Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Hehe! :)
Én csak a fürdőkádba vittem el játszani miután megvettem. Este szépen teleengedtem a kádat, kezembe vettem az oregont és játszottam vele: hol víz alatt, hol víz felett :)
Én csak a fürdőkádba vittem el játszani miután megvettem. Este szépen teleengedtem a kádat, kezembe vettem az oregont és játszottam vele: hol víz alatt, hol víz felett :)
Előzmény: agyorgy (#3526)
Nekem is az egyik elő dolgom volt, hogy be dobtam a hóba:
[link]
Később vettem észre, hogy befagyott az optika
[link] ,addig szidtam, hogy milyen szar képeket csinál.
[link]
Később vettem észre, hogy befagyott az optika
[link] ,addig szidtam, hogy milyen szar képeket csinál.
Előzmény: Bacu (#3524)
Köszi, igen olvastam a hibákról, fagyásokról. Az ember mindig reménykedik benne, hogy "na majd az én vasam különb lesz!" :) De az első a Hősök terés lesz, az már fent van, aztán egy kis önkínzásnak felraktam a Városligeti időgépet is :D
No meg budapesti kesseket már évek óta nem kerestünk, mert elfogytak, erre most látom, hogy a ligetben van 2 "új" is. No egy szó mint száz, a kis O550 ma debütál (azért nálam lesz a régi eszköz is:))
No meg budapesti kesseket már évek óta nem kerestünk, mert elfogytak, erre most látom, hogy a ligetben van 2 "új" is. No egy szó mint száz, a kis O550 ma debütál (azért nálam lesz a régi eszköz is:))
Előzmény: Bacu (#3524)
üdv az oregon klubban! :) A wherigoval csak nagyon óvatosan!
Leginkább a Hősök terés királyos játékot ajánlom. Gyors, és még élvezetes is. A többi sajnos néhol bugos :)
Hehe, azért elképzelem magam előtt, ahogy korábban óvatosan nyomkodtad a miot, csak nehogy eső essen rá... most meg poénból bevágod a hóba az oregont :) Tény, hogy jó érzés az, amikor nem kell ezekre a külső környezeti hatásokra annyira ügyelni a cuccnál. :)
Leginkább a Hősök terés királyos játékot ajánlom. Gyors, és még élvezetes is. A többi sajnos néhol bugos :)
Hehe, azért elképzelem magam előtt, ahogy korábban óvatosan nyomkodtad a miot, csak nehogy eső essen rá... most meg poénból bevágod a hóba az oregont :) Tény, hogy jó érzés az, amikor nem kell ezekre a külső környezeti hatásokra annyira ügyelni a cuccnál. :)
Előzmény: Sparks (#3523)
Sziasztok!
Majd 6 évnyi PDA-s geocaching után úgy döntöttem, hogy végre nem akarom félteni az eszközt túrázás közben az erdőben, hogy megázzon, hogy koppanjon egy kicsit, hogy hamar lemerüljön, így a Mio550 mellé egy Oregon 550-et (hogy maradjunk a számozásnál) is beszereztem :) Elsőre szerelem lett, frissítettem a legújabb firmwaret, feltöltöttem a térképeket, ládapontokat. Pár órányi játék után úgy néz ki, hogy egyelőre nincs kérdésem. Vagyis van: hogy bírtam ki eddig nélküle?? :)
Szóval immáron ez lesz az elsődleges eszköz a Mio550 és az N82 előtt (mind a kettővel vadásztunk már).
Nagyon jó ez a fórum, minden felmerült kérdésemre megtaláltam a válaszokat, sok köszönet a hasznos infókért. Ma megyünk, jól felöltözünk és megkeresünk pár ládát és kipróbáljuk a wherigo-t is, bár látom elég bugos még, de bátrak vagyunk! :D
Ha lesz kérdésem, mindenképp jövök zargatni.
Majd 6 évnyi PDA-s geocaching után úgy döntöttem, hogy végre nem akarom félteni az eszközt túrázás közben az erdőben, hogy megázzon, hogy koppanjon egy kicsit, hogy hamar lemerüljön, így a Mio550 mellé egy Oregon 550-et (hogy maradjunk a számozásnál) is beszereztem :) Elsőre szerelem lett, frissítettem a legújabb firmwaret, feltöltöttem a térképeket, ládapontokat. Pár órányi játék után úgy néz ki, hogy egyelőre nincs kérdésem. Vagyis van: hogy bírtam ki eddig nélküle?? :)
Szóval immáron ez lesz az elsődleges eszköz a Mio550 és az N82 előtt (mind a kettővel vadásztunk már).
Nagyon jó ez a fórum, minden felmerült kérdésemre megtaláltam a válaszokat, sok köszönet a hasznos infókért. Ma megyünk, jól felöltözünk és megkeresünk pár ládát és kipróbáljuk a wherigo-t is, bár látom elég bugos még, de bátrak vagyunk! :D
Ha lesz kérdésem, mindenképp jövök zargatni.
Az Oregonon ma reggel nem tudtam a rajzolt és feltöltött nyomvonallal semmit kezdeni. Öt darab volt rajta, amiből kettőt kezelt, de 3 esetében semmi sem történt. Még a térképen sem tudtam megjeleníteni.
Játékvezető
Tuhu: ne bökdösd a szelvényeket a MapSource-ban, hanem "keretezd"! Ha böksz, akkro csak a szintvonalakat tartalmazó réteg jelölődik ki.
Wherigo: egyszerűen tedd a gwc file-t a wherigo könyvtárba (akár belső memóriára, akár kártyára, mindenhol látni fogja).
Wherigo: egyszerűen tedd a gwc file-t a wherigo könyvtárba (akár belső memóriára, akár kártyára, mindenhol látni fogja).
Házigazda
Előzmény: Hepur (#3520)
Sziasztok!
Feltöltöttem az Oregonomra a TUHU-t, de mintha hiányos lenne. A szintvonalak mind megvannak, viszont az utaknál Mapsource-ban több mindent lehet látni. Mi lehet a gond? Wherigo-t hogyan kell rámásolni a GPS-re?
Feltöltöttem az Oregonomra a TUHU-t, de mintha hiányos lenne. A szintvonalak mind megvannak, viszont az utaknál Mapsource-ban több mindent lehet látni. Mi lehet a gond? Wherigo-t hogyan kell rámásolni a GPS-re?
Gondolom az is kopásálló lehet, ha már képernyővédő fólia. Legfeljebb az érintésérzékenységre lehet hatással, de erre úgyis hamar rá fogsz jönni :-)
Előzmény: camenzind (#3518)
olvasgattam, Brando, Zagg, ilyenekről volt szó, de nekem maradt sima Colorádóhoz valóból egy pár darab méretre szabva. Ezek szerint kárt nem tesz benne, max le kell cserélni idővel ;)
Előzmény: Csuhás (#3517)
Elvileg jó. De ajánlott valami érintőképernyőre való kopásállóbb fólia. Legtöbbször Brando ultra clear fóliát javasoljuk. De olvass vissza itt, gyakran szóba került a téma.
Moderátor
Előzmény: camenzind (#3516)
oregon-hoz jó egy sima fólia, mint a coloradohoz, avagy a touchscreen miatt valami spéci kell hozzá?
1. egyszerűen átmásolod rá a GPS belső memóriájából.
2. a MapSource-ban a GPS csatlakoztatása után az abba bedugott kártyát választod ki célmeghajtónak a térképfeltöltéskor
3. kártyaolvasóba dugod a memóriakártyát és így választod ki a MapSource-ban célmeghajtónak.
2. a MapSource-ban a GPS csatlakoztatása után az abba bedugott kártyát választod ki célmeghajtónak a térképfeltöltéskor
3. kártyaolvasóba dugod a memóriakártyát és így választod ki a MapSource-ban célmeghajtónak.
Előzmény: Istyu (#3513)
Heeeeelp plíz!!! Hogy tudok a kártyára térképe(ke)t felrakni? Köszi előre is!
Ez szerintem már mesterséges értelem. Vagy értelmetlenség:-))
Ezek mindegyike másként viselkedik, mindennap. Én többféle térképet pakolgattam kártyára, memóriára, különböző kombinációkban, egyedül .img-ként, vagy együtt, és nekem az OMP, vagy a Tuhu bármely apró darabja, kiüti a lilát. 3.0-nál.
Másfél napig kisérleteztem ide-oda, laptopról, vagy asztaliról, de már nem bírom tovább. Kb 10 napja az Openmapsomon ráadásul fekete lett a települések alapszíne, így városban használhatatlan...Ugyanarról a gépről, ugyanarról a Mapszószról feltelepítem a Nüvimre, ott meg rendes sárga???
Ezek mindegyike másként viselkedik, mindennap. Én többféle térképet pakolgattam kártyára, memóriára, különböző kombinációkban, egyedül .img-ként, vagy együtt, és nekem az OMP, vagy a Tuhu bármely apró darabja, kiüti a lilát. 3.0-nál.
Másfél napig kisérleteztem ide-oda, laptopról, vagy asztaliról, de már nem bírom tovább. Kb 10 napja az Openmapsomon ráadásul fekete lett a települések alapszíne, így városban használhatatlan...Ugyanarról a gépről, ugyanarról a Mapszószról feltelepítem a Nüvimre, ott meg rendes sárga???
Előzmény: Istyu (#3511)
Bocs, elfelejtettem. A tuhu-n mindkettő megy, az openmaps-on csak a schwartz. Egyébként mindkettő rétegenként a memóriába van föllapátolva. Kártyára még nem raktam fel (nem is tudom) térképet.
Előzmény: Bandy (#3510)
Megint működik a Garmin BirdsEye oldala:
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID= 70144#
És újabb infók:
- Csak márciusban indul a szolgáltatás
- A képek többféle felbontásban is letöltődnek ugyanarról a területről, a pixelesedés elkerüléséért
- Csak az USA-ra igérik a szubméter/pixel felbontást
Érdekes, hogy a támogatott eszközök közül hiányzik a Dakota 10
Lesz egy ilyen oldal:
www.garmin.com/birdseyesatimagery
de ez most még nem működik.
forrás:
http://gpstracklog.com/2010/01/more-on-g armin-birdseye-imagery.html
https://buy.garmin.com/shop/shop.do?pID= 70144#
És újabb infók:
- Csak márciusban indul a szolgáltatás
- A képek többféle felbontásban is letöltődnek ugyanarról a területről, a pixelesedés elkerüléséért
- Csak az USA-ra igérik a szubméter/pixel felbontást
Érdekes, hogy a támogatott eszközök közül hiányzik a Dakota 10
Lesz egy ilyen oldal:
www.garmin.com/birdseyesatimagery
de ez most még nem működik.
forrás:
http://gpstracklog.com/2010/01/more-on-g armin-birdseye-imagery.html
Nekem hibátlanul mutatja az O550 3.0 a lila csíkot, és a feketét is. Mit rontottam el? :-))))
A KMZ térképtámogatás ezért jelent meg a készülékekben: [link]
A Garmin BaseCamp 3.0.0.-ba beletették a BirdsEye támogatást, azaz 30 USD-ért vehetsz egy éves időtartamra letöltési jogot a madártávlatú műhold képekre elvileg.
[link]
Valaki nlzte már ezt?
A Garmin BaseCamp 3.0.0.-ba beletették a BirdsEye támogatást, azaz 30 USD-ért vehetsz egy éves időtartamra letöltési jogot a madártávlatú műhold képekre elvileg.
[link]
Valaki nlzte már ezt?
Nem baj, de az este még nem tudtam, úgyhogy azért köszi! :) Akkor jöttem rá h mi az, amikor megint azon járt az agyam, hogy milyen térképet kéne vennem az Oregonra, hogy tudjak címre navigálni. Tényleg, mondja meg nekem valaki a tutit! :) Olyat szeretnék, ami nem gubancolódik össze a tuhuval (O550-ről beszélünk), és ami Európa térkép. Nézegetem egy bizonyos oldalon a térképszoftvereket, de nem tudom melyik lenne a jó.
Mapszósz fedőnevű térkép nem érdekel. A mapszószra haragszom, mert hiába kaptam már Togo-tól kismillió-féle szájbarágós magyarázatot a telepítésével kapcsolatban, egyszerűen nem fogad szót a gépem, pedig mindent előírásszerűen csinálok.
Mapszósz fedőnevű térkép nem érdekel. A mapszószra haragszom, mert hiába kaptam már Togo-tól kismillió-féle szájbarágós magyarázatot a telepítésével kapcsolatban, egyszerűen nem fogad szót a gépem, pedig mindent előírásszerűen csinálok.
Előzmény: feri60 (#3498)
Köszi az infót :) Azóta már beszéltem mással is és neki is vannak/voltak hasonló anomáliák. Ezek után erre is kell figyelnem.
Előzmény: TRider (#3494)
félOFF:
A custom map-ek készítéséhez használt Google Eart nézegetése közben feltűnt, hogy az új (tavaly őszi-téli) frissítésű felvételeken már Magyarországon is kitakartak néhány objektumot. (ennek nem sok értelme van, amíg a "historical imagery" bekapcsolásával a fél-egy évvel korábbi képeken ott van a részletes felbontás.)
Kíváncsi vagyok a Garmin letölthető bird's eye térképein mi fog látszani.
A custom map-ek készítéséhez használt Google Eart nézegetése közben feltűnt, hogy az új (tavaly őszi-téli) frissítésű felvételeken már Magyarországon is kitakartak néhány objektumot. (ennek nem sok értelme van, amíg a "historical imagery" bekapcsolásával a fél-egy évvel korábbi képeken ott van a részletes felbontás.)
Kíváncsi vagyok a Garmin letölthető bird's eye térképein mi fog látszani.
Luxi, nálam abban a profilban, ahol a nyomvonal rögzítése a yard-os trükközéssel van beállítva 3-4 méterre, ott hiába állítom, be, hogy "rögzítsen és mutassa", ha kilépek a profilból és vissza, a beállítás visszaáll "nem rögzít"-re.
Lehet, hogy Nálad is hasonló történhetett.
Lehet, hogy Nálad is hasonló történhetett.
Előzmény: Luxi69 (#3466)
Én is valami ilyesmit akartam írni: én mikor először rászabtam a fóliát, az egyik sarkára befeszült, mivel picit nagyobbra vágtam, mint kellett volna, így aztán folyamatosan nyomta a kijelzőt és akkor produkált nekem is ilyen tüneteket.
Előzmény: Bandy (#3491)
Majd az okosabbak segítenek, de addig azért én javasolnék egy fólia levételt. Ezeket bár szeretjük védeni, de azért a Garmin, és "egyes viszonteladói" :-))nem javasolják a fóliás használatot.
Lehet, hogy a hideg miatt a fólia összébb húzódott, és ezt a kijelző folyamatos nyomásként érzékeli. Egy próbát megér.
Lehet, hogy a hideg miatt a fólia összébb húzódott, és ezt a kijelző folyamatos nyomásként érzékeli. Egy próbát megér.
Előzmény: Kispatka (#3486)
Változnak az idők!
Nekem a magasság grafikon mutatja rendesen a hátralévő kéket.
Ellenben megjött a lila csík TG+Tuhu kombinációnál, ami eddig nem volt, de csak légvonalnál???
Közben befeketedett az OMP térképemen a települések alapszíne, így alíg látok valamit. Most frissítettem, registryt pucoltam, újraraktam, másik gépre feltettem, kb 20-adszor, tegnap reggel óta csak ezt nyaggatom, úgyhogy elééég.
Megyek forralt borozni.
Ja, az OMP térképemen bizonyos objektumok neve elé oda teszi, a "Kilé" előtagot. Tehát pl. PÁTY-Budakeszi között az összes kapu így néz ki a GPS-en: "KiléKapu" Ha ugyanezt a térképet felteszem a Nüvire, ott jól írja. Ja, és a régi Coloradómon is ez volt a hiba. Erre aki magyarázatot ad, javaslom a Garminhoz igazgatónak...
Nekem a magasság grafikon mutatja rendesen a hátralévő kéket.
Ellenben megjött a lila csík TG+Tuhu kombinációnál, ami eddig nem volt, de csak légvonalnál???
Közben befeketedett az OMP térképemen a települések alapszíne, így alíg látok valamit. Most frissítettem, registryt pucoltam, újraraktam, másik gépre feltettem, kb 20-adszor, tegnap reggel óta csak ezt nyaggatom, úgyhogy elééég.
Megyek forralt borozni.
Ja, az OMP térképemen bizonyos objektumok neve elé oda teszi, a "Kilé" előtagot. Tehát pl. PÁTY-Budakeszi között az összes kapu így néz ki a GPS-en: "KiléKapu" Ha ugyanezt a térképet felteszem a Nüvire, ott jól írja. Ja, és a régi Coloradómon is ez volt a hiba. Erre aki magyarázatot ad, javaslom a Garminhoz igazgatónak...
Előzmény: magpet (#3483)
Oregon 550, bármely profillal, amelyben a TuHu, vagy OMP legkisebb része is szerepel, nem mutatja a lilás csíkot.
TG+Tuhu, és máris nem mutatja, csak a nyilat, hogy merre induljak, de a színes csík nem kerül rá a tervezett útra, sem légvonalban.
TG+Tuhu, és máris nem mutatja, csak a nyilat, hogy merre induljak, de a színes csík nem kerül rá a tervezett útra, sem légvonalban.
Előzmény: magpet (#3474)
Oregon 550, bármely profillal, amelyben a TuHu, vagy OMP legkisebb része is szerepel, nem mutatja a lilás csíkot.
TG+Tuhu, és máris nem mutatja, csak a nyilat, hogy merre induljak, de a színes csík nem kerül rá a tervezett útra, sem légvonalban.
TG+Tuhu, és máris nem mutatja, csak a nyilat, hogy merre induljak, de a színes csík nem kerül rá a tervezett útra, sem légvonalban.
Előzmény: magpet (#3474)
Sziasztok!
Lenne egy kérdésem egy problémával kapcsolatban:
Oregon 300-asom a mai fagyban fogta magát és meghülyült.
Ez azt jelenti, hogy a menüben az első oldalra lép és nem lehet választani opciót, valamint ugrál. Olyan mintha folyamatosan nyomkodná az ember a lapozó nyilakat. Az érintőképernyő érzékenységével lehet valami? ( van rajta védőfólia, de esőben is volt már használva és semmi hibája nem volt). Ez csak akkor szűnt meg, ha perceken keresztül melengettem a kezemmel. Előző este a meleg lakásban semmi baja nem volt, ahogy most se. Kicsit furcsa, hogy egy GPS, ami esőben, hóban kiválóan működik, fagyban megbolondul.
Válaszotok előre is köszönöm!
Lenne egy kérdésem egy problémával kapcsolatban:
Oregon 300-asom a mai fagyban fogta magát és meghülyült.
Ez azt jelenti, hogy a menüben az első oldalra lép és nem lehet választani opciót, valamint ugrál. Olyan mintha folyamatosan nyomkodná az ember a lapozó nyilakat. Az érintőképernyő érzékenységével lehet valami? ( van rajta védőfólia, de esőben is volt már használva és semmi hibája nem volt). Ez csak akkor szűnt meg, ha perceken keresztül melengettem a kezemmel. Előző este a meleg lakásban semmi baja nem volt, ahogy most se. Kicsit furcsa, hogy egy GPS, ami esőben, hóban kiválóan működik, fagyban megbolondul.
Válaszotok előre is köszönöm!
Igazatok volt! Most már okés a dolog! Köszönöm szépen a segítségeteket!
Oregon550, szép új 3.00 fw. Nálatok rendben a magasság-grafikon? Lett ugye az új ficsura, miszerint ha útvonalon vagy tracken navigálok, akkor a magasság charthoz kékkel hozzárajzolja a készülék a jövőt. Na most ha aktív navigáció van, akkor ha ilyet kellene rajzolnia (magasság-képernyő, vagy dashboard az iránytűn/tripcomuteren), akkor azonnal összeborul és kikapcsol.
Ha a navigációt kikapcsolom, és csak a múltat kell rajzolnia, akkor minden rendben. Néztem mindenféle térképekkel, hátha az onnan érkező DEM a beteg, de se TG, se a gyári DEM basemap esetén nem üzemel rendesen a dolog.
Nálatok?
Ha a navigációt kikapcsolom, és csak a múltat kell rajzolnia, akkor minden rendben. Néztem mindenféle térképekkel, hátha az onnan érkező DEM a beteg, de se TG, se a gyári DEM basemap esetén nem üzemel rendesen a dolog.
Nálatok?
Házigazda
Ha nem nevezted át a MapSource által feltett gmapsupp.img-t, akkor az a következő töltéskor bizony felülíródott. Megoldások:
v1: egyben tolsz fel egy készletet, amiben minden benne van.
v2: darabokban, de az első cucc töltése után átnevezed azt, hogy a második ne írja felül.
v1: egyben tolsz fel egy készletet, amiben minden benne van.
v2: darabokban, de az első cucc töltése után átnevezed azt, hogy a második ne írja felül.
Házigazda
Előzmény: Bacu (#3478)
Az Oregon wikin azt írják, hogy a magenta vonal eltűnését a transzparens térképek használata okozza. Az(oka)t kikapcsolva van vonal. Érdemes lenne kipróbálni egy OMP túristajelzésekkel.
Előzmény: Togo (#3477)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |