Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Neked is úgy ugrál, hogy egyszer a track végén van a gps mutató majd a következő pillanatban a az út legközelebbi pontján majd újra a track végén, és ezt ismétli másodperces ütemben? A térkép mutató persze nem mozog, hanem a térképet rángatja a leírtak szerint a mutató alatt.
Moderátor
Előzmény: yumi (#3097)
Nekem az Oregon 200-on nem tudom kiválasztani a Dashboardon a magasságprofilt. Nincs ilyen gombom.
Előzmény: Sancho (#3092)
Már megint kimaradt a 200-as a listádról.
Tudom, hogy ez az Oregonok "Trabantja", de van, akinek csak erre telik.
Elhiheted, hogy egy 300 vagy 400-ast is megnyertem volna, de magpet "csak" a legkisebbet ajánlotta fel.
Amúgy, köszönöm a cikket!
Tudom, hogy ez az Oregonok "Trabantja", de van, akinek csak erre telik.
Elhiheted, hogy egy 300 vagy 400-ast is megnyertem volna, de magpet "csak" a legkisebbet ajánlotta fel.
Amúgy, köszönöm a cikket!
Játékvezető
Előzmény: Sancho (#3092)
Nem tudom mitől függ az ugrálás. Frissítés után közvetlenül minden térkép ugrált. Már vissza akartam tenni a régi fw-t. Azután két napig nem tudtam előcsalni a hibát, már kezdtem azt hinni hogy csak egy reset hiányzott a frissítés után. Majd ma újra jelentkezett.
Szóval valami rejtett paramétertől függ a dolog. De ritkán jelentkezik, mert a neten böngészve nem panaszkodik senki ilyen hibára. Egyébként az újítások tetszenek, szépek is és valóban jobb lesz tőlük a kütyü.
Szóval valami rejtett paramétertől függ a dolog. De ritkán jelentkezik, mert a neten böngészve nem panaszkodik senki ilyen hibára. Egyébként az újítások tetszenek, szépek is és valóban jobb lesz tőlük a kütyü.
Moderátor
Előzmény: Csigabiga (#3090)
üdv!
Lenne egy kérdésem: Hogyan lehet leszedni a Zagg-foliát a gps-ről?(nem mintha le akarnám szedni,mert meg vagyok elégedve vele:)csak érdekel...folyadék hatására lejön???
köszi
Lenne egy kérdésem: Hogyan lehet leszedni a Zagg-foliát a gps-ről?(nem mintha le akarnám szedni,mert meg vagyok elégedve vele:)csak érdekel...folyadék hatására lejön???
köszi
Az enyém nem ugrabugrál...
Néztem különféle nagyításoknál, különböző térképnézeteken, és olyan, mint korábban volt.
(az úton tartást sohasem használom)
Néztem különféle nagyításoknál, különböző térképnézeteken, és olyan, mint korábban volt.
(az úton tartást sohasem használom)
Előzmény: Csuhás (#3076)
Upsz ! Neked alighanem Oregon 550-ed van. Azoknál később indult a sw számozás. Ott ezt a verziót valóban 2.71-ként jegyzik, míg a többieknél 3.41-ként.
Moderátor
Előzmény: yumi (#3086)
erősen gyanítom,hogy megtörtént...mivel a frissítésben szereplő új huncutságok működnek.
Előzmény: Csuhás (#3084)
Hát minden megoldás érdekel!A neten találtam egyszer már rá valamit,egy fél napig turkáltam különféle lapokon.Aztán egy angol nyelvű oldalon írtak erről a hibáról,de ott már végképp elfogyott a nyelvtudásom. És azóta sem találom azt az oldalt.De az a privi cím érdekelne.....
Előzmény: fefe1968 (#3082)
Fura, nálam rendben a dolog és "Beta Software 3.41" van a névjegy legfelső sorában. Valóban megtörtént a frissítés?
Moderátor
Előzmény: yumi (#3083)
érdekes,hogy a 3.41-re frissítés után is a Névjegyben maradt a 2.71 Beta Software megnevezés.
Ő, igen az előző kollégának igaza van, sőt megsúgom, hogy nem garis feketeimport cuccost is bevállalnak. Meg van a kesserek között is, aki javít kütyüket, talán ő is szóba jöhet. Ha érdekel, előkotrom az elérhetőségét úgy privát...
Előzmény: kolorádó (#3079)
Csörgesd meg a Garmin ügyfélszolgálatát (878-0460), hátha ők láttak már ilyet. Én még nem.
Házigazda
Előzmény: kolorádó (#3079)
Úgy emlékszem ilyen hibát írt már más is, de nem tudom a megoldást... Gugli keresőben valami? Hátha valahol van erre egy fórumcsevej!
Előzmény: kolorádó (#3079)
Persze hogy kipucoltam.....Egyszer egy éjszakára rátettem a tekerőt a mágnesával fogva egy bazi nagy hangszóró mágnesre,de semmi sem változott utána....Már én is gondoltam arra hogy egy csavarhúzó bit tartó mágnesével tekergessem :( ez esetben egy baj lenne,nehézkes a kapcsolók benyomása a tekerő fészkében,meg elöbb útóbb kilukadna a gumi is.
Ilyenkor arra gondolok hogy nem igaz hogy ez pont csak velem történik meg.Annyi coloradot eladtak már pedig.
Ilyenkor arra gondolok hogy nem igaz hogy ez pont csak velem történik meg.Annyi coloradot eladtak már pedig.
Előzmény: fefe1968 (#3078)
Ne rakd vissza a tekerőt :)! Amúgy kipucoltad, ha már kitudtad venni? Ha szép takaros, olajzott, akkor is csinálja? Mer' akkor nincs ötletem :(!
Előzmény: kolorádó (#3077)
Hahó Mindenki!!
Egy szakértőt keresnék. Beleolvastam az oldalakba,de már összefojnak a betűk a szemem előtt Ha már lett volna téma,előre is elnézést kérek.....
Szóval egy colorado boldog tulajdonosa vagyok. A gépem egy szép napon megbolondult. Akkor is váltogatja a menüket,oldalakat ha nem tekerem a görgőt. Ha a teszt üzemmódot kapcsolom be rendben működik minden gomb,minden klattyra csak egyet mozdul a forgató. Nagyon idegesítő tud lenni. Van mikor a térkép nézeten egy percig is elzoomolgat magában. Ilyenkor ha kikapom a tekerőt abba hagyja,de volt már hogy még egy pár másodpercig fojtatja.Ha egy külső mágnessel adom az impulzusokat akkor többé-kevésbbé jól működik. Tud valaki nekem gyógymódot erre a hibajelenségre?????Az összes szoftverrel ugyan ezt teszi.
Egy szakértőt keresnék. Beleolvastam az oldalakba,de már összefojnak a betűk a szemem előtt Ha már lett volna téma,előre is elnézést kérek.....
Szóval egy colorado boldog tulajdonosa vagyok. A gépem egy szép napon megbolondult. Akkor is váltogatja a menüket,oldalakat ha nem tekerem a görgőt. Ha a teszt üzemmódot kapcsolom be rendben működik minden gomb,minden klattyra csak egyet mozdul a forgató. Nagyon idegesítő tud lenni. Van mikor a térkép nézeten egy percig is elzoomolgat magában. Ilyenkor ha kikapom a tekerőt abba hagyja,de volt már hogy még egy pár másodpercig fojtatja.Ha egy külső mágnessel adom az impulzusokat akkor többé-kevésbbé jól működik. Tud valaki nekem gyógymódot erre a hibajelenségre?????Az összes szoftverrel ugyan ezt teszi.
Térképtől független, olyan nagyításnál jelentkezik ahol a normális gps hiba miatt már pár 3..8 mm-el az út mellett haladsz a kijelző képén. Tegnap egy parkolóban várakozva stabilan percekig csinálta ezt Ma direkt néztem a munkába menet, végig hibázott. Az ugrálás ellenére a tracklog normálisan ment az az út mellett. ( Az útontartást bekapcsolva persze kitett az útra. )
Moderátor
Előzmény: Bandy (#3075)
Függ, hogy melyik térképpel?
Valamint a jelenlegi pozíciódnak kell út mellé esnie?
És mekkora nagyításnál, mert nekem eddig nem akarta csinálni...
Valamint a jelenlegi pozíciódnak kell út mellé esnie?
És mekkora nagyításnál, mert nekem eddig nem akarta csinálni...
Előzmény: Csuhás (#3073)
és milyen jó játék a villogó ikont eltalálni..... gondolkodjunk pozitívan , ez a játék jobban sikerült, mint a Wherigo :-)) . Viccet félretéve, azért pozitívan megleptek pár új ötlettel , már csak finomítani kellene.
Előzmény: Csuhás (#3073)
Tapasztalat: Ha a gps pozíció az út mellé esik akkor bizonyos nagyítás esetén másodperces ütemben a pozícó mutató mutató alá hol az aktuális helyet hol az utat rántja be. Azaz kb fél centit folyamatosan ugrál oda vissza a térkép. Rettentően idegesítő a dolog. Olyan mintha a garminos fejlesztők ki se mentek volna gps-el kézben az utcára. :-(
Moderátor
Én a kártyára minden egyebet rakok img.-ben, mint pl nálad a
1.675.424 méretű img :-)))
A magyar dolgokat, és az omp-et pedig időnként frissítve mapsource-al a gps-re. Ma ismét feltettem, Topo-t, Naviguide-ot, Tuhu jelzett, Tuhu gyalogutak, OMP full, és OMP hiking trailmarks-ot, és működik minden ki-be kapcsolás.
1.675.424 méretű img :-)))
A magyar dolgokat, és az omp-et pedig időnként frissítve mapsource-al a gps-re. Ma ismét feltettem, Topo-t, Naviguide-ot, Tuhu jelzett, Tuhu gyalogutak, OMP full, és OMP hiking trailmarks-ot, és működik minden ki-be kapcsolás.
Előzmény: H.Gábor (#3071)
Mindent mégegyszer újra csináltam(sokadszor). Garmin manager futtatása, frissítések. Kártyáról törlés, újra generálás, feltöltés(külön-külön).
Megkérhetek valakit akinek O550-je van, hogy a fw frissítés után megnézné nálla ez hogy alakul?
Megkérhetek valakit akinek O550-je van, hogy a fw frissítés után megnézné nálla ez hogy alakul?
Előzmény: Csuhás (#3070)
Nekünk van. Meggyőződésem hogy véletlenül mindkét réteget szelektáltad letöltéskor ezért van egyben nálad. Generáld le újra ezt a két réteget és tedd fel ezeket újra a gpsre. Menni fog!
Moderátor
Előzmény: H.Gábor (#3069)
A problémám az hogy nincs külön OPM HikingColor és OPM TrailMarks ablakom az O550-ben, hanem a kettő most egy ablakban olvasható! Ezért nem lehet ezt vagy azt külön bekapcsolni, hanem csak együtt.
Előzmény: Bandy (#3068)
Most megnéztem, és nekem ott van a hagyományos OMP Hiking TrailMarks, a kiválasztható térképek között fóliás nélkül.
Előzmény: H.Gábor (#3066)
Szintén tuhu jelzett/topo csak ráteszem még pluszba vagy a jelzéseket vagy a színes vonalakat az OPM-ről. Szerintem nagyon informatív.
Előzmény: vargazo (#3065)
Én megszüntettem a fóliást, mert nálam bármelyik darabját használtam is, eltakarta a tracket...
Azóta fóliaként (mondjuk a geocaching profilban, a Topoguide mellé) a TuHu-t használom. Az openmap meg külön profilban, teljes kiépítettségben múkodik!
Azóta fóliaként (mondjuk a geocaching profilban, a Topoguide mellé) a TuHu-t használom. Az openmap meg külön profilban, teljes kiépítettségben múkodik!
Előzmény: H.Gábor (#3040)
Megnézem, de letöltöm frissen. Ez időigényes...
Esetleg egy frissítés?
Nem lehet hogy véletlenül mind a kettőt szelektáltad ( Nem törölted az előző szelekciót ) amikor a mapsourceben letölteni készültél a gpsre?
Esetleg egy frissítés?
Nem lehet hogy véletlenül mind a kettőt szelektáltad ( Nem törölted az előző szelekciót ) amikor a mapsourceben letölteni készültél a gpsre?
Moderátor
Előzmény: H.Gábor (#3062)
Ne legyünk elégedetlenek.
Ilyen ütemben fejlesztik a vasat, pár hónap múlva pda lesz belőle :-)))
Ilyen ütemben fejlesztik a vasat, pár hónap múlva pda lesz belőle :-)))
Előzmény: Csuhás (#3060)
Hihetetlen, de a K betűt nem eszi meg. Viszont a szóközKszóköz alakkal működik. ( Illetve pár másik betűvel nézve szóköz nélkül is megy, de pont a K-val nem )
Moderátor
Előzmény: vargazo (#3053)
Mostanra (hogy, megértettem és megismerkedtem a dashbord fogalmával) én is végigpróbáltam a nálad nem müködő funkciókat és nálam is ok minden. (o550-en!!!)
Kivéve: K mint kelet!
Kivéve: K mint kelet!
Előzmény: Csuhás (#3055)
Azt hiszem ez nekem is megy. Ha jól gondolom pozíció keresés közben nem működik. Ha van pozíció, vagy ki van kapcsolva a gps akkor ok.
Moderátor
Előzmény: H.Gábor (#3056)
Hipróbáltam mindent, amit írtál. Működik rendesen.
Próbáld újratelepíteni a sw-t, hátha segít.
Próbáld újratelepíteni a sw-t, hátha segít.
Előzmény: Csuhás (#3055)
Térkép nézetben geocache dashbordon a láda nevére bökve belefagy a leírás megnyitásába, míg máshonnan megnyitható a leírás.... :-(
ok, már értem.
Nekem müködik rendesen.
ok, már értem.
Nekem müködik rendesen.
Előzmény: Csuhás (#3043)
No akkor pontosítanék. A főmenü gc pontjából indítva a másik keresése funkciót, megjelenik a lista. Itt rábökve egy elemre, azt mutatja a térképen, és ki is választhatom a "menj" gombbal. Ugyanez a dashboardról érkezve és rábökve egy elemre visszalép az eredeti térképre. ( A K jelzést nem találom a nyelvi fileben.. )
Moderátor
Előzmény: vargazo (#3053)
Valahol hibádzik a magyarítás is, mert a gc dashboard iránytűjén nincs kelet (K) jelzés. ( Ezt igyekszem megkeresni a nyelvi fileben. )
Moderátor
Térképen ládára bökve, leírás is ok! (O550)
Persze ha eltalálom a ládát. Nekem ez a része bosszantó, hogy bökök vagy 10-et mire eltalálom a képernyőn amit szeretnék.
Persze ha eltalálom a ládát. Nekem ez a része bosszantó, hogy bökök vagy 10-et mire eltalálom a képernyőn amit szeretnék.
Előzmény: Csuhás (#3043)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |