Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Természetesen nem lesz vektoros, különben a nav'n'go már becsődölt volna. :-))))
Előzmény: Yoss (#2646)
1024x1024 lesz belőle, de ha felszabod ekkora darabokra, akkor egy kmz belerakhatod őket és akkor nincs butítás.
Autós nézetet nem használok, így ezt nem tőlem fogod megtudni. :-)
Autós nézetet nem használok, így ezt nem tőlem fogod megtudni. :-)
Előzmény: Togo (#2643)
Scele, megtennéd, hogy átlököd (szinte közkinccsé teszed) :o) első térképedet? Csak hogy lássam, érdemes e egy vaksi vénembernek ezzel a fícsörrel mélyrehatóbban ismerkedni...
Idézet
Két területen lehet a raszteres térképet használni:
- ahol még nincsen másmilyen térkép,
Gyanitom ez azt jelenti, hogy ilyen raszteres térkép nincs, mert Scele ép az előbb mondta, hogy a tuhu-val együtt látszott.
Előzmény: Sancho (#2647)
A raszteres térképgyártás hivatalos leírása: [link]
Kell hozzá új beta firmware is:
* Oregon 300/400 (beta 3.22)
* Oregon 550/550t (beta 2.51)
* Dakota 10/20 (beta 2.2)
* Colorado 300/400 (beta 3.02)
Két területen lehet a raszteres térképet használni:
- ahol még nincsen másmilyen térkép,
Rövidesen saját tapasztalatok...
- ahol érdekes a műholdképet látni.
Kell hozzá új beta firmware is:
* Oregon 300/400 (beta 3.22)
* Oregon 550/550t (beta 2.51)
* Dakota 10/20 (beta 2.2)
* Colorado 300/400 (beta 3.02)
Két területen lehet a raszteres térképet használni:
- ahol még nincsen másmilyen térkép,
Rövidesen saját tapasztalatok...
- ahol érdekes a műholdképet látni.
nem lesz vektoros. képfile-t rakja ki a képernyőre és a kalibráció szerint nagyitja vagy kicsinyiti a képet. Tervezni persze nem lehet rajta csak légvonalban, de legalább nem a basemap üres mezőin kell kóvájognod.
Előzmény: ernoe (#2644)
Hm, szóval fogom a térképet, "szétvágom" és darabonként végigcsinálom ezt a kalibrálást...lesz egy rakat custom map-om, amiket benyomok a cuccba. És ezek átalakulnak vektoros adattá, hogy nagyítani-kicsinyíteni lehessen, vagy van egyféle nagyítási szint amit vagy látok vagy nem?
Előzmény: Togo (#2642)
Butitja a jpg-t? Szoval ha belenagyitasz az eredetihez képest pixelesedik? Autós nézetben dönti?
Tudom, kipróbálhatnám, de nekem nincs scanelt és kalibrált térképem.
Tudom, kipróbálhatnám, de nekem nincs scanelt és kalibrált térképem.
Előzmény: scele (#2641)
Nem teljesen. Ha olyan helyre mész amiről nincs villanytérképed, csak papiralapú, akkor azt bescaneled, kalibrálod és felrakhatod a GPS-re. Ha valaki jobban szereti a turistatérképeket annak nagyon jó lehet, mert nem kell a papírt nyúzni minduntalan, és a GPS megmutatja, hogy hol is vagy rajta. Nekem tetszik az ötlet.
Bár azt majd a jövő mondja meg, hogy mekkora térképet érdemes így felrakni, amit még megfelelő sebességgel tud mozgatni.
Bár azt majd a jövő mondja meg, hogy mekkora térképet érdemes így felrakni, amit még megfelelő sebességgel tud mozgatni.
Előzmény: ernoe (#2640)
Egyáltalán nem az. Én nagyon örülök neki, már csak azt szeretném, hogy megegye az ozi kalibrációs fájlformátumot. Na meg, hogy nem butítsa a jpg-t.
Papírtérkép szinte minden hegységről van, de garmin nem feltétlenül.
Papírtérkép szinte minden hegységről van, de garmin nem feltétlenül.
Előzmény: ernoe (#2640)
scanelt és googlimap-al kalibrált térképeket is tudsz használni oregonon, dakotán és coloradon. Ozi feeling. :)
Előzmény: ernoe (#2636)
Én már nagyon próbálom. Sikerült bekalibrálni egy térképet, de a ketyerében nem látom.
Ez a förmver kell hozzá?
[link]
Mert ez nekem nem műk.
Ez a förmver kell hozzá?
[link]
Mert ez nekem nem műk.
Előzmény: Sancho (#2630)
Milyen jó volna ha az eddigi félbehagyott dolgok befejezése után kezdenék a raszteres térkép kezelést belefaragni az oregonba.
Moderátor
Előzmény: Sancho (#2630)
Mert te remekül tájékozódsz még a dzsidzsában is...akkor meg mitől tévednél el az úton :D
Előzmény: scele (#2628)
Az elején én is hiányoltam egy kicsit a 60Csé féle -beadok egy képet a kereszteződésnél- dolog, de most már hozzászoktam, hogy az oregon más. De még soha nem mentam balra, ott ahol jobbra kellett volna, akkor se, ha "a Ti kifejezésetekkel élve" "lefelé" mentem a térképen. :-)
Előzmény: Yoss (#2627)
Kocsiban nüvit használok. Az adott probléma viszont motrozódás közben szok előjönni..Olyankor viszont elég sok dologra kell figyelni (mert belőlem csak egy van ugye) meg a kezeim is le szoknak foglalva levődni és így a bukó alatt szolidan káromlom a Garmin anyját és tippelek a helyes útra.
Na ezt szeretném elkerülni :)
Na ezt szeretném elkerülni :)
Előzmény: scele (#2623)
Csak 132... Lehet, hogy kevés ahhoz hogy kitaláljam, hogy egy össze-vissza kanyargó úton kitaláljam, hogy X Km múlva merre fog esni az NW? :o)
Gyalogos módban engem sem zavar, hogy égtájat mond, bár általában terepen légvonalban terveztetek.
Sőt, a nem forgatós térképpel is elboldogulok, de ha megvan a technikai lehetőség a könnyebb, gyorsabb tájékozódásra, akkor ne térjünk már vissza a szextáns használatához...
Gyalogos módban engem sem zavar, hogy égtájat mond, bár általában terepen légvonalban terveztetek.
Sőt, a nem forgatós térképpel is elboldogulok, de ha megvan a technikai lehetőség a könnyebb, gyorsabb tájékozódásra, akkor ne térjünk már vissza a szextáns használatához...
Előzmény: scele (#2623)
Elárulom, hogy az emberek 90%-a forgatós térképet használ. Ezeknek az embereknek több mint a fele az analóg (papír) térképet is irányba forgatja az erdőben. Szerintem miattuk került bele a gépéesekbe a forgatás funkció. Ez egyébként nem baj szerintem. Mindenki használja azt amit tud és ami alapján nem téved el.
Előzmény: ernoe (#2622)
Akinek ez probléma, annak tényleg célszerűbb a kocsiban Nüvit használnia. Az bead egy külön képernyőt a kereszteződéseknél. Az oregon nem teszi ugyanezt.
Előzmény: fefe1968 (#2621)
Én a forgatós térkép híve vagyok, sőt még az erdőben is útra terveztetek...ráadásul az autós navijaim is beszélők :o) Namármost, ezek a fránya dögök sose aszongyák, hogy pölö 100 méter múlva fordulj észak-északnyugat felé, csak "fordulj jobbra". Kit érdekel, hogy az milyen irány...
Az erdőben meg nem tudok olyan gyorsan sétálni, hogy ne lássam meg a kanyar "irányát", nekem írhatja az Oregánó, hogy NW :)
Az erdőben meg nem tudok olyan gyorsan sétálni, hogy ne lássam meg a kanyar "irányát", nekem írhatja az Oregánó, hogy NW :)
Ha lefele megy a nyíl, én meg valójában előre, akkor azt sem tudom, hogy ahhoz képest merre van jobbra, nem még azt, hogy éppen merre esik NW. Biztos tanulható, elsajátítható, de akinek nem erre áll az agya, annak forgalomban iszonyat zavaró.
Előzmény: scele (#2619)
fene sem tudja előre, hogy balra, vagy jobbra kell majd lekanyarodni róla.
Lehet, hogy túl sok az a 145-ös IQ? :-))))))
Lehet, hogy túl sok az a 145-ös IQ? :-))))))
Előzmény: Csigabiga (#2617)
Leírtad a probléma lényegét. Számomra egy térképen nincs balra meg jobbra. Van nyugatra, keletre, északra meg délre. :-)
De ízlések és pofonok. Ez örök vita, mint az Ájgó vs. NG.
Amíg nekem nem kell forgatós térképen navigálni addig nincs gond. :-)
De ízlések és pofonok. Ez örök vita, mint az Ájgó vs. NG.
Amíg nekem nem kell forgatós térképen navigálni addig nincs gond. :-)
Előzmény: Csigabiga (#2617)
Tudom, hogy ez nem cool dolog, üssetek! :)
Bár vezetéshez sztem jobb a forgatós térkép. Gyalogtúrán én sem használom.
Másrészről lásd Csigusz posztját!
Bár vezetéshez sztem jobb a forgatós térkép. Gyalogtúrán én sem használom.
Másrészről lásd Csigusz posztját!
Előzmény: scele (#2616)
Az NW-t lehet tudni forgatós térképpel is, mivel rajta van az iránytű, de ha össze-vissza tekereg ez út, akkor a fene sem tudja előre, hogy balra, vagy jobbra kell majd lekanyarodni róla.
Előzmény: scele (#2616)
Nem is tudtam, hogy a carpool tiltás egyben komp tiltás az említett esetben. :) Jó tudni! Köszi!
Előzmény: R.Guszty (#2603)
Sziasztok!
Van egy problémám a Coloradoval.
Készítettem egy térképet még a Venture készülékemhez transparent tulajdonsággal, tehát alatta látszik az alaptérkép.
Ezt átraktam a Coloradora és nem látszik alatta az alaptérkép.
A GPS Trackmaker-ben létrehozott téképet MapDekode programmal konvertáltam IMG formátumúra, majd ezt a SendMap-al juttatom fel a készülékre.
Hogyan lehet megoldani ezt az átlátszóságot?
Előre is köszi:
Paragabika
Van egy problémám a Coloradoval.
Készítettem egy térképet még a Venture készülékemhez transparent tulajdonsággal, tehát alatta látszik az alaptérkép.
Ezt átraktam a Coloradora és nem látszik alatta az alaptérkép.
A GPS Trackmaker-ben létrehozott téképet MapDekode programmal konvertáltam IMG formátumúra, majd ezt a SendMap-al juttatom fel a készülékre.
Hogyan lehet megoldani ezt az átlátszóságot?
Előre is köszi:
Paragabika
Közben én is kipróbáltam, hogy minden mást leszedek, de sajna így sem látszik :-(
X-Akta...
X-Akta...
Előzmény: Togo (#2611)
Akkor ott valami más lehet a gond, mert a Coloradon itt vagy ott, de mind a két file szépen látszik, használható (persze nem egyszere).
Igaz szépen letakaritott masinán néztem, semmi más gpx file nem volt rajta. (se current se temp se semmi) Szóval nem volt semmi ami bezavarjon.
Meg lehetne próbálni esetleg egy resetet, de az magával hozzá, hogy ujra be kell állítgatni a jószágot és koránt sem biztos, hogy eredményt hoz.
Igaz szépen letakaritott masinán néztem, semmi más gpx file nem volt rajta. (se current se temp se semmi) Szóval nem volt semmi ami bezavarjon.
Meg lehetne próbálni esetleg egy resetet, de az magával hozzá, hogy ujra be kell állítgatni a jószágot és koránt sem biztos, hogy eredményt hoz.
Előzmény: Ronin (#2610)
Igen, sajnos ezt már ma töltöttem, itt a melóhelyen, tehát mint megtalált láda szerepel a .hu-n.
Az érdekes, hogy nekem nyitott ládaként sem mutatja, pedig abban megegyezhetünk, hogy kellene.
Az Általad küldött cucc szintén nem látszik nálam.
Az érdekes, hogy nekem nyitott ládaként sem mutatja, pedig abban megegyezhetünk, hogy kellene.
Az Általad küldött cucc szintén nem látszik nálam.
Előzmény: Togo (#2609)
Hmmm. Megjött. Ez ugyan az a gpx, ami a terepen nem mutatkozott? Csak mert megnyitottam mapszosszal és nyitott ládaikonja van, tehát megtalált állapotú. Ezt a Colorado is így értelmezi, mert a megtalált ládák között tudom megnézni ha azt a file-t rakom rá amit küldtél. Ha azt a file-t, amit én töltöttem le, ami a mapszoszban csukott ládaként jelentkezik, akkor szépen ott virít a nem megtalált ládák között.
Átküldöm az én általam letöltött file-t, aztán kiderül nálad mit csinál vele az oregon.
Átküldöm az én általam letöltött file-t, aztán kiderül nálad mit csinál vele az oregon.
Előzmény: Ronin (#2608)
Köszi, mélocska úton...
Bár érdekelne, hogy ha Te töltöd le, akkor mi a helyzet...
Bár érdekelne, hogy ha Te töltöd le, akkor mi a helyzet...
Előzmény: Togo (#2606)
Akkor én se értem. Esetleg még egy olyan ötletem volna, hogy nem Groundspeak gpx-ben sikerült letölteni, bár ha más ládákat is leszedtél akkor ez nem valószínű.
Esetleg át tudnád küldeni ezt a .gpx file-t, hogy belenézhessek, illetve rápróbáljam a Colorado-ra, az mit szól hozzá?
Esetleg át tudnád küldeni ezt a .gpx file-t, hogy belenézhessek, illetve rápróbáljam a Colorado-ra, az mit szól hozzá?
Előzmény: Ronin (#2605)
Nem, hanem előtte... Csak a terepen szembesültem vele, hogy nincs meg a ládakoo az öreglány agyacskájában, pedig én feltöltöttem előző este.
Szerencsére nálunk volt a csix és azon poi-ként minden fent volt, így a keresés sem okozott gondot.
Az okát keresem a problémának, mert szeretném a jövőben elkerülni az ilyen eseteket.
Két másik ládikát is kerestünk aznap, amiket hasonlóan az ominózushoz töltöttem külön gpx-be, azokkal nem volt probléma.
Szerencsére nálunk volt a csix és azon poi-ként minden fent volt, így a keresés sem okozott gondot.
Az okát keresem a problémának, mert szeretném a jövőben elkerülni az ilyen eseteket.
Két másik ládikát is kerestünk aznap, amiket hasonlóan az ominózushoz töltöttem külön gpx-be, azokkal nem volt probléma.
Előzmény: Togo (#2604)
Most töltötted le? Csak mert ahogy elnézem Te azt a ládát már megtaláltad, így lehet, hogy ott van az, csak a megtalált ládák között kellene keresned.
(Legalábis Coloradon én is keveredtem már ilyen helyzetbe, hogy nem látom, pedig mindent letöltöttem aztán átváltottam a már megtaláltak mutatására és ott vigyorgott a keresett láda)
(Legalábis Coloradon én is keveredtem már ilyen helyzetbe, hogy nem látom, pedig mindent letöltöttem aztán átváltottam a már megtaláltak mutatására és ott vigyorgott a keresett láda)
Előzmény: Ronin (#2599)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |