Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
fene sem tudja előre, hogy balra, vagy jobbra kell majd lekanyarodni róla.
Lehet, hogy túl sok az a 145-ös IQ? :-))))))
Lehet, hogy túl sok az a 145-ös IQ? :-))))))
Előzmény: Csigabiga (#2617)
Leírtad a probléma lényegét. Számomra egy térképen nincs balra meg jobbra. Van nyugatra, keletre, északra meg délre. :-)
De ízlések és pofonok. Ez örök vita, mint az Ájgó vs. NG.
Amíg nekem nem kell forgatós térképen navigálni addig nincs gond. :-)
De ízlések és pofonok. Ez örök vita, mint az Ájgó vs. NG.
Amíg nekem nem kell forgatós térképen navigálni addig nincs gond. :-)
Előzmény: Csigabiga (#2617)
Tudom, hogy ez nem cool dolog, üssetek! :)
Bár vezetéshez sztem jobb a forgatós térkép. Gyalogtúrán én sem használom.
Másrészről lásd Csigusz posztját!
Bár vezetéshez sztem jobb a forgatós térkép. Gyalogtúrán én sem használom.
Másrészről lásd Csigusz posztját!
Előzmény: scele (#2616)
Az NW-t lehet tudni forgatós térképpel is, mivel rajta van az iránytű, de ha össze-vissza tekereg ez út, akkor a fene sem tudja előre, hogy balra, vagy jobbra kell majd lekanyarodni róla.
Előzmény: scele (#2616)
Nem is tudtam, hogy a carpool tiltás egyben komp tiltás az említett esetben. :) Jó tudni! Köszi!
Előzmény: R.Guszty (#2603)
Sziasztok!
Van egy problémám a Coloradoval.
Készítettem egy térképet még a Venture készülékemhez transparent tulajdonsággal, tehát alatta látszik az alaptérkép.
Ezt átraktam a Coloradora és nem látszik alatta az alaptérkép.
A GPS Trackmaker-ben létrehozott téképet MapDekode programmal konvertáltam IMG formátumúra, majd ezt a SendMap-al juttatom fel a készülékre.
Hogyan lehet megoldani ezt az átlátszóságot?
Előre is köszi:
Paragabika
Van egy problémám a Coloradoval.
Készítettem egy térképet még a Venture készülékemhez transparent tulajdonsággal, tehát alatta látszik az alaptérkép.
Ezt átraktam a Coloradora és nem látszik alatta az alaptérkép.
A GPS Trackmaker-ben létrehozott téképet MapDekode programmal konvertáltam IMG formátumúra, majd ezt a SendMap-al juttatom fel a készülékre.
Hogyan lehet megoldani ezt az átlátszóságot?
Előre is köszi:
Paragabika
Közben én is kipróbáltam, hogy minden mást leszedek, de sajna így sem látszik :-(
X-Akta...
X-Akta...
Előzmény: Togo (#2611)
Akkor ott valami más lehet a gond, mert a Coloradon itt vagy ott, de mind a két file szépen látszik, használható (persze nem egyszere).
Igaz szépen letakaritott masinán néztem, semmi más gpx file nem volt rajta. (se current se temp se semmi) Szóval nem volt semmi ami bezavarjon.
Meg lehetne próbálni esetleg egy resetet, de az magával hozzá, hogy ujra be kell állítgatni a jószágot és koránt sem biztos, hogy eredményt hoz.
Igaz szépen letakaritott masinán néztem, semmi más gpx file nem volt rajta. (se current se temp se semmi) Szóval nem volt semmi ami bezavarjon.
Meg lehetne próbálni esetleg egy resetet, de az magával hozzá, hogy ujra be kell állítgatni a jószágot és koránt sem biztos, hogy eredményt hoz.
Előzmény: Ronin (#2610)
Igen, sajnos ezt már ma töltöttem, itt a melóhelyen, tehát mint megtalált láda szerepel a .hu-n.
Az érdekes, hogy nekem nyitott ládaként sem mutatja, pedig abban megegyezhetünk, hogy kellene.
Az Általad küldött cucc szintén nem látszik nálam.
Az érdekes, hogy nekem nyitott ládaként sem mutatja, pedig abban megegyezhetünk, hogy kellene.
Az Általad küldött cucc szintén nem látszik nálam.
Előzmény: Togo (#2609)
Hmmm. Megjött. Ez ugyan az a gpx, ami a terepen nem mutatkozott? Csak mert megnyitottam mapszosszal és nyitott ládaikonja van, tehát megtalált állapotú. Ezt a Colorado is így értelmezi, mert a megtalált ládák között tudom megnézni ha azt a file-t rakom rá amit küldtél. Ha azt a file-t, amit én töltöttem le, ami a mapszoszban csukott ládaként jelentkezik, akkor szépen ott virít a nem megtalált ládák között.
Átküldöm az én általam letöltött file-t, aztán kiderül nálad mit csinál vele az oregon.
Átküldöm az én általam letöltött file-t, aztán kiderül nálad mit csinál vele az oregon.
Előzmény: Ronin (#2608)
Köszi, mélocska úton...
Bár érdekelne, hogy ha Te töltöd le, akkor mi a helyzet...
Bár érdekelne, hogy ha Te töltöd le, akkor mi a helyzet...
Előzmény: Togo (#2606)
Akkor én se értem. Esetleg még egy olyan ötletem volna, hogy nem Groundspeak gpx-ben sikerült letölteni, bár ha más ládákat is leszedtél akkor ez nem valószínű.
Esetleg át tudnád küldeni ezt a .gpx file-t, hogy belenézhessek, illetve rápróbáljam a Colorado-ra, az mit szól hozzá?
Esetleg át tudnád küldeni ezt a .gpx file-t, hogy belenézhessek, illetve rápróbáljam a Colorado-ra, az mit szól hozzá?
Előzmény: Ronin (#2605)
Nem, hanem előtte... Csak a terepen szembesültem vele, hogy nincs meg a ládakoo az öreglány agyacskájában, pedig én feltöltöttem előző este.
Szerencsére nálunk volt a csix és azon poi-ként minden fent volt, így a keresés sem okozott gondot.
Az okát keresem a problémának, mert szeretném a jövőben elkerülni az ilyen eseteket.
Két másik ládikát is kerestünk aznap, amiket hasonlóan az ominózushoz töltöttem külön gpx-be, azokkal nem volt probléma.
Szerencsére nálunk volt a csix és azon poi-ként minden fent volt, így a keresés sem okozott gondot.
Az okát keresem a problémának, mert szeretném a jövőben elkerülni az ilyen eseteket.
Két másik ládikát is kerestünk aznap, amiket hasonlóan az ominózushoz töltöttem külön gpx-be, azokkal nem volt probléma.
Előzmény: Togo (#2604)
Most töltötted le? Csak mert ahogy elnézem Te azt a ládát már megtaláltad, így lehet, hogy ott van az, csak a megtalált ládák között kellene keresned.
(Legalábis Coloradon én is keveredtem már ilyen helyzetbe, hogy nem látom, pedig mindent letöltöttem aztán átváltottam a már megtaláltak mutatására és ott vigyorgott a keresett láda)
(Legalábis Coloradon én is keveredtem már ilyen helyzetbe, hogy nem látom, pedig mindent letöltöttem aztán átváltottam a már megtaláltak mutatására és ott vigyorgott a keresett láda)
Előzmény: Ronin (#2599)
Kompos dolog:
Piret írta valahol, hogy a navigányban direkt elcseszték emiatt a paramétereket...
A Telekocsi sávot kerültesd el, a navigányban most azok a kompok, de ez csak a magyar térképre vonatkozik!
Piret írta valahol, hogy a navigányban direkt elcseszték emiatt a paramétereket...
A Telekocsi sávot kerültesd el, a navigányban most azok a kompok, de ez csak a magyar térképre vonatkozik!
Előzmény: Yoss (#2600)
ezen mar en is gondolkodtam bar itthon nem akkora problema, de mondjuk norvegiaban ahol szinte kilometerenkent van 1 komp ott nem mindegy. raadasul idoszakikak mert van ami nem jar befagyott honapokban, de van olyan ami csak x orakban jar de pl ejszaka mar nem.
Előzmény: Yoss (#2600)
Tegnap szembesültem a megdöbbentő ténnyel, hogy az Oregon-t nem lehet rávenni arra, hogy hagyja ki a kompokat.
Legalábbis nekem nem sikerült. Börzsönyt motoroztam körbe és Szobnál mindenáron át akart vinni a komppal. Végül Vácot adtam meg úticélnak, mert másképp nem lehetett lebeszélni a hajókázásról.
Arra sem találtam megoldást, hogy előjelezze normálisan a következő manővert. Az nekem nem túl informatív, hogy NW to Kovács Béla utca..(Ki tudja, hogy éppen merre van a NW?) Ha lenne egy nyíl menetirányhoz viszonyítva, mint a nüviken, az nagy segítség lenne. Nem tom miért maradt ki belőle. Vagy csak én nem állítottam jól be?
Legalábbis nekem nem sikerült. Börzsönyt motoroztam körbe és Szobnál mindenáron át akart vinni a komppal. Végül Vácot adtam meg úticélnak, mert másképp nem lehetett lebeszélni a hajókázásról.
Arra sem találtam megoldást, hogy előjelezze normálisan a következő manővert. Az nekem nem túl informatív, hogy NW to Kovács Béla utca..(Ki tudja, hogy éppen merre van a NW?) Ha lenne egy nyíl menetirányhoz viszonyítva, mint a nüviken, az nagy segítség lenne. Nem tom miért maradt ki belőle. Vagy csak én nem állítottam jól be?
Sziasztok!
GCOBRK adatait ggpx-ben letöltve nem látom O550-en B-o
Kipróbáltuk O300-on és ott sem.
Először arra gyanakodtam, hogy a korábban letöltött GG-k között van ugyanezen cache id-vel valami, így rákerestem és tényleg volt. Azonban ezt a gpx-et letöröltem, így maradt egyedül a GCOBRK.gpx, de így sem látszik a láda.
Van esetleg valakinek tippje, hogy mi lehet a gubanc?
Köszi!
GCOBRK adatait ggpx-ben letöltve nem látom O550-en B-o
Kipróbáltuk O300-on és ott sem.
Először arra gyanakodtam, hogy a korábban letöltött GG-k között van ugyanezen cache id-vel valami, így rákerestem és tényleg volt. Azonban ezt a gpx-et letöröltem, így maradt egyedül a GCOBRK.gpx, de így sem látszik a láda.
Van esetleg valakinek tippje, hogy mi lehet a gubanc?
Köszi!
Gondolom kevés gombafajta nő spanyol honban, így nem zavaró hogy csak sorba lépkedve lehet köztük keresni :-)
Moderátor
Előzmény: magpet (#2597)
Valoszinuleg hasonlo dolog ez, mint a golfozos Oregon-klon. De hogy miert pont Spanyolorszagra koncentraltak a fejlesztok, azt nem ertem.
Házigazda
Előzmény: R.Guszty (#2595)
Köszi.
Kár!
A link alapján, képek a meghatározáshoz szükséges leírásokkal. Szerintem...
Én nem gondolnék mögé alkalmazást.
Vagy estleg olyan alkalmazásra gondolsz, hogy O550-nel lefényképzzük a gombát, majd KIT feldolgozza a képet és már löki is a gomba adatait? :)
Kár!
A link alapján, képek a meghatározáshoz szükséges leírásokkal. Szerintem...
Én nem gondolnék mögé alkalmazást.
Vagy estleg olyan alkalmazásra gondolsz, hogy O550-nel lefényképzzük a gombát, majd KIT feldolgozza a képet és már löki is a gomba adatait? :)
Előzmény: R.Guszty (#2595)
Attól tartok, legálisan sehonnan. Ez egy speciális kiadású Oregon, előre telepített "Gombahatározóval". A cikkekben azt írják, csak Spanyolországban (spanyolul) jött ki ez a verzió, és nem tervezi a Garmin, hogy máshol is megjelentesse.
Persze jó lenne tudni, hogy csak egyszerű képekről van szó, vagy van mögötte valami alkalmazás is (én az előbbire tippelek).
Persze jó lenne tudni, hogy csak egyszerű képekről van szó, vagy van mögötte valami alkalmazás is (én az előbbire tippelek).
Előzmény: H.Gábor (#2593)
Üdv!
Eladó egy vadonatúj Oregon550!
125.000.- Ft
Átvehető magpetnél.
Érdeklődni nálam.
Eladó egy vadonatúj Oregon550!
125.000.- Ft
Átvehető magpetnél.
Érdeklődni nálam.
A leirás és a logok külön dolgok a ggpx-en belül. Külön tagel vannak ellátva igy nem képezik a leirás részét, csak összetartoznak vele.
Előzmény: vargazo (#2589)
No letöltöttem én is a GCPRED ládát, ugyanott lett vége. Viszont letöltöttem hozzá az utolsó 10 megtalálás bejegyzését is, azok viszont megjeentek?!?!? Akkor most hogy is van ez?
Előzmény: Togo (#2582)
[/off]
Aham. :) Már feltűnt egy párszor, hogy valószínűleg ugyanazokra az RSS csatornákra vagyunk felíratkozva... :))
[/on]
Aham. :) Már feltűnt egy párszor, hogy valószínűleg ugyanazokra az RSS csatornákra vagyunk felíratkozva... :))
[/on]
Előzmény: Sancho (#2584)
Az lenne a jó, ha csak kép fájlok lennének megfelelő méretben, mert akkor a Coloradóra is rá tudnám tenni...
Előzmény: Csuhás (#2586)
Ez egy alkalmazás a standard fw felett, vagy teljesen más fw?
Az első esetben talán lehetne tanulni belőle...
Az első esetben talán lehetne tanulni belőle...
Moderátor
Ezt csak ők kapják, vagy mi is hozzájuthatunk valahonnan?
Akár spanyolul is érdekelne!
Akár spanyolul is érdekelne!
Előzmény: Sancho (#2583)
Jó kis gombahatározó a spanyol Garmin Oregon 300-ra: [link] [PDF]
Nna, erre való a képkezelés. Csak lenne kiskép lista, mint az 550-en!
Nna, erre való a képkezelés. Csak lenne kiskép lista, mint az 550-en!
Igy, szöröstül bőröstül, tokkal vonóval 8190 karakter, amit a ládaoldal szerkesztőjének engedni kellene, mert ott ugye látszanak a vezérlőkarakterek is. Akkor tuti nem marad le semmi a GPS-en nézve.
Előzmény: Csuhás (#2581)
Az lehet ökölszabály, hogy a leírás szőröstül bőröstül, ékezetestül, vezérlő karakterestül legyen kevesebb mint 8K?
Moderátor
Előzmény: Togo (#2580)
a vezérlőkarakterek viszont rendesen csökkentik a megjelenő leírás méretét. A bold ki és bekapcsolása például 7 karakterrel.
kacsacsőr B kacsacsör és kacsacsör /B kacsacsö az pont 7 karakter.
Úgy tűnik a vezérlésre használt meg nem jelenő karakterek is foglalnak ebböl a 8190-es méretből, még ha nem is látszanak. Szóval minél csicsásabb egy leirás, annál kevesebb látszik az ennek megjelenítésére alkalmas masinákon.
Azt nem próbáltam ki, hogy amit nem tud értelmezni vezérlődolgokat (lásd linkek) és csak kihagyja a szövegböl az is eszi-e a helyet, vagy azon egyszerüen átlép a masina.
kacsacsőr B kacsacsör és kacsacsör /B kacsacsö az pont 7 karakter.
Úgy tűnik a vezérlésre használt meg nem jelenő karakterek is foglalnak ebböl a 8190-es méretből, még ha nem is látszanak. Szóval minél csicsásabb egy leirás, annál kevesebb látszik az ennek megjelenítésére alkalmas masinákon.
Azt nem próbáltam ki, hogy amit nem tud értelmezni vezérlődolgokat (lásd linkek) és csak kihagyja a szövegböl az is eszi-e a helyet, vagy azon egyszerüen átlép a masina.
Előzmény: Togo (#2579)
Lecseréltem 10 sima karaktert 10 ékezetesre és nem csökkent a csonkolási határ pedig igy már a tesztleirás 9010 karakteres lett. Szóval úgy néz ki az ékezetes és extra karakterek is egynek számitanak a csonkolás szempontjából.
Előzmény: Togo (#2578)
újabb érdekes számot tudok mondani.
Csináltam egy tesztpéldányt, ahol mindenféle vezérlőkarakterek és szóközök nélkül a leírást feltöltöttem 9000 karakterrel úgy, hogy minden egyes ezredik karakternek megadtam a számát, hogy hányadik ezer. Ebböl kiderült, hogy valahol 8100 és 8200 közt csonkol.
Ezután újrapreparáltam a leírást most már 8100-tól 10-esével jelölve 8200-ig, de még mindig 9000 karakteres leirással.
Igy már láttam, hogy az utolsó megjelintett karakter a sorban a 8190-es volt.
Szóval úgy tünik, hogy ez a leirás méreti korláta, ha mindenféle ékezetes és extra karaktert kihagyunk.
A gpx-ben az ékezetes betük amugy 2 karakter helyen vannak letárolva. További kisérletek tárgyát ez fogja képezni, hogy a megjelenithető leirásból ez valóban 2 karaktert vesz el vagy többet. Illetve, hogy az egyes vezérlőkarakterek (bold, underline stb.), hogy fogyaszt.
Csináltam egy tesztpéldányt, ahol mindenféle vezérlőkarakterek és szóközök nélkül a leírást feltöltöttem 9000 karakterrel úgy, hogy minden egyes ezredik karakternek megadtam a számát, hogy hányadik ezer. Ebböl kiderült, hogy valahol 8100 és 8200 közt csonkol.
Ezután újrapreparáltam a leírást most már 8100-tól 10-esével jelölve 8200-ig, de még mindig 9000 karakteres leirással.
Igy már láttam, hogy az utolsó megjelintett karakter a sorban a 8190-es volt.
Szóval úgy tünik, hogy ez a leirás méreti korláta, ha mindenféle ékezetes és extra karaktert kihagyunk.
A gpx-ben az ékezetes betük amugy 2 karakter helyen vannak letárolva. További kisérletek tárgyát ez fogja képezni, hogy a megjelenithető leirásból ez valóban 2 karaktert vesz el vagy többet. Illetve, hogy az egyes vezérlőkarakterek (bold, underline stb.), hogy fogyaszt.
Előzmény: Csuhás (#2574)
Kitakaritottam a két gpx-et, hogy csak a szöveg és az olyan vezérlőbalhék maradjanak meg benne amik látható hatással vannak a szövegre. Azt hiszem nem teljesen tökéletesre sikerült a dolog, de a végeredmény azért talán ad némi támpontot.
GCSIPO: 9103 byte
GCPRED: 9134 byte
Ha tisztán csak a GPS-en megjelenő szöveget hagyatam meg akkor már jóval nagyobb az eltérés:
GCSIPO: 7330 karakter
GCPRED: 7696 karakter
GCSIPO: 9103 byte
GCPRED: 9134 byte
Ha tisztán csak a GPS-en megjelenő szöveget hagyatam meg akkor már jóval nagyobb az eltérés:
GCSIPO: 7330 karakter
GCPRED: 7696 karakter
Előzmény: Csuhás (#2574)
kis segítség a GCGMBA-hoz:
http://www.navigadget.com/index.php/2009 /10/06/garmin-oregon-300-mushroom-editio n
:))
http://www.navigadget.com/index.php/2009 /10/06/garmin-oregon-300-mushroom-editio n
:))
GCSIPO: Minden átmenet nélkül szakadékba torkoll--------
GCPRED: Jobb alsó sarkához---------
GCPRED: Jobb alsó sarkához---------
Moderátor
Előzmény: Togo (#2573)
No akkor egy kis ggpx lélektan. :)
Ha egy gpx file-ban egy adott ponthoz van groundspeak tag, akkor az megy a geocache listába, ha nem tartozik hozzá ilyen, akkor azt a waypoint listába teszi a készülék. A gpi file meg a poikat tartalmazza, amit a gpx-böl nem bővít a készülék.
A gpx-böl készülék függően 1000 (O300, Colorado) vagy 2000 (O550) útpontot (waypoint-ot) lehet megadni a masinának.
Tudnátok nekem mondani két olyan ládát, amiben biztosan csonkolódik a leirás?
Belenéznék azoknál a gpx-be, hogy hanyadik karakternél vágódik. Ha azonos értéket kapok mind a kettőnél, akkor meglenne a korlát. :)
Ha egy gpx file-ban egy adott ponthoz van groundspeak tag, akkor az megy a geocache listába, ha nem tartozik hozzá ilyen, akkor azt a waypoint listába teszi a készülék. A gpi file meg a poikat tartalmazza, amit a gpx-böl nem bővít a készülék.
A gpx-böl készülék függően 1000 (O300, Colorado) vagy 2000 (O550) útpontot (waypoint-ot) lehet megadni a masinának.
Tudnátok nekem mondani két olyan ládát, amiben biztosan csonkolódik a leirás?
Belenéznék azoknál a gpx-be, hogy hanyadik karakternél vágódik. Ha azonos értéket kapok mind a kettőnél, akkor meglenne a korlát. :)
Előzmény: Csuhás (#2569)
Colorado 300-am van ott az egyébpontok, mint mondottam, az útpontoknál jelennek meg valamiért.
Előzmény: Csuhás (#2569)
Az O300 esetében bele kell férnie az 1000 pontos útpontmemóriába.
Ami nem fér oda, az simán lemarad belőle.
Ami nem fér oda, az simán lemarad belőle.
Előzmény: Csuhás (#2569)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |