Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Köszönöm mégegyszer, félig segítettél is.
Rájöttem mi volt a hiba oka. A Garmin/GPX könyvtárba letöltött file xml kiterjesztésű, az xml gpx-re történő átnevezéssel már meg is van oldva a probléma.
Rájöttem mi volt a hiba oka. A Garmin/GPX könyvtárba letöltött file xml kiterjesztésű, az xml gpx-re történő átnevezéssel már meg is van oldva a probléma.
Tégy egy próbát úgy hogy a garmin\gpx könyvtárba pakolod a gpxeket.
Moderátor
Előzmény: Spy89 (#4068)
Sziasztok!
Nekem is hasonló a gondom mint Alanthewild-nek. Viszont én a groundspeak-es gpx-et szedem le és töltöm át az eszköz gyökerébe(O450).
Ha esetleg valaki lenne olyan szíves és leírná a menetét , nagyon szépen megköszönném.
Nekem is hasonló a gondom mint Alanthewild-nek. Viszont én a groundspeak-es gpx-et szedem le és töltöm át az eszköz gyökerébe(O450).
Ha esetleg valaki lenne olyan szíves és leírná a menetét , nagyon szépen megköszönném.
Sziasztok!
Nagyon újonc vagyok itt is és általában geocaching témában is.
Segítséget kérnék Oregon 300-asom van.
Márciusban letöltöttem games.hu oldalról a gpx fájlt és szépen megjelentek a ládák a térképen is, illetve Geocaching menüben is.
Ha most töltöm le bármelyik gpx állományt, akkor útpontként látja az Oregon őket.
Mit csinálok rosszul?
Nem jó formátumot töltök le?
Előre is köszi a segítséget!
Nagyon újonc vagyok itt is és általában geocaching témában is.
Segítséget kérnék Oregon 300-asom van.
Márciusban letöltöttem games.hu oldalról a gpx fájlt és szépen megjelentek a ládák a térképen is, illetve Geocaching menüben is.
Ha most töltöm le bármelyik gpx állományt, akkor útpontként látja az Oregon őket.
Mit csinálok rosszul?
Nem jó formátumot töltök le?
Előre is köszi a segítséget!
Találkoztam hasonlóval, de ennyire durvával nem, mivel csak HU-t szedtem le, EU-t nem. Nekem mindössze a térképnév ugrált a térkép kiválasztó menüben. Esetleg frissítsd az OM térképet majd, ha kijön egy újabb konverzió. A TUHU esetén hasonlót tapasztaltam 450-en és 550-en is, de a setup nem bolondult meg.
Előzmény: AT. (#4064)
Következő gondom lenne :))
O550 Az Openmaps Európa térképet a profilokban össze vissza bekapcsolgatja.
Van olyan hogy 3-4ki-bekapcsolásig megmarad a beállítás(letiltás) utána magától bekapcsol.
Mindegy milyen fw van rajta.
NG 5.3, TUHU, Openmas Magyarosrszág beállításai mindig megmaradnak, csak az Európát kapcsolgatja be.
Más nem találkozott ilyen problémával?
Van erre vmi megoldás?
O550 Az Openmaps Európa térképet a profilokban össze vissza bekapcsolgatja.
Van olyan hogy 3-4ki-bekapcsolásig megmarad a beállítás(letiltás) utána magától bekapcsol.
Mindegy milyen fw van rajta.
NG 5.3, TUHU, Openmas Magyarosrszág beállításai mindig megmaradnak, csak az Európát kapcsolgatja be.
Más nem találkozott ilyen problémával?
Van erre vmi megoldás?
A pocket query megy a comon standard membershippel is, csak asszem max 150 láda, vagy ilyesmi a korlát. A premiumnál meg 500 a max. Ha jól M léxem :)
Előzmény: R.Guszty (#4060)
Bocs, de nem arról van szó, hogy használd a "pocket query"-t, hogy túl tudd lépni a 200-as limitet? Magyarán, ne egyesével töltsd fel a ládákat külön-külön .GPX fájlban, hanem csoportosan egy fáljba több láda adatát berakva. Ehhez használható jól a pocket query.
A pocket query a geocaching.com-os csoportos leérdezésre való (azt hiszem, csak premium member-eknek érhető el)
A pocket query a geocaching.com-os csoportos leérdezésre való (azt hiszem, csak premium member-eknek érhető el)
Előzmény: camenzind (#4057)
OREGON 300 - fw 3.70
Hajózni (is) használom az Oregont, tegnap kb 2 órát vett el az életemből a 3.70 fw hibája. Még Marine profile-ban sem engedi kijelölni a tengeri színek beállítást. (katt. után visszaugrik off-ra)
Ez vizi használatnál súlyos hiba, mert a tengerészeti térképeken a sötétkék szín a sekély vizet mutatja, nem pedig a mélyet, ráadásul a sötétkék háttér miatt a még gyengébb az Oregon amúgy sem briliáns képernyőjének a láthatósága.
Próbáltam gépészkedni, a végén 3.42 Beta került fel, amivel a hiba megszűnt.
AKI HAJÓN (IS) HASZNÁLJA AZ OREGONT a 3.70-et NE TELEPÍTSE!
Hajózni (is) használom az Oregont, tegnap kb 2 órát vett el az életemből a 3.70 fw hibája. Még Marine profile-ban sem engedi kijelölni a tengeri színek beállítást. (katt. után visszaugrik off-ra)
Ez vizi használatnál súlyos hiba, mert a tengerészeti térképeken a sötétkék szín a sekély vizet mutatja, nem pedig a mélyet, ráadásul a sötétkék háttér miatt a még gyengébb az Oregon amúgy sem briliáns képernyőjének a láthatósága.
Próbáltam gépészkedni, a végén 3.42 Beta került fel, amivel a hiba megszűnt.
AKI HAJÓN (IS) HASZNÁLJA AZ OREGONT a 3.70-et NE TELEPÍTSE!
Szerintem egy file-ban (pocket) a ládák száma nem haladhatja meg a 200-at.
Előzmény: camenzind (#4057)
"A pocket query will need to be utilized in order to exceed 200 geocaches."
ezt hogyan kell érteni egészen pontosan?
ezt hogyan kell érteni egészen pontosan?
Előzmény: Discover (#4056)
GARMIN KNOWLEDGE BASE:
Question: What is the maximum number of geocaches I can transfer to my Oregon 550/550t?
Answer:
The Oregon 550/550t holds up to 5,000 geoaches*. The user is able to store all of the geocaches on the internal memory of the device or an external memory card.
Once on the device or the external memory card, all geocaches can be searched for and edited.
* There is still a limit of 200 GPX files on the device. A pocket query will need to be utilized in order to exceed 200 geocaches.
[link]
Question: What is the maximum number of geocaches I can transfer to my Oregon 550/550t?
Answer:
The Oregon 550/550t holds up to 5,000 geoaches*. The user is able to store all of the geocaches on the internal memory of the device or an external memory card.
Once on the device or the external memory card, all geocaches can be searched for and edited.
* There is still a limit of 200 GPX files on the device. A pocket query will need to be utilized in order to exceed 200 geocaches.
[link]
Előzmény: camenzind (#4048)
Akkor ha lesz egy nekem el is teheted.
Időközben rájöttem hogy 2biciklim van :))))
Időközben rájöttem hogy 2biciklim van :))))
Az éppen országszerte nincsen senkinek (csak aki már vett). Nagyon várjuk a pakkot...
Házigazda
Előzmény: AT. (#4051)
Ha valakinek megvan a 3.2fw (O550) megoszthatná velem is mert kész vagyok ettől a sza.....tól.
Én csak a 3.26 Beta találom.
Köszönöm.
Magpet.
Van kerékpáros tartód?
Én csak a 3.26 Beta találom.
Köszönöm.
Magpet.
Van kerékpáros tartód?
Nekem ráadásul az Openmaps-os térképeket össze vissza bekapcsolgatja a profilokban ahogy kedve van a frissítés óta :(
Hmmm. Még nem volt érkezésem tesztelni, de ha nálam is ezt műveli, akkor dobom is vissza rá a 3.20-at. Gyorsan le is szedtem amig azt ajánlja fel letölthető firm-nek a garmin.
Előzmény: fefe1968 (#4040)
nem igazán tudom próbálgatni, mert ugyanaz a fájl jópár hétig minden probléma nélkül müködött, és egyik pillanatról a másikra tünt el minden.
Most próbálom 10M alatt tartani, hátha így megmarad minden.
Ezek a leírások még a nyomtatós korszakban készültek gondolom, nyilván a4-es oldalra vannak optimalizálva nem oregonra...
Most próbálom 10M alatt tartani, hátha így megmarad minden.
Ezek a leírások még a nyomtatós korszakban készültek gondolom, nyilván a4-es oldalra vannak optimalizálva nem oregonra...
Előzmény: Csuhás (#4047)
Elég érzékeny a gps a gpx formátumra, egyetlen vezérlő karaktertől is kiakad. Próbálj több kisebb gpx fileot felrakni, és nézni mitől akad ki. ( pl 500 ládánként, vagy megyénként letöltve )
Ha megtalálod a hiba okát akkor.... akkor András már nem fogja megjavítani, de a ládagazda, vagy a log írója biztos megteszi ezt. )
Ha megtalálod a hiba okát akkor.... akkor András már nem fogja megjavítani, de a ládagazda, vagy a log írója biztos megteszi ezt. )
Moderátor
Előzmény: camenzind (#4046)
igen, olyanom volt már hogy néhány láda eltünt, de most konkrétan az összes.
kénytelen leszek korlátozni a fájlméretet attól tartok.
kénytelen leszek korlátozni a fájlméretet attól tartok.
Előzmény: Csuhás (#4045)
A gpx file vagy talán a fileok mérete limitált valahol 10 Mb környékén, gondolom valami program hiba miatt. Ha több, akkor kiszámíthatatlanul viselkedik a gps, leginkább hibajelzés nélkül kihagy bizonyos ládákat. A magyar ládaleírások bőbeszédűek, így nálunk ez a határ, és nem a 2000 vagy 5000 geoládaszám limit.
Moderátor
Előzmény: camenzind (#4044)
újra probléma a ládákkal: fent van kb 4000 láda ggpx formában egy ideje, 27M fájl, eddig minden rendben, ma nem jelent meg egyetlen egy láda sem...
Nem csak NG 5.3-nál fordul elő. Külföldi fórumokon is panaszkodnak.
http://garminoregon.wikispaces.com/messa ge/view/home/22364489
http://garminoregon.wikispaces.com/messa ge/view/home/22364489
Előzmény: kletyo (#4041)
Nekem sincsenek utca nevek az NG 5.3 térképnél.
Illetve csak akkor tűnnek el, ha arrébb húzom a térképet.
A többi térképnél ez az állapot nem jelentkezik.
Ez elég gáz!
Illetve csak akkor tűnnek el, ha arrébb húzom a térképet.
A többi térképnél ez az állapot nem jelentkezik.
Ez elég gáz!
A Colorado 3.30-as FW-el elég ratyi. Az utcanevek itt is eltűnnek, és a térkép kirajzolódásakor egy következő grafikai ficsőrrel még el is sötétíti a képernyőt.
Nekem is eltűntek az utca nevek frissítes után NG5.31ról.Összes többinél van.O550 Van erre vmi ellenszer? :))
Ilyesmi volt, de átneveztem, elállítgattam már, és a módosítottat küldtem el Szeszének.
Előzmény: Szeszuska (#3989)
Profilnév megzavarodás:
Nálam van teszten egy O450, és azt vettem észre, hogy a profilok megsérültek, a nevek teljesen értelmezhetetlenek, átnevezhetetlenek, és ráadásul még ugrál is a karakter a nevükben néha.
Mint kiderült a Navigate-ben, állítólag volt a masinán valami akármilyen sérült vagy nem hivatalos térkép, amire való hivatkozás megszűnt, és ez hülyítette be a profilokat.
Egy hard reset segített, már jók a profilok. Nem, nem segített egy másik gép profiljainak rámásolása.
Nálam van teszten egy O450, és azt vettem észre, hogy a profilok megsérültek, a nevek teljesen értelmezhetetlenek, átnevezhetetlenek, és ráadásul még ugrál is a karakter a nevükben néha.
Mint kiderült a Navigate-ben, állítólag volt a masinán valami akármilyen sérült vagy nem hivatalos térkép, amire való hivatkozás megszűnt, és ez hülyítette be a profilokat.
Egy hard reset segített, már jók a profilok. Nem, nem segített egy másik gép profiljainak rámásolása.
Jaaa, nem, nem a 62-esre tornáztam. :) Ha még csak ilyen szellőztetés van valamilyen modellről, arra még várni kell. Továbbá az Oregon széria közelebb áll hozzám, mint a klasszikus GPSMAP 60-as sorozat, bár egy CSx volt az első Garminom.
Előzmény: Andreas (#4032)
Sajnos én nem mentettem le az eredeti profilokat. Át tudnád küldeni a gpf fájlokat? Előre is megköszönve:)
Előzmény: Szeszuska (#3989)
Én is ezt tapasztaltam és ez egyenlőre visszatar az előfizetéstől, a demo-ból igazán a csatlakozások pontosságát sem tudom megbecsülni itt vidéken.
Előzmény: skiccpausz (#4026)
Bedobod a köztudatba a GPSMAP 62-t, majd hirtelen eladóvá válik a 400-as. Azt hittem összefügg a két esemény :))
Előzmény: Sancho (#4029)
Mától én is egy 550-est nyúzok. A 400t elkelt, papa71 kezében jó helyen van, azt hiszem. :)
Nem az Andreas által korábban már belinkelt "track elvesztős hiba" lehet az oka? Lehet, hogy e miatt nem merték betenni a véglegesbe. Talán majd a következőbe.
Előzmény: Bandy (#4025)
Oregon 550-en ez a hibát a 3.20 verzióban javították (Fixed color issues with GB Discoverer and Custom Maps.)
Amíg ki nem jön a javítás Oregon 300-ra is, addig szerintem a fizetős változat is ilyen lesz.
Amíg ki nem jön a javítás Oregon 300-ra is, addig szerintem a fizetős változat is ilyen lesz.
Előzmény: skiccpausz (#4026)
Én rátöltöttem a gpsemre a demo képet, ami kicsit furcsa színű(mintha lenne rajta egy fehér hártyaréteg):
[link]
Ez a demo miatt van, vagy ez a megvásárlás után is ilyen lesz?
[link]
Ez a demo miatt van, vagy ez a megvásárlás után is ilyen lesz?
Előzmény: Bandy (#4024)
Így van, nincs benne ez az opció, csak az előtte levő bétában.
Vajon miért szedték ki?
Valakinek volt már vele gondja/tapasztalata?
Vajon miért szedték ki?
Valakinek volt már vele gondja/tapasztalata?
Előzmény: TRider (#4018)
Azt gondoltam én is, de nekem nem töltött le semmit a program.
Sekélyes angol tudásommal, nem láttam, hogy össze kell dugni hozzá a gps-szel. Bár ezt nem is értem, mert minek, ha rá úgysem tölthetem, de a programban megnézhetem?
Ez kicsit olyan logika nekem, mintha csak azok tölthetnék le, akik szeretik a spenótot...
Sekélyes angol tudásommal, nem láttam, hogy össze kell dugni hozzá a gps-szel. Bár ezt nem is értem, mert minek, ha rá úgysem tölthetem, de a programban megnézhetem?
Ez kicsit olyan logika nekem, mintha csak azok tölthetnék le, akik szeretik a spenótot...
Előzmény: scele (#4023)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |