Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
:-) A topo nem tervezős térkép! ;-) (tudtommal)
Nálam egyébként profilonként csak egy térkép van engedélyezve így nem is találkoztam az általatok ismertetett problémával, illetve a tuhu a mi környékünkön jól navigál! :-)
Arról már többször volt szó, hogy ne fussanak egymás fölött térképek, mert megkavarják a gép lelkivilágát.
fefe1968 szerint is a Nüvi (csak navival?!) jól tervez, viszont túrán több térképet szeretne látni.
Szerintem próbáljatok csak egy térképen üzemelni és lehet hogy megoldódik a probléma! :-))
Szép napot! Üdv: Zoli
Nálam egyébként profilonként csak egy térkép van engedélyezve így nem is találkoztam az általatok ismertetett problémával, illetve a tuhu a mi környékünkön jól navigál! :-)
Arról már többször volt szó, hogy ne fussanak egymás fölött térképek, mert megkavarják a gép lelkivilágát.
fefe1968 szerint is a Nüvi (csak navival?!) jól tervez, viszont túrán több térképet szeretne látni.
Szerintem próbáljatok csak egy térképen üzemelni és lehet hogy megoldódik a probléma! :-))
Szép napot! Üdv: Zoli
Előzmény: Gergol2 (#1811)
Próbálta már valaki a geocaching.com-on a megtalálásait a geocaching_visits.txt file feltöltésével logolni?
Biztos sokan ismerték már Coloradora és Oregonra ezt a lehetőséget, de nekem új és érdekes.
Biztos sokan ismerték már Coloradora és Oregonra ezt a lehetőséget, de nekem új és érdekes.
Az igaz hogy tuhu-s terkepen eleg hulyesegeket tud tervezni.
Vajon topo terkepen mit muvel?
Vajon topo terkepen mit muvel?
Előzmény: fefe1968 (#1809)
A Groundspeex gpx tartalmazzak a ládaadatokat, és azok segédpontjait is. A segédpontok a pontok közé kerülnek, és teljesen megtölthetik azt.
Előzmény: ID-24 (#1807)
Autóban Nüvi-t használok, ott teljesen normális a "saccolás". Túrázáskor valóban több térkép fut egymáson és persze a célpont is sokszor olyan helyre esik, ahol nincs út. Biztos ebből vannak az anomáliák. Sajnos nem olyan inteligens a rendszer, hogyha ott vagyok 10 méterre a céltól akkor ne tervezzen bele egy több kilóméteres kitérőt. Mondjuk a Nüvi nem csinál olyat, hogy ha egy címre megyek és az pl. egy nyeles telken van, ahova nem vezet út, akkor körbetervezi a kerületet. Ezért zavar egy cseppet.
Előzmény: Gergol2 (#1808)
Hátralévő idő a célig
Nekem ezzel autoban kb jol működik.
Gyalog meg nem probaltam de szerintem jo kene hogy legyen.
Nekem ezzel autoban kb jol működik.
Gyalog meg nem probaltam de szerintem jo kene hogy legyen.
Előzmény: fefe1968 (#1805)
Valami érdekeset produkál az Oregon.
Betöltök egy Groundspeak gpx file-t a memóriakártyára. Ezután már nem tudok pontot elmenteni, mert 99% tele. Törlöm a pontokat, erre az összes segédpont eltűnik, csak a ládák maradnak a gpx-ben. Lehetséges ez?
Betöltök egy Groundspeak gpx file-t a memóriakártyára. Ezután már nem tudok pontot elmenteni, mert 99% tele. Törlöm a pontokat, erre az összes segédpont eltűnik, csak a ládák maradnak a gpx-ben. Lehetséges ez?
Játékvezető
Akkor lehet, hogy elnéztem.
Sokszor kijelentkezve töltöm le a ládákat, mert akkor nem keverednek letöltéskor össze-vissza a megtalált, és nem megtalált ládák, minden megtalálatlanként jelenik meg. Így viszont nem tölthetők le a logok valamiért. Régebben (emlékeim szerint) kijelentkezve is le lehetett tölteni a logokat...
Sokszor kijelentkezve töltöm le a ládákat, mert akkor nem keverednek letöltéskor össze-vissza a megtalált, és nem megtalált ládák, minden megtalálatlanként jelenik meg. Így viszont nem tölthetők le a logok valamiért. Régebben (emlékeim szerint) kijelentkezve is le lehetett tölteni a logokat...
Előzmény: scele (#1804)
Alig több mint két hete ismerkedem az Oregonnal, nem tapasztaltam ilyet, nálam a leírtak szerint szépen tervez és megy.
Esetleg a Sancho által kérdezett "ellentmondás", vagy több bekapcsolt "tervezős" térkép egymás alatt-fölött nem kavarhat be?? Mindenesetre letesztelem konkrétan csak erre figyelve! :-)
Esetleg nem lehet, hogy a tervezendő hely nem érhető el úton? , és ezért mindig más útvonalon próbál eljuttatni a legközelebbi "parkolóhoz"? Ez csak azért gyanús, mert mint írtad légvonalban szépen dolgozik.
Esetleg a Sancho által kérdezett "ellentmondás", vagy több bekapcsolt "tervezős" térkép egymás alatt-fölött nem kavarhat be?? Mindenesetre letesztelem konkrétan csak erre figyelve! :-)
Esetleg nem lehet, hogy a tervezendő hely nem érhető el úton? , és ezért mindig más útvonalon próbál eljuttatni a legközelebbi "parkolóhoz"? Ez csak azért gyanús, mert mint írtad légvonalban szépen dolgozik.
Előzmény: fefe1968 (#1796)
Lemaradnak a logok? Ez meglep, mert a Coloradon nem. A leirást csonkolja, ha túl hosszú, de attól még a logok ott virítanak, mert azok külön tag-en vannak a GGPX-ben.
Előzmény: Csigabiga (#1799)
A manónak vannak ilyen korlátok, amikor a belső memória is majdnem gigabyte-os. A térképre egyszerre úgyis csak annyit van értelme kirajzolni, amennyi azon olvasható...
Moderátor
Előzmény: Csigabiga (#1799)
Arra gondolsz hogy dugóban araszolok? :-) ( Teljesen normál vidéki utakon való tervezésnél viselkedett nekem ilyen furcsán. Fogom még nézegetni és megírom a tapasztalatokat. )
Moderátor
Előzmény: Sancho (#1798)
Max 2000 láda lehet benne + max 1000 útpont.
Ha túl hosszú a leírás, akkor levágja a végét, így a logok is lemaradnak.
Ha túl hosszú a leírás, akkor levágja a végét, így a logok is lemaradnak.
Előzmény: Csuhás (#1797)
Ugye, a jármű típusa nem ellentétes a sebességed nagyságrendjével? Pl. autó, és közben sétálsz?
Előzmény: fefe1968 (#1796)
Van az oregonnak valami limitje a hogy mekkora lehet a letöltött gpx file? Megeszi pl azt, ha berakom az összes ládát az utolsó 3..4 loggal együtt?
Moderátor
Oregonnál nem másodpercekről van szó. A hátralévő valós 2 óra helyett mutat 10 percet és kiderül, hogy az csak a köv. kanyar. Vagy éppen 10 perc van még kb. a célig, de az elmúlt 2 óra alatt az idő nem fogyott, hanem az utolsó kanyarnál 2 óráról leesik hirtelen 1 percre. No ez nem mindegy.
Előzmény: totzoli65 (#1795)
Én az "érkezés a célhoz"-t szoktam(!?) használni, ekkor óra:percben a várható érkezést próbálja kiszámolni, több kevesebb sikerrel, engem nem zavar, hogy nem másodperc pontos! :-) A csiksznél is függött a térképtől , haladástól, útkereszteződéstől, meg az ég tudja még mi mindentől, de közelítően jó volt az eredmény amit első nekifutásra(induláskor) számolt, attól függetlenül, hogy egy 30 másodperces piroslámpa miatt rádobott az adott pontban majd egy óra pluszt, utána levont belőle elinduláskor másfelet. Szerintem próbál korrigálni a haladási ütemnek megfelelően is valamilyen számítás szerint! :-S
Előzmény: fefe1968 (#1787)
Izgatottan figyelek, eddig egy Colorado és egy Oregon volt tesztelve többedmagammal, de nem tudtuk beállítani.
Előzmény: Csuhás (#1789)
Pedig ott van a meglodas este ha hazamegyek megnezem hogy hogy hivjak azt a menupontot.
Előzmény: fefe1968 (#1787)
Nem ilyen egyértelmű! A "hátralévő idő a célig" légvonalas tervezésnél valóban azt mutatja amit várunk tőle, de útvonal tervezés mellett saját életet él. Vagy a következő fordulóig számol, vagy függetlenül attól, hogy hol vagyok az út elejétől számol stb. Jó szórakozást hozzá, én az utóbbi 1 évben nem jöttem rá a megoldásra :).
Előzmény: totzoli65 (#1785)
en meg mar 4 darabot 4 eszkozon bar eleg hitvany (es ahhoz kepest irto draga). kettot meg atalakitottam mert az a ket kis xar bilincs nem sokat er, le ugyan nem esik de lefordul, mocorog, rezonal... a felfogatas modja meg egy agyrem, anyagaban hajlitani? mikozben alig van alatamasztasi pont? hat egy barom volt aki kitalalta.
Előzmény: mamago (#1780)
Pont úgy, ahogy leírtad! :-) "hátralévő idő a célig" ;-) az "idő a köv. pontig" fölött eggyel!!! :-)))
Előzmény: Csuhás (#1783)
Erkezes a celhoz
Ugy emlekszem ezt kell kivalasztani.
Ott van a valszthatok kozt az biztos, ha nem ez az.
Ugy emlekszem ezt kell kivalasztani.
Ott van a valszthatok kozt az biztos, ha nem ez az.
Előzmény: Csuhás (#1783)
Lehet hogy láma kérdés: Hogyan lehet rábírni hogy a navigálás közben, tervezős térképpel a célhoz érkezésig hátralevő időt mutassa a térképen az egyik adatmezőben. Amit találtam ilyen kijelzést az mintha a következő fordulóig tartó időt mutatta volna (vagy valami egész más marhaságot). Nem tudom eldönteni, hogy én vagyok ügyetlen, hibás a gps programja, vagy megint egy béna fordítás miatt szívok?
Moderátor
Azért az 5000 geocache, meg a geotag-es fénykép megnyitása térképről biztos bekerül majd a "butább" gépekbe is. A fényképnézegetésnél is egyből kiszúrtam, van fullscreen és thumbnail. Csak megkapjuk mi is. :)
Előzmény: Togo (#1776)
Ez volt már, asszem ezt linkeltem először. Azonban telenyomta új dolgokkal. Pl. akkor még a videó sem volt benne. Köszi! :o)
Közben én meg ezt leltem; a bicajos adapter így néz ki Orehon és Colorado GPS-ekhez montin: [link]
Közben én meg ezt leltem; a bicajos adapter így néz ki Orehon és Colorado GPS-ekhez montin: [link]
Előzmény: Togo (#1776)
hopsz, most találtam az 550-röl : [link]
Érdekes benne ez a sor:
Increased capacity for 200 routes, 2000 waypoints, and 5000 geocaches
Érdekes benne ez a sor:
Increased capacity for 200 routes, 2000 waypoints, and 5000 geocaches
Nekem a Colorado 300-ban nincs ilyen file (startup.txt), ha csinálok egyet, akkor sem történik semmi. Vagy béna vagyol?
Előzmény: Gergol2 (#1769)
Az IMG szabvány fájlnevek itt érhetőek el: [link]
A startup.txt cuccról olvastam, és asszem beírom a szerviz menük részbe, valahol oda kapcsolódik: [link]
A startup.txt cuccról olvastam, és asszem beírom a szerviz menük részbe, valahol oda kapcsolódik: [link]
Előzmény: Gergol2 (#1769)
Igen. Nekem a nevem telefonszámom látszik induláskor.
A ritkán változó térképeket tartom a gps saját memóriájában, míg pl a tuhu a kártyára került. A magyar nyelvi file-t is javítgattam már.
A ritkán változó térképeket tartom a gps saját memóriájában, míg pl a tuhu a kártyára került. A magyar nyelvi file-t is javítgattam már.
Moderátor
Előzmény: Gergol2 (#1769)
Sziasztok
Nem tudom jatszottatok-e mar a \garmin\startup.txt file-al
Az ebbe a fileba irtak megjelennek bekapcsolaskor a kijelzon a garmin logo felett. Beallithato hogy mennyi ideig mutassa. Osszesen 5 sort tud megjeleniteni ekezetek nelkul.
Tobbet nem erdemes beleirni mert egyszeruen figyelmen kivul hagyja. A file-ban levo eredeti sorokat ne valtoztassatok meg!
Nem tudom mire jo de megis.
Mas: Volt mar egy tablazat errol. Nekem ezekkel a filenevekkel mukodnek a terkepek memoria kartya nelkul:
gmaptz.img
gmapbmap.img
gmapsupp.img
Nalam mukodnek de, az itt leirtakert felelosseget nem vallalok!
Nem tudom jatszottatok-e mar a \garmin\startup.txt file-al
Az ebbe a fileba irtak megjelennek bekapcsolaskor a kijelzon a garmin logo felett. Beallithato hogy mennyi ideig mutassa. Osszesen 5 sort tud megjeleniteni ekezetek nelkul.
Tobbet nem erdemes beleirni mert egyszeruen figyelmen kivul hagyja. A file-ban levo eredeti sorokat ne valtoztassatok meg!
Nem tudom mire jo de megis.
Mas: Volt mar egy tablazat errol. Nekem ezekkel a filenevekkel mukodnek a terkepek memoria kartya nelkul:
gmaptz.img
gmapbmap.img
gmapsupp.img
Nalam mukodnek de, az itt leirtakert felelosseget nem vallalok!
Igen, akadnak mokas forditasok. Kedvencem a Nuvi 2*5/765T-ben az ecoroute elso verzioja, ahol a "driving challenge" trefasan igy szolt magyarul: "vezetes kozben varhato nehezsegek" :)
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#1767)
ÁÁÁÁááááá!!!!! Rájöttem hogy az "Út lezárása" funkció az az "Útontartás" Pedig én hogy örültem, hogy milyen pontos az oregon szűk utcákban. Pedig csak egy ügyetlen fordítás, javíthatom ezt is.
Moderátor
Köszi, ezzel asszem megoldódott a legsúlyosabb problémám. Sajnos alapból nem beszínezi, csak a redva vastag főútvonal jel fölé helyez egy vékony, a jelzésnek megfelelő színű vonalat pluszba. Meg a K mellé még egy B betűt is rak :)color Marks, így most jól is néz ki, látható is és megkülönbö Viszont leszedtem az egész TUHUs cuccot, maradt a Topoguide + Hiking Color Highlighting, így már faszán látható és megkülönböztethető minden jelzett út a közutaktól. Sajnos a TUHU-val nem akar együttműködni ez a gagyi oregánó, de mindezekmellett is maximális tiszteletem minden turistautak.hu szerkesztőnek, a művük űberbrutálnagyonjófényjézushasznosság. Ez az openmaps dolog is abból az adatbázisból táplálkozik, a színjelölés egy plusz jó ötlet.
Előzmény: fefe1968 (#1758)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |