Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Normális dolog az O550-nél hogy bekalibrát iránytűvel is ha megállok akkor azonnal elfordúl írányból(emrre néz a kütyü, amerre mennék)?
Ha elindulok akkor azonnal visszaáll.
Ha elindulok akkor azonnal visszaáll.
az ékezetes krakterek ezeknél ún. "html entity"-ként vannak kódolva, ezzel biztosítva, hogy az összes böngészőn ugyanazok a karakterek látszódjanak. (ez az elmélet... :-) )
ma, az utf-8 alapértelmezett kódolás korában szvsz idejétmúlt...
ma, az utf-8 alapértelmezett kódolás korában szvsz idejétmúlt...
Moderátor
Előzmény: gy-b (#3730)
Sziasztok!
Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy a geocaching.comról feltöltött gpx esetén, némelyik láda leírásnál megborulnak a karakterek.
pl: Ez lett az eredmény [link]
ez volt feltöltve[link]
Ugyanakkor a .huról levett ládáknál illetve más com-os leírás teljesen normálisan jelenik meg. Valaki tapasztalt már ilyet?
Az utóbbi időben azt vettem észre, hogy a geocaching.comról feltöltött gpx esetén, némelyik láda leírásnál megborulnak a karakterek.
pl: Ez lett az eredmény [link]
ez volt feltöltve[link]
Ugyanakkor a .huról levett ládáknál illetve más com-os leírás teljesen normálisan jelenik meg. Valaki tapasztalt már ilyet?
Kösz a felajánlást.
( még jótállás van rajta )
Magára a gépre eddig nem koncentráltam, de ott nincs még egy Magyarország térkép.
Viszont egy kérdés felmerült. Elképzelhető, hogy a 2009-ben vásárolt gépen 1980-as Európa térkép van?
( még jótállás van rajta )
Magára a gépre eddig nem koncentráltam, de ott nincs még egy Magyarország térkép.
Viszont egy kérdés felmerült. Elképzelhető, hogy a 2009-ben vásárolt gépen 1980-as Európa térkép van?
Előzmény: magpet (#3721)
Így jár aki ellenőrzés nélkül pongyolán fogalmaz. Szóval tévedtem: a faq-ban nincs benne a megoldás. De itt megleled:
[link]
Lényegében minden garmin készüléken alkalmazható ez a trükk. Magam is így használom az oregonom.
[link]
Lényegében minden garmin készüléken alkalmazható ez a trükk. Magam is így használom az oregonom.
Moderátor
Előzmény: kletyo (#3724)
A küldött linkedet egy órája olvasom, de sehol nem találok a témáról leírást.
Írtad, hogy állítsam a mértékegységet angolszász módba.
Na igen, de így nem yard jön ki, hanem "mi" mértékegység.
Akkor most angolszászba állítsam vagy yard-ba?
Megpróbáltam yard-ba.
Ugye 5m=5.47yard.
Ezt bepötyögtem az intervallumba, visszaállítottam metrikusra és az eredmény ismét 0.01km, ami ugyebár 100m.
Senki nem tudja, hogy lehet átállítani 5m.-re?
Írtad, hogy állítsam a mértékegységet angolszász módba.
Na igen, de így nem yard jön ki, hanem "mi" mértékegység.
Akkor most angolszászba állítsam vagy yard-ba?
Megpróbáltam yard-ba.
Ugye 5m=5.47yard.
Ezt bepötyögtem az intervallumba, visszaállítottam metrikusra és az eredmény ismét 0.01km, ami ugyebár 100m.
Senki nem tudja, hogy lehet átállítani 5m.-re?
Előzmény: Csuhás (#3723)
A megoldást a faq-ban megleled. A lényeg hogy váltsd át angolszász mértékegységre, majd yardban állítsd be a megfelelő távolságot, és válts vissza. Ilyenkor ugyan zérust ír ki rögzítési távként, de valójában helyesen működik.
[link]
[link]
Moderátor
Előzmény: kletyo (#3722)
Sziasztok.
Hogyan lehet beállítani az Oregon-on, hogy a nyomvonal gyalogosan, távolságra 5m-enként rögzítsen.
A legkisebb rögzítési táv az nálam 0.01km, azaz 10m.
Ennél lejjebb nem enged.
Hogyan lehet beállítani az Oregon-on, hogy a nyomvonal gyalogosan, távolságra 5m-enként rögzítsen.
A legkisebb rögzítési táv az nálam 0.01km, azaz 10m.
Ennél lejjebb nem enged.
Ez viccesen kaotikus. Ha budapesti vagy, ugorj be hozzank valamikor (geochallenge.hu), es feltamasztjuk. Szerintem a szerviz meguszhato.
Házigazda
Előzmény: Priamos (#3716)
nekem ilyen akkor volt, ha a gépen és a kártyán is rajta volt az NG. Le kellett törölnöm a kártyáról és a gépen frissitenem.
Előzmény: Priamos (#3716)
Ha műholdképeket, vagy szkennelt papírtérképeket használtál akkor a 3.00, 3.10 verziók túl világos, "kiégett" kép megjelenítése eléggé kellemetlen volt. Szerencsére ezt javították a 3.20 verzióban.
Balra a 3.10, jobbra a 3.20 verzió képe.
Balra a 3.10, jobbra a 3.20 verzió képe.
Előzmény: kletyo (#3709)
Írásvédelem kikapcsolva, unl nem piszkálva.
Az eredmény semmi.
Lehet, hogy marad a szerviz????
Az eredmény semmi.
Lehet, hogy marad a szerviz????
Előzmény: SylverRat (#3715)
hmm... gyári ng sd frissítésére az sd verziót kell letölteni, sd-n az írásvédelmet kikapcsolni (kis pöcök), majd felülírni a letöltött fájllal a régi img-t.
az unl-re vigyázz, mert azzal megy csak. ha azt letörölted - szevasz.
az unl-re vigyázz, mert azzal megy csak. ha azt letörölted - szevasz.
Moderátor
Előzmény: Priamos (#3714)
Persze, hogy megvettem.
A készülékhez ezen kaptam a Magyarország térképet.
Az egész gondom onnan indult el, hogy az SD-n levő 5.2-es verziót nem tudom felülírni a Garnin honlapon található, 5.3-al.
Már a garmin USB briver-t is rátöltöttem a gépre.
A másoláskor vagy azt írja ki, hogy csukjam be a meghajtó ajtaját vagy látszólag megcsinálja a másolást hibaüzenet nélkül, de valójában nem írja felül. Marad az5.2.
A készülékhez ezen kaptam a Magyarország térképet.
Az egész gondom onnan indult el, hogy az SD-n levő 5.2-es verziót nem tudom felülírni a Garnin honlapon található, 5.3-al.
Már a garmin USB briver-t is rátöltöttem a gépre.
A másoláskor vagy azt írja ki, hogy csukjam be a meghajtó ajtaját vagy látszólag megcsinálja a másolást hibaüzenet nélkül, de valójában nem írja felül. Marad az5.2.
Előzmény: Togo (#3713)
A leírtak egész úgy hangzanak mintha nem gyári NG-od lenne.
A gyárihoz nem kell hosszú kódos .UNL file, az a SD kártyához van kötve és az ajánlott SD verzióju NG simán odamásolva működik.
Ha akármilyen kártyára rak az ember NG-t (vagy akármi mást) akkor kell az .UNL file, ami a 25 jegyü feloldókódot tartalmazza. Legyen az mapszószból rakva vagy ilyen SD kártyás verzió.
A gyárihoz nem kell hosszú kódos .UNL file, az a SD kártyához van kötve és az ajánlott SD verzióju NG simán odamásolva működik.
Ha akármilyen kártyára rak az ember NG-t (vagy akármi mást) akkor kell az .UNL file, ami a 25 jegyü feloldókódot tartalmazza. Legyen az mapszószból rakva vagy ilyen SD kártyás verzió.
Előzmény: Priamos (#3711)
Erősen küzdök, eredmény semmi.
Kártyaolvasóval próbáltam 2G-as, 0,5G-as kártyát, az eredmény semmi. Másik Garmin kütyün is próbáltam ( 200-as) úgy sem jött össze. A válsz " A térképzárolás feloldása sikertelen".
Azzal a file másolásával próbálkozom, amit ajánlottatotok
Mi a bánatot kezdjek ????????
Kártyaolvasóval próbáltam 2G-as, 0,5G-as kártyát, az eredmény semmi. Másik Garmin kütyün is próbáltam ( 200-as) úgy sem jött össze. A válsz " A térképzárolás feloldása sikertelen".
Azzal a file másolásával próbálkozom, amit ajánlottatotok
Mi a bánatot kezdjek ????????
Előzmény: Bluedog (#3696)
Gyorsan én is megnéztem, hogy esetleg a Garmin Player-ben van-e változás... de sajna nincs :(
Előzmény: kletyo (#3709)
Ha csak nem használsz GB Discoverer térképet, vagy custom map-et, akkor nem csodálkozom rajta... :)
Előzmény: kletyo (#3707)
Én az MS helyett a Garmin BaseCamp-et használom tervezésre. Kicsit lassú, de direkt erre a célra lett kitalálva, ezért jobban használható. Viszont valószínűleg ez is csak az útbeejtendő útpontokat menti el, és abból csinál útvonaltervet az Oregon.
A megoldás az egyező útonaltervre az lehet, ha mindig ugyanaz a térkép van a készüléken és a BaseCamp alatt. Nálam így van, és eddig nem volt ilyen problémám.
A megoldás az egyező útonaltervre az lehet, ha mindig ugyanaz a térkép van a készüléken és a BaseCamp alatt. Nálam így van, és eddig nem volt ilyen problémám.
Előzmény: kletyo (#3700)
Nincs valakinek lehetősége hogy egy oregont kipróbáljon egy gps repeaterrel? Érdekelne hogy normális (erősített) jel esetén van-e egnos vétel. Vagyis az oregonokban a chipsetet fuserálták el, vagy az antenna katasztrofális? ( Illetve hallott-e valaki házilagos antenna beépítésről oregonba? )
Moderátor
Új firmware Oregonhoz. Hatalmas változásokkal... :)
Changes made from version 3.10 to 3.20:
Fixed issue with units getting stuck in demo mode.
Fixed color issues with GB Discoverer and Custom Maps.
Fixed issue where portions of GB Discoverer Maps would disappear.
Changes made from version 3.10 to 3.20:
Fixed issue with units getting stuck in demo mode.
Fixed color issues with GB Discoverer and Custom Maps.
Fixed issue where portions of GB Discoverer Maps would disappear.
"Útvonalból (route) nyomvonal (track) készítése" bejegyzést keresd itt:
[link]
[link]
Előzmény: kletyo (#3700)
ha közbe szeretnél ejteni ezt-azt, oda tegyél egy pontot, és akkor biztosan arra fog menni, ugyanis az útvonal elmentése csak a pontok elmentését jelenti.
Előzmény: kletyo (#3700)
Köszi.
Azt vettem észre, hogyha a gps-en tervezem meg az utat, és nem teszek bele elég útpontot, az is áttervezi a mentett utat.
Csak akkor nem tervez új utat, ha teleteszem útvonalpontokkal.
Azt hittem, hogy azért találták ki a PC-n való tervezést, hogy-ha én szeretnék menni valahova, de, közbe szeretnék ejteni ezt, meg azt, és tervezés után ezt elmentem a gépre, akkor azt békén hagyja, hisz azért találták ki az ÚTVONALTERVET.
Azt vettem észre, hogyha a gps-en tervezem meg az utat, és nem teszek bele elég útpontot, az is áttervezi a mentett utat.
Csak akkor nem tervez új utat, ha teleteszem útvonalpontokkal.
Azt hittem, hogy azért találták ki a PC-n való tervezést, hogy-ha én szeretnék menni valahova, de, közbe szeretnék ejteni ezt, meg azt, és tervezés után ezt elmentem a gépre, akkor azt békén hagyja, hisz azért találták ki az ÚTVONALTERVET.
Előzmény: red6t6 (#3699)
Ennek több oka is lehet. Nem ugyanaz a térkép, esetleg nem ugyanazok a tervezési beállítások PC-n, mint a vason. A MS amúgy is csak az útpontokat menti el, nem a teljes utat. Ezért van az, hogy más térképen, más beállításokkal másként tervez. Ha visszaolvasol, korábban már volt ez téma.
Előzmény: kletyo (#3698)
Sziasztok.
Miért van, hogy megszerkesztek egy utat a MapSource-vel, rátöltöm a gépemre mikor elindulnék és kiválasztom az utat a útvonaltervezőbe, teljesen más utakon akar navigálni.
Én pont azért terveztem meg a PC-n, mert arra szeretnék menni.
Nem volt olyan térképem ami ne tervezte volna felül.
Kezdek begolyózni.
Miért van, hogy megszerkesztek egy utat a MapSource-vel, rátöltöm a gépemre mikor elindulnék és kiválasztom az utat a útvonaltervezőbe, teljesen más utakon akar navigálni.
Én pont azért terveztem meg a PC-n, mert arra szeretnék menni.
Nem volt olyan térképem ami ne tervezte volna felül.
Kezdek begolyózni.
igazából csak ezt kellene a kártyára másolnod, http://www.garmin.hu/update/NaviGuide_v5 3NT_SD.zip felülírva a kártyán lévő gmapsupp.img fájlt - és csak azt. Kártyaolvasóval próbáltad rámásolni?
Előzmény: Priamos (#3694)
Persze. A Kütyü "F"a kártya "G" meghajtóként jön fel.
Van ott egy "gmapsupp.unl" file is, benne egy hosszú kód.
Nem az védi le az egészet? Ha azt letörlöm??
Van ott egy "gmapsupp.unl" file is, benne egy hosszú kód.
Nem az védi le az egészet? Ha azt letörlöm??
Előzmény: fefe1968 (#3686)
A sérültnek tűnő gpx-eket sokszor sikerült már a g7-tel visszanyernem. Azért legyen ott a gépeden, sok helyet nem foglal! :)
Házigazda
Előzmény: kingcorn (#3691)
Akkor lehet, hogy az állomány sérült? Reseteltem a gépet és mentem vele pár kört a ház körül. Ezt a tracklogot minden gond nélkül felszedte a mapsource.
Köszi a tippeket, este próbálkozom.
Köszi a tippeket, este próbálkozom.
Előzmény: magpet (#3689)
Nekem egyértelmű: Minden ilyen dolgot OziExplorerrel nyitok meg. Szépen kezeli a tracklogot, wpt-ket.
Moderátor
Előzmény: kingcorn (#3688)
Fura, pedig kéne neki. A MapSource lelke elég érzékeny a GPX tartalmára, ezért néha megesik az ilyesmi.
Keríts egy jó kis g7towin-t! Sokmindent megnyit, és jóval kevésbé hisztis, mint pl. a MapSource. Utőána tudsz belőle menteni mondjuk gdb-t, amit a MapSource rendben meg fog nyitni.
Keríts egy jó kis g7towin-t! Sokmindent megnyit, és jóval kevésbé hisztis, mint pl. a MapSource. Utőána tudsz belőle menteni mondjuk gdb-t, amit a MapSource rendben meg fog nyitni.
Házigazda
Előzmény: kingcorn (#3688)
Szia,
A current.gpx-t mivel tudom olvasni? Próbáltam a mapsource-szal, de nem nyitja meg.
A current.gpx-t mivel tudom olvasni? Próbáltam a mapsource-szal, de nem nyitja meg.
Előzmény: Csuhás (#3684)
Nem lehet, hogy a készüléket USB-re dugva, nem az SD-n frissítesz, hanem a kütyün? Nekem ilyen gépem van és simán befrissítettem 5.3-ra.
Előzmény: Priamos (#3685)
Van egy Garmin255W ( 2009.08. -ban vetten) készülékem 5.2-es Magyarország térképpel.
Van egy 5.3-as térképem és nem tudom frissíteni vele, sőt POI-kat sem tudok feltenni ( SD kártyán van ) . Látszólag felülírja a régi verziójú térképet, de a vakóságban marad a régi. A kártya írásvédettségét persze megszüntettem. Másolásnál semmi hibaüzenet, de az erdemény is semmi.
Akkor most mi van? Tudna valaki segíteni.
Van egy 5.3-as térképem és nem tudom frissíteni vele, sőt POI-kat sem tudok feltenni ( SD kártyán van ) . Látszólag felülírja a régi verziójú térképet, de a vakóságban marad a régi. A kártya írásvédettségét persze megszüntettem. Másolásnál semmi hibaüzenet, de az erdemény is semmi.
Akkor most mi van? Tudna valaki segíteni.
Ahogy sokszor írtuk a mapsource alig kompatibilis az új garmin gpsekkkel. Az o300 garmin/gpx/current könytárban van az aktív tracklog, mig a régiek a garmin/gpx/archive könyvtárban.
Moderátor
Előzmény: kingcorn (#3683)
Sziasztok,
Az a problémám, hogy az oregon 200-ból nem tudom kiszedni a nyomvonalaimat. A mapsource(6.15.11) valami invalid characterre hivatkozik, mikor fogadni akarom a nyomvonalat. A készüléken a garmin\gpx könytárban van egy fáj, aminek kínai karakterek.gpx a neve, de nem tudom törölni ezt a fájlt sehogy. Légyszi, segítsetek. Eddig minten ok volt.
Köszi
Az a problémám, hogy az oregon 200-ból nem tudom kiszedni a nyomvonalaimat. A mapsource(6.15.11) valami invalid characterre hivatkozik, mikor fogadni akarom a nyomvonalat. A készüléken a garmin\gpx könytárban van egy fáj, aminek kínai karakterek.gpx a neve, de nem tudom törölni ezt a fájlt sehogy. Légyszi, segítsetek. Eddig minten ok volt.
Köszi
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |