Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
De a Speed ingyen kiszállítja lássuk be, nem csak olcsóbban adja a Garmin cuccokat.
Előzmény: magpet (#2327)
Akkor nálunk legyen mondjuk 104.880.-! Kezdődjön a brutális árverseny! :)
Házigazda
Előzmény: optikus (#2326)
komoly Oregon 300 akcio van a speedben:)
Régi ár: 104,990 Ft
Akciós ár 104.890 Ft
Megtakarítás: 0.1 %
Régi ár: 104,990 Ft
Akciós ár 104.890 Ft
Megtakarítás: 0.1 %
Megpróbálok válaszolni, de ne vegyél mindent kézpénznek amit írok!
1. Az alsó kettő mezőt tudod változtatni, illetve azt, hogy az alsó kettő helyett 0 vagy 4 mező legyen. (beállítás->térkép) A felsőt sajnos nem. Ez nekem is nagy szívfájdalmam.
2. DNY az irányt jelöli, amerre haladnod kell a útponthoz. Én nem láttam olyan lehetőséget, amivel ezt el lehetne tüntetni.
3. Ha jól tudom, a beállítás->útvonalterv alatt van egy olyan mező, ahol azt adod meg, hogy mennyire kell megközelíteni a pontot ahhoz, hogy a következőre ugorjon. Ki kellene próbálni, mert lehet hogy csak légvonalban tervezésnél működik.
4. passz.
1. Az alsó kettő mezőt tudod változtatni, illetve azt, hogy az alsó kettő helyett 0 vagy 4 mező legyen. (beállítás->térkép) A felsőt sajnos nem. Ez nekem is nagy szívfájdalmam.
2. DNY az irányt jelöli, amerre haladnod kell a útponthoz. Én nem láttam olyan lehetőséget, amivel ezt el lehetne tüntetni.
3. Ha jól tudom, a beállítás->útvonalterv alatt van egy olyan mező, ahol azt adod meg, hogy mennyire kell megközelíteni a pontot ahhoz, hogy a következőre ugorjon. Ki kellene próbálni, mert lehet hogy csak légvonalban tervezésnél működik.
4. passz.
Előzmény: SirBrian (#2318)
Én átnevezve használom. Eddig bármilyen nevet megadhattam, kezelte őket. Van kártyán és kütyüben is vegyesen. A CN 2010-et nem javasolt átnevezni, akkor a címkeresés nem működik. Nekem a NG sem ment átnevezve, azt újra kellett telepítenem pl. Jelenleg átnevezve a TUHU, OPENMaps és TOPO térképek vannak pl. turastautak_hu.img, openmaps_sk.img stb.-re. Colorado 2.96.
Előzmény: Bandy (#2319)
Érdekelne engem, hogy Coloradon próbálta valaki a több .img felrakását?
Mire kell átnevezni őket, és memokártyán hova tegyem, hogy menjen? Elkezdtem átnevezni az .img suppokat, de csak az egyiket akarja felismerni, bárhogy hívják is.
Ja 2.96 a soft
Mire kell átnevezni őket, és memokártyán hova tegyem, hogy menjen? Elkezdtem átnevezni az .img suppokat, de csak az egyiket akarja felismerni, bárhogy hívják is.
Ja 2.96 a soft
Hali
Ma használtam (volna) először az útvonal navigálást, de néhány dolog számomra fura volt:
A mapszószban felvett útpontokból csináltam útvonalat, majd feltöltöttem az O300-ra
Két gondom volt navigálás közben, az alábbi kép alapján:
1. A felső 3 adatmező nézetét lehet-e konfigurálni? (az alsó kettőt {távolság,magasság} rábökéssel tudom, de a legfelső Sorompó útpont kijelzést???
2. A legfelsó sorompó útpont nevet én adtam a mapszószban, de honnan került elé az irány (DNY)? El tudom az útpont név elől tűntetni az égtáj kijelzést?
3. Amikor elértem-átmentem egy útponton akkor legalább 50m-re el kell távolodnom, hogy elkezdje mutatni a következő útpontig hátralévő távolságot. Ez állítható valahol, hogy pl. már az adott útpontot 10m-el elhagyva a következő távolságát mutassa?
4. Néha "lefagyott" a következő útpontig hátralévő távolság jelzés. Sokáig nem változott, majd pl. 100m-t ugrott és onnan szépen méterenként csökkenve mutatta a hátralévő távolságot.
(közben a helyzetemet jól mutatta, magasság változott, pontosság 6m körül)
Viszont voltak olyan útpontok, amelyek között végig jól mutatott.
Ma használtam (volna) először az útvonal navigálást, de néhány dolog számomra fura volt:
A mapszószban felvett útpontokból csináltam útvonalat, majd feltöltöttem az O300-ra
Két gondom volt navigálás közben, az alábbi kép alapján:
1. A felső 3 adatmező nézetét lehet-e konfigurálni? (az alsó kettőt {távolság,magasság} rábökéssel tudom, de a legfelső Sorompó útpont kijelzést???
2. A legfelsó sorompó útpont nevet én adtam a mapszószban, de honnan került elé az irány (DNY)? El tudom az útpont név elől tűntetni az égtáj kijelzést?
3. Amikor elértem-átmentem egy útponton akkor legalább 50m-re el kell távolodnom, hogy elkezdje mutatni a következő útpontig hátralévő távolságot. Ez állítható valahol, hogy pl. már az adott útpontot 10m-el elhagyva a következő távolságát mutassa?
4. Néha "lefagyott" a következő útpontig hátralévő távolság jelzés. Sokáig nem változott, majd pl. 100m-t ugrott és onnan szépen méterenként csökkenve mutatta a hátralévő távolságot.
(közben a helyzetemet jól mutatta, magasság változott, pontosság 6m körül)
Viszont voltak olyan útpontok, amelyek között végig jól mutatott.
Igen, azt már én is néztem, de nekem el kellene mentenem egy új gpx-ben. :(
Előzmény: kukacka (#2316)
Keressd jekaeff oldalán a SRTM_HUN programot, igaz ez csak az ábrázolás erejéig simít.
Előzmény: Gomba2 (#2314)
Sziasztok!
Elkelne egy kis segítség. Már a fél netet feltúrtam, de sehol nem találok olyan progit, amivel lehetne a gpx fájlon egy magassági adat simítást végezni. Olyan van, ami letölti a magassági adatokat a gpx-hez (topofusion) és azt simítja, de olyat nem találtam ami csak úgy simítana az eredeti adatokból. Valakinek van valami bevállt cucca?
Előre is köszi!
Elkelne egy kis segítség. Már a fél netet feltúrtam, de sehol nem találok olyan progit, amivel lehetne a gpx fájlon egy magassági adat simítást végezni. Olyan van, ami letölti a magassági adatokat a gpx-hez (topofusion) és azt simítja, de olyat nem találtam ami csak úgy simítana az eredeti adatokból. Valakinek van valami bevállt cucca?
Előre is köszi!
Az úgy volt, hogy Google Reader-ben nézem a kedvenc topikokat. Aztán már rászoktam arra is, hogy onnan nyitom meg- Hát nem jó topikot nyitottam meg. ;)
Előzmény: magpet (#2312)
Az ilyesmi nem is fórumon veszélyes, hanem ha az icq/msn/stb. ablakot nézi el az ember... :)
Házigazda
Előzmény: Sancho (#2311)
Az Oregon 3.13 szoftver a vissza nyilat és az iránytűt javítja, amiről a GPSFix írt korábban, hogy hibásak voltak. Letöltés: [link]
Előzmény: SirBrian (#2305)
Szerintem az még nem publikus. Holnap szerzek rá felhatalmazást. :)
Házigazda
Előzmény: Bluedog (#2307)
Apró örömök az életben... :) No, de nekem nem itt a fórumon kéne huszárkodnom, hanem írni azt a Dakota-dolgot...
Házigazda
Előzmény: SirBrian (#2305)
:-)
én nagyjából úgy fordítanám, hogy:
A GB Discoverer és a műholdas képeket tartalmazó térképek megjelenítésének finomítása.
én nagyjából úgy fordítanám, hogy:
A GB Discoverer és a műholdas képeket tartalmazó térképek megjelenítésének finomítása.
Előzmény: Bandy (#2303)
Változások, amik verzióból készültek, 2.95-2.96:
-Műholdas képanyaggal javította a GB Discoverer térképek és térképek hozamminőségét
Most már mindent tudok...:-)))
-Műholdas képanyaggal javította a GB Discoverer térképek és térképek hozamminőségét
Most már mindent tudok...:-)))
Előzmény: Bluedog (#2302)
Changes made from version 2.95 to 2.96:
-Improved render quality of GB Discoverer maps and maps with satellite imagery
-Improved render quality of GB Discoverer maps and maps with satellite imagery
Előzmény: Bandy (#2301)
Én is. Jó lenne egy magyar nyelvű változás lista néha, mert amit angolból fordít a webforditas, azt még több évi gps használat után sem tudom általában értelmezni....
Bár most angolt sem láttam.
Bár most angolt sem láttam.
Előzmény: benzeguuz (#2299)
Oregon 3.13 beta:
Changes made from version 3.12 to 3.13:
-Fixed issues with thresholds used for auto compass switching.
-Fixed issues with back button not appearing when editing a waypoint.
http://www8.garmin.com/support/download_ details.jsp?id=4571
Changes made from version 3.12 to 3.13:
-Fixed issues with thresholds used for auto compass switching.
-Fixed issues with back button not appearing when editing a waypoint.
http://www8.garmin.com/support/download_ details.jsp?id=4571
hehe, a siofok az csak egy gps proba volt es azon feltunt ez az osszevissza kurfli dolog.
de valojaban ugy nez ki hogy bp-keszthely-bp lesz a menet:) robogoval:)
a biciklist azert nem akartam bekapcsolni mert nem akarok bemenni esetleges bicikliutra vagy gyalogutra. nem tudom az ng52 tud e ilyet tartalmilag de ezt nem eroltetnem.
de valojaban ugy nez ki hogy bp-keszthely-bp lesz a menet:) robogoval:)
a biciklist azert nem akartam bekapcsolni mert nem akarok bemenni esetleges bicikliutra vagy gyalogutra. nem tudom az ng52 tud e ilyet tartalmilag de ezt nem eroltetnem.
Előzmény: Sancho (#2282)
engem az szokott zavarni hogy neha nem csipog, vagy csak akkor amikor mar keso (de soxor van hogy egyszeruen megy, mutatja az utat de nem csipog). o300.
amugy inkabb csipogas mint a duma, szvsz.
amugy inkabb csipogas mint a duma, szvsz.
Előzmény: scele (#2294)
Az már nem is vitás hogy a c300 vs. o300 helyzettel mi van. Egyértelmű C300 Nr1.
:DDDDDD
:DDDDDD
Előzmény: scele (#2294)
Semmi gond. Nem haragszik senki senkire.
Ez egy örök vita lesz ezeken a fórumokon.
IGO vs. NG
Beszéd vs. csipogás
Etrex vs. 60-as
és még sorolhatnám.
Nem vagyunk egyformák és szerencsére van is miből válogatni. Mindenki szépen eldöntheti, hogy neki mi tetszik.
Ez egy örök vita lesz ezeken a fórumokon.
IGO vs. NG
Beszéd vs. csipogás
Etrex vs. 60-as
és még sorolhatnám.
Nem vagyunk egyformák és szerencsére van is miből válogatni. Mindenki szépen eldöntheti, hogy neki mi tetszik.
Előzmény: ernoe (#2293)
No, látom kavicsot dobtam a csendes vízbe :)) bocsássatok meg nekem ezért. Valóban ízlések és pofonok... nálam a szabály, hogy csak egy nő pofázhat bele a vezetésbe és az "A Maris".
Nem vagyok egy remete típus, a gps-el autózás közben ismerkedtem össze, ebből kifolyólag nekem kell hogy szövegeljen. A gps-t mint "erdei vezetőt" csak az utóbbi időben használom, megszerettem és ott nem várom el tőle a dumát... A csipogás viszont számomra, lévén mérnökember, alapból hibajelzés ;-) amire idegesen kapom fel a fejem.
Nem vagyok egy remete típus, a gps-el autózás közben ismerkedtem össze, ebből kifolyólag nekem kell hogy szövegeljen. A gps-t mint "erdei vezetőt" csak az utóbbi időben használom, megszerettem és ott nem várom el tőle a dumát... A csipogás viszont számomra, lévén mérnökember, alapból hibajelzés ;-) amire idegesen kapom fel a fejem.
Jó megoldás, de akkor biztosan eltévedek.
Nekem a csipogás az ami hiányzott a nüviből.
Ha néma volt, akkor rá se néztem és így aztán túl mentem a kereszteződésen.
Nekem a csipogás az ami hiányzott a nüviből.
Ha néma volt, akkor rá se néztem és így aztán túl mentem a kereszteződésen.
Előzmény: Dzsozy (#2287)
Én meg bevásároltam egy oregon-t ami nagyon kedvesen csipog, de érintős, én nagyon jól elvagyok vele a kocsiban. Bringán viszont nagyon nehezen látom a kijelzőt, ott inkább a 60csét használom.
Előzmény: Yoss (#2286)
Ezzel én is pont így vagyok, de én nem adtam el, inkább kikapcsoltam a hangját. Megvagyok hangjelzések nélkül :)
Előzmény: scele (#2285)
Na pont a beszéd miatt adtam el a nüvimet. Széjje idegesített a duma.
Ha valaki nálunk beszél a kocsiban az ember és nem egy ketyere. De ízlések és pofonok...
Ha valaki nálunk beszél a kocsiban az ember és nem egy ketyere. De ízlések és pofonok...
Előzmény: ernoe (#2281)
Na ja. Négy évvel ezelőtt, amikor elindultam Brüsszelbe, volt az anyós ülésen kb. 10 lap, rajta az útirányokkal. Amelyik célt elértem azt a lapot ledobtam a földre :-) mégis odaértem estére. Igaz, ott már várt a barátom egy aznap nekem vásárolt PDA-navival. Micsoda előrelépés volt az, mert másnap már tök egyedül autóztam a munkahelyem felé, egy ismeretlen, eléggé forgalmas városban. Ma már azért senki sem mondja, hogy egy igazi férfi nem használ navit...
Egyébiránt a 60Csx is színes, szagos, legfeljebb nem beszél, szóval nem olyan mély az a lelki seb ;-)
Egyébiránt a 60Csx is színes, szagos, legfeljebb nem beszél, szóval nem olyan mély az a lelki seb ;-)
Előzmény: Sancho (#2283)
Most belemásztál sok 60Csx tulaj lelkébe, aki el nem tudja képzekni a színes szagos beszélős vackokat az autóban. ;) Komolyan! Anno nem beszéltek a GPS-ek. Mégis megértette vele magát a sofőr. :)
Előzmény: ernoe (#2281)
Ne már! Tényleg Siófok - Bp. távot robogón teszed meg? :) Nézted kerékpár beállítással?
Engem csak elvi síkon zavar az összes elkerülés bekapcsolásakor a fura tervezés.
Engem csak elvi síkon zavar az összes elkerülés bekapcsolásakor a fura tervezés.
Előzmény: optikus (#2278)
Vessetek meg érte, de szerintem az Oregon tök alkalmatlan autós navigációra azzal a gyámoltalan csipogásával. Akkor már inkább a DreimGo :-) Ha már géppel navigálok, akkor röfögje el merre gondolja az utat, ne nekem kelljen kisasolni a vágyait.
Nekem is rendben van az NG5.2 (O300), az egyetlen érthetetlen dolog, hogy minden cím kétszer van meg, amikor keresem. Semmi más nincs bekapcsolva, csak az NG5.2.
A másik, ami felmerült bennem, hogy szerettem volna a barometrikus magasságmérőt kikapcsolni, azaz, hogy csak a GPS alapján működjön. Erre nem találtam lehetőséget. Összesen 2 opciót találtam az automata kalibráció menüpontban.
Engedélyezve azt, a barometrikus adatot szép lassan közelíti a GPS adathoz, Tiltva pedig csak a barometrikusra támaszkodik. Van valami elrejtett lehetőség arra, hogy csak a GPS adatot használja?
A másik, ami felmerült bennem, hogy szerettem volna a barometrikus magasságmérőt kikapcsolni, azaz, hogy csak a GPS alapján működjön. Erre nem találtam lehetőséget. Összesen 2 opciót találtam az automata kalibráció menüpontban.
Engedélyezve azt, a barometrikus adatot szép lassan közelíti a GPS adathoz, Tiltva pedig csak a barometrikusra támaszkodik. Van valami elrejtett lehetőség arra, hogy csak a GPS adatot használja?
Előzmény: rekasi (#2279)
Az én Colorado-mon teljesen rendesen keres a NG5.2-ben (fw2.95beta), nem kér megyét (államot). Ráadásul a file neve gmapsuhu.img .
Előzmény: fefe1968 (#2272)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |