Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Oregon 300 software version 3.15 Beta
http://www8.garmin.com/support/download_ details.jsp?id=4571
Changes made from version 3.13 to 3.15:
Added LKS92 map datum
Fixed potential shutdown with custom POIs with custom symbols
Fixed issues with routing avoidances
http://www8.garmin.com/support/download_ details.jsp?id=4571
Changes made from version 3.13 to 3.15:
Added LKS92 map datum
Fixed potential shutdown with custom POIs with custom symbols
Fixed issues with routing avoidances
ez ok nem is varom hogy mindent tudjon (persze tudhatna mert benne vannak a kepessegek, plane ha az csak szoftver kerdese).
de az egy agyrem hogy ha tobb keszuleket veszek akkor mindhez vegyem meg a terkepeket arany aron. amugy is annyi vackot cipelek magammal, felesleges lenne meg egyet.
de az egy agyrem hogy ha tobb keszuleket veszek akkor mindhez vegyem meg a terkepeket arany aron. amugy is annyi vackot cipelek magammal, felesleges lenne meg egyet.
Előzmény: scele (#2338)
Pontosan. Tehát az oregon megvásárlásával nem kapsz egy kilóméteróráspulzusmérősgps-t.
A pulzusmérés csak egy extra. Az igazán erre való masina az edge.
Abban ráadásul edzőpartner is van.
A pulzusmérés csak egy extra. Az igazán erre való masina az edge.
Abban ráadásul edzőpartner is van.
Előzmény: optikus (#2337)
akkor ha jol ertem, benne van mint adat csak kinyerni lehet trukkosen. ez is valami. koszi.
Előzmény: scele (#2336)
A "másik" oldalon jekaeff gyártott egy szoftvert a dologhoz.
- GPX2HRM : GPX formátumú track-ből Polar HRM formátumú kimenetet gyárt, így az elemezhető a Polar Precision Performance szoftverben (Polar pulzusmérő computerekhez készült szoftver). Pulzusmérős Garmin Oregon CURRENT.GPX fájlból pulzusadatokat tartalmazó Polar HRM formátumot gyárt, "hagyományos" GPX fájlokból csak sebesség és magasságinformációk kerülnek a HRM fájlba. A PPP szoftverben a konvertált fájl megnyitása után "Select Entire Exercise" parancs kiadása is szükséges (majd egy mentési parancs, hogy a HRM fájlt legközelebb megnyitva legközelebb is a teljes információtartalmat kapjuk).
[link]
- GPX2HRM : GPX formátumú track-ből Polar HRM formátumú kimenetet gyárt, így az elemezhető a Polar Precision Performance szoftverben (Polar pulzusmérő computerekhez készült szoftver). Pulzusmérős Garmin Oregon CURRENT.GPX fájlból pulzusadatokat tartalmazó Polar HRM formátumot gyárt, "hagyományos" GPX fájlokból csak sebesség és magasságinformációk kerülnek a HRM fájlba. A PPP szoftverben a konvertált fájl megnyitása után "Select Entire Exercise" parancs kiadása is szükséges (majd egy mentési parancs, hogy a HRM fájlt legközelebb megnyitva legközelebb is a teljes információtartalmat kapjuk).
[link]
Előzmény: optikus (#2334)
Egy ügyes mobilkereskedő tudja, hogy a kiegészítőkön, és nem készülékeken lehet behozni a hasznot. ;)Idézet
amugy sztem nem adja olcsobban mert pl a (garmin) kiegeszitok dragabbak a speedben. pl biciklis tarto speedben mar 4156 ft(!!!) a navigateban 2900. azert az is durva hogy ez az egy szem kis xar muanyag darabon mi kerul 4e ft-ba? meg a 3e is bazi sok.
Előzmény: optikus (#2330)
sztetek a pulzusmerot es a pedalfordulat merot van mod valahogy naplozni? hasonloan mint a tracket (v netan abba beleteszi automatan?). de mar az is valami lenne ha mutatna a maxot ezekbol az adatokbol (kb mint a sebesseg max).
Az Oregon autós szett viszont olcsóbb. Tudtam, hogy mit akarok és megvolt másnapra. Megjegyzem a Garminnál nem volt, pedig szabadságomat áldozva utaztam fel Pestre. Igérték, hogy értesítenek, ha lesz, de még ezt sem teszik cirka 3 hónapja...
Előzmény: optikus (#2330)
meg olyan is lehet hogy valami ar[u]keresoben igy elorebb kerulnek a talalati listaban.
Előzmény: fefe1968 (#2328)
jobb szeretek bemenni a boltba akkor amikor van idom, tudom a nyitvatartast, kezembe veszem a cuccot, stb. futarral mindez maceras (nekem), meg ha ingyen is van. szoval szamomra nem szempont (sot inkabb hatrany) a futar, foleg amikor egy kereskedo nem is ad maskepp dolgokat (ld egy csomo webshop, unas es tarsai).
persze a speed fele online foglalas az josag, foleg hogy latni a raktarkeszletet (mar ha igaz, mert multkor vettem ugy cuccot hogy a weblap szerint nem volt belole keszlet, de mikor odamentem megis "talaltak" egyet a raktarban...)
amugy sztem nem adja olcsobban mert pl a (garmin) kiegeszitok dragabbak a speedben. pl biciklis tarto speedben mar 4156 ft(!!!) a navigateban 2900. azert az is durva hogy ez az egy szem kis xar muanyag darabon mi kerul 4e ft-ba? meg a 3e is bazi sok.
persze a speed fele online foglalas az josag, foleg hogy latni a raktarkeszletet (mar ha igaz, mert multkor vettem ugy cuccot hogy a weblap szerint nem volt belole keszlet, de mikor odamentem megis "talaltak" egyet a raktarban...)
amugy sztem nem adja olcsobban mert pl a (garmin) kiegeszitok dragabbak a speedben. pl biciklis tarto speedben mar 4156 ft(!!!) a navigateban 2900. azert az is durva hogy ez az egy szem kis xar muanyag darabon mi kerul 4e ft-ba? meg a 3e is bazi sok.
Előzmény: fefe1968 (#2328)
Szokták ezt Marciék csinálni, hogy 10 Ft-tal olcsóbb, és ha a usernek leesik, hogy amúgy meg 10e Ft felett free kiviszi a futár házhoz, akkor meg jók. Bejött nekik évek alatt ez a módszer; mindig pár Ft-tal a viszonylag legolcsóbb piaci ár alá kerülni.
Előzmény: optikus (#2326)
De a Speed ingyen kiszállítja lássuk be, nem csak olcsóbban adja a Garmin cuccokat.
Előzmény: magpet (#2327)
Akkor nálunk legyen mondjuk 104.880.-! Kezdődjön a brutális árverseny! :)
Házigazda
Előzmény: optikus (#2326)
komoly Oregon 300 akcio van a speedben:)
Régi ár: 104,990 Ft
Akciós ár 104.890 Ft
Megtakarítás: 0.1 %
Régi ár: 104,990 Ft
Akciós ár 104.890 Ft
Megtakarítás: 0.1 %
Megpróbálok válaszolni, de ne vegyél mindent kézpénznek amit írok!
1. Az alsó kettő mezőt tudod változtatni, illetve azt, hogy az alsó kettő helyett 0 vagy 4 mező legyen. (beállítás->térkép) A felsőt sajnos nem. Ez nekem is nagy szívfájdalmam.
2. DNY az irányt jelöli, amerre haladnod kell a útponthoz. Én nem láttam olyan lehetőséget, amivel ezt el lehetne tüntetni.
3. Ha jól tudom, a beállítás->útvonalterv alatt van egy olyan mező, ahol azt adod meg, hogy mennyire kell megközelíteni a pontot ahhoz, hogy a következőre ugorjon. Ki kellene próbálni, mert lehet hogy csak légvonalban tervezésnél működik.
4. passz.
1. Az alsó kettő mezőt tudod változtatni, illetve azt, hogy az alsó kettő helyett 0 vagy 4 mező legyen. (beállítás->térkép) A felsőt sajnos nem. Ez nekem is nagy szívfájdalmam.
2. DNY az irányt jelöli, amerre haladnod kell a útponthoz. Én nem láttam olyan lehetőséget, amivel ezt el lehetne tüntetni.
3. Ha jól tudom, a beállítás->útvonalterv alatt van egy olyan mező, ahol azt adod meg, hogy mennyire kell megközelíteni a pontot ahhoz, hogy a következőre ugorjon. Ki kellene próbálni, mert lehet hogy csak légvonalban tervezésnél működik.
4. passz.
Előzmény: SirBrian (#2318)
Én átnevezve használom. Eddig bármilyen nevet megadhattam, kezelte őket. Van kártyán és kütyüben is vegyesen. A CN 2010-et nem javasolt átnevezni, akkor a címkeresés nem működik. Nekem a NG sem ment átnevezve, azt újra kellett telepítenem pl. Jelenleg átnevezve a TUHU, OPENMaps és TOPO térképek vannak pl. turastautak_hu.img, openmaps_sk.img stb.-re. Colorado 2.96.
Előzmény: Bandy (#2319)
Érdekelne engem, hogy Coloradon próbálta valaki a több .img felrakását?
Mire kell átnevezni őket, és memokártyán hova tegyem, hogy menjen? Elkezdtem átnevezni az .img suppokat, de csak az egyiket akarja felismerni, bárhogy hívják is.
Ja 2.96 a soft
Mire kell átnevezni őket, és memokártyán hova tegyem, hogy menjen? Elkezdtem átnevezni az .img suppokat, de csak az egyiket akarja felismerni, bárhogy hívják is.
Ja 2.96 a soft
Hali
Ma használtam (volna) először az útvonal navigálást, de néhány dolog számomra fura volt:
A mapszószban felvett útpontokból csináltam útvonalat, majd feltöltöttem az O300-ra
Két gondom volt navigálás közben, az alábbi kép alapján:
1. A felső 3 adatmező nézetét lehet-e konfigurálni? (az alsó kettőt {távolság,magasság} rábökéssel tudom, de a legfelső Sorompó útpont kijelzést???
2. A legfelsó sorompó útpont nevet én adtam a mapszószban, de honnan került elé az irány (DNY)? El tudom az útpont név elől tűntetni az égtáj kijelzést?
3. Amikor elértem-átmentem egy útponton akkor legalább 50m-re el kell távolodnom, hogy elkezdje mutatni a következő útpontig hátralévő távolságot. Ez állítható valahol, hogy pl. már az adott útpontot 10m-el elhagyva a következő távolságát mutassa?
4. Néha "lefagyott" a következő útpontig hátralévő távolság jelzés. Sokáig nem változott, majd pl. 100m-t ugrott és onnan szépen méterenként csökkenve mutatta a hátralévő távolságot.
(közben a helyzetemet jól mutatta, magasság változott, pontosság 6m körül)
Viszont voltak olyan útpontok, amelyek között végig jól mutatott.
Ma használtam (volna) először az útvonal navigálást, de néhány dolog számomra fura volt:
A mapszószban felvett útpontokból csináltam útvonalat, majd feltöltöttem az O300-ra
Két gondom volt navigálás közben, az alábbi kép alapján:
1. A felső 3 adatmező nézetét lehet-e konfigurálni? (az alsó kettőt {távolság,magasság} rábökéssel tudom, de a legfelső Sorompó útpont kijelzést???
2. A legfelsó sorompó útpont nevet én adtam a mapszószban, de honnan került elé az irány (DNY)? El tudom az útpont név elől tűntetni az égtáj kijelzést?
3. Amikor elértem-átmentem egy útponton akkor legalább 50m-re el kell távolodnom, hogy elkezdje mutatni a következő útpontig hátralévő távolságot. Ez állítható valahol, hogy pl. már az adott útpontot 10m-el elhagyva a következő távolságát mutassa?
4. Néha "lefagyott" a következő útpontig hátralévő távolság jelzés. Sokáig nem változott, majd pl. 100m-t ugrott és onnan szépen méterenként csökkenve mutatta a hátralévő távolságot.
(közben a helyzetemet jól mutatta, magasság változott, pontosság 6m körül)
Viszont voltak olyan útpontok, amelyek között végig jól mutatott.
Igen, azt már én is néztem, de nekem el kellene mentenem egy új gpx-ben. :(
Előzmény: kukacka (#2316)
Keressd jekaeff oldalán a SRTM_HUN programot, igaz ez csak az ábrázolás erejéig simít.
Előzmény: Gomba2 (#2314)
Sziasztok!
Elkelne egy kis segítség. Már a fél netet feltúrtam, de sehol nem találok olyan progit, amivel lehetne a gpx fájlon egy magassági adat simítást végezni. Olyan van, ami letölti a magassági adatokat a gpx-hez (topofusion) és azt simítja, de olyat nem találtam ami csak úgy simítana az eredeti adatokból. Valakinek van valami bevállt cucca?
Előre is köszi!
Elkelne egy kis segítség. Már a fél netet feltúrtam, de sehol nem találok olyan progit, amivel lehetne a gpx fájlon egy magassági adat simítást végezni. Olyan van, ami letölti a magassági adatokat a gpx-hez (topofusion) és azt simítja, de olyat nem találtam ami csak úgy simítana az eredeti adatokból. Valakinek van valami bevállt cucca?
Előre is köszi!
Az úgy volt, hogy Google Reader-ben nézem a kedvenc topikokat. Aztán már rászoktam arra is, hogy onnan nyitom meg- Hát nem jó topikot nyitottam meg. ;)
Előzmény: magpet (#2312)
Az ilyesmi nem is fórumon veszélyes, hanem ha az icq/msn/stb. ablakot nézi el az ember... :)
Házigazda
Előzmény: Sancho (#2311)
Az Oregon 3.13 szoftver a vissza nyilat és az iránytűt javítja, amiről a GPSFix írt korábban, hogy hibásak voltak. Letöltés: [link]
Előzmény: SirBrian (#2305)
Szerintem az még nem publikus. Holnap szerzek rá felhatalmazást. :)
Házigazda
Előzmény: Bluedog (#2307)
Apró örömök az életben... :) No, de nekem nem itt a fórumon kéne huszárkodnom, hanem írni azt a Dakota-dolgot...
Házigazda
Előzmény: SirBrian (#2305)
:-)
én nagyjából úgy fordítanám, hogy:
A GB Discoverer és a műholdas képeket tartalmazó térképek megjelenítésének finomítása.
én nagyjából úgy fordítanám, hogy:
A GB Discoverer és a műholdas képeket tartalmazó térképek megjelenítésének finomítása.
Előzmény: Bandy (#2303)
Változások, amik verzióból készültek, 2.95-2.96:
-Műholdas képanyaggal javította a GB Discoverer térképek és térképek hozamminőségét
Most már mindent tudok...:-)))
-Műholdas képanyaggal javította a GB Discoverer térképek és térképek hozamminőségét
Most már mindent tudok...:-)))
Előzmény: Bluedog (#2302)
Changes made from version 2.95 to 2.96:
-Improved render quality of GB Discoverer maps and maps with satellite imagery
-Improved render quality of GB Discoverer maps and maps with satellite imagery
Előzmény: Bandy (#2301)
Én is. Jó lenne egy magyar nyelvű változás lista néha, mert amit angolból fordít a webforditas, azt még több évi gps használat után sem tudom általában értelmezni....
Bár most angolt sem láttam.
Bár most angolt sem láttam.
Előzmény: benzeguuz (#2299)
Oregon 3.13 beta:
Changes made from version 3.12 to 3.13:
-Fixed issues with thresholds used for auto compass switching.
-Fixed issues with back button not appearing when editing a waypoint.
http://www8.garmin.com/support/download_ details.jsp?id=4571
Changes made from version 3.12 to 3.13:
-Fixed issues with thresholds used for auto compass switching.
-Fixed issues with back button not appearing when editing a waypoint.
http://www8.garmin.com/support/download_ details.jsp?id=4571
hehe, a siofok az csak egy gps proba volt es azon feltunt ez az osszevissza kurfli dolog.
de valojaban ugy nez ki hogy bp-keszthely-bp lesz a menet:) robogoval:)
a biciklist azert nem akartam bekapcsolni mert nem akarok bemenni esetleges bicikliutra vagy gyalogutra. nem tudom az ng52 tud e ilyet tartalmilag de ezt nem eroltetnem.
de valojaban ugy nez ki hogy bp-keszthely-bp lesz a menet:) robogoval:)
a biciklist azert nem akartam bekapcsolni mert nem akarok bemenni esetleges bicikliutra vagy gyalogutra. nem tudom az ng52 tud e ilyet tartalmilag de ezt nem eroltetnem.
Előzmény: Sancho (#2282)
engem az szokott zavarni hogy neha nem csipog, vagy csak akkor amikor mar keso (de soxor van hogy egyszeruen megy, mutatja az utat de nem csipog). o300.
amugy inkabb csipogas mint a duma, szvsz.
amugy inkabb csipogas mint a duma, szvsz.
Előzmény: scele (#2294)
Az már nem is vitás hogy a c300 vs. o300 helyzettel mi van. Egyértelmű C300 Nr1.
:DDDDDD
:DDDDDD
Előzmény: scele (#2294)
Semmi gond. Nem haragszik senki senkire.
Ez egy örök vita lesz ezeken a fórumokon.
IGO vs. NG
Beszéd vs. csipogás
Etrex vs. 60-as
és még sorolhatnám.
Nem vagyunk egyformák és szerencsére van is miből válogatni. Mindenki szépen eldöntheti, hogy neki mi tetszik.
Ez egy örök vita lesz ezeken a fórumokon.
IGO vs. NG
Beszéd vs. csipogás
Etrex vs. 60-as
és még sorolhatnám.
Nem vagyunk egyformák és szerencsére van is miből válogatni. Mindenki szépen eldöntheti, hogy neki mi tetszik.
Előzmény: ernoe (#2293)
No, látom kavicsot dobtam a csendes vízbe :)) bocsássatok meg nekem ezért. Valóban ízlések és pofonok... nálam a szabály, hogy csak egy nő pofázhat bele a vezetésbe és az "A Maris".
Nem vagyok egy remete típus, a gps-el autózás közben ismerkedtem össze, ebből kifolyólag nekem kell hogy szövegeljen. A gps-t mint "erdei vezetőt" csak az utóbbi időben használom, megszerettem és ott nem várom el tőle a dumát... A csipogás viszont számomra, lévén mérnökember, alapból hibajelzés ;-) amire idegesen kapom fel a fejem.
Nem vagyok egy remete típus, a gps-el autózás közben ismerkedtem össze, ebből kifolyólag nekem kell hogy szövegeljen. A gps-t mint "erdei vezetőt" csak az utóbbi időben használom, megszerettem és ott nem várom el tőle a dumát... A csipogás viszont számomra, lévén mérnökember, alapból hibajelzés ;-) amire idegesen kapom fel a fejem.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |