Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Köszi!
Elsőre én is így próbáltam, mégsem ment. Most megint megcsináltam, így, ahogy Te leírtad, és láss csodát, megy. Köszönöm a segítséget, remélem sok örömöm lesz a készülékben.....(Valóban nem jó helyen vettem, de így volt a legolcsóbb :) )
Elsőre én is így próbáltam, mégsem ment. Most megint megcsináltam, így, ahogy Te leírtad, és láss csodát, megy. Köszönöm a segítséget, remélem sok örömöm lesz a készülékben.....(Valóban nem jó helyen vettem, de így volt a legolcsóbb :) )
Előzmény: magpet (#379)
Az elsőre látszik, hogy nem jó helyen vetted... :)
A GPX-et ne nyisd meg MapSource-ban, hanem közvetlenül másold fel az Oregonra a Garmin\GPX könyvtárba, és menni fog.
A GPX-et ne nyisd meg MapSource-ban, hanem közvetlenül másold fel az Oregonra a Garmin\GPX könyvtárba, és menni fog.
Házigazda
Előzmény: Aron_csapata (#378)
Szia magpet!
Most vettem egy Oregon 300-ast, de nem tudom, hogyan lehet Groundspeak GPX formátumú fájlokat rátölteni. A hagyományos rátöltés MapSource-ban megy, de abban nincsenek benne a ládaleírások! Ha van erről valahol (magyarul) cikk, linkeld be légyszíves, ha nincs, akkor leírnád a lépéseket? (onnantól kezdve, hogy a geocaching.hu-ról letöltöttem a Groundspeak gpx formátumú fájlt). Ugyanis a gépen bármelyik meghajtó (saját memó, vagy kártya) bármelyik mappájába másolom fel, a készülék a Geocaching menüpontban azt írja ki, hogy nincs rá adat töltve gpx formátumban!
Előre is köszi a választ.
Most vettem egy Oregon 300-ast, de nem tudom, hogyan lehet Groundspeak GPX formátumú fájlokat rátölteni. A hagyományos rátöltés MapSource-ban megy, de abban nincsenek benne a ládaleírások! Ha van erről valahol (magyarul) cikk, linkeld be légyszíves, ha nincs, akkor leírnád a lépéseket? (onnantól kezdve, hogy a geocaching.hu-ról letöltöttem a Groundspeak gpx formátumú fájlt). Ugyanis a gépen bármelyik meghajtó (saját memó, vagy kártya) bármelyik mappájába másolom fel, a készülék a Geocaching menüpontban azt írja ki, hogy nincs rá adat töltve gpx formátumban!
Előre is köszi a választ.
Előzmény: magpet (#377)
Tulajdonképpen benne is van, csak nem koordináta-keresésnek hívják, hanem új pont létrehozásának. Ugyanaz a történet: megadsz egy koordinátát, megnézheted térképen, navigálhatsz rá. Csak még el is menti. :)
Házigazda
Előzmény: optikus (#376)
nem teljesen ertem a kerdest de ha az hogy hogyan lehet gps koordinata alapjan terkeppoziciot lelni akkor ahhoz a legujabb firmware segit (oregon v2.60/2.55).
a hova gomb utan mostmar lehet valasztani a coordinates opciot is.
mas kerdes hogy egy gps-nel plane ilyen szintu es aru kategorianal ez azert alapban benne lehetne.
a hova gomb utan mostmar lehet valasztani a coordinates opciot is.
mas kerdes hogy egy gps-nel plane ilyen szintu es aru kategorianal ez azert alapban benne lehetne.
Előzmény: sublett (#372)
Nem, teljesen jól beszélsz. De az útvonal útvonalként áttöltve ezt nem fogja tudni, csak ezzel a bizonyos track-ké konvertálással. Ha valakit nem zavar, hogy a pontos követéshez nem útvonalon, hanem track-en kel indítani a navigációt, akkor tökéletesen működő megoldás.
Házigazda
Előzmény: Fairy (#374)
Nagyon tapasztalatlan vagyok a témában, de ez nem lehet megoldás?
Megtervezed az útvonalat, elmented, majd ezzel a gyanús nevű WinGDB-vel átalakított nyomvonallá. Az így kapott fájlt megnyitod MapSource-ban és feltöltöd a GPS-re.
Hülyeséget beszélek?
Megtervezed az útvonalat, elmented, majd ezzel a gyanús nevű WinGDB-vel átalakított nyomvonallá. Az így kapott fájlt megnyitod MapSource-ban és feltöltöd a GPS-re.
Hülyeséget beszélek?
Előzmény: magpet (#359)
Szerintem ez itt az. Vagy Te valami mast ertesz "koordinata szerinti helykereses" alatt?
Házigazda
Előzmény: sublett (#372)
köszi magpet!
énis kb eddig jutottam. De egy GPS-ben nem kellene, hogy alap legyen a koordináta szerinti helykeresés? Főleg egy oregonban (vagy coloradoban) amik annyira felhasználóbarátok.
no mindegy, vhogy csak elboldogulok, de ha vkinek eszébe jut még vmi tipp, az ne tartsa magában! :)
énis kb eddig jutottam. De egy GPS-ben nem kellene, hogy alap legyen a koordináta szerinti helykeresés? Főleg egy oregonban (vagy coloradoban) amik annyira felhasználóbarátok.
no mindegy, vhogy csak elboldogulok, de ha vkinek eszébe jut még vmi tipp, az ne tartsa magában! :)
Előzmény: magpet (#369)
OFF: Dehogy tudok! Meg írni se. Kérdezd meg a GPSGames és a Geochallenge (meg sok egyéb oldal) önkéntes lektor-korrektorát, Piretet! Képes vagyok megírni egy tesztet, elolvasni 5-ször, majd a benne maradt 27 elgépeléssel boldogan közzétenni. Garantálom, hogy mindkét oldalon ebben a pillanatban is több tucat ilyet találsz az írásaimban. :)
Házigazda
Előzmény: rekasi (#370)
Oregonon nincs enter (szerintem Coloradora gondolsz). Itt a menuben utpont felvetele (vagy valami hasonlo), majd koordinata atirasa.
Házigazda
Előzmény: rekasi (#368)
Térképet nézed nyomsz egy hosszú (<2 sec) entert, Szerkesztés, Pozició módosítása, stb. Kész és már van is egy pontod a beírt koordiátákkal.
Előzmény: sublett (#367)
Sziasztok újra!
még mindig at oregon300-at nyúzom (igaz még csak 3 hete :) )
Mivel egy olyan ljubljanai városnézésre készülök, ahol az egyes virtális geoládákban a következő pont koordinátái vannak bekódolva szükségem lesz arra atz opcióra, hogy koordináta szerint tervezzem meg az utat, de a felhasználó barát üzemmódban nem telálom sehol. Magyar menüvel nyomom, gondolom a Hova? menüponton belül kell kersgetnem, segítsetek, hogy pontosan hol.
Előre is köszi!!
még mindig at oregon300-at nyúzom (igaz még csak 3 hete :) )
Mivel egy olyan ljubljanai városnézésre készülök, ahol az egyes virtális geoládákban a következő pont koordinátái vannak bekódolva szükségem lesz arra atz opcióra, hogy koordináta szerint tervezzem meg az utat, de a felhasználó barát üzemmódban nem telálom sehol. Magyar menüvel nyomom, gondolom a Hova? menüponton belül kell kersgetnem, segítsetek, hogy pontosan hol.
Előre is köszi!!
koszi a velemenyt hasznos volt. meg nem neztem meg szemelyesen a topot de erdekes lesz.
Előzmény: Bandy (#365)
Szia!
Mindenképp az openmaps-ot ajánlom!
Én a szlovák paradicsomban jártam, és mind az odavezető utak, mind az ottani út jelölések pontosabbak, áttekinthetőbbek, mint a slovakia topon. Az sem rossz, sőt!, de az openmapsot messze nem szabad "ha ló nincs, jó a szamár"-nak tekinteni. Sok szempontból jobb, és ami rajta van, mindenképp pontosabb, mint az egyebek.
Mindenképp az openmaps-ot ajánlom!
Én a szlovák paradicsomban jártam, és mind az odavezető utak, mind az ottani út jelölések pontosabbak, áttekinthetőbbek, mint a slovakia topon. Az sem rossz, sőt!, de az openmapsot messze nem szabad "ha ló nincs, jó a szamár"-nak tekinteni. Sok szempontból jobb, és ami rajta van, mindenképp pontosabb, mint az egyebek.
Előzmény: optikus (#356)
Kösz, sikerült megterveznem az utat, majd készítettem belőle a WinGDB3-al tracket is.Van viszont másik gondom: az Oregonon van vagy 130 olyan waypoints amit egyesével kellene kitörölni, erre van valamilyen gyorsabb mód? Ha betöltöm Mapsource-be device-ról és kitörlöm, majd visszatöltöm azt a párat, akkor ugyanúgy megmarad a sok.
Mert a 300-as is szép sárgába van öltöztetve. Sokkal szebb, mint a 200-as. :-)
Előzmény: magpet (#361)
Nagyon csodálkozom, hogy a 300-asodat még nem építetted át egy szép sárga 200-as házba! :) Apropó 200:
Oregon200+NaviGuide akció kerekedett. :)
Oregon200+NaviGuide akció kerekedett. :)
Házigazda
Előzmény: scele (#360)
"de vannak, akiket a színvilág is tud befolyásolni a döntéshozatalban."
Vajon kiről van szó? :-))))))))
Vajon kiről van szó? :-))))))))
Ez mind stimmel, de egy dolgot nem árt tudni: ha a MapSource-ban leböksz 3 pontot, és közöttük a program szép részletes útvonalat tervez pl. a NaviGuide-on, attól még az útvonal az általad lebökött 3 pontból fog állni. Ha tehát áttöltöd az Oregonra, ahol ha esetleg nincs alatta a NaviGuide, akkor az útvonal egészen máshogy fog kinézni, mint PC-n.
Házigazda
Előzmény: optikus (#358)
lehet, edit menu, new waypoint, new route, vagy az eszkozsoron a waypoint tool vagy route tool. eleg egyszeru hasznalni kijelolsz waypintokat es osszekotod a route toolal. majd ezeket belekuldheted az eszkozbe, a transfernel kivalaszthatod hogy a terkepek mellett meg mit akarsz ratolteni.
Előzmény: Fimre (#357)
PC-n is lehet a Mapsource programmal útvonalat terveztetni? Kényelmesebb lenne, s utána csak áttölteném az Oregonba.
minden esetre feltettem ezt az openmapost, majd megprobalom valahol osszenezni a topo slovakiaval. lehet hogy elmegyek a navigatehez es megkerem mutassak meg miert erdemesebb azt megvennem ;)
Előzmény: magpet (#355)
Az Openmaps ugyanúyg készül, mint a turistautak.hu: minél több arra járó tölti fel a trackjeit, annál részletesebb lesz a térkép. A napokban pl. Ausztriában jártunk (Rax vidéke), és az Openmaps sokkal többet mutatott és pontosabb volt, mint a Topo Austria. (Csak azért nem töltöttem fel bejárt trackeket, mert már minden útvonalunk hibátlanul rajta volt az OpenMaps-en.)
Házigazda
Előzmény: optikus (#353)
hat nezegettem, de pl a magas tatra egy ott vetelezett terkepen joval reszletesebb es fokent turista dolgokra kihegyezetteb.
persze ahhoz kepest hogy ingyenes egesz jo.
ezert neznem meg a gyarit hogy az mit tud ezekhez kepest.
persze ahhoz kepest hogy ingyenes egesz jo.
ezert neznem meg a gyarit hogy az mit tud ezekhez kepest.
Előzmény: R.Guszty (#352)
haho! sehol senki?
szlovakiaba leginkabb tatraba milyen terkep javasolt? neztem a navigatenal a topo slovakia nevu cuccot de valahogy nem gyozott meg a leirasa. mindenkeppen olyan kene amivel a hegyekben tudok maszkalni ismeri a turautvonalakat. az se lenne baj ha lehetne vele autoval is navigalni (bar ahogy elnezem meg ennyiert lehet venni egy autoroute terkepet is:( ). 25 rugesz nem keves erte. esetleg van tapasztalata vele valakinek?
mivel nem voltam meg a navigatenal igy nem tudom hogy ott megnezhetoek a forgalmazott terkepek? esetleg alternativ bolt?
azt sem ertem hogy mig a navigate oldalan 25e addig az osszes partner uzleteben legalabb 35e sot van ahol 50e ugyanez...
szlovakiaba leginkabb tatraba milyen terkep javasolt? neztem a navigatenal a topo slovakia nevu cuccot de valahogy nem gyozott meg a leirasa. mindenkeppen olyan kene amivel a hegyekben tudok maszkalni ismeri a turautvonalakat. az se lenne baj ha lehetne vele autoval is navigalni (bar ahogy elnezem meg ennyiert lehet venni egy autoroute terkepet is:( ). 25 rugesz nem keves erte. esetleg van tapasztalata vele valakinek?
mivel nem voltam meg a navigatenal igy nem tudom hogy ott megnezhetoek a forgalmazott terkepek? esetleg alternativ bolt?
azt sem ertem hogy mig a navigate oldalan 25e addig az osszes partner uzleteben legalabb 35e sot van ahol 50e ugyanez...
NaviGuide 5.1 NT térképfrissítés (beta teszt)
Elkészült a NaviGuide Magyarország 5.1-es frissítésének nyilvános teszt verziója. Ha kedvet érez a friss térképe kipróbálására, akkor válasszon az alábbi letöltési lehetőségek közül!
[link]
erdemes elolvasni a rizsat mert ugy latom egy csomo hasznos dolog van benne, pl a tartosan lezart teruletek (4-es metro miatt) meg az uj autopalya szakaszok, stb.
Elkészült a NaviGuide Magyarország 5.1-es frissítésének nyilvános teszt verziója. Ha kedvet érez a friss térképe kipróbálására, akkor válasszon az alábbi letöltési lehetőségek közül!
[link]
erdemes elolvasni a rizsat mert ugy latom egy csomo hasznos dolog van benne, pl a tartosan lezart teruletek (4-es metro miatt) meg az uj autopalya szakaszok, stb.
A megoldás a folyamatos Oregon fagyásra: Navigate kft. gyári hozzáférésű frissítés.
Előzmény: kl (#342)
Közben befutott az Oregon 400t, íme egy kis info a térképről: Oregon 400t (geochallenge.hu)
Házigazda
nekem feltette rendesen. azota muxik nem volt kulonosebb csak a szokasos (9 muholdat lat de csak le fol mozognak es 10 perc mire koordinatat fog).
Előzmény: kl (#340)
Letezik egy oldal, ahol valaki lelkesen archival mindent, de most telefonrol nem talalom.
Házigazda
Előzmény: kl (#340)
Nincs kenyelmes megoldas, mert ugyanaz a product ID. Egy productbol pedig egy darab lehet egyszerre. Felteheted mindkettot konyvtar-atnevezgetos modszerrel, es MapSource elott mindig annak adsz rendes nevet, amelyiket latni akarod. De egyserre nem fogod soha.
Házigazda
Előzmény: scele (#332)
Na nem dadogok, csak a gépem küldte el 3x. Bocs.
Honnan lehetne letölteni direktben frissitést az Oregánohoz, mert a webupdater letöltötte a 2.6-ot. Azóta fagyott. Megpróbálnék egy régebbit, vagy ezt újra. De így fel sem ismeri a gépem sajna..
Honnan lehetne letölteni direktben frissitést az Oregánohoz, mert a webupdater letöltötte a 2.6-ot. Azóta fagyott. Megpróbálnék egy régebbit, vagy ezt újra. De így fel sem ismeri a gépem sajna..
Előzmény: kl (#339)
van. az egyik a gépeden, a másik a laptopodon. :o)
vagy registry-buherával esetleg a cél mappát változtasd meg, meg az adott ágat is nevezd át.
vagy registry-buherával esetleg a cél mappát változtasd meg, meg az adott ágat is nevezd át.
Moderátor
Előzmény: scele (#330)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |