Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Nem mintha ertenek hozza, de nem lehet, hogy a rossz kalibracionak koszonhetoen megjelenik, de kb Ausztralia kornyeken?:)
Előzmény: similaun (#2682)
Garmin oregon 550 készülékem van. A korábbi leírásoknak megfelelően próbáltam létrehozni rasztertérképet.
A példa szerint egy google Earth kimentett képet kalibráltam és elmentettem KMZ fájlként.
Frissítettem a gps szoftverét.
A beállítások térképek kezelése alatt valóban látotm a rasztertérképet és hiába engedélyezem a láthatóságot nem jelenik meg a raszterkép bármely térképet engedélyezem mellette. Nem igazán értem mit rontottam el. Segítséget kérnék ha lehet.
A példa szerint egy google Earth kimentett képet kalibráltam és elmentettem KMZ fájlként.
Frissítettem a gps szoftverét.
A beállítások térképek kezelése alatt valóban látotm a rasztertérképet és hiába engedélyezem a láthatóságot nem jelenik meg a raszterkép bármely térképet engedélyezem mellette. Nem igazán értem mit rontottam el. Segítséget kérnék ha lehet.
A kalibrálásra megvan a tökéletes módszer.
Most már csak valami olyan cucc kéne, ami a kmz-ben lévő képet feldarabolja vagy valami ilyesmi, hogy nem butítsa le az oregon.
Mivel én nem vagyok egy "blogírócsávó", majd megkérem Sancho-t, hogy írja le a menetét a dolognak. :-)
Most már csak valami olyan cucc kéne, ami a kmz-ben lévő képet feldarabolja vagy valami ilyesmi, hogy nem butítsa le az oregon.
Mivel én nem vagyok egy "blogírócsávó", majd megkérem Sancho-t, hogy írja le a menetét a dolognak. :-)
Előzmény: Sancho (#2678)
Siker! Kösz scele, nagyon jó a leírás! Persze nekem egy kicsit macerás a térképre illesztés 10"-os képernyőn, de majd ráteszem a kis NetBokk-ot egy nagyobb monitorra.
Előzmény: Sancho (#2678)
Szerintem egy másik megközelítés lesz a célravezető. A Google Earth és a GPS Visualizer között szimbiózist alakítottak ki. "Csak" fel kell vinni az adott réteget rendesen, egyszer, és ezután bárki le tudja tölteni; kijelöli GE-ben, majd letölti a GPSV oldalról.
Előzmény: scele (#2677)
Ott tartok, hogy a térkép szeletelés már jól megy. Most már csak a csoportos kalibrására kéne egy szoftver. Nem akar valaki írni egy szoftvert erre? :-)))
Előzmény: Sancho (#2675)
Amit a Garmin KMZ raszteres térképekről tudni kell
A Garmin egyes GPS modelljeire rátölthető Google Earth térképekkel kapcsolatban megjelentek a hivatalosnak mondható ajánlások is. Erről tegnap írtam is egy jó hasznos lépésről lépésre leírást. Az alábbi leírás abban segít, hogy a Garmin Oregon, Colorado és Dakota GPS-ekre tölthető JPEG alapú térképeket készítők hogyan tudják jobban optimalizálni saját készítésű KMZ fájljaikat.
A Garmin egyes GPS modelljeire rátölthető Google Earth térképekkel kapcsolatban megjelentek a hivatalosnak mondható ajánlások is. Erről tegnap írtam is egy jó hasznos lépésről lépésre leírást. Az alábbi leírás abban segít, hogy a Garmin Oregon, Colorado és Dakota GPS-ekre tölthető JPEG alapú térképeket készítők hogyan tudják jobban optimalizálni saját készítésű KMZ fájljaikat.
Segítsetek nekem!
Az utóbbi időben azt vettem észre a Colorado-n, hogy nullázás után (magasság, km., stb.) csak nagyon rövid ideig méri a szintemelkedést illetve süllyedést, majd ez a funkció lefagy. Ezzel párhuzamosan a többi számláló végzi a dolgát.
És ez teljesen véletlenszerűen jut eszébe! Nem állandó probléma! De ha megállt, csak újra nullázás után működik...
Frissítés a megoldás?
Az utóbbi időben azt vettem észre a Colorado-n, hogy nullázás után (magasság, km., stb.) csak nagyon rövid ideig méri a szintemelkedést illetve süllyedést, majd ez a funkció lefagy. Ezzel párhuzamosan a többi számláló végzi a dolgát.
És ez teljesen véletlenszerűen jut eszébe! Nem állandó probléma! De ha megállt, csak újra nullázás után működik...
Frissítés a megoldás?
Jó lehet az OziMapConverter, csak a KML-ből majd KMZ-t kell menteni. Ami meg nem más, mint egy relatív képelérési útvonallal ellátott KML és a képek egybetömörítve ZIP-be, és átnevezve KMZ-re. De a GE azt már megcsinálja a KML-ből.
Ha valakinek van valami Ozi kalibja, kipróbálom szívesen.
Ha valakinek van valami Ozi kalibja, kipróbálom szívesen.
Előzmény: Togo (#2671)
Egy ügyesen bekalibrált vizitérkép is jobb, mint a legtöbb map. Sok kikötő pontatlan, vagy nincsen rajta, vagy nem egyértelmű. Mondjuk nem a Balatonra gondolok, mert abban a NG egész ügyes. Azonban egy Dunai kenutúra már izgalmas egy jól kalibrált műholdképpel.
5.0.valami a verzsön. Valamit kikapcsoltam közben, amitől lett kép :)
Viszont ráébredtem, hogy mindegy is úgyse tudom "visszaszerelni" a lemásolt képet, vagyis marad az "ahová nincs térkép, oda nem megyünk" alapvetés :)
Viszont ráébredtem, hogy mindegy is úgyse tudom "visszaszerelni" a lemásolt képet, vagyis marad az "ahová nincs térkép, oda nem megyünk" alapvetés :)
Előzmény: Sancho (#2667)
Jól hangzik!
Sok gigányi kalibrált Ozim van, katonai, itthonról, és délkeleti szomszédból ...
Enélkül nem állnék neki kalibrálgatni!
Sok gigányi kalibrált Ozim van, katonai, itthonról, és délkeleti szomszédból ...
Enélkül nem állnék neki kalibrálgatni!
Előzmény: scele (#2663)
Hanyas verzió a GE? Frissítsd be. Esetleg másik gond lehet, ha GE-ben OpenGL a beállítás, nem DirectX, vagy a 16 bites vs 32 bites beállítás más a programban és a PC-n.
Előzmény: ernoe (#2665)
Én már ott elakadok, hogy nekem a GE-ből mentett kép egy nagy fekete semmi... :(
Előzmény: Sancho (#2656)
Pár év online újságírás után helyzeti előnyben vagyok... :) Nem érdem, kötelesség! :)Idézet
Ez gyors volt!
Előzmény: Bandy (#2662)
Most már csak valami olyan szoftver kéne, ami az ozf2-ből darabol és kmz-t gyárt. :-))))
úgy tűnik kölcsönösen félreértettük egymást. Nem azt mondtam, hogy nem hasznos, hanem úgy értelmeztem amit írtál, mintha a használhatósági korlátját említetted volna meg, szóval, ahol más térkép fedi a felületet ott nem jelenik meg. Ezért is csodálkoztam, hogy scelénél egyszerre látszott két térkép.
Előzmény: Sancho (#2654)
Magyar leírás a raszteres Garmin térkép készítéséhez
http://sanchoblogja.blogspot.com/2009/10 /muholdas-terkep-garmin-oregon-colorado. html
http://sanchoblogja.blogspot.com/2009/10 /muholdas-terkep-garmin-oregon-colorado. html
Seholfalván, ahol TuHu térkép sincsen, ott hasznos lehet. Nem? :)Idézet
Gyanitom ez azt jelenti, hogy ilyen raszteres térkép nincs, mert Scele ép az előbb mondta, hogy a tuhu-val együtt látszott.
Előzmény: Togo (#2648)
Mit szeretnél látni?
Egy kmz-t küldjek vagy a jpg-t vagy egy képlopást az oregon képernyőjéről?
Egy kmz-t küldjek vagy a jpg-t vagy egy képlopást az oregon képernyőjéről?
Előzmény: ernoe (#2649)
Természetesen nem lesz vektoros, különben a nav'n'go már becsődölt volna. :-))))
Előzmény: Yoss (#2646)
1024x1024 lesz belőle, de ha felszabod ekkora darabokra, akkor egy kmz belerakhatod őket és akkor nincs butítás.
Autós nézetet nem használok, így ezt nem tőlem fogod megtudni. :-)
Autós nézetet nem használok, így ezt nem tőlem fogod megtudni. :-)
Előzmény: Togo (#2643)
Scele, megtennéd, hogy átlököd (szinte közkinccsé teszed) :o) első térképedet? Csak hogy lássam, érdemes e egy vaksi vénembernek ezzel a fícsörrel mélyrehatóbban ismerkedni...
Idézet
Két területen lehet a raszteres térképet használni:
- ahol még nincsen másmilyen térkép,
Gyanitom ez azt jelenti, hogy ilyen raszteres térkép nincs, mert Scele ép az előbb mondta, hogy a tuhu-val együtt látszott.
Előzmény: Sancho (#2647)
A raszteres térképgyártás hivatalos leírása: [link]
Kell hozzá új beta firmware is:
* Oregon 300/400 (beta 3.22)
* Oregon 550/550t (beta 2.51)
* Dakota 10/20 (beta 2.2)
* Colorado 300/400 (beta 3.02)
Két területen lehet a raszteres térképet használni:
- ahol még nincsen másmilyen térkép,
Rövidesen saját tapasztalatok...
- ahol érdekes a műholdképet látni.
Kell hozzá új beta firmware is:
* Oregon 300/400 (beta 3.22)
* Oregon 550/550t (beta 2.51)
* Dakota 10/20 (beta 2.2)
* Colorado 300/400 (beta 3.02)
Két területen lehet a raszteres térképet használni:
- ahol még nincsen másmilyen térkép,
Rövidesen saját tapasztalatok...
- ahol érdekes a műholdképet látni.
nem lesz vektoros. képfile-t rakja ki a képernyőre és a kalibráció szerint nagyitja vagy kicsinyiti a képet. Tervezni persze nem lehet rajta csak légvonalban, de legalább nem a basemap üres mezőin kell kóvájognod.
Előzmény: ernoe (#2644)
Hm, szóval fogom a térképet, "szétvágom" és darabonként végigcsinálom ezt a kalibrálást...lesz egy rakat custom map-om, amiket benyomok a cuccba. És ezek átalakulnak vektoros adattá, hogy nagyítani-kicsinyíteni lehessen, vagy van egyféle nagyítási szint amit vagy látok vagy nem?
Előzmény: Togo (#2642)
Butitja a jpg-t? Szoval ha belenagyitasz az eredetihez képest pixelesedik? Autós nézetben dönti?
Tudom, kipróbálhatnám, de nekem nincs scanelt és kalibrált térképem.
Tudom, kipróbálhatnám, de nekem nincs scanelt és kalibrált térképem.
Előzmény: scele (#2641)
Nem teljesen. Ha olyan helyre mész amiről nincs villanytérképed, csak papiralapú, akkor azt bescaneled, kalibrálod és felrakhatod a GPS-re. Ha valaki jobban szereti a turistatérképeket annak nagyon jó lehet, mert nem kell a papírt nyúzni minduntalan, és a GPS megmutatja, hogy hol is vagy rajta. Nekem tetszik az ötlet.
Bár azt majd a jövő mondja meg, hogy mekkora térképet érdemes így felrakni, amit még megfelelő sebességgel tud mozgatni.
Bár azt majd a jövő mondja meg, hogy mekkora térképet érdemes így felrakni, amit még megfelelő sebességgel tud mozgatni.
Előzmény: ernoe (#2640)
Egyáltalán nem az. Én nagyon örülök neki, már csak azt szeretném, hogy megegye az ozi kalibrációs fájlformátumot. Na meg, hogy nem butítsa a jpg-t.
Papírtérkép szinte minden hegységről van, de garmin nem feltétlenül.
Papírtérkép szinte minden hegységről van, de garmin nem feltétlenül.
Előzmény: ernoe (#2640)
scanelt és googlimap-al kalibrált térképeket is tudsz használni oregonon, dakotán és coloradon. Ozi feeling. :)
Előzmény: ernoe (#2636)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |