Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Hozzáteszem, nem lenne rossz, ha ez a testre szabható letöltés nem csak a térképnél lenne elérhető, hanem a Játékok oldalról is... B-)
Előzmény: ernoe (#2500)
Áááááá, nem hiszem el...hogy nincs vége a lapnak, csak kicsit kellett szemet nyitnom, hogy megtaláljam a testre szabható letöltést a ggpx-hez :)) és lőn. Nem az O300, nem is az állomány, én voltam a "hibás"
Előzmény: ernoe (#2499)
Abban a profilban valahogy sikerült kikapcsolni az autós nézetet. Beállitás->térkép->Tájolás->Autós nézet
Előzmény: ghabbi (#2496)
Sziasztok! A következő a problémám a 300-asommal. Automotive üzemmódban régebben bejött egy 3D-hez hasonló nézet, de ez szőrén-szálán eltűnt. Ez miért lehet?
Letöltés után ne nyisd meg mapszósszal..Egyből másold be a kütyü Garmin\Gpx könyvtárába..Akkor mennie kell
Előzmény: ernoe (#2494)
Segítsetek lécci. Letöltöttem a játékokat az O300-ra, de valamiért nem jelennek meg. Megpróbáltam a normál gpx és a beta formt is, de semmi. Pár hete ment a dolog, de most sehogy sem akarja az igazságot. Nálam van vmi gond, vagy a gpx-ben? Megnézné valaki?
Köszönettel
ernoe
Köszönettel
ernoe
Na varj, en is Mapszosszal kezdtem, de Fehervarnal az is felvitt egy darabon (logikusan, hiszen az nem fizetos), viszont abban nem is volt autopalya (highway) letiltas. Vagy en vagyok vak?:)
Előzmény: Csuhás (#2491)
kiprobaltam es valoban ott jo lesz. igaz tobb opcio van mint az oregonban (pl truck) de akkor is.
ez azt jelenti hogy a terkep anyag jo, a keszulek nem az igazi. de nem szivesen tennek vissza 2.1-et hogy megnezzem azon hogy megy...
ez azt jelenti hogy a terkep anyag jo, a keszulek nem az igazi. de nem szivesen tennek vissza 2.1-et hogy megnezzem azon hogy megy...
Előzmény: Csuhás (#2491)
A nem fizetossel nem volt gond, azt en is hasznalom es sosem szivatott meg meg. Csak a mellekutra kuldessel van nemi erorr, ugy tunik.
Előzmény: optikus (#2488)
nekem most nincs fent, de az lenne az igazi ha a keszuleken jo lenne mert van hogy menet kozben kell valtoztatni a dolgokon. ez az egesz engem azert izgat mert robogoval maszkalok es azzal meg a nem fizetos reszekre se mehetek fel (de neha autonal se art ha epp egy par 10 km-es szakaszert nem akarok matricat venni).
Előzmény: fefe1968 (#2487)
MapSource-ban hogy tervezi le? Így egyből eldőlne, hogy vas vagy szoft. anomália!
Előzmény: Saughassy (#2486)
Viszont ha autos, faster time, de kitiltva a highway, toll road, unpaved, akkor Bpn ugyan elkeruli meg az M0t is, (helyesen), majd egy elegans kanyarral eszaknak fordul es fel az M7re, ahonnan le sem szall szinte a celig. :)
Valami error csak lehet a terkepben. NG 5.21
Valami error csak lehet a terkepben. NG 5.21
Előzmény: Saughassy (#2485)
az elozo ng-vel (5.1?) is ilyen volt.
aki szerint okes a gepen minden az probaljon ki egy bp-siofok utat palya nelkul. fehervar kornyeken fel fog menni ra. azert mert nem fizetos az attol meg palya.
nekem nincs mas terkepem csak free terkepek, de akinek van valami eu-s az megnezhetne hogy kint mit csinal (pl nemeteknel).
aki szerint okes a gepen minden az probaljon ki egy bp-siofok utat palya nelkul. fehervar kornyeken fel fog menni ra. azert mert nem fizetos az attol meg palya.
nekem nincs mas terkepem csak free terkepek, de akinek van valami eu-s az megnezhetne hogy kint mit csinal (pl nemeteknel).
Előzmény: fefe1968 (#2482)
Milyen NG van rajta? Megpróbáltad a Bp Siófok autópálya nélküli tervezést?
Moderátor
Előzmény: scele (#2479)
Arról nem esett még szó, hogy milyen térkép? (vagy csak nekem kerülte el a figyelmem)
Nekem a legutolsó NaviGuide is igen furcsán navigál mostanában (és most itt OFF következik:) a csixemen.
Nekem a legutolsó NaviGuide is igen furcsán navigál mostanában (és most itt OFF következik:) a csixemen.
Előzmény: scele (#2479)
Az utolsó működő cuccig vissza. Ha a förmvertől lett hülye akkor azt, ha térképtől akkor azt.
Előzmény: optikus (#2476)
Ok, de mit? A térképet, vagy az Oregont? Talán Piret mester tudná a megoldást.....
Moderátor
Előzmény: scele (#2474)
mivel teherauto nincs benne... de attol az meg fizetos ha azt vesszuk. de okes ez nem kamionos gps azt ne tudja. node egy sima palyakerulest?
Előzmény: scele (#2473)
Azt én is tudom, de úgy kezdődött a beírás, hogy autó/motor-ra van állítva az oregánó! Gondolom, ha teherautóról lett volna szó, akkor arra van állítva.
Előzmény: Togo (#2471)
van, de nem ez a lenyeg, hanem hogy ha van egy autopalya kerul opcio akkor az miert total hatastalan? vagy a terkep nem jo vagy a szerkezet, de engem mint usert ez nem erdekel, szeretnem elekerulni a palyakat fuggetlen attol hogy fizetos vagy nem.
Előzmény: scele (#2470)
azért valljuk be, hogy a fizető nem kerül, autópálya kerül nem logikus itthon.
Vagy van olyan utunk, ami fizetős, de nem autópálya?
Vagy van olyan utunk, ami fizetős, de nem autópálya?
Előzmény: optikus (#2469)
szokas szerint megint kuzdok ezzel a xarsaggal. megint autopalya nelkul kellene mennem egy bp-szank szakaszt. o300 (3.20), auto/motor, tavolsagra:
fizeto kerul, palya nem kerul: lajosmizse utan felmegy a palyara. rajottem hogy ez jogos mert ha megnezem az autopalya.hu-n a terkepet akkor valoban kecskemet korul van egy szakasz ami nem fizeto.
fizeto nem kerul, autopalya kerul akkor elmegy gyalig osszevissza parhuzamosan az M5-el majd derekszogben rafordul es felvisz ra egesz kecskemetig. koze nincs a palya elkeruleshez.
fizeto kerul es palya kerul akkor ugyanaz mint elobb gyalnal felmegy a palyara.
ha ugyanezeket jatszom idore optimalizalva akkor is ezt csinalja, csak a bp-i szakasz valtozik, de az M5 marad.
legviccesebb az hogy gyalogos vagy biciklis uzemmodban ugyanugy felmegy a palyara (sot csinal meg kiteroket is ha nem lenne gyalog eleg hosszu az ut). csôd ez az egesz...
fizeto kerul, palya nem kerul: lajosmizse utan felmegy a palyara. rajottem hogy ez jogos mert ha megnezem az autopalya.hu-n a terkepet akkor valoban kecskemet korul van egy szakasz ami nem fizeto.
fizeto nem kerul, autopalya kerul akkor elmegy gyalig osszevissza parhuzamosan az M5-el majd derekszogben rafordul es felvisz ra egesz kecskemetig. koze nincs a palya elkeruleshez.
fizeto kerul es palya kerul akkor ugyanaz mint elobb gyalnal felmegy a palyara.
ha ugyanezeket jatszom idore optimalizalva akkor is ezt csinalja, csak a bp-i szakasz valtozik, de az M5 marad.
legviccesebb az hogy gyalogos vagy biciklis uzemmodban ugyanugy felmegy a palyara (sot csinal meg kiteroket is ha nem lenne gyalog eleg hosszu az ut). csôd ez az egesz...
A közelmultban ugyanígy jártam az autózáshoz használt MIO C720 készülékkel. Az egyik könyvtárában (s naná, hogy a belső memóriájában, nem a kártyán) létrejött egy 0 hosszúságú, és össze-vissza nevű állomány.
A barátunnkkal közölve a "delete invalid file" óhajt, töméntelen jobbnál-jobb programot találtam :) De egyik sem használt, így a kb. 7. kipróbálása után feladtam.
Memóriából másolás, majd format. Csak ez jött be, semmi más.
A barátunnkkal közölve a "delete invalid file" óhajt, töméntelen jobbnál-jobb programot találtam :) De egyik sem használt, így a kb. 7. kipróbálása után feladtam.
Memóriából másolás, majd format. Csak ez jött be, semmi más.
Előzmény: Sancho (#2462)
Ha konnyen megvan, akkor megkoszonnem. De tulzott energiat ne fektess bele! :)
Házigazda
Előzmény: Sancho (#2462)
Óóóóó,azokat kívülről fújom.Elolvastam szerintem minden szösszenetet, amit felleltem a neten. Ezután rendeletem meg...
Előzmény: Sancho (#2463)
Olvasd el ismét Magpet tesztjét, majd az enyémet. Mindkettő elég lelkesítő lett. :P
Előzmény: yumi (#2458)
Csak gyanítom, hogy akkor jöhetett létre az a két fájl, mikor rendellenes módon kapcsolt le a vas, pl. mert kikaptad az elemet működés közben vagy ilyesmi. A Garmin op.rendszere és fájlrendszere - feltételezem - okosabb, mint egy Windows, és nem hagy lezáratlan fájlokat. Az így létrejövő fájlok véletlenszerű nevet kaptak.
PC-n a Windows nem tud kezelni nem szabványos karakterekkel megírt fájlokat. Azonban van valami program, amivel korábban hasonló módon (nem Garminon, hanem desktopon) létrejött fájlt töröltem sikerrel. Előhalászom a nevét, ha érdekes.
PC-n a Windows nem tud kezelni nem szabványos karakterekkel megírt fájlokat. Azonban van valami program, amivel korábban hasonló módon (nem Garminon, hanem desktopon) létrejött fájlt töröltem sikerrel. Előhalászom a nevét, ha érdekes.
Előzmény: magpet (#2457)
Remelem, elozo hozzaszolasom nem ijesztett meg nagyon. Nyugi, szeretni fogod! :)
Házigazda
Előzmény: yumi (#2458)
Egyszerre csak egy térkép legyen bekapcsolva.
Nálam is útvonaltervezési hibát ír ki, ha ng-ről indítom a tervezést és a cne-n lévő szomszédos országban van a cél.
Nálam is útvonaltervezési hibát ír ki, ha ng-ről indítom a tervezést és a cne-n lévő szomszédos országban van a cél.
Előzmény: ghabbi (#2452)
Mostantól kéretik csak szépet/jót írni az 550-esről, mivel hétfőn érkezik az enyém meg....Nem szeretnék előre kardomba dőlni és még rá is görbíteni hátul !Ráérek ha itt van......:-))
Konkrétan Oregon550-essel esett meg, de talán más Oregonokon is bekövetkezhet az alábbi érdekesség.
tegnap a belső memória/Garmin/GPX könyvtárban találtam két fura file-t. Össze-vissza karakterekből állt a nevük, a kiterjesztésük GPX, méretük aprócska, 1kB körüli. Mellettük a rendes GPX-ek: mentett trackek, innen és a gc-ről leszedett ggpx, stb. Ezt a két kis huncutot megnyitni nem sikerült, már az elérési útjuk is érvénytelen volt. Gondoltam, törlöm őket. A windows explorer erre képtelen volt, a Total Commander az egyiket sikerrel kivégezte, de a másikkal nem bírt. Ez utóbbi makacsul ott pihent, és bár a készülék működését láthatólag nem zavarta, engem mégis bosszantott. Nem lehetett átnevezni, törölni, másolni. Belenéznem sem sikerült, hogy tényleg GPX-e a nyomorult, mert az elérési út hibás volt. Ott volt a cucc, de mégsem. Végül egyetlen legoldás maradt: minden mást áthúztam az Oregonról PC-re, majd format (fat32), és vissza a hasznos dolgok. Így eltűnt a kis görény.
Rémlik, hogy korábban a 300-asomon is volt valami hasonló mutatvány, de ott a gpx könyvtár törlése segített. Itt még az sem.
tegnap a belső memória/Garmin/GPX könyvtárban találtam két fura file-t. Össze-vissza karakterekből állt a nevük, a kiterjesztésük GPX, méretük aprócska, 1kB körüli. Mellettük a rendes GPX-ek: mentett trackek, innen és a gc-ről leszedett ggpx, stb. Ezt a két kis huncutot megnyitni nem sikerült, már az elérési útjuk is érvénytelen volt. Gondoltam, törlöm őket. A windows explorer erre képtelen volt, a Total Commander az egyiket sikerrel kivégezte, de a másikkal nem bírt. Ez utóbbi makacsul ott pihent, és bár a készülék működését láthatólag nem zavarta, engem mégis bosszantott. Nem lehetett átnevezni, törölni, másolni. Belenéznem sem sikerült, hogy tényleg GPX-e a nyomorult, mert az elérési út hibás volt. Ott volt a cucc, de mégsem. Végül egyetlen legoldás maradt: minden mást áthúztam az Oregonról PC-re, majd format (fat32), és vissza a hasznos dolgok. Így eltűnt a kis görény.
Rémlik, hogy korábban a 300-asomon is volt valami hasonló mutatvány, de ott a gpx könyvtár törlése segített. Itt még az sem.
Házigazda
Mikor a közelbe érsz, akkor válts át légvonalas tervezésre. Ezt minden Garmin készüléknél így kell ügyezni.
Előzmény: SirBrian (#2455)
Ez igaz, de ha a tervezés célpontja maga a láda akkor miért nem jutottam a GPS szerint közelebb hozzá. Ráadásul az ösvénytől 3 méterre volt a cél.
Előzmény: fefe1968 (#2454)
Ma kerestem egy geoládát. Tiszta égbolt, fa sehol, GPS pontosságra 3m-t írt ki. Az úton végig jó volt.
A célpontnál 10 percig bolyongtam, és bármerre araszoltam, 30-40 méterre jelezte a célt és bármerre indultam csak nőtt a méter. Azt sem tudtam merre induljak. Végül tök véletlenül kb. 3m-re meglett a láda.
Amikor az adminisztrációval végeztem és ránéztem a célpont távolságra, az már 0 volt.
Mitől lehetett?
A célpontnál 10 percig bolyongtam, és bármerre araszoltam, 30-40 méterre jelezte a célt és bármerre indultam csak nőtt a méter. Azt sem tudtam merre induljak. Végül tök véletlenül kb. 3m-re meglett a láda.
Amikor az adminisztrációval végeztem és ránéztem a célpont távolságra, az már 0 volt.
Mitől lehetett?
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |