Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Szép szép ez a bitmap térkép kezelés, de igazából mire jó? Turista térképet nincs jogod használni. Légi fotót lehetne használni, de aránytalanul sok bíbelődéssel jár. Az egyetlen ügyes használat ami hirtelenjében eszembe jutott az a következő: Külföldön egy információs tábla térképét O550-el lefotózva, két pont alapján a készüléken kalibrálva lehetne használni a helyi térképet. Sajnos ezt pont nem tudja még...
Moderátor
Tapasztalatok.
Frissítettem az O200-at a bétával. Először nem talált műholdat, de egy kikapcsolás után meglettek.
A google maps-ről egy darabban leszedtem egy 2000x2000 pixeles térképet jpeg-ben a Screengrab segítségével. A nagy képet feldaraboltam 4 darab 1000x1000 képre és a GE-n csináltam egy kalibrált kmz fájlt. Betöltöttem a kütyű új könyvtárába és tökéletesen működik. Jó lett a kalibrálás is. 80m nagyításnál jól olvashatók az utcanevek, mert a viszonylag kis mérete miatt nem lett lebutítva a jpeg. A nagyítás kicsit lassabb lett, de nincsenek kockát. Szürke háttér látható, amíg nem töltődik be a teljes képernyő.
Ezzel a módszerrel egy Fehérvár méretű város elfér 6-8 (1000x1000px) képen egy kmz fájlban.
Frissítettem az O200-at a bétával. Először nem talált műholdat, de egy kikapcsolás után meglettek.
A google maps-ről egy darabban leszedtem egy 2000x2000 pixeles térképet jpeg-ben a Screengrab segítségével. A nagy képet feldaraboltam 4 darab 1000x1000 képre és a GE-n csináltam egy kalibrált kmz fájlt. Betöltöttem a kütyű új könyvtárába és tökéletesen működik. Jó lett a kalibrálás is. 80m nagyításnál jól olvashatók az utcanevek, mert a viszonylag kis mérete miatt nem lett lebutítva a jpeg. A nagyítás kicsit lassabb lett, de nincsenek kockát. Szürke háttér látható, amíg nem töltődik be a teljes képernyő.
Ezzel a módszerrel egy Fehérvár méretű város elfér 6-8 (1000x1000px) képen egy kmz fájlban.
Játékvezető
Én is visszatettem, a 3.00-át, mert a nagyítás ugyanúgy belassult, mint neked. Nagy bumszli kockák, mint 5-6 éve a régi PDA programoknál. Ha nem is másodpercekig, de elég soká!
Előzmény: Togo (#2697)
A legutolsó nem béta volt előtte fent, a 3.00. Lehet, hogy ezt eddig is igy csinálta viszont akkor lassult, mert nem volt ilyen feltünő. Nem kellett másodpercekig színes kockákat nézegetnem.
Előzmény: Sancho (#2694)
Mikor frissítettél utoljára? Csak azért, mert időközben úgy gyorsítottak a térképrajzolás érzetén, hogy először pixeles hatást adva kirajzol a masina gyorsan valamit, aztán élesít. Ha minden frissítést felpakoltál, akkor olyasvalami módosítást vettél észre, amit én nem. :)
Előzmény: Togo (#2692)
Az eredeti Garmin leírásban is egy link mutat az Oregon 200, 300 és 400 frissítésére: [link] Az általad linkelt, webáruházon keresztül elért linkben is ugyanaz az ID szerepel, csak a rizsa más a lapon. :)
Előzmény: ID-24 (#2690)
Csak a bétát raktam fel a Coloradora. Raszter térképet még nem, csak a könyvtárát hoztam létre. Kicsit furcsa lett nekem a zoomolás. Olyan mintha a vektorosbol is raszteres képet csinálna megjelenités előtt.
Az O200 is tud ilyen jpeg-ről készített térképet kezelni?
Játékvezető
Köszönöm a kmz fájlt. És működik. Tehát én csinálok valamit rosszúl. És tényleg lefagyott tőle a GPS....
Mail ment. Benne egy kmz, ami két különböző méretű térkép-darabkát tartalmaz a belvárosból. SZándékosan más-más GE zoomszinttel screenshotoltam őket, de a kalibráció elég szépen helyre tette. Nálam működik rendben.
Bár az Oregonon zoomolgatva megesik, hogy fagy a rendszer.
Bár az Oregonon zoomolgatva megesik, hogy fagy a rendszer.
Házigazda
Előzmény: similaun (#2685)
Kipróbáltam azt is, hogy az összes térképet kikapcsoltam (kivéve az alaptérképet)
A kalibráció nem lehet annyira pontatlan, mivel az eredeti helyére raktam a légifotót a google earth-ban. max pár méter.
Amennyiben valakinek van működő kmz fálja megküldhetné hogy kipróbáljam.
A kalibráció nem lehet annyira pontatlan, mivel az eredeti helyére raktam a légifotót a google earth-ban. max pár méter.
Amennyiben valakinek van működő kmz fálja megküldhetné hogy kipróbáljam.
Nem mintha ertenek hozza, de nem lehet, hogy a rossz kalibracionak koszonhetoen megjelenik, de kb Ausztralia kornyeken?:)
Előzmény: similaun (#2682)
Garmin oregon 550 készülékem van. A korábbi leírásoknak megfelelően próbáltam létrehozni rasztertérképet.
A példa szerint egy google Earth kimentett képet kalibráltam és elmentettem KMZ fájlként.
Frissítettem a gps szoftverét.
A beállítások térképek kezelése alatt valóban látotm a rasztertérképet és hiába engedélyezem a láthatóságot nem jelenik meg a raszterkép bármely térképet engedélyezem mellette. Nem igazán értem mit rontottam el. Segítséget kérnék ha lehet.
A példa szerint egy google Earth kimentett képet kalibráltam és elmentettem KMZ fájlként.
Frissítettem a gps szoftverét.
A beállítások térképek kezelése alatt valóban látotm a rasztertérképet és hiába engedélyezem a láthatóságot nem jelenik meg a raszterkép bármely térképet engedélyezem mellette. Nem igazán értem mit rontottam el. Segítséget kérnék ha lehet.
A kalibrálásra megvan a tökéletes módszer.
Most már csak valami olyan cucc kéne, ami a kmz-ben lévő képet feldarabolja vagy valami ilyesmi, hogy nem butítsa le az oregon.
Mivel én nem vagyok egy "blogírócsávó", majd megkérem Sancho-t, hogy írja le a menetét a dolognak. :-)
Most már csak valami olyan cucc kéne, ami a kmz-ben lévő képet feldarabolja vagy valami ilyesmi, hogy nem butítsa le az oregon.
Mivel én nem vagyok egy "blogírócsávó", majd megkérem Sancho-t, hogy írja le a menetét a dolognak. :-)
Előzmény: Sancho (#2678)
Siker! Kösz scele, nagyon jó a leírás! Persze nekem egy kicsit macerás a térképre illesztés 10"-os képernyőn, de majd ráteszem a kis NetBokk-ot egy nagyobb monitorra.
Előzmény: Sancho (#2678)
Szerintem egy másik megközelítés lesz a célravezető. A Google Earth és a GPS Visualizer között szimbiózist alakítottak ki. "Csak" fel kell vinni az adott réteget rendesen, egyszer, és ezután bárki le tudja tölteni; kijelöli GE-ben, majd letölti a GPSV oldalról.
Előzmény: scele (#2677)
Ott tartok, hogy a térkép szeletelés már jól megy. Most már csak a csoportos kalibrására kéne egy szoftver. Nem akar valaki írni egy szoftvert erre? :-)))
Előzmény: Sancho (#2675)
Amit a Garmin KMZ raszteres térképekről tudni kell
A Garmin egyes GPS modelljeire rátölthető Google Earth térképekkel kapcsolatban megjelentek a hivatalosnak mondható ajánlások is. Erről tegnap írtam is egy jó hasznos lépésről lépésre leírást. Az alábbi leírás abban segít, hogy a Garmin Oregon, Colorado és Dakota GPS-ekre tölthető JPEG alapú térképeket készítők hogyan tudják jobban optimalizálni saját készítésű KMZ fájljaikat.
A Garmin egyes GPS modelljeire rátölthető Google Earth térképekkel kapcsolatban megjelentek a hivatalosnak mondható ajánlások is. Erről tegnap írtam is egy jó hasznos lépésről lépésre leírást. Az alábbi leírás abban segít, hogy a Garmin Oregon, Colorado és Dakota GPS-ekre tölthető JPEG alapú térképeket készítők hogyan tudják jobban optimalizálni saját készítésű KMZ fájljaikat.
Segítsetek nekem!
Az utóbbi időben azt vettem észre a Colorado-n, hogy nullázás után (magasság, km., stb.) csak nagyon rövid ideig méri a szintemelkedést illetve süllyedést, majd ez a funkció lefagy. Ezzel párhuzamosan a többi számláló végzi a dolgát.
És ez teljesen véletlenszerűen jut eszébe! Nem állandó probléma! De ha megállt, csak újra nullázás után működik...
Frissítés a megoldás?
Az utóbbi időben azt vettem észre a Colorado-n, hogy nullázás után (magasság, km., stb.) csak nagyon rövid ideig méri a szintemelkedést illetve süllyedést, majd ez a funkció lefagy. Ezzel párhuzamosan a többi számláló végzi a dolgát.
És ez teljesen véletlenszerűen jut eszébe! Nem állandó probléma! De ha megállt, csak újra nullázás után működik...
Frissítés a megoldás?
Jó lehet az OziMapConverter, csak a KML-ből majd KMZ-t kell menteni. Ami meg nem más, mint egy relatív képelérési útvonallal ellátott KML és a képek egybetömörítve ZIP-be, és átnevezve KMZ-re. De a GE azt már megcsinálja a KML-ből.
Ha valakinek van valami Ozi kalibja, kipróbálom szívesen.
Ha valakinek van valami Ozi kalibja, kipróbálom szívesen.
Előzmény: Togo (#2671)
Egy ügyesen bekalibrált vizitérkép is jobb, mint a legtöbb map. Sok kikötő pontatlan, vagy nincsen rajta, vagy nem egyértelmű. Mondjuk nem a Balatonra gondolok, mert abban a NG egész ügyes. Azonban egy Dunai kenutúra már izgalmas egy jól kalibrált műholdképpel.
5.0.valami a verzsön. Valamit kikapcsoltam közben, amitől lett kép :)
Viszont ráébredtem, hogy mindegy is úgyse tudom "visszaszerelni" a lemásolt képet, vagyis marad az "ahová nincs térkép, oda nem megyünk" alapvetés :)
Viszont ráébredtem, hogy mindegy is úgyse tudom "visszaszerelni" a lemásolt képet, vagyis marad az "ahová nincs térkép, oda nem megyünk" alapvetés :)
Előzmény: Sancho (#2667)
Jól hangzik!
Sok gigányi kalibrált Ozim van, katonai, itthonról, és délkeleti szomszédból ...
Enélkül nem állnék neki kalibrálgatni!
Sok gigányi kalibrált Ozim van, katonai, itthonról, és délkeleti szomszédból ...
Enélkül nem állnék neki kalibrálgatni!
Előzmény: scele (#2663)
Hanyas verzió a GE? Frissítsd be. Esetleg másik gond lehet, ha GE-ben OpenGL a beállítás, nem DirectX, vagy a 16 bites vs 32 bites beállítás más a programban és a PC-n.
Előzmény: ernoe (#2665)
Én már ott elakadok, hogy nekem a GE-ből mentett kép egy nagy fekete semmi... :(
Előzmény: Sancho (#2656)
Pár év online újságírás után helyzeti előnyben vagyok... :) Nem érdem, kötelesség! :)Idézet
Ez gyors volt!
Előzmény: Bandy (#2662)
Most már csak valami olyan szoftver kéne, ami az ozf2-ből darabol és kmz-t gyárt. :-))))
úgy tűnik kölcsönösen félreértettük egymást. Nem azt mondtam, hogy nem hasznos, hanem úgy értelmeztem amit írtál, mintha a használhatósági korlátját említetted volna meg, szóval, ahol más térkép fedi a felületet ott nem jelenik meg. Ezért is csodálkoztam, hogy scelénél egyszerre látszott két térkép.
Előzmény: Sancho (#2654)
Magyar leírás a raszteres Garmin térkép készítéséhez
http://sanchoblogja.blogspot.com/2009/10 /muholdas-terkep-garmin-oregon-colorado. html
http://sanchoblogja.blogspot.com/2009/10 /muholdas-terkep-garmin-oregon-colorado. html
Seholfalván, ahol TuHu térkép sincsen, ott hasznos lehet. Nem? :)Idézet
Gyanitom ez azt jelenti, hogy ilyen raszteres térkép nincs, mert Scele ép az előbb mondta, hogy a tuhu-val együtt látszott.
Előzmény: Togo (#2648)
Mit szeretnél látni?
Egy kmz-t küldjek vagy a jpg-t vagy egy képlopást az oregon képernyőjéről?
Egy kmz-t küldjek vagy a jpg-t vagy egy képlopást az oregon képernyőjéről?
Előzmény: ernoe (#2649)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |