Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Oregonról jut eszembe: tegnap megállapítottuk, hogy fentről (második emeletről) nézve a Seat Leonnak is szép Oregon formája van :)
A megállapítást tevő bizottság józan volt.
A megállapítást tevő bizottság józan volt.
vitrinben egész jól mutat, jah.
Múltkor Királyréten simán elcseréltem volna egy csx-re, mikor negyed óráig szüttyögött a műholdak megkeresésén.
Múltkor Királyréten simán elcseréltem volna egy csx-re, mikor negyed óráig szüttyögött a műholdak megkeresésén.
Előzmény: taky111 (#3953)
Nem'tom srácok az én Oregonom hibátlanul műxik. Eddig nem volt még vele problémám.
Előzmény: ID-24 (#3949)
Az alap dolgokat tudja, az utólag beépített "Waypoint averaging"-en kívül lényagében mindent magyarul ír ki.
Előzmény: Moles (#3948)
Valószínűleg, úgy lesz Neked hibátlan Oregonod, mint a Kelemen bácsinak működő sípja.
Játékvezető
Előzmény: Csuhás (#3947)
Dehogy fizetett! Csak álmodozom egy hibátlan Oregonról, mint Farnádi Kelemen a rézsípokról..
Moderátor
Előzmény: Bacu (#3946)
Lehet, hogy csak nekem újdonság, de egy érdekes dologra találtam a Garmin BaseCamp-ben. A tegnapi kerékpáros nyomvonalat áttöltve majd kijelölve egy ilyen opciót találtam a szerkesztés menüben: Fényképek ellátása geocímkével nyomvonal alapján
Képeim nincsenek tegnapról, így kipróbálni még nem volt lehetőségem, de kíváncsi leszek rá, hogy fog működni. Gondolom a GPicSync progit nem fogja lepipálni, de ha jól működik, hasznos lehet.
Képeim nincsenek tegnapról, így kipróbálni még nem volt lehetőségem, de kíváncsi leszek rá, hogy fog működni. Gondolom a GPicSync progit nem fogja lepipálni, de ha jól működik, hasznos lehet.
A cikk alapján ajánlom ezt a készüléket Csuhás kessernek, mert minden funkció benne van, mi szem szájnak ingere!
Ha megveszed, akkor elfelejtheted az O300-hoz összegyűjtött több tucat jobbító javaslatod. Ebben a kütyüben már minden megtalálható, hiszen egy rutinos Garmin-tesztelő írja, aki "már azóta szemezget az érintőképernyős Garminokkal, amióta léteznek". Sőt, egy teszt erejéig már kézben is tarthatott egyet!!!
Csak remélni merem, hogy ez az évek óta tartó szemezgetés nem ártott meg a szemeinek. Azonban lehet, hogy éppen a szerelemittas szemeivel látja olyan jónak a kijelzőt napfényben.
Ha megveszed, akkor elfelejtheted az O300-hoz összegyűjtött több tucat jobbító javaslatod. Ebben a kütyüben már minden megtalálható, hiszen egy rutinos Garmin-tesztelő írja, aki "már azóta szemezget az érintőképernyős Garminokkal, amióta léteznek". Sőt, egy teszt erejéig már kézben is tarthatott egyet!!!
Csak remélni merem, hogy ez az évek óta tartó szemezgetés nem ártott meg a szemeinek. Azonban lehet, hogy éppen a szerelemittas szemeivel látja olyan jónak a kijelzőt napfényben.
Játékvezető
Előzmény: Bacu (#3938)
Egy ponton találtam ezt igaznak, amikor azt állítja, hogy jól látszódik napsütésben is. Nos, a valóságban, ahogy a cikk képe is mutatja, szerintem alig látszik valami. Ettől azért számos Garmin típus jobban teljesít. A cikk többi része ugyan kevés használható infót tartalmaz, de nincs vele gond.
Előzmény: Csigabiga (#3939)
Elolvastam. Számomra néhány dologban elég amatőrnek, és tájékozatlannak tűnik, mint akinek nem sok Garmin volt a kezében eddig...
Előzmény: Bacu (#3938)
Garmin\GPX\Útvonalpontok-nn-hhh-éé.gpx -be kellen, hogy legyen.
Legalábbis o550-en ide teszi.
Legalábbis o550-en ide teszi.
Előzmény: kletyo (#3933)
A \Garmin\GPX könyvtárban vannak dátum.gpx néven, onnan nyisd meg Mapsource-szal.
Előzmény: kletyo (#3933)
Köszi, akkor marad a Garmin :) Ha megbízhatóbban működik, akkor inkább rászánom a pénzt.
Előzmény: totzoli65 (#3932)
Csak, hogy pörögjön a fórum.
Lehet, hogy volt már ez a témába, de nagyon eldugva.
Voltam kicsit az erdőbe és felvettem egy-két útpontot.
De.
Mikor hazatértem, -MapSource- felvett útpontokat sehol nem találom.
Pedig a GPS-en meg van.
Valahogy elő tudnám varázsolni a térképen is?
Lehet, hogy volt már ez a témába, de nagyon eldugva.
Voltam kicsit az erdőbe és felvettem egy-két útpontot.
De.
Mikor hazatértem, -MapSource- felvett útpontokat sehol nem találom.
Pedig a GPS-en meg van.
Valahogy elő tudnám varázsolni a térképen is?
Szia!
Jól sejted! :-) Viszont cserébe csak annak a jeladónak veszi a jelét, amivel össze van párosítva, a többit figyelmen kívül hagyja. Kérdezz meg olyan valakit aki multiból származó (órával együtt) pár ezer ft-os kütyüjével próbál bármilyen adatot rögzíteni olyan körülmények közt, hogy körülötte (50-100 méteren belül) még van pár hasonló nívójú jeladó.... :-S
Mindenesetre ajánlom figyelmedbe, hogy nézz szét a "piacon" ! :-)) Nekünk így van két egyforma forrerunner 50 óránk, hogy olcsóbb volt kifutó készletből megvenni szettben, mint külön a lépésszámlálót a már meglévő óra+pulzusmérőhöz! ;-)
Elvileg mindkét típussal működnie kell. :-)
Jól sejted! :-) Viszont cserébe csak annak a jeladónak veszi a jelét, amivel össze van párosítva, a többit figyelmen kívül hagyja. Kérdezz meg olyan valakit aki multiból származó (órával együtt) pár ezer ft-os kütyüjével próbál bármilyen adatot rögzíteni olyan körülmények közt, hogy körülötte (50-100 méteren belül) még van pár hasonló nívójú jeladó.... :-S
Mindenesetre ajánlom figyelmedbe, hogy nézz szét a "piacon" ! :-)) Nekünk így van két egyforma forrerunner 50 óránk, hogy olcsóbb volt kifutó készletből megvenni szettben, mint külön a lépésszámlálót a már meglévő óra+pulzusmérőhöz! ;-)
Elvileg mindkét típussal működnie kell. :-)
Előzmény: Andreas (#3931)
A Garmin Connect-et nézegetve nekem is kedvem támadt beszerezni egy szívritmus érzékelőt. Jól sejtem hogy csak a méregdrága Garmin típusokkal fog működni az Oregon?
Ha igen, akkor melyiket érdemes választani?
A 010-10997-00 vagy a 010-10997-02 cikkszámú prémium változatot?
Ha igen, akkor melyiket érdemes választani?
A 010-10997-00 vagy a 010-10997-02 cikkszámú prémium változatot?
ezért írtam hogy elvileg.
az a 10MB-os határ sem egy szentírás, kétségtelen hogy voltak eltünt ládák, de nem minden esetben egyértelmű hogy emiatt.
az a 10MB-os határ sem egy szentírás, kétségtelen hogy voltak eltünt ládák, de nem minden esetben egyértelmű hogy emiatt.
Előzmény: Csuhás (#3927)
Nem korlátlan. Szerintem 5e pont a max, de abba bőven belefér az összes .hu-s láda.
Előzmény: Sancho (#3928)
Elég bizonytalan a dolog, mert ha jól tudom, van egy kb 10Mb-os határ a gpxekre. Ezért szerintem nem rakhatók fel a magyar ládák egyben. Sajna a limitet átlépve hibajelzés nélkül vesznek el a ládák. :-(
( Ha egy gps belső memóriája 850Mb, akkor miért is kell sz**kodni a ládák számával, az aktív track hosszával, egy-egy leírás betűszámával, gpx fileok számával, a bitmapek méretével, a ládanevek hosszával, route-ok pontszámával, a routeok darabszámával, a koordináták tizedesjegyeivel, a wpt-k számával stb. Ezeknél miért nem a szabad memória a határ? )
( Ha egy gps belső memóriája 850Mb, akkor miért is kell sz**kodni a ládák számával, az aktív track hosszával, egy-egy leírás betűszámával, gpx fileok számával, a bitmapek méretével, a ládanevek hosszával, route-ok pontszámával, a routeok darabszámával, a koordináták tizedesjegyeivel, a wpt-k számával stb. Ezeknél miért nem a szabad memória a határ? )
Moderátor
Előzmény: camenzind (#3926)
x50-es oregonra felmegy az összes .hu-s láda (elvileg), coloradora, régebbi oregonokra pedig nem
Előzmény: fefe1968 (#3924)
Szia!
Én lényegében elégedett vagyok vele. A karakterbevitel tényleg kissé macerás, de ezt meg lehet szokni: ritkán és rövid szöveget viszek csak be: gyakorlatilag csak a .hu-s ládák jelszavát, ill. csak ha valami baj van a ládával, akkor teszek egy rövid megjegyzést. Nekem a forgatógomb bejött, bár nyilván eleinte furcsa volt (különösen, hogy előtte egy hp iPaq-ot használtam).Nekem nagyon tetszik az, hogy leírásokat, fényképeket tudok vinni magammal, "paperless caching". Mivel "csipogó" van benne, autós navigációra is hiba nélkül tudom használni.
Ami negatívum: nagy ritkán lefagy (kikapcsol), ez vagy a térkép, vagy a ládaadatok miatt lehet: pl. egy megtalált bejegyzés után a menüből kiválasztva a "Kész"-t lefagy, a jobb felső gombbal kiválasztva semmi gond. A frissítések hiánya: ahogy elnézem az Oregonos kesserek panaszait, nem biztos, hogy ők jobban járnak a rendszeres frissítéssel.
Összefoglalva: én nem bántam meg, hogy Colorado-t vettem,.
Én lényegében elégedett vagyok vele. A karakterbevitel tényleg kissé macerás, de ezt meg lehet szokni: ritkán és rövid szöveget viszek csak be: gyakorlatilag csak a .hu-s ládák jelszavát, ill. csak ha valami baj van a ládával, akkor teszek egy rövid megjegyzést. Nekem a forgatógomb bejött, bár nyilván eleinte furcsa volt (különösen, hogy előtte egy hp iPaq-ot használtam).Nekem nagyon tetszik az, hogy leírásokat, fényképeket tudok vinni magammal, "paperless caching". Mivel "csipogó" van benne, autós navigációra is hiba nélkül tudom használni.
Ami negatívum: nagy ritkán lefagy (kikapcsol), ez vagy a térkép, vagy a ládaadatok miatt lehet: pl. egy megtalált bejegyzés után a menüből kiválasztva a "Kész"-t lefagy, a jobb felső gombbal kiválasztva semmi gond. A frissítések hiánya: ahogy elnézem az Oregonos kesserek panaszait, nem biztos, hogy ők jobban járnak a rendszeres frissítéssel.
Összefoglalva: én nem bántam meg, hogy Colorado-t vettem,.
Előzmény: Moles (#3921)
Igen, remek darab volt, nem volt vele gondom. A kijelzője talán ennek a típusnak a legjobban látható. Háttérvilágítás nélkül is penge képe van, igaz, nem olyan nagyfelbontású. Az elem élettartam is lényegesen hosszabb, köszönhetően a kisebb és takarékosabb kijelzőnek. Viszont a Coloradoban nyílván nagy előny az előzővel szemben, hogy a láda leírások olvashatóak, nem kell kinyomtatva magammal vinni, indulás előtt felkészülni, olvasgatni. Szintén előnye a Coloradonak, hogy könnyen lehet profilt válltani. Ha alkalmanként az outdoor mellett gépkocsiban is használni akarod, akkor csakis utóbbi, mert a 60-as sorozatokon átállítani gyalogosról autós üzemre elég macerás dolog. (Útontartás, tervezés stb. funkciókat egyesével kell átpötyögni oda-vissza).
Előzmény: Moles (#3923)
Amit szeretek benne:
A kijelzője jobban látható mint az Oregon sorozaté. Nem matt és halvány, hanem fényes és kontrasztos. Ez nagyon fontos alapfeltétel volt számomra.
Nekem sokszor jobban kézre áll a forgatógomb, mint a tapizó képernyő kijelölt pontjának megnyomása.
Ami nem tetszik benne:
Az elemtartó fedél levétele igen nehéz.
A karakter bevitel körülményesebb (én ezt a funkciót nem, vagy nagyon ritkán használom).
Frissítése lemaradt az Oregonokhoz képest (megjegyzem, nekem semmi nem hiányzik azokból az "újításokból").
Összességében elégedett vagyok vele, nem bántam meg. Volt néhány térkép összeomlás és GPX fájl fel nem ismerése, de ezek úgy tűnik SD kártya hiba miatt voltak. Amióta kivettem azt, nincs semmilyen gondom vele. Ez nem típushiba. Olyat hallottam, hogy valakinek önálló életre kel a forgatógomb, magától lépked a menükben. Nálam ilyen gond nem volt. Egy 60Csx, majd Oregon lett leváltva vele.
A kijelzője jobban látható mint az Oregon sorozaté. Nem matt és halvány, hanem fényes és kontrasztos. Ez nagyon fontos alapfeltétel volt számomra.
Nekem sokszor jobban kézre áll a forgatógomb, mint a tapizó képernyő kijelölt pontjának megnyomása.
Ami nem tetszik benne:
Az elemtartó fedél levétele igen nehéz.
A karakter bevitel körülményesebb (én ezt a funkciót nem, vagy nagyon ritkán használom).
Frissítése lemaradt az Oregonokhoz képest (megjegyzem, nekem semmi nem hiányzik azokból az "újításokból").
Összességében elégedett vagyok vele, nem bántam meg. Volt néhány térkép összeomlás és GPX fájl fel nem ismerése, de ezek úgy tűnik SD kártya hiba miatt voltak. Amióta kivettem azt, nincs semmilyen gondom vele. Ez nem típushiba. Olyat hallottam, hogy valakinek önálló életre kel a forgatógomb, magától lépked a menükben. Nálam ilyen gond nem volt. Egy 60Csx, majd Oregon lett leváltva vele.
Előzmény: Moles (#3921)
Sziasztok! Colorádosokat szeretném kérdezni, hogy mennyire elégedetek a kütyüvel? Milyen problémái voltak vele, ha voltak és mennyire kezelhető? Köszi!
Hasonló témában értekeztünk Csuhással a #3883 hozzászólástól. Én is ilyesmi problémákkal küzdök (véletlenszerű magassági ugrások ki-be kapocsolás után), de eddig nem sikerült rájönni, hogy mi lehet az oka. Most hogy mondod, ki fogom kapcsolni az Automatikus kalibrácót, hátha tényleg az a ludas.
Előzmény: skiccpausz (#3919)
Egy, már korábban előjött probléma miatt írok. A Börzsönybe mentünk ládázni a minap, "túra" profillal indultam el és amint a geoládához értünk átváltottam "geocaching" profilra. A két profil között a (többek közt) különbség az h, a "túra" esetében a magasságmérő automata kalibrálása KI van kapcsolva, a "geocaching" -nél pedig BE van kapcsolva. Az eredmény az lett, hogy 3 másodperc alatt kb. 80m-rel "mélyebbre kerültem" a gps szerint, és tartotta ezt a hibát (-80m) az egész túrán.(mert továbbra is a "geocaching" profilban maradtam)
utólag így nézett ki a magassági profil a váltásnál: [link]
(jól látszik, hogy az automata kalibráció a hibás, ugyanis a térkép szerint is inkább a korábbi (közel 333m) magasságon voltam)
Ennyire megbízhatatlan ez a funkció?
Van valakinek erről valami tapasztalata?
utólag így nézett ki a magassági profil a váltásnál: [link]
(jól látszik, hogy az automata kalibráció a hibás, ugyanis a térkép szerint is inkább a korábbi (közel 333m) magasságon voltam)
Ennyire megbízhatatlan ez a funkció?
Van valakinek erről valami tapasztalata?
Előzmény: Csuhás (#3887)
Eddig nekem még nem sikerül. Csak januárban szereztem a mellkas jeladót az órával, nagyon nem tudtam tesztelni normális körülmények között.
Előzmény: Gomba2 (#3915)
Láthadod szépen megy. Még az adatok is egészen egyeznek.
Szerintem is magasak az értékek... de talán betudható annak, hogy 4 hónapja nem bicajoztam... enyhén másnapos voltam a tegnapi névnapozás után... bevallom kissé szenvedős volt az út. Kicsit túlöltöztem magam, nagyon fújt a szél... meg, meg, meg... :-)
Szerintem is magasak az értékek... de talán betudható annak, hogy 4 hónapja nem bicajoztam... enyhén másnapos voltam a tegnapi névnapozás után... bevallom kissé szenvedős volt az út. Kicsit túlöltöztem magam, nagyon fújt a szél... meg, meg, meg... :-)
Előzmény: zzkrisz (#3916)
off
198 max pulzus bringázásnál nem túl magas?
Már az előző napi diagrammon is csodálkoztam,
de azt a stresszes bp-i közlekedésnek tudtam be:)
on
Egyébként működik a két eszköz párhuzamosan egy jeladóval?
198 max pulzus bringázásnál nem túl magas?
Már az előző napi diagrammon is csodálkoztam,
de azt a stresszes bp-i közlekedésnek tudtam be:)
on
Egyébként működik a két eszköz párhuzamosan egy jeladóval?
Előzmény: sania (#3914)
gpx file-ba be lehet valahogy csempészni a kalória értéket úgy, hogy azt a connect megegye?
Előzmény: sania (#3914)
Ma elöszedtem a bicajom és kipróbáltam az FR60-al és az O300-al a mellkasi jeladót GC-GG ládákhoz.:
FR60: [link]
O300: [link]
Ha lenne pedálfordulat mérőm, akkor az mind az O300, mind az FR60-nál adatokat mutatna, de a kalóriát - ahogy látni is lehet -, csak az FR60 számolta. De ez is csak az elmúlt hónapok óta, amikor kijött az órához egy frissítés.
Azt nem tudom, hogy a mellkasi és pedáljeladó együtt produkál e kalóraadatokat...
FR60: [link]
O300: [link]
Ha lenne pedálfordulat mérőm, akkor az mind az O300, mind az FR60-nál adatokat mutatna, de a kalóriát - ahogy látni is lehet -, csak az FR60 számolta. De ez is csak az elmúlt hónapok óta, amikor kijött az órához egy frissítés.
Azt nem tudom, hogy a mellkasi és pedáljeladó együtt produkál e kalóraadatokat...
Előzmény: Gomba2 (#3911)
Idézet
A connect-nek kézzel sem lehet megadni sehogy a becsült kalória adatokat?
Ha "Manual Activity" -ként viszel fel egy tevékenységet, akkor ott megadhatod a kalóriát is, de ha feltöltesz egy gpx -et vagy tcx -et, akkor csak pár alapadatot tudsz szerkeszteni.
Mondjuk megteheted, hogy belehamistítod az adatokat a tcx -be...
Házigazda
Előzmény: Gomba2 (#3911)
Köszönöm, kipróbáltam 1 ponttal azzal műxik, valóban átléptem a limiteket ez lehetett a probléma. Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Csuhás (#3910)
Ha jól értem, akkor Oregon300-al, ha megfeszülök sem tudok a connectre kalóriaadatokat felvinni, semmilyen kiegészítő vásárlása árán sem?!
Csak akkor jelenik az meg, ha az eszköz, amivel rögzítettem, maga számol és tárol ilyen adatokat.
A connect-nek kézzel sem lehet megadni sehogy a becsült kalória adatokat?
Csak akkor jelenik az meg, ha az eszköz, amivel rögzítettem, maga számol és tárol ilyen adatokat.
A connect-nek kézzel sem lehet megadni sehogy a becsült kalória adatokat?
Előzmény: sania (#3907)
Ha jól értem a kérdésed, akkor nem térképet akarsz feltölteni hanem geoládákat. Ha így van akkor a gps gpx könyvtárába másold be a groundspeak gpx formátumú fileot. Ne lépd túl a max ládaszámot, és a fileméret limitet sem. Ha áthágod kiszámíthatatlan módon viselkedik az oregon, általában hibajelzés nélkül lehagy néhány ládikát. Ha sokat akarsz feltölteni az csak poiként megy, de ez esetben nincs részletes leírásod a ládikához.
Moderátor
Előzmény: taky111 (#3909)
Üdv!
Újdonsült Oregon 300 tulaj vagyok. A használati utasítás azt írja, hogy közvetlenül fel lehet tölteni a Geocach térképeket a masinára GPX formátumban. Én le is töltöttem az országos geoláda térképet át is raktam a masinára, de csak az Útvonal pont kijelölésben jelennek meg a pontok a Geocache menü pedig üressen marad, és az írja ki, hogy töltse le a pontokat a Geocaching.com-ról
Hogyan tudom én a geoláda pontokat a Geocach menühöz betölteni?
Tudna valaki segíteni?
Újdonsült Oregon 300 tulaj vagyok. A használati utasítás azt írja, hogy közvetlenül fel lehet tölteni a Geocach térképeket a masinára GPX formátumban. Én le is töltöttem az országos geoláda térképet át is raktam a masinára, de csak az Útvonal pont kijelölésben jelennek meg a pontok a Geocache menü pedig üressen marad, és az írja ki, hogy töltse le a pontokat a Geocaching.com-ról
Hogyan tudom én a geoláda pontokat a Geocach menühöz betölteni?
Tudna valaki segíteni?
Így van, a vertikális pontosság rosszabb szokott lenni a horizontálisnál.
Ráadásul szerintem Oregon esetén a Hotfix is bezavarhat bekapcsolás után. Gyakran tapasztalom hogy reggel autóval elindulva bár azonnal van fix, a pozícióm hosszú percekig egy adott vektorral el van tolva a valós helyzethez képest. Szépen látom a track-en a fordulásokat, de el van csúszva mondjuk 50 méterrel DK felé. Ilyenkor szerintem a HotFix saccolja korábbi adatokból az ephemeris adatokat. Ami 40-50 méter vizszintes hibát okoz az függőlegesben simán lehet 80 méter is. Sajnos az Oregon nem jelzi hogy mikor saccol és mikor "hiteles" az ephemeris :(
Ráadásul szerintem Oregon esetén a Hotfix is bezavarhat bekapcsolás után. Gyakran tapasztalom hogy reggel autóval elindulva bár azonnal van fix, a pozícióm hosszú percekig egy adott vektorral el van tolva a valós helyzethez képest. Szépen látom a track-en a fordulásokat, de el van csúszva mondjuk 50 méterrel DK felé. Ilyenkor szerintem a HotFix saccolja korábbi adatokból az ephemeris adatokat. Ami 40-50 méter vizszintes hibát okoz az függőlegesben simán lehet 80 méter is. Sajnos az Oregon nem jelzi hogy mikor saccol és mikor "hiteles" az ephemeris :(
Előzmény: Csuhás (#3887)
Jeladó lehet akár a pulzus, akár a pedálfordulat vagy akár lépésszámláló is. Az Oregon, a Connect és a Training Center külön nem fogja kiszámolni a kalóriát. Az oldalra feltöltött GPX-ben csak az útvonal és a szívritmus/pedálfordulat adatok láthatók.
Hogy egyszere kezeli e az Oregon a két jeladót azt nem tudom.
Nekem csak a mellkas pánt van. Azt is az Garmin FR60-as órával vettem. Az óra az kiszámolja a kalóriát (+ ha lenne pedálfordal mérőm azt is rögzítené) és egyben tölti fel az oldalra. Viszint ez az óra meg nem rögzíti az útvonalat.
Hogy egyszere kezeli e az Oregon a két jeladót azt nem tudom.
Nekem csak a mellkas pánt van. Azt is az Garmin FR60-as órával vettem. Az óra az kiszámolja a kalóriát (+ ha lenne pedálfordal mérőm azt is rögzítené) és egyben tölti fel az oldalra. Viszint ez az óra meg nem rögzíti az útvonalat.
Előzmény: Gomba2 (#3906)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |