Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Hi!
Új fiú vagyok, ezért kérnék segítséget.
Az O300-ra szeretném letölteni a GG kincskereső játékokat. A GC pontok mellé szeretném letölteni a leírásokkal együtt a GG pontokat. Ezt technikailag meg is tettem, de az 1000 pontos korlát miatt biztos, hogy veszett el pont valamelyik halmazból.
Honnan látom, hogy hány db-ot töltök le?
Lehet-e szűrni valahogy földrajzilag?
Új fiú vagyok, ezért kérnék segítséget.
Az O300-ra szeretném letölteni a GG kincskereső játékokat. A GC pontok mellé szeretném letölteni a leírásokkal együtt a GG pontokat. Ezt technikailag meg is tettem, de az 1000 pontos korlát miatt biztos, hogy veszett el pont valamelyik halmazból.
Honnan látom, hogy hány db-ot töltök le?
Lehet-e szűrni valahogy földrajzilag?
A térkép a 30 évvel ezelőtt még titkos papír alapú terep térképek digitalizálásból és a NaviGiude Magyarország egy korábbi verziójának úthálózat összefésülésével készült. Nem volt cél az esetleges útszakadások összekötése, és az úton tervezhetőség javítása. Ezt csak örökölte a digitális elődtől. Ennek a térképnek az élettere a szilárd utak végén kezdődik. :)
Előzmény: Togo (#3319)
Topo tulajként elmondhatom, hogy keresni nem lehet rajta, nem foglalkozik a kresz szabályaival, de útra lehet rajta tervezni.
Előzmény: capo (#3318)
Sajna a rejtekhely.ro GPX állománya egy sima útpont lista elmentve GPX formátumban (Mapsource, Save As.. GPX), de nem tartalmazza a GroundspeakGPX kiterjesztett adatmezőket amitől a Colorado/Oregon geoládáknak ismerné fel. Köztes megoldásnak a GSAK programot ajánlom ami megfelelő extra szkriptek segítségével átalakítja ezt a listát. Sajna még nem volt időm kikísérletezni.
Előzmény: sania (#3309)
úgy tünik egy hard reset segített. Bár nem biztos hogy hard, mert a 3.2-es maradt asszem, csak a profile-ok tüntek el...
Előzmény: camenzind (#3311)
Biztos így van. Én nem tudok érdemben hozzászólni..De azt gondolom, ha valami nagyon átütő dolog lenne, akkor drágább is lenne, meg többet lehetne hallani is róla..
Előzmény: Sancho (#3313)
Nálam okosabb azt mondta, hogy nagy áramhoz jó, a NiZn hasonló a NiCd-hez. Inkább fejlámpa. De akkor már Li-ion AA, ami 3,7 V-os.
Előzmény: Yoss (#3306)
Jól látom, hogy az Oregon nem jeleníti meg a wherigo játékok kezdő koordinátáját?
Sem a térképen, sem a játékokban nem találom...
Sem a térképen, sem a játékokban nem találom...
3.2 óta Colorado is ezt csinálja nekem, de a trackekkel is.
A kütyün még látszik a fekete vonalka, aztán MS mondja hogy nincs rajta. GPX/current-ben sincs semmi
A kütyün még látszik a fekete vonalka, aztán MS mondja hogy nincs rajta. GPX/current-ben sincs semmi
Előzmény: Yoss (#3224)
Rejtekhely.ro. A 'Felhsználói felület' menüben, a 'Letöltések' alatt tudod más formátumban is letölteni egyszerre az pont, akár gpx, mps, stb is.
Előzmény: Darazs (#3300)
Milyen térképet, vagy térképeket használsz használsz?
Tény, hogy az Oregon érzékeny az útvonal tervezésre. Ha a NaviGuide Magyarország 5.3 van feltöltve akkor jó beállítások esetén nem igazán lehet ilyen hiba. Ha TopoGuide vagy más akkor igen. De ha NaviGuide Mo.-ból tervezel valamely CityNavigátor térképbe külföldi címre akkor is kiírhat ilyet. Ennek az oka a térképek közötti vektor szakadás, vagy valamely letiltott úton lehet csak megközelíteni a címet...
Tény, hogy az Oregon érzékeny az útvonal tervezésre. Ha a NaviGuide Magyarország 5.3 van feltöltve akkor jó beállítások esetén nem igazán lehet ilyen hiba. Ha TopoGuide vagy más akkor igen. De ha NaviGuide Mo.-ból tervezel valamely CityNavigátor térképbe külföldi címre akkor is kiírhat ilyet. Ennek az oka a térképek közötti vektor szakadás, vagy valamely letiltott úton lehet csak megközelíteni a címet...
Előzmény: skiccpausz (#3303)
Hát engem is érdekelne, milyen az önkisülése..A kapacitása nem túl nagy a NiMH-k is tudnak ennyit. A feszültsége nagyobb, de kérdés mennyi a max áramleadása? Nem tom, szerintem nincs itt túl nagy áttörés. De majd megláttyuk :)
Előzmény: Sancho (#3304)
Ja rejtekhely.ro???
Az egy külön "állatfaj". Soha nem tudtam azon az oldalon kiigazodni.
Az egy külön "állatfaj". Soha nem tudtam azon az oldalon kiigazodni.
Előzmény: Darazs (#3300)
Mit tudtok a NiZn akkukról? Az AA változat 1,6 V-os darabja. Persze, másik töltő kell hozzá.
Amazon ár töltővel négy darab esetén: [link]
Code=as2&camp=1789&creative=390957&creat iveASIN=B0029NZVZ0
Gyártói oldal: [link]
Meddig brhatja az akku a GPS-ben? Jobb lehet a NiMH-nél?
Amazon ár töltővel négy darab esetén: [link]
Code=as2&camp=1789&creative=390957&creat iveASIN=B0029NZVZ0
Gyártói oldal: [link]
Meddig brhatja az akku a GPS-ben? Jobb lehet a NiMH-nél?
azt mondja,h: Útvonaltervezési hiba!
de az a furcsa,h ha kb.15 méterre a pillanatnyi helyzetem mellé nyomok,akkor oda készségesen elnavigál,de mondjuk ha beírom,h Hova>...>Debrecen , akkor Útvonaltervezési hiba!
de az a furcsa,h ha kb.15 méterre a pillanatnyi helyzetem mellé nyomok,akkor oda készségesen elnavigál,de mondjuk ha beírom,h Hova>...>Debrecen , akkor Útvonaltervezési hiba!
Előzmény: scele (#3294)
A Groundspeak formátumban letöltött ládákat közvetlenül fájlkezelővel másold be az Oregon GPX könyvtárába. Így a Geocaching menüpont alatt jelennek meg a ládák és ott lesz a ládaleírás is, plusz az utolsó x db log (ha kérted a letöltésnél).
Előzmény: Darazs (#3297)
Ha a gc-ről töltesz akkor a fájlformátum címszó alatt választod ki a groundspeak gpx formátumot.
Ha innét a gg-ről akkor a "Milyen formátumban szeretnéd:" címszó alatt találod.
És persze mindkét oldalon a TÉRKÉP oldal a kiindulási alap.
GROUNDSPEAK GPX-et eszik az o550, más nem kell neki!!!!
Ha innét a gg-ről akkor a "Milyen formátumban szeretnéd:" címszó alatt találod.
És persze mindkét oldalon a TÉRKÉP oldal a kiindulási alap.
GROUNDSPEAK GPX-et eszik az o550, más nem kell neki!!!!
Előzmény: Darazs (#3297)
Nagyon vicces... Mivel hogy egy közelemben lévő láda koordinátáit töltöttem le wpt formátumban és csak wpt formátumban van csiripelhetek reggelig... és nem lesz huuuuuu
.gpx Groundspeak (gpx) Ebben a formátumban töltsd le a pc-dre és közben 3szor fújjál rá a monitorra és mond azt , hogy csiribú-csiribá. Ha így teszel akkor a ms is megnyitja és az o550-re is simán áthúzhatód! De áthúzás közben mindenképpen azt kell mondani, hogy húúúúúúúúúúúú!
Tégy így és minden ok lesz!
Tégy így és minden ok lesz!
Előzmény: Darazs (#3292)
Még sosem Geoládáztam, gondoltam kiprobálom:
letöltöttem 1 geoládát ami wpt file. Mit kell tenni vele a Mapsource nem ismeri...
letöltöttem 1 geoládát ami wpt file. Mit kell tenni vele a Mapsource nem ismeri...
Be lett pipálva a tervezhetőség,és 2.12-es.
Akkor mi lehet a hiba? Másoknak megy az útvonaltervezés TG alatt??
Akkor mi lehet a hiba? Másoknak megy az útvonaltervezés TG alatt??
Előzmény: Istyu (#3285)
Mindjárt kiderül dárum idő alapján egyik file-t átneveztem és most megy fel a másik térkép. Vagy jó lesz vagy nem... :-))
Előzmény: H.Gábor (#3287)
Minden MapSource-al átküldött térkép gmapsupp.img néven jelenik meg a GPS-ben.
(de tényleg elolvashatnád azt a pár korábban linkelt oldalt... ;))
(de tényleg elolvashatnád azt a pár korábban linkelt oldalt... ;))
Előzmény: Darazs (#3286)
Nem, a ms ugyanazzal a névvel tölti fel mindig.
Nézet/Részletek! Dátum, óra, perc segít.
Most nem tudom megnézi, de talán gpsmapsup néven van.
Na ezt azért valaki erősítse meg vagy cáfolja!!!!!!!
Nézet/Részletek! Dátum, óra, perc segít.
Most nem tudom megnézi, de talán gpsmapsup néven van.
Na ezt azért valaki erősítse meg vagy cáfolja!!!!!!!
Előzmény: Darazs (#3286)
Huh! Mapsouce-al másolom elvileg más kellene legyen a file név nem? amúgy a kütyün a Garmin könyvtárban van 7-8 file plusz a könyvtárak. Melyik lehet a térkép file? csak úgy nem merem átnevezni egyiket sem. Van 3 lemezkép file - méret alapján egyikre tippelnék..
Ha uaaz a fájlnév, akkor felülíródik és mindig csak egy térképed lesz.
Megoldás: Felöltöd, majd átnevezed a fájlt a kütyüben, aztán feltöltesz egy másikat és azt is átneveze, és így tovább...
Megoldás: Felöltöd, majd átnevezed a fájlt a kütyüben, aztán feltöltesz egy másikat és azt is átneveze, és így tovább...
Előzmény: Darazs (#3283)
Mit csinálok rosszul?
Egyszerre csak 1 térképet tudok felrakni Mapsource-al. Felraktam a Topo Hungary-t és eltünt az Openmaps Romania... elvileg memoria van 850 Mb. Hol hibázok vagy mit kellene beállítanom?
Egyszerre csak 1 térképet tudok felrakni Mapsource-al. Felraktam a Topo Hungary-t és eltünt az Openmaps Romania... elvileg memoria van 850 Mb. Hol hibázok vagy mit kellene beállítanom?
Úgy tudom a Topo térkép nem tervezős, csak mutatja az utakat (azt viszont elég részletesen)
Előzmény: skiccpausz (#3280)
És amikor felraktad a térképet a mapszósszal, akkor ugye be volt kapcsolva alul az "include route calculation data" kapcsoló?
(sajnos nem tudom, hogy a magyar MS-ben miként szól az a felirat, mert az angolt használom) :-)
(sajnos nem tudom, hogy a magyar MS-ben miként szól az a felirat, mert az angolt használom) :-)
Előzmény: skiccpausz (#3280)
Ami meg nem tud útvonalat tervezni...mármint nálam nem tud!
ez természetes? mi ennek az oka?
ez természetes? mi ennek az oka?
Előzmény: Bluedog (#3278)
Az OpenMaps szerintem nem tartalmaz DEM-et (magasságmodelt), a 2D/3D különbség a szintvonalak kihagyását/megjelenítését jelenti.
(de lehet, hogy rosszul tudom)
Ha 3D-ben akarod látni a térképet, akkor pl. a TopoGuide-dal kellene próbálkoznod.
(de lehet, hogy rosszul tudom)
Ha 3D-ben akarod látni a térképet, akkor pl. a TopoGuide-dal kellene próbálkoznod.
Előzmény: Darazs (#3277)
Feltelepítettem az OpenMaps Hungary(3D)-t de három dimenzóban mégsem látom a térképet (Oregon 550):
"-a térkép nem tartalmaz elég magassági adatot a 3D nézetben való megjelenítéshez."
Valamit rosszul állítottam be vagy mit jelent Hu3D - Hu2D ?
Továbbra is köszönöm a segítséget
"-a térkép nem tartalmaz elég magassági adatot a 3D nézetben való megjelenítéshez."
Valamit rosszul állítottam be vagy mit jelent Hu3D - Hu2D ?
Továbbra is köszönöm a segítséget
Magpet, ha esetleg van nektek ilyen a boltban, megnéznéd nekem, hogy mekkora a 010-11031-00 cikkszámú, "Marine Mount" megnevezésű Oregon/Colorado tartókonzol talpának átmérője?
Kerestem, de sehol nem találok ilyen adatot.
Köszi előre is!
Kerestem, de sehol nem találok ilyen adatot.
Köszi előre is!
Nálam rendben látszik a több kmz. Esetéeg próbáld meg kiszűrni, melyikkel van a baj, rakosgasd fel őket egyesével!
Házigazda
Előzmény: camenzind (#3273)
ha van több kmz is a megfelelő könyvtárban, GE normálisan meg is nyitja a fájlokat, akkor van tipped miért nem látszik a kütyün mind, csak az egyik?
1M alatt van mind.
1M alatt van mind.
Előzmény: scele (#3272)
100megapixelnyit lehet felrakni.
Egy szelvény 1megapixel lehet, de egy kmz-ben lehet több is.
Rakhatsz fel több kmz fájlt is, de csak egyben tudod ki és bekapcsolni mindegyiket, külön-külön nem.
Egy szelvény 1megapixel lehet, de egy kmz-ben lehet több is.
Rakhatsz fel több kmz fájlt is, de csak egyben tudod ki és bekapcsolni mindegyiket, külön-külön nem.
Előzmény: camenzind (#3271)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |