Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Milyen NG van rajta? Megpróbáltad a Bp Siófok autópálya nélküli tervezést?
Moderátor
Előzmény: scele (#2479)
Arról nem esett még szó, hogy milyen térkép? (vagy csak nekem kerülte el a figyelmem)
Nekem a legutolsó NaviGuide is igen furcsán navigál mostanában (és most itt OFF következik:) a csixemen.
Nekem a legutolsó NaviGuide is igen furcsán navigál mostanában (és most itt OFF következik:) a csixemen.
Előzmény: scele (#2479)
Az utolsó működő cuccig vissza. Ha a förmvertől lett hülye akkor azt, ha térképtől akkor azt.
Előzmény: optikus (#2476)
Ok, de mit? A térképet, vagy az Oregont? Talán Piret mester tudná a megoldást.....
Moderátor
Előzmény: scele (#2474)
mivel teherauto nincs benne... de attol az meg fizetos ha azt vesszuk. de okes ez nem kamionos gps azt ne tudja. node egy sima palyakerulest?
Előzmény: scele (#2473)
Azt én is tudom, de úgy kezdődött a beírás, hogy autó/motor-ra van állítva az oregánó! Gondolom, ha teherautóról lett volna szó, akkor arra van állítva.
Előzmény: Togo (#2471)
van, de nem ez a lenyeg, hanem hogy ha van egy autopalya kerul opcio akkor az miert total hatastalan? vagy a terkep nem jo vagy a szerkezet, de engem mint usert ez nem erdekel, szeretnem elekerulni a palyakat fuggetlen attol hogy fizetos vagy nem.
Előzmény: scele (#2470)
azért valljuk be, hogy a fizető nem kerül, autópálya kerül nem logikus itthon.
Vagy van olyan utunk, ami fizetős, de nem autópálya?
Vagy van olyan utunk, ami fizetős, de nem autópálya?
Előzmény: optikus (#2469)
szokas szerint megint kuzdok ezzel a xarsaggal. megint autopalya nelkul kellene mennem egy bp-szank szakaszt. o300 (3.20), auto/motor, tavolsagra:
fizeto kerul, palya nem kerul: lajosmizse utan felmegy a palyara. rajottem hogy ez jogos mert ha megnezem az autopalya.hu-n a terkepet akkor valoban kecskemet korul van egy szakasz ami nem fizeto.
fizeto nem kerul, autopalya kerul akkor elmegy gyalig osszevissza parhuzamosan az M5-el majd derekszogben rafordul es felvisz ra egesz kecskemetig. koze nincs a palya elkeruleshez.
fizeto kerul es palya kerul akkor ugyanaz mint elobb gyalnal felmegy a palyara.
ha ugyanezeket jatszom idore optimalizalva akkor is ezt csinalja, csak a bp-i szakasz valtozik, de az M5 marad.
legviccesebb az hogy gyalogos vagy biciklis uzemmodban ugyanugy felmegy a palyara (sot csinal meg kiteroket is ha nem lenne gyalog eleg hosszu az ut). csôd ez az egesz...
fizeto kerul, palya nem kerul: lajosmizse utan felmegy a palyara. rajottem hogy ez jogos mert ha megnezem az autopalya.hu-n a terkepet akkor valoban kecskemet korul van egy szakasz ami nem fizeto.
fizeto nem kerul, autopalya kerul akkor elmegy gyalig osszevissza parhuzamosan az M5-el majd derekszogben rafordul es felvisz ra egesz kecskemetig. koze nincs a palya elkeruleshez.
fizeto kerul es palya kerul akkor ugyanaz mint elobb gyalnal felmegy a palyara.
ha ugyanezeket jatszom idore optimalizalva akkor is ezt csinalja, csak a bp-i szakasz valtozik, de az M5 marad.
legviccesebb az hogy gyalogos vagy biciklis uzemmodban ugyanugy felmegy a palyara (sot csinal meg kiteroket is ha nem lenne gyalog eleg hosszu az ut). csôd ez az egesz...
A közelmultban ugyanígy jártam az autózáshoz használt MIO C720 készülékkel. Az egyik könyvtárában (s naná, hogy a belső memóriájában, nem a kártyán) létrejött egy 0 hosszúságú, és össze-vissza nevű állomány.
A barátunnkkal közölve a "delete invalid file" óhajt, töméntelen jobbnál-jobb programot találtam :) De egyik sem használt, így a kb. 7. kipróbálása után feladtam.
Memóriából másolás, majd format. Csak ez jött be, semmi más.
A barátunnkkal közölve a "delete invalid file" óhajt, töméntelen jobbnál-jobb programot találtam :) De egyik sem használt, így a kb. 7. kipróbálása után feladtam.
Memóriából másolás, majd format. Csak ez jött be, semmi más.
Előzmény: Sancho (#2462)
Ha konnyen megvan, akkor megkoszonnem. De tulzott energiat ne fektess bele! :)
Házigazda
Előzmény: Sancho (#2462)
Óóóóó,azokat kívülről fújom.Elolvastam szerintem minden szösszenetet, amit felleltem a neten. Ezután rendeletem meg...
Előzmény: Sancho (#2463)
Olvasd el ismét Magpet tesztjét, majd az enyémet. Mindkettő elég lelkesítő lett. :P
Előzmény: yumi (#2458)
Csak gyanítom, hogy akkor jöhetett létre az a két fájl, mikor rendellenes módon kapcsolt le a vas, pl. mert kikaptad az elemet működés közben vagy ilyesmi. A Garmin op.rendszere és fájlrendszere - feltételezem - okosabb, mint egy Windows, és nem hagy lezáratlan fájlokat. Az így létrejövő fájlok véletlenszerű nevet kaptak.
PC-n a Windows nem tud kezelni nem szabványos karakterekkel megírt fájlokat. Azonban van valami program, amivel korábban hasonló módon (nem Garminon, hanem desktopon) létrejött fájlt töröltem sikerrel. Előhalászom a nevét, ha érdekes.
PC-n a Windows nem tud kezelni nem szabványos karakterekkel megírt fájlokat. Azonban van valami program, amivel korábban hasonló módon (nem Garminon, hanem desktopon) létrejött fájlt töröltem sikerrel. Előhalászom a nevét, ha érdekes.
Előzmény: magpet (#2457)
Remelem, elozo hozzaszolasom nem ijesztett meg nagyon. Nyugi, szeretni fogod! :)
Házigazda
Előzmény: yumi (#2458)
Egyszerre csak egy térkép legyen bekapcsolva.
Nálam is útvonaltervezési hibát ír ki, ha ng-ről indítom a tervezést és a cne-n lévő szomszédos országban van a cél.
Nálam is útvonaltervezési hibát ír ki, ha ng-ről indítom a tervezést és a cne-n lévő szomszédos országban van a cél.
Előzmény: ghabbi (#2452)
Mostantól kéretik csak szépet/jót írni az 550-esről, mivel hétfőn érkezik az enyém meg....Nem szeretnék előre kardomba dőlni és még rá is görbíteni hátul !Ráérek ha itt van......:-))
Konkrétan Oregon550-essel esett meg, de talán más Oregonokon is bekövetkezhet az alábbi érdekesség.
tegnap a belső memória/Garmin/GPX könyvtárban találtam két fura file-t. Össze-vissza karakterekből állt a nevük, a kiterjesztésük GPX, méretük aprócska, 1kB körüli. Mellettük a rendes GPX-ek: mentett trackek, innen és a gc-ről leszedett ggpx, stb. Ezt a két kis huncutot megnyitni nem sikerült, már az elérési útjuk is érvénytelen volt. Gondoltam, törlöm őket. A windows explorer erre képtelen volt, a Total Commander az egyiket sikerrel kivégezte, de a másikkal nem bírt. Ez utóbbi makacsul ott pihent, és bár a készülék működését láthatólag nem zavarta, engem mégis bosszantott. Nem lehetett átnevezni, törölni, másolni. Belenéznem sem sikerült, hogy tényleg GPX-e a nyomorult, mert az elérési út hibás volt. Ott volt a cucc, de mégsem. Végül egyetlen legoldás maradt: minden mást áthúztam az Oregonról PC-re, majd format (fat32), és vissza a hasznos dolgok. Így eltűnt a kis görény.
Rémlik, hogy korábban a 300-asomon is volt valami hasonló mutatvány, de ott a gpx könyvtár törlése segített. Itt még az sem.
tegnap a belső memória/Garmin/GPX könyvtárban találtam két fura file-t. Össze-vissza karakterekből állt a nevük, a kiterjesztésük GPX, méretük aprócska, 1kB körüli. Mellettük a rendes GPX-ek: mentett trackek, innen és a gc-ről leszedett ggpx, stb. Ezt a két kis huncutot megnyitni nem sikerült, már az elérési útjuk is érvénytelen volt. Gondoltam, törlöm őket. A windows explorer erre képtelen volt, a Total Commander az egyiket sikerrel kivégezte, de a másikkal nem bírt. Ez utóbbi makacsul ott pihent, és bár a készülék működését láthatólag nem zavarta, engem mégis bosszantott. Nem lehetett átnevezni, törölni, másolni. Belenéznem sem sikerült, hogy tényleg GPX-e a nyomorult, mert az elérési út hibás volt. Ott volt a cucc, de mégsem. Végül egyetlen legoldás maradt: minden mást áthúztam az Oregonról PC-re, majd format (fat32), és vissza a hasznos dolgok. Így eltűnt a kis görény.
Rémlik, hogy korábban a 300-asomon is volt valami hasonló mutatvány, de ott a gpx könyvtár törlése segített. Itt még az sem.
Házigazda
Mikor a közelbe érsz, akkor válts át légvonalas tervezésre. Ezt minden Garmin készüléknél így kell ügyezni.
Előzmény: SirBrian (#2455)
Ez igaz, de ha a tervezés célpontja maga a láda akkor miért nem jutottam a GPS szerint közelebb hozzá. Ráadásul az ösvénytől 3 méterre volt a cél.
Előzmény: fefe1968 (#2454)
Ma kerestem egy geoládát. Tiszta égbolt, fa sehol, GPS pontosságra 3m-t írt ki. Az úton végig jó volt.
A célpontnál 10 percig bolyongtam, és bármerre araszoltam, 30-40 méterre jelezte a célt és bármerre indultam csak nőtt a méter. Azt sem tudtam merre induljak. Végül tök véletlenül kb. 3m-re meglett a láda.
Amikor az adminisztrációval végeztem és ránéztem a célpont távolságra, az már 0 volt.
Mitől lehetett?
A célpontnál 10 percig bolyongtam, és bármerre araszoltam, 30-40 méterre jelezte a célt és bármerre indultam csak nőtt a méter. Azt sem tudtam merre induljak. Végül tök véletlenül kb. 3m-re meglett a láda.
Amikor az adminisztrációval végeztem és ránéztem a célpont távolságra, az már 0 volt.
Mitől lehetett?
Sziasztok! Van egy kis problémám az Oregon 300-asommal.Kb két hete azt csinálja, hogy ha egy kicsit távolabbra tervezek egyből útvonal tervezési hibát ír ki. A szoftvert lefrissítettem, azóta még rosszabb, már a térképek is lefagynak néha.Tudna valaki segíteni?
Majdnem. Hortobágyon derült ki, hogy az Oregonnal szemben a Colorado-n csak egy mentett track-et lehet megjeleníteni. Igy elé bukós volt a labirintus, mert az két vagy 3 darabból volt megrajzolva és így nem látszott rajta egyben.
Előzmény: Csigabiga (#2450)
Akkor passzolok...
Pedig úgy tudtam, hogy a két készülék menüszerkezete, meg a logikája megegyezik.
Pedig úgy tudtam, hogy a két készülék menüszerkezete, meg a logikája megegyezik.
Előzmény: Dorisz2004 (#2449)
A Colorado-n ilyet nem találok. De lehet hogy a hiba az én készülékemben van.
:-)
:-)
Nagyon másnaposak szoktak lenni a rendezők és elfelejtik feltölteni. Ez a ki-be kapcs, csak urbánlegend...
Előzmény: Dorisz2004 (#2446)
Oregonnál, a mentett track-eknél be kell kapcsolni, hogy megjelenjen a térképen.
Gondolom, a Coloradonál is hasonlóan működik a dolog.
Gondolom, a Coloradonál is hasonlóan működik a dolog.
Előzmény: Dorisz2004 (#2446)
Colorado Guruk!
Miért van az, hogy a gc.hu versenyeken a feltöltés után a Colorado nem mutatja a tiltott helyeket?
Külön be kell tölteni? Hogyan? Honnan?
köszi
Miért van az, hogy a gc.hu versenyeken a feltöltés után a Colorado nem mutatja a tiltott helyeket?
Külön be kell tölteni? Hogyan? Honnan?
köszi
-térképről vissza főmenübe
innen kétféleképpen is lehet:
1.
-útvonalpont kijelölése
-tárol
2.
-waypoint averaging (ez nálam nincs magyarul a masinában)
-create waypoint
-vár, amíg jó nem lesz :-)
-tárol
innen kétféleképpen is lehet:
1.
-útvonalpont kijelölése
-tárol
2.
-waypoint averaging (ez nálam nincs magyarul a masinában)
-create waypoint
-vár, amíg jó nem lesz :-)
-tárol
Előzmény: SirBrian (#2443)
Trackelés közben mi a legegyszerűbb módja, hogy egy számozott jelölőpontot hozzak létre. (amely számra hivatkozva egy jegyzetfüzetbe írhatok)
Nekem ez kb. 12 nyomásra sikerült.....
-térképre bökni, (piros gombostű megjelenik)
-felül névre bökni
-alul útpont ikonra bökni
-waypont kreálásra OK-t nyomni
-alul ceruzára bökni
-név változtatásra bökni
-felül nevet törölni
-alul jobbnyilra kétszer tapizni
-sorszámot beírni
-vissza
-vissza
-vissza
Esetleg be lehet állítani valahol, hogy ne veveket adjon, hanem automatikusan sorszámozzon?
Nekem ez kb. 12 nyomásra sikerült.....
-térképre bökni, (piros gombostű megjelenik)
-felül névre bökni
-alul útpont ikonra bökni
-waypont kreálásra OK-t nyomni
-alul ceruzára bökni
-név változtatásra bökni
-felül nevet törölni
-alul jobbnyilra kétszer tapizni
-sorszámot beírni
-vissza
-vissza
-vissza
Esetleg be lehet állítani valahol, hogy ne veveket adjon, hanem automatikusan sorszámozzon?
Hmm én voltam a hunyó. Az oregonnak háttértároló módban kell lennie mert különben hibát jelez az updater.
Moderátor
Előzmény: Csuhás (#2440)
Nem a készülékről törölném, ott elfér. A netről nem tudja az updater lehúzni az új verziót.
Moderátor
Előzmény: magpet (#2439)
Nem tudom, mennyire jó a gcd-t törölni a készülékről, egy ilyen file mindig pihen a belső memórián. Legközelebb hétfőn leszek Oregon-közelben, addig esetleg kérdezz rá a Garmin ügyfélszolgálaton (+3618780460)! Tippelni nem akarok. :)
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#2438)
Felraknám de a webupdater azt mondja hogy sérült a frissítési file.
( Hol tartja? Letörölném hogy szedje le újra, de nem lelem )
Mit lehet tenni? Nincs meg valakinek a gupdate.gcd filej egy oregon 300-hoz a 3.2 verzió?
( Hol tartja? Letörölném hogy szedje le újra, de nem lelem )
Mit lehet tenni? Nincs meg valakinek a gupdate.gcd filej egy oregon 300-hoz a 3.2 verzió?
Moderátor
Előzmény: Bluedog (#2437)
Oregon x00 3.20:
http://www8.garmin.com/support/download_ details.jsp?id=4051
Change History:
Changes made from version 3.10 to 3.20:
Added LKS92 map datum
Added support for GPS firmware 3.70
Added support for GPI routes
Improved compass responsiveness
Fixed potential shutdown related to drawing 32-bit map points
Fixed potential issues during power on.
http://www8.garmin.com/support/download_ details.jsp?id=4051
Change History:
Changes made from version 3.10 to 3.20:
Added LKS92 map datum
Added support for GPS firmware 3.70
Added support for GPI routes
Improved compass responsiveness
Fixed potential shutdown related to drawing 32-bit map points
Fixed potential issues during power on.
Na ja. Olcsóbb csak a programozót megfizetni, mint tesztereket is mellé. Majd a kedves felhasználok kitesztelik a masinát, és még fizetnek is érte. :)
Előzmény: Yoss (#2430)
Egy adott felhasználó 2 készülékére. Tehát nem illik átruházni, eladni a felét, csupán magad boldogítására 2 készülékhez lekérhető a nyitókód! Tehát a válasz igen! NG esetén biztos, a többivel nem vagyok képben.
Előzmény: tolaci (#2434)
ööö... még nem volt soha gyári NG meg ilyen hasonló aktiválós szoftverem. az igaz, hogy 2db készülékre lehet telepíteni ezeket?
Ez a képernyőrezgéses hiba szoftveresen javítható. Szerintem javítani is fogják.
Előzmény: Yoss (#2428)
A POI kiválasztásnál okoz gondot, pláne ha terepen vagy, és nem érsz rá szöszölni.
Előzmény: ID-24 (#2424)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |