Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Lassan egy éve szemezek az Oregon készülékekkel, de eddig valahogy nem szántam rá magam a vásárlásra. Kissé elbizonytalanított néhány negatív összehasonlítás a korábbi etalon 60CSX-el, illetve a - viszonylag - sok hibajelenség, amit - többek között - ezen a fórumon is lehetett olvasni.
Amióta viszont megjelent az 550-es, "javítva" a 300-as negatív kritikákkal illetett tulajdonságait, Ő lett a szívem csücske. Elolvastam róla mindent, amit nyomtatott vagy elektronikus formában csak találtam - viszont a vásárlással még mindig hezitáltam (talán a kissé borsos ára miatt).
Hogy miért írtam le mindezt? A minap volt a szülinapom, és láss csodát, mi volt a dobozban: hát egy GARMIN OREGON 550-es :D
Szóval attól függetlenül, hogy szinte az elejétől olvasom ezt a topikot, és nagyon sok hasznos információt találtam benne, most, hogy a kezemben van egy O550-es, biztosan lesznek amatőrnek tűnő kérdéseim. Nézzétek ezt el nekem :)
Amióta viszont megjelent az 550-es, "javítva" a 300-as negatív kritikákkal illetett tulajdonságait, Ő lett a szívem csücske. Elolvastam róla mindent, amit nyomtatott vagy elektronikus formában csak találtam - viszont a vásárlással még mindig hezitáltam (talán a kissé borsos ára miatt).
Hogy miért írtam le mindezt? A minap volt a szülinapom, és láss csodát, mi volt a dobozban: hát egy GARMIN OREGON 550-es :D
Szóval attól függetlenül, hogy szinte az elejétől olvasom ezt a topikot, és nagyon sok hasznos információt találtam benne, most, hogy a kezemben van egy O550-es, biztosan lesznek amatőrnek tűnő kérdéseim. Nézzétek ezt el nekem :)
Előzmény: TRider (#2759)
Vedd meg a Brando legnagyobb méretű ultra clear ( eePc-re való ) fóliáját. A mérettől ugyanis alig függ az ár. Majd azt darabold fel, jut majd telefonra, pda-ra, fotómasinára stb.
Moderátor
Előzmény: TRider (#2759)
Én egy ezresér vettem közepesen fényes fóliát (mobilos boltban). A magassága pont jó volt a szélességéből 2mm-t kellett levágni. Legközelebb fényeset fogok venni.
Előzmény: TRider (#2759)
Sziasztok!
Pár hónapja már volt szó a képernyővédő fóliákról a témában, de ha jól emlékszem akkor még nem jelent meg - illetve nem volt "kézzelfogható" - az 550-es.
Van azóta tapasztalatotok a fóliák ügyében? Akinek ilyen (O550-es) készüléke van, használ valamilyen fóliát, és ha igen, milyet? Korábban esett szó a Brandó matt (Protector Plus) és fényes (Ultra Clear) fóliáiról (még az O300-al kapcsolatban), illetve az Invisible Shield fóliáiról. Ha jól tudom, a Brando-nak nincs külön fóliája az Oregonokra, tehát csak "vágott" fólia jöhet szóba.
Oregon 550 vásárlás előtt állok, szóval minden információ hasznos lehet! Köszi előre is! :)
Pár hónapja már volt szó a képernyővédő fóliákról a témában, de ha jól emlékszem akkor még nem jelent meg - illetve nem volt "kézzelfogható" - az 550-es.
Van azóta tapasztalatotok a fóliák ügyében? Akinek ilyen (O550-es) készüléke van, használ valamilyen fóliát, és ha igen, milyet? Korábban esett szó a Brandó matt (Protector Plus) és fényes (Ultra Clear) fóliáiról (még az O300-al kapcsolatban), illetve az Invisible Shield fóliáiról. Ha jól tudom, a Brando-nak nincs külön fóliája az Oregonokra, tehát csak "vágott" fólia jöhet szóba.
Oregon 550 vásárlás előtt állok, szóval minden információ hasznos lehet! Köszi előre is! :)
Nekem egyik jelenséget se produkálja. A képnézegető akkor bizonytalankodik, ha nem egyértelmű neki, hogy fekvő vagy álló helyzetben van a vas.
Előzmény: similaun (#2757)
Sziasztok!
Egy kérdésem lenne.
oregon 550-es GPS-em van.
Észrevettem, hogy az elkészített fényképek nézegetése közben, ha megnyitok egy képet és forgatom a készüléket a fényképet mindig az aktuális irányba forgatja. (jó esetben)
A problémám az, hogy ezt a forgatást (mintha lenne benne giroszkóp) elég rabszódikusan végzi és néha egyáltalán nem.
Reklamáljak ez miatt vagy ez nem is hiba?
Van még egy hiba amit tapasztaltam. Ha megnyitom a goládákat és az egyikre rákattintok megmutaja a térképen a helyét a geoládának. Ha ez után rögtön megnézem a szövegesl leírását rendszeresen lefagy a GPS. Újra jell indítanom. Újra indítás után pedig már nem is látja a geoládákat (még a gpx fál is eltűnik a memóriakártyáról).
Ha a térképről jelölök ki egy geoládát és utána nyitom meg a szöveges információ részét nem jeletkezik ez a hiba.
A gpx fájlt a geocachig.hu-ról töltöttem le.
Egy kérdésem lenne.
oregon 550-es GPS-em van.
Észrevettem, hogy az elkészített fényképek nézegetése közben, ha megnyitok egy képet és forgatom a készüléket a fényképet mindig az aktuális irányba forgatja. (jó esetben)
A problémám az, hogy ezt a forgatást (mintha lenne benne giroszkóp) elég rabszódikusan végzi és néha egyáltalán nem.
Reklamáljak ez miatt vagy ez nem is hiba?
Van még egy hiba amit tapasztaltam. Ha megnyitom a goládákat és az egyikre rákattintok megmutaja a térképen a helyét a geoládának. Ha ez után rögtön megnézem a szövegesl leírását rendszeresen lefagy a GPS. Újra jell indítanom. Újra indítás után pedig már nem is látja a geoládákat (még a gpx fál is eltűnik a memóriakártyáról).
Ha a térképről jelölök ki egy geoládát és utána nyitom meg a szöveges információ részét nem jeletkezik ez a hiba.
A gpx fájlt a geocachig.hu-ról töltöttem le.
Szia
Igen igazi navi guidem van, de régebben találtam az Elsinga család oldalán, görög térkép gyűjteményt, és azt nem tudom összefogni egybe, a másik, hogy van Tuhu-n többféle térkép és nem tudom hogyan kezeljem őket, mert ha csak Mapsourceval átrakatom, akkor egyik felülírja a másikat. Tehát sajnos alapokat nem tudok, és szívesen olvasnék ha tudnám, hogy hol kell.
Igen igazi navi guidem van, de régebben találtam az Elsinga család oldalán, görög térkép gyűjteményt, és azt nem tudom összefogni egybe, a másik, hogy van Tuhu-n többféle térkép és nem tudom hogyan kezeljem őket, mert ha csak Mapsourceval átrakatom, akkor egyik felülírja a másikat. Tehát sajnos alapokat nem tudok, és szívesen olvasnék ha tudnám, hogy hol kell.
Előzmény: magpet (#2753)
Az IMG térképet felteheted egyben is MapSource segítségével, csak ki kell jelölni mindegyik térképet vele, majd send.
Amennyiben Colorado, Oregon vagy Dakota modelled van, az IMG fájlok tetszőlegesen átnevezhetők, és külön is rátehetők a vasra a Garmin könyvtárba. Kezdőként nem ajánlom, mert lehet hogy nem a megfelelő IMG-t nevezed át.
Amennyiben Colorado, Oregon vagy Dakota modelled van, az IMG fájlok tetszőlegesen átnevezhetők, és külön is rátehetők a vasra a Garmin könyvtárba. Kezdőként nem ajánlom, mert lehet hogy nem a megfelelő IMG-t nevezed át.
Előzmény: vscotina (#2751)
Ha van egy igazi NaviGuide-od, akkor bizonyara van MapSource-od is. Ez a keretprogram tolti fel a terkepeket akar a keszulek belso memoriajara, akar kartyara.
Házigazda
Előzmény: vscotina (#2751)
Szervusztok!
Nagyon új vagyok a témában, ezért segítséget szeretnék kérni:, van egy navi Guide Magyarországom a garmin oregonban hogyan tudok még térképet tenni a gépre, vagy a memóriakártyára??? Hogy lesz a sok ...IMG fájlból egy egész, mert így csak egy-egy részt tölt be?? Mit kell tennem, hogy ne írja egyik térkép felül a másikat?? Hova kell másolni őket.
Bocs a sok láma kérdésért, de nem tudom a választ, van valahol egy hely ahol ezek le vannak írva részletesen és szájbarágósan???
Nagyon új vagyok a témában, ezért segítséget szeretnék kérni:, van egy navi Guide Magyarországom a garmin oregonban hogyan tudok még térképet tenni a gépre, vagy a memóriakártyára??? Hogy lesz a sok ...IMG fájlból egy egész, mert így csak egy-egy részt tölt be?? Mit kell tennem, hogy ne írja egyik térkép felül a másikat?? Hova kell másolni őket.
Bocs a sok láma kérdésért, de nem tudom a választ, van valahol egy hely ahol ezek le vannak írva részletesen és szájbarágósan???
Colorádóban nekem Gorsmenü->Egyéb->Fedélzeti számítógép menüben be van állítva egy "Levegő höm.". Az mutatja kb. Ha biciglizem akkor talán jó értéket mutat, de ha kézben tartom felmelegszik.
Előzmény: Sancho (#2747)
Teljes mértékben elbizonytalanodtam azzal kapcsolatban, melyik outdoor modellben van olyan hőmérséklet mérő, ami menübe kitehető. Melyik volt az? A Colorado sorozatban van, ugye? A Garmin leszedte ezt a paramétert a táblázataiból. Valamiért a CSx-re gondoltam, mikor írtam a bejegyzést az O450-ről, de abban nincsen, csak szerviz menüben.
Előzmény: scele (#2746)
Azt én is tudom, de az semmire sem jó, mert ha a készülék már megy egy ideje, akkor hamis adatokat közöl. Gondoltam Sancho azért írt a hőmérőről, mert valami többet tud.
Előzmény: vargazo (#2745)
van hőmérő a csx-ben és van a cs-ben is. A szervizmenüben tudod megnézni. Sokat nem ér, ha átmelegszik a készülékház.
Előzmény: scele (#2742)
Pont 2 hetet késtél a hírrel. :-))))
Vagy ez Bacu léptékkel jónak mondható? :-)
Vagy ez Bacu léptékkel jónak mondható? :-)
Előzmény: Bacu (#2737)
Igen, már volt, ráadásul ha jól tévedek valaki panaszkodott is rá, eccerűen egy kalap x@rnak nevezve... :)
Előzmény: Bacu (#2737)
Bocs, ha esetleg már írta valaki, de én csak most tudtam meg:
[link]
A GARMIN felhasználók ismét frissíthetik GPS-ük térképét: már elérhető a Navi-Guide 5.3, amely a legfrissebb térképadatokat tartalmazza. A frissítés ingyenes.
[link]
A GARMIN felhasználók ismét frissíthetik GPS-ük térképét: már elérhető a Navi-Guide 5.3, amely a legfrissebb térképadatokat tartalmazza. A frissítés ingyenes.
Az új gps hálózattal felülnyomott térképek végre már szándékosan nem torzítanak. De pl. a régi Pilis térképet órákig lehetett optimalizálni. Rápakolta az ember az összes tracklogot, poit, ládát, majd úgy tologatta a kalibrációs pontokat a valódi helyük körül hogy az egész térképre nézve szülessen elfogadható eredmény. Ez a széleken 50..100m körüli hibát is jelentett. A katonai topókat viszont elég a négy sarokban kalibrálni.
A linkelt Pilis térkép részlet nem sokkal nagyobb mint amit a képen megmutattam ( nincs is meg az egész ) De a katonai az egy 18 * 18 km szelet.
A linkelt Pilis térkép részlet nem sokkal nagyobb mint amit a képen megmutattam ( nincs is meg az egész ) De a katonai az egy 18 * 18 km szelet.
Moderátor
Előzmény: Sancho (#2735)
Ez egy nagyon jó térkép!!! :-D
Anno Ozi-val én is szívtam, és akkor kutattam tovább a Russáig, mikor a halálpontos kalibráció ellenére 500 métert tévedtem a szkennelt térképpel, és a szántóföldre rakott le a kis szemét. Értelemszerűen ha jó kalibráció ellenére pontatlan a térkép egy esetleges közeli laktanya miatt, akkor cseszheted. :)
Anno Ozi-val én is szívtam, és akkor kutattam tovább a Russáig, mikor a halálpontos kalibráció ellenére 500 métert tévedtem a szkennelt térképpel, és a szántóföldre rakott le a kis szemét. Értelemszerűen ha jó kalibráció ellenére pontatlan a térkép egy esetleges közeli laktanya miatt, akkor cseszheted. :)
Előzmény: zzkrisz (#2727)
Én azért nem nézném ilyen sarkosan. Egyrészt ahhoz, hogy rájöjj, hogyan használható ki egy raszteres térkép, előbb nem árt a környezetedben megtanulni használni. Aztán ha szükséges lesz olyan terepen, ahol pontatlan a vektoros térkép, vagy hiányos, vagy nincs is, akkor már rutinból kalibrálsz és használod.
Ha nem mész le az utakról, Neked semmi értelme egy ilyen térképnek. Szerintem ez az egész az ősállapotokra utal vissza, mikor nem volt még vektoros térkép. Ilyen hely bizony van a világban. Ez a KMZ feature mindazonáltal, hogy szerintem egy melléktermék gyümölcse a Garmin outdoor fejlesztésekben (értsd, nem gyúrtak rá, valaki szórakozásból készíthette), piacit teremthet a készüléknek a fejlődő országokban. Nem Te vagy a célközönség, Te már (tömeg szinten értve, hogy "Te") már megvetted, a piacod lefedve. Őszintén, mi mást vennél outdoor kategóriában?
Így azért már más a leányzó fekvése, nem?
Ha nem mész le az utakról, Neked semmi értelme egy ilyen térképnek. Szerintem ez az egész az ősállapotokra utal vissza, mikor nem volt még vektoros térkép. Ilyen hely bizony van a világban. Ez a KMZ feature mindazonáltal, hogy szerintem egy melléktermék gyümölcse a Garmin outdoor fejlesztésekben (értsd, nem gyúrtak rá, valaki szórakozásból készíthette), piacit teremthet a készüléknek a fejlődő országokban. Nem Te vagy a célközönség, Te már (tömeg szinten értve, hogy "Te") már megvetted, a piacod lefedve. Őszintén, mi mást vennél outdoor kategóriában?
Így azért már más a leányzó fekvése, nem?
Előzmény: zzkrisz (#2733)
Tényleg szép de nem véletlenül a 4*8 km területre kiélezve történt a kalibráció? ezzel csak az a baj hogy mire kész addigra már ismeri az ember a területet, akkor meg minek térkép.
De abban azért egyetérthetünk? hogy nem ez a jövő,
éppen ezért nem egészen értem (de azért sejtem) hogy a Garmin mért ezzel foglalkozik, lenne mit még fejleszteni.
De abban azért egyetérthetünk? hogy nem ez a jövő,
éppen ezért nem egészen értem (de azért sejtem) hogy a Garmin mért ezzel foglalkozik, lenne mit még fejleszteni.
Előzmény: Csuhás (#2729)
Teljesen rendben van ez a terkep. Egyedul a TMC-pontok hianyoznak a Margit-hid ket vegerol, pedig az most nagyon kene. Ugy lenne korrekt az utvonaltervezes a pixeles terkepen. :)
Házigazda
Előzmény: zzkrisz (#2727)
Azért néha használható az eredmény. Itt láthatsz egy térképrészletet rajta a túrabejáráskor készült pár trackloggal.
[link]
[link]
Moderátor
Előzmény: zzkrisz (#2727)
Én kérek elnézést. Pedig nekem igazán tudnom illene, hogy a gépées az egy utcamegmondó tévé, ami Moha bá hangján beszél.
Házigazda
Előzmény: magpet (#2726)
Jó akkor lehet hogy én vagyok a béna,
nekem othon nyugot körülmények között
szkennelt térképpel sem sikerült számomra elfogadható eredményt
elérnem ozi-val anno.
Mindenesetre ha megjelenik a firmware amiben benne van a kalibrációs lehetőség:) és azt hiszem ezt a funkcióját hanyagolni fogom. Jó kalibrálást:
[link]
bocs ezt nem tudtam kihagyni:)
nekem othon nyugot körülmények között
szkennelt térképpel sem sikerült számomra elfogadható eredményt
elérnem ozi-val anno.
Mindenesetre ha megjelenik a firmware amiben benne van a kalibrációs lehetőség:) és azt hiszem ezt a funkcióját hanyagolni fogom. Jó kalibrálást:
[link]
bocs ezt nem tudtam kihagyni:)
Előzmény: piret (#2725)
Mi az, hogy sípol?!?! Beszél, mégpedig a nemrég említett sivatagi tévelygő hangján! :)
Házigazda
Előzmény: piret (#2725)
A térképvázlat lefotózása (biztos ami biztos alapon) és a felhasználása között azért eltelt egy kis idő nekik, ami alatt jó messze lehet jutni a sivatagban...
A GPS igenis segít: pontosan az "itt áll ön" információt adja hozzá a térképhez. Ugyanis ez a GPS, nem az, ami sípol, hogy itt most balra.
A GPS igenis segít: pontosan az "itt áll ön" információt adja hozzá a térképhez. Ugyanis ez a GPS, nem az, ami sípol, hogy itt most balra.
Házigazda
Előzmény: zzkrisz (#2723)
Bizony. És ha van pár (kettőnél több) kalibrálásra használható pont, akkor akár még a perspektivikus torzulás is helyrejöhet valamennyire. Persze ha a fotózott térkép nem is térkép, hanem csak egy nagyjából rajzolt dolog, akkor semmi sem segít. :)
Házigazda
Előzmény: piret (#2720)
Nem mondom szép mese:) de egy térképvázlat mellett,
amin ugye rajta van az 'itt áll ön' pont, hogy lehettek eltévedve:)
>>A szar térkép alapján történő tájékozódás is egy külön műfaj.
Ezt nem vitatom, de valószínűleg nem a gps segít hanem maga a térkép: hopp 2 utca múlva kell jóbra menni a piros háromszögön.
amin ugye rajta van az 'itt áll ön' pont, hogy lehettek eltévedve:)
>>A szar térkép alapján történő tájékozódás is egy külön műfaj.
Ezt nem vitatom, de valószínűleg nem a gps segít hanem maga a térkép: hopp 2 utca múlva kell jóbra menni a piros háromszögön.
Előzmény: piret (#2720)
Az Ozi a nagy kedvencem. Bár jó volna bele egy gpx böngésző, és egy olyan szolgáltatás, hogy a térkép réteget el tudjam húzni a wpt-k tracklogok rétege alatt, ideiglenesen. Ezzel lehetne a torzított térképeket a gyalogos hatótávon belül, egy egy útkereszteződésnél, erdőszélnél hozzáigazítani a valósághoz. A Pilisben járva ez mindig nagyon hiányzott.. :-)
Moderátor
Előzmény: piret (#2720)
Nana. Moha bá, az élő legenda mesélte, hogy még a kőkorszakban, amikor még térképes GPS sem volt, egyszer Ausztráliában kicsit elkevertek. És akkor a lefotózott térképvázlat, notebook, Oziexplorer kombó mentette meg a napjukat. Nomeg a térképtelen GPS-ek mellett kialakult rutin, hogy az ember a jellegzetes pontokon nyom egy waypointot, ezek alapján tudtak kalibrálni.
A szar térkép alapján történő tájékozódás is egy külön műfaj.
A szar térkép alapján történő tájékozódás is egy külön műfaj.
Házigazda
Előzmény: zzkrisz (#2717)
Tuhu-n is van jópár fajta.
Pont ilyen beállítás hogy koordinátát v. nevet mutasson szerintem
nincs.
Nem állítottál el valami alapbeállítást (térkép részletesség, tengeri mód)
Próbáld meg esetleg pda ceruzával akkor biztos oda böksz.
Pont ilyen beállítás hogy koordinátát v. nevet mutasson szerintem
nincs.
Nem állítottál el valami alapbeállítást (térkép részletesség, tengeri mód)
Próbáld meg esetleg pda ceruzával akkor biztos oda böksz.
Előzmény: ozeki (#2718)
Sima TUHU. Lehet, hogy a gps-en kell vmit átállítani, hogy koo helyett nevet mutasson?
Előzmény: zzkrisz (#2716)
>>Külföldön egy információs tábla térképét O550-el lefotózva, két pont alapján a készüléken kalibrálva lehetne használni a helyi térképet.
Azt hiszem túl sok fantasztikus filmet néztél:)
Egy fényképezővel készűlt képet szerintem sem minőség,
sem a torzulások miatt sem érdemes kalibrálni.
Arról nem beszélve hogy valószinűleg eleve torzult.
Azt hiszem túl sok fantasztikus filmet néztél:)
Egy fényképezővel készűlt képet szerintem sem minőség,
sem a torzulások miatt sem érdemes kalibrálni.
Arról nem beszélve hogy valószinűleg eleve torzult.
Előzmény: Csuhás (#2701)
Nekem (szintén Dakota 20) megjelentek az infok
poira, útra, patakra akármire "kattintva".
Egyébként ha nagyon távol esik mindentől, akkor se
a koordináták, hanem a 'Park' felirat jelenik meg.
Melyik térképet használod?
poira, útra, patakra akármire "kattintva".
Egyébként ha nagyon távol esik mindentől, akkor se
a koordináták, hanem a 'Park' felirat jelenik meg.
Melyik térképet használod?
Előzmény: ozeki (#2712)
egyszer sem sikerült úgy rábökni, hogy a koo.-n kívül más infót adott volna. + a Dakota nem csinálja azt a bizonyos "kereső remegést"
Előzmény: magpet (#2713)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |