Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
A jobb oldalon rányomsz a Geochallenge GPS gombra és magpet boltjához jutsz, ahol megvásárolhatod a NaviGuide Magyarország térképet.
Előzmény: atkamano (#3208)
Sziasztok!
Új vagyok a GPS világában és egy kis segítségre lenne szükségem. A lényeg h. kaptam egy garmin nüvi 1340-est ajándékba "európa térképpel " de ausztriánál megállt európa és nincs rajta egy ország se tőlük keletre igy Mo.se.
Vissza adni h. cserélje ki nagyon macerás és kényelmetlen lenne(ajándék lónak ne nézd a fogát) aki adta biztos h. nem vette észre a hibát pláne h. külföldi és neki nincs és nem tudja h. működik csak tudta h. én szertnék egyet. Gondom kért a boltba egy európa térképes gpst és ezt kapta.
Kérdésem az h. lehet e a térképet bőviteni és ha igen akkor hogyan?
Tisztelettel Atkamano
Új vagyok a GPS világában és egy kis segítségre lenne szükségem. A lényeg h. kaptam egy garmin nüvi 1340-est ajándékba "európa térképpel " de ausztriánál megállt európa és nincs rajta egy ország se tőlük keletre igy Mo.se.
Vissza adni h. cserélje ki nagyon macerás és kényelmetlen lenne(ajándék lónak ne nézd a fogát) aki adta biztos h. nem vette észre a hibát pláne h. külföldi és neki nincs és nem tudja h. működik csak tudta h. én szertnék egyet. Gondom kért a boltba egy európa térképes gpst és ezt kapta.
Kérdésem az h. lehet e a térképet bőviteni és ha igen akkor hogyan?
Tisztelettel Atkamano
Az a biztos, ha a csavarok érintetlenek. Sőt, ha szétszedés közben esetleg valami sérül (bepattintós pecek, akármi), akkor már nehezebb elővezetni a dolgot.
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#3205)
Talán nem, furcsamód nincs semmi pecsét, matrica, vagy ragasztás. Az o300 simán, nyomtalanul nyitható volt. ( De tény, ha valakinek nem az első reakciója a kinyitás, az inkább ne is tegye :-)
Moderátor
Előzmény: magpet (#3203)
Azzal viszont ugrik a gari. Én nem babrálnám, irány az ügyfélszolgálat.
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#3202)
Elkezdet valami zörögni Gps-embe, (dakota 20) garanciális még,
ezzel szerintetek érdemes visszavinni?
ezzel szerintetek érdemes visszavinni?
Sancho nem akart gyertyákat rakni a fára, így felszórt rá pár oregont, azt is 400asból! :)
Előzmény: zakany (#3199)
hm. Az Oregon 450/450t az 550/550t kamerátlanított verziójának tűnik (én nem fedeztem fel más különbséget) mégis drágább...
Tudhat még valami pluszt?
[link]
Tudhat még valami pluszt?
[link]
Hivatalos iras szerint 2GB, de talan epp Csuhastol hallottam, hogy az o 300-asa vidaman megy 4GB SDHC-vel. Mellesleg szerintem boven eleg a 2GB. A kornyek osszes terkepe nem tobb parszaz MB-nal. Persze ha rengeteget szeretnel fenykepezni, vagy pixeles custommap kmz-ket felpakolni, akkor jol tud jonni a tarhely.
Házigazda
Előzmény: Darazs (#3195)
Köszi! Lassan kiokosodok.. de addig még sajnos kérdeznem kell:
Azt lehet tudni hogy Hány Gb memoriát tud kezelni maximum? (Oregon 550)
Azt lehet tudni hogy Hány Gb memoriát tud kezelni maximum? (Oregon 550)
Igen WAAS rendszer kompatibilis megfelelője az EGNOS. Hogy pontosabb lesz-e....? Nemrég még egyértelműen nem volt a válasz, de most talán már elindult valami. A közelünkben nincs földi mérő állomás, és hogy Európa távolabbi részein mért hibák miatti korrekció nálunk pontosít, vagy nem azt nem lehet tudni.
Moderátor
Előzmény: Darazs (#3193)
Az Oregonomban csak WAAS-t lehet beállítani ha erre állítom akkor mükődik az Europai EGNOS rendszer, tehát pontosabb lesz? (ez több aksit fogyaszt vagy valami hátrány?)
Köszi továbra is a segitséget.
Köszi továbra is a segitséget.
"Eltünt" ládával kapcsolatban nekem is volt tapasztalásom...
Aztán üres kütyüre rátöltve a gpx-et megjelent a láda.
Én a "groundspeak:cache id" cimke egyezőségére gyanakodtam, de "hozzáértő" megerősítést nem kaptam a gyanúmra...
Aztán üres kütyüre rátöltve a gpx-et megjelent a láda.
Én a "groundspeak:cache id" cimke egyezőségére gyanakodtam, de "hozzáértő" megerősítést nem kaptam a gyanúmra...
Előzmény: scele (#3190)
A lefagyást tapasztaltam, de mintha csak akkor jelentkezne ha nincs érvényes gps pozíció. (demó módba kapcsolva a gpst megjelent a leírás) Hiányzó ládát nem vettem észre. Csak sok feltöltött ládánál jelentkezik? Reprodukálható a jelenség? Nem lehet hogy a multiládák pontjai is számolandók a 2000-es határnál, és azokkal átléptétek a határt?
Nekem nagyon fura hogy ha az új dash kijelzés esetén nem ládikára navigálok, akkor az adatmezőkbe beíródik a legközelebbi láda adata. Nagyon megtévesztő így a kijelző.
Nekem nagyon fura hogy ha az új dash kijelzés esetén nem ládikára navigálok, akkor az adatmezőkbe beíródik a legközelebbi láda adata. Nagyon megtévesztő így a kijelző.
Moderátor
Előzmény: sania (#3188)
A lefagyást nem észleltem, de a ládahiányt igen.
Ráadásul teljesen random módon tűnnek el a ládák.
Semmilyen azonosságot nem észleltem az eltűntek esetében.
Viszont az érdekes, hogy az "eltűnt" ládákat letöltöttem egyesével külön-külön gpx-be és úgy meg ott vannak.
Ráadásul teljesen random módon tűnnek el a ládák.
Semmilyen azonosságot nem észleltem az eltűntek esetében.
Viszont az érdekes, hogy az "eltűnt" ládákat letöltöttem egyesével külön-külön gpx-be és úgy meg ott vannak.
Előzmény: sania (#3188)
Oregon új bétájánál (talán a 3.41-nél is) tapasztalta azt valaki, hogy a Geocaching-nél a láda leírás előhívásánál a kütyű lefagy? Átugrik abba az ablakba, ahol leírás és logok vannak, de nem csinál semmit.
A másik Geocache-el kapcsolatos kérdésem, hogy nomrális dolog, ha GPX-be felmásololom a ládákat, akkor van olyan láda amit nem jelenít meg, szerinte nem létezik ilyen láda. Ha Poi Loader-t használom, akkor az Extra POI-knál ott van, de hát az nem ugyan az mint a sima GC-es mód - leírást nem igazán tartalmaz.
Ugyan ezt a file-t, ha a MapSource- ba betöltöm, akkor ott megjelenik, létező dolog. Tudom, csak max 2000 bejegyzést lehet egyszerre felmásolni a GPX könyvtárba. Így tettem, nekem az 1870 db-nál is van jó pár láda, hogy eltűnik.
Ja és ez nem csak a béta változatnál, hanem a normális frissítésnél is előfordult.
És h ne felejtsem el: Boldok Karácsonyt kívánok Mindenkinek!
A másik Geocache-el kapcsolatos kérdésem, hogy nomrális dolog, ha GPX-be felmásololom a ládákat, akkor van olyan láda amit nem jelenít meg, szerinte nem létezik ilyen láda. Ha Poi Loader-t használom, akkor az Extra POI-knál ott van, de hát az nem ugyan az mint a sima GC-es mód - leírást nem igazán tartalmaz.
Ugyan ezt a file-t, ha a MapSource- ba betöltöm, akkor ott megjelenik, létező dolog. Tudom, csak max 2000 bejegyzést lehet egyszerre felmásolni a GPX könyvtárba. Így tettem, nekem az 1870 db-nál is van jó pár láda, hogy eltűnik.
Ja és ez nem csak a béta változatnál, hanem a normális frissítésnél is előfordult.
És h ne felejtsem el: Boldok Karácsonyt kívánok Mindenkinek!
Ha a 3D nevű nézetre gondolsz, akkor azt csak a DEM-mel rendelkező térképek tudják, ez jelenleg a NaviGuide (nem NT verzió), és a TopoGuide. Sajnos egyiket sem fogod szeretni, mert ezek nem ingyenesek. :)
Házigazda
Előzmény: Darazs (#3186)
Ha a pontot kiválasztod (térképen rábökéssel, vagy a Hova? - Útvonalpontok), akkor a Bal Gomb Opciók - Útvonalpont szerkesztése, Bal Gomb Opciók - Útvonalpont törlése.
Előzmény: Togo (#3181)
Szivesen. Tulajdonképen jobban is eldughatták volna, hogy én se találjam meg véletlenül egyszer. :)
Előzmény: fefe1968 (#3183)
Dzsozy mondta a jó megoldást! Feltöltés előtt minden útpont töröl, majd gpx és egyéb pontok felrak.
Tegnap ezt tettem, Börzsöny, Pilis és Budapest hiányzó ládái, illetve games összes fenn van. Így 77%os foglaltságot jelzett.
amúgy nem vágom, miért van ilyen limit ezeknél az útpontoknál! Memóriából futna rá bőven...
Tegnap ezt tettem, Börzsöny, Pilis és Budapest hiányzó ládái, illetve games összes fenn van. Így 77%os foglaltságot jelzett.
amúgy nem vágom, miért van ilyen limit ezeknél az útpontoknál! Memóriából futna rá bőven...
Előzmény: fefe1968 (#3178)
Na ne már. Coloradón is lehet egyesével törölni.
Gyorsmenü->Egyéb->Útvonalpont menedzser
kiválasztod a törlendő pontot
feljön a pont szerkesztésének oldala
nyomsz egy bal felső Opciók gombot
aztán Útvonalpont törlése és máris törölve van az adott pont. Nem az összes, csak az az egy.
Gyorsmenü->Egyéb->Útvonalpont menedzser
kiválasztod a törlendő pontot
feljön a pont szerkesztésének oldala
nyomsz egy bal felső Opciók gombot
aztán Útvonalpont törlése és máris törölve van az adott pont. Nem az összes, csak az az egy.
Előzmény: fefe1968 (#3180)
A segédpontok az "Útvonalpont menedzser"-be mennek és ott csak Betűzés és Összes útpont törlése van. Colorado-ról van szó. Az mindig ilyen volt és legfrissebb szoft.-al is ilyen.
Előzmény: Csuhás (#3179)
Valamit nem értek...
Nálam a gpx-ben levő geoládák nem foglalják az útpont memóriát. Ott nekem csak az általam rögzített néhány pont van. Azok viszont az útpont kezelőben egyesével is törölhetők.
A kedvenc pontjaim, illetve a megtalált ládák segédpontostul poiként vannak fent a gps-en.
Nálam a gpx-ben levő geoládák nem foglalják az útpont memóriát. Ott nekem csak az általam rögzített néhány pont van. Azok viszont az útpont kezelőben egyesével is törölhetők.
A kedvenc pontjaim, illetve a megtalált ládák segédpontostul poiként vannak fent a gps-en.
Moderátor
Előzmény: fefe1968 (#3178)
Idézet
Iszonyat idegesítő, hogy alig van feltöltve gpx ládákkal, mégis tele vannak az útpontok.
Van tippetek rá, hogy honnan tudnám csoportosan leölni őket?
Nagyon zavaró, hogy egy új útpont elmentésekor csipog, hogy tele van és nincs helyem.
Ráadásul nem lehet egyetlen útpontot törölni, csak mindet, így ha az említett jelenség fellép és muszály mentenem egy útpontot, kénytelen vagyok az összeset kinyírni előtte! Mellesleg nem is kell sok, csupán 5-6 megye gpx ládái és már tele is van. Most kísérletezgetem, hogy vajon hány ládapont adatával lesz tele és mi az a határ, ahol még marad egy kis hely.
Előzmény: Bacu (#3167)
Új Oregon beta: 3.42
Changes made from version 3.41 to 3.42:
* Added date/time to Elevation Plot page when plot future is active.
* Added display of icons to the lists in Where To? > Waypoints and the Geocaching application.
* Fixed issue where vehicle position would switch between actual and on-road locations.
* Fixed issue where searching for a geocache from the Geocaching-Active widget would return to the map page without ever giving the option to navigate to the geocache.
Changes made from version 3.41 to 3.42:
* Added date/time to Elevation Plot page when plot future is active.
* Added display of icons to the lists in Where To? > Waypoints and the Geocaching application.
* Fixed issue where vehicle position would switch between actual and on-road locations.
* Fixed issue where searching for a geocache from the Geocaching-Active widget would return to the map page without ever giving the option to navigate to the geocache.
Moderátor
Aham. Köszi, így most már megvilágosodtam.
Azért milyen érdekes, hogy a régi térképészek milyen munkát végeztek. A 44-es kézzel rajzolt háborús térkép szinte tökéletesen egyezik a mai térképekkel. Még az akkor használ földutak és egyéb kis ösvények is passzolnak.
Azért milyen érdekes, hogy a régi térképészek milyen munkát végeztek. A 44-es kézzel rajzolt háborús térkép szinte tökéletesen egyezik a mai térképekkel. Még az akkor használ földutak és egyéb kis ösvények is passzolnak.
Előzmény: scele (#3174)
Garmin Dakota 2.41 Beta:
[link]
- Introduced Dashboard options to Compass and Map pages.
- Added new Compass, Elevation Plot, Geocaching-Active, and Stopwatch dashboard options.
- Added ability to display upcoming active route or track elevation plot in blue on the Elevation Plot page and dashboard.
- Added display of icons to the lists in Where To? > Waypoints and the Geocaching application.
- Added phone numbers when available to POI review pages.
- Improved track navigation. Visit [link] for more information.
[link]
- Introduced Dashboard options to Compass and Map pages.
- Added new Compass, Elevation Plot, Geocaching-Active, and Stopwatch dashboard options.
- Added ability to display upcoming active route or track elevation plot in blue on the Elevation Plot page and dashboard.
- Added display of icons to the lists in Where To? > Waypoints and the Geocaching application.
- Added phone numbers when available to POI review pages.
- Improved track navigation. Visit [link] for more information.
A budai.kmz-t én követtem el és ott akmz-ben már fel van darabolva a cucc 1 megapixeles részekre.
Előzmény: sania (#3172)
1 szelvény 1 megapixel lehet.
pl. 2048x512 vagy 1024x1024
De ezekből a szelvényekből 99-et tud kezelni.
Tehát összesen 99 megapixelt tolhatsz rá.
pl. 2048x512 vagy 1024x1024
De ezekből a szelvényekből 99-et tud kezelni.
Tehát összesen 99 megapixelt tolhatsz rá.
Előzmény: sania (#3172)
Tudja valaki, hogy mekkora a maximálás, google-s, műholdas, szkennelt térkép mérte Oregon 300 számára? Sancho blogjában oldvatam, hogy az Oregano-nak 155 dpi-s a felbontása... Pontosabban ezek fügvényében hány pixel X pixel lehet ez a maximális térkép?
Azért kérdezem, mert úgy alakult, hogy tudtam szerezni 1944-ből katonai térkép részleteket magyarországág kb 30x50 km-es területéről. Ezzel a térkép részletettel próbálkoztam, hogy átalakítom, de mindig olyan hibaüzenetet írt az O300, ogy túl nagy a térkép.
Végül is kb 10x10 km-es (kerekítve 1100x1100 px/155 dpi) térképet sikerül felmásolnom KMZ formátumban. Ha itt a fórumban megadott budai.kmz térképet nézem ehez képest az azért nagyobb területet foglala magában...
Másik pár észrevétel az OSX-et használók számára ebben a témában (munkahelyemen próbálkoztam ezzel): ott semmi hibaüzenetet nem jelez hasonló nagyságú térképnél a Googlel Earth-ból készített kmz-nél.
BaseCamp és RoadTrip programoknál nem igazán tudtam kiválasztani a PC-ről átkonvertálni térképeket. A TUHU/OMAPS térképek konvertálásakor meg mindig hibát jelzett.
Azért kérdezem, mert úgy alakult, hogy tudtam szerezni 1944-ből katonai térkép részleteket magyarországág kb 30x50 km-es területéről. Ezzel a térkép részletettel próbálkoztam, hogy átalakítom, de mindig olyan hibaüzenetet írt az O300, ogy túl nagy a térkép.
Végül is kb 10x10 km-es (kerekítve 1100x1100 px/155 dpi) térképet sikerül felmásolnom KMZ formátumban. Ha itt a fórumban megadott budai.kmz térképet nézem ehez képest az azért nagyobb területet foglala magában...
Másik pár észrevétel az OSX-et használók számára ebben a témában (munkahelyemen próbálkoztam ezzel): ott semmi hibaüzenetet nem jelez hasonló nagyságú térképnél a Googlel Earth-ból készített kmz-nél.
BaseCamp és RoadTrip programoknál nem igazán tudtam kiválasztani a PC-ről átkonvertálni térképeket. A TUHU/OMAPS térképek konvertálásakor meg mindig hibát jelzett.
Mindig ki kell törölni az útpontokat, mielőtt új ládalistát töltesz föl a gépre.
Előzmény: Bacu (#3167)
Kosz!
Azt hiszem jobban jarok egy win emulacioval.
Ott legalabb tudom, hogy kell terkepeket feltolteni a gepre.
Mert ezeknel a MAC programoknal nem jottem ra, hogy esznek tuhu tekepet.
Azt hiszem jobban jarok egy win emulacioval.
Ott legalabb tudom, hogy kell terkepeket feltolteni a gepre.
Mert ezeknel a MAC programoknal nem jottem ra, hogy esznek tuhu tekepet.
Előzmény: Sancho (#3142)
Erre valo a mapsource. Kijelolod a terkepreszleteket amik kellenek aztan kuldes a keszulekre es kesz is
Előzmény: Darazs (#3166)
Iszonyat idegesítő, hogy alig van feltöltve gpx ládákkal, mégis tele vannak az útpontok.
Van tippetek rá, hogy honnan tudnám csoportosan leölni őket?
Nagyon zavaró, hogy egy új útpont elmentésekor csipog, hogy tele van és nincs helyem.
Van tippetek rá, hogy honnan tudnám csoportosan leölni őket?
Nagyon zavaró, hogy egy új útpont elmentésekor csipog, hogy tele van és nincs helyem.
olvasgatok olvasgatok, PDA-m van arra ott az IGO bemásolom a térképet és müködik, kiprobáltam rajta a Navitelt is az is egyszerüen müködik. A Garminnál még arra sem birok rájönni melyik a térkép vagy milyen kiterjesztést keressek..
Olvasd vegig a forumot abban megtalalod a kerdesed tobbsegere a valaszokat.
Előzmény: Darazs (#3164)
Romania3d.exe OMP térképet hogy rakom fel a Garminra? exe-t elinditottam és a PC-re ment fel..
Értem, akkor mindenképp kell venni autós tápkábelt.
Köszi! okosabb lettem
Köszi! okosabb lettem
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |