Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Üdv!
Az Oregon 200-ason gondolkodom nagyon.
Amit nem értek, h. a spec. szerint nincs iránytűje, viszont a róla található képeken meg ott az iránytű.
Akkor most van v. nincs.
Esetleg az elektronikus iránytű az valami egyéb dolog?
Az Oregon 200-ason gondolkodom nagyon.
Amit nem értek, h. a spec. szerint nincs iránytűje, viszont a róla található képeken meg ott az iránytű.
Akkor most van v. nincs.
Esetleg az elektronikus iránytű az valami egyéb dolog?
Ez nem az adatmező választásnál dől el, hanem a beállítás/irány menüpontban: irányjelzők/fokok számokban/milliméter. Ez utóbbi természetesen fordítási hiba, Neked a "fokok számokban" verzió fog kelleni.
Házigazda
Előzmény: JohnnyWeiss (#2176)
Nekem ez csak égtájat ír (pl. DK), nem irányszöget. Olyasmit keresek amit mintha e-trex-en láttam vala, hogy kiírja, hogy 93 fok.
Előzmény: magpet (#2172)
Most csak miattad átnyomtam magyarra, ott a bearing "célirány" néven ismeretes. Ez ugyebár a célpont iránya a pillanatnyi pozíciótól. Aztán van az "útirány" néven futó course, ami pedig a célpont iránya a kezdőponttól.
Házigazda
Előzmény: Sancho (#2173)
Basszus, mit kerestem én ezt magyar menükben a tavon! :-D Persze, mindig elfelejtem, és minden évben újra keresem... Mert ugye jelenleg minden évben másik gépem van. Remélem, nem váltok jövő nyárig. xD
Előzmény: magpet (#2172)
Igen, egyik adatmezőbe kérj egy "bearing" nevű adatot, ő lesz az.
Házigazda
Előzmény: JohnnyWeiss (#2171)
Üdv.
Egy gyors kérdésem lenne.
O300-al lehet irányszöget mérni jelenlegi pozimból a célponthoz?
(Északhoz képest pontosan hány fokra van a célom)
Ha igen, mit kell hozzá beállítani az iránytűn, vagy máshol?
Köszi
Egy gyors kérdésem lenne.
O300-al lehet irányszöget mérni jelenlegi pozimból a célponthoz?
(Északhoz képest pontosan hány fokra van a célom)
Ha igen, mit kell hozzá beállítani az iránytűn, vagy máshol?
Köszi
Nem kell minden térképet megvenni. Van olyan régió ahol csak pénzkidobás, mert rosszabb a kereskedelmi forgalomban kapható mint az open.
Előzmény: scele (#2167)
Üdv,
Az O300 felismeri a HC-t. Nekem 8GB van benne, gond nélkül működik.
Amúgy ha az ember sokat utazik, jó az ha nagyobb a memóriája.
Én kevesebb mint 2 hónapja használom az O300-at, és amióta kezeli a több img-fájlt, én nem szedem le azt a térképet, amit már egyszer felraktam. (Csak ha frissebbet rakok fel) Így a kb másfél hónap alatt már 2.5GB térkép van rajta. Gyakorlatilag megspórolok magamnak egy órás (legalább) procedúrát az indulás előtt, ami nagyon sokat számít egy "last minute" út előtt, ha egy olyan országba kell mennem, ahol már jártam az elmúlt időben. Arról nem is beszélve, hogy nem kell hazaérkezés után újra visszatöltögetnem az édes hazánk térképét.
Az O300 felismeri a HC-t. Nekem 8GB van benne, gond nélkül működik.
Amúgy ha az ember sokat utazik, jó az ha nagyobb a memóriája.
Én kevesebb mint 2 hónapja használom az O300-at, és amióta kezeli a több img-fájlt, én nem szedem le azt a térképet, amit már egyszer felraktam. (Csak ha frissebbet rakok fel) Így a kb másfél hónap alatt már 2.5GB térkép van rajta. Gyakorlatilag megspórolok magamnak egy órás (legalább) procedúrát az indulás előtt, ami nagyon sokat számít egy "last minute" út előtt, ha egy olyan országba kell mennem, ahol már jártam az elmúlt időben. Arról nem is beszélve, hogy nem kell hazaérkezés után újra visszatöltögetnem az édes hazánk térképét.
Előzmény: skiccpausz (#2161)
Aki ennyi térképet megvásárol, annak szerintem nem okoz gondot egy nagyobb méretű microsd kártya megvásárlása.
Előzmény: skiccpausz (#2165)
A 3.01 fw felrakása óta (vagy már korábban is?) a geoládák listájában benne vannak a már egyszer megtaláltak is... eddig azok szépen eltűntek és csak a megtaláltak között szerepeltek. Vissza lehet ezt a fícsört valahogy állítani vagy majd a 3.02 megoldja?
a beépített memória(850Mega) tökéletesen elég csaK Magyarországi felhasználásra(OMP,turistautak,Navi,Topo ..stb.),de külföld esetén már bőviteni érdemes.
RO.A.D.2008: 417Mega,
Topo Österreich v2: 454Mega,
AdriaROUTE 2.10: 108Mega,
OMP CE 3D: 335Mega,
City Navigator Europe 2010: 1.639Giga!!!
Slovakia Roads,OFRM Bulgaria,SCG...stb.
mondjuk a CNE Közép-Kelet-Eu része nincs annyira kidolgozva,igy nem foglal sok helyet,ha csak ez a része van a kütyün.
De mondjuk,ha vki a Trianoni-határokat akarja végigjárni,lehet,hogy kevés lesz a belső memória...
RO.A.D.2008: 417Mega,
Topo Österreich v2: 454Mega,
AdriaROUTE 2.10: 108Mega,
OMP CE 3D: 335Mega,
City Navigator Europe 2010: 1.639Giga!!!
Slovakia Roads,OFRM Bulgaria,SCG...stb.
mondjuk a CNE Közép-Kelet-Eu része nincs annyira kidolgozva,igy nem foglal sok helyet,ha csak ez a része van a kütyün.
De mondjuk,ha vki a Trianoni-határokat akarja végigjárni,lehet,hogy kevés lesz a belső memória...
Előzmény: ernoe (#2164)
Az O400 esetében érthető, hiszen laza 2 giga ott lifeg szabadon benne azon meg elfér a német, francia és spanyol topo egyben :)
Előzmény: Sancho (#2163)
Se a Colorado 300-ban, se az Oregon 400t-ben nem használtam plusz memóriakártyát, bőven sok az ami ezekben van. :)
Előzmény: magpet (#2162)
Hivatalos írás szerint nem eszi a HC-t, de többen hasnálják ilyen kártyával. Egyébként a 2GB miért nem elég? :)
Házigazda
Előzmény: skiccpausz (#2161)
Az Oregon felismeri a microSDHC kártyát?vagy csak sima microSD-vel müxik?
Kérdés, hogy pontosan mettől meddig, mert már vannak írva foglalások. De szerintem ezzel költözzünk email-csatornára.
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#2157)
Csupa jó kérdés, köszönöm! :)
GPS-ként eddig annyit használtam, hogy a belvárosban bolyongva be volt kapcsolva. Mutatott pozíciót, húzott tracket, nagyjából mint egy 300-as.
A kijelzője napon kb. annyira látható, mint a 300-asé, de kicsit fényesebb a felület.
Hétvégén igyekszem egy részletesebb valamit írni róla egy alkalmas oldalra. :)
GPS-ként eddig annyit használtam, hogy a belvárosban bolyongva be volt kapcsolva. Mutatott pozíciót, húzott tracket, nagyjából mint egy 300-as.
A kijelzője napon kb. annyira látható, mint a 300-asé, de kicsit fényesebb a felület.
Hétvégén igyekszem egy részletesebb valamit írni róla egy alkalmas oldalra. :)
Házigazda
Előzmény: fefe1968 (#2155)
És GPS-ként használható :)? Arról nem írtál semmit! Még egy rövid mondatban elárulhatnád, hogy a kijelzője Oregon 300 szintű, vagy változtattak rajta valamit? Köszönjük!
Előzmény: magpet (#2151)
Eddigi tesztjeim alapján a hőmérséklet szerepe nem számottevő 10-35 fok C tartományban. Amire a legjobban elmászik a kalibrálás, az a zavaró mágneses tér. Szélsőséges értelemben a kalibráció csak ott helyben érvényes. Amint egy helyen kalibrálom, más helyen már nagy valószínűséggel nem érvényes (tipikusan 15-20 fok hiba). A legnagyobb hibát a készülék K-Ny irányú megdöntése okozza ami tipikusan 5-15 fok hibát okoz a szemmel nehezen ellenőrizhető 0-10 fok döntési tartományban. (É-D irányú döntés nem befolyásolja a pontosságot, csak az érzékenységet.) Kis időbe tellett, míg rájöttem, hogy valószínűleg a kontrollnak használt analóg iránytű a valós É-ra van korrigálva és nem a mágneses É-ot mutatja, vagy a krumplibogárnál van felcserélve a kettő a beállításoknál. Az megint jó kérdés, hogy a krumplibogár figyelembe veszi-e földrajzi fekvés függő mágneses inklinációt? Szóval ha pontos iránytűt akarok, akkor minden használat előtt kalibrálnom kell.
Előzmény: Sancho (#2146)
No, akkor gyorsan. :)
A 3D iránytű kedves jószág, szépen működik. Vicces a 3 tengely mentén történő kalibráció, de hát ez ugye ezzel jár. Szépen lassan, de biztosan pörög a megfelelő irányba, szerintem ez nagyon szerethető tulajdonság.
A fotómasina olyan, mint általában a mindenféle készülékekbe pakolt fotógépek. Nem az SLR gép kiváltására született, de egy logfotó elkészíthető vele. Autofocus van, ami egészen közelről is rendesen teszi a dolgát. Nekem úgy tűnik, hogy a 3.2Mpx szoftveresen áll elő, az igazság inkább 2MPx. Ha erre állítom be a kamerát, akkor sokkal szebb a kép. Ennél nagyobb piktúra pedig nem is kell webre pakoláshoz.
A 3D iránytű kedves jószág, szépen működik. Vicces a 3 tengely mentén történő kalibráció, de hát ez ugye ezzel jár. Szépen lassan, de biztosan pörög a megfelelő irányba, szerintem ez nagyon szerethető tulajdonság.
A fotómasina olyan, mint általában a mindenféle készülékekbe pakolt fotógépek. Nem az SLR gép kiváltására született, de egy logfotó elkészíthető vele. Autofocus van, ami egészen közelről is rendesen teszi a dolgát. Nekem úgy tűnik, hogy a 3.2Mpx szoftveresen áll elő, az igazság inkább 2MPx. Ha erre állítom be a kamerát, akkor sokkal szebb a kép. Ennél nagyobb piktúra pedig nem is kell webre pakoláshoz.
Házigazda
Önteném én. NaviHami barátom az imént hívott a hírrel, de nem tudtam rávenni, hogy még ma éjjel adja át a teszt-készüléket egy rendkívüli nyitvatartás keretében. :)
Házigazda
Előzmény: zakany (#2149)
Ha minden jól megy, akkor holnap a markomba kerül egy Oregon550. :) Igyekszem mihamarabb csepegtetni az információkat!
Házigazda
külsőhőmérőt hogyan/honnan lehet beszerezni?mert ugye lehet bőviteni ilyesmivel...vagy nem?! van vmi vízhőmérséklet-féle benne...
A PDA-mban nem iránytű, hanem G-szenzor van. Azt simán újra kell kalibrálni, ha komolyan vízszintezőnek akarnám használni. Bár az más célú felhasználás, és más kategória, de gondolom, a hő miatt mászik el. Figyeld meg a hőváltozást.
Előzmény: kukacka (#2145)
Ugyanaz, mint eddig (szenilis). Most próbálom az elméleti alapokat tisztázni, hogy miből adódhat ez a gyors elévülés és miként lehetne csökkenteni a hatását. Próbálok reprodukálható helyzeteket keresni, ahol egyértelműen és összehasonlíthatóan lehetne tesztelni több készüléken is. Eddig a legdurvább az volt, hogy 1 óra múlva már 15-20 fokot tévedett és a derékszögű elforgatás az 50-70 fok volt. A szürke Vistában lévő iránytű egy komoly analóg iránytűvel összevetve is is helytállt. Azt csak elemcserekor kellett kalibrálni.
Előzmény: Sancho (#2144)
Nekem mindig kéznél van az OziExplorer, jelen esetben azzal szűrögettem, és nézegettem a trackeket. Viszont a feladat (Szűrés, ösz-táv, ösz-szint ) igazán precíz megoldását egyik kesser társunk Jekaeff készítette el.
A linkelt oldalon megtalálod a letölthető programokat. Ha gondod van idejéhez mérten szívesen segít neked. Tényleg nagyon jók a programjai. Köszönjük!
Bemutatkozó oldal:
[link]
A programok helye:
[link]
A linkelt oldalon megtalálod a letölthető programokat. Ha gondod van idejéhez mérten szívesen segít neked. Tényleg nagyon jók a programjai. Köszönjük!
Bemutatkozó oldal:
[link]
A programok helye:
[link]
Moderátor
Előzmény: Gomba2 (#2142)
Szia Csuhás,
Mivel tudod szűrni a track-et? Nekem magasságot kellene egy kicsit simítani, hogy a valósághoz közelebb legyen a teljes emelkedés adatom.
Előre is köszi!
Mivel tudod szűrni a track-et? Nekem magasságot kellene egy kicsit simítani, hogy a valósághoz közelebb legyen a teljes emelkedés adatom.
Előre is köszi!
Előzmény: Csuhás (#2136)
Próbábol, miután nem a 2.94-re, hanem a 2.92-re raktam fel, én rajtahagytam az összes GPX-et. Simán felment és minden meg is maradt. Egyelőre jónak tűnik. Még nem volt indulatom GGPX-et cserélni rajta. Na majd akkor derül ki, hogy tényleg jó-e minden.
Felraktam, a leírás szerint. Úgy tűnik, hogy valóban javították ezeket a hibákat, újabbakat még nem találtam. Még a végén egész használható FW lesz, feltéve ha az iránytű kalibráció gyors elévülését is javítják. :-)
Előzmény: Sancho (#2134)
Írj nekik a rendelési kódra hivatkozva és elvileg elküldik mégegyszer. (De necces kicsit, mert a doboza méretre egy DVD film dobozra hasonlít, és az ilyesmik valamiért szeretnek eldiffundálni a magyar határt átlépve...:-/ )
Előzmény: SirBrian (#2137)
Köszi, fólia van rajta, esténként pedig öblögetni fogom...
Más: Rendeltem a zagg.com-ról védőfóliákat oregonra is, meg más kütyükre is.
15 napja írták, hogy postázva, de még nem jött meg.
Szerintetek van még esély, hogy megjön? Mit tehetek ha nem?
Más: Rendeltem a zagg.com-ról védőfóliákat oregonra is, meg más kütyükre is.
15 napja írták, hogy postázva, de még nem jött meg.
Szerintetek van még esély, hogy megjön? Mit tehetek ha nem?
Előzmény: Csuhás (#2131)
Nézted hogy a MTKs logger track hossza csak 10 méter eltérést mutatott a Csx logjához képest? Hmm ez egészen jó egyezés. Ezzel szemben az oregon "érdes" trackje szűretlenül 5km-el hosszabb, de még szűrve is megmarad 1km többlet. Mindez egy kb 30km-es gyalog túrán mérve. Egyébként szerintem mindhárom log jól használható, tanulságos összevetni őket.
Moderátor
Előzmény: zferke (#2130)
Garmin Colorado Beta Firmware 2.95
Azaz kijavították a Colorado GPX hibáját. Azt írja Scott, hogy nem árt előtte az összes GPX fájlt törölni a gépről!Idézet
http://www8.garmin.com/support /download_details.jsp?id=4531
Changes made from version 2.94 to 2.95:
* Fixed issue importing GPX files introduced in 2.94 beta. If updating from 2.94 beta, please remove any GPX files from the device before installing software.
* Fixed issue navigating to points.
Ha nem zárod be az USB portot védő gumit, akkor komoly károkat okozhat a sós víz. Egyébként bírnia kell az IPX7 előírásainak megfelelően (mélység és idő függvényében).
Előzmény: SirBrian (#2128)
Szerintem bírja. De a kirakódó só miatt megkarcolhatod a kijelzőt, tehát tegyél rá egy védőfóliát. Esetleg ha van bőven édesvíz, akkor öblítsd le néha.
Moderátor
Előzmény: SirBrian (#2128)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |