Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
colorado gyári autóstöltőnél van másnak is problémája most a melegben? az enyim állandóan leesik...
tavasszal még nem volt vele semmi gond, de most nemtom hogy a hőt nem bírja, vagy csak simán elfáradt ....
tavasszal még nem volt vele semmi gond, de most nemtom hogy a hőt nem bírja, vagy csak simán elfáradt ....
Szerintem szeptember elején lehet majd nagyon olcsón hozzájutni egy darabhoz... :)
Házigazda
Előzmény: SylverRat (#77)
szerintem rakd bele egy dobozba, kipróbáljuk, hogy rögzíti-e végig a track-et, amíg ideér vele a futár (hétfőn)... :o)
Moderátor
Előzmény: magpet (#74)
Na jó, de ez így nem ér. SylverRat azt mondta, hogy úgy fagyott le a pda-ja, hogy hideg volt, és fújt a szél. Tessék visszarakni a fagyóba, és befeküdni mellé, fújni. Aztán meglátjuk mi történik. :O
Előzmény: magpet (#74)
Amikor mész hazafelé, kanyarodj az M3 bevezetője felé és a BVSC magasságában dobd ki a letekert ablakon a fűbe!
Amennyiben robogánnyal vagy, nem kell letekerned az ablakot.
:o)))
Amennyiben robogánnyal vagy, nem kell letekerned az ablakot.
:o)))
Előzmény: magpet (#74)
Nagyjából 50 perc fagyasztó után: az Oregon és a Colorado egyetlen apró változást produkál, ez pedig a hűvösebb tapintás. A kijelző ugyanúgy látható, nem lassult. Az Oregon érintőképernyője is hibátlan, semmi változás.
Szegény készülék! Még 20 órája sincs nálam, de már megjárta a meleg zuhanyt és a fagyasztót. Mit csináljak vele a hátralévő 4 órában? Csak hogy az első napja igazán kalandos legyen. :)
Szegény készülék! Még 20 órája sincs nálam, de már megjárta a meleg zuhanyt és a fagyasztót. Mit csináljak vele a hátralévő 4 órában? Csak hogy az első napja igazán kalandos legyen. :)
Házigazda
Előzmény: magpet (#72)
A topik súlyos szétoffolásának bereksztése érdekében az imént a fagyasztóba vetettem egy Coloradot és egy Oregont... :)
Házigazda
szerintem verziószám-gondok lehetnek, gondolom Csuhás még a 8-as sorozat vmelyik tagját (neadjisten régebbit!) használ...
@Csuhás:
Súgó -> Frissítések keresése :o)
@Csuhás:
Súgó -> Frissítések keresése :o)
Moderátor
Előzmény: magpet (#69)
Csuhás ezt már korábban is jelezte, de érdekes, hogy nálad meg megy. Ha szg felbukkan, talán rápillant, és kiderül valami...
Házigazda
Előzmény: SylverRat (#68)
opera 9.51
nekem nyit egy új lapot, bal oszlopban a kis képek, jobbra nagy feketeségben a nagy(?) képpel...
nekem nyit egy új lapot, bal oszlopban a kis képek, jobbra nagy feketeségben a nagy(?) képpel...
Moderátor
Előzmény: Csuhás (#65)
Az ital tökéletes állapotban van, ha a geopápa mégis leszáll közénk, felszolgálom. :)
Házigazda
Előzmény: magpet (#64)
Magpet, meg tudnád úgy igazítani az oldalad hogy operával is nézhető legyen? A képekre kattintva fekete kép jelenik meg. Gondolom a guruk rögtön megmondják hogy hol nem tartja be az explorer a szabványt :-)
Moderátor
Előzmény: magpet (#62)
Azért óvatos leszek. A minap a benti hűtőben egy doboz régen lejárt baracklé szupravezetővé vált. :)
Házigazda
Előzmény: SylverRat (#63)
manual:
Temperature Range: From -4°F to 158°F (from -20 to 70°C)*
*The temperature rating of the Oregon may exceed the usable range of some batteries. Some batteries can rupture at high temperatures.
csak nyugodtan fagyaszd le, elvileg bírnia kell. ha nem, garanciálisan kicserélteted, hiszen nem hűtötted a megadott hőmérséklet alá... :o)
Temperature Range: From -4°F to 158°F (from -20 to 70°C)*
*The temperature rating of the Oregon may exceed the usable range of some batteries. Some batteries can rupture at high temperatures.
csak nyugodtan fagyaszd le, elvileg bírnia kell. ha nem, garanciálisan kicserélteted, hiszen nem hűtötted a megadott hőmérséklet alá... :o)
Moderátor
Előzmény: magpet (#62)
Ha a Garmin-labor keresne teszt-embert, akkor oda nem Andi menne, hanem én. Rólam viszont nem akarnának ilyen fényképet (sem) csinálni... :)
A hűtős teszt jó ötlet! Lassan indulok, de a boltban bedobom hidegre mindkettőt, és beszámolok.
A hűtős teszt jó ötlet! Lassan indulok, de a boltban bedobom hidegre mindkettőt, és beszámolok.
Házigazda
Előzmény: SylverRat (#61)
jó a teszt!
az a lábbal zuhany alatt nyomkorászás azért elég durva... :o)
de ilyen tesztet a garmin-laborban tuti nem csináltak.
mennyire tartod a kijelzőt sérülékenynek?
illetve javasolnék még 1 tesztet: rakd be a colorado-val együtt a fagyasztóba egy picit, kíváncsi vagyok, befagy-e a kijelzője, mint a pda-mnak tavaly a hidegben + erős szélben... :-)
az a lábbal zuhany alatt nyomkorászás azért elég durva... :o)
de ilyen tesztet a garmin-laborban tuti nem csináltak.
mennyire tartod a kijelzőt sérülékenynek?
illetve javasolnék még 1 tesztet: rakd be a colorado-val együtt a fagyasztóba egy picit, kíváncsi vagyok, befagy-e a kijelzője, mint a pda-mnak tavaly a hidegben + erős szélben... :-)
Moderátor
Előzmény: magpet (#60)
esetleg elmehetnél sétálni egy hcx, csx, krumplibogár, pizzafűszer (gyengébbek kedvéért: oregánó...) összehasonlítást összehozni.
még ma... :-D
még ma... :-D
Moderátor
Előzmény: magpet (#57)
SZemfülesebbek talán észlelték, hogy kicsit átíródott a topik címe. :) Ma megkaparintottam az első Oregon 300-ast, keletkeztek is első benyomások. Szerintem még ma írok belőle valami vitaindítót a GPSGames-közeli bolt oldalán. Aztán itt folytatódhat a csevegés... :)
Házigazda
Őszinte leszek: ritkásan használom a villanykompaszt. Többnyire ki van kapcsolva, és ha épp kell, akkor benyomom. Ilyenkor persze kiderül, hogy hülyeségeket mutat, nekilátok kalibrálni, megnézem mait kell, majd megint kikapcsolom. :) De ilyen szerény használat mellett nekem a Colorado eddig rendben tette a dolgát iránytű terén (is).
Házigazda
Előzmény: vinko (#55)
Szinte minden bekapcsolásnál újra kell kalibrálni az iránytűt. Korábbi Garmin készülékeknél nem volt ilyet gond.
Valaki tapasztalta ezt a problémát?
Esetleg van rá megoldás?
Valaki tapasztalta ezt a problémát?
Esetleg van rá megoldás?
Most jut eszembe, hogy egyszer nekem is sikerult duplan folvinni ketfele GPX-kent. Terkepnezetben volt zavaro, mert a sima GPX ikon alatt a Groundspeak-os zold ladacskanak csak a sarka logott ki. Eloszor nem is ertettem, de megfelelo nagyitasban latszodott, hogy ket ikon van egymason. Amikor az utpontokat toroltem, geoladakent fontmaradtak.
Előzmény: magpet (#52)
Akkor a kedvedért pontosítok. :)
A Colorado, vagy a benne dolgozó GPS chipset szoftver-hibájára gyanakszom.
Maga a vevő nem gyenge, van ott rendes érzékenység. Ez a hiba inkább egy számítási tévedés lehet. De ha már megvan a tuti infód Kansas-ből, ne tartsd magadban! ;)
A Colorado, vagy a benne dolgozó GPS chipset szoftver-hibájára gyanakszom.
Maga a vevő nem gyenge, van ott rendes érzékenység. Ez a hiba inkább egy számítási tévedés lehet. De ha már megvan a tuti infód Kansas-ből, ne tartsd magadban! ;)
Házigazda
Előzmény: Schaf (#50)
Tippem:
-ha útpontkét teszed fel (GPX classic), akkor csak egy példányban lesz meg. Vélhetőleg a később feltöltött felülírja a korábbi azonos nevűt.
-ha geoládaként (groundspeak GPX), akkor meglesznek két példányban, de baj nem lesz belőle.
Rémlik, hogy hasonló módszerrel már előidéztem ládaduplázódást...
-ha útpontkét teszed fel (GPX classic), akkor csak egy példányban lesz meg. Vélhetőleg a később feltöltött felülírja a korábbi azonos nevűt.
-ha geoládaként (groundspeak GPX), akkor meglesznek két példányban, de baj nem lesz belőle.
Rémlik, hogy hasonló módszerrel már előidéztem ládaduplázódást...
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#51)
Sziasztok!
Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a Colorado zokon veszi e a duplán felvitt ládákat? Pl, ha a gpx-be áthúzom a Balatont és Tolna megyét, akkor ott lesznek kétszer szereplő ládák, pontok.
Van valakinek tapasztalata azzal kapcsolatban, hogy a Colorado zokon veszi e a duplán felvitt ládákat? Pl, ha a gpx-be áthúzom a Balatont és Tolna megyét, akkor ott lesznek kétszer szereplő ládák, pontok.
Tippelj csak nyugodtan inkább a gyenge GPS vevőre. ;-) Hihetetlen ez a kütyü...
Előzmény: magpet (#47)
Sziasztok!
Vettem a Coloradohoz City Navigator Europe NT 2008-at SD kártyán és meglepődve tapasztaltam, hogy címre nem igazán lehet keresni.
Címek-Hová-Megyenév megadása, bármit adok meg nincs találat.
Mi okozhatja ezt?
2.40-es szoftververzióm van.
Vettem a Coloradohoz City Navigator Europe NT 2008-at SD kártyán és meglepődve tapasztaltam, hogy címre nem igazán lehet keresni.
Címek-Hová-Megyenév megadása, bármit adok meg nincs találat.
Mi okozhatja ezt?
2.40-es szoftververzióm van.
Házigazda
Ilyen elcsuszos hibat nekem is produkalt egyszer, belvarosban biciklizve. Szoftver-hibara saccolnek.
Házigazda
Előzmény: Evab (#46)
(Ó, tényleg valami lejött a szomszéd fórumból, de nagyon ritkán nézegetem...)
Felraktam a bétát. Azóta csak egyszer voltam "normális" helyen, a Mátrában egy 27km-es túrán. A geoládákra szépen navigált (hurrá!), s a magasságmérő is jól működött, legalábbis akkor a helyszínen úgy tűnt. A gps-hez kalibráltam. A kalibrálást minden bekapcsolás után meg kell csinálni? Aztán otthon megnéztem a profilt, és láttam, hogy azért egyszer rajzolt egy kb. 150 méteres völgyet, ahol pedig nem volt semmi. Később "visszatalált" a normális magassághoz. Az ugrás most is megvolt, egy kb 800 méteres szakaszon vagy 100 méterrel odébb húzta a trekket. Gyönyörűen húzza a nyomot ugyanúgy mint ahogy a turistaút be van rajzolva, épp csak mintha az egész el lenne tolva 100 méterrel. Aztán egyszer egy ugrással visszatalál, és onnantól megint jó. Ez valami számolási hiba?
Felraktam a bétát. Azóta csak egyszer voltam "normális" helyen, a Mátrában egy 27km-es túrán. A geoládákra szépen navigált (hurrá!), s a magasságmérő is jól működött, legalábbis akkor a helyszínen úgy tűnt. A gps-hez kalibráltam. A kalibrálást minden bekapcsolás után meg kell csinálni? Aztán otthon megnéztem a profilt, és láttam, hogy azért egyszer rajzolt egy kb. 150 méteres völgyet, ahol pedig nem volt semmi. Később "visszatalált" a normális magassághoz. Az ugrás most is megvolt, egy kb 800 méteres szakaszon vagy 100 méterrel odébb húzta a trekket. Gyönyörűen húzza a nyomot ugyanúgy mint ahogy a turistaút be van rajzolva, épp csak mintha az egész el lenne tolva 100 méterrel. Aztán egyszer egy ugrással visszatalál, és onnantól megint jó. Ez valami számolási hiba?
Előzmény: magpet (#45)
OK, várom a tapasztalatokat! Ilyen jellegű ugrást nekem is produkált már a Colorado. Felteszem a betát én is, hétvégén lesz kiadós biciklizés valami hegyek között, utána tapasztalatcsere itt a fórumon. Viszek magammal mondjuk egy Forerunnert is, ami híresen precíz tracket rögzít.
(A gc-s címemet már kevéssé használom, olyan végződés csak az MGKE tagjainak jár. :)
(A gc-s címemet már kevéssé használom, olyan végződés csak az MGKE tagjainak jár. :)
Házigazda
Előzmény: Evab (#43)
Egyrészt a nálam vásárolt, illetve az ismerettségi körben az elmúlt hetekben nálad vett Colorado-k tekintetében.... :-)))
Szal szerintem egy kezdő még ne vegyen Colorado-t.
Szal szerintem egy kezdő még ne vegyen Colorado-t.
Előzmény: magpet (#42)
Kössz, mingyá kipróbálom ezt a bétát. Aztán majd közzéteszem itt a tapasztalatokat. Még azért annyit róla, hogy szinte minden hosszabb túrámon (mondjuk 20km-enként 1x) előfordult, hogy 2-300 méterrel odébb rakott mint ahol voltam. Idővel aztán visszatesz a jó helyre, vagy ha ezt nincs időm kivárni, akkor újrabekapcsolás után már a jó helyre tesz. Szóval ellentétben a vistával jelet eddig még sose vesztett, de azért nem bíznám rá magam vakon.
(A geocachinges ímélcímedet már nem használod?)
(A geocachinges ímélcímedet már nem használod?)
Előzmény: magpet (#40)
Persze, vannak bajai. Minden vassal ez történik új korában, aztán 1-2-3 fw, és javul. Egyébként a "10-ből 6-8" adatopd honnan származik? A Nálatok lévő Colorado-készletből számoltad az átlagot? :)
Házigazda
Előzmény: Schaf (#41)
Magpet.. 10-ből 6-8 rossz készülék, azért testvérek között is elég prolémás...
...ha nemGarmin lenne, má ttól lenne hangos a szakmédi, hogy milyen szar. (valljuk be sok vonatkozásban az is)
...ha nemGarmin lenne, má ttól lenne hangos a szakmédi, hogy milyen szar. (valljuk be sok vonatkozásban az is)
Előzmény: magpet (#35)
Ekkora lengés azért nem normális. Egy komolyabb időjárásváltozás 1-200m-rel elhúzhatja, de ez se valószínű. Nézd meg az új szoftverrel, és ha nem javul, akkor bizony szerelde...
Házigazda
Előzmény: Evab (#37)
Elméletileg ha nincs frissebb a jelenleginél, akkor a webupdater rákérdez, hogy akarod-e újrarakni ugyanazt. De felteheted a 2.51b-t is, azzal se lesz baj.
Házigazda
Előzmény: Evab (#38)
Ja, és a szoftverfrissítést nemtom megcsinálni, mert a garmin webupdaterrel csinálnám, de az ugye nem frissít, mert nincs újabb verzió. Hogy kell rátölteni a weupdater nélkül? Vagy tegyem rá a 2.51-es bétát szerinted?
Előzmény: magpet (#35)
Hát most lehet, hogy hülyeségeket fogok kérdezni. A vistán soha életemben nem kalibráltam a magasságmérőt, és 30-40 méternél nagyobb eltérést mégsem mutatott soha. Ez a colorado ma délután a népligetben 640 métert mutatott... A kalibrációt néhányszor már megcsináltam, a gps-magassághoz. De egyszer a gps magasság a mátrában 650 méter környékén 205 métert mutatott, és hát mostmár eléggé bizonytalan vagyok ezt illetően is. Szóval egész elképesztő dolgokat művel. A kalibrációt minden bekapcsolás után meg kéne csinálni?
Előzmény: magpet (#35)
A magasság mérő kaibrációt és pontosságot pont igy csinálja nálam is a kütyü .Viszont lenne egy kérdésem.Mit jelent az ,hogy " nincs eléginformáció a magasságmérő kalibrálásához" szokta irni a Coloradó,és mondja nézzem meg a kézikönyvet. Ezt is meg tettem ,de okosabb nem lettem. Szóval tudod-é mit jelent ez.
Előzmény: magpet (#35)
Nalam a magassagmero jofejsege csak a kalibracion mulik: ha ez rendben lezajlik, akkor nincs vele semmi baj. Ha szoftver-frissites sem oldja meg, akkor sajnos szervi hibara tippelek.
GC-gpx, eddigi tapasztalataim: ha a gpx beteg (valamelyik ladaleiras furcsa karaktert tartalmaz), akkor az egesz nem latszik. Ha latszik, akkor viszont rendben kezeli, mindent megmutat, navigacio is indithato az egyes ladakra.
GC-gpx, eddigi tapasztalataim: ha a gpx beteg (valamelyik ladaleiras furcsa karaktert tartalmaz), akkor az egesz nem latszik. Ha latszik, akkor viszont rendben kezeli, mindent megmutat, navigacio is indithato az egyes ladakra.
Házigazda
Előzmény: Evab (#34)
Sziasztok. A colorado magasságmérője nekem elég gyakran teljesen rossz értékeket mutat. Az eltérések sokszor többszáz méteresek. Ez általános hiba? A vistánál ilyet soha nem tapasztaltam. A másik kérdésem a gc.hu-ról letölthető gpx formátumú ládaadatokkal kapcsolatos. A gps felismeri ezeket, mert a geocaching pontok között megvannak, de nem navigál, hiába minden ügyködésem. Pontosabban néha navigál, néha nem, amitől még érthetetlenebb az egész. Nektek is vannak hasonló tapasztalaitok? MIt lehet tenni?
Sajnos ilyen nincs, a Colorado minden alkalommal kikapcsolt fénnyel indul. Itt találsz tippet, hogy mitől lesz kicsit jobban látható a kép, akár háttérfény nélkül is.
Házigazda
Előzmény: vinko (#31)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |