Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
És ezzel kapcsolatban egy egyszerű de nagyszerű ötlet (nem az enyém, valahol olvastam):
Az időeltérést legegyszerűbben úgy tudod rögzíteni, ha indulás előtt készítesz egy fényképet a GPS kijelzőjén látható óráról! Ezt utólag lehet korrigálni a progival.
Az időeltérést legegyszerűbben úgy tudod rögzíteni, ha indulás előtt készítesz egy fényképet a GPS kijelzőjén látható óráról! Ezt utólag lehet korrigálni a progival.
Előzmény: smilehunter (#1851)
Érdekes tipp a gyorsabb útvonaltervezésre: [link] Állítólag az úton tartást bekapcsolva gyorsabban tervez a Colorado és az Oregon. Igaz ez?
Magam egy Brando Ultraclear fóliából leszabott darabot használok, és hasonlóan meg vagyok elégedve. A márka nekem már PDA-n is bevált. Talán ez egyszerűbben beszerezhető idehaza.
Moderátor
Előzmény: Kolyok (#1853)
Sziasztok!
Mint azt ígértem gondoltam írok egy nagyon rövid kis összefoglalót a Zagg.com-ról rendelt Invisible Shild fóliáról, ha megjött. Oregon 300-hoz rendeltem és azon próbáltam ki.
Első benyomásra azt kell mondanom, hogy nagyon bejött. A csomagolás és a kis folyadék,amit hozzá adnak, hogy tökéletesen fel tudd rakni baromira jó. Kicsit gumis érzete van a fóliának és talán nem csúszik olyan könnyen a kijelzőn a kezem, mint eddig, de ez a használatot nem befolyásolja. Az érintőképernyő ugyan olyan érzékeny mint előtte.
A napon sem zavart, hogy rajta van a fólia. Nem tükröződött és nem is zavarta a láthatóságot. Igazából meg nem mondanám, hogy van rajta valami, ha nem tudnám. Polár szűrős napszemüvegben is látható, bár ilyenkor kicsit szivárványos becsillanások keletkeznek a fólián, ami engem személy szerint nagyon nem zavart. A fólia ha fent van, nehezen szedhető le. Jól illeszkedik és pont méret. Talán csak egy ici-picivel kisebb, mint a kijelző. A felhelyezéshez adnak egy kis flakont, amivel sokkal könnyebb felrakni a fóliát. Az időtállóságról még nem tudok nyilatkozni, mert kb 1-2 hete van rajta, de ez idő alatt semmi gond nem volt vele.:) Alapvetően nagyon rendben van a kis kiegészítő bár az ára nem túl alacsony(22 dollár körül). Mindenkinek csak ajánlani tudom. Magpet esetleg ajánlhatom, h forgalmazd. Szerintem lenne rá kereslet. :)
Mint azt ígértem gondoltam írok egy nagyon rövid kis összefoglalót a Zagg.com-ról rendelt Invisible Shild fóliáról, ha megjött. Oregon 300-hoz rendeltem és azon próbáltam ki.
Első benyomásra azt kell mondanom, hogy nagyon bejött. A csomagolás és a kis folyadék,amit hozzá adnak, hogy tökéletesen fel tudd rakni baromira jó. Kicsit gumis érzete van a fóliának és talán nem csúszik olyan könnyen a kijelzőn a kezem, mint eddig, de ez a használatot nem befolyásolja. Az érintőképernyő ugyan olyan érzékeny mint előtte.
A napon sem zavart, hogy rajta van a fólia. Nem tükröződött és nem is zavarta a láthatóságot. Igazából meg nem mondanám, hogy van rajta valami, ha nem tudnám. Polár szűrős napszemüvegben is látható, bár ilyenkor kicsit szivárványos becsillanások keletkeznek a fólián, ami engem személy szerint nagyon nem zavart. A fólia ha fent van, nehezen szedhető le. Jól illeszkedik és pont méret. Talán csak egy ici-picivel kisebb, mint a kijelző. A felhelyezéshez adnak egy kis flakont, amivel sokkal könnyebb felrakni a fóliát. Az időtállóságról még nem tudok nyilatkozni, mert kb 1-2 hete van rajta, de ez idő alatt semmi gond nem volt vele.:) Alapvetően nagyon rendben van a kis kiegészítő bár az ára nem túl alacsony(22 dollár körül). Mindenkinek csak ajánlani tudom. Magpet esetleg ajánlhatom, h forgalmazd. Szerintem lenne rá kereslet. :)
Az INFO oldalon a jatekok/teljesites igazolasa alatt van eerol info. A gpicsync-et ajanlom, kivaloan mukodik. Tobbek kozott az altalam feltett geotagelt logfotok is igy keszultek.
Házigazda
Előzmény: optikus (#1849)
tudtok olyan szoftverrol amivel geotagelni lehet kepeket? oregon trackbol, de nem bele a kepfilebe (mivel nem exif jpegrol van szo) hanem a kepfajlok keszitesi datuma alapjan egy egy onallo allomanyba. fogalmam nincs errol az egesz geotag dologrol de elkezdett erdekelni a tema mert nem lenne rosz nehany kulfoldi kirandulas eseten igy is gyujteni a kepeket. soxor nincs idom felirni pontosan merre is jarunk mit is latunk, hisz eleg szaporas olyankor a dolog, de ezzel sokat tudnek javitani az utolagos katalogizalason.
Ha csatlakoztatom a gpst akkor az aktív track elmentődik a archive könyvtárba?
Nem, az aktív log a current.gpx-be kerül. Az archive könyvtárba a 10000 ponton felüli dolgok kerülnek, pontosabban mindig a régebbi dolgok. A current gpx a legutóbbi (kb.) 10000 pontot tartalmazza.
Az ott levő számozott fileok milyen szisztéma szerint keletkeznek?
Szerintem szépen sorban számozza őket 1-2-3-4... Egy file szintén csak 10000 pont lehet itt is, ha ez megtelik, akkor kezd újat.
Csak max 20 file lehet?
A hivatalos írás szerint igen. (Én még nem próbáltam, sosem jutottam el 20 file-ig.)
Mi van ha eléri ezt a számot? Újrakezdi ha közben töröltem az elejét?
Passz, ld. eggyel fentebb. :)
Milyen alapon darabolja a fileokat?
Egy file max 10000 pont lehet. Ezen belül nem tudom, milyen egyéb dolgot vesz figyelembe, de ezek a számozott archive file-ok nem hajszálpontosan 10000 pontot szoktak tartalmazni.
Nem, az aktív log a current.gpx-be kerül. Az archive könyvtárba a 10000 ponton felüli dolgok kerülnek, pontosabban mindig a régebbi dolgok. A current gpx a legutóbbi (kb.) 10000 pontot tartalmazza.
Az ott levő számozott fileok milyen szisztéma szerint keletkeznek?
Szerintem szépen sorban számozza őket 1-2-3-4... Egy file szintén csak 10000 pont lehet itt is, ha ez megtelik, akkor kezd újat.
Csak max 20 file lehet?
A hivatalos írás szerint igen. (Én még nem próbáltam, sosem jutottam el 20 file-ig.)
Mi van ha eléri ezt a számot? Újrakezdi ha közben töröltem az elejét?
Passz, ld. eggyel fentebb. :)
Milyen alapon darabolja a fileokat?
Egy file max 10000 pont lehet. Ezen belül nem tudom, milyen egyéb dolgot vesz figyelembe, de ezek a számozott archive file-ok nem hajszálpontosan 10000 pontot szoktak tartalmazni.
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#1847)
Valaki mesélje már el nekem az oregon tack mentési módszerét, mert nekem nem világos. Ha csatlakoztatom a gpst akkor az aktív track elmentődik a archive könyvtárba? Az ott levő számozott fileok milyen szisztéma szerint keletkeznek? Csak max 20 file lehet? Mi van ha eléri ezt a számot? Újrakezdi ha közben töröltem az elejét?
Milyen alapon darabolja a fileokat? ( A hcxnél a napi egy file rögtön világos volt nekem )
Szóval hogy is van ez?
Milyen alapon darabolja a fileokat? ( A hcxnél a napi egy file rögtön világos volt nekem )
Szóval hogy is van ez?
Moderátor
Írd meg a OregonBeta@garmin.com címre. Ha sokan jeleznek ilyen dolgokat akkor talán lesz javítás. Most kell ütni a vasat, amíg nem jön ki új készülék.
( Nem tudom a gps vevőn lehet-e programból javítani? De az asztalomra lerakva a HCX mindig elfogadható pozíciót mutatott, az Oregon pedig szinte soha nem talál fix-et. Ha pedig kirakom az ablakba akkor 15m-es pontosságot ír miközben elsodródik a pozíció 150 métert is. )
A legjobb volna egy HCX gps oregon házban, profilok, és ggpx file kezeléssel, hcx minőségű érintő képernyővel, és HCX fogyasztással. :-)
( Nem tudom a gps vevőn lehet-e programból javítani? De az asztalomra lerakva a HCX mindig elfogadható pozíciót mutatott, az Oregon pedig szinte soha nem talál fix-et. Ha pedig kirakom az ablakba akkor 15m-es pontosságot ír miközben elsodródik a pozíció 150 métert is. )
A legjobb volna egy HCX gps oregon házban, profilok, és ggpx file kezeléssel, hcx minőségű érintő képernyővel, és HCX fogyasztással. :-)
Moderátor
Előzmény: scele (#1843)
Nagyon kíváncsi vagyok hogy a felsoroltak közül mi kerül bele majd a frissítésekbe. Hiszen ezek nagy része jelentéktelen program módosítást igényelne csak.
Moderátor
Előzmény: scele (#1843)
Ez igaz, amit leírtál, de Csuhás az aktív track-ről írt és nem a mentettről.
Előzmény: Aron_csapata (#1842)
Én a gc fórumon foglaltam azt össze, hogy mi az ami hiányzik nekem a Csé után. Van 1-2 átfedés.
-színsémák
-az előző miatt hiányzik az éjszakai üzemmód
-nem ad be külön navigációs oldalt a kereszteződéseknél
-nincs olyan opció, amivel a tervezés mikéntjére kérdezne rá (úton, légvonalban, rövid, gyors)
-nincsenek különböző hangok és nem is lehet állítani
-nincsenek játékok (bár ez nem túl nagy probléma)
-nem lehet kiválasztani, hogy a poi keresésénél melyik térkép adatbázisát használja
-színsémák
-az előző miatt hiányzik az éjszakai üzemmód
-nem ad be külön navigációs oldalt a kereszteződéseknél
-nincs olyan opció, amivel a tervezés mikéntjére kérdezne rá (úton, légvonalban, rövid, gyors)
-nincsenek különböző hangok és nem is lehet állítani
-nincsenek játékok (bár ez nem túl nagy probléma)
-nem lehet kiválasztani, hogy a poi keresésénél melyik térkép adatbázisát használja
Előzmény: Csuhás (#1830)
Csuhás!
A track színét tudod állítani, (persze nem biztos, hogy éppen az aktívét), csak előtte el kell menteni a "Nyomvonalkezelő" menüpontban "jelenlegi nyomvonal", "jelenlegi nyomvonal mentése"-ként. Utána ha visszalépsz a nyomvonalkezelőbe, rálépsz a mentett nyomvonalra, ott már ki tudod jelölni a "Set Color" menüponttal a színét.
Persze direktben, mikor sétálsz az erdőben, és éppen benne vagy az aktuális track-ben, ott ilyet valóban nem lehet, pedig biztosan egyszerűen menne.Ha viszont kijelöltél egyfajta színt egy profilban, akkor mindig azzal a színnel fogja rögzíteni, de az aktív track-et mentés közben nem lehet "színezni".
A track színét tudod állítani, (persze nem biztos, hogy éppen az aktívét), csak előtte el kell menteni a "Nyomvonalkezelő" menüpontban "jelenlegi nyomvonal", "jelenlegi nyomvonal mentése"-ként. Utána ha visszalépsz a nyomvonalkezelőbe, rálépsz a mentett nyomvonalra, ott már ki tudod jelölni a "Set Color" menüponttal a színét.
Persze direktben, mikor sétálsz az erdőben, és éppen benne vagy az aktuális track-ben, ott ilyet valóban nem lehet, pedig biztosan egyszerűen menne.Ha viszont kijelöltél egyfajta színt egy profilban, akkor mindig azzal a színnel fogja rögzíteni, de az aktív track-et mentés közben nem lehet "színezni".
Előzmény: Csuhás (#1830)
Ha jól tudom akkor megjegyzi az almanach adatokat, majd ha bekapcsolod akkor ezekből extrapolálva keresi a holdakat. Lényeg hogy nem várja ki az almanach frissülését. ( Amit általam érthetetlen okból valami határtalanul lassú módon sugároznak a műholdak )
Moderátor
Előzmény: H.Gábor (#1840)
WAAS/EGNOS előkészített GPS vevőjével, valamint a HotFix" műholdpozíció megbecslésével az Oregon 550 gyorsan és pontosan határozza meg helyzetét, valamint tartja meg akár magas épületek, sziklafalak mellett is.
HotFix" Ez mi?
HotFix" Ez mi?
Valóban jobb kijelzőt ígértek? Akkor esélyes. A 3D iránytű azt jelentené, hogy nem kell vízszintben tartani, mert érzékeli a döntést és korrigál? Lsd. Magellán hasonló megoldása.
Előzmény: Csuhás (#1837)
Nekem is, elsősorban az ígért jobb kijelző csábít, azután a 3d iránytű. A jelszó fotózás lehetősége nem izgat. Fényképező gép van nálam szinte mindig. Megjegyző vacak meg úgy is van már a telefonomban. Ide már felesleges...
Moderátor
Előzmény: feri60 (#1836)
Péter! Tudsz abban segíteni, hogy az itt összegyűlő kívánságlista a hivatalos magyar képviselőn keresztül is eljusson a garminhoz. Talán az ő véleményük többet ér mint egy sima useré.
Moderátor
Előzmény: magpet (#1829)
Ne tedd. Mindezeket összevetve mégis inkább oregont választanék már, és nem hcx-et.
Moderátor
Előzmény: feri60 (#1832)
Közben gyűjtögettem. Igen, legyen a hcx-el felülről kompatibilis.
Moderátor
Előzmény: magpet (#1829)
Megpróbálom összeszedni azokat a gondokat amik zavarnak az oregonban:
- Leharapja a gpxben a leírások végét
- Limitált a gpx pont szám.
- Ki/be kapcsolható gpx fileok.
- Ébresztés a hét minden napjára. Eleve valami normális ébresztő rész.
- Nem tudható hány gpx pont van már a gpsen.
- Jó volna korlátlan track rögzítés kártyára naponta új dátumomból képzett file névvel. Mint a hcx-en
- Valami simítás a térkép mozgáshoz mert szinte lehetetlen egy pontra rábökni.
- Pontossági kör a térképes kijelzőre.
- A gps képes kilométeres elmászásra rossz vételű helyen álló helyzetben.
- A számok bevitele ne fix tizedespontos legyen ha nem koordinátáról van szó.
- A hátralevő távolság a célig működjön.
- Az egnost bekapcsolva jelezze a korrekciót D betüvel, és ezt ne felejtse el.
- Lehessen az aktív track színét éllítani.
- Lehessen a csipogásokat beállítani mint pl a hcxben.
- Egyedileg lehessen a poi kategóriák megjelenítését ki/be kapcsolni
- Komp elkerülést lehessen választani tervezésnél.
- A nyelvi fileben néhány dolog nem fordítható le.
- Függőleges távolság a célig kijelzés.
- Képek könyvtárakba? ( lehet hogy tudja, csak én nem értek hozzá )
No hirtelen ezek jutottak eszembe. Egészítsétek ki azokkal amiket kihagytam.
- Leharapja a gpxben a leírások végét
- Limitált a gpx pont szám.
- Ki/be kapcsolható gpx fileok.
- Ébresztés a hét minden napjára. Eleve valami normális ébresztő rész.
- Nem tudható hány gpx pont van már a gpsen.
- Jó volna korlátlan track rögzítés kártyára naponta új dátumomból képzett file névvel. Mint a hcx-en
- Valami simítás a térkép mozgáshoz mert szinte lehetetlen egy pontra rábökni.
- Pontossági kör a térképes kijelzőre.
- A gps képes kilométeres elmászásra rossz vételű helyen álló helyzetben.
- A számok bevitele ne fix tizedespontos legyen ha nem koordinátáról van szó.
- A hátralevő távolság a célig működjön.
- Az egnost bekapcsolva jelezze a korrekciót D betüvel, és ezt ne felejtse el.
- Lehessen az aktív track színét éllítani.
- Lehessen a csipogásokat beállítani mint pl a hcxben.
- Egyedileg lehessen a poi kategóriák megjelenítését ki/be kapcsolni
- Komp elkerülést lehessen választani tervezésnél.
- A nyelvi fileben néhány dolog nem fordítható le.
- Függőleges távolság a célig kijelzés.
- Képek könyvtárakba? ( lehet hogy tudja, csak én nem értek hozzá )
No hirtelen ezek jutottak eszembe. Egészítsétek ki azokkal amiket kihagytam.
Moderátor
Szokott lenni értelme. Mire gondolsz, ami hiányzik az Oregonból mondjuk a Vista HCx-hez képest?
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#1827)
Én is kérek ebből a verzióból!
Hajrá!
Ja és a 2000/1000 korlátozás kiírtását is szívesen venném!
Hajrá!
Ja és a 2000/1000 korlátozás kiírtását is szívesen venném!
Előzmény: Csuhás (#1824)
Azt hiszem volna pár olyan szolgáltatás ami már sok garmin gpsben megtalálható de valahogy a oregonból kimaradt. Szerintetek várható hogy ezek bekerülnek frissített verziókba? Vagy max hibajavításokat várhatunk? Angolul nálam jobban tudók nem bombáznák felhasználói kérésekkel a garmint? Van egyáltalán értelme az ilyen kéréseknek?
Moderátor
Előzmény: fefe1968 (#1822)
... 1Giga RAM, bocs.
Vagy legalább a régi verziójú Mapszószon futna a City Navi, már azzal is kiegyeznék.
Vagy legalább a régi verziójú Mapszószon futna a City Navi, már azzal is kiegyeznék.
:) Igen. nem tudom, hogy gondolták, csinálták, hogy 3 gigás procival, 1 Mega RAM mellett 20 másodperc amíg kirajzol valami térképet. Itt jegyezném meg, hogy pl. a Magellán hasonló szoftvere über komolyabb grafikával, pillanat alatt bármit eléd varázsol.
Előzmény: Csuhás (#1824)
Azért nagy örömmel vennék egy olyan mapszószt, ami mai procikon gyorsabb volna mint a gps. Tudná úgy kezelni egymáson a térképeket mint a gps, és tudná úgy kezelni a gpx fileokat mint a gps. Szerintem ezek nem túlzó kérések.
Moderátor
Előzmény: magpet (#1823)
Ez egyszeru, de okos! :) Csak utana nem szabad menteni, mert eltunnek a groundspeak tagek.
Házigazda
Előzmény: scele (#1821)
Az oregonon nincs meg az a szolgáltatás, hogy a gps pontosságot egy szürke körrel jelzi a pozíció körül?
Moderátor
Apropó, ha már szerencsétlen módon max 2000 pont lehet csak a gpxekben, akkor van arra mód, hogy megtudjam hány darab van már a gpsre feltöltve?
Moderátor
Ezt csak megerősíteni tudom. Tegnap 50-es éjszakai túrán voltam, alig 1 km-re voltam az adott ponttól, amikor kértem útvonaltervezést és az meglepően 18 km-ert hozott.
Másik hiba: nézem folyamatosan a műszerfalat, azon 30 km szerepel a megtett útnál, majd hirtelen 430 km lesz belőle és ugyanígy minden más adat is elment. A track rögzítés miatt nem nulláztam.
Másik hiba: nézem folyamatosan a műszerfalat, azon 30 km szerepel a megtett útnál, majd hirtelen 430 km lesz belőle és ugyanígy minden más adat is elment. A track rögzítés miatt nem nulláztam.
Előzmény: Sancho (#1815)
Megkövetek mindenkit! :-)
Két nap teszt végén kénytelen vagyok elismerni, hogy a "távolság" mezők valóban önálló életet élnek, de az "idő" mezők a közelítően jó értéket mutatták. (!?) Kipróbáltuk többféle járművel és térképen is. Ami hibátlan(???!!!) autó+naviguide -> utca-házszámra navigálva. De ládára, már hozza a hibát! Tuhu, openmaps, naviguide GC-re: idő jó, útra tervezve észrevételem szerint a távolságokat csak a következő pontra jelzik a mező beállításától és a térképek egymás fölötti darabszámától függetlenül. :-( Légvonalas tervezés, ahogy leírtátok valóságos, de ott nincs is mit hibázni! ;-) Kerékpárnál ugyanez a tapasztalat!
Szóval: kérdőjelek maradnak! :-((
Üdv: Zoli
Két nap teszt végén kénytelen vagyok elismerni, hogy a "távolság" mezők valóban önálló életet élnek, de az "idő" mezők a közelítően jó értéket mutatták. (!?) Kipróbáltuk többféle járművel és térképen is. Ami hibátlan(???!!!) autó+naviguide -> utca-házszámra navigálva. De ládára, már hozza a hibát! Tuhu, openmaps, naviguide GC-re: idő jó, útra tervezve észrevételem szerint a távolságokat csak a következő pontra jelzik a mező beállításától és a térképek egymás fölötti darabszámától függetlenül. :-( Légvonalas tervezés, ahogy leírtátok valóságos, de ott nincs is mit hibázni! ;-) Kerékpárnál ugyanez a tapasztalat!
Szóval: kérdőjelek maradnak! :-((
Üdv: Zoli
Ha egy célpont teszem fel tőlem jobbra esik, de a hozzá vezető út balra fordulva nagyívben körbe visz, akkor légvonalban hiába visz engem jobbra a célhoz. Innét kezdve a légvonalas tervezés számomra esélytelen. Persze nézhetem 5 km-es távlatból és agyalhatok, hogy melyik úton menjek, de nekem ez nem jön be. Gondolom autós navigáción sem tervez a többség légvonalban, pedig ott a kijelző még nagyobb is és milyen jól lehetne válogatni a számtalan lehetséges útvonal között :)!
Előzmény: Sancho (#1815)
Terepen már csak azért is egészségesebb a légvonaltervezés, mert az út mellett párszáz méterre lévő célpont vicces tervezési eredményeket ad mind távolságban, mind háralévő időben. Ez egy bug, ami szerintem minden Garmin-ban benne van, amit eddig ettem.
Előzmény: magpet (#1814)
A TopoGuide is tervez, de mivel nem tartalmaz kozlekedesi adatokat, csak a legrovidebbet produkalja. Lattunk mar olyat, hogy tervezos tg es tervezos tuhu egymason hulyesegeket produkalt, ezert jomagam a legvonal-navigacio hive vagyok terepen. Autoban meg inkabb valami oda valot (ng) erdemes hasznalni.
Házigazda
Előzmény: totzoli65 (#1813)
:-) A topo nem tervezős térkép! ;-) (tudtommal)
Nálam egyébként profilonként csak egy térkép van engedélyezve így nem is találkoztam az általatok ismertetett problémával, illetve a tuhu a mi környékünkön jól navigál! :-)
Arról már többször volt szó, hogy ne fussanak egymás fölött térképek, mert megkavarják a gép lelkivilágát.
fefe1968 szerint is a Nüvi (csak navival?!) jól tervez, viszont túrán több térképet szeretne látni.
Szerintem próbáljatok csak egy térképen üzemelni és lehet hogy megoldódik a probléma! :-))
Szép napot! Üdv: Zoli
Nálam egyébként profilonként csak egy térkép van engedélyezve így nem is találkoztam az általatok ismertetett problémával, illetve a tuhu a mi környékünkön jól navigál! :-)
Arról már többször volt szó, hogy ne fussanak egymás fölött térképek, mert megkavarják a gép lelkivilágát.
fefe1968 szerint is a Nüvi (csak navival?!) jól tervez, viszont túrán több térképet szeretne látni.
Szerintem próbáljatok csak egy térképen üzemelni és lehet hogy megoldódik a probléma! :-))
Szép napot! Üdv: Zoli
Előzmény: Gergol2 (#1811)
Próbálta már valaki a geocaching.com-on a megtalálásait a geocaching_visits.txt file feltöltésével logolni?
Biztos sokan ismerték már Coloradora és Oregonra ezt a lehetőséget, de nekem új és érdekes.
Biztos sokan ismerték már Coloradora és Oregonra ezt a lehetőséget, de nekem új és érdekes.
Az igaz hogy tuhu-s terkepen eleg hulyesegeket tud tervezni.
Vajon topo terkepen mit muvel?
Vajon topo terkepen mit muvel?
Előzmény: fefe1968 (#1809)
A Groundspeex gpx tartalmazzak a ládaadatokat, és azok segédpontjait is. A segédpontok a pontok közé kerülnek, és teljesen megtölthetik azt.
Előzmény: ID-24 (#1807)
Autóban Nüvi-t használok, ott teljesen normális a "saccolás". Túrázáskor valóban több térkép fut egymáson és persze a célpont is sokszor olyan helyre esik, ahol nincs út. Biztos ebből vannak az anomáliák. Sajnos nem olyan inteligens a rendszer, hogyha ott vagyok 10 méterre a céltól akkor ne tervezzen bele egy több kilóméteres kitérőt. Mondjuk a Nüvi nem csinál olyat, hogy ha egy címre megyek és az pl. egy nyeles telken van, ahova nem vezet út, akkor körbetervezi a kerületet. Ezért zavar egy cseppet.
Előzmény: Gergol2 (#1808)
Hátralévő idő a célig
Nekem ezzel autoban kb jol működik.
Gyalog meg nem probaltam de szerintem jo kene hogy legyen.
Nekem ezzel autoban kb jol működik.
Gyalog meg nem probaltam de szerintem jo kene hogy legyen.
Előzmény: fefe1968 (#1805)
Valami érdekeset produkál az Oregon.
Betöltök egy Groundspeak gpx file-t a memóriakártyára. Ezután már nem tudok pontot elmenteni, mert 99% tele. Törlöm a pontokat, erre az összes segédpont eltűnik, csak a ládák maradnak a gpx-ben. Lehetséges ez?
Betöltök egy Groundspeak gpx file-t a memóriakártyára. Ezután már nem tudok pontot elmenteni, mert 99% tele. Törlöm a pontokat, erre az összes segédpont eltűnik, csak a ládák maradnak a gpx-ben. Lehetséges ez?
Játékvezető
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |