Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Köszi, de tudom, hogyan kell leszedni csak nem akarom.
Sokat javítgattam már, így most olyan, ahogyan én szeretem.
Sokat javítgattam már, így most olyan, ahogyan én szeretem.
Előzmény: optikus (#428)
koszi ezeket en is kitanulmanyoztam es erre irtam hogy sztem nem tul praktikus. ezert hasznalom a pozicio athelyezest, csak hat az sem tul szep (de legalabb van).
Előzmény: magpet (#422)
koszi, nem vagyok jartas a dologban ezert szivesen elolvasom a hozzaertok irasait, de annyira nem akarok belemelyedni hogy mindent ertsek is. leven hogy legjobb esetben is balatonon setahajokazom, viszont ezek a kis nyamavadasok kizoomolva elegge takarnak.
Előzmény: magpet (#423)
pedig mar az elozo is egesz jo volt es csak javul. (annyit kell hogy frissitesnel a tovabb gombot nyomni es megjelenik ha van uj nyelvi.)
en is csinaltam magyaritast meg az elejen de ez az uj mar egesz jo.
az automata az engem is megszivatott mert arra sosem nyomtam mondvan automatan en ugysem hasznalom, csak gyanus volt hogy a 3d nezet meg valahogy hianyzik. aztan megneztem angolul mit jelent s lon megvilagosodas.
en is csinaltam magyaritast meg az elejen de ez az uj mar egesz jo.
az automata az engem is megszivatott mert arra sosem nyomtam mondvan automatan en ugysem hasznalom, csak gyanus volt hogy a 3d nezet meg valahogy hianyzik. aztan megneztem angolul mit jelent s lon megvilagosodas.
Előzmény: scele (#427)
A magyar frissítést én le se szoktam szedni. Csináltam magamnak egyet. Abba szépen átírtam azt ami nagyon b...ta a csőrömet.
Előzmény: magpet (#426)
A MapSource-ban a terkepek-fulon a bal also sarokban elnevezheto a terkep-keszlet, ez fog ott megjelenni. Az en keszulekemen minden terkepnel "Geochallenge GPS" ez a megjegyzes. :)
Mas: frissultek a nyelvi file-ok is, vegre javult a magyar menuben a "be/itt:" problema. Meg nem lapoztam vegig, hogy maradtak-e benne hibak, de ez mar onmagaban is nagyon szep. :) (Az automotive mod marad automata, ami nincs kozeli rokonsagban a valosaggal... :)
Mas: frissultek a nyelvi file-ok is, vegre javult a magyar menuben a "be/itt:" problema. Meg nem lapoztam vegig, hogy maradtak-e benne hibak, de ez mar onmagaban is nagyon szep. :) (Az automotive mod marad automata, ami nincs kozeli rokonsagban a valosaggal... :)
Házigazda
Előzmény: Csigabiga (#421)
Köszönjük!
De ez itt most nem volt OFF. Mit ír a Nagy Moderátori Kézikönyv az ilyen esetről? A júzer OFF-ot kiált, közben meg nem OFF. Ki kell moderálni ON-olásért? :)
De ez itt most nem volt OFF. Mit ír a Nagy Moderátori Kézikönyv az ilyen esetről? A júzer OFF-ot kiált, közben meg nem OFF. Ki kell moderálni ON-olásért? :)
Házigazda
Előzmény: piret (#424)
OFF
Újabban az MPC elvileg "igazi" hajós cuccokat is elő tud állítani, csak csökkentett funcionalitással (tehát például a hajós fényeknél nincs light sector okosság). Más kérdés, hogy mi mindent csinál mindeközben másképp, mint az igazi BC térképeken. Erről fogalmunk nincs, és láttunk ugye már olyat is a Garmintól, hogy a konkrét map ID volt bedrótozva a firmware-ekbe.
Tehát bármi megtörténhet, és az ellenkezője is.
ON
Újabban az MPC elvileg "igazi" hajós cuccokat is elő tud állítani, csak csökkentett funcionalitással (tehát például a hajós fényeknél nincs light sector okosság). Más kérdés, hogy mi mindent csinál mindeközben másképp, mint az igazi BC térképeken. Erről fogalmunk nincs, és láttunk ugye már olyat is a Garmintól, hogy a konkrét map ID volt bedrótozva a firmware-ekbe.
Tehát bármi megtörténhet, és az ellenkezője is.
ON
Házigazda
Előzmény: magpet (#423)
Nem akarok hülyeséget beszélni, majd Piret esetleg kijavít. Azt hiszem arról van szó, hogy az "igazi" hajós térképek (BlueChart) ikonkészlete nem egyezik meg azzal, amit az MPC nevű térképcsináló dolog (amivel a NaviGuide is készül) előállít. Ezért aztán a "hajós dolgok kikapcoslása" parancs hatásos a BlueChart hasonló ikonjaira, de nem tünteti el az MPC-ből származókat. Piret?
Házigazda
Előzmény: optikus (#420)
Nem is a településeknél van, hanem a keresésnél. Ez az általad említett "3 karika gomb". Rosszul emlékeztem, "Más város közelében" a Nüviken van, itt csak ilyenek:
-egy legutóbbi találat közelében: ha pl. Eger körül akarsz keresni, akkor előbb keresés "Eger" nevű városra, majd vissza a keresés-menü gyökeréba, karikás gomb, majd itt kiválasztod az első helyezett legutóbbi találatot, ami Eger. Innentől az "Eger" nevű pont közelében indul a keresés.
-egy útvonalpont közelében: valamely saját pontod közelében indul a keresés
-jelenlegi pozíció közelében: ez elég egyértelmű
-pointer közelében: itt térképed dob fel pointerrel. Leszúrod a tervezett keresési középpontba, innen fog indulni a keresés.
-egy legutóbbi találat közelében: ha pl. Eger körül akarsz keresni, akkor előbb keresés "Eger" nevű városra, majd vissza a keresés-menü gyökeréba, karikás gomb, majd itt kiválasztod az első helyezett legutóbbi találatot, ami Eger. Innentől az "Eger" nevű pont közelében indul a keresés.
-egy útvonalpont közelében: valamely saját pontod közelében indul a keresés
-jelenlegi pozíció közelében: ez elég egyértelmű
-pointer közelében: itt térképed dob fel pointerrel. Leszúrod a tervezett keresési középpontba, innen fog indulni a keresés.
Házigazda
Előzmény: optikus (#416)
"...a terkep valasztasnal majdnem minden terkephez az openmaps terkep descriptiont teszi be..."
Ez mit jelent? Én nem vettem észre változásokat a térképeknél...
A 3D-s nézet elrontása miatt szerintem rövidesen újabb frissítés várható!
Ez mit jelent? Én nem vettem észre változásokat a térképeknél...
A 3D-s nézet elrontása miatt szerintem rövidesen újabb frissítés várható!
Előzmény: optikus (#420)
na en (is?) feltettem.
a gps koordinata bevitel modja az valtozott, igy ranezesre, (nem mintha hasznalnam...).
ami viszont elromlott: a 3d view az abszolute nem mukodik (ezt irjak a wikin is), a terkep valasztasnal majdnem minden terkephez az openmaps terkep descriptiont teszi be (topguidehoz, naviguidehoz,tuhuhoz is).
a tengeri bizbaszokat meg mindig nem lehet kikapcsolni (vagyis ki lehet de nem szamit) es eleg zavaro hogy a fel balaton nem latszik toluk...
a gps koordinata bevitel modja az valtozott, igy ranezesre, (nem mintha hasznalnam...).
ami viszont elromlott: a 3d view az abszolute nem mukodik (ezt irjak a wikin is), a terkep valasztasnal majdnem minden terkephez az openmaps terkep descriptiont teszi be (topguidehoz, naviguidehoz,tuhuhoz is).
a tengeri bizbaszokat meg mindig nem lehet kikapcsolni (vagyis ki lehet de nem szamit) es eleg zavaro hogy a fel balaton nem latszik toluk...
Be lehet állítani az Oregánóban egy elemkímélő üzemmódot, ami a világítással együtt a képernyőt is lekapcsolja! :o)
Előzmény: Csigabiga (#417)
hat a telepuleseknel nem lelek ilyen lehetoseget.
van az a szerencsetlenseg ami a hova menuben a 3 karika gomb. ott valamilyen szinten lehet ilyet de nagyon gagyi mert mindig visszaugrik az alappozicioba, meg kessre nem is jo.
jelenleg legjobban az emulator modba atvaltva a move to location jon be, az olyan mintha fizikailag ott lennek a megadott pontban, igy ahhoz kepest keres mindent. csak hat eleg hatulrol mellbe es maceras.
van az a szerencsetlenseg ami a hova menuben a 3 karika gomb. ott valamilyen szinten lehet ilyet de nagyon gagyi mert mindig visszaugrik az alappozicioba, meg kessre nem is jo.
jelenleg legjobban az emulator modba atvaltva a move to location jon be, az olyan mintha fizikailag ott lennek a megadott pontban, igy ahhoz kepest keres mindent. csak hat eleg hatulrol mellbe es maceras.
Előzmény: magpet (#404)
Az új kézik biztosan nem ismerik, Nüvi760-on még nem próbáltam (most nincs is kéznél).
Házigazda
Előzmény: rekasi (#413)
Érdekes ötletek! Szerintem írd meg a Garminnak, vagy legalább egy platform-nyitást próbálj elérni náluk! :) A képek geotag adatainak figyelembe vétele és térképre illesztése nekem is tetszene.
Házigazda
Előzmény: Sancho (#412)
Van egy kis kérdésem a gmapsup2.img-es megoldást már nem ismerik az új garminok, vagy csak én bénázom. Van egy gmapsupp.img file, látszanak a térképek, ha átnevezem gmapsup2.img nem működik (nüvi 760, Colorado 300). Köszi!
Előzmény: magpet (#410)
Jaja, ez jutott még az eszembe, hogy wherigo. Azonban nem vagyok egy nagy gamer. :) A wherigo alkalmas lehet mondjuk útvonalnyilvántartás fejlesztésére is? :)
Amúgy a 4 GB hely még jó lehet például arra is, hogy geotaget képeket jeleníts meg POI-knál. Ez a ládaleírás mellé elég izgalmas lehetne. Szóval lenne még lehetőség az Oregonban, de a Coloradoban is, hiszen - valljuk be őszintén - mocskos nagy hely marad a masinán. :)
Amúgy a 4 GB hely még jó lehet például arra is, hogy geotaget képeket jeleníts meg POI-knál. Ez a ládaleírás mellé elég izgalmas lehetne. Szóval lenne még lehetőség az Oregonban, de a Coloradoban is, hiszen - valljuk be őszintén - mocskos nagy hely marad a masinán. :)
Előzmény: magpet (#406)
Magped sajnos igazad van.. Tegnap és ma teszteltem a rendszert. Csak az aktív útvonalat huzza le egy darab GPX-ben az összes szegmensel a MapSource, így szerkeszteni picit nehezebb, mintha a trackeket külön jelenítené meg. A készülék minden ki és bekapcsoláskor egy újabb szegmenst nyit meg. A két nap alatt megtett 40 kilométert "manuálisan" kellett feldarabolnom a gépen. Az etrex készülékek szépen külön-külön jelenítik meg a trackeket a MapSource-ban, ezért megszoktam, hogy minden track végén mentettem az aktív útvonalat és töröltem a készülékről. Mentésnél átvitte a mentett trackeket a progi. Ezután már az Oregonon kell a "save portion" menüpont alatt ezt megtennem és elmentenem, azután manuálisan átvonszolni a MapSource-ba. A mentésnél kell vigyázni, mert automatikusan nem a track rögzítési idejét ajánlja fel, hanem a szerkesztés időpontját! Miért nem tudják megcsinálni Garminék, hogy a MapSource az elmentett trackeket is át tudja másolni automatikusan, akár a régebbi készülékek? A "Mit kíván fogadni" menüpontnál még egy bepipálható kockát kellene csak betenni...És miért nem adnak a készülékhez egy normális leírást, hogy ne teszteléssel és interneten való kereséssel, fórumokon való kérdezősködéssel töltse a kesser az idejét? Még jó, hogy a fórumon van valaki, aki ért hozzá és akar is segíteni! Ezt lehetne továbbítani nekik valamilyen fórumon?
Köszönöm a segítséget!
Köszönöm a segítséget!
Előzmény: magpet (#410)
Igen, emlékeim szerint a MapSource csak az aktív logot húzza le a többit egyszerű gpx-másolással tudod PC-e vonszolni, majd megnyitni.
Házigazda
Előzmény: Zsolie (#409)
Köszönöm a gyors választ!
Az F\Garmin\GPX könyvtárban valóban ott vannak az elmentett trackek, és az ott található Current könyvtárban egy Current gpx. Tehát F:\Garmin\GPX\Current\Current.gpx fájl.
Természetesen ha áthúzom egyenként a mentett gpx-eket a GPX mappából a MapSourceba megnyitja a tracket, de egyszerre csak 1 darabot.
Ha a Current mappa Current.gpx-ét húzm át, akkor csak egy nyomvonal látszik ami még nem mentettem el (aktív). Ezek szerint a mentett trackeket nem viszi át a program, csak az aktiv logot?(ami a Current mappában van).
Az F\Garmin\GPX könyvtárban valóban ott vannak az elmentett trackek, és az ott található Current könyvtárban egy Current gpx. Tehát F:\Garmin\GPX\Current\Current.gpx fájl.
Természetesen ha áthúzom egyenként a mentett gpx-eket a GPX mappából a MapSourceba megnyitja a tracket, de egyszerre csak 1 darabot.
Ha a Current mappa Current.gpx-ét húzm át, akkor csak egy nyomvonal látszik ami még nem mentettem el (aktív). Ezek szerint a mentett trackeket nem viszi át a program, csak az aktiv logot?(ami a Current mappában van).
Előzmény: magpet (#408)
Próbáld meg egyszerűen lehúzni az Oregonról a gpx-eket, és azt megnyitni a MapSource-ból!
Belső memórián a Garmin/gpx könyvtárban találod a current.gpx-et, ez rejti a 10000 pontos akítv logot. Egy "Archive" könyvtárban szintén aktív log darabok vannak, ha a rögzítés átlépné a 10000 pontot. A current.gpx-ben mindig a legutóbbi kb. 10000 pont látható, a korábbiak mennek az archívumba. Szintén ebben a könyvtárban találod a mentett trackeket, a mentéskor adott nevű gpx-ben (pl. hosszuseta.gpx).
Belső memórián a Garmin/gpx könyvtárban találod a current.gpx-et, ez rejti a 10000 pontos akítv logot. Egy "Archive" könyvtárban szintén aktív log darabok vannak, ha a rögzítés átlépné a 10000 pontot. A current.gpx-ben mindig a legutóbbi kb. 10000 pont látható, a korábbiak mennek az archívumba. Szintén ebben a könyvtárban találod a mentett trackeket, a mentéskor adott nevű gpx-ben (pl. hosszuseta.gpx).
Házigazda
Előzmény: Zsolie (#407)
Oregon 300-rol nem tudom letőlteni a nyomvonalakat a MapSource progival. Csak az aktív nyomvonalból tárol 2 db. pontot. Elötte Legendem majd Vista Hcx-em volt, soha nem volt ilyen problémám. Már újratelepítettem a MapSource-t és a készülék szoftverét is. A készülékben a tracklogok szépen látszanak, de nem tudom csak egyenként "manuálisan" betenni a MapSource-ba. Vanakinek van valamilyen ötlete?
Érdekes igények... :) Ha a térképek és a jpeg-képek után még mindig sok hely marad, akkor javaslom, hogy készíts sok szép wherigo-játékot! Ezeket tárolhatod a vason, és végre én is játszhatok ilyet! :)
Házigazda
Előzmény: Sancho (#405)
Nagyon-nagyon kutatok, de sehol nem találok az Oregon-ra olyan jellegű hack-eket, melyek több képességet hoznak ki a vasból. A videólejátszás nem feltétlenül álmom (pláne, hogy csak csipog a cucc), de egy a belső iszonyat nagy tár kihasználására azért valami stuff nem lenne rossz. Pl. eBook reader, vagy ilyesmi. Tudtok ilyen projektekről?
Szerintem másik település közelében tudsz kersni. Most nicns kéznél Oregon, hogy konkrét menü-lépéseket írjak, de határozottan rémlik egy ilyen lehetőség.
Házigazda
Előzmény: optikus (#403)
nagy a pangas ahogy elnezem:(
lenne egy kerdesem ami a kezdetektol nem hagy bekiben. az odaig okes hogy valamilyen pozicioban vagyok es onnan "korulnezhetek" pl a hova menuvel kereshetek barmire vagy a kesseknel szintugy. de ha en egy adott ponton akarok "korulnezni" hogy onnan mi merre. mert pl tervezgetem hova erdemes elmenni kirandulni, stb. akkor azt nem tudom hogy gondoltak. persze van az a kerulo utas kinlodos megoldas, hogy demo modba atkapcsolom, a hovaval ratervezek egy pontra es atmozgatom a lokaciot. de hat ez igencsak maceras es nyogvenyelos. nincs valami mas egyszeru megoldas mert ez nekem nyakatekertnek tunik es fura hogy nem adja magat sehol sem...
lenne egy kerdesem ami a kezdetektol nem hagy bekiben. az odaig okes hogy valamilyen pozicioban vagyok es onnan "korulnezhetek" pl a hova menuvel kereshetek barmire vagy a kesseknel szintugy. de ha en egy adott ponton akarok "korulnezni" hogy onnan mi merre. mert pl tervezgetem hova erdemes elmenni kirandulni, stb. akkor azt nem tudom hogy gondoltak. persze van az a kerulo utas kinlodos megoldas, hogy demo modba atkapcsolom, a hovaval ratervezek egy pontra es atmozgatom a lokaciot. de hat ez igencsak maceras es nyogvenyelos. nincs valami mas egyszeru megoldas mert ez nekem nyakatekertnek tunik es fura hogy nem adja magat sehol sem...
Erre sajnos nem emlekszem. Szerintem mikor a leirast nezed, akkor a bal gomb alatt van egy "show hint" (nem emlekszem, mi lett belole magyarul). Ez a "hint" a gc.com-on a "titkosirassal" irt segitseget rejti (kevert betuk minositett esete). Mivel a gc.hu-n ilyen opcio nincs, vegso segitsegnek a rejto telefonszama a legertelmesebb adat. Azt viszont nem tudom, hogy a gc.hu-fele ggpx-be kerul-e hint tag. A ggpx formatum ismeri, ez biztos. Az sem kizart, hogy ha egy ladanal nincs hint, akkor a "show hint" menupont meg sem jelenik. (Most nincs nalam semmilyen USA tagallamrol elnevezett Garmin, nem tudom megnezni. Ugye Nuvi nevu allam nincs? :)
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#401)
magpet!
Tettél a magyarításba 'Tipp' vagy valami hasonló menüpont elnevezést?
Tettél a magyarításba 'Tipp' vagy valami hasonló menüpont elnevezést?
Előzmény: magpet (#390)
Az állítólag szó e témában fontosnak bizonyul, mert valójában navigálás közben leírás vagy log olvasására van csak lehetőség.
Előzmény: Fairy (#398)
Egy kicsit igen! :)
Nem véletlenül kérdezetem ezt a menüpontosdit. Egyszer (jó régen)felajánlott egy olyat, hogy "Tipp"(ha jól emlékszem), na erre rákattintva előjött a rejtő telefonszáma. Na azóta sem láttam ilyet, pedig néha jól jönne.
Nem véletlenül kérdezetem ezt a menüpontosdit. Egyszer (jó régen)felajánlott egy olyat, hogy "Tipp"(ha jól emlékszem), na erre rákattintva előjött a rejtő telefonszáma. Na azóta sem láttam ilyet, pedig néha jól jönne.
Előzmény: Fairy (#397)
Nos, meggondoltam magam, nem bánhatok ilyen mostohán az egyik főszponzorunkkal:-)
[link] Tehát állítólag csak akkor látod a hintet, amikor navigálsz a csészéhez - feltéve, hogy aki generálta neked a gpx-et, az bele is rakta.
Ha nem rakta bele, akkor ösztökéld szg-t/kjr-t némi kapuccsínóval, hátha beválik :-)))
(Zárójelben jegyzem meg, hogy esetleg másnál is hathat ez a módszer: már elérhető a GHRJátékok KLNy APF 0.1b.)
[link] Tehát állítólag csak akkor látod a hintet, amikor navigálsz a csészéhez - feltéve, hogy aki generálta neked a gpx-et, az bele is rakta.
Ha nem rakta bele, akkor ösztökéld szg-t/kjr-t némi kapuccsínóval, hátha beválik :-)))
(Zárójelben jegyzem meg, hogy esetleg másnál is hathat ez a módszer: már elérhető a GHRJátékok KLNy APF 0.1b.)
Előzmény: Fairy (#397)
Tudom, nem nekem szólt a kérdés, de...
A gpx egy viszonylag nyitott adatformátum, az alapvető szabályok betartásával bővíthető. Ha tehát mi ketten kitaláljuk, hogy ezentúl legyen egy "sugallat" nevű címke és ezt korrekt módon definiáljuk, akkor a mi sugallatunkra hallgató kütyük, rendszerek értelmezni tudják - úgy, hogy az ilyesmire fel nem készített masinák sem omlanak össze a hatására. (Elvileg.)
Ennyit a gondolat erejéről :-))
Amúgy, hogy van-e ilyen menüpont, arról halvány fogalmam sincs, és guglizni sincs kedvem. Rendes vagyok, ugye? :-)
A gpx egy viszonylag nyitott adatformátum, az alapvető szabályok betartásával bővíthető. Ha tehát mi ketten kitaláljuk, hogy ezentúl legyen egy "sugallat" nevű címke és ezt korrekt módon definiáljuk, akkor a mi sugallatunkra hallgató kütyük, rendszerek értelmezni tudják - úgy, hogy az ilyesmire fel nem készített masinák sem omlanak össze a hatására. (Elvileg.)
Ennyit a gondolat erejéről :-))
Amúgy, hogy van-e ilyen menüpont, arról halvány fogalmam sincs, és guglizni sincs kedvem. Rendes vagyok, ugye? :-)
Előzmény: H.Gábor (#396)
Köszönöm Fairy! Örülök, hogy tanulhatok tőled!
Pedig már egész bátran kérdeztem tudván, hogy a fő demoralizálót rabszolgasorban tartja az egészségügy. De ezek után már a non-stopba is bekell néznem egy-egy kérdés előtt!!!
Pedig már egész bátran kérdeztem tudván, hogy a fő demoralizálót rabszolgasorban tartja az egészségügy. De ezek után már a non-stopba is bekell néznem egy-egy kérdés előtt!!!
Előzmény: Fairy (#394)
Jaj, bocs, ez nem a gc és én nem SylverRat vagyok :-)))
Tehát: egy "sugallat", ami a rejtek megtalálásához segítséget jelent, anélkül, hogy szájbarágósan elmagyarázná a részleteket.
Tehát: egy "sugallat", ami a rejtek megtalálásához segítséget jelent, anélkül, hogy szájbarágósan elmagyarázná a részleteket.
Előzmény: Fairy (#393)
A ggpx-ben ilyen mező nincs. Az azt előállító algoritmus vagy beleírja valahova (pl. hint), vagy nem. Ha igen, akkor lesz, ha nem, akkor nem lesz. Ez utóbbi esetben kézzel beleírogathatod az egyes ládák leírásaiba mondjuk.
Házigazda
Előzmény: H.Gábor (#389)
Technikai tanácsot kérek szépen, nagyon okos emberektől.
groundspeak.gpx formátumban pakolom a ládákat a coloradora.
Hogy lehet megoldani, hogy a rejtő/felhasználó telefonszáma is átmenjen a műszerbe?
groundspeak.gpx formátumban pakolom a ládákat a coloradora.
Hogy lehet megoldani, hogy a rejtő/felhasználó telefonszáma is átmenjen a műszerbe?
ÁÁÁÁÁ.....Már tudom, hogy hol van a hiba...BENNEM. Annyira kezdő vagyok még, hogy csak a pipákat tettem a szűrési feltételek elé, de nem nyomtam meg alattuk a "Mehet" gombot (buta vagyok). Így persze az okos geocaching oldal a megadott lakóhelyhez legközelebb lévő X db ládát tette bele a ggpx-be, a távolabbiakat nem (ezért volt, hogy egy megyén belül volt olyan, ami nem volt meg).
Bocsánat, de végül rájöttem. Köszönöm a segítségeteket.
Bocsánat, de végül rájöttem. Köszönöm a segítségeteket.
Előzmény: magpet (#387)
Akkor nincs több ötletem. Ez a két dolog, amitől szoktak nem megjelenni ládák az Oregonon. Lehet, hogy valami random furcsaság bújik meg időnként a ggpx-ben...
Házigazda
Előzmény: Aron_csapata (#386)
Tudom, de a Geocaching.hu-n összesen nincs 3000 láda (a külföldiekkel együtt), én meg 5 megyét, ha kijelöltem....Sztem inkább 1000 az a 2000...legalábbis valamelyik tesztben azt olvastam....
Előzmény: magpet (#385)
Még egy lehet: az Oregon csak 2000db. geoláda adatait fogadja groundspeak gpx-ben. Ha ennél több van a file-ban, akkor lemarad egy pár.
Házigazda
Előzmény: Aron_csapata (#383)
Ez is lehetett persze...Azt viszont nem értem, hogy a geocaching.hu-n megye szerinti szűrésben, és groundspeak gpx- ben letöltött állományból miért maradt ki jónéhány láda, amelyik pedig a szűrési feltételeknek megfelelő megyében van, mégsem találja a Garmin.....Talán nincs ebben az állományban az összes magyarországi láda? Az baj lenne, mert akkor megint cipelhetem a papírokat....
Előzmény: magpet (#381)
Ez is lehetett persze...Azt viszont nem értem, hogy a geocaching.hu-n megye szerinti szűrésben, és groundspeak gpx- ben letöltött állományból miért maradt ki jónéhány láda, amelyik pedig a szűrési feltételeknek megfelelő megyében van, mégsem találja a Garmin.....Talán nincs ebben az állományban az összes magyarországi láda? Az baj lenne, mert akkor megint cipelhetem a papírokat....
Előzmény: magpet (#381)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |