Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
1 hét alatt. Elég gyorsan itt volt a többi külföldi szállítóhoz képest.
Előzmény: skiccpausz (#2955)
Helló,aki vett Zagg fóliát! Kb.mennyi idő alatt érkezett meg a fólia?
köszi
köszi
Pirossal írják a béta verzióknál mindig ezt:
Ehhez képest 1 profil újrabeállítása egy nem bétás Webupdater frissítés után szerintem nem nagy gáz. :)
Semmi gondom nem volt ennek ellenére eddig.Idézet
Although this software is believed to be reliable, it has not yet been released for production and should be used at your own risk.
Ehhez képest 1 profil újrabeállítása egy nem bétás Webupdater frissítés után szerintem nem nagy gáz. :)
Előzmény: TRider (#2946)
Mielőtt az ügyfélszolgálatra szaladsz próbáld ki ezt. (nálam bejött)
Rádugod az USB kábelt és egyből nyomod a bekapcsoló gombot.
30 másodpercig kell folyamatosan nyomva tartani. TÉNYLEG!
Ne engedd el. Már fáj és még mindig tartod! :-)))
Ha sikerrel jársz, akkor a masina usb módba kapcsol és megjelenik a kijelzőn a "számítógépes" grafika. Innentől ugyanúgy kell cselekedni mint egyébként. Rárakod a firmware-t és minden menni fog.
Rádugod az USB kábelt és egyből nyomod a bekapcsoló gombot.
30 másodpercig kell folyamatosan nyomva tartani. TÉNYLEG!
Ne engedd el. Már fáj és még mindig tartod! :-)))
Ha sikerrel jársz, akkor a masina usb módba kapcsol és megjelenik a kijelzőn a "számítógépes" grafika. Innentől ugyanúgy kell cselekedni mint egyébként. Rárakod a firmware-t és minden menni fog.
Előzmény: kasza.blanka (#2949)
Ezt tényleg mindig elfelejtem. Hiába, ezért jó, ha sebesség-riasztásban érdekelt szakemberek is látogatják a fórumot! ;)
Házigazda
Előzmény: sörpa (#2948)
Ajjaj, ez nem hangzik jól. USB-re dugva a PC észlel valamit? Ha nem, akkor sajnos be kell juttatnod a Garmin ügyfélszolgálatra, ők nagy valószínűséggel fel tudják támasztani.
Házigazda
Előzmény: kasza.blanka (#2949)
Szervusztok!
Új vagyok nagyon még és történt valami amivel nem tudok mit kezdeni. Frissítés során (Oregon 550) áramszünetem lett, és azóta nem tudom bekapcsolni a készüléket. Elször jöttek mindenféle keresztcsíkok, aztán az is eltűnt. Azóta viszont egyáltalán nem kapcsol be. Mit lehet csinálni?? Ez a garanciára milyen kihatással van???
Új vagyok nagyon még és történt valami amivel nem tudok mit kezdeni. Frissítés során (Oregon 550) áramszünetem lett, és azóta nem tudom bekapcsolni a készüléket. Elször jöttek mindenféle keresztcsíkok, aztán az is eltűnt. Azóta viszont egyáltalán nem kapcsol be. Mit lehet csinálni?? Ez a garanciára milyen kihatással van???
Van még egy megoldás:
A MapSource-ban a pont neve mögé írod a sebességet @-al elválasztva (pl. pont@100).
Ekkor 100 km/h-ás riasztást csinál és a riasztási táv a sebességx10, tehát 1.000 m.
A MapSource-ban a pont neve mögé írod a sebességet @-al elválasztva (pl. pont@100).
Ekkor 100 km/h-ás riasztást csinál és a riasztási táv a sebességx10, tehát 1.000 m.
Előzmény: magpet (#2936)
Sziasztok! A következőt tapasztalom O550-en: Ha tervezett útvonalon megyek autós nézetben, akkor a POI-k normálisan látszanak. Ha "csak úgy", tervezés nélkül van autós nézetben, akkor a térkép jól működik, waypoint-ok is vannak, de semmi POI sehol. Valaki látott már ilyet? Milyen beállítást szúrtam el?
Akkor valszeg figyelmetlen voltam, és én nem olvastam el valamit.
Tudsz esetleg adni egy linket, ahol erre figyelmeztet a Garmin?
Tudsz esetleg adni egy linket, ahol erre figyelmeztet a Garmin?
Előzmény: Sancho (#2942)
Ha nem használsz raszteres térképet akkor semmi lényeges. Ha igen, akkor elég jelentös, hogy a profilokban lehet kapcsolgatni a használatukat.
Előzmény: Dzsozy (#2944)
Ha jól látom, nincs nagy különbség a 3.2, és a 3.4 között. Vagy rosszul látom? :))
Előzmény: Sancho (#2943)
Itt vannak az aktuális frissítések a Colorado, Oregon és Dakota modellekhez, melyek Webupdater-rel lejönnek:
Oregon x50 [link]
Oregon x00 [link]
Dakota [link]
Colorado [link]
Oregon x50 [link]
Oregon x00 [link]
Dakota [link]
Colorado [link]
Mire nem hívja fel a Garmin a figyelmet firmware telepítés előtt? :-O
Szerintem túl van dimenzionálva az egész!
A Garmin GPS-eken a legmaceramentesebb a frissítés! Pár vas pedig volt a kezemben. :)
Szerintem túl van dimenzionálva az egész!
A Garmin GPS-eken a legmaceramentesebb a frissítés! Pár vas pedig volt a kezemben. :)
Előzmény: TRider (#2940)
Oregon Changes from version 3.30 to version 3.40:
Added profile support for Garmin Custom Maps
Fixed lockup while using GB Discoverer maps
Added profile support for Garmin Custom Maps
Fixed lockup while using GB Discoverer maps
Sarkítva a dolgot akkor már annak is örülünk, ha a koordinátánkat mutatja a készülék, nem kell, hogy még "jól" is működjön? ;-)
Nem hiszem, hogy a fejlesztők ezt a "fícsört" direkt - mondhatni a felhasználók kedvéért - építették be az Oregonba, ha pedig nem így kellene működnie, akkor az - számomra - hiba. Az más kérdés, hogy ez kit mennyire zavar, és ezekből ki mit és hogyan tolerál...
A telefonom gyártója a ROM frissítés előtt felhívta a figyelmemet, hogy mentsem el, majd állítsam vissza a tartalmat, mert a frissítés során törlődni fog. Nem mondom, hogy kényelmes, de használható megoldás.
Lehet, hogy (140 magyar ezresért) én vagyok telhetetlen...? :D
Nem hiszem, hogy a fejlesztők ezt a "fícsört" direkt - mondhatni a felhasználók kedvéért - építették be az Oregonba, ha pedig nem így kellene működnie, akkor az - számomra - hiba. Az más kérdés, hogy ez kit mennyire zavar, és ezekből ki mit és hogyan tolerál...
A telefonom gyártója a ROM frissítés előtt felhívta a figyelmemet, hogy mentsem el, majd állítsam vissza a tartalmat, mert a frissítés során törlődni fog. Nem mondom, hogy kényelmes, de használható megoldás.
Lehet, hogy (140 magyar ezresért) én vagyok telhetetlen...? :D
Előzmény: Csigabiga (#2933)
Koszonom, de idokozben mapsource-al sikerult elerni amit szerettem volna.
Most ujabb hulyeseget talatam ki. Egy mareknyi poi pontbol szeretnek egy olyan terkepet krealni ami egy atlatszo reteg meg az en pontjaim osszekotve. Pont olyat mint amilyen a turistautakat es jelzeseket tartalmazo azt hiszem az openmapsrol.
Milyen programmal leht ezt legegyszerubben kerdeznem a tapasztalt kollegakat?
Udv: Gergol2
Most ujabb hulyeseget talatam ki. Egy mareknyi poi pontbol szeretnek egy olyan terkepet krealni ami egy atlatszo reteg meg az en pontjaim osszekotve. Pont olyat mint amilyen a turistautakat es jelzeseket tartalmazo azt hiszem az openmapsrol.
Milyen programmal leht ezt legegyszerubben kerdeznem a tapasztalt kollegakat?
Udv: Gergol2
Előzmény: sania (#2938)
Az Oregon és a Nüvi trafipax-os jelzése ugyan az? A Nüvi-men a Poiplaza-ról letöltött pontokat használom CSV formátumban. Egy kicsit szarakodni kell vele - én csak így tudtam normális működésre bírni (excell segítségével). Külön-külön szétszedtem sebesség és trafipax típusokra. A Poiloaderrel töltöm fel kézi módban. Így ott a a koordináták alapján jelzi előre a trafipaxot. Állítólag annyival előre sikit, mint amennyivel gyorsabban mész a kelleténél... valahol ezt olvastam.
Ha gondood próbáld ki. Egy könyvtárba bemásolod a file-okat és onnan telepíted a Poiloaderrel: [link] - hirtelen nem találtam értelmesebb megosztási helyet.
(Annó, az eTrexem-em alatt volt trafipax jelzés, de nagyon idegesített mikor gyalog mentem és állandóan sikított... Oregonra már nem telepítettem fel. Nüvi-n jól müxik)
Ha gondood próbáld ki. Egy könyvtárba bemásolod a file-okat és onnan telepíted a Poiloaderrel: [link] - hirtelen nem találtam értelmesebb megosztási helyet.
(Annó, az eTrexem-em alatt volt trafipax jelzés, de nagyon idegesített mikor gyalog mentem és állandóan sikított... Oregonra már nem telepítettem fel. Nüvi-n jól müxik)
Előzmény: Gergol2 (#2937)
A 2. modszert probaltam mar az az ami nem mukodik ezen file eseten.
A mapsource-os mukodni latszik, fene gondolta hogy a kozelseg ezt jelenti!
Koszonom a segitseget.
A mapsource-os mukodni latszik, fene gondolta hogy a kozelseg ezt jelenti!
Koszonom a segitseget.
Előzmény: magpet (#2936)
Két dolgot tehetsz:
1. MapSource-ban állítod be az egyes pontok riasztási távolságát. Ezt a pont saját adatai között "közelség" címszó alatt, kilométerben adhatod meg. Ha tehát 300m-es riasztást szeretnél, akkor itt írj be 0.3-at! (MapSource-ban több pontot is szerkeszthetsz egyben: bal oldali listában sok pont kijelöl, jobbklikk, útpontok szerkesztése. Így nem kell egyesével bajódnod.)
2. Feltöltéskor a POI Loaderre bízod a pontokhoz való riasztás beállítását. Ehhez az expressz mód helyett válaszd a kézit, ésa következő képernyőn be tudod állítani a riasztásokat. Ha több file-ból raksz össze "csomagot", akkor kézi módban file-onként végigkérdezi a POI Loader, hogy melyikhez milyen riasztást szeretnél. Egy-egy file-on belül nem tudsz variálni.
1. MapSource-ban állítod be az egyes pontok riasztási távolságát. Ezt a pont saját adatai között "közelség" címszó alatt, kilométerben adhatod meg. Ha tehát 300m-es riasztást szeretnél, akkor itt írj be 0.3-at! (MapSource-ban több pontot is szerkeszthetsz egyben: bal oldali listában sok pont kijelöl, jobbklikk, útpontok szerkesztése. Így nem kell egyesével bajódnod.)
2. Feltöltéskor a POI Loaderre bízod a pontokhoz való riasztás beállítását. Ehhez az expressz mód helyett válaszd a kézit, ésa következő képernyőn be tudod állítani a riasztásokat. Ha több file-ból raksz össze "csomagot", akkor kézi módban file-onként végigkérdezi a POI Loader, hogy melyikhez milyen riasztást szeretnél. Egy-egy file-on belül nem tudsz variálni.
Házigazda
Előzmény: Gergol2 (#2935)
Sziasztok
A kerdesem az lenne hogy vajon miert van az, hogy a trafipaxokat fel tudtam tolteni ugy, hogy riasszon az oregon 300 ha x tavolsagra kerulok toluk, de a [link]
cimen talalhato forrasokkal ezt nem tudom megcsinalni?
Poiloaderrel probalkoztam de vmiert ervenytelen a file amit letoltok az oldalrol.
Mapsource-ban pedig nem talatam lehetoseget hogy riasztast tudnek bekapcsolni.
Van valami otletetek?
Gergol2
A kerdesem az lenne hogy vajon miert van az, hogy a trafipaxokat fel tudtam tolteni ugy, hogy riasszon az oregon 300 ha x tavolsagra kerulok toluk, de a [link]
cimen talalhato forrasokkal ezt nem tudom megcsinalni?
Poiloaderrel probalkoztam de vmiert ervenytelen a file amit letoltok az oldalrol.
Mapsource-ban pedig nem talatam lehetoseget hogy riasztast tudnek bekapcsolni.
Van valami otletetek?
Gergol2
Bezony! Bárcsak ennyire megmaradna minden adat egy okostelefonon egy új ROM felrakása után! :)
Előzmény: Csigabiga (#2933)
Korábban nálam is előfordult, hogy egy-két dolog elállítódott frissítés után,, de az utóbbi időkben már nem - de azért minden frissítés után át szoktam nézni a profiljaimat az O.300-ban.
De ezt nem tartom olyan egetrengető hibának - még mindig jobb, mintha minden frissítés alkalmával teljesen 0-ról indulna a készülék...
De ezt nem tartom olyan egetrengető hibának - még mindig jobb, mintha minden frissítés alkalmával teljesen 0-ról indulna a készülék...
Előzmény: Csuhás (#2932)
Felvehetem, de magam nem vettem észre, hogy elkonfigurálódott volna az O300 frissítés hatására.
Moderátor
Előzmény: TRider (#2931)
Ha ez másnál is előfordult már, akkor itt a 7. javítandó hibajelenség Csuhás blogjába :-)
"Ha veszed a bátorságot..." - ez tetszett :D
Köszi a tippeket. Előtte volt is eszemben, hogy frissítés előtt lementem a gép tartalmát, de a frissítés izgalmában ez kimaradt. Hát így jártam :-(
Köszi a tippeket. Előtte volt is eszemben, hogy frissítés előtt lementem a gép tartalmát, de a frissítés izgalmában ez kimaradt. Hát így jártam :-(
Előzmény: yumi (#2929)
Igen,ez egy külön ajándéka a Garminnak.Ajánlott egy Profilt létrehozni pl "Frissítés" címűt.Ha veszed a bátorságot a továbbiakban frissíteni állítsad erre.De elmentheted a Profiljaidat PC-re is és visszarakhatod frissítés után.
Előzmény: TRider (#2928)
Feltettem az 550-esre a 2.6-os szoftvert, ami szépen átállította minden profilban a térképen megjelenő adatmezők típusát ugyanarra a négyre, a Beállítások/Térkép/Adatmezők mutatása értéket pedig Custom-re, azon belül is mindkét mezőt 4-4-re...
Most állítgathatom vissza :-(
(A frissítéskor éppen aktív profil nyomvonalrögzítési beállításai is elmentek...)
Most állítgathatom vissza :-(
(A frissítéskor éppen aktív profil nyomvonalrögzítési beállításai is elmentek...)
Passz, majd lehet, hogy még próbálkozom, de végülis olyan nagy újdonság nincs a 3.10-ben hogy sokat érdemes legyen küzdeni vele. Mindenesetre kösz az infót.
Előzmény: Bluedog (#2926)
Szia!
Én ma teszteltem ládázással, Budapesten. Nem tapasztaltam semmilyen hibát, fagyást vagy bizonytalanságot. A zoom funkció teljesen jól működik és tracklog megjelenítés is. (Folyamatosan be van kapcsolva) Mintha vastagabb fekete - jobban láthatóbb - lenne a húzott csiganyál. Nekem is külön img-kben vannak rajta a free térképek + a NG, TG.
Én ma teszteltem ládázással, Budapesten. Nem tapasztaltam semmilyen hibát, fagyást vagy bizonytalanságot. A zoom funkció teljesen jól működik és tracklog megjelenítés is. (Folyamatosan be van kapcsolva) Mintha vastagabb fekete - jobban láthatóbb - lenne a húzott csiganyál. Nekem is külön img-kben vannak rajta a free térképek + a NG, TG.
Előzmény: R.Guszty (#2925)
Szia!
Nos visszatettem az előző (3.00) verziót, mivel a nyomvonal kijelzés is elég bizonytalan volt (megvolt a nyomvonal, csak menet közben el-eltűnt). A több átnevezett térképnél én a különböző országok OMP térképei raktam fel, amitől kiakadt. A 3.00-s fw-vel nincs ilyen gond.
Nos visszatettem az előző (3.00) verziót, mivel a nyomvonal kijelzés is elég bizonytalan volt (megvolt a nyomvonal, csak menet közben el-eltűnt). A több átnevezett térképnél én a különböző országok OMP térképei raktam fel, amitől kiakadt. A 3.00-s fw-vel nincs ilyen gond.
Előzmény: Bluedog (#2916)
2.60 letöltése óta az újratervezés nálam fényévekkel gyorsabb lett.Csak , hogy valami pozitívat is mondjak....
Én is letöltöttem, nagyon jó ez, csak valami "egyszerűbb" helyre kellene felrakni öket. (rákat és már jön is le)
Előzmény: scele (#2920)
Hmmm
Akkor csak ne voltam tul lelkes ;)
Nekem tetszik a dolog teszteni is fogom amint kikeveredek a 4 fal kozul!
Akkor csak ne voltam tul lelkes ;)
Nekem tetszik a dolog teszteni is fogom amint kikeveredek a 4 fal kozul!
Előzmény: scele (#2920)
Eddig nem mutatkozott túl nagy igény a cuccra, így éppen azon gondolkodtam, hogy letörlöm.
Előzmény: Gergol2 (#2919)
Szia
Ha megengeded feltennem a file-t egy olyan helyre ahonnan kicsit egyszerubben es gyorsabban le lehtene tolteni!
UDv Gergol2
Ha megengeded feltennem a file-t egy olyan helyre ahonnan kicsit egyszerubben es gyorsabban le lehtene tolteni!
UDv Gergol2
Előzmény: scele (#2912)
Felraktam az új FW-t, azóta ha több image fájlt teszek a belső memóriába, elszáll a térkép beállítás menübe lépve. Előfordult másnál is ez, vagy csak nálam?
Előzmény: kukacka (#2898)
Elkészült, teszteljétek. A fájl nem túl kicsi, így az oregon se kezeli túl gyorsan.
A térkép sajnos nem túl pontos. Vagy a szek rossz vagy a térkép vagy az összeillesztés.
A lényeg, hogy működik.
Innen tudjátok letölteni:
[link]
A térkép sajnos nem túl pontos. Vagy a szek rossz vagy a térkép vagy az összeillesztés.
A lényeg, hogy működik.
Innen tudjátok letölteni:
[link]
Előzmény: scele (#2911)
Már csak a kötegelt kalibrálást kéne megoldani. :-)))
De megvan a megoldás!!!
Ozi-ból KMZ-be úgy, hogy a kmz-ben lévő jpg-k már felszeletelve kerülnek bele.
Még egy kis türelem és szállítom az első profi turistatérképet oregonra. :-)
De megvan a megoldás!!!
Ozi-ból KMZ-be úgy, hogy a kmz-ben lévő jpg-k már felszeletelve kerülnek bele.
Még egy kis türelem és szállítom az első profi turistatérképet oregonra. :-)
Előzmény: Sancho (#2910)
Ebben az esetben a jpg-t ha újra elmentem más tömörítéssel, akkor helyrejön. Nem?
Előzmény: Csuhás (#2906)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |