Oregon, Dakota, Montana, GPSMAP 62, GPSMAP 78, Colorado.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
Mit tud, mit nem, vegyek-e ilyet, hardware, software, firmware, okos dolgok a készülékkel kapcsolatban.
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |
Hát ez tényleg nagyon jó, erre érdemes lecserélni a térképgyártásra használt Google Map Saver+Google Earth+G-Raster triót. Plusz még gyorsabban kezeli a műholdképeket mint a Google Earth :) Láttátok hogy a TUHU-t is le lehet tölteni bitmapként? :) Turaterkep (Hungary)
Viszont a flash-ben azt írják hogy 1024 pixelnél kisebbnek kell lennie a térkép hosszának és szélességének. Én eddig úgy tudtam hogy 1024 is lehet, nem? Jó lenne ha így lenne, mert ha ki akarjuk használni a lehetséges térképméretet az Oregonon az 1024x1024 pixeles jpeg méret pont passzol a 256x256 pixeles GE csempékhez. Zoom szint beállítás, majd 1600 (40x40) tile kijelölése.
Viszont a flash-ben azt írják hogy 1024 pixelnél kisebbnek kell lennie a térkép hosszának és szélességének. Én eddig úgy tudtam hogy 1024 is lehet, nem? Jó lenne ha így lenne, mert ha ki akarjuk használni a lehetséges térképméretet az Oregonon az 1024x1024 pixeles jpeg méret pont passzol a 256x256 pixeles GE csempékhez. Zoom szint beállítás, majd 1600 (40x40) tile kijelölése.
Előzmény: Sancho (#4177)
Az Oregonon el kell mentened az útvonalkezelőben a jelenlegi nyomvonalat valamilyen néven és csak ekkor kerülnek bele a gpx-be a pulzus adatok. Kissé fapados így, mivel nem tudod vágni track-et, sem Mapsource-szal (ez még érthető) de még Basecamp-pel sem, mivel mindkét program kihagyja a szívritmus adatokat.
Előzmény: AT. (#4181)
Most még játszottam vele egy kicsit, nagyon jó! "Ez az amit a tigrisek szeretnek!" és a Golorado 300 is.
Előzmény: Sancho (#4180)
Jól emléxem hogy vki használ, vagy használt oregont pulzusjeladóval?
Pulzus adatokat hozzáteszi a tarckhoz, és azt connecten megjelenítí?
Pulzus adatokat hozzáteszi a tarckhoz, és azt connecten megjelenítí?
Hát rendesen odavág a Garmin BirdEye szolgáltatásnak a lassúcska BasCamp-pel. Kijöhetett volna előbb egy héttel, és akkor én sem veszek előfizetést. :)
Előzmény: rekasi (#4179)
Én előfizettem a Garminra is, de az egy gagyi ehhez képest, (szerintem) ez sokkal jobb, a műholdas képek sokkal élesebbek, szebbek a térképek (pl: tuhu) alatt. Ja és ez 0 Ft!!!
Előzmény: Sancho (#4177)
egész jó kis program. nem kell annyi szenvedni a kalibrálással, mint googlével. kipráltam, gond nélkül működik, látható gps-en a térkép
Előzmény: Sancho (#4177)
A Mobile Atlas Creator szoftver próbálta már valaki? Elvileg arra jó, hogy többek között Garmin féle KMZ-t gyártsunk nagyon sok forrásból, többek között OpenMaps vagy akár Google Maps.
A szoftver lapja: [link]
Egy flash demó a működésről: [link]
A szoftver lapja: [link]
Egy flash demó a működésről: [link]
Idézet
látszólag minden ok nélkül egyik napról a másikra összezavarodott az egyik profilomban nagyjából az összes beállítás (o550).
Ez vajon mitől lehet?
Behülyülést okoz az Oregonokon, ha nem korrekt az adott tuhu vagy openmaps térkép, és megszűnik egy korábbi hivatkozás. Ha nem gyógyul meg akkor sem, ha újra beállítod a profilokat vagy leszeded a nem hivatalos térképeket (a tuhu és az openmaps nem hivatalos), akkor szerviz vagy saját felelősségre hardreset (ezt nem javaslom, inkább szaladj be vele, nyomnak egy hardreset-t, és helyreáll).
Előzmény: camenzind (#4172)
Ja, persze a fizetés után még aktiválni kell.:)
The subscription you purchased needs to be activated before you can use it. Here's how:
1. Sign in to your garmin account at [link]
2. Look for an alert to pop up on your home page.
3. Click the Activate button in the alert and follow the prompts.
The subscription you purchased needs to be activated before you can use it. Here's how:
1. Sign in to your garmin account at [link]
2. Look for an alert to pop up on your home page.
3. Click the Activate button in the alert and follow the prompts.
Előzmény: buffa (#4174)
1-2 perc. Annyi idő, amíg kitöltőd a vásárláshoz szükséges adatokat és már használhatod is...
(természetesen kapsz egy email-t, hogy levonták a kártyádról a 25 eurot)
(természetesen kapsz egy email-t, hogy levonták a kártyádról a 25 eurot)
Előzmény: skiccpausz (#4173)
A BirdsEye megrendelése, hogy zajlik? Megrendelem, utalom a pénzt és már használhatom, vagy több idő az átfutás?
Előzmény: Sancho (#4158)
látszólag minden ok nélkül egyik napról a másikra összezavarodott az egyik profilomban nagyjából az összes beállítás (o550).
Ez vajon mitől lehet?
Ez vajon mitől lehet?
Ezt néztem én is, de nemrég még nem működött a link, de már megy.
Letöltöttem, és működik a dolog.
Nagyon jó!!
Már elvileg ki is próbáltam, robogóval.
Teljesen éles teszt 7végén lesz.
Bicikli,futás, bicikli egyben, ugye ennek a teljes adatai érdekelnének, és persze a futás része idő,táv szint, ami így már megoldható.
Kösz a segítséget!!!
Letöltöttem, és működik a dolog.
Nagyon jó!!
Már elvileg ki is próbáltam, robogóval.
Teljesen éles teszt 7végén lesz.
Bicikli,futás, bicikli egyben, ugye ennek a teljes adatai érdekelnének, és persze a futás része idő,táv szint, ami így már megoldható.
Kösz a segítséget!!!
Előzmény: zzkrisz (#4170)
TCX-convertert nem nagyon találok, vagyis találok de vagy a link nem müködik, vagy fizetős.
Jó lenne elöbb egy próba verzióval tesztelnem.
Jó lenne elöbb egy próba verzióval tesztelnem.
Ja azt még kihagytam hogy az edzés egy aktív track törléssel,
ha üres az aktiv track, értelemszerűen track-rögzítés bekapcsolásával indul,
vagy nullázásal (ebben az esetben mivel csak subttack-ot csinál otthon kell válogatni)
ha üres az aktiv track, értelemszerűen track-rögzítés bekapcsolásával indul,
vagy nullázásal (ebben az esetben mivel csak subttack-ot csinál otthon kell válogatni)
Előzmény: zzkrisz (#4167)
És ahogy írtad minden szakasznál egy ilyen fajta nulázás, és a
leírt módon meg tudod nézni sajnos csak otthon az adatokat.
Minden szakasz adat meglesz az adott edzés alatt (idő, km, szintemelkedés, süllyedés,sebesség)
leírt módon meg tudod nézni sajnos csak otthon az adatokat.
Minden szakasz adat meglesz az adott edzés alatt (idő, km, szintemelkedés, süllyedés,sebesség)
Előzmény: zzkrisz (#4166)
Nem, a stopper teljes kihagyására gondoltam
(ebben a formában egyébként is használhatatlan: Startnál nulláznia kéne a napi km-t, átlagokat, egyéb dolgokat, vagy saját stopper adatmezők kellenének.)
Nullázás alatt a 'Beálitások-Visszaálítás- Ut adatokk törlése...'-re gondoltam (ekkor csinál egy subbtrack-et). Kicsit nehézkes, de jelenleg nem tudok más megoldást arra amit írtál.
(ebben a formában egyébként is használhatatlan: Startnál nulláznia kéne a napi km-t, átlagokat, egyéb dolgokat, vagy saját stopper adatmezők kellenének.)
Nullázás alatt a 'Beálitások-Visszaálítás- Ut adatokk törlése...'-re gondoltam (ekkor csinál egy subbtrack-et). Kicsit nehézkes, de jelenleg nem tudok más megoldást arra amit írtál.
Előzmény: AT. (#4165)
Ok
Kösz
Utána nézek.
Azt jól értem hogy így már indulásnál el kell indítanom a stoppert, majd a következő szakasz mérésnél nullázás, és így tovább?
Magpet írtam 1 mailt.
Kösz
Utána nézek.
Azt jól értem hogy így már indulásnál el kell indítanom a stoppert, majd a következő szakasz mérésnél nullázás, és így tovább?
Magpet írtam 1 mailt.
Előzmény: zzkrisz (#4164)
A subtrack-ról jut eszembe stopper körök helyet használhatod a nullázást és akkor biztos szétbontjasubtrack-ekre, onnan már csak egy TCX-converter és a Garmin Tréning Centerben minden adatot látni fogsz körönkét (azaz nullázásonként). Persze az igazi az lenne ha a stopper kör gomb is subtrac-ket csinálna.
Előzmény: AT. (#4153)
Emlékeim szerint egy időben subtrackokra tördelte a köridőnkét, de nyugodtan elférne a gpx-ben másként is, mint ahogyan elfér a szívritmusadat is.
Előzmény: magpet (#4154)
Köszönöm a mindenre kiterjedő válaszodat.
Elgondolkoztam rajta és lehet, hogy megrendelem. Egy évre szól az előfizetés?
Elgondolkoztam rajta és lehet, hogy megrendelem. Egy évre szól az előfizetés?
Előzmény: Sancho (#4158)
Idézet
vízre útvonaltervezés szerintetek nem megoldható?Tenger rendben....pár pont és legrövidebb út.De hazai folyókon nem működik.Nem,mintha eltévednék.......
Leteszed az útvonalpontokat, és arra adsz tervet. Egyébként nem, nem tervez. A légvonalban tervezés elegendő, ha kijelölöd a megfelelő sarokpontokat, és figyeled a relatív és abszolut sebességet is.
Előzmény: yumi (#4157)
Hopp, az idézetet elrontotta a fórum motor. Ééén kérek elnézést, mert nem tudja a dupla beágyazást. :)
Előzmény: Sancho (#4158)
Tudnál néhány képernyőmentést reprezentálni, hogy mennyire jó? Gondolom Budapesten nem rossz, de mondjuk a Zemplénben, vagy a Vértesben az erdő felbontása milyen?!Idézet
[QUOTE]A kapott képek minősége szerintem megfelelő. Bár tény, hogy nem frissek.
Csak érdekelne, hogy érdemes-e előfizetni...
Köszi [/QUOTE]Itt van 1-2 hely, ahol a hétvégén jártam. [link] Nagyjából belőttem a helyét a Google térképen is, így meg tudod nézni azzal összevetve, csak kapcsolj át műhold képre: [link] A Törökmező nagyon gyenge minőségű, de a felhők miatt a Google Maps se sokat segített volna. :) A többi teljesen jól használható volt. Ennél kifejezetten segített a döntésben a BirdEye térkép, hogy merre visz át a réten a közben fűvel szépen benőtt turistaút: [link]
Hátha érdekel valamit, az AMBK-s barátaimmal a hétvégi ládázásunk itt található meg: [link]
Előzmény: skiccpausz (#4140)
vízre útvonaltervezés szerintetek nem megoldható?Tenger rendben....pár pont és legrövidebb út.De hazai folyókon nem működik.Nem,mintha eltévednék.......
Ezek szerint a stopper nullázása mégis okoz valami trackpontot? Mókás, erre nem figyeltem fel, majd ránézek.
Bringás tartó jött, most akad is belőle viszonylag szép számmal.
Bringás tartó jött, most akad is belőle viszonylag szép számmal.
Házigazda
Előzmény: AT. (#4155)
Valahogy sejtettem.
Tegnap teszteltem.
Sőt ráadásul amikor feltöltöttem, után a 72km-ből 120km körül lett, ahol nulláztam a soppert, valamiért belehúzott a trackba egy légvonalban egyenes csíkot a valós végcéltól.
Eddig ilyet soha nem csinált, igaz eddig soha nem használtam a stoppert és köridő mérést :))
Kerékpáros tartó nem jött még?
Tegnap teszteltem.
Sőt ráadásul amikor feltöltöttem, után a 72km-ből 120km körül lett, ahol nulláztam a soppert, valamiért belehúzott a trackba egy légvonalban egyenes csíkot a valós végcéltól.
Eddig ilyet soha nem csinált, igaz eddig soha nem használtam a stoppert és köridő mérést :))
Kerékpáros tartó nem jött még?
Előzmény: magpet (#4154)
550.essel szerintem nem. Ott a stopper adatai nem kerülnek bele a tracklogba, csak az alapadatok, amiket a GPX tartalmazni szokott (track-szegmensek kezdőpontja, magasság, dátum+idő, sebesség).
A Connecten látható részidős dolgok nagy valószínűséggel valamelyik Garmin fitness GPS-sel (Forerunner, Edge) készültek. Ezek a készülékek egy TCX formátumot produkálnak, ami hasonló xml, mint a GPX, de edzéssel kapcsolatos adatokat (pl. köridők) is tartalmaz.
A Connecten látható részidős dolgok nagy valószínűséggel valamelyik Garmin fitness GPS-sel (Forerunner, Edge) készültek. Ezek a készülékek egy TCX formátumot produkálnak, ami hasonló xml, mint a GPX, de edzéssel kapcsolatos adatokat (pl. köridők) is tartalmaz.
Házigazda
Előzmény: AT. (#4153)
O550-nél ha rögzítem a nyomvonalat,és közben a távon belül stopperrel mérek köridőt, feltöltöm a garmin connectre, nem kellene megjeleníteni a stopperrel mért köridőt, távot?
Próbált már vki ilyet?
Gyakorlatilag távon belül akarok távot, és időt mérni, és visszanézni.
A résztáv szint sem lenne rossz, de gondolom ez már nagyon álom kategória.
Összejöhet ez nekem? :D
Próbált már vki ilyet?
Gyakorlatilag távon belül akarok távot, és időt mérni, és visszanézni.
A résztáv szint sem lenne rossz, de gondolom ez már nagyon álom kategória.
Összejöhet ez nekem? :D
Nem, ilyet nem tudsz állítani. Sebességből és távolságból számolja az érkezési időt, és pár másodperccel (meg nem mondom fejből, mennyi) az érkezés előtt próbál szólni.
Házigazda
Előzmény: Discover (#4149)
Bocs, hulyeseg...
Arra gondoltam hogyha egyeni tavolsagbeallitasu kozeledesi riasztast szeretnel, akkor POI loader...
A gyari altalanosra nem emlekszem hogy lenne opcio...
Arra gondoltam hogyha egyeni tavolsagbeallitasu kozeledesi riasztast szeretnel, akkor POI loader...
A gyari altalanosra nem emlekszem hogy lenne opcio...
Előzmény: Szeszuska (#4150)
Segítség kellene. Oregon 550-en beállítható, hogy hány méternél jelezze "érkezés a célponthoz"? Ha igen, melyik menüpontban keressem.
az új Firmware nem az igazi.
én a 3.20-ast használom, azzal semmi gondom.
üdvB
én a 3.20-ast használom, azzal semmi gondom.
üdvB
Előzmény: Gergol2 (#4146)
Nekem nem is CGA, inkább a gomb háttere eseik szét az inaktívoknak. Ahogy mondod használható..., de ronda...
Előzmény: Gergol2 (#4146)
Sziasztok
Azt vettem eszre hogy a legujabb software-ben ha bemegyek a beallitasok fomenu menupontba akkor az inaktiv ikonok igen csak cga felontasban jelennek meg. O300
Nalatok is igy van ez?
Vegulis hasznalhato csak....
Azt vettem eszre hogy a legujabb software-ben ha bemegyek a beallitasok fomenu menupontba akkor az inaktiv ikonok igen csak cga felontasban jelennek meg. O300
Nalatok is igy van ez?
Vegulis hasznalhato csak....
Sziasztok!
hirtelen jobb topikot nem találtam :(
Eladóvá vált a Colorado 300-am
Amit a csomag tartalmaz:
1 db Garmin Colorado 300 típusú készülék
1 db USB kábel
1 db típus specifikus kerékpáros tartó
1 db Sanyo Eneloop töltő
4 db Sanyo Eneloop akkumulátor
ezt a gazdagon felszerelt csomagot mindössze
55 ezer forintért adnám.
üdvB
hirtelen jobb topikot nem találtam :(
Eladóvá vált a Colorado 300-am
Amit a csomag tartalmaz:
1 db Garmin Colorado 300 típusú készülék
1 db USB kábel
1 db típus specifikus kerékpáros tartó
1 db Sanyo Eneloop töltő
4 db Sanyo Eneloop akkumulátor
ezt a gazdagon felszerelt csomagot mindössze
55 ezer forintért adnám.
üdvB
Idézet
A kapott képek minősége szerintem megfelelő. Bár tény, hogy nem frissek.
Tudnál néhány képernyőmentést reprezentálni, hogy mennyire jó? Gondolom Budapesten nem rossz, de mondjuk a Zemplénben, vagy a Vértesben az erdő felbontása milyen?!
Csak érdekelne, hogy érdemes-e előfizetni...
Köszi
Előzmény: Sancho (#4137)
Egyben kapcsolja őket, de gondolom korábban az lehetett hogy ha bekapcsoltad a BirdsEye-t akkor minden profilban bekapcsolódott, most meg már menti az állapotát.
Előzmény: Sancho (#4137)
Kipróbáltam, nem látom, mivel tud így profilban többet az O550 és a BaseCamp a BirdEye kapcsán. Korábban is lehetett ki/bekapcsolni a BirdEye-t (vagy nem, csak rosszul emlékszem?), és ha hármat töltök rá, egyben kapcsolja őket, nem lehet pl. csak az egyiket bekapcsolni adott profilhoz.
A BaseCamp rettenetesen belassul használat közben, megeszik fél giga memóriát. A Garmin szerverei pedig rettenetesen kis sávszélességgel engedik le az műholdkép anyagokat.
A kapott képek minősége szerintem megfelelő. Bár tény, hogy nem frissek. Ez viszonylag állandó terepen kevésbé érdekes, egy folyómeder vagy kikötő nem épül csak úgy át, egy turistaút sem lesz hirtelen máshol általában.
A letöltés indításához kell a GPS USB csatlakozás, de mikor elindult, a készülék lehúzható, aztán utólag is letölthető a térkép a készülékre.
Az új BaseCamp már látja rendesen a MapSource térképeit, így nem kell rádugni a vasra. Ez kényelmet ad a kezelésben.
A BaseCamp rettenetesen belassul használat közben, megeszik fél giga memóriát. A Garmin szerverei pedig rettenetesen kis sávszélességgel engedik le az műholdkép anyagokat.
A kapott képek minősége szerintem megfelelő. Bár tény, hogy nem frissek. Ez viszonylag állandó terepen kevésbé érdekes, egy folyómeder vagy kikötő nem épül csak úgy át, egy turistaút sem lesz hirtelen máshol általában.
A letöltés indításához kell a GPS USB csatlakozás, de mikor elindult, a készülék lehúzható, aztán utólag is letölthető a térkép a készülékre.
Az új BaseCamp már látja rendesen a MapSource térképeit, így nem kell rádugni a vasra. Ez kényelmet ad a kezelésben.
Előzmény: Bluedog (#4136)
Az új BaseCamp-al letöltött (fizetős) műholdképek megjelenítésének profilfüggő be/ki kapcsolgatása.
http://www.gpsfix.net/birdseye-released/
http://www.gpsfix.net/birdseye-released/
Előzmény: sania (#4134)
Ez engem is érdekelne. Ennyit találtam róla így hirtelen, de ez nem sok....
[link]
[link]
Előzmény: sania (#4134)
1 |
2 |
3 |
4 |
5 |
6 |
7 |
8 |
9 |
10 |
11 |
12 |
13 |
14 |
15 |
16 |
17 |
18 |
19 |
20 |
21 |
22 |
23 |
24 |
25 |
26 |
27 |
28 |
29 |
30 |
31 |
32 |
33 |
34 |
35 |
36 |
37 |
38 |
39 |
40 |
41 |
42 |
43 |
44 |
45 |
46 |
47 |
48 |
49 |
50 |
51 |
52 |
53 |
54 |
55 |
56 |
57 |
58 |
59 |
60 |
61 |
62 |
63 |
64 |
65 |
66 |
67 |
68 |
69 |
70 |
71 |
72 |
73 |
74 |
75 |
76 |
77 |
78 |
79 |
80 |
81 |
82 |
83 |
84 |
85 |
86 |
87 |
88 |
89 |
90 |
91 |
92 |
93 |
94 |
95 |
96 |
97 |
98 |
99 |
100 |
101 |
102 |
103 |
104 |
105 |
106 |
107 |
108 |
109 |
110 |
111 |
112 |
113 |
114 |
115 |
116 |
117 |
118 |
119 |
120 |
121 |
122 |
123 |
124 |
125 |
126 |
127 |
128 |
129 |
130 |
131 |
132 |
133 |
134 |
135 |
136 |
137 |
138 |
139 |
140 |
141 |
142 |
143 |
144 |