Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Sziasztok!
Én most készülök egy Oregon 550-t venni az a kédésem hogy felrakható rá részletes tereptérkép (Topo Europa?)
erdőben használnám versenyen elég nagy sebességgel és fontos a jó terep navigálás
Néhány modellhez hirdetik hogy adnak Topo Europa térképet, de külön nem találkoztam ilyen térképpel... Létezik?
Köszi a segítséget!
Én most készülök egy Oregon 550-t venni az a kédésem hogy felrakható rá részletes tereptérkép (Topo Europa?)
erdőben használnám versenyen elég nagy sebességgel és fontos a jó terep navigálás
Néhány modellhez hirdetik hogy adnak Topo Europa térképet, de külön nem találkoztam ilyen térképpel... Létezik?
Köszi a segítséget!
Nem tudom miért, de nekem olyan logikus volna, ha az utolsó keresés tipusának megfelelő poik maradnának kiemelve. Azaz ha benzinkutat kerestem, akkor térképre lépve a benzinkutak látszódjanak kiemelve.
Moderátor
Előzmény: piret (#2969)
Szerintem meg a Garmin fejlesztők ostobaságát, akik típusfüggően más és más kategóriák láthatóságát variálják firmware-ben olyanra, hogy toronymagasan lesajnálja a térképcsinálók szándékait...
Házigazda
Előzmény: ID-24 (#2968)
Szerintem ez a Naviguide előrelátását jelzi; előbb vagy utóbb, de mindenkinek szüksége lesz egy temető-POI-ra.
A buszmegálló, kocsma nem mindenkit érdekel.
A buszmegálló, kocsma nem mindenkit érdekel.
Játékvezető
Előzmény: Csuhás (#2967)
Nálam az o300-on, Naviguide térképen zoomolva, az első térkép poi ami előtűnik az a temető. Van olyan nézet ahol a településnevek és a temetők nevei az egyetlen olvasható térkép információ. Nálatok is így van? Ez az Oeregon, a Naviguide, vagy az én beállítási ügyetlenségem következménye?
Moderátor
Látnom kéne a jelenséget. Az elmondásotokból úgy tűnik hogy az 550 kezelése volna a logikus, csak a mapsourcet elfelejtették ( ehhez is ) hozzáigazítani.
Moderátor
Előzmény: H.Gábor (#2964)
De ez vicces módon csak az 550-esnél van így, a 200/300/400 esetében szokásosan látja a MapSource a vasat.
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#2964)
Az 550-esnél némiképp változott az útpontosdi. A készülék belső memóriáján, a GPX könyvtárban találod a pontjaidat, napi bontású GPX-ekben, ráutaló file-nevekkel.
Ettől persze igazán lejöhetne egy pakkban az egész MapSource alá, engem is bosszant kicsit.
Ettől persze igazán lejöhetne egy pakkban az egész MapSource alá, engem is bosszant kicsit.
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#2962)
Na ez mi???
O550-Mapsource:
Fogadás készülékről/O550/Útvonlapontok/Fogadás
Hibaüzenet: A kijelőlt ezközön nincsenek útvonalpontok!
Pedig vagy 30 db-ot szúrtam le útközben és a készüléken látom a térképen is, és az útvonalpontok között is.
???
O550-Mapsource:
Fogadás készülékről/O550/Útvonlapontok/Fogadás
Hibaüzenet: A kijelőlt ezközön nincsenek útvonalpontok!
Pedig vagy 30 db-ot szúrtam le útközben és a készüléken látom a térképen is, és az útvonalpontok között is.
???
Szia, üdv a fedélzeten!
Kérdéseidre:
1. A pontosság egy saccolt érték, nem kell véresen komolyan venni. (Erről egy kis írás itt). Hogy bekapcsolás után kezdetben rosszabb az érték, az normális. Hogy mennyire "javul" pár másodperc vagy perc alatt, az sokmindentől függ.
2. Szerintem azért fogja bírni egy darabig. Ha leszakad, akkor az biztosan nem tesz jót a vízállóságnak. Az én Oregon300-am nagyjából a típus megjelenése úta szolgál, és semmi jele a kopásnak, szakadásnak.
3. Semmi extra. Ha valamelyik nem tetszik, nyugodtan törölheted is, vagy akármilyen újat létre tudsz hozni, akármilyen néven. egy tanács a profilokkal kapcsolatban: tekintve, hogy elég szöszölős dolog sok saját profilt összerakni, célszerű időnként csinálni róluk egy biztonsági mentést PC-re. A belső memórián a Garmin/Profiles könyvtárban található gpf-ek rejtik a profilokat. Egy esetleges master reset, vagy valami szoftver-hiba után ezeket egyszerűen visszaműsolva jó eséllyel feltámadnak.
Kérdéseidre:
1. A pontosság egy saccolt érték, nem kell véresen komolyan venni. (Erről egy kis írás itt). Hogy bekapcsolás után kezdetben rosszabb az érték, az normális. Hogy mennyire "javul" pár másodperc vagy perc alatt, az sokmindentől függ.
2. Szerintem azért fogja bírni egy darabig. Ha leszakad, akkor az biztosan nem tesz jót a vízállóságnak. Az én Oregon300-am nagyjából a típus megjelenése úta szolgál, és semmi jele a kopásnak, szakadásnak.
3. Semmi extra. Ha valamelyik nem tetszik, nyugodtan törölheted is, vagy akármilyen újat létre tudsz hozni, akármilyen néven. egy tanács a profilokkal kapcsolatban: tekintve, hogy elég szöszölős dolog sok saját profilt összerakni, célszerű időnként csinálni róluk egy biztonsági mentést PC-re. A belső memórián a Garmin/Profiles könyvtárban található gpf-ek rejtik a profilokat. Egy esetleges master reset, vagy valami szoftver-hiba után ezeket egyszerűen visszaműsolva jó eséllyel feltámadnak.
Házigazda
Előzmény: real (#2960)
Sziasztok!
Új (és egyelőre még boldog) Oregány 300 tulajdonosként, kezdő, ám lelkes GPSesként, valamint jelen oldalon új felhasználóként ezúton üdvözlök mindenkit. Nagyon jó ez a honlap, köszönet a készítőknek, ennek a fórumnak meg különösen örülök, végigolvastam az egészet, ez győzött meg, hogy talán nem olyan rossz választás ez a kütyü. Eddig nem bántam meg, bár ilyen kevés használat után még nehéz véleményt mondani.
Mindjárt volna is pár kérdésem, bocs ha hülyeséget kérdezek:
1. A pontosságnak mennyinek kéne lenni általánosságban? Pozícionálás után nekem még elég sokáig 25-30 méter körül mozog, kb további 15-20 percig (ezt mondjuk sokallom), és utána is ritkán jobb 10-12 méternél (széles utcákon, parkokban). Bár nagyon nyílt terepen volt már 3 méteres is. Ez másnál is így megy?
2. Az USB tömítő gumi kapcsán szerintetek mire lehet számítani? Ez tuti hogy elérik/elkopik/letörik egy idő után. Utána nem tudom mennyire marad vízálló a kütyü...
3. Az egyes gyárilag megadott profiloknak van valamilyen speciális tulajdonsága, vagy bármelyiket simán létre tudnám hozni én is, ha jól állítok be mindent?
Köszi!
Új (és egyelőre még boldog) Oregány 300 tulajdonosként, kezdő, ám lelkes GPSesként, valamint jelen oldalon új felhasználóként ezúton üdvözlök mindenkit. Nagyon jó ez a honlap, köszönet a készítőknek, ennek a fórumnak meg különösen örülök, végigolvastam az egészet, ez győzött meg, hogy talán nem olyan rossz választás ez a kütyü. Eddig nem bántam meg, bár ilyen kevés használat után még nehéz véleményt mondani.
Mindjárt volna is pár kérdésem, bocs ha hülyeséget kérdezek:
1. A pontosságnak mennyinek kéne lenni általánosságban? Pozícionálás után nekem még elég sokáig 25-30 méter körül mozog, kb további 15-20 percig (ezt mondjuk sokallom), és utána is ritkán jobb 10-12 méternél (széles utcákon, parkokban). Bár nagyon nyílt terepen volt már 3 méteres is. Ez másnál is így megy?
2. Az USB tömítő gumi kapcsán szerintetek mire lehet számítani? Ez tuti hogy elérik/elkopik/letörik egy idő után. Utána nem tudom mennyire marad vízálló a kütyü...
3. Az egyes gyárilag megadott profiloknak van valamilyen speciális tulajdonsága, vagy bármelyiket simán létre tudnám hozni én is, ha jól állítok be mindent?
Köszi!
Szia!
Én itthon vettem, 1-2 nap alatt meghozta a futár. De - akárcsak SirBrian - én sem vagyok maradéktalanul elégedett vele. Nekem is hamar megkarcolódott a felszíne, eléggé tükröződik és kissé "kalapácslakkszerű" a felszíne. (Colorado 300-asom van).
Legközelebb biztosan nem ilyet veszek.
Én itthon vettem, 1-2 nap alatt meghozta a futár. De - akárcsak SirBrian - én sem vagyok maradéktalanul elégedett vele. Nekem is hamar megkarcolódott a felszíne, eléggé tükröződik és kissé "kalapácslakkszerű" a felszíne. (Colorado 300-asom van).
Legközelebb biztosan nem ilyet veszek.
Előzmény: skiccpausz (#2955)
Ma kitekertem egyet Vácra, mert kezdetben elég kellemes volt az idő. Hazafelé alaposan megáztam...
Viszont! Volt Vác előtt egy szakasz a bicajúton, ahol eléggé fás volt a vidék az út felett. Csak azt vettem észre, hogy a 2x tempós sebesség helyett az oregon (300) 12, majd 10, végül volt ahol 5! km/h sebességet mutatott. Tapasztaltatok ti már ilyet?
(amúgy csak ott, máshol normál értékek jöttek ki)
Viszont! Volt Vác előtt egy szakasz a bicajúton, ahol eléggé fás volt a vidék az út felett. Csak azt vettem észre, hogy a 2x tempós sebesség helyett az oregon (300) 12, majd 10, végül volt ahol 5! km/h sebességet mutatott. Tapasztaltatok ti már ilyet?
(amúgy csak ott, máshol normál értékek jöttek ki)
Nekem is 1 hét alatt.
Én viszont nem estem hasra tőle.
-Nekem kicsit nehézkes volt a feltétel
-A felület nem tükörsima, hanem apró kráteres
-Bár a karcolást tényleg jól állja, egyszer a táskában nekinyomódott a kijelzőnek valami, erre ez a puha felületű védőfólia benyomódott és úgy is maradt. (letéptem és kapott egy óccó fóliát ami ugyan majad karcolódik, de olcsó, cserélhető, nem nyomódik be, és nem tapad a felülete amikor letörlöm
-A telefonomon is van ilyen és a széle bizony oldalról sérülékeny, és emiatt nem túl szép
Én többet nem veszek...
Én viszont nem estem hasra tőle.
-Nekem kicsit nehézkes volt a feltétel
-A felület nem tükörsima, hanem apró kráteres
-Bár a karcolást tényleg jól állja, egyszer a táskában nekinyomódott a kijelzőnek valami, erre ez a puha felületű védőfólia benyomódott és úgy is maradt. (letéptem és kapott egy óccó fóliát ami ugyan majad karcolódik, de olcsó, cserélhető, nem nyomódik be, és nem tapad a felülete amikor letörlöm
-A telefonomon is van ilyen és a széle bizony oldalról sérülékeny, és emiatt nem túl szép
Én többet nem veszek...
Előzmény: skiccpausz (#2955)
1 hét alatt. Elég gyorsan itt volt a többi külföldi szállítóhoz képest.
Előzmény: skiccpausz (#2955)
Helló,aki vett Zagg fóliát! Kb.mennyi idő alatt érkezett meg a fólia?
köszi
köszi
Pirossal írják a béta verzióknál mindig ezt:
Ehhez képest 1 profil újrabeállítása egy nem bétás Webupdater frissítés után szerintem nem nagy gáz. :)
Semmi gondom nem volt ennek ellenére eddig.Idézet
Although this software is believed to be reliable, it has not yet been released for production and should be used at your own risk.
Ehhez képest 1 profil újrabeállítása egy nem bétás Webupdater frissítés után szerintem nem nagy gáz. :)
Előzmény: TRider (#2946)
Mielőtt az ügyfélszolgálatra szaladsz próbáld ki ezt. (nálam bejött)
Rádugod az USB kábelt és egyből nyomod a bekapcsoló gombot.
30 másodpercig kell folyamatosan nyomva tartani. TÉNYLEG!
Ne engedd el. Már fáj és még mindig tartod! :-)))
Ha sikerrel jársz, akkor a masina usb módba kapcsol és megjelenik a kijelzőn a "számítógépes" grafika. Innentől ugyanúgy kell cselekedni mint egyébként. Rárakod a firmware-t és minden menni fog.
Rádugod az USB kábelt és egyből nyomod a bekapcsoló gombot.
30 másodpercig kell folyamatosan nyomva tartani. TÉNYLEG!
Ne engedd el. Már fáj és még mindig tartod! :-)))
Ha sikerrel jársz, akkor a masina usb módba kapcsol és megjelenik a kijelzőn a "számítógépes" grafika. Innentől ugyanúgy kell cselekedni mint egyébként. Rárakod a firmware-t és minden menni fog.
Előzmény: kasza.blanka (#2949)
Ezt tényleg mindig elfelejtem. Hiába, ezért jó, ha sebesség-riasztásban érdekelt szakemberek is látogatják a fórumot! ;)
Házigazda
Előzmény: sörpa (#2948)
Ajjaj, ez nem hangzik jól. USB-re dugva a PC észlel valamit? Ha nem, akkor sajnos be kell juttatnod a Garmin ügyfélszolgálatra, ők nagy valószínűséggel fel tudják támasztani.
Házigazda
Előzmény: kasza.blanka (#2949)
Szervusztok!
Új vagyok nagyon még és történt valami amivel nem tudok mit kezdeni. Frissítés során (Oregon 550) áramszünetem lett, és azóta nem tudom bekapcsolni a készüléket. Elször jöttek mindenféle keresztcsíkok, aztán az is eltűnt. Azóta viszont egyáltalán nem kapcsol be. Mit lehet csinálni?? Ez a garanciára milyen kihatással van???
Új vagyok nagyon még és történt valami amivel nem tudok mit kezdeni. Frissítés során (Oregon 550) áramszünetem lett, és azóta nem tudom bekapcsolni a készüléket. Elször jöttek mindenféle keresztcsíkok, aztán az is eltűnt. Azóta viszont egyáltalán nem kapcsol be. Mit lehet csinálni?? Ez a garanciára milyen kihatással van???
Van még egy megoldás:
A MapSource-ban a pont neve mögé írod a sebességet @-al elválasztva (pl. pont@100).
Ekkor 100 km/h-ás riasztást csinál és a riasztási táv a sebességx10, tehát 1.000 m.
A MapSource-ban a pont neve mögé írod a sebességet @-al elválasztva (pl. pont@100).
Ekkor 100 km/h-ás riasztást csinál és a riasztási táv a sebességx10, tehát 1.000 m.
Előzmény: magpet (#2936)
Sziasztok! A következőt tapasztalom O550-en: Ha tervezett útvonalon megyek autós nézetben, akkor a POI-k normálisan látszanak. Ha "csak úgy", tervezés nélkül van autós nézetben, akkor a térkép jól működik, waypoint-ok is vannak, de semmi POI sehol. Valaki látott már ilyet? Milyen beállítást szúrtam el?
Akkor valszeg figyelmetlen voltam, és én nem olvastam el valamit.
Tudsz esetleg adni egy linket, ahol erre figyelmeztet a Garmin?
Tudsz esetleg adni egy linket, ahol erre figyelmeztet a Garmin?
Előzmény: Sancho (#2942)
Ha nem használsz raszteres térképet akkor semmi lényeges. Ha igen, akkor elég jelentös, hogy a profilokban lehet kapcsolgatni a használatukat.
Előzmény: Dzsozy (#2944)
Ha jól látom, nincs nagy különbség a 3.2, és a 3.4 között. Vagy rosszul látom? :))
Előzmény: Sancho (#2943)
Itt vannak az aktuális frissítések a Colorado, Oregon és Dakota modellekhez, melyek Webupdater-rel lejönnek:
Oregon x50 [link]
Oregon x00 [link]
Dakota [link]
Colorado [link]
Oregon x50 [link]
Oregon x00 [link]
Dakota [link]
Colorado [link]
Mire nem hívja fel a Garmin a figyelmet firmware telepítés előtt? :-O
Szerintem túl van dimenzionálva az egész!
A Garmin GPS-eken a legmaceramentesebb a frissítés! Pár vas pedig volt a kezemben. :)
Szerintem túl van dimenzionálva az egész!
A Garmin GPS-eken a legmaceramentesebb a frissítés! Pár vas pedig volt a kezemben. :)
Előzmény: TRider (#2940)
Oregon Changes from version 3.30 to version 3.40:
Added profile support for Garmin Custom Maps
Fixed lockup while using GB Discoverer maps
Added profile support for Garmin Custom Maps
Fixed lockup while using GB Discoverer maps
Sarkítva a dolgot akkor már annak is örülünk, ha a koordinátánkat mutatja a készülék, nem kell, hogy még "jól" is működjön? ;-)
Nem hiszem, hogy a fejlesztők ezt a "fícsört" direkt - mondhatni a felhasználók kedvéért - építették be az Oregonba, ha pedig nem így kellene működnie, akkor az - számomra - hiba. Az más kérdés, hogy ez kit mennyire zavar, és ezekből ki mit és hogyan tolerál...
A telefonom gyártója a ROM frissítés előtt felhívta a figyelmemet, hogy mentsem el, majd állítsam vissza a tartalmat, mert a frissítés során törlődni fog. Nem mondom, hogy kényelmes, de használható megoldás.
Lehet, hogy (140 magyar ezresért) én vagyok telhetetlen...? :D
Nem hiszem, hogy a fejlesztők ezt a "fícsört" direkt - mondhatni a felhasználók kedvéért - építették be az Oregonba, ha pedig nem így kellene működnie, akkor az - számomra - hiba. Az más kérdés, hogy ez kit mennyire zavar, és ezekből ki mit és hogyan tolerál...
A telefonom gyártója a ROM frissítés előtt felhívta a figyelmemet, hogy mentsem el, majd állítsam vissza a tartalmat, mert a frissítés során törlődni fog. Nem mondom, hogy kényelmes, de használható megoldás.
Lehet, hogy (140 magyar ezresért) én vagyok telhetetlen...? :D
Előzmény: Csigabiga (#2933)
Koszonom, de idokozben mapsource-al sikerult elerni amit szerettem volna.
Most ujabb hulyeseget talatam ki. Egy mareknyi poi pontbol szeretnek egy olyan terkepet krealni ami egy atlatszo reteg meg az en pontjaim osszekotve. Pont olyat mint amilyen a turistautakat es jelzeseket tartalmazo azt hiszem az openmapsrol.
Milyen programmal leht ezt legegyszerubben kerdeznem a tapasztalt kollegakat?
Udv: Gergol2
Most ujabb hulyeseget talatam ki. Egy mareknyi poi pontbol szeretnek egy olyan terkepet krealni ami egy atlatszo reteg meg az en pontjaim osszekotve. Pont olyat mint amilyen a turistautakat es jelzeseket tartalmazo azt hiszem az openmapsrol.
Milyen programmal leht ezt legegyszerubben kerdeznem a tapasztalt kollegakat?
Udv: Gergol2
Előzmény: sania (#2938)
Az Oregon és a Nüvi trafipax-os jelzése ugyan az? A Nüvi-men a Poiplaza-ról letöltött pontokat használom CSV formátumban. Egy kicsit szarakodni kell vele - én csak így tudtam normális működésre bírni (excell segítségével). Külön-külön szétszedtem sebesség és trafipax típusokra. A Poiloaderrel töltöm fel kézi módban. Így ott a a koordináták alapján jelzi előre a trafipaxot. Állítólag annyival előre sikit, mint amennyivel gyorsabban mész a kelleténél... valahol ezt olvastam.
Ha gondood próbáld ki. Egy könyvtárba bemásolod a file-okat és onnan telepíted a Poiloaderrel: [link] - hirtelen nem találtam értelmesebb megosztási helyet.
(Annó, az eTrexem-em alatt volt trafipax jelzés, de nagyon idegesített mikor gyalog mentem és állandóan sikított... Oregonra már nem telepítettem fel. Nüvi-n jól müxik)
Ha gondood próbáld ki. Egy könyvtárba bemásolod a file-okat és onnan telepíted a Poiloaderrel: [link] - hirtelen nem találtam értelmesebb megosztási helyet.
(Annó, az eTrexem-em alatt volt trafipax jelzés, de nagyon idegesített mikor gyalog mentem és állandóan sikított... Oregonra már nem telepítettem fel. Nüvi-n jól müxik)
Előzmény: Gergol2 (#2937)
A 2. modszert probaltam mar az az ami nem mukodik ezen file eseten.
A mapsource-os mukodni latszik, fene gondolta hogy a kozelseg ezt jelenti!
Koszonom a segitseget.
A mapsource-os mukodni latszik, fene gondolta hogy a kozelseg ezt jelenti!
Koszonom a segitseget.
Előzmény: magpet (#2936)
Két dolgot tehetsz:
1. MapSource-ban állítod be az egyes pontok riasztási távolságát. Ezt a pont saját adatai között "közelség" címszó alatt, kilométerben adhatod meg. Ha tehát 300m-es riasztást szeretnél, akkor itt írj be 0.3-at! (MapSource-ban több pontot is szerkeszthetsz egyben: bal oldali listában sok pont kijelöl, jobbklikk, útpontok szerkesztése. Így nem kell egyesével bajódnod.)
2. Feltöltéskor a POI Loaderre bízod a pontokhoz való riasztás beállítását. Ehhez az expressz mód helyett válaszd a kézit, ésa következő képernyőn be tudod állítani a riasztásokat. Ha több file-ból raksz össze "csomagot", akkor kézi módban file-onként végigkérdezi a POI Loader, hogy melyikhez milyen riasztást szeretnél. Egy-egy file-on belül nem tudsz variálni.
1. MapSource-ban állítod be az egyes pontok riasztási távolságát. Ezt a pont saját adatai között "közelség" címszó alatt, kilométerben adhatod meg. Ha tehát 300m-es riasztást szeretnél, akkor itt írj be 0.3-at! (MapSource-ban több pontot is szerkeszthetsz egyben: bal oldali listában sok pont kijelöl, jobbklikk, útpontok szerkesztése. Így nem kell egyesével bajódnod.)
2. Feltöltéskor a POI Loaderre bízod a pontokhoz való riasztás beállítását. Ehhez az expressz mód helyett válaszd a kézit, ésa következő képernyőn be tudod állítani a riasztásokat. Ha több file-ból raksz össze "csomagot", akkor kézi módban file-onként végigkérdezi a POI Loader, hogy melyikhez milyen riasztást szeretnél. Egy-egy file-on belül nem tudsz variálni.
Házigazda
Előzmény: Gergol2 (#2935)
Sziasztok
A kerdesem az lenne hogy vajon miert van az, hogy a trafipaxokat fel tudtam tolteni ugy, hogy riasszon az oregon 300 ha x tavolsagra kerulok toluk, de a [link]
cimen talalhato forrasokkal ezt nem tudom megcsinalni?
Poiloaderrel probalkoztam de vmiert ervenytelen a file amit letoltok az oldalrol.
Mapsource-ban pedig nem talatam lehetoseget hogy riasztast tudnek bekapcsolni.
Van valami otletetek?
Gergol2
A kerdesem az lenne hogy vajon miert van az, hogy a trafipaxokat fel tudtam tolteni ugy, hogy riasszon az oregon 300 ha x tavolsagra kerulok toluk, de a [link]
cimen talalhato forrasokkal ezt nem tudom megcsinalni?
Poiloaderrel probalkoztam de vmiert ervenytelen a file amit letoltok az oldalrol.
Mapsource-ban pedig nem talatam lehetoseget hogy riasztast tudnek bekapcsolni.
Van valami otletetek?
Gergol2
Bezony! Bárcsak ennyire megmaradna minden adat egy okostelefonon egy új ROM felrakása után! :)
Előzmény: Csigabiga (#2933)
Korábban nálam is előfordult, hogy egy-két dolog elállítódott frissítés után,, de az utóbbi időkben már nem - de azért minden frissítés után át szoktam nézni a profiljaimat az O.300-ban.
De ezt nem tartom olyan egetrengető hibának - még mindig jobb, mintha minden frissítés alkalmával teljesen 0-ról indulna a készülék...
De ezt nem tartom olyan egetrengető hibának - még mindig jobb, mintha minden frissítés alkalmával teljesen 0-ról indulna a készülék...
Előzmény: Csuhás (#2932)
Felvehetem, de magam nem vettem észre, hogy elkonfigurálódott volna az O300 frissítés hatására.
Moderátor
Előzmény: TRider (#2931)
Ha ez másnál is előfordult már, akkor itt a 7. javítandó hibajelenség Csuhás blogjába :-)
"Ha veszed a bátorságot..." - ez tetszett :D
Köszi a tippeket. Előtte volt is eszemben, hogy frissítés előtt lementem a gép tartalmát, de a frissítés izgalmában ez kimaradt. Hát így jártam :-(
Köszi a tippeket. Előtte volt is eszemben, hogy frissítés előtt lementem a gép tartalmát, de a frissítés izgalmában ez kimaradt. Hát így jártam :-(
Előzmény: yumi (#2929)
Igen,ez egy külön ajándéka a Garminnak.Ajánlott egy Profilt létrehozni pl "Frissítés" címűt.Ha veszed a bátorságot a továbbiakban frissíteni állítsad erre.De elmentheted a Profiljaidat PC-re is és visszarakhatod frissítés után.
Előzmény: TRider (#2928)
Feltettem az 550-esre a 2.6-os szoftvert, ami szépen átállította minden profilban a térképen megjelenő adatmezők típusát ugyanarra a négyre, a Beállítások/Térkép/Adatmezők mutatása értéket pedig Custom-re, azon belül is mindkét mezőt 4-4-re...
Most állítgathatom vissza :-(
(A frissítéskor éppen aktív profil nyomvonalrögzítési beállításai is elmentek...)
Most állítgathatom vissza :-(
(A frissítéskor éppen aktív profil nyomvonalrögzítési beállításai is elmentek...)
Passz, majd lehet, hogy még próbálkozom, de végülis olyan nagy újdonság nincs a 3.10-ben hogy sokat érdemes legyen küzdeni vele. Mindenesetre kösz az infót.
Előzmény: Bluedog (#2926)
Szia!
Én ma teszteltem ládázással, Budapesten. Nem tapasztaltam semmilyen hibát, fagyást vagy bizonytalanságot. A zoom funkció teljesen jól működik és tracklog megjelenítés is. (Folyamatosan be van kapcsolva) Mintha vastagabb fekete - jobban láthatóbb - lenne a húzott csiganyál. Nekem is külön img-kben vannak rajta a free térképek + a NG, TG.
Én ma teszteltem ládázással, Budapesten. Nem tapasztaltam semmilyen hibát, fagyást vagy bizonytalanságot. A zoom funkció teljesen jól működik és tracklog megjelenítés is. (Folyamatosan be van kapcsolva) Mintha vastagabb fekete - jobban láthatóbb - lenne a húzott csiganyál. Nekem is külön img-kben vannak rajta a free térképek + a NG, TG.
Előzmény: R.Guszty (#2925)
Szia!
Nos visszatettem az előző (3.00) verziót, mivel a nyomvonal kijelzés is elég bizonytalan volt (megvolt a nyomvonal, csak menet közben el-eltűnt). A több átnevezett térképnél én a különböző országok OMP térképei raktam fel, amitől kiakadt. A 3.00-s fw-vel nincs ilyen gond.
Nos visszatettem az előző (3.00) verziót, mivel a nyomvonal kijelzés is elég bizonytalan volt (megvolt a nyomvonal, csak menet közben el-eltűnt). A több átnevezett térképnél én a különböző országok OMP térképei raktam fel, amitől kiakadt. A 3.00-s fw-vel nincs ilyen gond.
Előzmény: Bluedog (#2916)
2.60 letöltése óta az újratervezés nálam fényévekkel gyorsabb lett.Csak , hogy valami pozitívat is mondjak....
Én is letöltöttem, nagyon jó ez, csak valami "egyszerűbb" helyre kellene felrakni öket. (rákat és már jön is le)
Előzmény: scele (#2920)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |