Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Persze. A Kütyü "F"a kártya "G" meghajtóként jön fel.
Van ott egy "gmapsupp.unl" file is, benne egy hosszú kód.
Nem az védi le az egészet? Ha azt letörlöm??
Van ott egy "gmapsupp.unl" file is, benne egy hosszú kód.
Nem az védi le az egészet? Ha azt letörlöm??
Előzmény: fefe1968 (#3686)
A sérültnek tűnő gpx-eket sokszor sikerült már a g7-tel visszanyernem. Azért legyen ott a gépeden, sok helyet nem foglal! :)
Házigazda
Előzmény: kingcorn (#3691)
Akkor lehet, hogy az állomány sérült? Reseteltem a gépet és mentem vele pár kört a ház körül. Ezt a tracklogot minden gond nélkül felszedte a mapsource.
Köszi a tippeket, este próbálkozom.
Köszi a tippeket, este próbálkozom.
Előzmény: magpet (#3689)
Nekem egyértelmű: Minden ilyen dolgot OziExplorerrel nyitok meg. Szépen kezeli a tracklogot, wpt-ket.
Moderátor
Előzmény: kingcorn (#3688)
Fura, pedig kéne neki. A MapSource lelke elég érzékeny a GPX tartalmára, ezért néha megesik az ilyesmi.
Keríts egy jó kis g7towin-t! Sokmindent megnyit, és jóval kevésbé hisztis, mint pl. a MapSource. Utőána tudsz belőle menteni mondjuk gdb-t, amit a MapSource rendben meg fog nyitni.
Keríts egy jó kis g7towin-t! Sokmindent megnyit, és jóval kevésbé hisztis, mint pl. a MapSource. Utőána tudsz belőle menteni mondjuk gdb-t, amit a MapSource rendben meg fog nyitni.
Házigazda
Előzmény: kingcorn (#3688)
Szia,
A current.gpx-t mivel tudom olvasni? Próbáltam a mapsource-szal, de nem nyitja meg.
A current.gpx-t mivel tudom olvasni? Próbáltam a mapsource-szal, de nem nyitja meg.
Előzmény: Csuhás (#3684)
Nem lehet, hogy a készüléket USB-re dugva, nem az SD-n frissítesz, hanem a kütyün? Nekem ilyen gépem van és simán befrissítettem 5.3-ra.
Előzmény: Priamos (#3685)
Van egy Garmin255W ( 2009.08. -ban vetten) készülékem 5.2-es Magyarország térképpel.
Van egy 5.3-as térképem és nem tudom frissíteni vele, sőt POI-kat sem tudok feltenni ( SD kártyán van ) . Látszólag felülírja a régi verziójú térképet, de a vakóságban marad a régi. A kártya írásvédettségét persze megszüntettem. Másolásnál semmi hibaüzenet, de az erdemény is semmi.
Akkor most mi van? Tudna valaki segíteni.
Van egy 5.3-as térképem és nem tudom frissíteni vele, sőt POI-kat sem tudok feltenni ( SD kártyán van ) . Látszólag felülírja a régi verziójú térképet, de a vakóságban marad a régi. A kártya írásvédettségét persze megszüntettem. Másolásnál semmi hibaüzenet, de az erdemény is semmi.
Akkor most mi van? Tudna valaki segíteni.
Ahogy sokszor írtuk a mapsource alig kompatibilis az új garmin gpsekkkel. Az o300 garmin/gpx/current könytárban van az aktív tracklog, mig a régiek a garmin/gpx/archive könyvtárban.
Moderátor
Előzmény: kingcorn (#3683)
Sziasztok,
Az a problémám, hogy az oregon 200-ból nem tudom kiszedni a nyomvonalaimat. A mapsource(6.15.11) valami invalid characterre hivatkozik, mikor fogadni akarom a nyomvonalat. A készüléken a garmin\gpx könytárban van egy fáj, aminek kínai karakterek.gpx a neve, de nem tudom törölni ezt a fájlt sehogy. Légyszi, segítsetek. Eddig minten ok volt.
Köszi
Az a problémám, hogy az oregon 200-ból nem tudom kiszedni a nyomvonalaimat. A mapsource(6.15.11) valami invalid characterre hivatkozik, mikor fogadni akarom a nyomvonalat. A készüléken a garmin\gpx könytárban van egy fáj, aminek kínai karakterek.gpx a neve, de nem tudom törölni ezt a fájlt sehogy. Légyszi, segítsetek. Eddig minten ok volt.
Köszi
ez engem is borzasztoan zavar es siralmas hogy 1 ev alatt mit sem valtozott.
Előzmény: Csuhás (#3655)
akkor már csak egy kérdés maradt mára:
mivel a colorado zsinórja nem jó bele, hiába hirdetik oregon zsinórként is, van-e valami megoldás autós használatra, a gyári csillió forintos megoldáson kívül, mégpedig úgy hogy automatikusan bekapcsolódjon és ne kelljen semmit kapcsolgatni bekapcsoláskor?
ugyanitt colorado gyári madzag eladó :)
mivel a colorado zsinórja nem jó bele, hiába hirdetik oregon zsinórként is, van-e valami megoldás autós használatra, a gyári csillió forintos megoldáson kívül, mégpedig úgy hogy automatikusan bekapcsolódjon és ne kelljen semmit kapcsolgatni bekapcsoláskor?
ugyanitt colorado gyári madzag eladó :)
Előzmény: Csuhás (#3679)
Ide beírhatod az előző gpseddel megtalált ládák számát, mint kezdőértéket. Majd ezt a számot növeli minden újabb megtalálásod.
Moderátor
Előzmény: camenzind (#3678)
nem, ez egy másik, itt egy számot lehet beírni, amit utána kiír...
de hogy mi az értelme, arra még nem sikerült rájönnöm.
de hogy mi az értelme, arra még nem sikerült rájönnöm.
Előzmény: R.Guszty (#3677)
tudja valaki, hogy "settings -> geocaches > found geocaches" -nek mi értelme van?
Előzmény: camenzind (#3675)
hard reset, gpx könyvtár teljes újratöltése után elökerültek ezek a ládák.
azonban a probléma ettől még fennálhat bármikor, hogy egy-két láda nem jelenik meg, mintahogy most sem vagyok teljesen biztos benn hogy mind a 3672 láda ott van, lehet hogy most másikak tüntek el...
azonban a probléma ettől még fennálhat bármikor, hogy egy-két láda nem jelenik meg, mintahogy most sem vagyok teljesen biztos benn hogy mind a 3672 láda ott van, lehet hogy most másikak tüntek el...
Előzmény: camenzind (#3674)
Kipucoltam a gpx könyvtárat és ha csak ezeket raktam fel akkor ment. Úgy látszik sok volt neki a 13 Mega. :-)
Csak az a gyanús, hogy camenzindnek is ezekkel van gondja.
Csak az a gyanús, hogy camenzindnek is ezekkel van gondja.
Előzmény: scele (#3672)
Megnéznél esetleg ezekből is egy párat? gc500 gcanga gcbell gckokk gcnada gcobrk gccsho gccshy gccsok gccsvb gcsmku gcszlp
Nálam egyik sem megy, függetlenül a státuszától. Ja és 550 fw3.1
Nálam egyik sem megy, függetlenül a státuszától. Ja és 550 fw3.1
Előzmény: magpet (#3669)
Ja, és a ggpx is normálisnak tűnik szemre, de hát az előző hozzászólás alapján ez nem meglepő. :)
Házigazda
Előzmény: magpet (#3669)
Názem a cuccot. A telefonban említett példacsésze (GCSZUK) nálam hibátlanul megjelenik. Akár megtalált,akár nem talált ládaként tolom fel, illetve akár logokkal, akár azok nélkül.
(Oregon550, 3.10)
Mit nézek rosszul?
(Oregon550, 3.10)
Mit nézek rosszul?
Házigazda
Előzmény: Csuhás (#3668)
Na, igen, az oda is van írva.
De, hogyan müxik?
Bekapcsoltam, egy vonal amin % van elkezd töltődni, és akkor mi van.
Nem csinált semmit, csak kiírja, hogy mentés.
Szóval egy kicsit magas, mert nincs róla semmi leírás és a google-ba sem találtam róla semmit.
????
De, hogyan müxik?
Bekapcsoltam, egy vonal amin % van elkezd töltődni, és akkor mi van.
Nem csinált semmit, csak kiírja, hogy mentés.
Szóval egy kicsit magas, mert nincs róla semmi leírás és a google-ba sem találtam róla semmit.
????
Előzmény: camenzind (#3663)
Az utolsó métereken, ahol már úgyis off-road és bokorbújkálás van, ott már átkapcsolok én is légvonalra. Sőt valójában nem is, hanem maradok keresőképen, ott is húz egy egyenest a célig és nem lépek "ugrás a célra" menübe.
Előzmény: R.Guszty (#3658)
Persze korrekt a tervezés, csak időnként "levágok" 1-2 kanyart. Főleg a hátralévő távolság funkciót használom ilyenkor.
Előzmény: fefe1968 (#3657)
Én is a tervezős tuhu-t használom. Ha tudnám, hogy hogyan kell "a"-ból "b" helyre menni, akkor nyílván nem kellene GPS alapú térkép :), viszont mivel nem tudom hogy jussak el oda, így rátervezek! Célbevezet korrektül.
Előzmény: R.Guszty (#3656)
Én rendszeresen szoktam terveztetni a tuhu alapján gyalogosan is. Maximum felülbírálom :-)
Előzmény: Csuhás (#3655)
Nos én gyalog légvonalban szoktam navigálni. Az hogy gyalogos vagy kerékpáros módban jól tudjon tervezni ahhoz megfelelő térkép kellene. Azaz ismernie kéne a gyalogos felüljárókat, parkokat, lépcsőket, de akár a zebrákat is. Nos ilyen térképet hazánkról biztosan nem csináltak még. Magam még a tuhu térképén se nézegettem a tervezést, bár talán ott volna értelme a turista utakon való tervezésnek.
Személy szerint jobban zavar ha egy Bp-Siófok tervezést kérek autópálya tiltással, akkor simán felvisz a pályára egészen Fehérvárig. No ez nagyobb hiba!
Személy szerint jobban zavar ha egy Bp-Siófok tervezést kérek autópálya tiltással, akkor simán felvisz a pályára egészen Fehérvárig. No ez nagyobb hiba!
Moderátor
Előzmény: kletyo (#3654)
Hát, minden esetre érdekes, hisz ezt a készüléket pont gyaloglásra tervezték, ha jól tudom.
Ettől eltekintve, nagyon meg vagyok elégedve vele.
Ettől eltekintve, nagyon meg vagyok elégedve vele.
Előzmény: Csuhás (#3653)
Nem állítható az újratervezés érzékenysége. Nagyjából akkor tervez új utat ha a pozíció az útra illesztve már a szomszédos utcába mutat néhány másodperce. Ezt autós tempóval hamar eléred, gyalog több időt igényel. ( Kár hogy ez nem módosítható a garminnál, más navigációs programok szokták ezt tudni )
Moderátor
Előzmény: kletyo (#3652)
Most próbáltam utat tervezni autó/motor módba a NG 5.3 NT-vel.
Gyalog indultam neki, de mikor letértem a megadott útról, nem tervezett új utat.
Mikor autóval megyek, szinte rögtön újratervez.
Tehát, ha mondjuk autóval mész valahova és valami miatt lépésbe kell haladnod, mert pont elterelik a forgalmat a kütyü nem tervez új utat.
Lehet, hogy valamit be kéne állítani a készüléken?
Gyalog indultam neki, de mikor letértem a megadott útról, nem tervezett új utat.
Mikor autóval megyek, szinte rögtön újratervez.
Tehát, ha mondjuk autóval mész valahova és valami miatt lépésbe kell haladnod, mert pont elterelik a forgalmat a kütyü nem tervez új utat.
Lehet, hogy valamit be kéne állítani a készüléken?
Előzmény: TRider (#3650)
Odát a kütyük fórumban előkerült egy gpx hiba, ami miatt nem jelennek meg egyes ládák ( és játékok ) a gpsen. Aki szereti a rejtvényeket, segítsen már kitalálni mi akasztja ki az oregonokat!
Moderátor
A gyalogos tervezés/újratervezés nálam sem ment tökéletesen (O550), de azt hiszem ez nem a készülék, hanem inkább a térkép hibája.
Én Openmaps SK térképen próbáltam gyalogosan terveztetni, főként azért, hogy megtudjam, mennyi van még hátra a tervezett útvonalból. Ilyenkor ha letértem a tervezett útról, akkor onnantól az eredeti útvonal mellett egy légvonalbeli egyenessel is összekötötte a pozíciómat a céllal, illetve a hátralévő távolság a cél felé közeledve folyamatosan emelkedett (??). De itthon az NG térképen is csinált furcsa dolgokat gyalogos módban, bár hozzáteszem, ezek még egy korábbi firmware idején történtek.
Én Openmaps SK térképen próbáltam gyalogosan terveztetni, főként azért, hogy megtudjam, mennyi van még hátra a tervezett útvonalból. Ilyenkor ha letértem a tervezett útról, akkor onnantól az eredeti útvonal mellett egy légvonalbeli egyenessel is összekötötte a pozíciómat a céllal, illetve a hátralévő távolság a cél felé közeledve folyamatosan emelkedett (??). De itthon az NG térképen is csinált furcsa dolgokat gyalogos módban, bár hozzáteszem, ezek még egy korábbi firmware idején történtek.
Előzmény: kletyo (#3645)
én O550-re próbáltam felrakni az összeset, az kb 4000 láda, ugye 5000 a limit. A fájlméret kb 25M, de már találtam olyan ládát ami a masinán hiányzik, annak ellenére hogy a gpx-ben benne van.
kérdésre válaszolva: nem tudom hogyan lehetne egyszerűen ellenőrizni...
kérdésre válaszolva: nem tudom hogyan lehetne egyszerűen ellenőrizni...
Előzmény: Csuhás (#3648)
Tudtok-e valamilyen egyszerű módot hogy ellenőrizni lehessen hogy az oregon megjelenít-e minden feltöltött geoládát? Elvileg van egy definiált limit O300-on az a 2000 láda. De van egy bizonytalan kb 10Mb limit a gpx fileok összes hosszára. Úgy érzem ebbe a korlátba futottam bele. De még kísérletezgetem. De egy biztos rettentően idegesítő ha a terepen veszi az ember észre, hogy a aznapra tervezett játékok egy része nem látszik a gps-en.
A kutyafáját már hogy ennyi minden nem működik egy elvileg csúcskategóriás gps-en!
A kutyafáját már hogy ennyi minden nem működik egy elvileg csúcskategóriás gps-en!
Moderátor
1: Azt hiszem igen. Hiszen a térkép nem tartalmaz információt a gyalog járható utakról. ( Azaz feltételezi hogy ha letértél az útról akkor egy átjáróban vagy, vagy egy parkon vágsz át. ( De ez csak tipp, mert még soha nem jutott eszembe gyalogos módban tervezni )
2: Magam inkább a normált használom ( a waas sajna egybként sem működik orgonon ) De nincs egyértelmű válasz, mert nehéz megmondani hogy javít-e a pontosságon. Egyértelműbb volna a helyzet ha volna referencia állomás legalább a szomszédos országokban.
3: Ha a koordináta formátumra gondolsz akkor ddd mm,mmm És WGS84 dátum
4: Mágnesest válaszd.
2: Magam inkább a normált használom ( a waas sajna egybként sem működik orgonon ) De nincs egyértelmű válasz, mert nehéz megmondani hogy javít-e a pontosságon. Egyértelműbb volna a helyzet ha volna referencia állomás legalább a szomszédos országokban.
3: Ha a koordináta formátumra gondolsz akkor ddd mm,mmm És WGS84 dátum
4: Mágnesest válaszd.
Moderátor
Előzmény: kletyo (#3645)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |