Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
OFF: Dehogy tudok! Meg írni se. Kérdezd meg a GPSGames és a Geochallenge (meg sok egyéb oldal) önkéntes lektor-korrektorát, Piretet! Képes vagyok megírni egy tesztet, elolvasni 5-ször, majd a benne maradt 27 elgépeléssel boldogan közzétenni. Garantálom, hogy mindkét oldalon ebben a pillanatban is több tucat ilyet találsz az írásaimban. :)
Házigazda
Előzmény: rekasi (#370)
Oregonon nincs enter (szerintem Coloradora gondolsz). Itt a menuben utpont felvetele (vagy valami hasonlo), majd koordinata atirasa.
Házigazda
Előzmény: rekasi (#368)
Térképet nézed nyomsz egy hosszú (<2 sec) entert, Szerkesztés, Pozició módosítása, stb. Kész és már van is egy pontod a beírt koordiátákkal.
Előzmény: sublett (#367)
Sziasztok újra!
még mindig at oregon300-at nyúzom (igaz még csak 3 hete :) )
Mivel egy olyan ljubljanai városnézésre készülök, ahol az egyes virtális geoládákban a következő pont koordinátái vannak bekódolva szükségem lesz arra atz opcióra, hogy koordináta szerint tervezzem meg az utat, de a felhasználó barát üzemmódban nem telálom sehol. Magyar menüvel nyomom, gondolom a Hova? menüponton belül kell kersgetnem, segítsetek, hogy pontosan hol.
Előre is köszi!!
még mindig at oregon300-at nyúzom (igaz még csak 3 hete :) )
Mivel egy olyan ljubljanai városnézésre készülök, ahol az egyes virtális geoládákban a következő pont koordinátái vannak bekódolva szükségem lesz arra atz opcióra, hogy koordináta szerint tervezzem meg az utat, de a felhasználó barát üzemmódban nem telálom sehol. Magyar menüvel nyomom, gondolom a Hova? menüponton belül kell kersgetnem, segítsetek, hogy pontosan hol.
Előre is köszi!!
koszi a velemenyt hasznos volt. meg nem neztem meg szemelyesen a topot de erdekes lesz.
Előzmény: Bandy (#365)
Szia!
Mindenképp az openmaps-ot ajánlom!
Én a szlovák paradicsomban jártam, és mind az odavezető utak, mind az ottani út jelölések pontosabbak, áttekinthetőbbek, mint a slovakia topon. Az sem rossz, sőt!, de az openmapsot messze nem szabad "ha ló nincs, jó a szamár"-nak tekinteni. Sok szempontból jobb, és ami rajta van, mindenképp pontosabb, mint az egyebek.
Mindenképp az openmaps-ot ajánlom!
Én a szlovák paradicsomban jártam, és mind az odavezető utak, mind az ottani út jelölések pontosabbak, áttekinthetőbbek, mint a slovakia topon. Az sem rossz, sőt!, de az openmapsot messze nem szabad "ha ló nincs, jó a szamár"-nak tekinteni. Sok szempontból jobb, és ami rajta van, mindenképp pontosabb, mint az egyebek.
Előzmény: optikus (#356)
Kösz, sikerült megterveznem az utat, majd készítettem belőle a WinGDB3-al tracket is.Van viszont másik gondom: az Oregonon van vagy 130 olyan waypoints amit egyesével kellene kitörölni, erre van valamilyen gyorsabb mód? Ha betöltöm Mapsource-be device-ról és kitörlöm, majd visszatöltöm azt a párat, akkor ugyanúgy megmarad a sok.
Mert a 300-as is szép sárgába van öltöztetve. Sokkal szebb, mint a 200-as. :-)
Előzmény: magpet (#361)
Nagyon csodálkozom, hogy a 300-asodat még nem építetted át egy szép sárga 200-as házba! :) Apropó 200:
Oregon200+NaviGuide akció kerekedett. :)
Oregon200+NaviGuide akció kerekedett. :)
Házigazda
Előzmény: scele (#360)
"de vannak, akiket a színvilág is tud befolyásolni a döntéshozatalban."
Vajon kiről van szó? :-))))))))
Vajon kiről van szó? :-))))))))
Ez mind stimmel, de egy dolgot nem árt tudni: ha a MapSource-ban leböksz 3 pontot, és közöttük a program szép részletes útvonalat tervez pl. a NaviGuide-on, attól még az útvonal az általad lebökött 3 pontból fog állni. Ha tehát áttöltöd az Oregonra, ahol ha esetleg nincs alatta a NaviGuide, akkor az útvonal egészen máshogy fog kinézni, mint PC-n.
Házigazda
Előzmény: optikus (#358)
lehet, edit menu, new waypoint, new route, vagy az eszkozsoron a waypoint tool vagy route tool. eleg egyszeru hasznalni kijelolsz waypintokat es osszekotod a route toolal. majd ezeket belekuldheted az eszkozbe, a transfernel kivalaszthatod hogy a terkepek mellett meg mit akarsz ratolteni.
Előzmény: Fimre (#357)
PC-n is lehet a Mapsource programmal útvonalat terveztetni? Kényelmesebb lenne, s utána csak áttölteném az Oregonba.
minden esetre feltettem ezt az openmapost, majd megprobalom valahol osszenezni a topo slovakiaval. lehet hogy elmegyek a navigatehez es megkerem mutassak meg miert erdemesebb azt megvennem ;)
Előzmény: magpet (#355)
Az Openmaps ugyanúyg készül, mint a turistautak.hu: minél több arra járó tölti fel a trackjeit, annál részletesebb lesz a térkép. A napokban pl. Ausztriában jártunk (Rax vidéke), és az Openmaps sokkal többet mutatott és pontosabb volt, mint a Topo Austria. (Csak azért nem töltöttem fel bejárt trackeket, mert már minden útvonalunk hibátlanul rajta volt az OpenMaps-en.)
Házigazda
Előzmény: optikus (#353)
hat nezegettem, de pl a magas tatra egy ott vetelezett terkepen joval reszletesebb es fokent turista dolgokra kihegyezetteb.
persze ahhoz kepest hogy ingyenes egesz jo.
ezert neznem meg a gyarit hogy az mit tud ezekhez kepest.
persze ahhoz kepest hogy ingyenes egesz jo.
ezert neznem meg a gyarit hogy az mit tud ezekhez kepest.
Előzmény: R.Guszty (#352)
haho! sehol senki?
szlovakiaba leginkabb tatraba milyen terkep javasolt? neztem a navigatenal a topo slovakia nevu cuccot de valahogy nem gyozott meg a leirasa. mindenkeppen olyan kene amivel a hegyekben tudok maszkalni ismeri a turautvonalakat. az se lenne baj ha lehetne vele autoval is navigalni (bar ahogy elnezem meg ennyiert lehet venni egy autoroute terkepet is:( ). 25 rugesz nem keves erte. esetleg van tapasztalata vele valakinek?
mivel nem voltam meg a navigatenal igy nem tudom hogy ott megnezhetoek a forgalmazott terkepek? esetleg alternativ bolt?
azt sem ertem hogy mig a navigate oldalan 25e addig az osszes partner uzleteben legalabb 35e sot van ahol 50e ugyanez...
szlovakiaba leginkabb tatraba milyen terkep javasolt? neztem a navigatenal a topo slovakia nevu cuccot de valahogy nem gyozott meg a leirasa. mindenkeppen olyan kene amivel a hegyekben tudok maszkalni ismeri a turautvonalakat. az se lenne baj ha lehetne vele autoval is navigalni (bar ahogy elnezem meg ennyiert lehet venni egy autoroute terkepet is:( ). 25 rugesz nem keves erte. esetleg van tapasztalata vele valakinek?
mivel nem voltam meg a navigatenal igy nem tudom hogy ott megnezhetoek a forgalmazott terkepek? esetleg alternativ bolt?
azt sem ertem hogy mig a navigate oldalan 25e addig az osszes partner uzleteben legalabb 35e sot van ahol 50e ugyanez...
NaviGuide 5.1 NT térképfrissítés (beta teszt)
Elkészült a NaviGuide Magyarország 5.1-es frissítésének nyilvános teszt verziója. Ha kedvet érez a friss térképe kipróbálására, akkor válasszon az alábbi letöltési lehetőségek közül!
[link]
erdemes elolvasni a rizsat mert ugy latom egy csomo hasznos dolog van benne, pl a tartosan lezart teruletek (4-es metro miatt) meg az uj autopalya szakaszok, stb.
Elkészült a NaviGuide Magyarország 5.1-es frissítésének nyilvános teszt verziója. Ha kedvet érez a friss térképe kipróbálására, akkor válasszon az alábbi letöltési lehetőségek közül!
[link]
erdemes elolvasni a rizsat mert ugy latom egy csomo hasznos dolog van benne, pl a tartosan lezart teruletek (4-es metro miatt) meg az uj autopalya szakaszok, stb.
A megoldás a folyamatos Oregon fagyásra: Navigate kft. gyári hozzáférésű frissítés.
Előzmény: kl (#342)
Közben befutott az Oregon 400t, íme egy kis info a térképről: Oregon 400t (geochallenge.hu)
Házigazda
nekem feltette rendesen. azota muxik nem volt kulonosebb csak a szokasos (9 muholdat lat de csak le fol mozognak es 10 perc mire koordinatat fog).
Előzmény: kl (#340)
Letezik egy oldal, ahol valaki lelkesen archival mindent, de most telefonrol nem talalom.
Házigazda
Előzmény: kl (#340)
Nincs kenyelmes megoldas, mert ugyanaz a product ID. Egy productbol pedig egy darab lehet egyszerre. Felteheted mindkettot konyvtar-atnevezgetos modszerrel, es MapSource elott mindig annak adsz rendes nevet, amelyiket latni akarod. De egyserre nem fogod soha.
Házigazda
Előzmény: scele (#332)
Na nem dadogok, csak a gépem küldte el 3x. Bocs.
Honnan lehetne letölteni direktben frissitést az Oregánohoz, mert a webupdater letöltötte a 2.6-ot. Azóta fagyott. Megpróbálnék egy régebbit, vagy ezt újra. De így fel sem ismeri a gépem sajna..
Honnan lehetne letölteni direktben frissitést az Oregánohoz, mert a webupdater letöltötte a 2.6-ot. Azóta fagyott. Megpróbálnék egy régebbit, vagy ezt újra. De így fel sem ismeri a gépem sajna..
Előzmény: kl (#339)
van. az egyik a gépeden, a másik a laptopodon. :o)
vagy registry-buherával esetleg a cél mappát változtasd meg, meg az adott ágat is nevezd át.
vagy registry-buherával esetleg a cél mappát változtasd meg, meg az adott ágat is nevezd át.
Moderátor
Előzmény: scele (#330)
Magpet!
A mapszósz alatt van-e lehetőség arra, hogy mind a két féle NG fel legyen telepítve?
A mapszósz alatt van-e lehetőség arra, hogy mind a két féle NG fel legyen telepítve?
egyik sem valószínű, hogy a chipkészlet firmware-ének a frissítésétől történt... :o)
Moderátor
Előzmény: optikus (#327)
en is feltoltam ami volt, a Me atvaltozott Menj-re (mar ez is valami). meg par, eddig angol uzenet, magyar lett.
Előzmény: sublett (#326)
geocaching.hu forumon jött a megoldás: légvonalban kell tervezni, akkor adja az utca házszámot.
webupdate-et énis raktam rá, picit kifinomultabb lett tőle a magyar fordítás, de más különbséget nem vettem észre.
webupdate-et énis raktam rá, picit kifinomultabb lett tőle a magyar fordítás, de más különbséget nem vettem észre.
A Webupdater kapta magát aztán hirtelen huzott egy GPS chipkoszlet firm frissitést és a 2.60-at lecserélte 2,80-ra. Ha valakit érdekel. Azt nem irta mi a változás.
o300. eleg fura pedig a tied pont hogy amcsinak nez ki ezzel az allam dologgal. nekem ilyen nincs. hova-cimek-orszag-varos-utca-hsz a valasztasi sorrend (nalam). de kiprobaltam angolra rakva a nyelvet (bar nem kene hogy barmit szamitson) ott is ugyanez a helyzet.
az hogy milyen nyelvek vannak benne sokat nem jelent mert az csak par gpx file.
az hogy milyen nyelvek vannak benne sokat nem jelent mert az csak par gpx file.
Előzmény: sublett (#323)
oregon 300? nekem egyelor nem jelentkeztek ezek a tünetek.
megye-kérdés: Hova menüpont, cím almenű, erre jön a kérés adja meg a megyét (államot) amely a címet tartalmazza. Én úgy tudom, hogy csak US és EU modellek léteznek, ez nem lehet US, alapból benne van a magyar és az összes európai nyelv.
megye-kérdés: Hova menüpont, cím almenű, erre jön a kérés adja meg a megyét (államot) amely a címet tartalmazza. Én úgy tudom, hogy csak US és EU modellek léteznek, ez nem lehet US, alapból benne van a magyar és az összes európai nyelv.
Előzmény: optikus (#321)
Jééé, de rég jártam itt. Sajnos el vagyok havazva, most is csak ez az új GPS kapcsán. Na, igen erről ennyit, nekem ez új, mondom nem érek rá... sajnos...
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |