Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Egészen biztosan mondhatom, hogy igen. :)
(A töltőjével lehet gond, ha a mini USB csatlakozója nem egyenes, hanem 90°-ban megtört könyök - de a tartósin és a tapadókorongos gömbcsukló ugyanaz.)
(A töltőjével lehet gond, ha a mini USB csatlakozója nem egyenes, hanem 90°-ban megtört könyök - de a tartósin és a tapadókorongos gömbcsukló ugyanaz.)
Előzmény: camenzind (#3228)
Valaki meg tudja mondani, hogy Colorado autós tartó megtartja a Dakotát is?
Aha.. Azért ez elég nagy baromság.. Miért kellett ezt beletenni? Ez volt valaki szíve vágya?
Na mind1..BUÉK meg ilyesmik :)
Na mind1..BUÉK meg ilyesmik :)
Előzmény: magpet (#3226)
Nem bug.
Sajna sajátosan kezeli és a ms nem látja benne.
Egy fájlban megtalálod öket, kézzel kell áthúzni. Ez van.
Én reménykedem a következő fw okosságában.
Sajna sajátosan kezeli és a ms nem látja benne.
Egy fájlban megtalálod öket, kézzel kell áthúzni. Ez van.
Én reménykedem a következő fw okosságában.
Előzmény: Yoss (#3224)
550-ből nem tudom kiolvasni az útpontokat. Benne vannak, de kiolvasáskor közli a mapszósz, hogy nincsenek benne. Ilyenkor mi van? A track kijön belőle, de a pontok nem..Ez valami ismert bug, vagy csak a beta firmware szívat?
Mai kis filmajánló: Discovery Channel
18:00 A túlélés törvényei - Oregon
18:00 A túlélés törvényei - Oregon
Leginkabb "A": a DVD-rol PC-re telepul a terkep. Itt ossze tudod valogatni a szamodra szukseges szelvenyeket, majd ezeket feltoltheted akar a belso memoriara (ha van hely), akar egy microSD-re. A teljes Europa terkep kb. 1.7GB, tehat egy 2GB-os microSD boven eleg lesz.
Házigazda
Előzmény: atkamano (#3221)
Köszi Mindenkinek!
Valóban van microsd kártyának hely. Sorry!
Magpet jól értelemezem h.
A: a dvdről én magam ki tudom választani azokat az országokat amik hiányoznak de kellenének Szlovákia, Lengyelo. és ezeket rámásolom az sd kártyára és már tudom is használni?
B:vagy mindet rá kell másolni?(így vegyek 6 gigás sd kártyát)
C: vagy Dvdről nem tudok én magam rápakolni sdre semmit úgy h. működjön is hanem ha sdt akarom használni, mert nem akarom megpiszkálni a belső memóriát akkor SDs térképet kell venni ami meg nem frissíthető?
Valóban van microsd kártyának hely. Sorry!
Magpet jól értelemezem h.
A: a dvdről én magam ki tudom választani azokat az országokat amik hiányoznak de kellenének Szlovákia, Lengyelo. és ezeket rámásolom az sd kártyára és már tudom is használni?
B:vagy mindet rá kell másolni?(így vegyek 6 gigás sd kártyát)
C: vagy Dvdről nem tudok én magam rápakolni sdre semmit úgy h. működjön is hanem ha sdt akarom használni, mert nem akarom megpiszkálni a belső memóriát akkor SDs térképet kell venni ami meg nem frissíthető?
Előzmény: magpet (#3217)
Sajnos csak a garmin szíjjal kommunikálnak.
A polar gyártja nekik, de sajnos kódolt a cucc.
A polar gyártja nekik, de sajnos kódolt a cucc.
Előzmény: reprocesszor (#3218)
Üdv!
Szerintetek csak az oregonok csak garmin feliratú szívritmusérzékelővel működnek együtt?
Mert kipróbáltam egy (egyébként remekül működő) "Tízpróba-Gazdaságos" órához tartozó jeladóval, de azt látni sem szerette volna...
Szerintetek csak az oregonok csak garmin feliratú szívritmusérzékelővel működnek együtt?
Mert kipróbáltam egy (egyébként remekül működő) "Tízpróba-Gazdaságos" órához tartozó jeladóval, de azt látni sem szerette volna...
A belso memria meretet Te is meg tudod nezni: pc-re dugod usb-n, majd ugy latod, mint egy pendrive-ot. Jobbklikk, tulajdonsagok. Nem tudom, a 1340 mekkora memoriat kapott. A legtisztabb, ha a belso memorian hagyod az eredeti terkepet, az egyebeket pedig egy microSD-re toltod. A 13xx nuvik ilyet fogyasztanak.
Házigazda
Előzmény: atkamano (#3215)
Maradt 1 kérdés a CityNavigator DVD szimpatikusabb mivel frissithető de honnan tudom meg miután letöröltem az eredetit ez ráfér-e vagy itt maradok 1 üres dobozzal:). Ezt a Geochallenge megtudja majd mondani, nézni?
Illetve a honlapjukon nincs közte a 1340 es mint kompatibilis eszköz [link]
Még egy indok ami miatt a dvd felé hajlok, hogy nem találok semmi féle sd kártya nyilást a gépen igy gondolom ez a verzió még régi lehet felerősitve azt a félelmem h. nem fog elbírni plusz 12 térképet a memóriája.
Köszönettel Atkamano
Illetve a honlapjukon nincs közte a 1340 es mint kompatibilis eszköz [link]
Még egy indok ami miatt a dvd felé hajlok, hogy nem találok semmi féle sd kártya nyilást a gépen igy gondolom ez a verzió még régi lehet felerősitve azt a félelmem h. nem fog elbírni plusz 12 térképet a memóriája.
Köszönettel Atkamano
Előzmény: magpet (#3213)
...a #3154-es hozzászólásban linkelt faq harmadik bejegyzése:
http://sylverrat.hu/faq/index.php?page=m apsource
de akkor már ne csak azt olvasd el... :)
http://sylverrat.hu/faq/index.php?page=m apsource
de akkor már ne csak azt olvasd el... :)
Előzmény: Darazs (#3212)
Úgy tűnik, hogy az Nüvi 1340 igazábóla teljes Európát tartalmazó 1350-nek egy "szűkített", régiós változata, csak Nyugat-Európát tartalmazza. (Nálunk nincs forgalomban, ezért nem ismerjük testközelből, de a vas nyilván ugyanaz, mint az 1350-es.)
Ha Magyarország hiányzik csak, akkor valóban jó döntés egy NaviGuide: ez egy részletes, folyamatosan inygensen frissülő térkép. CD-n kapható, két készülékre nyitható meg, és akár belső memóriára, akár kártyára tölthető. (SD-s NaviGuide nem létezik önálló termékként, ezt csak a magyar Garmin adja az itt forgalomba kerülő készülékekhez.)
Ha további keleti részek is érdekesek, akkor inkább egy teljes Európát tartalmazó CityNavigator SD (26.900.-Ft, nem frissíthető), vagy CityNavigator DVD (29.900.-Ft, pénzért frissíthető) a megoldás. Ez utóbbi esetekben lesz egy elég jó Csehország, Szlovákia, Horvátország, Szlovénia, Lengyelország-térképed is, valamint egy elég vázlatos Románia, Bulgária, Görögország, Balti államok.
Ha Magyarország hiányzik csak, akkor valóban jó döntés egy NaviGuide: ez egy részletes, folyamatosan inygensen frissülő térkép. CD-n kapható, két készülékre nyitható meg, és akár belső memóriára, akár kártyára tölthető. (SD-s NaviGuide nem létezik önálló termékként, ezt csak a magyar Garmin adja az itt forgalomba kerülő készülékekhez.)
Ha további keleti részek is érdekesek, akkor inkább egy teljes Európát tartalmazó CityNavigator SD (26.900.-Ft, nem frissíthető), vagy CityNavigator DVD (29.900.-Ft, pénzért frissíthető) a megoldás. Ez utóbbi esetekben lesz egy elég jó Csehország, Szlovákia, Horvátország, Szlovénia, Lengyelország-térképed is, valamint egy elég vázlatos Románia, Bulgária, Görögország, Balti államok.
Házigazda
Előzmény: scele (#3211)
Hm.. és akkor itt jön a kérdésem (vagy ez volt a válasz a kártyacsere?) Felrakom a Road 2008 Romania-t de akkor az előzöleg felrakott (mindent Mapsource-al) OMP Romania-t nem látom a térkép kiválasztása menüben. Vagy forditva újra felrakom és akkor nem látom a másikat. Tehát az a kérdésem adott országról csak egy térképet lát a térkép kiválasztási menüben?
Valamennyi belső memója van. Nem tudom, hogy mennyi, mert a garmin.com-on se sikerült megtudnom.
A NaviGuide viszont szinte biztosan ráfér.
Két lehetőséged van:
1. Cédés NG-t veszel, amit a belsó memóriába raksz és akkor a két térkép gyönyörűen elmuzsikál együtt.
2. SD-s NG-t veszel, de ebben az esetben mikor átléped a határt, akkor kártyacsere és autózol tovább.
A NaviGuide viszont szinte biztosan ráfér.
Két lehetőséged van:
1. Cédés NG-t veszel, amit a belsó memóriába raksz és akkor a két térkép gyönyörűen elmuzsikál együtt.
2. SD-s NG-t veszel, de ebben az esetben mikor átléped a határt, akkor kártyacsere és autózol tovább.
Előzmény: atkamano (#3210)
Köszönöm scele!
Még az lenne a kérdésem h. az extra térképet, térképeket föl tudom úgy rakni h. ami rajta van eredtik azok megmaradnak?
Ugyértem h. van rajta elég memória ezeken a gépeken , vagy ha valamit rá akarok rakni le kell szedni helyette mást h. legyen hely?
Még az lenne a kérdésem h. az extra térképet, térképeket föl tudom úgy rakni h. ami rajta van eredtik azok megmaradnak?
Ugyértem h. van rajta elég memória ezeken a gépeken , vagy ha valamit rá akarok rakni le kell szedni helyette mást h. legyen hely?
Előzmény: scele (#3209)
A jobb oldalon rányomsz a Geochallenge GPS gombra és magpet boltjához jutsz, ahol megvásárolhatod a NaviGuide Magyarország térképet.
Előzmény: atkamano (#3208)
Sziasztok!
Új vagyok a GPS világában és egy kis segítségre lenne szükségem. A lényeg h. kaptam egy garmin nüvi 1340-est ajándékba "európa térképpel " de ausztriánál megállt európa és nincs rajta egy ország se tőlük keletre igy Mo.se.
Vissza adni h. cserélje ki nagyon macerás és kényelmetlen lenne(ajándék lónak ne nézd a fogát) aki adta biztos h. nem vette észre a hibát pláne h. külföldi és neki nincs és nem tudja h. működik csak tudta h. én szertnék egyet. Gondom kért a boltba egy európa térképes gpst és ezt kapta.
Kérdésem az h. lehet e a térképet bőviteni és ha igen akkor hogyan?
Tisztelettel Atkamano
Új vagyok a GPS világában és egy kis segítségre lenne szükségem. A lényeg h. kaptam egy garmin nüvi 1340-est ajándékba "európa térképpel " de ausztriánál megállt európa és nincs rajta egy ország se tőlük keletre igy Mo.se.
Vissza adni h. cserélje ki nagyon macerás és kényelmetlen lenne(ajándék lónak ne nézd a fogát) aki adta biztos h. nem vette észre a hibát pláne h. külföldi és neki nincs és nem tudja h. működik csak tudta h. én szertnék egyet. Gondom kért a boltba egy európa térképes gpst és ezt kapta.
Kérdésem az h. lehet e a térképet bőviteni és ha igen akkor hogyan?
Tisztelettel Atkamano
Az a biztos, ha a csavarok érintetlenek. Sőt, ha szétszedés közben esetleg valami sérül (bepattintós pecek, akármi), akkor már nehezebb elővezetni a dolgot.
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#3205)
Talán nem, furcsamód nincs semmi pecsét, matrica, vagy ragasztás. Az o300 simán, nyomtalanul nyitható volt. ( De tény, ha valakinek nem az első reakciója a kinyitás, az inkább ne is tegye :-)
Moderátor
Előzmény: magpet (#3203)
Azzal viszont ugrik a gari. Én nem babrálnám, irány az ügyfélszolgálat.
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#3202)
Elkezdet valami zörögni Gps-embe, (dakota 20) garanciális még,
ezzel szerintetek érdemes visszavinni?
ezzel szerintetek érdemes visszavinni?
Sancho nem akart gyertyákat rakni a fára, így felszórt rá pár oregont, azt is 400asból! :)
Előzmény: zakany (#3199)
hm. Az Oregon 450/450t az 550/550t kamerátlanított verziójának tűnik (én nem fedeztem fel más különbséget) mégis drágább...
Tudhat még valami pluszt?
[link]
Tudhat még valami pluszt?
[link]
Hivatalos iras szerint 2GB, de talan epp Csuhastol hallottam, hogy az o 300-asa vidaman megy 4GB SDHC-vel. Mellesleg szerintem boven eleg a 2GB. A kornyek osszes terkepe nem tobb parszaz MB-nal. Persze ha rengeteget szeretnel fenykepezni, vagy pixeles custommap kmz-ket felpakolni, akkor jol tud jonni a tarhely.
Házigazda
Előzmény: Darazs (#3195)
Köszi! Lassan kiokosodok.. de addig még sajnos kérdeznem kell:
Azt lehet tudni hogy Hány Gb memoriát tud kezelni maximum? (Oregon 550)
Azt lehet tudni hogy Hány Gb memoriát tud kezelni maximum? (Oregon 550)
Igen WAAS rendszer kompatibilis megfelelője az EGNOS. Hogy pontosabb lesz-e....? Nemrég még egyértelműen nem volt a válasz, de most talán már elindult valami. A közelünkben nincs földi mérő állomás, és hogy Európa távolabbi részein mért hibák miatti korrekció nálunk pontosít, vagy nem azt nem lehet tudni.
Moderátor
Előzmény: Darazs (#3193)
Az Oregonomban csak WAAS-t lehet beállítani ha erre állítom akkor mükődik az Europai EGNOS rendszer, tehát pontosabb lesz? (ez több aksit fogyaszt vagy valami hátrány?)
Köszi továbra is a segitséget.
Köszi továbra is a segitséget.
"Eltünt" ládával kapcsolatban nekem is volt tapasztalásom...
Aztán üres kütyüre rátöltve a gpx-et megjelent a láda.
Én a "groundspeak:cache id" cimke egyezőségére gyanakodtam, de "hozzáértő" megerősítést nem kaptam a gyanúmra...
Aztán üres kütyüre rátöltve a gpx-et megjelent a láda.
Én a "groundspeak:cache id" cimke egyezőségére gyanakodtam, de "hozzáértő" megerősítést nem kaptam a gyanúmra...
Előzmény: scele (#3190)
A lefagyást tapasztaltam, de mintha csak akkor jelentkezne ha nincs érvényes gps pozíció. (demó módba kapcsolva a gpst megjelent a leírás) Hiányzó ládát nem vettem észre. Csak sok feltöltött ládánál jelentkezik? Reprodukálható a jelenség? Nem lehet hogy a multiládák pontjai is számolandók a 2000-es határnál, és azokkal átléptétek a határt?
Nekem nagyon fura hogy ha az új dash kijelzés esetén nem ládikára navigálok, akkor az adatmezőkbe beíródik a legközelebbi láda adata. Nagyon megtévesztő így a kijelző.
Nekem nagyon fura hogy ha az új dash kijelzés esetén nem ládikára navigálok, akkor az adatmezőkbe beíródik a legközelebbi láda adata. Nagyon megtévesztő így a kijelző.
Moderátor
Előzmény: sania (#3188)
A lefagyást nem észleltem, de a ládahiányt igen.
Ráadásul teljesen random módon tűnnek el a ládák.
Semmilyen azonosságot nem észleltem az eltűntek esetében.
Viszont az érdekes, hogy az "eltűnt" ládákat letöltöttem egyesével külön-külön gpx-be és úgy meg ott vannak.
Ráadásul teljesen random módon tűnnek el a ládák.
Semmilyen azonosságot nem észleltem az eltűntek esetében.
Viszont az érdekes, hogy az "eltűnt" ládákat letöltöttem egyesével külön-külön gpx-be és úgy meg ott vannak.
Előzmény: sania (#3188)
Oregon új bétájánál (talán a 3.41-nél is) tapasztalta azt valaki, hogy a Geocaching-nél a láda leírás előhívásánál a kütyű lefagy? Átugrik abba az ablakba, ahol leírás és logok vannak, de nem csinál semmit.
A másik Geocache-el kapcsolatos kérdésem, hogy nomrális dolog, ha GPX-be felmásololom a ládákat, akkor van olyan láda amit nem jelenít meg, szerinte nem létezik ilyen láda. Ha Poi Loader-t használom, akkor az Extra POI-knál ott van, de hát az nem ugyan az mint a sima GC-es mód - leírást nem igazán tartalmaz.
Ugyan ezt a file-t, ha a MapSource- ba betöltöm, akkor ott megjelenik, létező dolog. Tudom, csak max 2000 bejegyzést lehet egyszerre felmásolni a GPX könyvtárba. Így tettem, nekem az 1870 db-nál is van jó pár láda, hogy eltűnik.
Ja és ez nem csak a béta változatnál, hanem a normális frissítésnél is előfordult.
És h ne felejtsem el: Boldok Karácsonyt kívánok Mindenkinek!
A másik Geocache-el kapcsolatos kérdésem, hogy nomrális dolog, ha GPX-be felmásololom a ládákat, akkor van olyan láda amit nem jelenít meg, szerinte nem létezik ilyen láda. Ha Poi Loader-t használom, akkor az Extra POI-knál ott van, de hát az nem ugyan az mint a sima GC-es mód - leírást nem igazán tartalmaz.
Ugyan ezt a file-t, ha a MapSource- ba betöltöm, akkor ott megjelenik, létező dolog. Tudom, csak max 2000 bejegyzést lehet egyszerre felmásolni a GPX könyvtárba. Így tettem, nekem az 1870 db-nál is van jó pár láda, hogy eltűnik.
Ja és ez nem csak a béta változatnál, hanem a normális frissítésnél is előfordult.
És h ne felejtsem el: Boldok Karácsonyt kívánok Mindenkinek!
Ha a 3D nevű nézetre gondolsz, akkor azt csak a DEM-mel rendelkező térképek tudják, ez jelenleg a NaviGuide (nem NT verzió), és a TopoGuide. Sajnos egyiket sem fogod szeretni, mert ezek nem ingyenesek. :)
Házigazda
Előzmény: Darazs (#3186)
Ha a pontot kiválasztod (térképen rábökéssel, vagy a Hova? - Útvonalpontok), akkor a Bal Gomb Opciók - Útvonalpont szerkesztése, Bal Gomb Opciók - Útvonalpont törlése.
Előzmény: Togo (#3181)
Szivesen. Tulajdonképen jobban is eldughatták volna, hogy én se találjam meg véletlenül egyszer. :)
Előzmény: fefe1968 (#3183)
Dzsozy mondta a jó megoldást! Feltöltés előtt minden útpont töröl, majd gpx és egyéb pontok felrak.
Tegnap ezt tettem, Börzsöny, Pilis és Budapest hiányzó ládái, illetve games összes fenn van. Így 77%os foglaltságot jelzett.
amúgy nem vágom, miért van ilyen limit ezeknél az útpontoknál! Memóriából futna rá bőven...
Tegnap ezt tettem, Börzsöny, Pilis és Budapest hiányzó ládái, illetve games összes fenn van. Így 77%os foglaltságot jelzett.
amúgy nem vágom, miért van ilyen limit ezeknél az útpontoknál! Memóriából futna rá bőven...
Előzmény: fefe1968 (#3178)
Na ne már. Coloradón is lehet egyesével törölni.
Gyorsmenü->Egyéb->Útvonalpont menedzser
kiválasztod a törlendő pontot
feljön a pont szerkesztésének oldala
nyomsz egy bal felső Opciók gombot
aztán Útvonalpont törlése és máris törölve van az adott pont. Nem az összes, csak az az egy.
Gyorsmenü->Egyéb->Útvonalpont menedzser
kiválasztod a törlendő pontot
feljön a pont szerkesztésének oldala
nyomsz egy bal felső Opciók gombot
aztán Útvonalpont törlése és máris törölve van az adott pont. Nem az összes, csak az az egy.
Előzmény: fefe1968 (#3180)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |