Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Közben gyűjtögettem. Igen, legyen a hcx-el felülről kompatibilis.
Moderátor
Előzmény: magpet (#1829)
Megpróbálom összeszedni azokat a gondokat amik zavarnak az oregonban:
- Leharapja a gpxben a leírások végét
- Limitált a gpx pont szám.
- Ki/be kapcsolható gpx fileok.
- Ébresztés a hét minden napjára. Eleve valami normális ébresztő rész.
- Nem tudható hány gpx pont van már a gpsen.
- Jó volna korlátlan track rögzítés kártyára naponta új dátumomból képzett file névvel. Mint a hcx-en
- Valami simítás a térkép mozgáshoz mert szinte lehetetlen egy pontra rábökni.
- Pontossági kör a térképes kijelzőre.
- A gps képes kilométeres elmászásra rossz vételű helyen álló helyzetben.
- A számok bevitele ne fix tizedespontos legyen ha nem koordinátáról van szó.
- A hátralevő távolság a célig működjön.
- Az egnost bekapcsolva jelezze a korrekciót D betüvel, és ezt ne felejtse el.
- Lehessen az aktív track színét éllítani.
- Lehessen a csipogásokat beállítani mint pl a hcxben.
- Egyedileg lehessen a poi kategóriák megjelenítését ki/be kapcsolni
- Komp elkerülést lehessen választani tervezésnél.
- A nyelvi fileben néhány dolog nem fordítható le.
- Függőleges távolság a célig kijelzés.
- Képek könyvtárakba? ( lehet hogy tudja, csak én nem értek hozzá )
No hirtelen ezek jutottak eszembe. Egészítsétek ki azokkal amiket kihagytam.
- Leharapja a gpxben a leírások végét
- Limitált a gpx pont szám.
- Ki/be kapcsolható gpx fileok.
- Ébresztés a hét minden napjára. Eleve valami normális ébresztő rész.
- Nem tudható hány gpx pont van már a gpsen.
- Jó volna korlátlan track rögzítés kártyára naponta új dátumomból képzett file névvel. Mint a hcx-en
- Valami simítás a térkép mozgáshoz mert szinte lehetetlen egy pontra rábökni.
- Pontossági kör a térképes kijelzőre.
- A gps képes kilométeres elmászásra rossz vételű helyen álló helyzetben.
- A számok bevitele ne fix tizedespontos legyen ha nem koordinátáról van szó.
- A hátralevő távolság a célig működjön.
- Az egnost bekapcsolva jelezze a korrekciót D betüvel, és ezt ne felejtse el.
- Lehessen az aktív track színét éllítani.
- Lehessen a csipogásokat beállítani mint pl a hcxben.
- Egyedileg lehessen a poi kategóriák megjelenítését ki/be kapcsolni
- Komp elkerülést lehessen választani tervezésnél.
- A nyelvi fileben néhány dolog nem fordítható le.
- Függőleges távolság a célig kijelzés.
- Képek könyvtárakba? ( lehet hogy tudja, csak én nem értek hozzá )
No hirtelen ezek jutottak eszembe. Egészítsétek ki azokkal amiket kihagytam.
Moderátor
Szokott lenni értelme. Mire gondolsz, ami hiányzik az Oregonból mondjuk a Vista HCx-hez képest?
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#1827)
Én is kérek ebből a verzióból!
Hajrá!
Ja és a 2000/1000 korlátozás kiírtását is szívesen venném!
Hajrá!
Ja és a 2000/1000 korlátozás kiírtását is szívesen venném!
Előzmény: Csuhás (#1824)
Azt hiszem volna pár olyan szolgáltatás ami már sok garmin gpsben megtalálható de valahogy a oregonból kimaradt. Szerintetek várható hogy ezek bekerülnek frissített verziókba? Vagy max hibajavításokat várhatunk? Angolul nálam jobban tudók nem bombáznák felhasználói kérésekkel a garmint? Van egyáltalán értelme az ilyen kéréseknek?
Moderátor
Előzmény: fefe1968 (#1822)
... 1Giga RAM, bocs.
Vagy legalább a régi verziójú Mapszószon futna a City Navi, már azzal is kiegyeznék.
Vagy legalább a régi verziójú Mapszószon futna a City Navi, már azzal is kiegyeznék.
:) Igen. nem tudom, hogy gondolták, csinálták, hogy 3 gigás procival, 1 Mega RAM mellett 20 másodperc amíg kirajzol valami térképet. Itt jegyezném meg, hogy pl. a Magellán hasonló szoftvere über komolyabb grafikával, pillanat alatt bármit eléd varázsol.
Előzmény: Csuhás (#1824)
Azért nagy örömmel vennék egy olyan mapszószt, ami mai procikon gyorsabb volna mint a gps. Tudná úgy kezelni egymáson a térképeket mint a gps, és tudná úgy kezelni a gpx fileokat mint a gps. Szerintem ezek nem túlzó kérések.
Moderátor
Előzmény: magpet (#1823)
Ez egyszeru, de okos! :) Csak utana nem szabad menteni, mert eltunnek a groundspeak tagek.
Házigazda
Előzmény: scele (#1821)
Az oregonon nincs meg az a szolgáltatás, hogy a gps pontosságot egy szürke körrel jelzi a pozíció körül?
Moderátor
Apropó, ha már szerencsétlen módon max 2000 pont lehet csak a gpxekben, akkor van arra mód, hogy megtudjam hány darab van már a gpsre feltöltve?
Moderátor
Ezt csak megerősíteni tudom. Tegnap 50-es éjszakai túrán voltam, alig 1 km-re voltam az adott ponttól, amikor kértem útvonaltervezést és az meglepően 18 km-ert hozott.
Másik hiba: nézem folyamatosan a műszerfalat, azon 30 km szerepel a megtett útnál, majd hirtelen 430 km lesz belőle és ugyanígy minden más adat is elment. A track rögzítés miatt nem nulláztam.
Másik hiba: nézem folyamatosan a műszerfalat, azon 30 km szerepel a megtett útnál, majd hirtelen 430 km lesz belőle és ugyanígy minden más adat is elment. A track rögzítés miatt nem nulláztam.
Előzmény: Sancho (#1815)
Megkövetek mindenkit! :-)
Két nap teszt végén kénytelen vagyok elismerni, hogy a "távolság" mezők valóban önálló életet élnek, de az "idő" mezők a közelítően jó értéket mutatták. (!?) Kipróbáltuk többféle járművel és térképen is. Ami hibátlan(???!!!) autó+naviguide -> utca-házszámra navigálva. De ládára, már hozza a hibát! Tuhu, openmaps, naviguide GC-re: idő jó, útra tervezve észrevételem szerint a távolságokat csak a következő pontra jelzik a mező beállításától és a térképek egymás fölötti darabszámától függetlenül. :-( Légvonalas tervezés, ahogy leírtátok valóságos, de ott nincs is mit hibázni! ;-) Kerékpárnál ugyanez a tapasztalat!
Szóval: kérdőjelek maradnak! :-((
Üdv: Zoli
Két nap teszt végén kénytelen vagyok elismerni, hogy a "távolság" mezők valóban önálló életet élnek, de az "idő" mezők a közelítően jó értéket mutatták. (!?) Kipróbáltuk többféle járművel és térképen is. Ami hibátlan(???!!!) autó+naviguide -> utca-házszámra navigálva. De ládára, már hozza a hibát! Tuhu, openmaps, naviguide GC-re: idő jó, útra tervezve észrevételem szerint a távolságokat csak a következő pontra jelzik a mező beállításától és a térképek egymás fölötti darabszámától függetlenül. :-( Légvonalas tervezés, ahogy leírtátok valóságos, de ott nincs is mit hibázni! ;-) Kerékpárnál ugyanez a tapasztalat!
Szóval: kérdőjelek maradnak! :-((
Üdv: Zoli
Ha egy célpont teszem fel tőlem jobbra esik, de a hozzá vezető út balra fordulva nagyívben körbe visz, akkor légvonalban hiába visz engem jobbra a célhoz. Innét kezdve a légvonalas tervezés számomra esélytelen. Persze nézhetem 5 km-es távlatból és agyalhatok, hogy melyik úton menjek, de nekem ez nem jön be. Gondolom autós navigáción sem tervez a többség légvonalban, pedig ott a kijelző még nagyobb is és milyen jól lehetne válogatni a számtalan lehetséges útvonal között :)!
Előzmény: Sancho (#1815)
Terepen már csak azért is egészségesebb a légvonaltervezés, mert az út mellett párszáz méterre lévő célpont vicces tervezési eredményeket ad mind távolságban, mind háralévő időben. Ez egy bug, ami szerintem minden Garmin-ban benne van, amit eddig ettem.
Előzmény: magpet (#1814)
A TopoGuide is tervez, de mivel nem tartalmaz kozlekedesi adatokat, csak a legrovidebbet produkalja. Lattunk mar olyat, hogy tervezos tg es tervezos tuhu egymason hulyesegeket produkalt, ezert jomagam a legvonal-navigacio hive vagyok terepen. Autoban meg inkabb valami oda valot (ng) erdemes hasznalni.
Házigazda
Előzmény: totzoli65 (#1813)
:-) A topo nem tervezős térkép! ;-) (tudtommal)
Nálam egyébként profilonként csak egy térkép van engedélyezve így nem is találkoztam az általatok ismertetett problémával, illetve a tuhu a mi környékünkön jól navigál! :-)
Arról már többször volt szó, hogy ne fussanak egymás fölött térképek, mert megkavarják a gép lelkivilágát.
fefe1968 szerint is a Nüvi (csak navival?!) jól tervez, viszont túrán több térképet szeretne látni.
Szerintem próbáljatok csak egy térképen üzemelni és lehet hogy megoldódik a probléma! :-))
Szép napot! Üdv: Zoli
Nálam egyébként profilonként csak egy térkép van engedélyezve így nem is találkoztam az általatok ismertetett problémával, illetve a tuhu a mi környékünkön jól navigál! :-)
Arról már többször volt szó, hogy ne fussanak egymás fölött térképek, mert megkavarják a gép lelkivilágát.
fefe1968 szerint is a Nüvi (csak navival?!) jól tervez, viszont túrán több térképet szeretne látni.
Szerintem próbáljatok csak egy térképen üzemelni és lehet hogy megoldódik a probléma! :-))
Szép napot! Üdv: Zoli
Előzmény: Gergol2 (#1811)
Próbálta már valaki a geocaching.com-on a megtalálásait a geocaching_visits.txt file feltöltésével logolni?
Biztos sokan ismerték már Coloradora és Oregonra ezt a lehetőséget, de nekem új és érdekes.
Biztos sokan ismerték már Coloradora és Oregonra ezt a lehetőséget, de nekem új és érdekes.
Az igaz hogy tuhu-s terkepen eleg hulyesegeket tud tervezni.
Vajon topo terkepen mit muvel?
Vajon topo terkepen mit muvel?
Előzmény: fefe1968 (#1809)
A Groundspeex gpx tartalmazzak a ládaadatokat, és azok segédpontjait is. A segédpontok a pontok közé kerülnek, és teljesen megtölthetik azt.
Előzmény: ID-24 (#1807)
Autóban Nüvi-t használok, ott teljesen normális a "saccolás". Túrázáskor valóban több térkép fut egymáson és persze a célpont is sokszor olyan helyre esik, ahol nincs út. Biztos ebből vannak az anomáliák. Sajnos nem olyan inteligens a rendszer, hogyha ott vagyok 10 méterre a céltól akkor ne tervezzen bele egy több kilóméteres kitérőt. Mondjuk a Nüvi nem csinál olyat, hogy ha egy címre megyek és az pl. egy nyeles telken van, ahova nem vezet út, akkor körbetervezi a kerületet. Ezért zavar egy cseppet.
Előzmény: Gergol2 (#1808)
Hátralévő idő a célig
Nekem ezzel autoban kb jol működik.
Gyalog meg nem probaltam de szerintem jo kene hogy legyen.
Nekem ezzel autoban kb jol működik.
Gyalog meg nem probaltam de szerintem jo kene hogy legyen.
Előzmény: fefe1968 (#1805)
Valami érdekeset produkál az Oregon.
Betöltök egy Groundspeak gpx file-t a memóriakártyára. Ezután már nem tudok pontot elmenteni, mert 99% tele. Törlöm a pontokat, erre az összes segédpont eltűnik, csak a ládák maradnak a gpx-ben. Lehetséges ez?
Betöltök egy Groundspeak gpx file-t a memóriakártyára. Ezután már nem tudok pontot elmenteni, mert 99% tele. Törlöm a pontokat, erre az összes segédpont eltűnik, csak a ládák maradnak a gpx-ben. Lehetséges ez?
Játékvezető
Akkor lehet, hogy elnéztem.
Sokszor kijelentkezve töltöm le a ládákat, mert akkor nem keverednek letöltéskor össze-vissza a megtalált, és nem megtalált ládák, minden megtalálatlanként jelenik meg. Így viszont nem tölthetők le a logok valamiért. Régebben (emlékeim szerint) kijelentkezve is le lehetett tölteni a logokat...
Sokszor kijelentkezve töltöm le a ládákat, mert akkor nem keverednek letöltéskor össze-vissza a megtalált, és nem megtalált ládák, minden megtalálatlanként jelenik meg. Így viszont nem tölthetők le a logok valamiért. Régebben (emlékeim szerint) kijelentkezve is le lehetett tölteni a logokat...
Előzmény: scele (#1804)
Alig több mint két hete ismerkedem az Oregonnal, nem tapasztaltam ilyet, nálam a leírtak szerint szépen tervez és megy.
Esetleg a Sancho által kérdezett "ellentmondás", vagy több bekapcsolt "tervezős" térkép egymás alatt-fölött nem kavarhat be?? Mindenesetre letesztelem konkrétan csak erre figyelve! :-)
Esetleg nem lehet, hogy a tervezendő hely nem érhető el úton? , és ezért mindig más útvonalon próbál eljuttatni a legközelebbi "parkolóhoz"? Ez csak azért gyanús, mert mint írtad légvonalban szépen dolgozik.
Esetleg a Sancho által kérdezett "ellentmondás", vagy több bekapcsolt "tervezős" térkép egymás alatt-fölött nem kavarhat be?? Mindenesetre letesztelem konkrétan csak erre figyelve! :-)
Esetleg nem lehet, hogy a tervezendő hely nem érhető el úton? , és ezért mindig más útvonalon próbál eljuttatni a legközelebbi "parkolóhoz"? Ez csak azért gyanús, mert mint írtad légvonalban szépen dolgozik.
Előzmény: fefe1968 (#1796)
Lemaradnak a logok? Ez meglep, mert a Coloradon nem. A leirást csonkolja, ha túl hosszú, de attól még a logok ott virítanak, mert azok külön tag-en vannak a GGPX-ben.
Előzmény: Csigabiga (#1799)
A manónak vannak ilyen korlátok, amikor a belső memória is majdnem gigabyte-os. A térképre egyszerre úgyis csak annyit van értelme kirajzolni, amennyi azon olvasható...
Moderátor
Előzmény: Csigabiga (#1799)
Arra gondolsz hogy dugóban araszolok? :-) ( Teljesen normál vidéki utakon való tervezésnél viselkedett nekem ilyen furcsán. Fogom még nézegetni és megírom a tapasztalatokat. )
Moderátor
Előzmény: Sancho (#1798)
Max 2000 láda lehet benne + max 1000 útpont.
Ha túl hosszú a leírás, akkor levágja a végét, így a logok is lemaradnak.
Ha túl hosszú a leírás, akkor levágja a végét, így a logok is lemaradnak.
Előzmény: Csuhás (#1797)
Ugye, a jármű típusa nem ellentétes a sebességed nagyságrendjével? Pl. autó, és közben sétálsz?
Előzmény: fefe1968 (#1796)
Van az oregonnak valami limitje a hogy mekkora lehet a letöltött gpx file? Megeszi pl azt, ha berakom az összes ládát az utolsó 3..4 loggal együtt?
Moderátor
Oregonnál nem másodpercekről van szó. A hátralévő valós 2 óra helyett mutat 10 percet és kiderül, hogy az csak a köv. kanyar. Vagy éppen 10 perc van még kb. a célig, de az elmúlt 2 óra alatt az idő nem fogyott, hanem az utolsó kanyarnál 2 óráról leesik hirtelen 1 percre. No ez nem mindegy.
Előzmény: totzoli65 (#1795)
Én az "érkezés a célhoz"-t szoktam(!?) használni, ekkor óra:percben a várható érkezést próbálja kiszámolni, több kevesebb sikerrel, engem nem zavar, hogy nem másodperc pontos! :-) A csiksznél is függött a térképtől , haladástól, útkereszteződéstől, meg az ég tudja még mi mindentől, de közelítően jó volt az eredmény amit első nekifutásra(induláskor) számolt, attól függetlenül, hogy egy 30 másodperces piroslámpa miatt rádobott az adott pontban majd egy óra pluszt, utána levont belőle elinduláskor másfelet. Szerintem próbál korrigálni a haladási ütemnek megfelelően is valamilyen számítás szerint! :-S
Előzmény: fefe1968 (#1787)
Izgatottan figyelek, eddig egy Colorado és egy Oregon volt tesztelve többedmagammal, de nem tudtuk beállítani.
Előzmény: Csuhás (#1789)
Pedig ott van a meglodas este ha hazamegyek megnezem hogy hogy hivjak azt a menupontot.
Előzmény: fefe1968 (#1787)
Nem ilyen egyértelmű! A "hátralévő idő a célig" légvonalas tervezésnél valóban azt mutatja amit várunk tőle, de útvonal tervezés mellett saját életet él. Vagy a következő fordulóig számol, vagy függetlenül attól, hogy hol vagyok az út elejétől számol stb. Jó szórakozást hozzá, én az utóbbi 1 évben nem jöttem rá a megoldásra :).
Előzmény: totzoli65 (#1785)
en meg mar 4 darabot 4 eszkozon bar eleg hitvany (es ahhoz kepest irto draga). kettot meg atalakitottam mert az a ket kis xar bilincs nem sokat er, le ugyan nem esik de lefordul, mocorog, rezonal... a felfogatas modja meg egy agyrem, anyagaban hajlitani? mikozben alig van alatamasztasi pont? hat egy barom volt aki kitalalta.
Előzmény: mamago (#1780)
Pont úgy, ahogy leírtad! :-) "hátralévő idő a célig" ;-) az "idő a köv. pontig" fölött eggyel!!! :-)))
Előzmény: Csuhás (#1783)
Erkezes a celhoz
Ugy emlekszem ezt kell kivalasztani.
Ott van a valszthatok kozt az biztos, ha nem ez az.
Ugy emlekszem ezt kell kivalasztani.
Ott van a valszthatok kozt az biztos, ha nem ez az.
Előzmény: Csuhás (#1783)
Lehet hogy láma kérdés: Hogyan lehet rábírni hogy a navigálás közben, tervezős térképpel a célhoz érkezésig hátralevő időt mutassa a térképen az egyik adatmezőben. Amit találtam ilyen kijelzést az mintha a következő fordulóig tartó időt mutatta volna (vagy valami egész más marhaságot). Nem tudom eldönteni, hogy én vagyok ügyetlen, hibás a gps programja, vagy megint egy béna fordítás miatt szívok?
Moderátor
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |