Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
A WebUpdater mindig csak a "biztonságosat" és nem a bétát ajánlhatja fel, mert a bétát csak saját kockázatodra teheted fel (mindig ott van alatta pirossal a figyelmeztetés).
Most éppen a legfrisebb verzió a 3.2-es, ami nem béta, tehát hivatalos, ezért most a WebUpdaterrel érdemes próbálkoznod....
Most éppen a legfrisebb verzió a 3.2-es, ami nem béta, tehát hivatalos, ezért most a WebUpdaterrel érdemes próbálkoznod....
Előzmény: mogo (#2530)
Köszi!
A WebUpdater eddig nem a legfrisebb verziót ajánlotta, hanem az utolsó "biztonságosat", én pedig mindig az aktuális legújabb bétát szerettem feltenni.
Ez most egy tudatos változtatás?
A WebUpdater eddig nem a legfrisebb verziót ajánlotta, hanem az utolsó "biztonságosat", én pedig mindig az aktuális legújabb bétát szerettem feltenni.
Ez most egy tudatos változtatás?
Előzmény: Csigabiga (#2529)
Frissíts a WebUpdaterrel.
Útpont átlagolás - Ha azzal teszel le egy útpontot, az átlagolással pontosítja a GPS szórásából adódó eltérést. Elvileg minél tovább átlagol, annál pontosabb a letett pont koordinátája.
Útpont átlagolás - Ha azzal teszel le egy útpontot, az átlagolással pontosítja a GPS szórásából adódó eltérést. Elvileg minél tovább átlagol, annál pontosabb a letett pont koordinátája.
Előzmény: mogo (#2528)
Sziasztok!
Nem tudjátok hova tűnt a garmin.com-ról az Oregon firmware frissítés? Jó ideje nem találom a listában.
És ha már rátok találtam, el tudnátok mondani pár sorban, hogy mire is jó a waypoint averaging, és mit csinál pontosan?
Köszi előre is!
Nem tudjátok hova tűnt a garmin.com-ról az Oregon firmware frissítés? Jó ideje nem találom a listában.
És ha már rátok találtam, el tudnátok mondani pár sorban, hogy mire is jó a waypoint averaging, és mit csinál pontosan?
Köszi előre is!
Sziasztok,
Eddig csak egyszer használtam az O300-amat track követésre. Akkor mivel ismert útvonalon haladtam, csak az érdekelt, hogy milyen táv van előttem. Most azonban felmerült, egy másik túra (számomra ismeretlen terepen), aminek megvan a track-je. Szeretném "természetesen" bejárni, és nem a GPS-t nézni állandóan, de ha nagyon letérnék a track-ről, jó lenne ha csipogna a kütyü. Erre van lehetőség?
Sajnos nincs nálam, nem tudom végignézni a menüt, de valaki innen biztos tudja... :)
Köszi és üdv!
G.
Eddig csak egyszer használtam az O300-amat track követésre. Akkor mivel ismert útvonalon haladtam, csak az érdekelt, hogy milyen táv van előttem. Most azonban felmerült, egy másik túra (számomra ismeretlen terepen), aminek megvan a track-je. Szeretném "természetesen" bejárni, és nem a GPS-t nézni állandóan, de ha nagyon letérnék a track-ről, jó lenne ha csipogna a kütyü. Erre van lehetőség?
Sajnos nincs nálam, nem tudom végignézni a menüt, de valaki innen biztos tudja... :)
Köszi és üdv!
G.
Megoldható, hogy a Beállítások/Útvonaltervezés menüpont feljebb kerüljön valahogyan? (ne a 3. lapon legyen)
Sziasztok!
Ugyan nem oregon, hanem dakota, de hátha tudtok segíteni:
1.Útvonal tervezésnél gyakran, a megtervezett útvonal mellet légvonalban átkötő egyenesek is megjelenek, mitől lehet ez?
2.SD kártyára való Út , track másolása után, nem jelenek meg azok egy ideje a gps-en. Akkor sem ha mapsurce-ből küldöm. Az álomány létrejön. Ha viszont csinálok a SD kártya-GPX konyvtár alá egy könyvtárat és abba bemásolom akkor megjelenek nem értem mitől lehet.
Ugyan nem oregon, hanem dakota, de hátha tudtok segíteni:
1.Útvonal tervezésnél gyakran, a megtervezett útvonal mellet légvonalban átkötő egyenesek is megjelenek, mitől lehet ez?
2.SD kártyára való Út , track másolása után, nem jelenek meg azok egy ideje a gps-en. Akkor sem ha mapsurce-ből küldöm. Az álomány létrejön. Ha viszont csinálok a SD kártya-GPX konyvtár alá egy könyvtárat és abba bemásolom akkor megjelenek nem értem mitől lehet.
Előzmény: R.Guszty (#2524)
Feldugtam a Colorado-t az USB-re, és átmásoltam a gmapbmap.img és gmapbmap.sum fájlt az SD kártya \garmin könyvtárába, majd letöröltem a belső memóriából.
Előzmény: kukacka (#2520)
nem mondod... az jo. bar fura hogy mapszoszban jol tervezett. mindjart megnezem en is.
Előzmény: Csuhás (#2517)
Sajnos nem. Ha csak a temp.gpx file-t törlöd attól még az útpontok valahol a memóriájába megmaradnak a jószágnak. Végig lett ez már itt zongorázva párszor.
Előzmény: R.Guszty (#2518)
"Oregonnál, a mentett track-eknél be kell kapcsolni, hogy megjelenjen a térképen."
Egyszerre több track is bekapcsolható az Oregonon, hasonlóan a CSx-hez? Mert ha igen, lehetséges hogy a Colorado-t updatelni kell Oreganora! :-)
A Colorado sajna egyszerre csak egyet képes mutatni, ezért a hétvégi versenyen eléggé kellett ügyeskedni, hogy átjussunk a labirintuson. :-(
Egyszerre több track is bekapcsolható az Oregonon, hasonlóan a CSx-hez? Mert ha igen, lehetséges hogy a Colorado-t updatelni kell Oreganora! :-)
A Colorado sajna egyszerre csak egyet képes mutatni, ezért a hétvégi versenyen eléggé kellett ügyeskedni, hogy átjussunk a labirintuson. :-(
Előzmény: Csigabiga (#2447)
Hogy csináltad? Nekem a kártyára másolt basemap-et nem engedte kikapcsolni egyáltalán. Vissza is raktam a belső memóriába, így legalább újraindításik ki lehet kapcsolni (FW 3.00).
Előzmény: R.Guszty (#2519)
Ugyanazt tapasztaltam, amit Te, és igen, a kártyára rakott basemap-et nem kapcsolja vissza.
Egyébként vasárnap óta hibátlanul működik a 3.00-s fw-vel.
Egyébként vasárnap óta hibátlanul működik a 3.00-s fw-vel.
Előzmény: kukacka (#2506)
Most nincs kéznél a Coloradom, de a 2. pont helyett nem elég, ha törlöd a \garmin\gpx\temp.gpx fájlt?
Előzmény: Togo (#2512)
Felraktam az új NG5.30 térképet, és kipróbáltam a Bp Siófok tervezést autópálya tiltással. Láss csodát, korrekt útvonalat tervezett. Szóval mégis csak valami térkép gubanc is meghúzódott a hiba mögött. Próbáljátok ki ti is.
Moderátor
Megoldásként erre gondoltam én is (merthogy nem fogok egyesével kiválogatni 20-30 pontot) csak azt gondoltam, hogy mapszósszal ezt elegánsabban is meg lehet oldani. Mind1, ha ez van, akkor ezt kell szeretni..
Azért köszi..
Azért köszi..
Előzmény: Togo (#2512)
Én eléggé határozottan úgy emléxem, hogy a csixben ez másképp volt, pont azért maradt meg benne, mert azt hittem hogy hozzáadódnak és nem töltöttem előtte le a pontokat csak rá az újakat és utána csak az újak maradtak meg. De most elbizonytalanítottál..Megnézem még1x..
Előzmény: feri60 (#2511)
Szerintem ez a csixben is így van :((
Ha mégsem, mondjátok a módszert, és legalább én örülni fogok ;)
Ha mégsem, mondjátok a módszert, és legalább én örülni fogok ;)
Előzmény: Togo (#2512)
Ha ebből a szempontból ugyan úgy viselkedik mint a Colorado akkor több menetes a dolog.
1. USB-re rádug, útvonalpontokat átölt a mapszószba.
2. USB-ről lehúz, bekapcsol, összes útvonalpontot töröl.
3. USB-re rádug, mapszószban a fölösleges útvonalpontokat töröl, majd ami maradt rátölt.
4. USB-röl lehúz, bekapcsol, vegyes érzelmekkel örül, mert probléma megoldva, de mért ilyen macerásan. :)
1. USB-re rádug, útvonalpontokat átölt a mapszószba.
2. USB-ről lehúz, bekapcsol, összes útvonalpontot töröl.
3. USB-re rádug, mapszószban a fölösleges útvonalpontokat töröl, majd ami maradt rátölt.
4. USB-röl lehúz, bekapcsol, vegyes érzelmekkel örül, mert probléma megoldva, de mért ilyen macerásan. :)
Előzmény: Yoss (#2510)
Idézet
A csixnél, ha kiolvastam az útvonalpontok, majd kitöröltem mondjuk a felét és visszatöltöttem a csixbe, akkor a törölt pontok törlődtek a csixből is
Ebben biztos vagy? Szerintem a korábban feltöltött pontokat a csixben is kézzel kell törölni.
Előzmény: Yoss (#2510)
Nem tudja valaki, hogy miért nem tudok mapszószon keresztül törölni útvonalpontokat, útvonalakat? A csixnél, ha kiolvastam az útvonalpontok, majd kitöröltem mondjuk a felét és visszatöltöttem a csixbe, akkor a törölt pontok törlődtek a csixből is. Az Oregon esetében viszont megmaradnak a kütyün a szoftverből törölt pontok is. Lehetséges, hogy kézzel kell minden felesleges pontot törölgetni?
1. Profilváltáskor új trekket indít. De ha a végén elmented, akkor összefűzve menti el, és nem is butít rajta, mint a régebbi Garminok.
2. Ha 1 másodperc alatt többet teszel meg, mint 3 m, akkor annyit fog logolni, amennyit megtettél, ugyanis a legsűrűbben 1 másodpercenként tud mérni.
2. Ha 1 másodperc alatt többet teszel meg, mint 3 m, akkor annyit fog logolni, amennyit megtettél, ugyanis a legsűrűbben 1 másodpercenként tud mérni.
Előzmény: SirBrian (#2507)
Két kérdésem lenne:
1. A mai trackelésem a mapszószba betöltve 3 részre szakadt? Kikapcsolva nem volt a gép. Viszont profilt, és ezzel együtt térképet (TUHU-NG) váltottam. Ettől lenne?
2. A tracklogban 3-4-5 méteres szakaszok vannak. Hogyan lehet ez, ha 3m-esre van beállítva a logolás?
1. A mai trackelésem a mapszószba betöltve 3 részre szakadt? Kikapcsolva nem volt a gép. Viszont profilt, és ezzel együtt térképet (TUHU-NG) váltottam. Ettől lenne?
2. A tracklogban 3-4-5 méteres szakaszok vannak. Hogyan lehet ez, ha 3m-esre van beállítva a logolás?
Egy napi tesztelés után csak a basemap-ot kapcsolja vissza minden indítás után. Elvileg kikapcsolva marad, ha a kártyára van téve és nem a belső memóriába. Ki kell próbáljam.
Előzmény: Sancho (#2503)
Garmin Colorado 3.0
Changes made from version 2.90 to 3.00:
* Added Waypoint Averaging application. (For more information visit our new Trail Tech website at [link]
* Added ability to load maps from any img file in the Garmin directory
* Added ability to see a list of points from the map when several points are at the same location
* Added customizable text to unit power-on screen (see \Garmin\startup.txt)
* Improved render quality of GB Discoverer maps and maps with satellite imagery
* Improved power on reliability
* Improved connection reliability with Spanner
* Improved appearance of depth data field when using big numbers
* Fixed some scan points not working properly with Garmin GB Discoverer maps
* Fixed issue with Garmin GB Discover maps not showing at some zoom levels with detail set to least
* Fixed errors in user grid entry
* Fixed the time label of the graph in Elevation Plot
* Fixed selection of Leap Day on Calendar, Hunt & Fish and Sun & Moon pages
* Fixed hunting waypoint symbols not transferring properly
* Fixed issues with routing avoidances
Csak hogy ne kelljen klikkelni annyit az olvasáshoz. ;)
Changes made from version 2.90 to 3.00:
* Added Waypoint Averaging application. (For more information visit our new Trail Tech website at [link]
* Added ability to load maps from any img file in the Garmin directory
* Added ability to see a list of points from the map when several points are at the same location
* Added customizable text to unit power-on screen (see \Garmin\startup.txt)
* Improved render quality of GB Discoverer maps and maps with satellite imagery
* Improved power on reliability
* Improved connection reliability with Spanner
* Improved appearance of depth data field when using big numbers
* Fixed some scan points not working properly with Garmin GB Discoverer maps
* Fixed issue with Garmin GB Discover maps not showing at some zoom levels with detail set to least
* Fixed errors in user grid entry
* Fixed the time label of the graph in Elevation Plot
* Fixed selection of Leap Day on Calendar, Hunt & Fish and Sun & Moon pages
* Fixed hunting waypoint symbols not transferring properly
* Fixed issues with routing avoidances
Csak hogy ne kelljen klikkelni annyit az olvasáshoz. ;)
Előzmény: Bandy (#2502)
Hozzáteszem, nem lenne rossz, ha ez a testre szabható letöltés nem csak a térképnél lenne elérhető, hanem a Játékok oldalról is... B-)
Előzmény: ernoe (#2500)
Áááááá, nem hiszem el...hogy nincs vége a lapnak, csak kicsit kellett szemet nyitnom, hogy megtaláljam a testre szabható letöltést a ggpx-hez :)) és lőn. Nem az O300, nem is az állomány, én voltam a "hibás"
Előzmény: ernoe (#2499)
Abban a profilban valahogy sikerült kikapcsolni az autós nézetet. Beállitás->térkép->Tájolás->Autós nézet
Előzmény: ghabbi (#2496)
Sziasztok! A következő a problémám a 300-asommal. Automotive üzemmódban régebben bejött egy 3D-hez hasonló nézet, de ez szőrén-szálán eltűnt. Ez miért lehet?
Letöltés után ne nyisd meg mapszósszal..Egyből másold be a kütyü Garmin\Gpx könyvtárába..Akkor mennie kell
Előzmény: ernoe (#2494)
Segítsetek lécci. Letöltöttem a játékokat az O300-ra, de valamiért nem jelennek meg. Megpróbáltam a normál gpx és a beta formt is, de semmi. Pár hete ment a dolog, de most sehogy sem akarja az igazságot. Nálam van vmi gond, vagy a gpx-ben? Megnézné valaki?
Köszönettel
ernoe
Köszönettel
ernoe
Na varj, en is Mapszosszal kezdtem, de Fehervarnal az is felvitt egy darabon (logikusan, hiszen az nem fizetos), viszont abban nem is volt autopalya (highway) letiltas. Vagy en vagyok vak?:)
Előzmény: Csuhás (#2491)
kiprobaltam es valoban ott jo lesz. igaz tobb opcio van mint az oregonban (pl truck) de akkor is.
ez azt jelenti hogy a terkep anyag jo, a keszulek nem az igazi. de nem szivesen tennek vissza 2.1-et hogy megnezzem azon hogy megy...
ez azt jelenti hogy a terkep anyag jo, a keszulek nem az igazi. de nem szivesen tennek vissza 2.1-et hogy megnezzem azon hogy megy...
Előzmény: Csuhás (#2491)
A nem fizetossel nem volt gond, azt en is hasznalom es sosem szivatott meg meg. Csak a mellekutra kuldessel van nemi erorr, ugy tunik.
Előzmény: optikus (#2488)
nekem most nincs fent, de az lenne az igazi ha a keszuleken jo lenne mert van hogy menet kozben kell valtoztatni a dolgokon. ez az egesz engem azert izgat mert robogoval maszkalok es azzal meg a nem fizetos reszekre se mehetek fel (de neha autonal se art ha epp egy par 10 km-es szakaszert nem akarok matricat venni).
Előzmény: fefe1968 (#2487)
MapSource-ban hogy tervezi le? Így egyből eldőlne, hogy vas vagy szoft. anomália!
Előzmény: Saughassy (#2486)
Viszont ha autos, faster time, de kitiltva a highway, toll road, unpaved, akkor Bpn ugyan elkeruli meg az M0t is, (helyesen), majd egy elegans kanyarral eszaknak fordul es fel az M7re, ahonnan le sem szall szinte a celig. :)
Valami error csak lehet a terkepben. NG 5.21
Valami error csak lehet a terkepben. NG 5.21
Előzmény: Saughassy (#2485)
az elozo ng-vel (5.1?) is ilyen volt.
aki szerint okes a gepen minden az probaljon ki egy bp-siofok utat palya nelkul. fehervar kornyeken fel fog menni ra. azert mert nem fizetos az attol meg palya.
nekem nincs mas terkepem csak free terkepek, de akinek van valami eu-s az megnezhetne hogy kint mit csinal (pl nemeteknel).
aki szerint okes a gepen minden az probaljon ki egy bp-siofok utat palya nelkul. fehervar kornyeken fel fog menni ra. azert mert nem fizetos az attol meg palya.
nekem nincs mas terkepem csak free terkepek, de akinek van valami eu-s az megnezhetne hogy kint mit csinal (pl nemeteknel).
Előzmény: fefe1968 (#2482)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |