi vaaan???? :)
Házigazda
Előzmény: Bacu (#1504)
Állítsd át a térkép tájolást! Van amikor forgatja a térképet, és van amikor nem. Északi tájolás vagy valami ilyesmi... de majd jönnek a guruk és megmondják! Minden esetre ezen lehet segíteni, hogy ne forgassa a cucc a térképet! (amúgy én is utálom ;))
Előzmény: SirBrian (#1502)
Ha az elektronikus iránytű ki van kapcsolva, akkor ez természetesen jelenség. Akkor is, ha be van kapcsolva, de nem kalibráltad, vagy nem tartod vízszintesen a készüléket.
A másik megoldás, hogy nem forgatod a térképet, hanem a jó öreg north up-ot használod. Ennek megvan az az előnye is, hogy mindig tudod, merre jársz. :)
A másik megoldás, hogy nem forgatod a térképet, hanem a jó öreg north up-ot használod. Ennek megvan az az előnye is, hogy mindig tudod, merre jársz. :)
Házigazda
Előzmény: SirBrian (#1502)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |