Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Biztos vagy ebben? Bizonytalan emlékeim szerint a réteges térképek megjelenése óta van ez a hiba.
Moderátor
Előzmény: Bandy (#3443)
Az 550-esnél a 2.81-es béta még nem tartalmazta ezt az útvonal-láthatósági problémát, csak a 3.0-ás?
- A tervezett út hátralevő részének szintemelkedése megjeleníthető kék színnel a magasságdiagramon. Szintemelkedési adatokat (DEM) tartalmazó térkép szükséges hozzá. (Magyarországon pl. Naviguide, Topoguide)
- Ikonok megjelenítése az útpontok mellett a Hova? és a Geocaching menüpontokban.
- Telefonszámok megjelenítése a POI-k adatlapján.
- Iránytű, stopperóra, aktív geoláda és szintdiagram is kiválasztható a műszerfal nézetben (dashboard).
- Műszerfal nézet választható a térkép és az iránytű képernyőkhöz is.
- A pozíciót jelző nyíl véletlenszerűen ugrálhatott a mért és egy útraillesztett pozíció között.
- Mentett nyomvonalon navigálást választva a térképen megjeleníthetőek az adott nyomvonal magasabb és mélyebb pontjai (vagy csúcsok és völgyek, nem jut eszembe jobb fordítás) A nyomvonal mellett leszúrt útpontjaink névvel is megjelennek az aktív útvonal manővereinek listájában.
Képernyőképek az újdonságokról a Garmin blog-jában
- Ikonok megjelenítése az útpontok mellett a Hova? és a Geocaching menüpontokban.
- Telefonszámok megjelenítése a POI-k adatlapján.
- Iránytű, stopperóra, aktív geoláda és szintdiagram is kiválasztható a műszerfal nézetben (dashboard).
- Műszerfal nézet választható a térkép és az iránytű képernyőkhöz is.
- A pozíciót jelző nyíl véletlenszerűen ugrálhatott a mért és egy útraillesztett pozíció között.
- Mentett nyomvonalon navigálást választva a térképen megjeleníthetőek az adott nyomvonal magasabb és mélyebb pontjai (vagy csúcsok és völgyek, nem jut eszembe jobb fordítás) A nyomvonal mellett leszúrt útpontjaink névvel is megjelennek az aktív útvonal manővereinek listájában.
Képernyőképek az újdonságokról a Garmin blog-jában
Előzmény: yumi (#3413)
VIGYÁZAT! Az új firmware wherigo playere eléggé rendetlenkedik, így aki ilyet tervez a következőben játszani, az ne tegye fel!
köszönöm, megtettem .Valami varázslatos profilmegnevezések kerültek elő. Leginkább óegyiptomi rovásírásra hasonlítanak és készségesen azonnal lefagy a készülék.....de jó . Viszont tervez útvonalat :-)) . Valamiért az Antal Imre féle doktoros humoreszk jutott az eszembe , ahol agyba-főbe kapta a manyus a gyógyszert a mellékhatásokra.
Előzmény: Bandy (#3435)
Tudom, ez a kezdőlapom :) Az az infó volt új nekem hogy a Wherigo player verziószáma a főverzióval egyezik, mert talán most jártam másodszor ebben a menüpontban mióta megvettem az Oregon-t.
Előzmény: Csuhás (#3429)
Köszi a biztatást, frissítettem :) Egyelőre még a bétával nem bajlódtam, gondoltam ráér akkor is, ha a "rendes" sikerül. Majd holnap kipróbálom, hogy jó is lett-e. Meg visszatettem a ládákat, amik a boros játék során elvesztek... (Azóta nem használtam az Oregányót, mert megharagudtam rá.) De ha tegnap megtettem volna ezen lépéseket, akkor ma nem álltam volna Pécs főterén tétován, ugyanis energiában bővelkedő gps ugyan volt nálam, de semmi (vagyis csak egyetlen) láda koordináta :D Ha már a közelben jártam, elmentem hogy beelőzzem a pécsi különítmény nagyobbik részét, de az új gc láda becserkészése a nagy gyalogos forgalom miatt elmaradt. Aztán bementem a bankba, hogy vegyek ki pénzt, erre szégyenszemre majdnem bőgtem, mert nem kaptam pénzt, mivel nem tudtam leírni úgy a nevem az aláíró kartonra, mint 8 évvel ezelőtt..
Igen. Felmásolod a régi gcd fileot, majd újra indítva engeded hogy "frissítsen" a régi verzióra.
Moderátor
Előzmény: yumi (#3433)
halkan kérdem : ha Garmin bátyóék úgy döntenek , hogy ez így űberjó , akkor visszatölthető az előző szoftververzió ?
Útontartás kikapcsolva.Alant a 6.-i Track, ill a mai.De rakhattam volna bérmely előző napit, itt mindíg egymástól távol ment a track.
[link]
[link]
Előzmény: Csuhás (#3427)
Ha jól nézem akkor a player verzió száma mindig megegyezik a fő verziószámmal. Viszont a engine sajnos a kezdetek óta változatlanul 2.11. Azaz, ezek alapján nem várható javulás.
Moderátor
Előzmény: Bluedog (#3428)
Véletlenül bekapcsoltad az útontartást? ( A gps chipset programja nem változott, szóval a frissítés nem indokolja a pontosság javulását. Viszont a 120m az nagyon durva hiba, ilyent én csak rossz vételi helyen bekapcsolva tapasztaltam pár percig )
Moderátor
Előzmény: yumi (#3426)
Pozitívat is tudok jelezni.Mindennap ugyanazon 8km-es szakaszt nordic walkingolom be.GPS-nek sem egyszerű terep, sűrű csertölgyes stb. Eddig kb 80-120m tavolságban volt az oda/vissza
trackvonal egymástól Az új firmware ezt gusztusosan összehúzta majdnem egy vonallá.
trackvonal egymástól Az új firmware ezt gusztusosan összehúzta majdnem egy vonallá.
Akkor ma este még a beta legyen rajta? De mi van, ha épp a wherigo javult hatalmasat? Dilemma. No, azt hiszem, felteszem az újat, terepen majd elleszek topoguide-dal a következő fw-ig. :)
Köszi az infót mindenkinek!
Köszi az infót mindenkinek!
Házigazda
Előzmény: Bandy (#3423)
Nos nekem az 550-en az említett térképek mellett, légvonalnál sem mutatja a lila csíkot...
Előzmény: Csuhás (#3421)
Légvonalat nem próbáltam, de OMP-ből pont e miatt nem használok réteges térképet. Csak a komplett OMP CE 3D-t, mert a réteges, még a fekete rögzített tracket is kitakarta.
Előzmény: Csuhás (#3421)
Légvonalban mindenhol látszik a lila sáv, viszont amióta rétegesek a térképek azóta nem látszik a tervezett útvonal. Azaz már a beta verzión se volt jó.
Moderátor
Előzmény: Bandy (#3420)
Sajnos így van nálam is...
Pontosabban a Naviguide, és a Citynavigator esetében tökéletesen kirajzolja, és a Topoguideon is megy nekem, De az OMP, vagy a TuHu bármely porcikája eltünteti...
Még akkor is eltűnik a Topoguide mellől, ha csak az OMP "Trailmarks" tehát túrista jeles rétegét megpróbálom mellé kapcsolni.
Pontosabban a Naviguide, és a Citynavigator esetében tökéletesen kirajzolja, és a Topoguideon is megy nekem, De az OMP, vagy a TuHu bármely porcikája eltünteti...
Még akkor is eltűnik a Topoguide mellől, ha csak az OMP "Trailmarks" tehát túrista jeles rétegét megpróbálom mellé kapcsolni.
Előzmény: yumi (#3416)
Viszont Oregon tulajdonosok máshol is panaszkodnak erre:
http://forums.groundspeak.com/GC/index.p hp?showtopic=239922
http://forums.groundspeak.com/GC/index.p hp?showtopic=239922
Előzmény: Bluedog (#3418)
O300-nál sem... pontosabban a Navi Guide-nál látni az útvonalat, a TUHU-s térképeknél nem, csak "pár utcányit"
Előzmény: yumi (#3416)
sikeresen frissítettem (O550)....azóta a tervezett útvonalat nem mutatja sem úton,sem légvonalban. Ez csak nálam van így ?
Ezt a magassági előrejelzést mi alapján számolja? Ha magassági adatok nélküli - pl. Openmaps Szlovákia - térképen tervezek, akkor elég hozzá az 550-es alap DEM térképe?
Előzmény: Sancho (#3412)
Érdekes, hogy az O300/400 és az O550 firmware változatok más verziószámmal futnak, de ugyanazt tudják.
Oregon 550/550t [link]
Oregon 300/400 [link]
Bővebben a Trail Tech navigációról: [link] A lényeg, hogy túrázásnál a magassági adatokkal is kalkulál a gép.
Oregon 550/550t [link]
Oregon 300/400 [link]
Bővebben a Trail Tech navigációról: [link] A lényeg, hogy túrázásnál a magassági adatokkal is kalkulál a gép.
"de az új autópályaszakaszok, Völgyhíd, stb, nincsenek rajta"
az "új autópályaszakaszok" alatt nem tudom mit ért, de az m7 völgyhíd rajta van az online változatban. Vagy van már újabb "Völgyhíd" azóta?
az "új autópályaszakaszok" alatt nem tudom mit ért, de az m7 völgyhíd rajta van az online változatban. Vagy van már újabb "Völgyhíd" azóta?
Előzmény: scele (#3374)
Szervusztok, még csak ismerkedem a 'géppel'. Egy tegnapi 'webupdater' frissítésnél a dakotára még a 2.4-es verziót kaptam. Ez már kezeli a kmz-s CustomMap-eket. A 2.5-höz hogy lehet hozzájutni?
Előzmény: Bluedog (#3401)
Valaki el tudná nekem is küldeni azt a magyarosítást!
Illetve az új firmware linkjét is. (oregon300)
Előre is köszönöm szépen!
Illetve az új firmware linkjét is. (oregon300)
Előre is köszönöm szépen!
Changes from version 3.40 to version 3.50:
" Added ability to view elevation plot of upcoming active route or currently navigated track in blue.
" Added display of icons to the lists in Where To? > Waypoints and the Geocaching application.
" Added phone numbers when available to POI review pages.
" Added Compass, Stopwatch, Active Geocache, and Elevation Plot dashboard options.
" Introduced dashboard options to the Compass and Map pages.
" Improved track navigation
" Added ability to view elevation plot of upcoming active route or currently navigated track in blue.
" Added display of icons to the lists in Where To? > Waypoints and the Geocaching application.
" Added phone numbers when available to POI review pages.
" Added Compass, Stopwatch, Active Geocache, and Elevation Plot dashboard options.
" Introduced dashboard options to the Compass and Map pages.
" Improved track navigation
Béta után kijött a végleges fw. Dakota: 2.5, Oregon x00: 3.5, Oregon x50: 3.0
Esetleg én is megkaphatnám?
Régebben én is átírtam egy-két dolgot az enyémben, de azóta sok új frissítés jött ki, és megjelentek új dolgok a cuccbaan - angolul.
El is felejtettem már, hgy melyik file-ban kell kotorászni...
A frissítés nem írja felül a dolgokat? Vagy frissítés után érdemes megint felrakni rá a file-t?
Régebben én is átírtam egy-két dolgot az enyémben, de azóta sok új frissítés jött ki, és megjelentek új dolgok a cuccbaan - angolul.
El is felejtettem már, hgy melyik file-ban kell kotorászni...
A frissítés nem írja felül a dolgokat? Vagy frissítés után érdemes megint felrakni rá a file-t?
Előzmény: Csuhás (#3397)
Akkor nem küldöm:D
köszönöm nekem megérkezett és már fel is raktam...szebb azért így a fordítás:)
köszi
köszönöm nekem megérkezett és már fel is raktam...szebb azért így a fordítás:)
köszi
Előzmény: Csuhás (#3397)
Holnap elküldöm újra. Az itt megadott címedre ment. Esetleg skiccpausz átküldi hamarabb ha olvassa ezt.
Moderátor
Előzmény: Istyu (#3395)
A frissítés nálam az 550-esen az éppen aktuális profil beállításait megkeverte, de más gond nem volt vele. Ezért talán érdemes vagy lementeni előtte a profilokat, vagy létrehozni egy ideiglenes profilt a frissítés idejére.
Előzmény: berni (#3381)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |