Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Bezony! Bárcsak ennyire megmaradna minden adat egy okostelefonon egy új ROM felrakása után! :)
Előzmény: Csigabiga (#2933)
Korábban nálam is előfordult, hogy egy-két dolog elállítódott frissítés után,, de az utóbbi időkben már nem - de azért minden frissítés után át szoktam nézni a profiljaimat az O.300-ban.
De ezt nem tartom olyan egetrengető hibának - még mindig jobb, mintha minden frissítés alkalmával teljesen 0-ról indulna a készülék...
De ezt nem tartom olyan egetrengető hibának - még mindig jobb, mintha minden frissítés alkalmával teljesen 0-ról indulna a készülék...
Előzmény: Csuhás (#2932)
Felvehetem, de magam nem vettem észre, hogy elkonfigurálódott volna az O300 frissítés hatására.
Moderátor
Előzmény: TRider (#2931)
Ha ez másnál is előfordult már, akkor itt a 7. javítandó hibajelenség Csuhás blogjába :-)
"Ha veszed a bátorságot..." - ez tetszett :D
Köszi a tippeket. Előtte volt is eszemben, hogy frissítés előtt lementem a gép tartalmát, de a frissítés izgalmában ez kimaradt. Hát így jártam :-(
Köszi a tippeket. Előtte volt is eszemben, hogy frissítés előtt lementem a gép tartalmát, de a frissítés izgalmában ez kimaradt. Hát így jártam :-(
Előzmény: yumi (#2929)
Igen,ez egy külön ajándéka a Garminnak.Ajánlott egy Profilt létrehozni pl "Frissítés" címűt.Ha veszed a bátorságot a továbbiakban frissíteni állítsad erre.De elmentheted a Profiljaidat PC-re is és visszarakhatod frissítés után.
Előzmény: TRider (#2928)
Feltettem az 550-esre a 2.6-os szoftvert, ami szépen átállította minden profilban a térképen megjelenő adatmezők típusát ugyanarra a négyre, a Beállítások/Térkép/Adatmezők mutatása értéket pedig Custom-re, azon belül is mindkét mezőt 4-4-re...
Most állítgathatom vissza :-(
(A frissítéskor éppen aktív profil nyomvonalrögzítési beállításai is elmentek...)
Most állítgathatom vissza :-(
(A frissítéskor éppen aktív profil nyomvonalrögzítési beállításai is elmentek...)
Passz, majd lehet, hogy még próbálkozom, de végülis olyan nagy újdonság nincs a 3.10-ben hogy sokat érdemes legyen küzdeni vele. Mindenesetre kösz az infót.
Előzmény: Bluedog (#2926)
Szia!
Én ma teszteltem ládázással, Budapesten. Nem tapasztaltam semmilyen hibát, fagyást vagy bizonytalanságot. A zoom funkció teljesen jól működik és tracklog megjelenítés is. (Folyamatosan be van kapcsolva) Mintha vastagabb fekete - jobban láthatóbb - lenne a húzott csiganyál. Nekem is külön img-kben vannak rajta a free térképek + a NG, TG.
Én ma teszteltem ládázással, Budapesten. Nem tapasztaltam semmilyen hibát, fagyást vagy bizonytalanságot. A zoom funkció teljesen jól működik és tracklog megjelenítés is. (Folyamatosan be van kapcsolva) Mintha vastagabb fekete - jobban láthatóbb - lenne a húzott csiganyál. Nekem is külön img-kben vannak rajta a free térképek + a NG, TG.
Előzmény: R.Guszty (#2925)
Szia!
Nos visszatettem az előző (3.00) verziót, mivel a nyomvonal kijelzés is elég bizonytalan volt (megvolt a nyomvonal, csak menet közben el-eltűnt). A több átnevezett térképnél én a különböző országok OMP térképei raktam fel, amitől kiakadt. A 3.00-s fw-vel nincs ilyen gond.
Nos visszatettem az előző (3.00) verziót, mivel a nyomvonal kijelzés is elég bizonytalan volt (megvolt a nyomvonal, csak menet közben el-eltűnt). A több átnevezett térképnél én a különböző országok OMP térképei raktam fel, amitől kiakadt. A 3.00-s fw-vel nincs ilyen gond.
Előzmény: Bluedog (#2916)
2.60 letöltése óta az újratervezés nálam fényévekkel gyorsabb lett.Csak , hogy valami pozitívat is mondjak....
Én is letöltöttem, nagyon jó ez, csak valami "egyszerűbb" helyre kellene felrakni öket. (rákat és már jön is le)
Előzmény: scele (#2920)
Hmmm
Akkor csak ne voltam tul lelkes ;)
Nekem tetszik a dolog teszteni is fogom amint kikeveredek a 4 fal kozul!
Akkor csak ne voltam tul lelkes ;)
Nekem tetszik a dolog teszteni is fogom amint kikeveredek a 4 fal kozul!
Előzmény: scele (#2920)
Eddig nem mutatkozott túl nagy igény a cuccra, így éppen azon gondolkodtam, hogy letörlöm.
Előzmény: Gergol2 (#2919)
Szia
Ha megengeded feltennem a file-t egy olyan helyre ahonnan kicsit egyszerubben es gyorsabban le lehtene tolteni!
UDv Gergol2
Ha megengeded feltennem a file-t egy olyan helyre ahonnan kicsit egyszerubben es gyorsabban le lehtene tolteni!
UDv Gergol2
Előzmény: scele (#2912)
Felraktam az új FW-t, azóta ha több image fájlt teszek a belső memóriába, elszáll a térkép beállítás menübe lépve. Előfordult másnál is ez, vagy csak nálam?
Előzmény: kukacka (#2898)
Elkészült, teszteljétek. A fájl nem túl kicsi, így az oregon se kezeli túl gyorsan.
A térkép sajnos nem túl pontos. Vagy a szek rossz vagy a térkép vagy az összeillesztés.
A lényeg, hogy működik.
Innen tudjátok letölteni:
[link]
A térkép sajnos nem túl pontos. Vagy a szek rossz vagy a térkép vagy az összeillesztés.
A lényeg, hogy működik.
Innen tudjátok letölteni:
[link]
Előzmény: scele (#2911)
Már csak a kötegelt kalibrálást kéne megoldani. :-)))
De megvan a megoldás!!!
Ozi-ból KMZ-be úgy, hogy a kmz-ben lévő jpg-k már felszeletelve kerülnek bele.
Még egy kis türelem és szállítom az első profi turistatérképet oregonra. :-)
De megvan a megoldás!!!
Ozi-ból KMZ-be úgy, hogy a kmz-ben lévő jpg-k már felszeletelve kerülnek bele.
Még egy kis türelem és szállítom az első profi turistatérképet oregonra. :-)
Előzmény: Sancho (#2910)
Ebben az esetben a jpg-t ha újra elmentem más tömörítéssel, akkor helyrejön. Nem?
Előzmény: Csuhás (#2906)
Ha jól tudom az fajta jpg ahol először egy kis felbontású kép jelenik meg, majd ahogy töltődik be a file, úgy lesz egyre részlet gazdagabb a kép.
Moderátor
Előzmény: Sancho (#2904)
Bitmap van egy dvd-re való adag. Viszont az ozi is ügyeskedett, az aktuális beta verzió már azt tudja, hogy az egy területet érintő térképeket szépen illesztve egymásra rakja. Alapesetben a legrészletesebb van felül, de lehet módosítani. Egyelőre csak a pc-s változat tudja.
Itt egy jellegzetes képernyő mentés:
[link]
Itt egy jellegzetes képernyő mentés:
[link]
Moderátor
Előzmény: scele (#2903)
Azt tudtad, hogy már van ozi2kmz cucc?
Ma megpróbálom letesztelni, hogy miként működik és szólok, hogy mi a helyzet vele.
Ha sikeresen működik, akkor várom tőled a töménytelen mennyiségű bitmap térképet. :-))
Magpet-et pedig megkérjük, hogy csinál nekünk a gémszen tárhelyet az elkészült kmz fájloknak és akkor mindenki letöltheti használhatja kedvére.
Ma megpróbálom letesztelni, hogy miként működik és szólok, hogy mi a helyzet vele.
Ha sikeresen működik, akkor várom tőled a töménytelen mennyiségű bitmap térképet. :-))
Magpet-et pedig megkérjük, hogy csinál nekünk a gémszen tárhelyet az elkészült kmz fájloknak és akkor mindenki letöltheti használhatja kedvére.
Előzmény: Csuhás (#2902)
Kiszúrták a marketingesek a hibát. A progressive jpg majd csak a következő államnevű gps-be kerülhet be, néhány az oregonban már bevált szolgáltatás helyére :-(
Moderátor
Előzmény: scele (#2901)
A hibaüzenet az, hogy progressive jpg-t nem kezel. Tudnám, hogy a bétának akkor ez miért sikerült?! :-)
Előzmény: scele (#2900)
Igen van!
Az eddig teljesen jól működő custom map-om (aggteleki turistatérkép) most valami gyagya hibaüzenet miatt nem működik. A béta förmverrel működött.
Az eddig teljesen jól működő custom map-om (aggteleki turistatérkép) most valami gyagya hibaüzenet miatt nem működik. A béta förmverrel működött.
Előzmény: Dzsozy (#2894)
Valóban gyorsult a nagyításnál a pixelkupacból éles kép kirakása. :)
Infó:
És itt is változott a verziószám. 3.02-ről 3.10-re. :)
Előzmény: kukacka (#2898)
Garmin Colorado 3.10 Software Update
* Added support for Garmin Custom Maps
* Improved along road routing performance
* Improved map panning and zooming
[link]
* Added support for Garmin Custom Maps
* Improved along road routing performance
* Improved map panning and zooming
[link]
Előzmény: Sancho (#2892)
Amit eddig észrevettem:
Infó:
Ha belépek a Beállítások > Névjegy menübe, ott a Software Version 3.2-ről 3.30-ra változott...
Előzmény: Dzsozy (#2894)
Garmin Oregon 200/300/400 software 3.3 released Garmin Custom Maps and autorouting improvements [link]
Garmin Dakota software 2.3 released with Custom Maps, autorouting improvements and font size changes [link]
Garmin Oregon 550/550t software 2.6 released Garmin Custom Maps and geotagging fixes [link]
Garmin Dakota software 2.3 released with Custom Maps, autorouting improvements and font size changes [link]
Garmin Oregon 550/550t software 2.6 released Garmin Custom Maps and geotagging fixes [link]
Megjelent az új 2.60 szoftver. Nem kritikaként , de ha ennyit sikerült fejleszteni ennyi idő alatt az észrevételezett kb 38 hibából,akkor nagyságrendileg 120 év múlva lesz olyan,mint amit szeretnénk.
[link]
[link]
Megnéztem és lőn! A menüben kellett bekapcsolni az átlagolás ikont :) nah, most már ezt is tudom :)))
Előzmény: Dzsozy (#2888)
Köszönöm a válaszokat, Dzsozynak pedig a személyes konzultációt :)
Este majd megnézem...
Este majd megnézem...
Előzmény: Dzsozy (#2885)
Inkább ott lesz a megoldás, hogy ki van kapcsolva maga az ikon neked. Gyárilag be van kapcsolva a gc profilba.
Előzmény: Csigabiga (#2884)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |