Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Kompos dolog:
Piret írta valahol, hogy a navigányban direkt elcseszték emiatt a paramétereket...
A Telekocsi sávot kerültesd el, a navigányban most azok a kompok, de ez csak a magyar térképre vonatkozik!
Piret írta valahol, hogy a navigányban direkt elcseszték emiatt a paramétereket...
A Telekocsi sávot kerültesd el, a navigányban most azok a kompok, de ez csak a magyar térképre vonatkozik!
Előzmény: Yoss (#2600)
ezen mar en is gondolkodtam bar itthon nem akkora problema, de mondjuk norvegiaban ahol szinte kilometerenkent van 1 komp ott nem mindegy. raadasul idoszakikak mert van ami nem jar befagyott honapokban, de van olyan ami csak x orakban jar de pl ejszaka mar nem.
Előzmény: Yoss (#2600)
Tegnap szembesültem a megdöbbentő ténnyel, hogy az Oregon-t nem lehet rávenni arra, hogy hagyja ki a kompokat.
Legalábbis nekem nem sikerült. Börzsönyt motoroztam körbe és Szobnál mindenáron át akart vinni a komppal. Végül Vácot adtam meg úticélnak, mert másképp nem lehetett lebeszélni a hajókázásról.
Arra sem találtam megoldást, hogy előjelezze normálisan a következő manővert. Az nekem nem túl informatív, hogy NW to Kovács Béla utca..(Ki tudja, hogy éppen merre van a NW?) Ha lenne egy nyíl menetirányhoz viszonyítva, mint a nüviken, az nagy segítség lenne. Nem tom miért maradt ki belőle. Vagy csak én nem állítottam jól be?
Legalábbis nekem nem sikerült. Börzsönyt motoroztam körbe és Szobnál mindenáron át akart vinni a komppal. Végül Vácot adtam meg úticélnak, mert másképp nem lehetett lebeszélni a hajókázásról.
Arra sem találtam megoldást, hogy előjelezze normálisan a következő manővert. Az nekem nem túl informatív, hogy NW to Kovács Béla utca..(Ki tudja, hogy éppen merre van a NW?) Ha lenne egy nyíl menetirányhoz viszonyítva, mint a nüviken, az nagy segítség lenne. Nem tom miért maradt ki belőle. Vagy csak én nem állítottam jól be?
Sziasztok!
GCOBRK adatait ggpx-ben letöltve nem látom O550-en B-o
Kipróbáltuk O300-on és ott sem.
Először arra gyanakodtam, hogy a korábban letöltött GG-k között van ugyanezen cache id-vel valami, így rákerestem és tényleg volt. Azonban ezt a gpx-et letöröltem, így maradt egyedül a GCOBRK.gpx, de így sem látszik a láda.
Van esetleg valakinek tippje, hogy mi lehet a gubanc?
Köszi!
GCOBRK adatait ggpx-ben letöltve nem látom O550-en B-o
Kipróbáltuk O300-on és ott sem.
Először arra gyanakodtam, hogy a korábban letöltött GG-k között van ugyanezen cache id-vel valami, így rákerestem és tényleg volt. Azonban ezt a gpx-et letöröltem, így maradt egyedül a GCOBRK.gpx, de így sem látszik a láda.
Van esetleg valakinek tippje, hogy mi lehet a gubanc?
Köszi!
Gondolom kevés gombafajta nő spanyol honban, így nem zavaró hogy csak sorba lépkedve lehet köztük keresni :-)
Moderátor
Előzmény: magpet (#2597)
Valoszinuleg hasonlo dolog ez, mint a golfozos Oregon-klon. De hogy miert pont Spanyolorszagra koncentraltak a fejlesztok, azt nem ertem.
Házigazda
Előzmény: R.Guszty (#2595)
Köszi.
Kár!
A link alapján, képek a meghatározáshoz szükséges leírásokkal. Szerintem...
Én nem gondolnék mögé alkalmazást.
Vagy estleg olyan alkalmazásra gondolsz, hogy O550-nel lefényképzzük a gombát, majd KIT feldolgozza a képet és már löki is a gomba adatait? :)
Kár!
A link alapján, képek a meghatározáshoz szükséges leírásokkal. Szerintem...
Én nem gondolnék mögé alkalmazást.
Vagy estleg olyan alkalmazásra gondolsz, hogy O550-nel lefényképzzük a gombát, majd KIT feldolgozza a képet és már löki is a gomba adatait? :)
Előzmény: R.Guszty (#2595)
Attól tartok, legálisan sehonnan. Ez egy speciális kiadású Oregon, előre telepített "Gombahatározóval". A cikkekben azt írják, csak Spanyolországban (spanyolul) jött ki ez a verzió, és nem tervezi a Garmin, hogy máshol is megjelentesse.
Persze jó lenne tudni, hogy csak egyszerű képekről van szó, vagy van mögötte valami alkalmazás is (én az előbbire tippelek).
Persze jó lenne tudni, hogy csak egyszerű képekről van szó, vagy van mögötte valami alkalmazás is (én az előbbire tippelek).
Előzmény: H.Gábor (#2593)
Üdv!
Eladó egy vadonatúj Oregon550!
125.000.- Ft
Átvehető magpetnél.
Érdeklődni nálam.
Eladó egy vadonatúj Oregon550!
125.000.- Ft
Átvehető magpetnél.
Érdeklődni nálam.
A leirás és a logok külön dolgok a ggpx-en belül. Külön tagel vannak ellátva igy nem képezik a leirás részét, csak összetartoznak vele.
Előzmény: vargazo (#2589)
No letöltöttem én is a GCPRED ládát, ugyanott lett vége. Viszont letöltöttem hozzá az utolsó 10 megtalálás bejegyzését is, azok viszont megjeentek?!?!? Akkor most hogy is van ez?
Előzmény: Togo (#2582)
[/off]
Aham. :) Már feltűnt egy párszor, hogy valószínűleg ugyanazokra az RSS csatornákra vagyunk felíratkozva... :))
[/on]
Aham. :) Már feltűnt egy párszor, hogy valószínűleg ugyanazokra az RSS csatornákra vagyunk felíratkozva... :))
[/on]
Előzmény: Sancho (#2584)
Az lenne a jó, ha csak kép fájlok lennének megfelelő méretben, mert akkor a Coloradóra is rá tudnám tenni...
Előzmény: Csuhás (#2586)
Ez egy alkalmazás a standard fw felett, vagy teljesen más fw?
Az első esetben talán lehetne tanulni belőle...
Az első esetben talán lehetne tanulni belőle...
Moderátor
Ezt csak ők kapják, vagy mi is hozzájuthatunk valahonnan?
Akár spanyolul is érdekelne!
Akár spanyolul is érdekelne!
Előzmény: Sancho (#2583)
Jó kis gombahatározó a spanyol Garmin Oregon 300-ra: [link] [PDF]
Nna, erre való a képkezelés. Csak lenne kiskép lista, mint az 550-en!
Nna, erre való a képkezelés. Csak lenne kiskép lista, mint az 550-en!
Igy, szöröstül bőröstül, tokkal vonóval 8190 karakter, amit a ládaoldal szerkesztőjének engedni kellene, mert ott ugye látszanak a vezérlőkarakterek is. Akkor tuti nem marad le semmi a GPS-en nézve.
Előzmény: Csuhás (#2581)
Az lehet ökölszabály, hogy a leírás szőröstül bőröstül, ékezetestül, vezérlő karakterestül legyen kevesebb mint 8K?
Moderátor
Előzmény: Togo (#2580)
a vezérlőkarakterek viszont rendesen csökkentik a megjelenő leírás méretét. A bold ki és bekapcsolása például 7 karakterrel.
kacsacsőr B kacsacsör és kacsacsör /B kacsacsö az pont 7 karakter.
Úgy tűnik a vezérlésre használt meg nem jelenő karakterek is foglalnak ebböl a 8190-es méretből, még ha nem is látszanak. Szóval minél csicsásabb egy leirás, annál kevesebb látszik az ennek megjelenítésére alkalmas masinákon.
Azt nem próbáltam ki, hogy amit nem tud értelmezni vezérlődolgokat (lásd linkek) és csak kihagyja a szövegböl az is eszi-e a helyet, vagy azon egyszerüen átlép a masina.
kacsacsőr B kacsacsör és kacsacsör /B kacsacsö az pont 7 karakter.
Úgy tűnik a vezérlésre használt meg nem jelenő karakterek is foglalnak ebböl a 8190-es méretből, még ha nem is látszanak. Szóval minél csicsásabb egy leirás, annál kevesebb látszik az ennek megjelenítésére alkalmas masinákon.
Azt nem próbáltam ki, hogy amit nem tud értelmezni vezérlődolgokat (lásd linkek) és csak kihagyja a szövegböl az is eszi-e a helyet, vagy azon egyszerüen átlép a masina.
Előzmény: Togo (#2579)
Lecseréltem 10 sima karaktert 10 ékezetesre és nem csökkent a csonkolási határ pedig igy már a tesztleirás 9010 karakteres lett. Szóval úgy néz ki az ékezetes és extra karakterek is egynek számitanak a csonkolás szempontjából.
Előzmény: Togo (#2578)
újabb érdekes számot tudok mondani.
Csináltam egy tesztpéldányt, ahol mindenféle vezérlőkarakterek és szóközök nélkül a leírást feltöltöttem 9000 karakterrel úgy, hogy minden egyes ezredik karakternek megadtam a számát, hogy hányadik ezer. Ebböl kiderült, hogy valahol 8100 és 8200 közt csonkol.
Ezután újrapreparáltam a leírást most már 8100-tól 10-esével jelölve 8200-ig, de még mindig 9000 karakteres leirással.
Igy már láttam, hogy az utolsó megjelintett karakter a sorban a 8190-es volt.
Szóval úgy tünik, hogy ez a leirás méreti korláta, ha mindenféle ékezetes és extra karaktert kihagyunk.
A gpx-ben az ékezetes betük amugy 2 karakter helyen vannak letárolva. További kisérletek tárgyát ez fogja képezni, hogy a megjelenithető leirásból ez valóban 2 karaktert vesz el vagy többet. Illetve, hogy az egyes vezérlőkarakterek (bold, underline stb.), hogy fogyaszt.
Csináltam egy tesztpéldányt, ahol mindenféle vezérlőkarakterek és szóközök nélkül a leírást feltöltöttem 9000 karakterrel úgy, hogy minden egyes ezredik karakternek megadtam a számát, hogy hányadik ezer. Ebböl kiderült, hogy valahol 8100 és 8200 közt csonkol.
Ezután újrapreparáltam a leírást most már 8100-tól 10-esével jelölve 8200-ig, de még mindig 9000 karakteres leirással.
Igy már láttam, hogy az utolsó megjelintett karakter a sorban a 8190-es volt.
Szóval úgy tünik, hogy ez a leirás méreti korláta, ha mindenféle ékezetes és extra karaktert kihagyunk.
A gpx-ben az ékezetes betük amugy 2 karakter helyen vannak letárolva. További kisérletek tárgyát ez fogja képezni, hogy a megjelenithető leirásból ez valóban 2 karaktert vesz el vagy többet. Illetve, hogy az egyes vezérlőkarakterek (bold, underline stb.), hogy fogyaszt.
Előzmény: Csuhás (#2574)
Kitakaritottam a két gpx-et, hogy csak a szöveg és az olyan vezérlőbalhék maradjanak meg benne amik látható hatással vannak a szövegre. Azt hiszem nem teljesen tökéletesre sikerült a dolog, de a végeredmény azért talán ad némi támpontot.
GCSIPO: 9103 byte
GCPRED: 9134 byte
Ha tisztán csak a GPS-en megjelenő szöveget hagyatam meg akkor már jóval nagyobb az eltérés:
GCSIPO: 7330 karakter
GCPRED: 7696 karakter
GCSIPO: 9103 byte
GCPRED: 9134 byte
Ha tisztán csak a GPS-en megjelenő szöveget hagyatam meg akkor már jóval nagyobb az eltérés:
GCSIPO: 7330 karakter
GCPRED: 7696 karakter
Előzmény: Csuhás (#2574)
kis segítség a GCGMBA-hoz:
http://www.navigadget.com/index.php/2009 /10/06/garmin-oregon-300-mushroom-editio n
:))
http://www.navigadget.com/index.php/2009 /10/06/garmin-oregon-300-mushroom-editio n
:))
GCSIPO: Minden átmenet nélkül szakadékba torkoll--------
GCPRED: Jobb alsó sarkához---------
GCPRED: Jobb alsó sarkához---------
Moderátor
Előzmény: Togo (#2573)
No akkor egy kis ggpx lélektan. :)
Ha egy gpx file-ban egy adott ponthoz van groundspeak tag, akkor az megy a geocache listába, ha nem tartozik hozzá ilyen, akkor azt a waypoint listába teszi a készülék. A gpi file meg a poikat tartalmazza, amit a gpx-böl nem bővít a készülék.
A gpx-böl készülék függően 1000 (O300, Colorado) vagy 2000 (O550) útpontot (waypoint-ot) lehet megadni a masinának.
Tudnátok nekem mondani két olyan ládát, amiben biztosan csonkolódik a leirás?
Belenéznék azoknál a gpx-be, hogy hanyadik karakternél vágódik. Ha azonos értéket kapok mind a kettőnél, akkor meglenne a korlát. :)
Ha egy gpx file-ban egy adott ponthoz van groundspeak tag, akkor az megy a geocache listába, ha nem tartozik hozzá ilyen, akkor azt a waypoint listába teszi a készülék. A gpi file meg a poikat tartalmazza, amit a gpx-böl nem bővít a készülék.
A gpx-böl készülék függően 1000 (O300, Colorado) vagy 2000 (O550) útpontot (waypoint-ot) lehet megadni a masinának.
Tudnátok nekem mondani két olyan ládát, amiben biztosan csonkolódik a leirás?
Belenéznék azoknál a gpx-be, hogy hanyadik karakternél vágódik. Ha azonos értéket kapok mind a kettőnél, akkor meglenne a korlát. :)
Előzmény: Csuhás (#2569)
Colorado 300-am van ott az egyébpontok, mint mondottam, az útpontoknál jelennek meg valamiért.
Előzmény: Csuhás (#2569)
Az O300 esetében bele kell férnie az 1000 pontos útpontmemóriába.
Ami nem fér oda, az simán lemarad belőle.
Ami nem fér oda, az simán lemarad belőle.
Előzmény: Csuhás (#2569)
Nem látok a lelkébe... Letöltöm a .hu GPX fájlát, mondjuk 1300 ládát az egyéb közzétett pontokkal. A MS-ben látok vagy 7000 pontot, de nem keseredek el :), behúzom ezt a gpx fájlt a kütyü GPX könyvtárába és az eredmény, hogy rajta lesz az összes láda, az útvonalpontoknál meg az összes egyéb pont. Hogy az milyen formátum, arról lövésem nincs. Utóbbiból csak a kütyüből tudok törölni és kell is, mert GPX frissítéskor a ládaadatok frissülnek, az útpontok viszont nem , csak megtelik és nem kerülnek bele az új adatok.
Előzmény: Csuhás (#2569)
Hogy is van ez? Az útpontok nem gpi fileben vannak? A gpx is tartalmazhat útpontot? Ha igen arra van limit?
Moderátor
Előzmény: fefe1968 (#2568)
A segédpontokat az útpontokhoz rakja, a ládákat a geocache-be. Legalábbis a HU-s lehúzásnál.
Előzmény: vargazo (#2564)
Egy ládaleírás hossza korlátozva van valahol a 3..4kb környékén. Pontos számot senki sem tud, de függ a betűkészlettől. A hosszabb leírásokat figyelmeztetés nélkül csonkolja. :-((((
Moderátor
Előzmény: vargazo (#2564)
Nekem edigi legnagyobb ggpx 37mega volt. Hibátlanul kezelte.
Még lassulásról se nagyon tudok beszámolni. A tesztalany egy o300 volt.
Még lassulásról se nagyon tudok beszámolni. A tesztalany egy o300 volt.
Előzmény: vargazo (#2564)
Megpróbálom itt is feltenni a kérdéseim O550t ügyben:
Azt tudja valaki, hogy hány MB lehet a ggpx fájl, amit rátöltök a gps-re? Azt jól tudom, hogy 2000 pont lehet? Ebbe a 2000 pontba csak a ládák tartoznak, vagy segédpontokkal együtt értendő? Egy ládaleírás milyen hosszú lehet, van karakterszám korlátozás?
Azt tudja valaki, hogy hány MB lehet a ggpx fájl, amit rátöltök a gps-re? Azt jól tudom, hogy 2000 pont lehet? Ebbe a 2000 pontba csak a ládák tartoznak, vagy segédpontokkal együtt értendő? Egy ládaleírás milyen hosszú lehet, van karakterszám korlátozás?
nem tom volt e mar de van uj NG 5.3 nem beta. leszedtem feltettem. domborzat arnyekolasnak hult helye. a topoguidevel meg ugye duplikalja az utakat. de a nagyobb gond hogy a tervezes ugyanugy rossz, ramegy palyara barmilyen kombinaciot probalok is. ezt a kalap xart...
Az EGNOS megjelenésnek nyitottam egy blog post-ot, hogy ne offoljuk szét itt: [link]
Előzmény: fefe1968 (#2558)
Én tudatlanul azt mondom, nem számít. A katonai és geodéziai vevők számára bizonyosan, de a polgári kütyük "direkt" nem pontosak. Meglehet, hogy majd ugyanott nagyobb pontosságot jeleznek (majd örülünk, hogy 1m-es pontosságot mutat akár merre járunk), de attól még 10-15 méteres tévedésben lesz a kicsike :). Attól sem vagyok sokkal pontosabban pozícióban, hogy nem 4, hanem 10 műhold jelét fogom be. Sőt, az új vevőkkel, amik feldolgozzák a visszaverődő jeleket, alapból "sétálgat" a pozíció egy 10m-es körben, ha állok, akkor is. Ez pedig a vas/szoftver pontatlansága, amin külső tényező semmit nem fog javítani.
Előzmény: optikus (#2557)
sztetek ez hat majd az oregonra (pozitivan)? hivatalosan kene hisz tudja az egnost:
[link]
ma delben bekapcsoltam es eltartott vagy 10 percig mig jelet fogott, de ami a fura volt hogy nem voltak feher csikok, csuma ures volt a muholdtabla sokaig. mar azt hittem betojt az egesz. aztan szep lassan jottek elo de egybol zolden. eddig azert mindig volt egy csomo feher aztan azok zoldulgettek, de most tok ures volt...
[link]
ma delben bekapcsoltam es eltartott vagy 10 percig mig jelet fogott, de ami a fura volt hogy nem voltak feher csikok, csuma ures volt a muholdtabla sokaig. mar azt hittem betojt az egesz. aztan szep lassan jottek elo de egybol zolden. eddig azert mindig volt egy csomo feher aztan azok zoldulgettek, de most tok ures volt...
ez nekem is nagy kinom de allitolag nem lehet kikapcsolni. mert ez a terkep tartalma miatt mukodik igy. nem ertek hozza de eleg idegesito hogy a balcsi egy nagy piros sarga lampashegy.
itt a forumban volt magyarazat a miertre, ha erdekel probald megkeresni.
itt a forumban volt magyarazat a miertre, ha erdekel probald megkeresni.
Előzmény: Csuhás (#2551)
Megyénként rakom fel, vagyis frissítem időnként, illetve a com-ról egyenként célirányosan pakolom fel a ládákat, az előző állomány törlésével.
Viszont az útpontok komplett törlésével úgy tűnik megoldódott a kérdés.
Ami furcsa, hogy a GG-s ládák, amik nem lettek frissítve, azok továbbra is látszottak, a lecseréltek viszont nem. Ezért gondoltam, h esetleg a letöltésnél történhetett valami.
Viszont az útpontok komplett törlésével úgy tűnik megoldódott a kérdés.
Ami furcsa, hogy a GG-s ládák, amik nem lettek frissítve, azok továbbra is látszottak, a lecseréltek viszont nem. Ezért gondoltam, h esetleg a letöltésnél történhetett valami.
Előzmény: Csuhás (#2553)
Nem lehet hogy túl sok ládát akarsz rá tölteni?
( Csak délután tudom megnézni, de pár napja még jól működött. )
( Csak délután tudom megnézni, de pár napja még jól működött. )
Moderátor
Előzmény: ernoe (#2552)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |