Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Nem biztos, hogy kmz lesz ez térkép is - úgy elég nehezen lehetne megoldani a készülékhez lockolást (gondolom én, kiindulva a .kmz formátumából, tartalmából).
Inkább arra tippelnék, hogy img lesz, mint a "hagyományos" térképek, ebbe lesznek beleágyazva a műholdképek, és ezeket ugyanúgy jeleníti majd meg, mint egyes Bluechart G2 térképek, ahol a kikötőkről választható felülnézeti fénykép is.
Inkább arra tippelnék, hogy img lesz, mint a "hagyományos" térképek, ebbe lesznek beleágyazva a műholdképek, és ezeket ugyanúgy jeleníti majd meg, mint egyes Bluechart G2 térképek, ahol a kikötőkről választható felülnézeti fénykép is.
Előzmény: Andreas (#3461)
Érdekes ez a Garmin-féle dolog. A BaseCamp-et egy ideje nem nagyon nézegettem, mert elég lassú volt. Ha azt is sikerül mellé kicsit kipofozni, együtt egy jól használható dolog is kisülhet belőle.
Házigazda
Előzmény: Andreas (#3461)
Kérdés hogy az előfizetésre is vonatkozik-e a majd 100 megapixeles határ vagy ha ezt a hardver képességei korlátozzák akkor külön kikapcsolhatóak lesznek-e a kmz fájlok? Mert ha nem, akkor egyszeri 6,25 dollárért és alkalmanként 5 perc munkával magunknak gyárthatunk térképeket, feltéve ha megelégszünk a Google Earth magyarországi felbontásával:
Nagyobb méretű rasztertérkép elkészítése Garmin Colorado és Oregon GPS-ekhez
Nagyobb méretű rasztertérkép elkészítése Garmin Colorado és Oregon GPS-ekhez
Előzmény: Bluedog (#3459)
Igen, ez nyerő lenne, ráadásul érdemessé tenné a tulajdonságot. Ha egy nagyobb területet ráküldene, és az megfelelően nagyítható akkor igen, már utalok is:-))
Előzmény: Bluedog (#3459)
Számomra nem igazán derült még ki, hogy pontosan hogyan fog működni. A hírek alapján kell majd hozzá egy MyGarmin account, a - még meg nem jelent - 3.0-ás BaseCamp, és a letöltött térkép csak a beregisztrált GPS-en lesz használható.
(Én úgy képzelném el, hogy az új BaseCamp online bejelentkezik a MyGarmin acc-cal, megjeleníti a műholdképet, mint a Google Earth, kiválaszthatom a területet, amit összegyúr egy kalibrált térképpé, és a MapSource-hoz hasonlóan átküldi a GPS-re.)
Mindenestere az évi 30$ nem is tűnik soknak a korlátlan letöltésért, ha rólunk is ilyen felbontása van a Garminnak.
(Én úgy képzelném el, hogy az új BaseCamp online bejelentkezik a MyGarmin acc-cal, megjeleníti a műholdképet, mint a Google Earth, kiválaszthatom a területet, amit összegyúr egy kalibrált térképpé, és a MapSource-hoz hasonlóan átküldi a GPS-re.)
Mindenestere az évi 30$ nem is tűnik soknak a korlátlan letöltésért, ha rólunk is ilyen felbontása van a Garminnak.
Előzmény: Bandy (#3458)
Hoppá!
Sejtettem, hogy a Garmin akar valamit ettől a saját térképes dologtól. Ezzel próbálnák ellensúlyozni a Google által ígért egyre jobb élő műholdképes navigációkat?
érdés azok felé, akik ezt jobban értik, hogy a Base Camp valahogy kalibrálni tudja ezt, és úgy küldi fel a gépre, vagy marad továbbra is a kisipari módszer?
Sejtettem, hogy a Garmin akar valamit ettől a saját térképes dologtól. Ezzel próbálnák ellensúlyozni a Google által ígért egyre jobb élő műholdképes navigációkat?
érdés azok felé, akik ezt jobban értik, hogy a Base Camp valahogy kalibrálni tudja ezt, és úgy küldi fel a gépre, vagy marad továbbra is a kisipari módszer?
Előzmény: Bluedog (#3457)
Ez érdekes új Garmin szolgáltatásnak tűnik: Jövő hét keddtől az egész Földre szubméteres felbontású műholdképeket ígérnek évi 30$-os előfizetésért a custom map-et támogató készülékekre:
http://www.gpsreview.net/garmin-birdseye -satellite-imagery/
http://www.gpsfix.net/garmin-announces-b irdseye-satellite-imagery-subscription/
A Garmin valamiért leszedte a hivatkozott linket, de ez volt fent:
- Transfer an unlimited number of satellite and aerial images to your device with this subscription and free software BaseCamp".
- High-resolution sub-meter color satellite imagery captures the world in brilliant clarity and detail.
- Makes it easy for hunters to perform preseason scouting, determine placement of stands and locate game pinchpoints.
- Helps hikers and campers find trails/trailheads and clearings for camping areas.
- Lets geocachers determine the terrain type around a cache and identify parking areas close to the caches.
- Allows travelers to view tourist hot spots and landmarks from an aerial view to make excursions memorable without getting lost.
http://www.gpsreview.net/garmin-birdseye -satellite-imagery/
http://www.gpsfix.net/garmin-announces-b irdseye-satellite-imagery-subscription/
A Garmin valamiért leszedte a hivatkozott linket, de ez volt fent:
- Transfer an unlimited number of satellite and aerial images to your device with this subscription and free software BaseCamp".
- High-resolution sub-meter color satellite imagery captures the world in brilliant clarity and detail.
- Makes it easy for hunters to perform preseason scouting, determine placement of stands and locate game pinchpoints.
- Helps hikers and campers find trails/trailheads and clearings for camping areas.
- Lets geocachers determine the terrain type around a cache and identify parking areas close to the caches.
- Allows travelers to view tourist hot spots and landmarks from an aerial view to make excursions memorable without getting lost.
Anno megboldogult főnököm ilyen munka láttán annyit mondott:
"valakit ma kirúgok" .Ha garminék ezt véletlenül követik el...akkor azért,ha tudatosan...akkor duplán.
"valakit ma kirúgok" .Ha garminék ezt véletlenül követik el...akkor azért,ha tudatosan...akkor duplán.
Előzmény: Csuhás (#3455)
Ez is jó, csak valami különös ok miatt nem mutatja az iránytűn a K betűt. De javítható, egy szóközt kell a K elé és után írni, és helyreáll a dolog. ( Egy picit belegondolok ebbe a ravasz hibába, és máris értem miért nem megy a wherigo.... :-)
Moderátor
Előzmény: kariapus (#3454)
Én a különféle gyalogos profilokban az általad használt beállításokkal játszok szintén. Az autós/motoros/bringás profilokban pedig az Automatikus - Leggyakrabban beállításokat.
Minden profilban külön be kell állítani a trackrögzítést!
A nyomvonalnaplót pedig állítsd "Rögzít és mutat a térképen"-re.
(szintén minden profilban külön be kell állítani)
Minden profilban külön be kell állítani a trackrögzítést!
A nyomvonalnaplót pedig állítsd "Rögzít és mutat a térképen"-re.
(szintén minden profilban külön be kell állítani)
Előzmény: Luxi69 (#3452)
Köszi! Én beállítottam a távolság alapút 4 m-esre (mértékegység. átállítása yard-ra - 4 y. beállít és vissza metrikus rendszerre), de a tegnapi nap egyáltalán nem rögzítette a tracket ... Úgy látszik valamit elronthattam.
Előzmény: Yoss (#3451)
Gyalogosnál távolság alapú, 4-5m-ként. Az autóst nem tom, ott a gyári alapbeállítást használom. Illetve a profil beállítását, ha a profil erre is vonatkozik, amiben nem vagyok biztos.
Előzmény: Luxi69 (#3450)
Egy gyors körkérdésem lenne. Ki milyen beállításokat használ, mik váltak be trackeléshez az O550-nel (gyalogos és autós)?
Ha nem használsz ingyenes térképet, akkor jó a 3.0 is.
A 2.81 az OMP rétegesnél takarja a tracket, nem rétegesnél, vagy egyébnél nem.
A 3.0 viszont a tervezett útvonal lila csíkját tünteti el, szintén OMP-nél, és Tuhunál is.
Citynavigator, Naviguide, vagy Topoguidenál nem.
A 2.81 az OMP rétegesnél takarja a tracket, nem rétegesnél, vagy egyébnél nem.
A 3.0 viszont a tervezett útvonal lila csíkját tünteti el, szintén OMP-nél, és Tuhunál is.
Citynavigator, Naviguide, vagy Topoguidenál nem.
Előzmény: TRider (#3447)
Akkor ha jól értem, a 3.0-ás Nálad a "minden egyben" OMP térképekkel sem mutatja az útvonalat, tehát ez a jelenség már nem függ a réteges térképek használatától. Szóval a 2.81-es "használható", ha nem használok ingyesen réteges térképeket, a 3.0 viszont már nem?
Előzmény: Bandy (#3446)
Kétféle gond van, legalább is az 550-en. Egyik a húzott csiganyál eltűnése, az OMP réteges térképei miatt. Ez az utolsó béta óta van így. Ezért tértem vissza OMP-ből a sima minden egyben verzióra. Kompletten töltöm fel az egész CentralEurope3D-t, rétegek nélkül. így ezzel már látszik az 550-es vastag fekete track vonala.
A másik, az az új nem béta firm tegnapi megjelenése óta játszik, mégpedig ha egy ponthoz utat tervezel, akkor a térképen egy lilás vastag vonallal mutatja a bejárandó utat. Ezt viszont a tegnapi 3.0-ás 550-es firm szüntette meg, nálam mind légvonalban, mind uton tervezésben. Ide tartozik még, hogy csak az ingyenes térképekkel, tehát ha csak Topo, Navi, vagy Citynav-ot használsz, akkor minden rendben.
A másik, az az új nem béta firm tegnapi megjelenése óta játszik, mégpedig ha egy ponthoz utat tervezel, akkor a térképen egy lilás vastag vonallal mutatja a bejárandó utat. Ezt viszont a tegnapi 3.0-ás 550-es firm szüntette meg, nálam mind légvonalban, mind uton tervezésben. Ide tartozik még, hogy csak az ingyenes térképekkel, tehát ha csak Topo, Navi, vagy Citynav-ot használsz, akkor minden rendben.
Előzmény: Csuhás (#3444)
Nekem a 2.81beta van és nem találkoztam a problémával. De majd este dablcsekkollom :)
Előzmény: Csuhás (#3444)
Biztos vagy ebben? Bizonytalan emlékeim szerint a réteges térképek megjelenése óta van ez a hiba.
Moderátor
Előzmény: Bandy (#3443)
Az 550-esnél a 2.81-es béta még nem tartalmazta ezt az útvonal-láthatósági problémát, csak a 3.0-ás?
- A tervezett út hátralevő részének szintemelkedése megjeleníthető kék színnel a magasságdiagramon. Szintemelkedési adatokat (DEM) tartalmazó térkép szükséges hozzá. (Magyarországon pl. Naviguide, Topoguide)
- Ikonok megjelenítése az útpontok mellett a Hova? és a Geocaching menüpontokban.
- Telefonszámok megjelenítése a POI-k adatlapján.
- Iránytű, stopperóra, aktív geoláda és szintdiagram is kiválasztható a műszerfal nézetben (dashboard).
- Műszerfal nézet választható a térkép és az iránytű képernyőkhöz is.
- A pozíciót jelző nyíl véletlenszerűen ugrálhatott a mért és egy útraillesztett pozíció között.
- Mentett nyomvonalon navigálást választva a térképen megjeleníthetőek az adott nyomvonal magasabb és mélyebb pontjai (vagy csúcsok és völgyek, nem jut eszembe jobb fordítás) A nyomvonal mellett leszúrt útpontjaink névvel is megjelennek az aktív útvonal manővereinek listájában.
Képernyőképek az újdonságokról a Garmin blog-jában
- Ikonok megjelenítése az útpontok mellett a Hova? és a Geocaching menüpontokban.
- Telefonszámok megjelenítése a POI-k adatlapján.
- Iránytű, stopperóra, aktív geoláda és szintdiagram is kiválasztható a műszerfal nézetben (dashboard).
- Műszerfal nézet választható a térkép és az iránytű képernyőkhöz is.
- A pozíciót jelző nyíl véletlenszerűen ugrálhatott a mért és egy útraillesztett pozíció között.
- Mentett nyomvonalon navigálást választva a térképen megjeleníthetőek az adott nyomvonal magasabb és mélyebb pontjai (vagy csúcsok és völgyek, nem jut eszembe jobb fordítás) A nyomvonal mellett leszúrt útpontjaink névvel is megjelennek az aktív útvonal manővereinek listájában.
Képernyőképek az újdonságokról a Garmin blog-jában
Előzmény: yumi (#3413)
VIGYÁZAT! Az új firmware wherigo playere eléggé rendetlenkedik, így aki ilyet tervez a következőben játszani, az ne tegye fel!
köszönöm, megtettem .Valami varázslatos profilmegnevezések kerültek elő. Leginkább óegyiptomi rovásírásra hasonlítanak és készségesen azonnal lefagy a készülék.....de jó . Viszont tervez útvonalat :-)) . Valamiért az Antal Imre féle doktoros humoreszk jutott az eszembe , ahol agyba-főbe kapta a manyus a gyógyszert a mellékhatásokra.
Előzmény: Bandy (#3435)
Tudom, ez a kezdőlapom :) Az az infó volt új nekem hogy a Wherigo player verziószáma a főverzióval egyezik, mert talán most jártam másodszor ebben a menüpontban mióta megvettem az Oregon-t.
Előzmény: Csuhás (#3429)
Köszi a biztatást, frissítettem :) Egyelőre még a bétával nem bajlódtam, gondoltam ráér akkor is, ha a "rendes" sikerül. Majd holnap kipróbálom, hogy jó is lett-e. Meg visszatettem a ládákat, amik a boros játék során elvesztek... (Azóta nem használtam az Oregányót, mert megharagudtam rá.) De ha tegnap megtettem volna ezen lépéseket, akkor ma nem álltam volna Pécs főterén tétován, ugyanis energiában bővelkedő gps ugyan volt nálam, de semmi (vagyis csak egyetlen) láda koordináta :D Ha már a közelben jártam, elmentem hogy beelőzzem a pécsi különítmény nagyobbik részét, de az új gc láda becserkészése a nagy gyalogos forgalom miatt elmaradt. Aztán bementem a bankba, hogy vegyek ki pénzt, erre szégyenszemre majdnem bőgtem, mert nem kaptam pénzt, mivel nem tudtam leírni úgy a nevem az aláíró kartonra, mint 8 évvel ezelőtt..
Igen. Felmásolod a régi gcd fileot, majd újra indítva engeded hogy "frissítsen" a régi verzióra.
Moderátor
Előzmény: yumi (#3433)
halkan kérdem : ha Garmin bátyóék úgy döntenek , hogy ez így űberjó , akkor visszatölthető az előző szoftververzió ?
Útontartás kikapcsolva.Alant a 6.-i Track, ill a mai.De rakhattam volna bérmely előző napit, itt mindíg egymástól távol ment a track.
[link]
[link]
Előzmény: Csuhás (#3427)
Ha jól nézem akkor a player verzió száma mindig megegyezik a fő verziószámmal. Viszont a engine sajnos a kezdetek óta változatlanul 2.11. Azaz, ezek alapján nem várható javulás.
Moderátor
Előzmény: Bluedog (#3428)
Véletlenül bekapcsoltad az útontartást? ( A gps chipset programja nem változott, szóval a frissítés nem indokolja a pontosság javulását. Viszont a 120m az nagyon durva hiba, ilyent én csak rossz vételi helyen bekapcsolva tapasztaltam pár percig )
Moderátor
Előzmény: yumi (#3426)
Pozitívat is tudok jelezni.Mindennap ugyanazon 8km-es szakaszt nordic walkingolom be.GPS-nek sem egyszerű terep, sűrű csertölgyes stb. Eddig kb 80-120m tavolságban volt az oda/vissza
trackvonal egymástól Az új firmware ezt gusztusosan összehúzta majdnem egy vonallá.
trackvonal egymástól Az új firmware ezt gusztusosan összehúzta majdnem egy vonallá.
Akkor ma este még a beta legyen rajta? De mi van, ha épp a wherigo javult hatalmasat? Dilemma. No, azt hiszem, felteszem az újat, terepen majd elleszek topoguide-dal a következő fw-ig. :)
Köszi az infót mindenkinek!
Köszi az infót mindenkinek!
Házigazda
Előzmény: Bandy (#3423)
Nos nekem az 550-en az említett térképek mellett, légvonalnál sem mutatja a lila csíkot...
Előzmény: Csuhás (#3421)
Légvonalat nem próbáltam, de OMP-ből pont e miatt nem használok réteges térképet. Csak a komplett OMP CE 3D-t, mert a réteges, még a fekete rögzített tracket is kitakarta.
Előzmény: Csuhás (#3421)
Légvonalban mindenhol látszik a lila sáv, viszont amióta rétegesek a térképek azóta nem látszik a tervezett útvonal. Azaz már a beta verzión se volt jó.
Moderátor
Előzmény: Bandy (#3420)
Sajnos így van nálam is...
Pontosabban a Naviguide, és a Citynavigator esetében tökéletesen kirajzolja, és a Topoguideon is megy nekem, De az OMP, vagy a TuHu bármely porcikája eltünteti...
Még akkor is eltűnik a Topoguide mellől, ha csak az OMP "Trailmarks" tehát túrista jeles rétegét megpróbálom mellé kapcsolni.
Pontosabban a Naviguide, és a Citynavigator esetében tökéletesen kirajzolja, és a Topoguideon is megy nekem, De az OMP, vagy a TuHu bármely porcikája eltünteti...
Még akkor is eltűnik a Topoguide mellől, ha csak az OMP "Trailmarks" tehát túrista jeles rétegét megpróbálom mellé kapcsolni.
Előzmény: yumi (#3416)
Viszont Oregon tulajdonosok máshol is panaszkodnak erre:
http://forums.groundspeak.com/GC/index.p hp?showtopic=239922
http://forums.groundspeak.com/GC/index.p hp?showtopic=239922
Előzmény: Bluedog (#3418)
O300-nál sem... pontosabban a Navi Guide-nál látni az útvonalat, a TUHU-s térképeknél nem, csak "pár utcányit"
Előzmény: yumi (#3416)
sikeresen frissítettem (O550)....azóta a tervezett útvonalat nem mutatja sem úton,sem légvonalban. Ez csak nálam van így ?
Ezt a magassági előrejelzést mi alapján számolja? Ha magassági adatok nélküli - pl. Openmaps Szlovákia - térképen tervezek, akkor elég hozzá az 550-es alap DEM térképe?
Előzmény: Sancho (#3412)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |