Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Be lehet többet is kapcsolni. A mártélyi versenyen több oregonban is megtettem.
Előzmény: mjdgm (#2546)
Oregon gurukhoz van gyors kérdésem:
Oregonon bekapcsolható-e egyszerre több feltöltött track is, mint a CSx-en, avagy az Oregonon is csak egy, mint a Coloradon?
Oregonon bekapcsolható-e egyszerre több feltöltött track is, mint a CSx-en, avagy az Oregonon is csak egy, mint a Coloradon?
Egyszer ezt már megfórumoztuk, lehet, hogy a firmware frissítés megoldotta azóta?
Előzmény: Csuhás (#2544)
Gyors próba tud címre keresni mind az NG531 mind a CN2010 az Oregon 300 ver 3.20 gps-en.
Moderátor
Előzmény: fefe1968 (#2543)
Azt érdemes átnevezgetés után megnézni, hogy van-e címre keresés ezekután! A CIty N. 2009, 2010 biztosan nem fog menni átnevezve, a NG pedig, hát nálam hol igen, hol nem.
Előzmény: H.Gábor (#2537)
Upsz ezt nagyon elnéztem. Egy admin törölje legyen szíves az előzővel együtt!
Moderátor
Előzmény: Csuhás (#2541)
Megjegyezném, hogy elég régen van már ggpx-et kezelő colorado, oregon gps, most már van többszörös img. Szóval ideje volna egy ezeket kezelő nem gigantikus mapsorce verziónak. Ha pedig mapsource úgy tudná megjeleníteni egymáson a pl a tuhu és topo térképeket, ahogy azt sok éve tudják a gps-ek az maga volna a kánaán.
Moderátor
Nem teljesen. Például egy NaviGuide és tuhu külön file-ba így néz ki:
1. hagyományosan MapSource-ból feltöltöd a NaviGuide-ot. Lesz belőle a készüléken egy gmapsupp.img
2. a gmapsupp.img-t átnevezed pl. naviguide.img-re
3. MapSOurce-ból feltöltöd a tuhut, ebből megint lesz gmapsupp.img. (Az előzőt átneveztük, tehát nem íródik felül.)
4. Igény szerint ez utóbbi gmapsupp.img-t is átnevezheted pl. tuhu.img-re.
Szerintem azt a térképet, amit gyakran frissítgetsz, azt tedd fel utoljára, és a nevét hagyd meg gmapsupp.img-nek, így a MapSource-ból töltögetett frissítések ezt mindig felül fogják írni. A sokáig fix térképeket pedig nevezd el így-úgy, ettől azokat nem bántja a MapSource.
1. hagyományosan MapSource-ból feltöltöd a NaviGuide-ot. Lesz belőle a készüléken egy gmapsupp.img
2. a gmapsupp.img-t átnevezed pl. naviguide.img-re
3. MapSOurce-ból feltöltöd a tuhut, ebből megint lesz gmapsupp.img. (Az előzőt átneveztük, tehát nem íródik felül.)
4. Igény szerint ez utóbbi gmapsupp.img-t is átnevezheted pl. tuhu.img-re.
Szerintem azt a térképet, amit gyakran frissítgetsz, azt tedd fel utoljára, és a nevét hagyd meg gmapsupp.img-nek, így a MapSource-ból töltögetett frissítések ezt mindig felül fogják írni. A sokáig fix térképeket pedig nevezd el így-úgy, ettől azokat nem bántja a MapSource.
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#2534)
Mapszószból szoktam rátölteni a gps-re, majd az átvitel után a képződő gmapsupp.img filet átnevezem totalcommanderrel valami értelmesebb névre, pl NG531.img.
Moderátor
Előzmény: H.Gábor (#2534)
Kérek szépen egy kis segítséget!
Még sosem raktam fel külön-külön fájlokba a térképeket de most már így szeretném frissíteni őket.
Mi a dolog menete? MS-ben külön-külön elmentegetem a pc-re különböző nevű *.mps -ekbe, aztán áthúzom őket a kártyára vagy a kütyüre?
???
Még sosem raktam fel külön-külön fájlokba a térképeket de most már így szeretném frissíteni őket.
Mi a dolog menete? MS-ben külön-külön elmentegetem a pc-re különböző nevű *.mps -ekbe, aztán áthúzom őket a kártyára vagy a kütyüre?
???
A WebUpdater mindig csak a "biztonságosat" és nem a bétát ajánlhatja fel, mert a bétát csak saját kockázatodra teheted fel (mindig ott van alatta pirossal a figyelmeztetés).
Most éppen a legfrisebb verzió a 3.2-es, ami nem béta, tehát hivatalos, ezért most a WebUpdaterrel érdemes próbálkoznod....
Most éppen a legfrisebb verzió a 3.2-es, ami nem béta, tehát hivatalos, ezért most a WebUpdaterrel érdemes próbálkoznod....
Előzmény: mogo (#2530)
Köszi!
A WebUpdater eddig nem a legfrisebb verziót ajánlotta, hanem az utolsó "biztonságosat", én pedig mindig az aktuális legújabb bétát szerettem feltenni.
Ez most egy tudatos változtatás?
A WebUpdater eddig nem a legfrisebb verziót ajánlotta, hanem az utolsó "biztonságosat", én pedig mindig az aktuális legújabb bétát szerettem feltenni.
Ez most egy tudatos változtatás?
Előzmény: Csigabiga (#2529)
Frissíts a WebUpdaterrel.
Útpont átlagolás - Ha azzal teszel le egy útpontot, az átlagolással pontosítja a GPS szórásából adódó eltérést. Elvileg minél tovább átlagol, annál pontosabb a letett pont koordinátája.
Útpont átlagolás - Ha azzal teszel le egy útpontot, az átlagolással pontosítja a GPS szórásából adódó eltérést. Elvileg minél tovább átlagol, annál pontosabb a letett pont koordinátája.
Előzmény: mogo (#2528)
Sziasztok!
Nem tudjátok hova tűnt a garmin.com-ról az Oregon firmware frissítés? Jó ideje nem találom a listában.
És ha már rátok találtam, el tudnátok mondani pár sorban, hogy mire is jó a waypoint averaging, és mit csinál pontosan?
Köszi előre is!
Nem tudjátok hova tűnt a garmin.com-ról az Oregon firmware frissítés? Jó ideje nem találom a listában.
És ha már rátok találtam, el tudnátok mondani pár sorban, hogy mire is jó a waypoint averaging, és mit csinál pontosan?
Köszi előre is!
Sziasztok,
Eddig csak egyszer használtam az O300-amat track követésre. Akkor mivel ismert útvonalon haladtam, csak az érdekelt, hogy milyen táv van előttem. Most azonban felmerült, egy másik túra (számomra ismeretlen terepen), aminek megvan a track-je. Szeretném "természetesen" bejárni, és nem a GPS-t nézni állandóan, de ha nagyon letérnék a track-ről, jó lenne ha csipogna a kütyü. Erre van lehetőség?
Sajnos nincs nálam, nem tudom végignézni a menüt, de valaki innen biztos tudja... :)
Köszi és üdv!
G.
Eddig csak egyszer használtam az O300-amat track követésre. Akkor mivel ismert útvonalon haladtam, csak az érdekelt, hogy milyen táv van előttem. Most azonban felmerült, egy másik túra (számomra ismeretlen terepen), aminek megvan a track-je. Szeretném "természetesen" bejárni, és nem a GPS-t nézni állandóan, de ha nagyon letérnék a track-ről, jó lenne ha csipogna a kütyü. Erre van lehetőség?
Sajnos nincs nálam, nem tudom végignézni a menüt, de valaki innen biztos tudja... :)
Köszi és üdv!
G.
Megoldható, hogy a Beállítások/Útvonaltervezés menüpont feljebb kerüljön valahogyan? (ne a 3. lapon legyen)
Sziasztok!
Ugyan nem oregon, hanem dakota, de hátha tudtok segíteni:
1.Útvonal tervezésnél gyakran, a megtervezett útvonal mellet légvonalban átkötő egyenesek is megjelenek, mitől lehet ez?
2.SD kártyára való Út , track másolása után, nem jelenek meg azok egy ideje a gps-en. Akkor sem ha mapsurce-ből küldöm. Az álomány létrejön. Ha viszont csinálok a SD kártya-GPX konyvtár alá egy könyvtárat és abba bemásolom akkor megjelenek nem értem mitől lehet.
Ugyan nem oregon, hanem dakota, de hátha tudtok segíteni:
1.Útvonal tervezésnél gyakran, a megtervezett útvonal mellet légvonalban átkötő egyenesek is megjelenek, mitől lehet ez?
2.SD kártyára való Út , track másolása után, nem jelenek meg azok egy ideje a gps-en. Akkor sem ha mapsurce-ből küldöm. Az álomány létrejön. Ha viszont csinálok a SD kártya-GPX konyvtár alá egy könyvtárat és abba bemásolom akkor megjelenek nem értem mitől lehet.
Előzmény: R.Guszty (#2524)
Feldugtam a Colorado-t az USB-re, és átmásoltam a gmapbmap.img és gmapbmap.sum fájlt az SD kártya \garmin könyvtárába, majd letöröltem a belső memóriából.
Előzmény: kukacka (#2520)
nem mondod... az jo. bar fura hogy mapszoszban jol tervezett. mindjart megnezem en is.
Előzmény: Csuhás (#2517)
Sajnos nem. Ha csak a temp.gpx file-t törlöd attól még az útpontok valahol a memóriájába megmaradnak a jószágnak. Végig lett ez már itt zongorázva párszor.
Előzmény: R.Guszty (#2518)
"Oregonnál, a mentett track-eknél be kell kapcsolni, hogy megjelenjen a térképen."
Egyszerre több track is bekapcsolható az Oregonon, hasonlóan a CSx-hez? Mert ha igen, lehetséges hogy a Colorado-t updatelni kell Oreganora! :-)
A Colorado sajna egyszerre csak egyet képes mutatni, ezért a hétvégi versenyen eléggé kellett ügyeskedni, hogy átjussunk a labirintuson. :-(
Egyszerre több track is bekapcsolható az Oregonon, hasonlóan a CSx-hez? Mert ha igen, lehetséges hogy a Colorado-t updatelni kell Oreganora! :-)
A Colorado sajna egyszerre csak egyet képes mutatni, ezért a hétvégi versenyen eléggé kellett ügyeskedni, hogy átjussunk a labirintuson. :-(
Előzmény: Csigabiga (#2447)
Hogy csináltad? Nekem a kártyára másolt basemap-et nem engedte kikapcsolni egyáltalán. Vissza is raktam a belső memóriába, így legalább újraindításik ki lehet kapcsolni (FW 3.00).
Előzmény: R.Guszty (#2519)
Ugyanazt tapasztaltam, amit Te, és igen, a kártyára rakott basemap-et nem kapcsolja vissza.
Egyébként vasárnap óta hibátlanul működik a 3.00-s fw-vel.
Egyébként vasárnap óta hibátlanul működik a 3.00-s fw-vel.
Előzmény: kukacka (#2506)
Most nincs kéznél a Coloradom, de a 2. pont helyett nem elég, ha törlöd a \garmin\gpx\temp.gpx fájlt?
Előzmény: Togo (#2512)
Felraktam az új NG5.30 térképet, és kipróbáltam a Bp Siófok tervezést autópálya tiltással. Láss csodát, korrekt útvonalat tervezett. Szóval mégis csak valami térkép gubanc is meghúzódott a hiba mögött. Próbáljátok ki ti is.
Moderátor
Megoldásként erre gondoltam én is (merthogy nem fogok egyesével kiválogatni 20-30 pontot) csak azt gondoltam, hogy mapszósszal ezt elegánsabban is meg lehet oldani. Mind1, ha ez van, akkor ezt kell szeretni..
Azért köszi..
Azért köszi..
Előzmény: Togo (#2512)
Én eléggé határozottan úgy emléxem, hogy a csixben ez másképp volt, pont azért maradt meg benne, mert azt hittem hogy hozzáadódnak és nem töltöttem előtte le a pontokat csak rá az újakat és utána csak az újak maradtak meg. De most elbizonytalanítottál..Megnézem még1x..
Előzmény: feri60 (#2511)
Szerintem ez a csixben is így van :((
Ha mégsem, mondjátok a módszert, és legalább én örülni fogok ;)
Ha mégsem, mondjátok a módszert, és legalább én örülni fogok ;)
Előzmény: Togo (#2512)
Ha ebből a szempontból ugyan úgy viselkedik mint a Colorado akkor több menetes a dolog.
1. USB-re rádug, útvonalpontokat átölt a mapszószba.
2. USB-ről lehúz, bekapcsol, összes útvonalpontot töröl.
3. USB-re rádug, mapszószban a fölösleges útvonalpontokat töröl, majd ami maradt rátölt.
4. USB-röl lehúz, bekapcsol, vegyes érzelmekkel örül, mert probléma megoldva, de mért ilyen macerásan. :)
1. USB-re rádug, útvonalpontokat átölt a mapszószba.
2. USB-ről lehúz, bekapcsol, összes útvonalpontot töröl.
3. USB-re rádug, mapszószban a fölösleges útvonalpontokat töröl, majd ami maradt rátölt.
4. USB-röl lehúz, bekapcsol, vegyes érzelmekkel örül, mert probléma megoldva, de mért ilyen macerásan. :)
Előzmény: Yoss (#2510)
Idézet
A csixnél, ha kiolvastam az útvonalpontok, majd kitöröltem mondjuk a felét és visszatöltöttem a csixbe, akkor a törölt pontok törlődtek a csixből is
Ebben biztos vagy? Szerintem a korábban feltöltött pontokat a csixben is kézzel kell törölni.
Előzmény: Yoss (#2510)
Nem tudja valaki, hogy miért nem tudok mapszószon keresztül törölni útvonalpontokat, útvonalakat? A csixnél, ha kiolvastam az útvonalpontok, majd kitöröltem mondjuk a felét és visszatöltöttem a csixbe, akkor a törölt pontok törlődtek a csixből is. Az Oregon esetében viszont megmaradnak a kütyün a szoftverből törölt pontok is. Lehetséges, hogy kézzel kell minden felesleges pontot törölgetni?
1. Profilváltáskor új trekket indít. De ha a végén elmented, akkor összefűzve menti el, és nem is butít rajta, mint a régebbi Garminok.
2. Ha 1 másodperc alatt többet teszel meg, mint 3 m, akkor annyit fog logolni, amennyit megtettél, ugyanis a legsűrűbben 1 másodpercenként tud mérni.
2. Ha 1 másodperc alatt többet teszel meg, mint 3 m, akkor annyit fog logolni, amennyit megtettél, ugyanis a legsűrűbben 1 másodpercenként tud mérni.
Előzmény: SirBrian (#2507)
Két kérdésem lenne:
1. A mai trackelésem a mapszószba betöltve 3 részre szakadt? Kikapcsolva nem volt a gép. Viszont profilt, és ezzel együtt térképet (TUHU-NG) váltottam. Ettől lenne?
2. A tracklogban 3-4-5 méteres szakaszok vannak. Hogyan lehet ez, ha 3m-esre van beállítva a logolás?
1. A mai trackelésem a mapszószba betöltve 3 részre szakadt? Kikapcsolva nem volt a gép. Viszont profilt, és ezzel együtt térképet (TUHU-NG) váltottam. Ettől lenne?
2. A tracklogban 3-4-5 méteres szakaszok vannak. Hogyan lehet ez, ha 3m-esre van beállítva a logolás?
Egy napi tesztelés után csak a basemap-ot kapcsolja vissza minden indítás után. Elvileg kikapcsolva marad, ha a kártyára van téve és nem a belső memóriába. Ki kell próbáljam.
Előzmény: Sancho (#2503)
Garmin Colorado 3.0
Changes made from version 2.90 to 3.00:
* Added Waypoint Averaging application. (For more information visit our new Trail Tech website at [link]
* Added ability to load maps from any img file in the Garmin directory
* Added ability to see a list of points from the map when several points are at the same location
* Added customizable text to unit power-on screen (see \Garmin\startup.txt)
* Improved render quality of GB Discoverer maps and maps with satellite imagery
* Improved power on reliability
* Improved connection reliability with Spanner
* Improved appearance of depth data field when using big numbers
* Fixed some scan points not working properly with Garmin GB Discoverer maps
* Fixed issue with Garmin GB Discover maps not showing at some zoom levels with detail set to least
* Fixed errors in user grid entry
* Fixed the time label of the graph in Elevation Plot
* Fixed selection of Leap Day on Calendar, Hunt & Fish and Sun & Moon pages
* Fixed hunting waypoint symbols not transferring properly
* Fixed issues with routing avoidances
Csak hogy ne kelljen klikkelni annyit az olvasáshoz. ;)
Changes made from version 2.90 to 3.00:
* Added Waypoint Averaging application. (For more information visit our new Trail Tech website at [link]
* Added ability to load maps from any img file in the Garmin directory
* Added ability to see a list of points from the map when several points are at the same location
* Added customizable text to unit power-on screen (see \Garmin\startup.txt)
* Improved render quality of GB Discoverer maps and maps with satellite imagery
* Improved power on reliability
* Improved connection reliability with Spanner
* Improved appearance of depth data field when using big numbers
* Fixed some scan points not working properly with Garmin GB Discoverer maps
* Fixed issue with Garmin GB Discover maps not showing at some zoom levels with detail set to least
* Fixed errors in user grid entry
* Fixed the time label of the graph in Elevation Plot
* Fixed selection of Leap Day on Calendar, Hunt & Fish and Sun & Moon pages
* Fixed hunting waypoint symbols not transferring properly
* Fixed issues with routing avoidances
Csak hogy ne kelljen klikkelni annyit az olvasáshoz. ;)
Előzmény: Bandy (#2502)
Hozzáteszem, nem lenne rossz, ha ez a testre szabható letöltés nem csak a térképnél lenne elérhető, hanem a Játékok oldalról is... B-)
Előzmény: ernoe (#2500)
Áááááá, nem hiszem el...hogy nincs vége a lapnak, csak kicsit kellett szemet nyitnom, hogy megtaláljam a testre szabható letöltést a ggpx-hez :)) és lőn. Nem az O300, nem is az állomány, én voltam a "hibás"
Előzmény: ernoe (#2499)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |