Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Ami meg nem tud útvonalat tervezni...mármint nálam nem tud!
ez természetes? mi ennek az oka?
ez természetes? mi ennek az oka?
Előzmény: Bluedog (#3278)
Az OpenMaps szerintem nem tartalmaz DEM-et (magasságmodelt), a 2D/3D különbség a szintvonalak kihagyását/megjelenítését jelenti.
(de lehet, hogy rosszul tudom)
Ha 3D-ben akarod látni a térképet, akkor pl. a TopoGuide-dal kellene próbálkoznod.
(de lehet, hogy rosszul tudom)
Ha 3D-ben akarod látni a térképet, akkor pl. a TopoGuide-dal kellene próbálkoznod.
Előzmény: Darazs (#3277)
Feltelepítettem az OpenMaps Hungary(3D)-t de három dimenzóban mégsem látom a térképet (Oregon 550):
"-a térkép nem tartalmaz elég magassági adatot a 3D nézetben való megjelenítéshez."
Valamit rosszul állítottam be vagy mit jelent Hu3D - Hu2D ?
Továbbra is köszönöm a segítséget
"-a térkép nem tartalmaz elég magassági adatot a 3D nézetben való megjelenítéshez."
Valamit rosszul állítottam be vagy mit jelent Hu3D - Hu2D ?
Továbbra is köszönöm a segítséget
Magpet, ha esetleg van nektek ilyen a boltban, megnéznéd nekem, hogy mekkora a 010-11031-00 cikkszámú, "Marine Mount" megnevezésű Oregon/Colorado tartókonzol talpának átmérője?
Kerestem, de sehol nem találok ilyen adatot.
Köszi előre is!
Kerestem, de sehol nem találok ilyen adatot.
Köszi előre is!
Nálam rendben látszik a több kmz. Esetéeg próbáld meg kiszűrni, melyikkel van a baj, rakosgasd fel őket egyesével!
Házigazda
Előzmény: camenzind (#3273)
ha van több kmz is a megfelelő könyvtárban, GE normálisan meg is nyitja a fájlokat, akkor van tipped miért nem látszik a kütyün mind, csak az egyik?
1M alatt van mind.
1M alatt van mind.
Előzmény: scele (#3272)
100megapixelnyit lehet felrakni.
Egy szelvény 1megapixel lehet, de egy kmz-ben lehet több is.
Rakhatsz fel több kmz fájlt is, de csak egyben tudod ki és bekapcsolni mindegyiket, külön-külön nem.
Egy szelvény 1megapixel lehet, de egy kmz-ben lehet több is.
Rakhatsz fel több kmz fájlt is, de csak egyben tudod ki és bekapcsolni mindegyiket, külön-külön nem.
Előzmény: camenzind (#3271)
hány custommap kmz-t lehet felrakni?
kipróbáltam, eggyel működik, ha többet rakok fel, akkor csak egy látszik, de az is lehet hogy valamit benéztem.
Nem nagyok, méret probléma nem igazán lehet...
kipróbáltam, eggyel működik, ha többet rakok fel, akkor csak egy látszik, de az is lehet hogy valamit benéztem.
Nem nagyok, méret probléma nem igazán lehet...
Előzmény: magpet (#3196)
ebay-en van olyan külön is utángyártottban, kb 10$, ami szintén nem kevés egy darab műanyagért, de legalább nem 12 000...
Előzmény: fefe1968 (#3269)
Eleve lehúzás, hogy csomagban adják. Nekem csak a gömbcsuklóra pattintható tartófej kellett, a többi meg semmire nem jó. Gratula!
Előzmény: camenzind (#3268)
közben megnéztem, még mindig árulják ezt az autós szettet, ami nekem is van, és DK kompatibilisnek mondják...
jól bebukja aki megveszi Dakotához, vehet még egy 7e-s kábelt...
Kettőt összadja, kijött volna belöle majdnem(?) egy kisebb nüvi pluszban az autóba.
jól bebukja aki megveszi Dakotához, vehet még egy 7e-s kábelt...
Kettőt összadja, kijött volna belöle majdnem(?) egy kisebb nüvi pluszban az autóba.
Előzmény: Bluedog (#3237)
Semmi sem biztos, de ez tűnik logikusnak.
Háromszor próbáltam átnevezett fájlokkal ez jött ki. Nem foglalkozik az abc sorrenddel. A fájlokat egyenként raktam fel, és kapcsoltam be a készüléket.
Háromszor próbáltam átnevezett fájlokkal ez jött ki. Nem foglalkozik az abc sorrenddel. A fájlokat egyenként raktam fel, és kapcsoltam be a készüléket.
Előzmény: magpet (#3266)
De jó volna ha a tracklog kerülne legfelülre.
De köszi a hasznos információt ! Kár hogy a garmin nem tud abc rendben kezelni fileokat, sem itt, sem a poiknál...
De köszi a hasznos információt ! Kár hogy a garmin nem tud abc rendben kezelni fileokat, sem itt, sem a poiknál...
Moderátor
Előzmény: capo (#3264)
Van logikája az *.img térképfólia kezelési sorrendnek!
A tárolókban feltöltés sorrendjében dolgozza fel őket. A később feltöltött felülre kerül. A memóriák esetében a belső memória van legalul az SD kártya felette.
Így kerül a gyári térkép legalulra, majd a belső memória img fölé, a külső sd img pedig ismét fölé...
Egyesével könnyen össze lehet játszani az igényelt térképfólia sorrendet. :)
A tárolókban feltöltés sorrendjében dolgozza fel őket. A később feltöltött felülre kerül. A memóriák esetében a belső memória van legalul az SD kártya felette.
Így kerül a gyári térkép legalulra, majd a belső memória img fölé, a külső sd img pedig ismét fölé...
Egyesével könnyen össze lehet játszani az igényelt térképfólia sorrendet. :)
De ez mind földi fejlesztés. A fene se gondolta, hogy a csatlakozok meg az architektúra egyetemes vagy lehet, hogy a Mac nem csak a földnek gyártja a termékeit. :D
Előzmény: capo (#3261)
Hejj, a jó öreg 176-os! Utódja, a 276C a mai napig féltett kincsem. Még akkor is, ha a térképet csak színes pálcikákból rakja össze, és sehol egy jóféle 3D parlament, vagy perspektivikus nézet. Sokdarabos gyűjteményemből valószínűleg nagyon az utolsó között szabadulnék csak tőle. :)
Házigazda
Előzmény: capo (#3261)
Nana kb. 9 éve megszereztem az első térképet kezelő gpsmap 176 fekete fehér képernyős készülékemet a kihajtható helix antennával, az maga volt a csoda. Most pedig űrbeli távolság van az O550 és 176 között.
A jövő pedig látszik, 3D-s színes, házakat, fákat, tereptárgyakat tartalmazó mobil navigációs eszköz, amit a 70 éves nagyi is tud kezelni. :)
(Fuzionál a Google és a Garmin...)
A jövő pedig látszik, 3D-s színes, házakat, fákat, tereptárgyakat tartalmazó mobil navigációs eszköz, amit a 70 éves nagyi is tud kezelni. :)
(Fuzionál a Google és a Garmin...)
Előzmény: Togo (#3260)
Nekem erről meg a Függetlenség napja c. csoda jutott eszembe, ahol feljutva egy idegen civilizáció űrhajójára rácsatlakoztak annak számítógéprendszerére és rátoltak egy virust. Mi mázli, hogy kompatibilis volt az ürhajó a Machintos Powerbookal és volt hozzá adatkábel is. :D
Előzmény: magpet (#3259)
Annyiban igazuk van, hogy minden vevő egy kicsit adó is, és mint ilyen, sugároz. De ha egy gép egy bekapcsolt GPS-vevőtől esik le, akkor ott azért hülyére kell pofozni a tervezőgárdát.
Inkább arról van szó, hogy a gép személyzete attól tart, hogy ha Te bekapcsolsz egy ilyen izét, akkor a melletted ülő figura is úgy gondolja, hogy akkor bizony ő is bekapcsolhatja a telefonját (mert a csikszet is annak nézi), ami viszont már valóban lehet kártékony.
Erről mindig ez a hülyeség jut eszembe :):
Inkább arról van szó, hogy a gép személyzete attól tart, hogy ha Te bekapcsolsz egy ilyen izét, akkor a melletted ülő figura is úgy gondolja, hogy akkor bizony ő is bekapcsolhatja a telefonját (mert a csikszet is annak nézi), ami viszont már valóban lehet kártékony.
Erről mindig ez a hülyeség jut eszembe :):
Házigazda
Előzmény: capo (#3258)
Nekem a lányom ült az ablaknál. Az Oregon a második szék háttámla asztalán ment a könyvem mellett. Ennek nincs külön antennája, úgyhogy szerintem mp3-nak nézték. :) Egyébiránt korábban nekem is volt vitám ilyen ügyben... :)
Előzmény: mudman (#3256)
Ha a léptéket jelző vonalkára gondolsz, akkor házilag nem nagyon. vagyis nyilván lehet, de csak a formware átírásával, amihez nem nagyon érdemes hozzákezdeni.
Házigazda
Előzmény: Darazs (#3255)
Legközelebb tedd be valaminek a zsebébe, majd rakd az ablak közelébe. Nekem irdatlan mennyiségű repülős trekkem van és sosem kellett kardoznom a személyzettel. ;)
Néha még a középső sorban is végig rögzítette az utat...
Néha még a középső sorban is végig rögzítette az utat...
Előzmény: dzsobacsi (#3254)
Hi! Kiprobáltam élesben az Oregon 550-t nagyon jó!
Kérdésem: a Térképen megjelenő nézet távolságot nem lehet valahogyan nagyobbá és (vagy) erösebbé modosítani?
Kérdésem: a Térképen megjelenő nézet távolságot nem lehet valahogyan nagyobbá és (vagy) erösebbé modosítani?
Szia!
Hát nem tom. Én két éve egy Budapest-London-HongKong-Auckland és vissza utat trackeltem le egy 60CSx-el. Az egyetlen problémám az állandó veszekedés volt le és felszállásnál, hogy kapcsoljam ki, mert zavarhatja a rendszereket. Egy GPS... Még az egyik kapitánnyal is értekezni kellett miatta :-)
Az O550-et meg csak "meglátni" volt nehéz, a "szeretet" azóta is töretlen...
Idézet
A régi Garmin eszközeim vakok voltak hozzá képest.
Hát nem tom. Én két éve egy Budapest-London-HongKong-Auckland és vissza utat trackeltem le egy 60CSx-el. Az egyetlen problémám az állandó veszekedés volt le és felszállásnál, hogy kapcsoljam ki, mert zavarhatja a rendszereket. Egy GPS... Még az egyik kapitánnyal is értekezni kellett miatta :-)
Az O550-et meg csak "meglátni" volt nehéz, a "szeretet" azóta is töretlen...
Előzmény: capo (#3252)
Szia! Hogyan lehet a sorrendet meghatározni a térképeknél? Mi van alul és mi kerül felülre...
A múlt héten 350 km-t autóztam Máltán a helyiektől szerzett malta.img térképpel, nagyon megtetszett az O-550. Volt, hogy a helyi túrista térképről jelöltem a készülékbe waypoint-ot, és sima ügy volt az oda navigálás. Érdekes volt a repülőn a lehajtható asztalon a szék hátán fogta a műholdakat (kb. 12-14 m pontossággal.) persze lehetett kedvező állása a holdaknak, de akkor is nagyon kicsik a repülő ablakai. A régi Garmin eszközeim vakok voltak hozzá képest.
Üdv.
A múlt héten 350 km-t autóztam Máltán a helyiektől szerzett malta.img térképpel, nagyon megtetszett az O-550. Volt, hogy a helyi túrista térképről jelöltem a készülékbe waypoint-ot, és sima ügy volt az oda navigálás. Érdekes volt a repülőn a lehajtható asztalon a szék hátán fogta a műholdakat (kb. 12-14 m pontossággal.) persze lehetett kedvező állása a holdaknak, de akkor is nagyon kicsik a repülő ablakai. A régi Garmin eszközeim vakok voltak hozzá képest.
Üdv.
Előzmény: Gergol2 (#3249)
Jut eszembe lehet hogy megvan a tegnapi sorozatos lefagyások oka. Tegnap azt hittem hogy a GPX könyvtárba másolás ellenére a geoládák útpontként kerültek be a memóriába, mivel útpont létrehozásakor közölte az Oregon hogy az útpont memória megtelt.
A caches.gpx-be Mapsource-szal belenézve kiderült hogy 9489 pont ot tartalmaz, mivel bekapcsolva felejtettem a segédpontok lekérését is :) Nem csoda hogy sűrűn lefagyott szegényke, pl. útpont törlésekor :)
A caches.gpx-be Mapsource-szal belenézve kiderült hogy 9489 pont ot tartalmaz, mivel bekapcsolva felejtettem a segédpontok lekérését is :) Nem csoda hogy sűrűn lefagyott szegényke, pl. útpont törlésekor :)
Előzmény: Andreas (#3250)
Bizony, félelmetes ahogy fejlődik :) Amikor tavaly kijött, gondoltam szép is, sokat is tud, de attól még a 60CSx marad a komoly műszer. Sight'n'go, útpont kivetítés, útpont átlagolás, közeledési riasztás, ezek nagyon hiányoztak volna ha váltok. Aztán szépen lassan mindegyik funkció megjelent az új firmware-ekben. Sőt az átlagolás még jobb is lett.
Mostanra már szinte csak apróságok maradtak a 60CSx előnyei között (persze az antennától, a gomboktól és kiforrott firmware-től eltekintve): pl. magassági diagrammról át lehet ugrani a track megfelelő pontjára a térképen vagy külön nullázható adatok az útkomputeren, nem feledve a rákérdezést a tervezés módjára sem.
Emellett viszont sorra jönnek ezek a remek új funkciók, mint például az osztott képernyő lehetősége (dashboard) és akkor még a custom maps-et ki sem próbáltam :)
Mostanra már szinte csak apróságok maradtak a 60CSx előnyei között (persze az antennától, a gomboktól és kiforrott firmware-től eltekintve): pl. magassági diagrammról át lehet ugrani a track megfelelő pontjára a térképen vagy külön nullázható adatok az útkomputeren, nem feledve a rákérdezést a tervezés módjára sem.
Emellett viszont sorra jönnek ezek a remek új funkciók, mint például az osztott képernyő lehetősége (dashboard) és akkor még a custom maps-et ki sem próbáltam :)
Előzmény: magpet (#3240)
Mindketto megoldott.
Az elsore az orvossag az egyenkenti terkepfeltoltes utan nevezd at mondjuk naviguide.img re a feltoltott terkepet es mar johet is a kovetkezo. Ha beszedes neveket valasztasz siman lehet egyenkent fel le szedni oket.
Az elsore az orvossag az egyenkenti terkepfeltoltes utan nevezd at mondjuk naviguide.img re a feltoltott terkepet es mar johet is a kovetkezo. Ha beszedes neveket valasztasz siman lehet egyenkent fel le szedni oket.
Előzmény: Yoss (#3246)
Magpety! Nem szeretnéd a boltod profilját ilyen védőfólia árusítással is bővíteni?
A helyszíni felrakással pedig sok hívet szereznél :) Én tuti mennék :)
A helyszíni felrakással pedig sok hívet szereznél :) Én tuti mennék :)
Magpet, van ilyened van a bótba: Cikkszám: 010-10823-01?
Kéne egy, mert feladtam azt a baromi költséges szokásomat, hogy a kütyüket a kesztyűtartóban hagyjam, Viszont a táskában meg féltem, hogy összekaristolódik.
Kéne egy, mert feladtam azt a baromi költséges szokásomat, hogy a kütyüket a kesztyűtartóban hagyjam, Viszont a táskában meg féltem, hogy összekaristolódik.
Nem egészen. Az első esetben arra gondoltam, hogy ha van fenn sok térkép (Pl. City Navigator) és hozzá akarom adni mondjuk a Naviguide-ot. Akkor ne kelljen újra feltölteni a City-t is (mert sokáig tart) hanem hozzáadná a Naviguide-ot. Illetve a szelektív törlés témaköre is hasonló.
A második kérdésnél meg arra gondoltam, hogy amikor kiválasztottam a térképeket a mapszószban és létrehozza az img-t akkor ne töltse a kütyübe, hanem mondjuk a kártyaolvasóban az SD-re és majd én beleteszem a kütyübe. Merthogy a küldés baromi lassan megy, a kártyára írás sokkal gyorsabb lenne.
A második kérdésnél meg arra gondoltam, hogy amikor kiválasztottam a térképeket a mapszószban és létrehozza az img-t akkor ne töltse a kütyübe, hanem mondjuk a kártyaolvasóban az SD-re és majd én beleteszem a kütyübe. Merthogy a küldés baromi lassan megy, a kártyára írás sokkal gyorsabb lenne.
Előzmény: magpet (#3245)
1. Arra gondolsz, hogy a nyers img-ket feldobalni? Nem lehet, es nem is erdemes, mert pl. a kereses indexet a MapSource allitja ossze a csomagolas soran. Egy osszalapatolt img-bol nem tudsz darabokat torolni. De egyesevel felteheted a kulonfele terkepeket, az Oregon mar nem ragaszkodik a gmapsupp.img nevhez.
2. A MapSource csak Garmin eszkozre vagy lso tarolora csinalja meg az img-t. Ez utobbi lehet egy kartyaolvasoba dugott SD, vagy akar egy pendrive is.
2. A MapSource csak Garmin eszkozre vagy lso tarolora csinalja meg az img-t. Ez utobbi lehet egy kartyaolvasoba dugott SD, vagy akar egy pendrive is.
Házigazda
Előzmény: Yoss (#3244)
Két kérdés. Oregonnál (550, ha ez számít) lehet úgy térképet feltölteni, hogy előtte nem töltöm le a mapszósszal, csak kiválasztom az újat és ráküldöm? A csixnél asszem csak egyben lehetett feltölteni. Ebből következik, hogy szelektíven hogy tudok törölni térképet a kütyüről?
A másik, hogy küldés helyett nem lehet a gépre készíttetni a .img-t és utólag rátölteni a kütyüre?
A másik, hogy küldés helyett nem lehet a gépre készíttetni a .img-t és utólag rátölteni a kütyüre?
Én is megszerettem az 550-est. Sőt, szégyen szemre ez lett az alapértelmezett kirándulós GPS-em. Egyetlen ponton szokott furcsa lenni, ez pedig a kamera. Időnként pl. egy kép elkattintása után mintha megállna hosszabb-rövidebb időre. Ha van türelmem várni pár másodpercet, akkor helyreáll, de ha nyomogatom ész nélkül, akkor megesik, hogy alkaposan lefagy. Ilyenkor villany ki/be, és helyreáll a rend. Egyszer biztosan ez is megjavul, aztán jöhet bele a Tetris és az MSN-kliens, és kész az ideális terepi GPS! :)
Házigazda
Előzmény: yumi (#3241)
bizony, alakul.Nem akarom elkiabálni, de nekem nem fagyott le az utóbbi kb 3 hónapban.S mivel lassan elfelejtem, mi is volt az a harmincegynéhány észrevétel , egyre jobb :-))
Előzmény: magpet (#3240)
A 2.71 béta verzió egyik újdonsága. Megjelöli a track-en a csúcs- és mélypontokat. Természetesen a magasságadatok alapján, nem hangulat szerint :)
Getting More Out of Track Navigation
Getting More Out of Track Navigation
Előzmény: yumi (#3232)
így a kettőt összehasonlítva inkább a tiedhez hasonlít ami nekem van, ezek szerint azzal nem igazán kompatibilis... :(
Előzmény: Bluedog (#3237)
Lefényképeztem:
Az vele a gond, hogy az aljzat besüllyesztése miatt csak kb. 1-1.5mm-re lehet bedugni, ami kevés az érintkezéshez és ahhoz is, hogy bedugva maradjon.
Az vele a gond, hogy az aljzat besüllyesztése miatt csak kb. 1-1.5mm-re lehet bedugni, ami kevés az érintkezéshez és ahhoz is, hogy bedugva maradjon.
Előzmény: Bluedog (#3235)
Valahogy sejtettem:-)! Mindegy, nem életbevágó, majd ha már "semmi más nem kell" beszerzek egyet! Köszi!
És BUÉK!
És BUÉK!
Előzmény: scele (#3220)
Tegnapi séta után megnéztem a magasságprofilt és a megtett útvonal tracket. Számomra érdekes szimbólumokkal találkoztam : zöld/fehér hegy és piros nyíl benne fel/le.
[link]
[link]
olyan 90°-os van nekem. A "lehet gond" az mit tesz?
Tuti hogy nem fog működni?
Tuti hogy nem fog működni?
Előzmény: Bluedog (#3229)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |