Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Szerintem ez a csixben is így van :((
Ha mégsem, mondjátok a módszert, és legalább én örülni fogok ;)
Ha mégsem, mondjátok a módszert, és legalább én örülni fogok ;)
Előzmény: Togo (#2512)
Ha ebből a szempontból ugyan úgy viselkedik mint a Colorado akkor több menetes a dolog.
1. USB-re rádug, útvonalpontokat átölt a mapszószba.
2. USB-ről lehúz, bekapcsol, összes útvonalpontot töröl.
3. USB-re rádug, mapszószban a fölösleges útvonalpontokat töröl, majd ami maradt rátölt.
4. USB-röl lehúz, bekapcsol, vegyes érzelmekkel örül, mert probléma megoldva, de mért ilyen macerásan. :)
1. USB-re rádug, útvonalpontokat átölt a mapszószba.
2. USB-ről lehúz, bekapcsol, összes útvonalpontot töröl.
3. USB-re rádug, mapszószban a fölösleges útvonalpontokat töröl, majd ami maradt rátölt.
4. USB-röl lehúz, bekapcsol, vegyes érzelmekkel örül, mert probléma megoldva, de mért ilyen macerásan. :)
Előzmény: Yoss (#2510)
Idézet
A csixnél, ha kiolvastam az útvonalpontok, majd kitöröltem mondjuk a felét és visszatöltöttem a csixbe, akkor a törölt pontok törlődtek a csixből is
Ebben biztos vagy? Szerintem a korábban feltöltött pontokat a csixben is kézzel kell törölni.
Előzmény: Yoss (#2510)
Nem tudja valaki, hogy miért nem tudok mapszószon keresztül törölni útvonalpontokat, útvonalakat? A csixnél, ha kiolvastam az útvonalpontok, majd kitöröltem mondjuk a felét és visszatöltöttem a csixbe, akkor a törölt pontok törlődtek a csixből is. Az Oregon esetében viszont megmaradnak a kütyün a szoftverből törölt pontok is. Lehetséges, hogy kézzel kell minden felesleges pontot törölgetni?
1. Profilváltáskor új trekket indít. De ha a végén elmented, akkor összefűzve menti el, és nem is butít rajta, mint a régebbi Garminok.
2. Ha 1 másodperc alatt többet teszel meg, mint 3 m, akkor annyit fog logolni, amennyit megtettél, ugyanis a legsűrűbben 1 másodpercenként tud mérni.
2. Ha 1 másodperc alatt többet teszel meg, mint 3 m, akkor annyit fog logolni, amennyit megtettél, ugyanis a legsűrűbben 1 másodpercenként tud mérni.
Előzmény: SirBrian (#2507)
Két kérdésem lenne:
1. A mai trackelésem a mapszószba betöltve 3 részre szakadt? Kikapcsolva nem volt a gép. Viszont profilt, és ezzel együtt térképet (TUHU-NG) váltottam. Ettől lenne?
2. A tracklogban 3-4-5 méteres szakaszok vannak. Hogyan lehet ez, ha 3m-esre van beállítva a logolás?
1. A mai trackelésem a mapszószba betöltve 3 részre szakadt? Kikapcsolva nem volt a gép. Viszont profilt, és ezzel együtt térképet (TUHU-NG) váltottam. Ettől lenne?
2. A tracklogban 3-4-5 méteres szakaszok vannak. Hogyan lehet ez, ha 3m-esre van beállítva a logolás?
Egy napi tesztelés után csak a basemap-ot kapcsolja vissza minden indítás után. Elvileg kikapcsolva marad, ha a kártyára van téve és nem a belső memóriába. Ki kell próbáljam.
Előzmény: Sancho (#2503)
Garmin Colorado 3.0
Changes made from version 2.90 to 3.00:
* Added Waypoint Averaging application. (For more information visit our new Trail Tech website at [link]
* Added ability to load maps from any img file in the Garmin directory
* Added ability to see a list of points from the map when several points are at the same location
* Added customizable text to unit power-on screen (see \Garmin\startup.txt)
* Improved render quality of GB Discoverer maps and maps with satellite imagery
* Improved power on reliability
* Improved connection reliability with Spanner
* Improved appearance of depth data field when using big numbers
* Fixed some scan points not working properly with Garmin GB Discoverer maps
* Fixed issue with Garmin GB Discover maps not showing at some zoom levels with detail set to least
* Fixed errors in user grid entry
* Fixed the time label of the graph in Elevation Plot
* Fixed selection of Leap Day on Calendar, Hunt & Fish and Sun & Moon pages
* Fixed hunting waypoint symbols not transferring properly
* Fixed issues with routing avoidances
Csak hogy ne kelljen klikkelni annyit az olvasáshoz. ;)
Changes made from version 2.90 to 3.00:
* Added Waypoint Averaging application. (For more information visit our new Trail Tech website at [link]
* Added ability to load maps from any img file in the Garmin directory
* Added ability to see a list of points from the map when several points are at the same location
* Added customizable text to unit power-on screen (see \Garmin\startup.txt)
* Improved render quality of GB Discoverer maps and maps with satellite imagery
* Improved power on reliability
* Improved connection reliability with Spanner
* Improved appearance of depth data field when using big numbers
* Fixed some scan points not working properly with Garmin GB Discoverer maps
* Fixed issue with Garmin GB Discover maps not showing at some zoom levels with detail set to least
* Fixed errors in user grid entry
* Fixed the time label of the graph in Elevation Plot
* Fixed selection of Leap Day on Calendar, Hunt & Fish and Sun & Moon pages
* Fixed hunting waypoint symbols not transferring properly
* Fixed issues with routing avoidances
Csak hogy ne kelljen klikkelni annyit az olvasáshoz. ;)
Előzmény: Bandy (#2502)
Hozzáteszem, nem lenne rossz, ha ez a testre szabható letöltés nem csak a térképnél lenne elérhető, hanem a Játékok oldalról is... B-)
Előzmény: ernoe (#2500)
Áááááá, nem hiszem el...hogy nincs vége a lapnak, csak kicsit kellett szemet nyitnom, hogy megtaláljam a testre szabható letöltést a ggpx-hez :)) és lőn. Nem az O300, nem is az állomány, én voltam a "hibás"
Előzmény: ernoe (#2499)
Abban a profilban valahogy sikerült kikapcsolni az autós nézetet. Beállitás->térkép->Tájolás->Autós nézet
Előzmény: ghabbi (#2496)
Sziasztok! A következő a problémám a 300-asommal. Automotive üzemmódban régebben bejött egy 3D-hez hasonló nézet, de ez szőrén-szálán eltűnt. Ez miért lehet?
Letöltés után ne nyisd meg mapszósszal..Egyből másold be a kütyü Garmin\Gpx könyvtárába..Akkor mennie kell
Előzmény: ernoe (#2494)
Segítsetek lécci. Letöltöttem a játékokat az O300-ra, de valamiért nem jelennek meg. Megpróbáltam a normál gpx és a beta formt is, de semmi. Pár hete ment a dolog, de most sehogy sem akarja az igazságot. Nálam van vmi gond, vagy a gpx-ben? Megnézné valaki?
Köszönettel
ernoe
Köszönettel
ernoe
Na varj, en is Mapszosszal kezdtem, de Fehervarnal az is felvitt egy darabon (logikusan, hiszen az nem fizetos), viszont abban nem is volt autopalya (highway) letiltas. Vagy en vagyok vak?:)
Előzmény: Csuhás (#2491)
kiprobaltam es valoban ott jo lesz. igaz tobb opcio van mint az oregonban (pl truck) de akkor is.
ez azt jelenti hogy a terkep anyag jo, a keszulek nem az igazi. de nem szivesen tennek vissza 2.1-et hogy megnezzem azon hogy megy...
ez azt jelenti hogy a terkep anyag jo, a keszulek nem az igazi. de nem szivesen tennek vissza 2.1-et hogy megnezzem azon hogy megy...
Előzmény: Csuhás (#2491)
A nem fizetossel nem volt gond, azt en is hasznalom es sosem szivatott meg meg. Csak a mellekutra kuldessel van nemi erorr, ugy tunik.
Előzmény: optikus (#2488)
nekem most nincs fent, de az lenne az igazi ha a keszuleken jo lenne mert van hogy menet kozben kell valtoztatni a dolgokon. ez az egesz engem azert izgat mert robogoval maszkalok es azzal meg a nem fizetos reszekre se mehetek fel (de neha autonal se art ha epp egy par 10 km-es szakaszert nem akarok matricat venni).
Előzmény: fefe1968 (#2487)
MapSource-ban hogy tervezi le? Így egyből eldőlne, hogy vas vagy szoft. anomália!
Előzmény: Saughassy (#2486)
Viszont ha autos, faster time, de kitiltva a highway, toll road, unpaved, akkor Bpn ugyan elkeruli meg az M0t is, (helyesen), majd egy elegans kanyarral eszaknak fordul es fel az M7re, ahonnan le sem szall szinte a celig. :)
Valami error csak lehet a terkepben. NG 5.21
Valami error csak lehet a terkepben. NG 5.21
Előzmény: Saughassy (#2485)
az elozo ng-vel (5.1?) is ilyen volt.
aki szerint okes a gepen minden az probaljon ki egy bp-siofok utat palya nelkul. fehervar kornyeken fel fog menni ra. azert mert nem fizetos az attol meg palya.
nekem nincs mas terkepem csak free terkepek, de akinek van valami eu-s az megnezhetne hogy kint mit csinal (pl nemeteknel).
aki szerint okes a gepen minden az probaljon ki egy bp-siofok utat palya nelkul. fehervar kornyeken fel fog menni ra. azert mert nem fizetos az attol meg palya.
nekem nincs mas terkepem csak free terkepek, de akinek van valami eu-s az megnezhetne hogy kint mit csinal (pl nemeteknel).
Előzmény: fefe1968 (#2482)
Milyen NG van rajta? Megpróbáltad a Bp Siófok autópálya nélküli tervezést?
Moderátor
Előzmény: scele (#2479)
Arról nem esett még szó, hogy milyen térkép? (vagy csak nekem kerülte el a figyelmem)
Nekem a legutolsó NaviGuide is igen furcsán navigál mostanában (és most itt OFF következik:) a csixemen.
Nekem a legutolsó NaviGuide is igen furcsán navigál mostanában (és most itt OFF következik:) a csixemen.
Előzmény: scele (#2479)
Az utolsó működő cuccig vissza. Ha a förmvertől lett hülye akkor azt, ha térképtől akkor azt.
Előzmény: optikus (#2476)
Ok, de mit? A térképet, vagy az Oregont? Talán Piret mester tudná a megoldást.....
Moderátor
Előzmény: scele (#2474)
mivel teherauto nincs benne... de attol az meg fizetos ha azt vesszuk. de okes ez nem kamionos gps azt ne tudja. node egy sima palyakerulest?
Előzmény: scele (#2473)
Azt én is tudom, de úgy kezdődött a beírás, hogy autó/motor-ra van állítva az oregánó! Gondolom, ha teherautóról lett volna szó, akkor arra van állítva.
Előzmény: Togo (#2471)
van, de nem ez a lenyeg, hanem hogy ha van egy autopalya kerul opcio akkor az miert total hatastalan? vagy a terkep nem jo vagy a szerkezet, de engem mint usert ez nem erdekel, szeretnem elekerulni a palyakat fuggetlen attol hogy fizetos vagy nem.
Előzmény: scele (#2470)
azért valljuk be, hogy a fizető nem kerül, autópálya kerül nem logikus itthon.
Vagy van olyan utunk, ami fizetős, de nem autópálya?
Vagy van olyan utunk, ami fizetős, de nem autópálya?
Előzmény: optikus (#2469)
szokas szerint megint kuzdok ezzel a xarsaggal. megint autopalya nelkul kellene mennem egy bp-szank szakaszt. o300 (3.20), auto/motor, tavolsagra:
fizeto kerul, palya nem kerul: lajosmizse utan felmegy a palyara. rajottem hogy ez jogos mert ha megnezem az autopalya.hu-n a terkepet akkor valoban kecskemet korul van egy szakasz ami nem fizeto.
fizeto nem kerul, autopalya kerul akkor elmegy gyalig osszevissza parhuzamosan az M5-el majd derekszogben rafordul es felvisz ra egesz kecskemetig. koze nincs a palya elkeruleshez.
fizeto kerul es palya kerul akkor ugyanaz mint elobb gyalnal felmegy a palyara.
ha ugyanezeket jatszom idore optimalizalva akkor is ezt csinalja, csak a bp-i szakasz valtozik, de az M5 marad.
legviccesebb az hogy gyalogos vagy biciklis uzemmodban ugyanugy felmegy a palyara (sot csinal meg kiteroket is ha nem lenne gyalog eleg hosszu az ut). csôd ez az egesz...
fizeto kerul, palya nem kerul: lajosmizse utan felmegy a palyara. rajottem hogy ez jogos mert ha megnezem az autopalya.hu-n a terkepet akkor valoban kecskemet korul van egy szakasz ami nem fizeto.
fizeto nem kerul, autopalya kerul akkor elmegy gyalig osszevissza parhuzamosan az M5-el majd derekszogben rafordul es felvisz ra egesz kecskemetig. koze nincs a palya elkeruleshez.
fizeto kerul es palya kerul akkor ugyanaz mint elobb gyalnal felmegy a palyara.
ha ugyanezeket jatszom idore optimalizalva akkor is ezt csinalja, csak a bp-i szakasz valtozik, de az M5 marad.
legviccesebb az hogy gyalogos vagy biciklis uzemmodban ugyanugy felmegy a palyara (sot csinal meg kiteroket is ha nem lenne gyalog eleg hosszu az ut). csôd ez az egesz...
A közelmultban ugyanígy jártam az autózáshoz használt MIO C720 készülékkel. Az egyik könyvtárában (s naná, hogy a belső memóriájában, nem a kártyán) létrejött egy 0 hosszúságú, és össze-vissza nevű állomány.
A barátunnkkal közölve a "delete invalid file" óhajt, töméntelen jobbnál-jobb programot találtam :) De egyik sem használt, így a kb. 7. kipróbálása után feladtam.
Memóriából másolás, majd format. Csak ez jött be, semmi más.
A barátunnkkal közölve a "delete invalid file" óhajt, töméntelen jobbnál-jobb programot találtam :) De egyik sem használt, így a kb. 7. kipróbálása után feladtam.
Memóriából másolás, majd format. Csak ez jött be, semmi más.
Előzmény: Sancho (#2462)
Ha konnyen megvan, akkor megkoszonnem. De tulzott energiat ne fektess bele! :)
Házigazda
Előzmény: Sancho (#2462)
Óóóóó,azokat kívülről fújom.Elolvastam szerintem minden szösszenetet, amit felleltem a neten. Ezután rendeletem meg...
Előzmény: Sancho (#2463)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |