Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Egyszerűen:
A GPS nem sebességmérő műszer, hanem pozíció meghatározó eszköz, változó mérési pontatlansággal.
Adott esetben ha a két mérési pont 15 méteren belül van akkor lehet, hogy az csak pontatlanság... ha a harmadik ugyanabban az irányban ismétlődően +15 méterre van akkor az 30 méteres helyváltoztatás egységnyi idő alatt az első ponthoz képest, mert az első lehetett mérési hiba... a következő mérésekkel elindul az átlagolás... és így csökken a halmozott hiba.
Ebből ered, az első két pontnál még lehet, hogy nem történt haladás, a harmadiknál viszont az elsőhöz képest 2x gyorsabban haladt a készülék mint a valóságban... :)
A GPS nem sebességmérő műszer, hanem pozíció meghatározó eszköz, változó mérési pontatlansággal.
Adott esetben ha a két mérési pont 15 méteren belül van akkor lehet, hogy az csak pontatlanság... ha a harmadik ugyanabban az irányban ismétlődően +15 méterre van akkor az 30 méteres helyváltoztatás egységnyi idő alatt az első ponthoz képest, mert az első lehetett mérési hiba... a következő mérésekkel elindul az átlagolás... és így csökken a halmozott hiba.
Ebből ered, az első két pontnál még lehet, hogy nem történt haladás, a harmadiknál viszont az elsőhöz képest 2x gyorsabban haladt a készülék mint a valóságban... :)
Előzmény: TRider (#3341)
Nem lehet tudni. Sajnos a mérési hiba miatt, a másodpercenkénti pozíció változásból adódó sebesség összetevő, az a gyalogos tempóhoz közeli. Ezért nagyon nehéz elválasztani ( gyakorlatilag lehetetlen ) az álló helyzetben kóválygó gps pozició miatti mozgást a ládakeresés közben fel-alá rohangáló játékos mozgásától. Mindenféle ravasz átlagolásokkal lehet becsléseket tenni, de pontos eredményt elérni reménytelen. ( Gondolj csak arra, mit mérne egy gyalogló kezében lóbált "precíz" gps?
Moderátor
Előzmény: TRider (#3341)
Nem lesz nulla, mert bizonyos mértékű elmozdulás után feltűnik neki hogy mozogsz, és akkor korigál. Na olyankor a tracklogban érdekes sebességeket lehet néha találni. :) Láttam én már tracklogban olyat, hogy 4 másodperc alatt egyik pontról a másikra 3000 km/ó sebességgel mozogtam, ami nem lenne rossz teljesitmény, ha valós adat lenne.
De ilyet müholdanomália is okozhat. Fükockának sikerült egyszer egy UFO rablást rögzítenie. Álló helyzetben egyszer csak 3000 méter magasan találta magát 6000 km/ó sebességgel mozogva valahol Ázsiában, majd pár másodperc múlva újra a túra útvonalán volt. Legalábbis a GPS szerint, mert váltig állitotta, hogy ő egy helyben álldogált a ládát keresve szemmel. :D
De ilyet müholdanomália is okozhat. Fükockának sikerült egyszer egy UFO rablást rögzítenie. Álló helyzetben egyszer csak 3000 méter magasan találta magát 6000 km/ó sebességgel mozogva valahol Ázsiában, majd pár másodperc múlva újra a túra útvonalán volt. Legalábbis a GPS szerint, mert váltig állitotta, hogy ő egy helyben álldogált a ládát keresve szemmel. :D
Előzmény: TRider (#3341)
Azt lehet tudni, hogy most mekkora a küszöbsebesség a mozgás és az állás között?
És mi van akkor, ha megteszek 2 km-t a küszöbsebességnél lassabban? Akkor a 2 km-t ki fogja jelezni, mint megtett távot, közben a mozgásidőm meg nulla lesz? :)
És mi van akkor, ha megteszek 2 km-t a küszöbsebességnél lassabban? Akkor a 2 km-t ki fogja jelezni, mint megtett távot, közben a mozgásidőm meg nulla lesz? :)
Előzmény: Yoss (#3339)
Egy nagyon kezdő kérdésem volna:
A POIk tulajdonképpen most milyen viszonyban vannak magukkal a térképekkel, azaz hogy kötődnek hozzájuk?
Én térképek közül eddig alapvetően csak a tuhut és az openmaps-et használtam. Felrakom, és azt látom, hogy van számos POI a térképen. Viszont számomra nem világos az, hogy hogy kéne külön kezelni a POIkat a térképtől, illetve például mitől függ, hogy melyik milyen ikonnal jelenik meg, hisz ha jól látom, ugyanaz a POI másik térképen már máshogy néz ki. Azt sem tudom, hogy a tuhu és az openmaps térképekben benne lévő poik 100%-ig azonosak-e bár valahol mintha azt olvastam volna, hogy igen. Ha viszont így a térképhez kötődnek POIk, akkor hogy tudom több térkép esetén ezeket mind megjeleníteni, miközben a térképek közül esetleg csak egyet akarok használni?
Azt amúgy jól tudom, hogy kategóriánkénti ki be kapcsolgatás vagy egyéb paraméterezés (milyen poi milyen nagyítási szinten jelenik meg) az nem nagyon van? Pl. a térkép Bp-i része tele van szelektív hulladékgyűjtő ikonokkal, aminek egyfelől nagyon örülök, másrészt én most annyira nem akarom látni őket...
A POIk tulajdonképpen most milyen viszonyban vannak magukkal a térképekkel, azaz hogy kötődnek hozzájuk?
Én térképek közül eddig alapvetően csak a tuhut és az openmaps-et használtam. Felrakom, és azt látom, hogy van számos POI a térképen. Viszont számomra nem világos az, hogy hogy kéne külön kezelni a POIkat a térképtől, illetve például mitől függ, hogy melyik milyen ikonnal jelenik meg, hisz ha jól látom, ugyanaz a POI másik térképen már máshogy néz ki. Azt sem tudom, hogy a tuhu és az openmaps térképekben benne lévő poik 100%-ig azonosak-e bár valahol mintha azt olvastam volna, hogy igen. Ha viszont így a térképhez kötődnek POIk, akkor hogy tudom több térkép esetén ezeket mind megjeleníteni, miközben a térképek közül esetleg csak egyet akarok használni?
Azt amúgy jól tudom, hogy kategóriánkénti ki be kapcsolgatás vagy egyéb paraméterezés (milyen poi milyen nagyítási szinten jelenik meg) az nem nagyon van? Pl. a térkép Bp-i része tele van szelektív hulladékgyűjtő ikonokkal, aminek egyfelől nagyon örülök, másrészt én most annyira nem akarom látni őket...
Akkor sem lenne jobb, mert akkor meg az "ugrálás" miatt jóval hosszabb utat mutatna, mint a valóság.
Előzmény: TRider (#3338)
Szóval akkor valamit valamiért. Bár egy túra GPS-nél azért nem ritka, hogy a felhasználó gyalogosan használja, szóval az 50% fölötti tévedés (az adatmezőknél) elég soknak tűnik.
A megoldás talán egy "Static navigation On/Off" kapcsoló lehetne, amivel a felhasználó maga választhatna.
A megoldás talán egy "Static navigation On/Off" kapcsoló lehetne, amivel a felhasználó maga választhatna.
Jelenleg pont ez a gyalogos gps-ek rákfenéje. Ha magas a limit akkor sok állásidő, és ládát keresni is nehéz mert alig alig mozog a koordináta. Ha a limit alacsony akkor beleméri a pozíció ingadozásokat a track-be és ezért jóval nagyobb hosszak jönnek ki, illetve a tévedés sebességfüggő is lesz. Pl az Oregon kezdetben nagyon szőrös tracklogot húzott, majd a szörnyülködés hatására ezt javították. Ennek látod az eredményét.
Moderátor
Előzmény: TRider (#3336)
Reggel gyalog jöttem be az irodába, kényelmes tempóban, megállás nélkül (nyakamban az 550-essel :). Az órám és az Oregon szerint is 38 perc alatt értem be, ami kb. 3,5 km/órás átlagsebességet jelent.
Viszont a Mozgásidő és Állásidő mezők nem a valóságot mutatják, nagyon nem azt. Az Oregon szerint csak 15 percet töltöttem mozgásban és 23 percet álltam (??). Mindezt úgy, hogy állandó tempóban, családi házas övezetben, folyamatosan jöttem. Így a mozgás átlagsebessége sem valós: 7,8 km/óra.
Hogy működik ez az Oregonban? Itt is van "Static navigation", ami bizonyos sebesség alatt nem veszi figyelembe a mozgást? Lehet ennek a mértékét állítani, netán ki lehet kapcsolni? Nálatok ez hogy működik?
Viszont a Mozgásidő és Állásidő mezők nem a valóságot mutatják, nagyon nem azt. Az Oregon szerint csak 15 percet töltöttem mozgásban és 23 percet álltam (??). Mindezt úgy, hogy állandó tempóban, családi házas övezetben, folyamatosan jöttem. Így a mozgás átlagsebessége sem valós: 7,8 km/óra.
Hogy működik ez az Oregonban? Itt is van "Static navigation", ami bizonyos sebesség alatt nem veszi figyelembe a mozgást? Lehet ennek a mértékét állítani, netán ki lehet kapcsolni? Nálatok ez hogy működik?
ezzel az 1000 útponttal nekem a GC-n volt egy ideig gondom. Itt is én voltam a hülye, mert az egész ország ládáit letöltöttem volna útpontokkal együtt. Most már nekem belefér (bár ebben sok munka rejlik). :-)
Az meg egy érthetetlen, hogy 2000 ponthoz (ami leírásokkal jóval nagyobb helyet foglal, mint az útpontok) miért csak 1000 útpontot enged? De valszeg Csuhásnak van igaza: így kétszer adható el...
Az meg egy érthetetlen, hogy 2000 ponthoz (ami leírásokkal jóval nagyobb helyet foglal, mint az útpontok) miért csak 1000 útpontot enged? De valszeg Csuhásnak van igaza: így kétszer adható el...
Előzmény: Csigabiga (#3331)
Az útvonalpont elhelyezésnek a fő lényege az úttervezés. Az hogy oda találj valahová...
Elképzelhetetlen pl. egy tengeri navigáció útpontok nélkül, hiszen ott nincsennek utak. Indulás előtt felrakod az útpontokat, majd útpontról útpontra mész ezek lesznek a fordulók. Már az 1000 útpont is kezelhetetlen ha túl közel vannak. A föld túlodalán meg max. emlékből őriz meg valaki néhány útpontot, mert nem valószínű, hogy mindennap arra jár. Ráadásul a GPS-ek is néhány év alatt megöregszenek, leváltják őket az újabb másképp rögzítő, más szoftverrel működő új modellek.
(Előkerült az első 1993-as Ericsson 450-es, általam használt mobiltelefon. Ez kb. egy 3 kg-os kézitáska... :) Hol volt akkor szó még GPS-ről... )
Elképzelhetetlen pl. egy tengeri navigáció útpontok nélkül, hiszen ott nincsennek utak. Indulás előtt felrakod az útpontokat, majd útpontról útpontra mész ezek lesznek a fordulók. Már az 1000 útpont is kezelhetetlen ha túl közel vannak. A föld túlodalán meg max. emlékből őriz meg valaki néhány útpontot, mert nem valószínű, hogy mindennap arra jár. Ráadásul a GPS-ek is néhány év alatt megöregszenek, leváltják őket az újabb másképp rögzítő, más szoftverrel működő új modellek.
(Előkerült az első 1993-as Ericsson 450-es, általam használt mobiltelefon. Ez kb. egy 3 kg-os kézitáska... :) Hol volt akkor szó még GPS-ről... )
Előzmény: skiccpausz (#3332)
Nem fog tudni sose 3000-et. Azt majd az oregon 700 fogja tudni ami pontosan ugyanazt a panelt tartalmazza mint az O300, de levehető előlapos lesz.
De komolyra fordítva, semmilyen műszaki korlát sincs. ( Lásd a poikat, ott sincs limit ) Nagy proci terhelest se jelentene hiszen a kijelzőre egyszerre úgyse fér sok belőlük. Kizárólag marketing szempontokból van limit.
De komolyra fordítva, semmilyen műszaki korlát sincs. ( Lásd a poikat, ott sincs limit ) Nagy proci terhelest se jelentene hiszen a kijelzőre egyszerre úgyse fér sok belőlük. Kizárólag marketing szempontokból van limit.
Moderátor
Előzmény: skiccpausz (#3332)
Miért van az,hogy meg tudták emelni 1000-ről 2000-re,de nem emelik mondjuk végtelenre?! Van ennek valami szoftveres határa? Nagyon leterhelné a sok egyéni-pont a prociját?!:D Vagy csak üzlet,hogy lehessen még mit frissíteni...mondjuk 3.42 már 3000-t,majd a 3.43 4000-t tud majd....
Előzmény: Csuhás (#3330)
Még annyit hozzátennék, hogy miután megnézted mapszószban a ládák számát, ne mentsd el kilépéskor, mert akkor elvesznek a leírások!
Előzmény: kl (#3325)
Én Mapsource-al szoktam megnyitni a letöltött gpx-et. Abban látom, hogy hány darab pontot tartalmaz.
Előzmény: kl (#3323)
Köszi!
Honnan tudom meg, hogy hány db GG pont van a kategóriában? pld. kincskeresésben a meg nem találtjaim. Csak azt látom, hogy hány megát tölt le. Így nem tudom, hogy tele lesz-e, vagy van még hely?
Honnan tudom meg, hogy hány db GG pont van a kategóriában? pld. kincskeresésben a meg nem találtjaim. Csak azt látom, hogy hány megát tölt le. Így nem tudom, hogy tele lesz-e, vagy van még hely?
Előzmény: Bacu (#3322)
Szia!
GC ládák letöltése esetén ajánlom a megyénkénti, vagy a hegységenkénti bontásban való letöltést. Ha tudod kb merre mászkálsz általában, akkor célszerű csak azokat felrakni.
Amikor pedig messzebbre mész, akkor előtte betárazod azokat a ládákat is a gépbe.
GG esetén: beállíthatsz játék típust, és meg nem talált ládákat. (térképek menüpont) Bevallom ezt az adatbázisomat ritkán szoktam frissíteni, és akkor is mindet leszedem.
Új frissítés előtt mindenképp törölni kell az útpontokat a beállítások menüpontban, mert sajnos nem írja őket nagyon felül az oregon.
Normál játékok esetén gpx formátumban töltögess le. (gc oldalon adj hozzá x darab logot is) és a gép gpx könyvtárába másold be őket.
Wherigo esetén: szerintem ezt célszerű akkor csak mikor mész azelőtt leszedni, és felrakni. Ez gwc kiterjesztésűek, és a Wherigo könyvtárba kell őket másolni.
Röviden ennyi! :)
adatelvesztés: szerintem random az egész! Papír, ceruza és kockás füzet illetve kellő kitartással össze tudod hasonlítani mi van meg, mi nincs. Ez azonban elég hülye vicc, így nem ajánlom :)
Amúgy pedig üdv a klubban! :)
GC ládák letöltése esetén ajánlom a megyénkénti, vagy a hegységenkénti bontásban való letöltést. Ha tudod kb merre mászkálsz általában, akkor célszerű csak azokat felrakni.
Amikor pedig messzebbre mész, akkor előtte betárazod azokat a ládákat is a gépbe.
GG esetén: beállíthatsz játék típust, és meg nem talált ládákat. (térképek menüpont) Bevallom ezt az adatbázisomat ritkán szoktam frissíteni, és akkor is mindet leszedem.
Új frissítés előtt mindenképp törölni kell az útpontokat a beállítások menüpontban, mert sajnos nem írja őket nagyon felül az oregon.
Normál játékok esetén gpx formátumban töltögess le. (gc oldalon adj hozzá x darab logot is) és a gép gpx könyvtárába másold be őket.
Wherigo esetén: szerintem ezt célszerű akkor csak mikor mész azelőtt leszedni, és felrakni. Ez gwc kiterjesztésűek, és a Wherigo könyvtárba kell őket másolni.
Röviden ennyi! :)
adatelvesztés: szerintem random az egész! Papír, ceruza és kockás füzet illetve kellő kitartással össze tudod hasonlítani mi van meg, mi nincs. Ez azonban elég hülye vicc, így nem ajánlom :)
Amúgy pedig üdv a klubban! :)
Előzmény: kl (#3321)
Hi!
Új fiú vagyok, ezért kérnék segítséget.
Az O300-ra szeretném letölteni a GG kincskereső játékokat. A GC pontok mellé szeretném letölteni a leírásokkal együtt a GG pontokat. Ezt technikailag meg is tettem, de az 1000 pontos korlát miatt biztos, hogy veszett el pont valamelyik halmazból.
Honnan látom, hogy hány db-ot töltök le?
Lehet-e szűrni valahogy földrajzilag?
Új fiú vagyok, ezért kérnék segítséget.
Az O300-ra szeretném letölteni a GG kincskereső játékokat. A GC pontok mellé szeretném letölteni a leírásokkal együtt a GG pontokat. Ezt technikailag meg is tettem, de az 1000 pontos korlát miatt biztos, hogy veszett el pont valamelyik halmazból.
Honnan látom, hogy hány db-ot töltök le?
Lehet-e szűrni valahogy földrajzilag?
A térkép a 30 évvel ezelőtt még titkos papír alapú terep térképek digitalizálásból és a NaviGiude Magyarország egy korábbi verziójának úthálózat összefésülésével készült. Nem volt cél az esetleges útszakadások összekötése, és az úton tervezhetőség javítása. Ezt csak örökölte a digitális elődtől. Ennek a térképnek az élettere a szilárd utak végén kezdődik. :)
Előzmény: Togo (#3319)
Topo tulajként elmondhatom, hogy keresni nem lehet rajta, nem foglalkozik a kresz szabályaival, de útra lehet rajta tervezni.
Előzmény: capo (#3318)
Sajna a rejtekhely.ro GPX állománya egy sima útpont lista elmentve GPX formátumban (Mapsource, Save As.. GPX), de nem tartalmazza a GroundspeakGPX kiterjesztett adatmezőket amitől a Colorado/Oregon geoládáknak ismerné fel. Köztes megoldásnak a GSAK programot ajánlom ami megfelelő extra szkriptek segítségével átalakítja ezt a listát. Sajna még nem volt időm kikísérletezni.
Előzmény: sania (#3309)
úgy tünik egy hard reset segített. Bár nem biztos hogy hard, mert a 3.2-es maradt asszem, csak a profile-ok tüntek el...
Előzmény: camenzind (#3311)
Biztos így van. Én nem tudok érdemben hozzászólni..De azt gondolom, ha valami nagyon átütő dolog lenne, akkor drágább is lenne, meg többet lehetne hallani is róla..
Előzmény: Sancho (#3313)
Nálam okosabb azt mondta, hogy nagy áramhoz jó, a NiZn hasonló a NiCd-hez. Inkább fejlámpa. De akkor már Li-ion AA, ami 3,7 V-os.
Előzmény: Yoss (#3306)
Jól látom, hogy az Oregon nem jeleníti meg a wherigo játékok kezdő koordinátáját?
Sem a térképen, sem a játékokban nem találom...
Sem a térképen, sem a játékokban nem találom...
3.2 óta Colorado is ezt csinálja nekem, de a trackekkel is.
A kütyün még látszik a fekete vonalka, aztán MS mondja hogy nincs rajta. GPX/current-ben sincs semmi
A kütyün még látszik a fekete vonalka, aztán MS mondja hogy nincs rajta. GPX/current-ben sincs semmi
Előzmény: Yoss (#3224)
Rejtekhely.ro. A 'Felhsználói felület' menüben, a 'Letöltések' alatt tudod más formátumban is letölteni egyszerre az pont, akár gpx, mps, stb is.
Előzmény: Darazs (#3300)
Milyen térképet, vagy térképeket használsz használsz?
Tény, hogy az Oregon érzékeny az útvonal tervezésre. Ha a NaviGuide Magyarország 5.3 van feltöltve akkor jó beállítások esetén nem igazán lehet ilyen hiba. Ha TopoGuide vagy más akkor igen. De ha NaviGuide Mo.-ból tervezel valamely CityNavigátor térképbe külföldi címre akkor is kiírhat ilyet. Ennek az oka a térképek közötti vektor szakadás, vagy valamely letiltott úton lehet csak megközelíteni a címet...
Tény, hogy az Oregon érzékeny az útvonal tervezésre. Ha a NaviGuide Magyarország 5.3 van feltöltve akkor jó beállítások esetén nem igazán lehet ilyen hiba. Ha TopoGuide vagy más akkor igen. De ha NaviGuide Mo.-ból tervezel valamely CityNavigátor térképbe külföldi címre akkor is kiírhat ilyet. Ennek az oka a térképek közötti vektor szakadás, vagy valamely letiltott úton lehet csak megközelíteni a címet...
Előzmény: skiccpausz (#3303)
Hát engem is érdekelne, milyen az önkisülése..A kapacitása nem túl nagy a NiMH-k is tudnak ennyit. A feszültsége nagyobb, de kérdés mennyi a max áramleadása? Nem tom, szerintem nincs itt túl nagy áttörés. De majd megláttyuk :)
Előzmény: Sancho (#3304)
Ja rejtekhely.ro???
Az egy külön "állatfaj". Soha nem tudtam azon az oldalon kiigazodni.
Az egy külön "állatfaj". Soha nem tudtam azon az oldalon kiigazodni.
Előzmény: Darazs (#3300)
Mit tudtok a NiZn akkukról? Az AA változat 1,6 V-os darabja. Persze, másik töltő kell hozzá.
Amazon ár töltővel négy darab esetén: [link]
Code=as2&camp=1789&creative=390957&creat iveASIN=B0029NZVZ0
Gyártói oldal: [link]
Meddig brhatja az akku a GPS-ben? Jobb lehet a NiMH-nél?
Amazon ár töltővel négy darab esetén: [link]
Code=as2&camp=1789&creative=390957&creat iveASIN=B0029NZVZ0
Gyártói oldal: [link]
Meddig brhatja az akku a GPS-ben? Jobb lehet a NiMH-nél?
azt mondja,h: Útvonaltervezési hiba!
de az a furcsa,h ha kb.15 méterre a pillanatnyi helyzetem mellé nyomok,akkor oda készségesen elnavigál,de mondjuk ha beírom,h Hova>...>Debrecen , akkor Útvonaltervezési hiba!
de az a furcsa,h ha kb.15 méterre a pillanatnyi helyzetem mellé nyomok,akkor oda készségesen elnavigál,de mondjuk ha beírom,h Hova>...>Debrecen , akkor Útvonaltervezési hiba!
Előzmény: scele (#3294)
A Groundspeak formátumban letöltött ládákat közvetlenül fájlkezelővel másold be az Oregon GPX könyvtárába. Így a Geocaching menüpont alatt jelennek meg a ládák és ott lesz a ládaleírás is, plusz az utolsó x db log (ha kérted a letöltésnél).
Előzmény: Darazs (#3297)
Ha a gc-ről töltesz akkor a fájlformátum címszó alatt választod ki a groundspeak gpx formátumot.
Ha innét a gg-ről akkor a "Milyen formátumban szeretnéd:" címszó alatt találod.
És persze mindkét oldalon a TÉRKÉP oldal a kiindulási alap.
GROUNDSPEAK GPX-et eszik az o550, más nem kell neki!!!!
Ha innét a gg-ről akkor a "Milyen formátumban szeretnéd:" címszó alatt találod.
És persze mindkét oldalon a TÉRKÉP oldal a kiindulási alap.
GROUNDSPEAK GPX-et eszik az o550, más nem kell neki!!!!
Előzmény: Darazs (#3297)
Nagyon vicces... Mivel hogy egy közelemben lévő láda koordinátáit töltöttem le wpt formátumban és csak wpt formátumban van csiripelhetek reggelig... és nem lesz huuuuuu
.gpx Groundspeak (gpx) Ebben a formátumban töltsd le a pc-dre és közben 3szor fújjál rá a monitorra és mond azt , hogy csiribú-csiribá. Ha így teszel akkor a ms is megnyitja és az o550-re is simán áthúzhatód! De áthúzás közben mindenképpen azt kell mondani, hogy húúúúúúúúúúúú!
Tégy így és minden ok lesz!
Tégy így és minden ok lesz!
Előzmény: Darazs (#3292)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |